Piazza del Duomo – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Lecce: architektura barokowa i podziemna wycieczka piesza

1. Lecce: architektura barokowa i podziemna wycieczka piesza

Wycieczka rozpoczyna się od wizyty w majestatycznym kościele Santa Croce, perle w koronie barokowej architektury Lecce. Stąd udaj się na pobliski Piazza Sant'Oronzo, dawny rynek, na którym znajduje się Ratusz Staromiejski, rzymska kolumna i pozostałości ogromnego rzymskiego amfiteatru. Kontynuuj wycieczkę spacerując po Corso Vittorio Emanuele, który szczyci się wspaniałymi barokowymi pałacami i niedawno odrestaurowanym kościołem Sant’Irene. Dotrzyj do zapierającego dech w piersiach Piazza Duomo, jednego z najbardziej chwalonych przez krytyków budynków we Włoszech. Zobacz rezydencję arcybiskupa, seminarium, dzwonnicę i katedrę. Na koniec odwiedź podziemne Muzeum Żydowskie i odkryj fascynującą żydowską historię miasta.

Lecce: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta na rowerze

2. Lecce: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta na rowerze

Poznaj wspaniałe historyczne centrum Lecce na rowerze. Wybierz najlepszy dla siebie czas i zanurz się w wysublimowanej atmosferze typowej dla południowych Włoch. Podczas tej wizyty odkryjesz wraz z naszym przewodnikiem główne klejnoty Lecce, takie jak Piazza del Duomo czy Bazylika Santa Croce, a także bardziej ukryte, ale równie zaskakujące miejsca. Przenieś się w inne czasy, do siedemnastowiecznej dzielnicy pełnej wąskich uliczek, otoczonej architekturą i stylem życia, który pozostawi Ci niezatarte wspomnienie!

Lecce: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta przez rikszę

3. Lecce: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta przez rikszę

Zwiedź wspaniałe historyczne centrum Lecce, siedząc wygodnie z tyłu rikszy. Wybierz najlepszy dla siebie czas i zanurz się w wysublimowanej atmosferze typowej dla południowych Włoch. Podczas tej wizyty odkryjesz wraz z naszym przewodnikiem główne klejnoty Lecce, takie jak Piazza del Duomo czy Bazylika Santa Croce, a także bardziej ukryte, ale równie zaskakujące miejsca. Przenieś się w inne czasy, do siedemnastowiecznej dzielnicy pełnej wąskich uliczek, otoczonej architekturą i stylem życia, który pozostawi Ci niezatarte wspomnienie!

Lecce Street Food: Riksza z przewodnikiem i lokalne degustacje

4. Lecce Street Food: Riksza z przewodnikiem i lokalne degustacje

Wycieczka rozpoczyna się od zwiedzania głównych zabytków, przechodząc przez charakterystyczne wąskie uliczki historycznego centrum, odkrywamy majestatyczny Piazza del Duomo, jeden z najpiękniejszych we Włoszech. Trasa kontynuuje odkrywanie monumentalnego wejścia do miasta, Porta Napoli, i kontynuuje fascynującą Bazylikę Santa Croce, która ujawnia artystyczny rozwój Lecce Baroque. Wycieczka kończy się pedałowaniem do Piazza Sant'Oronzo, gdzie wśród historycznych budynków i kościołów odkrywamy pozostałości rzymskiego amfiteatru. Między historią a kulturą doświadczenie typowych smaków jest koniecznością. Degustacje doskonałości z naszego terytorium wśród dostępnych w zależności od pory roku.

Lecce Wine Tour: wycieczka rowerowa z przewodnikiem i degustacja wina

5. Lecce Wine Tour: wycieczka rowerowa z przewodnikiem i degustacja wina

Poznaj wspaniałe historyczne centrum Lecce na rowerze. Wybierz najlepszy dla siebie czas i zanurz się w wysublimowanej atmosferze typowej dla południowych Włoch. Podczas tej wizyty odkryjesz wraz z naszym przewodnikiem główne klejnoty Lecce, takie jak Piazza del Duomo czy Bazylika Santa Croce, a także bardziej ukryte, ale równie zaskakujące miejsca. Przenieś się w inne czasy, do siedemnastowiecznej dzielnicy pełnej wąskich uliczek, otoczonej architekturą i stylem życia, który pozostawi Ci niezatarte wspomnienie! Wycieczka zakończy się w piwnicy, która sprawi, że spróbujesz 3 lokalnych win i dostarczy ci wszystkich sekretów tradycji winiarskiej Apulii.

Lecce Wine Tour: Riksza z przewodnikiem i degustacja wina

6. Lecce Wine Tour: Riksza z przewodnikiem i degustacja wina

Zwiedź wspaniałe historyczne centrum Lecce, siedząc wygodnie z tyłu rikszy. Wybierz najlepszy dla siebie czas i zanurz się w wysublimowanej atmosferze typowej dla południowych Włoch. Podczas tej wizyty odkryjesz wraz z naszym przewodnikiem główne klejnoty Lecce, takie jak Piazza del Duomo czy Bazylika Santa Croce, a także bardziej ukryte, ale równie zaskakujące miejsca. Przenieś się w inne czasy, do siedemnastowiecznej dzielnicy pełnej wąskich uliczek, otoczonej architekturą i stylem życia, który pozostawi Ci niezatarte wspomnienie! Wycieczka zakończy się w piwnicy, która sprawi, że spróbujesz 3 lokalnych win i dostarczy ci wszystkich sekretów tradycji winiarskiej Apulii.

Lecce Street Food: wycieczka z przewodnikiem i degustacje hulajnóg elektrycznych

7. Lecce Street Food: wycieczka z przewodnikiem i degustacje hulajnóg elektrycznych

Odkryj zabytki i smaki Lecce podczas wycieczki z przewodnikiem. Powiększ wąskie uliczki, aby zobaczyć główne atrakcje, w tym place, kościoły, pozostałości rzymskiego amfiteatru i nie tylko. Zatrzymaj się na trasie, aby skosztować pysznych sezonowych specjałów i poznać miejscowych, którzy je robią. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, wejdź na e-skuter i udaj się do głównych zabytków, przechodząc przez charakterystyczne wąskie uliczki historycznego centrum. Odkryj majestatyczny Piazza del Duomo, jeden z najpiękniejszych placów we Włoszech, z katedrą Maria Santissima Assunta pośrodku. Przejdź do monumentalnego wejścia do miasta, Porta Napoli, a następnie fascynującej bazyliki Santa Croce, która ujawnia artystyczny rozwój baroku Lecce. Następnie udaj się na Piazza Sant'Oronzo, gdzie wśród historycznych budynków i kościołów odkryjesz pozostałości rzymskiego amfiteatru.

Lecce Street Food: wycieczka rowerowa z przewodnikiem i lokalne degustacje

8. Lecce Street Food: wycieczka rowerowa z przewodnikiem i lokalne degustacje

Wycieczka rozpoczyna się wizytą w głównych zabytkach, przechodząc przez charakterystyczne wąskie uliczki historycznego centrum, odkrywamy majestatyczny Piazza del Duomo, jeden z najpiękniejszych we Włoszech. Trasa kontynuuje odkrywanie monumentalnego wejścia do miasta, Porta Napoli, i kontynuuje fascynującą bazylikę Santa Croce, która ujawnia artystyczny rozwój baroku Lecce. Wycieczka kończy się pedałowaniem do Piazza Sant'Oronzo, gdzie wśród historycznych budynków i kościołów odkrywamy pozostałości rzymskiego amfiteatru. Między historią a kulturą doświadczenie typowych smaków jest koniecznością. Degustacje doskonałości naszego terytorium wśród dostępnych w zależności od sezonu.

Zwiedzanie Starego Miasta w Lecce

9. Zwiedzanie Starego Miasta w Lecce

Odwiedzimy: Porta Napoli Duomo di Lecce, Piazza Duomo S. Irena Bazylika Santa Croce, Piazza S. Oronzo (Sedile, anfiteatro romano)

Lecce Wine Tour: wycieczka z przewodnikiem na hulajnodze elektrycznej i degustacja wina

10. Lecce Wine Tour: wycieczka z przewodnikiem na hulajnodze elektrycznej i degustacja wina

Przejedź przez zabytkowe miasto Lecce na skuterze elektrycznym podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Skosztuj doskonałych win Salento z enologiem i podziwiaj atrakcje miasta, w tym Bazylikę Santa Croce i Piazza del Duomo. Rozpocznij swoją wycieczkę po Starym Mieście w Lecce i poznaj jego wyjątkowe skarby architektoniczne. Szybuj ulicami, zatrzymując się przed głównymi atrakcjami, w tym Porta Napoli, barokową Bazyliką Santa Croce i placem Sant'Oronzo. Posłuchaj historii za każdym zakrętem ze swoim przewodnikiem, poruszając się po krętych uliczkach. Przejdź do amfiteatru, teatru rzymskiego i podziwiaj ogromny Piazza del Duomo, jeden z najpiękniejszych placów we Włoszech. Zakończ wycieczkę w piwnicy na degustację wina z trzema winami z regionu Apulii: Negroamaro, Primitivo i Susamaniello. Dowiedz się o przemianie winogron w wino, winogronach nadających się do produkcji i samym procesie produkcji wina od enologa.

Dodaj daty

Piazza del Duomo

Piazza del Duomo
Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg::

Piazza del Duomo: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Piazza del Duomo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza del Duomo? Kliknij tutaj.