Dodaj daty

Piazza dei Cavalieri

Piazza dei Cavalieri – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Piza: Najlepsza wycieczka audio z przewodnikiem po Pizie

1. Piza: Najlepsza wycieczka audio z przewodnikiem po Pizie

Ucieknij od typowych tras turystycznych i poznaj Pizę jak Pizańczyk! Jest tu o wiele więcej do zobaczenia niż Krzywa Wieża. Wycieczka rozpoczyna się na Plaza Vittorio Emanuele II, który znajduje się kilka metrów od głównego dworca kolejowego w Pizie. Stamtąd udamy się do imponującego muralu Keitha Haringa Tuttomondo, symbolu pokoju i harmonii. Dalej pójdziemy wzdłuż Corso Italia. To jedna z najważniejszych ulic miasta, która zaprowadzi nas nad rzekę Arno. Po drodze opowiem Ci o historii Pizy, aby przygotować Cię na wspaniałe pałace, które dominują nad brzegiem rzeki i centralny Piazza Garibaldi z jego oszałamiającym widokiem. Następny jest Borgo Stretto, a następnie Piazza delle Vettovaglie, gdzie pokażę ci stare średniowieczne domy z wieżami i wspaniały Piazza dei Cavalieri. Wycieczkę zakończymy boomem na Polu Cudów, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Możesz tam podziwiać spektakularną Krzywą Wieżę w Pizie i jestem pewien, że będziesz pod wrażeniem piękna katedry i baptysterium.

Odkryj cud Pizy z Livorno z opcjonalną wieżą

2. Odkryj cud Pizy z Livorno z opcjonalną wieżą

Przeżyj magiczne doświadczenie w Pizie; oprócz wizyty na Piazza dei Miracoli ze słynną Krzywą Wieżą, katedrą i baptysterium, możesz odkrywać, w towarzystwie doświadczonego przewodnika, nieoczekiwane piękno jego historycznego centrum wśród alejek, placów i średniowiecznych pałaców oraz mieć zarezerwowany dostęp do wieży (jeśli wybrałeś tę opcję). Odkryj Pizę podczas tej wycieczki z Livorno. Po zejściu na ląd wsiądziesz do jednego z autobusów wahadłowych odjeżdżających z portu, aby dotrzeć do swojego przewodnika w łatwo rozpoznawalnej zielonej koszuli na przystanku autobusowym. Po wejściu na pokład nadejdzie czas, aby rozpocząć wycieczkę po Pizie z objaśnieniami, wskazówkami i przydatnymi informacjami, aby jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie w Pizie. Nasz spacer rozpocznie się od przekroczenia starożytnych murów miasta i centrum religijnego "Piazza dei Miracoli": wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, uznanego za jedno z najważniejszych centrów sztuki średniowiecznej na świecie, aby kontynuować Via Santa Maria, starożytną drogą, która łączyła centrum religijne z Piazza dei Cavalieri z kościołem, prestiżowym uniwersytetem "la normale" założonym przez Napoleona Bonaparte i wieżą Gualandi, gdzie słynny hrabia Ugolino, jeden z bohaterów Boskiej Komedii Dantego, zmarł z głodu. Zwiedzanie kontynuowane jest przez starożytną średniowieczną dzielnicę "Borgo stretto" aż do środkowego mostu, z którego możesz podziwiać wspaniały widok na Lungarni z jego starożytnymi pałacami bogatymi w historię, targ spożywczy i obszar uniwersytecki otoczony zaskakującymi średniowiecznymi wieżami. Wybierając opcję biletu na wieżę, możesz wejść na szczyt słynnej Krzywej Wieży w Pizie i wejść do jej spektakularnej katedry z pominięciem kolejki. Po tym doświadczeniu wrócisz do Livorno, aby wejść na pokład statku.

Pisa: gra miejska na smartfony z przewodnikiem dla Sherlocka Holmesa

3. Pisa: gra miejska na smartfony z przewodnikiem dla Sherlocka Holmesa

Poczuj ekscytację bycia detektywem i dołącz do ekscytującej gry Sherlock Holmes ze swoim zespołem. Świętując wolność na Festiwalu Wolności, niejaki Balthazar, szef Homeland Security, zostaje znaleziony martwy z nożem w plecach. Policja zatrzymała czterech podejrzanych i Twoim zadaniem jest rozwiązanie sprawy i odkrycie prawdy. Poruszając się po mieście odblokujesz zadania. Tutaj znajdziesz postacie, które są chętne do pomocy. Ale informacja ma swoją cenę! Rozwiązuj ich zagadki, ścigaj sprawców i graj razem, aby zbliżyć się do rozwiązania morderstwa. Podczas tej tajemnicy morderstwa możesz sprawdzić swoje postępy na tablicy podejrzanych. Czy potrafisz rozwiązać zagadkę morderstwa? Zagraj w Sherlocka Holmesa! WAŻNA INFORMACJA - Data: aby zarezerwować tę grę, musisz wybrać datę, ALE możesz grać, wstrzymywać i kontynuować, kiedy tylko chcesz. - Osoby: 1 gracz oznacza 1 drużynę. - Uwaga: ta gra miejska wykorzystuje miasto jako interaktywne pole gry, ale nie zawiera żadnych informacji o mieście!

Wycieczka autobusowa do Pizy

4. Wycieczka autobusowa do Pizy

Odkryj piękno słynnej Krzywej Wieży i innych zabytków, które sprawiają, że Piazza dei Miracoli jest czymś wyjątkowym na świecie. Po zaledwie godzinnej podróży na pokładzie naszych wygodnych autobusów dotrzesz do Pizy w towarzystwie pilota wycieczki, który udzieli Ci wszelkich informacji i porad, aby jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie. Opuścisz pilota wycieczki dopiero po dotarciu na Piazza dei Miracoli, gdzie rozpocznie się około dwugodzinny czas wolny na zwiedzanie toskańskiego miasta. Pozwól się przytłoczyć pięknem jego zabytków, spaceruj wąskimi uliczkami historycznego centrum, zrób zdjęcie na Lungarni, gdzie rzeka Arno dzieli miasto na dwie części, a następnie łączy je przez malownicze mosty, podziwiaj wyjątkowość Piazza dei Cavalieri i jego historycznych budynków oraz zaostrz apetyt typowymi włoskimi produktami, które charakteryzują bary i restauracje przy Via Santa Maria. Pod koniec tego doświadczenia wrócisz, ponownie w towarzystwie pilota wycieczki, do autobusu, aby odjechać do La Spezia, gdzie czeka Twój statek! W zależności od czasu wypłynięcia statku lub warunków pogodowych możliwe będzie również odkrycie innego miejsca położonego w Zatoce La Spezia, w tym średniowiecznego miasta Sarzana, parku przyrody Cinque Terre lub wioski rybackiej Lerici. Gwarantujemy punktualny powrót na statek!

Piza: krajoznawcza wycieczka piesza

5. Piza: krajoznawcza wycieczka piesza

Rozpocznij wycieczkę na Piazza dei Miracoli, uroczym placu, na którym spotkasz swojego przewodnika. Podziwiaj niezwykłe widoki na katedrę, baptysterium, monumentalny cmentarz i słynną Krzywą Wieżę. Następnie kontynuuj wycieczkę, odkrywając imponującą architekturę miasta, która pochodzi z florenckiego okresu romańskiego. Przejdź obok Baptysterium św. Jana, które łączy style architektoniczne romański i gotycki. Następnie udaj się do relaksujących ogrodów botanicznych, w których znajdują się zioła lecznicze, egzotyczne i wodne rośliny - niektóre gatunki, których nie ma już nigdzie indziej na świecie. Następnie udaj się na Piazza dei Cavalieri i Palazzo della Carovana. Poświęć trochę czasu na obejrzenie Palazzo dell' Orologio po przeciwnej stronie i Piazza Delle Vettovaglie, gdzie znajduje się Borgo Stretto i składa się z bardzo ruchliwych ulic handlowych. Skorzystaj z wielu okazji, aby coś przekąsić i wypić drinka podczas krótkiej przerwy. Na koniec jedź do Arno, kierując się w stronę Błękitnego Pałacu, budynku należącego do pierwszego Doża Pizy. Zakończ wycieczkę tutaj, wypełnioną wspaniałymi wspomnieniami i silnym poczuciem tego, co sprawia, że Piza jest tak pięknym i wyjątkowym miastem.

Piza: Prywatna piesza wycieczka z biletem na Krzywą Wieżę

6. Piza: Prywatna piesza wycieczka z biletem na Krzywą Wieżę

Prywatna piesza wycieczka, podczas której poznasz piękno Pizy: Piazza dei Miracoli ze słynną na całym świecie Krzywą Wieżą, baptysterium i katedrą, wzbogacone o doświadczenie wspinaczki na najsłynniejszą wieżę na świecie. Spotkaj się ze swoim prywatnym i doświadczonym przewodnikiem i rozpocznij pieszą wycieczkę po starożytnym nadmorskim mieście Piza, słynącym z architektonicznego piękna. Będziesz olśniony tym cudownym placem, który jest zdominowany przez katedrę (zwiedzanie wnętrza z priorytetowym dostępem), model charakterystycznej architektury romańskiej Pisan, słynną Krzywą Wieżę i okrągłe baptysterium otoczone sugestywnymi arkadami kolumnowymi. Po zakończeniu pieszej wycieczki przewodnik zostawi Cię przy wspaniałej Krzywej Wieży, gdzie będziesz mógł cieszyć się zwiedzaniem wnętrza tego wyjątkowego zabytku, z pominięciem kolejki. Wspinaczka na jej szczyt po 294 stopniach wznoszących się spiralnie będzie jednym z najbardziej niesamowitych doświadczeń, jakie możesz kiedykolwiek spróbować. Wieża ma 55,86 m wysokości (183,27 stóp) od ziemi po niskiej stronie i 56,70 m wysokości (186,02 stóp) po wysokiej stronie, około 3,99 stopnia nachylenia. Słabe i niestabilne podłoże spowodowało to wyjątkowe zjawisko, przyczyniając się do powstania jednego z cudów świata.

Z Florencji: PRYWATNA wycieczka do Pizy, San Gimignano i Sieny

7. Z Florencji: PRYWATNA wycieczka do Pizy, San Gimignano i Sieny

Czego można się spodziewać • Przystanek w: Pizie, Toskania. Wygodna godzina jazdy zabierze Cię do Pizy. Zaraz po przyjeździe miniesz historyczne przedmieścia i spotkasz Piazza dei Cavalieri, pierwotne centrum polityczne średniowiecznej Pizy. Został on później przekształcony przez Cosimo I de’ Medici w centrum Zakonu Rycerzy Santo Stefano, utworzonego w celu obrony wybrzeży Toskanii i Morza Śródziemnego przed flotami tureckimi i pirackimi. • Zatrzymaj się przy: Krzywa Wieża w Pizie, Piza i jej Piazza dei Miracoli zawsze były podstawową częścią wycieczki do Toskanii i pomimo obecności wielu turystów, miejsce to emanuje ponadczasowym, sugestywnym i potężnym pięknem. Odwiedzający z każdego zakątka świata zazwyczaj starają się utrzymać krzywą wieżę w pozycji pionowej, z niewielką pomocą aparatu, aby zrobić zabawne zdjęcia! Czas trwania: 1 godzina • Zatrzymaj się w: Historyczne centrum San Gimignano, Toskania. Piękna twierdza San Gimignano jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Toskanii. San Gimignano to skarb średniowiecznej architektury, zatrzymany w czasie w 1300 roku. Słynie przede wszystkim ze starożytnych wież, które wciąż wyróżniają się z jego panoramy. Nie zapomnij wstąpić do słynnej lodziarni Dondoli, zdobywcy wielu nagród za najlepsze lody na świecie. Czas trwania: 1 godzina • Zatrzymaj się na: Piazza della Cisterna, San Gimignano, Toskania. Piazza della Cisterna pochodzi z 1287 roku. Znajduje się dokładnie w centrum miasta, na skrzyżowaniu dwóch głównych ulic górnego średniowiecznego miasteczka. Podczas gdy miejski Piazza del Duomo służył zarówno jako centrum religijne, jak i polityczne, Piazza della Cisterna był zamiast tego używany jako lokalny targ oraz scena spotkań towarzyskich, przyjęć i turniejów. • Zatrzymaj się w: Centro Storico di Siena. Siena to jedno z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Toskanii. Jest znany w całych Włoszech ze swojej wybitnej średniowiecznej architektury. Po przyjeździe poznaj jego bogatą historię i sztukę, podziwiając godne uwagi lokalne zabytki, takie jak słynny Piazza del Campo w kształcie muszli i wyjątkowa katedra w Sienie. Historyczne ulice Sieny wypełnia wiele lokalnych sklepów, co stanowi doskonałą okazję do skosztowania lokalnych potraw lub kupienia prezentów! Czas trwania: 2 godziny • Przejedź obok: Plac Katedralny, Siena. Katedra Santa Maria Assunta jest głównym miejscem kultu katolickiego w Toskanii i diecezji Siena. Budynek znajduje się na placu o tej samej nazwie w centrum miasta. Zbudowany w stylu włoskiego gotyku, jest jednym z najbardziej znaczących i spektakularnych kościołów zbudowanych we Włoszech. •Przejedź obok: Piazza del Campo, Siena. Piazza del Campo (lub po prostu il Campo) to główny plac miasta Siena. Wyjątkowy ze względu na swój szczególny i oryginalny kształt muszli, jest znany na całym świecie ze swojego piękna i integralności architektonicznej, a także jako miejsce, w którym dwa razy w roku odbywa się Palio di Siena.

Prywatny dzień do Pizy i Florencji z portu w Livorno

8. Prywatny dzień do Pizy i Florencji z portu w Livorno

Plan podróży Jest to typowa trasa dla tego produktu Zatrzymaj się w: Piza, Piza, Prowincja Piza, Toskania Wieża Piazza dei Miracoli, Piazza dei Cavalieri. Piza to włoskie miasto w Toskanii znane przede wszystkim ze słynnej Krzywej Wieży. Już poza osią, kiedy został ukończony w 1372 roku, 56-metrowy cylinder z białego marmuru jest niczym więcej niż dzwonnicą marmurowej katedry romańskiej, która stoi w pobliżu, na Piazza dei Miracoli. Na tym samym placu znajduje się monumentalne Camposanto i Baptysterium, gdzie codziennie nieprofesjonalni śpiewacy sprawdzają się ze słynną akustyką. Czas trwania: 2 godziny Zatrzymaj się w: Florencja, Florencja, Toskania Piazzale Michelangelo (gdzie można podziwiać całą Florencję), kościół Santa Croce, dzwonnicę Giotta i Piazza della Repubblica, następnie kontynuuj pieszo i odwiedź centrum miasta oraz Piazza della Signoria z muzeum Uffizi. Florencja, stolica Toskanii, jest domem dla wielu arcydzieł renesansowej sztuki i architektury. Jednym z najbardziej znanych miejsc jest Duomo, katedra z kafelkową kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego i dzwonnicą Giotta. Galleria dell'Accademia wystawia rzeźbę Dawida autorstwa Michała Anioła, podczas gdy w Galleria degli Uffizi można znaleźć Narodziny Wenus Botticellego i Zwiastowanie Leonarda da Vinci. Uwaga: pozostały czas będzie przeznaczony na podróż w obie strony. Czas trwania: 4 godziny

Piza: Zwiedzanie miasta pieszo z przekąskami i napojami

9. Piza: Zwiedzanie miasta pieszo z przekąskami i napojami

Twoja wycieczka po Pizie rozpoczyna się na Piazza del Duomo tuż obok Porta Nuova, gdzie spotkasz lokalnego przewodnika. Dowiesz się o historii tego miejsca, o tym, jak powstał ten plac z jego wybitnymi zabytkami, takimi jak Katedra, Baptysterium, Monumentalny Cmentarz i oczywiście Krzywa Wieża oraz tajemnicza przyczyna jej nachylenia. Stamtąd przejdziemy dalej, aby odkryć resztę miasta, które ma wiele do zaoferowania oprócz kultowej wieży. Zatrzymamy się w lokalnej cukierni, aby przerwać poranek słodkim śniadaniem w stylu pisańskim. (w niektóre dni w roku śniadanie będzie zastępowane rzemieślniczymi lodami) Kontynuujemy naszą wycieczkę, odkrywając średniowieczną dzielnicę z fascynującym Piazza dei Cavalieri, na którym mieści się jeden z najważniejszych uniwersytetów na świecie, a także wspaniałe pałace i kościoły, które skrywają ciekawe historie i anegdoty . Następnie dotrzemy do popularnego serca miasta z targiem owocowo-warzywnym, który zapewnia żywą atmosferę. Przespacerujemy się pod charakterystycznymi arkadami Pizy, gdzie niegdyś kupcy sprzedawali swoje towary, a obecnie mieszczą liczne sklepy i bary. Wtedy dotrzemy do rzeki Arno, która jest jednym z najciekawszych obszarów miasta ze swoimi szlachetnymi pałacami, mostami, kościołami i zapierającymi dech w piersiach widokami. Dowiesz się również o folklorystycznej stronie miasta, które właśnie tutaj organizuje turnieje i imprezy średniowieczne, które przenoszą Pizę z powrotem do jej chwalebnej przeszłości jako Republiki Morskiej. Rzut oka również na południową dzielnicę miasta tuż przed relaksem i delektowaniem się pyszną kanapką i kieliszkiem wina w lokalnym sklepie z winami z widokiem na rzekę. Twoje zdrowie

Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg::

Piazza dei Cavalieri: najlepsze atrakcje w pobliżu

Piazza dei Cavalieri: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza dei Cavalieri? Kliknij tutaj.