Piazza del Campo – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Florencji: Piza, Siena i San Gimignano – wycieczka całodniowa z lunchem

1. Z Florencji: Piza, Siena i San Gimignano – wycieczka całodniowa z lunchem

Przeżyj cuda Toskanii w jeden niezapomniany dzień. Opuść Florencję na 12-godzinną wycieczkę i zobacz piękne krajobrazy, architekturę i dzieła sztuki regionu. Rozkoszuj się lokalną kuchnią i wybierz wycieczkę z przewodnikiem w swoim języku, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o historycznej okolicy. Do miejsca spotkania łatwo dojedziesz tramwajem T1.3 jadącym do Villa Costanza. Zacznij od Pizy i odwiedź wspaniały plac Piazza dei Miracoli. Podziwiaj baptysterium, katedrę Santa Maria Assunta i oczywiście słynną Krzywą Wieżę w Pizie. Po wolnym czasie w Pizie udaj się do typowej toskańskiej winiarni w regionie Chianti i zjedz pyszny lunch z lokalnym winem. Poznaj miasto Siena i odwiedź Piazza del Campo, gdzie odbywają się wyścigi konne Palio di Siena, oraz Piazza del Duomo, gdzie zobaczysz zewnętrzną część wspaniałej katedry. Ciesz się swoim ostatnim przystankiem w San Gimignano, średniowiecznym mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znanym na całym świecie z Vernaccia di San Gimignano. System wież San Gimignano opowiada o chwale potężnych rodzin. Pomiędzy polami szafranowymi a typowymi rodzimymi winnicami, miasto wie, jak zaoferować pocztówkowe widoki.

Florencja: Piza, Siena, San Gimignano i Chianti

2. Florencja: Piza, Siena, San Gimignano i Chianti

Zacznij rano od zwiedzania Pizy. Miej czas na podziwianie katedry, baptysterium, monumentalnego cmentarza i słynnej Krzywej Wieży. Dodaj bilety na Krzywą Wieżę do swoich wrażeń. Następnie przejdź do typowej winnicy na wzgórzach Chianti na zboczach San Gimignano. Zjedz toskański lunch połączony z degustacją lokalnego wina. Po obiedzie odkryj jedną z najpiękniejszych średniowiecznych wiosek San Gimignano lub „średniowieczny Manhattan, gdzie możesz odkrywać labirynt brukowanych uliczek, małych placów i wiele lokalnych sklepów z rękodziełem. Kontynuuj podróż z panoramicznym widokiem na okolicę Chianti, zanim dotrzesz do Sieny, gdzie w razie potrzeby Twój profesjonalny przewodnik poprowadzi Cię przez najważniejsze place, od Piazza del Campo po katedrę, przechodząc przez najpiękniejszą dzielnicę handlową , który charakteryzuje to miasto. Na koniec wycieczki z przewodnikiem wybierz trochę wolnego czasu, aby napić się kawy lub panforte (typowego lokalnego ciasta) i wybrać się na zakupy. Twój powrót do Florencji będzie miał wspaniały zachód słońca w tle, co będzie idealnym zakończeniem niezapomnianego dnia spędzonego w Toskanii.

Florencja: S. Gimignano, Siena, Chianti i lunch z degustacją wina

3. Florencja: S. Gimignano, Siena, Chianti i lunch z degustacją wina

Wybierz się na malowniczą wycieczkę z przewodnikiem z Florencji do uroczych toskańskich miasteczek San Gimignano, Monteriggioni i Siena. Spaceruj po historycznych wioskach i delektuj się pysznym winem Chianti Hills oraz degustacją octu balsamicznego. Wzbogać swoje wrażenia o bilety do katedry w Sienie. Zacznij od San Gimignano, słynnego na całym świecie miasta otoczonego murami, położonego na wzgórzu, które pozostało nienaruszone przez wieki i słynie z wysokich wież, fresków i wielu innych dzieł sztuki. Poświęć około 2 godzin wolnego czasu na zwiedzanie centrum miasta. Odwiedź historyczną otoczoną murem wioskę Monteriggioni. Przejdź przez pofałdowane wzgórza Chianti do przytulnej winiarni, gdzie możesz się zrelaksować i skosztować trzech win i octu balsamicznego, a następnie zjeść trzydaniowy lunch w stylu Chianti. Ciesz się wycieczką z przewodnikiem po historycznym centrum Sieny (jeśli wybrano opcję), zaczynając od XIII-wiecznej bazyliki San Domenico. Przespaceruj się wąskimi średniowiecznymi uliczkami miasta, otoczonymi wspaniałymi pałacami i historycznymi sklepami. Przejdź przez Piazza del Campo i odwiedź katedrę, jeśli wybierzesz tę opcję. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie Sieny przed powrotem do Florencji. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Z Florencji: Siena, San Gimignano i Monteriggioni

4. Z Florencji: Siena, San Gimignano i Monteriggioni

Poczuj urok Toskanii podczas jednodniowej wycieczki do Sieny, San Gimignano i Monteriggioni z Florencji. Spróbuj różnych win Chianti w połączeniu z przekąskami i podziwiaj malownicze toskańskie wzgórza. Przejedź przez piękne wzgórza Chianti, jadąc na południe od Florencji klimatyzowanym autobusem GT. Pierwszym przystankiem jest Monteriggioni, średniowieczne miasto na wzgórzu, które słynie z nienaruszonych średniowiecznych murów miejskich. Po wolnym czasie udaj się do słynnej na całym świecie Sieny. Poznaj Piazza del Campo, który jest znany z wyścigów konnych Palio i wspaniałych przykładów gotyckiej architektury obywatelskiej. Miej czas na zwiedzenie wspaniałego Palazzo Pubblico. Przyjedź do San Gimignano, średniowiecznego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poświęć trochę czasu na przedzieranie się wąskimi uliczkami i podziwianie bujnego krajobrazu. Na koniec udaj się do regionu Chianti i podziwiaj krajobrazy jak z pocztówki. Zakończ dzień w słynnej winiarni i skosztuj wyśmienitego czerwonego wina Chianti wraz z domowymi przekąskami.

Toskania: jednodniowa wycieczka do Pizy, Sieny, San Gimignano i Chianti

5. Toskania: jednodniowa wycieczka do Pizy, Sieny, San Gimignano i Chianti

Spędź dzień odkrywając wiele głównych atrakcji toskańskiej wsi podczas tej wycieczki z przewodnikiem z tradycyjnym włoskim lunchem wliczonym w cenę. Przemierzaj pofałdowane wzgórza, odkrywając urok Pizy, San Gimignano i Sieny. Twoim pierwszym przystankiem będzie Piza i Plac Cudów. Zobacz katedrę, baptysterium i oczywiście słynną Krzywą Wieżę. Krzywa Wieża ma prawie 56 metrów wysokości i pochyla się pod kątem około 4 stopni, co czyni ją jedną z najbardziej znanych i kultowych budowli na świecie. Z Pizy przejedź obok wiosek na wzgórzach rozrzuconych po jednych z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych obszarów wiejskich. Przyjedź do San Gimignano, gdzie serwowany jest tradycyjny toskański lunch z degustacją wina, jeśli wybrano tę opcję. Przejedź do zachowanej średniowiecznej wioski San Gimignano, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, często nazywanej "Manhattanem średniowiecza" ze względu na słynne wysokie, wąskie wieże. Poznaj centrum miasta i urocze sklepy rzemieślnicze wzdłuż brukowanych kamiennych uliczek i małych placów. Zakończ wycieczkę w Sienie, mieście na wzgórzu bogatym w sztukę i tradycje. Przespaceruj się po historycznym centrum dla pieszych i odwiedź piękną miejscową katedrę. Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po małych średniowiecznych uliczkach i placach, mijając najstarszy bank na świecie i Piazza del Campo.

Siena: Bilet wstępu do Palazzo Pubblico

6. Siena: Bilet wstępu do Palazzo Pubblico

Wejdź do Palazzo Pubblico w Sienie i odwiedź Muzeum Miejskie z tym biletem wstępu. Mieszczące się w Palazzo Pubblico Muzeum Obywatelskie to XIII-wieczny budynek, w którym znajdują się imponujące freski od ściany do ściany. Zwiedź muzeum, aby poznać historię Sieny i zobaczyć cenne artefakty. Wymień swój kupon na bilet wstępu w kasie i rozpocznij wizytę w Sala del Risorgimento. W pokoju tym znajdują się freski przedstawiające życie Vittorio Emanuele II, pierwszego króla Włoch. Przejdź się po Sala di Balìa i zobacz malowidła ścienne z XV wieku autorstwa Spinello Aretino i Martino di Bartolomeo. Zobacz także Sala dei Cardinali, gdzie cenne rzeźbione kasetony przechowują relikwiarze. Przejdź do Sala del Concistoro, słynącej ze sklepienia Beccafumi, i zobacz XV-wieczną Cappellę Taddeo di Bartolo. Kontynuuj do Sala del Mappamondo, najszerszej sali Palazzo Pubblico i używanej jako miejsce spotkań Rady Generalnej. Zobacz słynną Maestà, gotyckie arcydzieło namalowane przez Simone Martini. Bilet wstępu do muzeum obejmuje również wizytę w XIV-wiecznej galerii Loggia dei Nove, z której roztacza się piękny widok na krajobraz za Palazzo Pubblico.

Z Florencji: wycieczka do San Gimignano, Sieny i Monteriggioni

7. Z Florencji: wycieczka do San Gimignano, Sieny i Monteriggioni

Odkryj serce pięknej Toskanii podczas całodniowej wycieczki po miastach San Gimignano i Siena, a następnie odkryj sielankowy region winiarski Chianti. Do miejsca spotkania łatwo dojedziesz tramwajem T1.3 jadącym do Villa Costanza. Wyjedź z Florencji klimatyzowanym autobusem do pierwszego przystanku, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta San Gimignano. Odkryj jeden z najwspanialszych przykładów włoskiego średniowiecznego miasta. Wyróżniające się słynną, wysoką panoramą, San Gimignano stoi wzdłuż Via Francigena na wzgórzach Górnej Val D'Elsa. Poznaj środowisko Toskanii dzięki lokalnemu winu Vernaccia di San Gimignano, szafranowi i ceramice Santa Fina. Ciesz się wolnym czasem na samodzielny spacer po mieście i zobacz jego piękne place, architekturę, kościoły i boczne uliczki. Następnie udaj się do wyjątkowego miejsca na wsi Chianti, aby cieszyć się degustacją wina. Po wyjściu z autobusu zostaniesz oprowadzony po wspaniałej winnicy. Zapoznaj się z fascynującą historią i pochodzeniem posiadłości. Wejdź do piwnic, aby wraz z lokalnym gospodarzem poznać sekrety winiarstwa Chianti. Następnie rozkoszuj się pyszną degustacją wina Chianti Classico. Kontynuuj podróż do Sieny na wycieczkę z przewodnikiem po jej czarujących stylach architektonicznych, w tym po katedrze (tylko z zewnątrz) i Palazzo Comunale (budynek miejski, tylko z zewnątrz) na Piazza del Campo. Na słynnym placu w kształcie muszli odbywają się emocjonujące wyścigi konne Palio, które odbywają się dwa razy w lecie.

Siena 2-godzinna wycieczka piesza i bilety bez kolejki do katedry

8. Siena 2-godzinna wycieczka piesza i bilety bez kolejki do katedry

Odkryj piękno Sieny podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki, jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast na świecie. Spaceruj wąskimi brukowanymi uliczkami i podziwiaj architekturę. Odwiedź Bazylikę San Domenico i dowiedz się więcej o św. Katarzynie, patronce Włoch. Poznaj wspaniałą historię tej dumnej Republiki i odkryj tradycyjne Palio, spektakularny festiwal, podczas którego odbywają się dzikie wyścigi konne na oklep wokół Piazza del Campo, centralnego placu miasta. Dowiedz się o dzielnicach Contrade lub miejskich i o tym, jak czekają cały rok na udział w tym fundamentalnym wyścigu. Odwiedź historyczne centrum Sieny, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, aby podziwiać wspaniałą architekturę Palazzo Salimbeni, dziś najstarszego banku na świecie, świadczącego o bogactwie i handlu jego chwalebnej przeszłości. Zobacz Palazzo Tolomei, imponujący prywatny gotycki budynek i główny plac z pomnikami i fontanną. Odkryj kulinarne tradycje miasta i wreszcie udaj się do jednej z najbardziej spektakularnych katedr we Włoszech, Duomo w Sienie. Twój anglojęzyczny lokalny przewodnik oprowadzi Cię po katedrze w Sienie, aby odwiedzić kaplice i zobaczyć imponujące arcydzieła Donatello, Michała Anioła i innych artystów, niezapomnianą bogatą budowlę wielowiekowej sztuki i oddania.

Florencja: Siena, San Gimignano i Chianti Day Trip z lunchem

9. Florencja: Siena, San Gimignano i Chianti Day Trip z lunchem

Wskocz na pokład swojego minibusa o 7:45 i jedź przez około godzinę przez toskańskie krajobrazy. Wejdź do serca Sieny i rozpocznij wizytę ze swoim przewodnikiem. Ruszaj wąskimi uliczkami miasta i po drodze słuchaj opowieści o Sienie. Omiń kolejkę, aby zobaczyć wnętrze wspaniałej katedry i przejdź przez plac Piazza del Campo w kształcie muszli, gdzie dwa razy w roku odbywają się wyścigi konne Palio. Po pieszej wycieczce ciesz się wolnym czasem, aby cieszyć się Sieną we własnym czasie wolnym. Udaj się do San Gimignano i podziwiaj wyjątkowy toskański krajobraz, jadąc po drodze przez wspaniałe krajobrazy otoczone drzewami oliwnymi, winoroślami i starymi kamiennymi budynkami. Zatrzymaj się w rodzinnej winiarni, aby się zrelaksować i zjeść tradycyjny toskański lunch, aby zasmakować wiejskiej gościnności. Po obiedzie wybierz się na łatwą przejażdżkę do San Gimignano, aby zakończyć dzień. Słynie ze wspaniałej panoramy wysokich średniowiecznych wież, miej wolny czas na samodzielne zwiedzanie. Odkryj główną ulicę pełną typowych sklepów, zajrzyj do Collegiata (główny kościół) lub delektuj się lodami. Powrót do Florencji późnym popołudniem.

Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

10. Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

Poznaj Sienę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Rozwiązuj zagadki poza dziesięcioma atrakcjami w Sienie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Ciesz się wyzwaniem polegającym na wykorzystaniu logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby ukończyć grę. Poczuj satysfakcję z rozwiązania każdej zagadki. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Miej swobodę wstrzymywania lub wznawiania wycieczki w dowolnym momencie. Podziwiaj miasto we własnym tempie. Odkryj ciekawe informacje i fakty o mieście. Rób tyle zdjęć, ile chcesz. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej Duomo. Odwiedź unikalną baptysterium św. Jana, której fasada wciąż jest w budowie, nadal napotkasz słynne wzgórze imponowania Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zgubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego unikalnymi i znanymi na całym świecie eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego poświęconego opiece nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Spaceruj po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Piazza del Campo

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 70
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Piazza del Campo: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Piazza del Campo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza del Campo? Kliknij tutaj.

Piazza del Campo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 7407 opinii

To było wspaniałe. Przyszli po nas na czas ze stacji kolejowej. Podobało mi się, że dali nam bransoletkę z numerem telefonu agencji i to pomogło zidentyfikować resztę grupy. Jedzenie było dobrze podane, wystarczyło. Czas w każdym miejscu wydawał się niewielki, ale to jedyny sposób, aby zobaczyć wszystkie miejsca. Autobus był czysty, wygodny, a w drodze powrotnej udało nam się chwilę pospać

Wycieczka była super, przewodniczka Marta była bardzo pomocna oraz opowiadała bardzo ciekawe informacje o odwiedzanych miejscach. Jeśli zdecyduje się na kolejną wycieczkę to koniecznie z Panią Martą. Super był również kierowca Raul, który dowiózł nas bezpiecznie w każde z odwiedzanych miejsc.

Bardzo miła i wartościowa wycieczka. Tracisz dużo czasu na degustację wina, ale było ono bardzo dobre i bardzo wysokiej jakości. Prywatnie, jako nierezydent, prawdopodobnie nie jest to możliwe w takim samym czasie. Więc wszystko jest świetne i warte swojej ceny.

Bardzo przyjemna podróż… Barbara i Armando odwalili kawał dobrej roboty…zaginiony pasażer załatwiony profesjonalnie…wycieczka trwała mimo…przyjazna i wesoła postawa Barbary….dotrzymana harmonogramu…przewodnik po Sienie również był bardzo dobry

Super organizacja, bardzo miła Pani przewodnik. W jeden dzień można zobaczyć wiele miejsc, które samemu bez auta trzeba byłoby rozłożyć na parę dni. Polecam Get Your Gide.