Atrakcje i wycieczki
Piazza del Campo

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 107
Sortuj wg::

Piazza del Campo – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Florencji: Jednodniowa wycieczka do Pizy, Sieny i San Gimignano z lunchem

Z Florencji: Jednodniowa wycieczka do Pizy, Sieny i San Gimignano z lunchem

Przeżyj cuda Toskanii w jeden niezapomniany dzień. Opuść Florencję na 12-godzinną wycieczkę i zobacz piękne krajobrazy, architekturę i dzieła sztuki regionu. Rozkoszuj się lokalną kuchnią i wybierz wycieczkę z przewodnikiem w swoim języku, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o historycznej okolicy. Do miejsca spotkania łatwo dojedziesz tramwajem T1.3 jadącym do Villa Costanza. Zacznij od Pizy i odwiedź wspaniały plac Piazza dei Miracoli. Podziwiaj baptysterium, katedrę Santa Maria Assunta i oczywiście słynną Krzywą Wieżę w Pizie. Po wolnym czasie w Pizie udaj się do typowej toskańskiej winiarni w regionie Chianti i zjedz pyszny lunch z lokalnym winem. Poznaj miasto Siena i odwiedź Piazza del Campo, gdzie odbywają się wyścigi konne Palio di Siena, oraz Piazza del Duomo, gdzie zobaczysz zewnętrzną część wspaniałej katedry. Ciesz się swoim ostatnim przystankiem w San Gimignano, średniowiecznym mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znanym na całym świecie z Vernaccia di San Gimignano. System wież San Gimignano opowiada o chwale potężnych rodzin. Pomiędzy polami szafranowymi a typowymi rodzimymi winnicami, miasto wie, jak zaoferować pocztówkowe widoki.

Florencja: Piza, Siena, San Gimignano i Chianti Experience

Florencja: Piza, Siena, San Gimignano i Chianti Experience

Zacznij rano od zwiedzania Pizy. Miej czas na podziwianie katedry, baptysterium, monumentalnego cmentarza i słynnej Krzywej Wieży. Dodaj bilety na Krzywą Wieżę do swoich wrażeń. Następnie przejdź do typowej winnicy na wzgórzach Chianti na zboczach San Gimignano. Zjedz toskański lunch połączony z degustacją lokalnego wina. Po obiedzie odkryj jedną z najpiękniejszych średniowiecznych wiosek San Gimignano lub „średniowieczny Manhattan, gdzie możesz odkrywać labirynt brukowanych uliczek, małych placów i wiele lokalnych sklepów z rękodziełem. Kontynuuj podróż z panoramicznym widokiem na okolicę Chianti, zanim dotrzesz do Sieny, gdzie w razie potrzeby Twój profesjonalny przewodnik poprowadzi Cię przez najważniejsze place, od Piazza del Campo po katedrę, przechodząc przez najpiękniejszą dzielnicę handlową , który charakteryzuje to miasto. Na koniec wycieczki z przewodnikiem wybierz trochę wolnego czasu, aby napić się kawy lub panforte (typowego lokalnego ciasta) i wybrać się na zakupy. Twój powrót do Florencji będzie miał wspaniały zachód słońca w tle, co będzie idealnym zakończeniem niezapomnianego dnia spędzonego w Toskanii.

Toskania: jednodniowa wycieczka do Pizy, Sieny, San Gimignano i Chianti

Toskania: jednodniowa wycieczka do Pizy, Sieny, San Gimignano i Chianti

Spędź dzień odkrywając wiele z głównych atrakcji toskańskiej wsi podczas tej wycieczki z przewodnikiem z tradycyjnym włoskim lunchem wliczonym w cenę. Przemierzaj pofałdowane wzgórza, odkrywając urok Pizy, San Gimignano i Sieny. Twoim pierwszym przystankiem będzie Piza i Plac Cudów. Zobacz katedrę, baptysterium i oczywiście słynną Krzywą Wieżę. Krzywa Wieża ma prawie 56 metrów wysokości i pochyla się pod kątem około 4 stopni, co czyni ją jedną z najbardziej znanych i kultowych budowli na świecie. Z Pizy przejedź obok wiosek na wzgórzach rozrzuconych po jednych z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych obszarów wiejskich. Przyjedź do San Gimignano, gdzie serwowany jest tradycyjny toskański lunch z parowaniem wina, jeśli wybrano tę opcję. Przejedź do zachowanej średniowiecznej wioski San Gimignano, obiektu z listy UNESCO, często nazywanego "Manhattanem średniowiecza" ze względu na słynne wysokie, wąskie wieże. Poznaj centrum miasta i urocze sklepy rzemieślnicze wzdłuż brukowanych kamiennych uliczek i małych placów. Zakończ wycieczkę w Sienie, mieście na wzgórzu bogatym w sztukę i tradycje. Przespaceruj się po historycznym centrum dla pieszych i odwiedź piękną miejscową katedrę. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem (jeśli wybrano opcję) wzdłuż małych średniowiecznych uliczek i placów, mijając najstarszy bank na świecie i Piazza del Campo.

Florencja: S. Gimignano, Siena, Chianti i lunch z degustacją wina

Florencja: S. Gimignano, Siena, Chianti i lunch z degustacją wina

Wybierz się na malowniczą wycieczkę z przewodnikiem z Florencji do uroczych toskańskich miasteczek San Gimignano, Monteriggioni i Siena, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spaceruj po historycznych wioskach i delektuj się pysznym winem Chianti Hills oraz degustacją octu balsamicznego. Wzbogać swoje wrażenia o bilety do katedry w Sienie. Zacznij od San Gimignano, słynnego na całym świecie miasta otoczonego murami, położonego na wzgórzu, które pozostało nienaruszone przez wieki i słynie z wysokich wież, fresków i wielu innych dzieł sztuki. Poświęć około 2 godzin wolnego czasu na zwiedzanie centrum miasta. Odwiedź historyczną otoczoną murem wioskę Monteriggioni. Przejdź przez pofałdowane wzgórza Chianti do przytulnej winiarni, gdzie możesz się zrelaksować i skosztować trzech win i octu balsamicznego, a następnie zjeść trzydaniowy lunch w stylu Chianti. Ciesz się wycieczką z przewodnikiem po historycznym centrum Sieny (jeśli wybrano opcję), zaczynając od XIII-wiecznej bazyliki San Domenico. Przespaceruj się wąskimi średniowiecznymi uliczkami miasta, otoczonymi wspaniałymi pałacami i historycznymi sklepami. Przejdź przez Piazza del Campo i odwiedź katedrę, jeśli wybierzesz tę opcję. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie Sieny przed powrotem do Florencji. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Z Florencji: Siena, San Gimignano i Monteriggioni

Z Florencji: Siena, San Gimignano i Monteriggioni

Poczuj urok Toskanii podczas jednodniowej wycieczki do Sieny, San Gimignano i Monteriggioni z Florencji. Spróbuj różnych win Chianti w połączeniu z przekąskami i podziwiaj malownicze toskańskie wzgórza. Przejedź przez piękne wzgórza Chianti, jadąc na południe od Florencji klimatyzowanym autobusem GT. Pierwszym przystankiem jest Monteriggioni, średniowieczne miasto na wzgórzu, które słynie z nienaruszonych średniowiecznych murów miejskich. Po wolnym czasie udaj się do słynnej na całym świecie Sieny. Poznaj Piazza del Campo, który jest znany z wyścigów konnych Palio i wspaniałych przykładów gotyckiej architektury obywatelskiej. Miej czas na zwiedzenie wspaniałego Palazzo Pubblico. Przyjedź do San Gimignano, średniowiecznego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poświęć trochę czasu na przedzieranie się wąskimi uliczkami i podziwianie bujnego krajobrazu. Na koniec udaj się do regionu Chianti i podziwiaj krajobrazy jak z pocztówki. Zakończ dzień w słynnej winiarni i skosztuj wyśmienitego czerwonego wina Chianti wraz z domowymi przekąskami.

Siena: Bilet wstępu do Palazzo Pubblico

Siena: Bilet wstępu do Palazzo Pubblico

Wejdź do Palazzo Pubblico w Sienie i odwiedź Muzeum Miejskie z tym biletem wstępu. Mieszczące się w Palazzo Pubblico Muzeum Obywatelskie to XIII-wieczny budynek, w którym znajdują się imponujące freski od ściany do ściany. Zwiedź muzeum, aby poznać historię Sieny i zobaczyć cenne artefakty. Wymień swój kupon na bilet wstępu w kasie i rozpocznij wizytę w Sala del Risorgimento. W pokoju tym znajdują się freski przedstawiające życie Vittorio Emanuele II, pierwszego króla Włoch. Przejdź się po Sala di Balìa i zobacz malowidła ścienne z XV wieku autorstwa Spinello Aretino i Martino di Bartolomeo. Zobacz także Sala dei Cardinali, gdzie cenne rzeźbione kasetony przechowują relikwiarze. Przejdź do Sala del Concistoro, słynącej ze sklepienia Beccafumi, i zobacz XV-wieczną Cappellę Taddeo di Bartolo. Kontynuuj do Sala del Mappamondo, najszerszej sali Palazzo Pubblico i używanej jako miejsce spotkań Rady Generalnej. Zobacz słynną Maestà, gotyckie arcydzieło namalowane przez Simone Martini. Bilet wstępu do muzeum obejmuje również wizytę w XIV-wiecznej galerii Loggia dei Nove, z której roztacza się piękny widok na krajobraz za Palazzo Pubblico.

Z Florencji: San Gimignano, Siena i wycieczka winiarska do Chianti

Z Florencji: San Gimignano, Siena i wycieczka winiarska do Chianti

Poznaj serce pięknej Toskanii podczas całodniowej wycieczki po miastach San Gimignano, Siena i Colle Alta, a następnie odkryj bukoliczny region winiarski Chianti. Łatwo dotrzyj do naszego miejsca zbiórki, jadąc tramwajem T1.3 w kierunku Villa Costanza. Wyjedź z Florencji klimatyzowanym autobusem do pierwszego przystanku, obiektu z listy UNESCO San Gimignano. Odkryj Sienę, miasto wyścigów konnych Palio i jej urzekające style architektoniczne, w tym katedrę na Piazza del Duomo i Palazzo Comunale (budynek miejski) na Piazza del Campo. Piazza del Campo to słynny plac w kształcie muszli, który stanowi scenę dla ekscytującego wyścigu konnego Palio, odbywającego się dwa razy każdego lata. Następnie udaj się do wyjątkowego miejsca na wsi Chianti, aby cieszyć się degustacją wina. Gdy wysiądziesz z autobusu, zostaniesz oprowadzony po wspaniałej winnicy. Zapoznaj się z fascynującą historią i tłem posiadłości. Udaj się do piwnic, aby poznać tajniki produkcji wina Chianti wraz z lokalnym gospodarzem. Następnie ciesz się pyszną degustacją wina Chianti Classico. Po zakończeniu wizyty w winiarni zwiedź historyczne centrum Colle Alta, położone w górnej części Colle Val d'Elsa, miasta Cristal. Nie spiesz się, aby odwiedzić kościół Santa Caterina i zamek Piticciano, główne atrakcje średniowiecznego centrum miasta. Przejdź obok dawnego Conservatorio di San Pietro, projektu światowej sławy architekta Florencji Giorgio Vasari. Wreszcie, ciesz się jednym z najwspanialszych przykładów włoskiego średniowiecznego miasta, San Gimignano. Wyróżniające się słynną strzelistą panoramą, San Gimignano stoi wzdłuż Via Francigena na wzgórzach górnej Val D'Elsa. Zapoznaj się z toskańskim środowiskiem dzięki toskańskiemu winu Vernaccia di San Gimignano, szafranowi i ceramice Santa Fina. Poświęć swój wolny czas na samodzielny spacer po mieście i zobacz jego piękne place, architekturę, kościoły i boczne uliczki.

Siena 2-godzinna wycieczka piesza i bilety bez kolejki do katedry

Siena 2-godzinna wycieczka piesza i bilety bez kolejki do katedry

Odkryj piękno Sieny podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki, jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast na świecie. Spaceruj wąskimi brukowanymi uliczkami i podziwiaj architekturę. Odwiedź Bazylikę San Domenico i dowiedz się więcej o św. Katarzynie, patronce Włoch. Poznaj wspaniałą historię tej dumnej Republiki i odkryj tradycyjne Palio, spektakularny festiwal, podczas którego odbywają się dzikie wyścigi konne na oklep wokół Piazza del Campo, centralnego placu miasta. Dowiedz się o dzielnicach Contrade lub miejskich i o tym, jak czekają cały rok na udział w tym fundamentalnym wyścigu. Odwiedź historyczne centrum Sieny, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, aby podziwiać wspaniałą architekturę Palazzo Salimbeni, dziś najstarszego banku na świecie, świadczącego o bogactwie i handlu jego chwalebnej przeszłości. Zobacz Palazzo Tolomei, imponujący prywatny gotycki budynek i główny plac z pomnikami i fontanną. Odkryj kulinarne tradycje miasta i wreszcie udaj się do jednej z najbardziej spektakularnych katedr we Włoszech, Duomo w Sienie. Twój anglojęzyczny lokalny przewodnik oprowadzi Cię po katedrze w Sienie, aby odwiedzić kaplice i zobaczyć imponujące arcydzieła Donatello, Michała Anioła i innych artystów, niezapomnianą bogatą budowlę wielowiekowej sztuki i oddania.

Wycieczka piesza po Sienie z opcją katedry, krypty i muzeum

Wycieczka piesza po Sienie z opcją katedry, krypty i muzeum

Wybierz się w urzekającą podróż po Sienie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem i wstępem bez kolejki do kompleksu katedralnego. Twoja przygoda rozpocznie się w samym sercu centrum Sieny, gdzie spotkasz się z kompetentnym przewodnikiem i niewielką grupą innych odkrywców. Przemierzaj labirynty uliczek i urokliwe place średniowiecznej Sieny, chłonąc spokój jej ukrytych zakątków. Zanurz się w bogatej historii Sieny, gdy Twój przewodnik opowie Ci historie o słynnym wyścigu konnym Palio i odkryje sekrety Starego Getta i Dzielnicy Wież. Wspinaj się na zapierające dech w piersiach punkty widokowe, aby podziwiać panoramiczne widoki, rejestrując przebłyski kultowej katedry Duomo i Torre del Mangia. W drodze na majestatyczny Piazza Del Campo podziwiaj architektoniczne atrakcje, które zdobią panoramę Sieny, w tym słynną katedrę. Odkryj fascynujące początki tego obiektu z listy UNESCO, ukształtowanego przez oświecone rządy w XIV wieku. Wędrując przez różne Contrada w Sienie, z których każda reprezentuje wyjątkową dzielnicę przesiąkniętą tradycją, wyobraź sobie ożywioną rywalizację, która rozpala się podczas Palio. Zanurz się w autentycznej atmosferze tych tętniących życiem społeczności i skosztuj lokalnych przysmaków, takich jak Ricciarelli i Panforte. Zatrzymaj się, aby podziwiać ozdobną fontannę Fonte Gaia na Piazza del Campo, ozdobioną skomplikowanymi płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny biblijne. Następnie, korzystając z wcześniej przygotowanych biletów, omiń kolejki i wejdź do budzącej respekt katedry. Przemierzaj jej uświęcone sale ozdobione arcydziełami toskańskich luminarzy, takich jak Duccio, Pisano i Pinturicchio. W katedrze znajduje się wiele renesansowych zabytków i słynna biblioteka Piccolomini. Wybierz rozszerzoną wycieczkę z OPA SI Pass, aby zagłębić się w skarby katedry, w tym urzekającą kryptę ozdobioną wielowiekowymi freskami. Dowiedz się od przewodnika o ambitnej wizji stojącej za Duomo Nuovo i zwiedź Museo dell'Opera, w którym znajdują się wspaniałe rzeźby i witraże. Pożegnaj się z przewodnikiem i skorzystaj z okazji, aby we własnym tempie wspiąć się na Facciatone, niedokończoną fasadę nowej katedry. Z tego wysokiego punktu widokowego możesz podziwiać panoramiczne widoki Sieny i jej malowniczej okolicy, kończąc swoją podróż niezapomnianymi wrażeniami.

Florencja: Siena, San Gimignano i Chianti - wycieczka w małej grupie

Florencja: Siena, San Gimignano i Chianti - wycieczka w małej grupie

Wskocz na pokład swojego minibusa o 7:45 i jedź przez około godzinę przez toskańskie krajobrazy. Wejdź do serca Sieny i rozpocznij wizytę ze swoim przewodnikiem. Ruszaj wąskimi uliczkami miasta i po drodze słuchaj opowieści o Sienie. Omiń kolejkę, aby zobaczyć wnętrze wspaniałej katedry i przejdź przez plac Piazza del Campo w kształcie muszli, gdzie dwa razy w roku odbywają się wyścigi konne Palio. Po pieszej wycieczce ciesz się wolnym czasem, aby cieszyć się Sieną we własnym czasie wolnym. Udaj się do San Gimignano i podziwiaj wyjątkowy toskański krajobraz, jadąc po drodze przez wspaniałe krajobrazy otoczone drzewami oliwnymi, winoroślami i starymi kamiennymi budynkami. Zatrzymaj się w rodzinnej winiarni, aby się zrelaksować i zjeść tradycyjny toskański lunch, aby zasmakować wiejskiej gościnności. Po obiedzie wybierz się na łatwą przejażdżkę do San Gimignano, aby zakończyć dzień. Słynie ze wspaniałej panoramy wysokich średniowiecznych wież, miej wolny czas na samodzielne zwiedzanie. Odkryj główną ulicę pełną typowych sklepów, zajrzyj do Collegiata (główny kościół) lub delektuj się lodami. Powrót do Florencji późnym popołudniem.

Siena: Najciekawsze atrakcje

Piazza del Campo: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Piazza del Campo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza del Campo? Kliknij tutaj.

Piazza del Campo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(7407 recenzji)

Federico był bardzo kompetentnym przewodnikiem, a kierowca autobusu Luigi był doskonały. Mieliśmy świetną grupę ludzi i było bardzo fajnie. Trasa była długa, ale zwiedziliśmy tak wiele różnych rzeczy. Degustacja wina była świetna, a personel winiarni był bardzo charyzmatyczny. Federico był zawsze dostępny, aby uzyskać rekomendacje i odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania. Jego angielski jest doskonały, był łatwy do zrozumienia i mówił bardzo wyraźnie. Zrobiliśmy wycieczkę z przewodnikiem pieszym po Sienie. Była bardzo kompetentna i miła, ale czułem się bardzo pospiesznie i zrezygnowałbym z tej części, ale poza tym gorąco polecam tę wycieczkę! Nie przegap zwiedzania Toskanii z Federico i Luigim.

Doskonały. Sami nigdy nie bylibyśmy w stanie zobaczyć tak wiele. Lunch i degustacja wina były bardzo dobre, a nasz gospodarz w winnicach był świetną zabawą. Pisa, Siena i San Gimignano były spektakularne i udało nam się zobaczyć całkiem sporo w czasie przeznaczonym na każde z nich. W sumie wspaniałe doświadczenie i gorąco polecam. Jedynym problemem było to, że zepsuła się klimatyzacja w autokarze, a dzień był gorący, więc niektórzy pasażerowie byli nieco zdenerwowani.

Wszystko było udane oprócz jednej rzeczy którą bym poprawił. W ostatnim punkcie programu. Mieliśmy przynajmniej o godzinę za mało czasu żeby przynajmniej zobaczyć połowę z tego co oferuje miasteczko San Gimignano. W dwóch poprzednich też było na styk ale zdążyliśmy. W tym ostatnim nie daliśmy rady przejść połowy bo już trzeba było wracać do autobusu

Ta jednodniowa wycieczka to 10/10! Przewodnicy byli niezwykle mili i pomocni, a autobus był czysty i wygodny. Stosunek jakości do ceny był szalony, widzieliśmy tak wiele miejsc i zjedliśmy wspaniały lunch w winnicy z dużą ilością wina i takimi miłymi pracownikami!

Bardzo dobrze, a przewodnik Ana była doskonałym gospodarzem, bardzo przyjaznym i przejrzystym. Gratuluję i gorąco polecam