Piazza Dante – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: 24-godzinna wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off

1. Neapol: 24-godzinna wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off

Zobacz miejsce, gdzie narodziła się pizza, dzięki 24-godzinnemu biletowi ważnemu na 2 różne trasy wycieczki autobusowej hop-on hop-off. Odkryj niezapomniane miejsca i smaki kultury Neapolu we własnym tempie. Z biletem zwiedzisz jedno z najstarszych miast świata we własnym tempie dzięki wolności, jaką dają autobusy kursujące co 45–90 minut. Z nabrzeża można nawet podziwiać widoki na Wezuwiusza. Wycieczka typu hop-on hop-off jest też idealna, jeśli wybierasz się na zakupy i do licznych restauracji, które Neapol ma do zaoferowania. Skorzystaj z 24-godzinnego karnetu, aby zwiedzić następujące atrakcje: Trasa A Przystanek 1 – Largo Castello (Piazza Municipio) Przystanek 2 – Chiesa Del Gesu Nuovo Przystanek 3 – Piazza Dante – Ingresso Ai Decumani Przystanek 4 – Museo Archeologivo Nazionale Przystanek 5 – Porta San Gennaro Przystanek 6 – Palazzo Caracciolo Przystanek 7 – Stazione Garibaldi Przystanek 8 – Corso Umberto I Przystanek 9 – Piazza Bovio/Universita Trasa B Przystanek 1 – Largo Castello (Piazza Municipio) Przystanek 2 – Piazza Vittoria – Via Calabritto Przystanek 3 – Viale Dohrn Przystanek 4 – Mergellina – Piazza del Leone Przystanek 5 – Capo Posillipo – Veduta Panoramica Przystanek 6 – Posillipo Przystanek 7 – Parco Vigiliano Przystanek 8 – Via Petrarca Przystanek 9 – Piazza Vittoria Przystanek 10 – Chiatamonte Przystanek 11 – Via Acton/Porto Stazione Marittima, przystań promowa i Le Isole Del Golfo

Neapol: wycieczka kulinarna z Davide

2. Neapol: wycieczka kulinarna z Davide

Unikaj miejsc turystycznych i delektuj się osobiście przygotowanym menu degustacyjnym, aby zwabić zmysły swoim neapolitańskim przewodnikiem dla smakoszy. Rozpocznij degustację na neoklasycystycznym placu Piazza Dante. Wypróbuj wybór tradycyjnych przekąsek gotowanych i podawanych na różne sposoby: na przykład bakłażan, karczoch, cukinia i nie tylko. Udaj się na historyczny targ Pignasecca i poznaj tętniącą życiem śródziemnomorską kulturę targową. Zaspokój pragnienie sera, degustując Mozzarellę di Bufala i Fior di Latte. Spróbuj smażonej pizzy i różnych rodzajów tradycyjnej pizzy. Przejdź obok sklepów z owocami i piekarni na ulicy Spaccanapoli i dowiedz się, jak zmieniła się kultura neopolitańska od czasów II wojny światowej. Kiedy gotuje się Pasta Ragù, zwiedzaj Piazza San Domenico Maggiore z jego kościołami i cukierniami. Delektuj się lokalnymi słodyczami, takimi jak Sfogliatella lub Babà.

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkowym centrum miasta

3. Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkowym centrum miasta

Odwiedź tętniące życiem lokalne place, takie jak Piazza Dante, Piazza Bellini i Piazza San Gaetano. Zaczynając od Piazza Dante, wyrusz na eksplorację miasta. Poczuj atmosferę tętniących życiem ulic Neapolu i poznaj jego greckie korzenie. Przejdź się ulicą Spaccanapoli obok starożytnego rynku wokół placu San Gaetano, aby dotrzeć do Decumano Superiore. Przejdź przez Stare Drzwi Porta Alba i posłuchaj, jak rozwijało się miasto w czasach rzymskich. Dowiedz się o różnych kulturach, które odegrały rolę w przejściu miasta od historii starożytnej do teraźniejszości.

Napoli tour centro storico ed ingresso al Cristo Velato

4. Napoli tour centro storico ed ingresso al Cristo Velato

Miejsce spotkania na Piazza Dante w Neapolu. Potrzebuje numeru telefonu „Co słychać” dostępnego we Włoszech. Poznaj jedno z najstarszych miast w Europie ze swoim przewodnikiem odkrywając historyczne centrum Neapolu, zaczynając od Piazza Dante, przez rzymskie mury, przechodząc obok Konserwatorium Muzycznego od XIV-wiecznego Neapolu! Kontynuuj podróż ulicą muzyki na jednej z najżywszych i najbogatszych ulic instrumentów muzycznych w Neapolu! Podziwiaj sztukę gotycką i barokową w dwóch najważniejszych miejscach w Neapolu! Odkryj jeden z renesansowych pałaców z XIV wieku z ogrodem włoskim i studiem muzyki fortepianowej Dom Pompeje dla studentów Konserwatorium Muzycznego (jeśli lubisz grać na pianinie, możesz grać na nim za darmo). Odkryj ulicę Bożonarodzeniową i przespaceruj się wśród charakterystycznych sklepów, w których znajdziesz typowe neapolitańskie pamiątki, ręcznie robione od 1700 roku aż do dzisiaj! na żądanie Od sztuki barokowej i gotyckiej po Bansky Graffiti! Rozkoszuj się cenną Cappella di Sansevero, w której przechowywany jest słynny na całym świecie „Chrystus w zasłonie”, zapewniając wyjątkowe i niezapomniane przeżycie.

Z Rzymu: całodniowa wycieczka do Neapolu i wybrzeża Amalfi

5. Z Rzymu: całodniowa wycieczka do Neapolu i wybrzeża Amalfi

Ta wycieczka rozpoczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Rzymie. Lokalny i dobrze poinformowany przewodnik po Neapolu pokaże Ci wszystkie interesujące miejsca oraz ważne i magiczne miejsca do odwiedzenia. Twoje pierwsze przystanki zaprowadzą Cię na spacer do Castel Nuovo, znanego również jako Maschio Angioino, Plac Króla Burbonów i Piazza del Plebiscito. Tutaj możesz podziwiać widok na Neapol i Wezuwiusz. Przechodząc przez Pałac Królewski w Neapolu, będziesz kontynuować spacer do imponującej Galerii Umberto i Teatro di San Carlo. Zatrzymaj się w słynnej kawiarni Gambrinus na przekąskę. Później spacer wzdłuż Via Toledo i zwiedzanie interesującej Dzielnicy Hiszpańskiej. Następny przystanek znajduje się na Piazza del Gesù, gdzie można zobaczyć kościół Gesù Nuovo i jego futurystyczną fasadę. Tutaj znajdziesz wejście do starego miasta i Spaccanapoli, ulicy, która dzieli Neapol. Kontynuuj do San Gregorio Armeno z jego magiczną świąteczną atmosferą, gdzie możesz odwiedzić wiele sklepów z rękodziełem, które produkują mieszankę chrześcijańskich i nowoczesnych figur bożonarodzeniowych. Podczas tej wycieczki odwiedzisz także Piazza Bellini, obecnie popularne miejsce spotkań mieszkańców i dom wielu interesujących kawiarni, a także przejdziesz przez starą bramę miejską Port'Alba, aby dotrzeć do Piazza Dante. Odwiedzicie również słynną Kaplicę Sansevero lub Muzeum w Castel Nuovo. Na tym etapie wycieczki Twój doświadczony przewodnik z przyjemnością poleci miłe miejsce na lunch i doładowanie. Po przejściu przez Neapol zostaniesz przewieziony na wybrzeże Amalfi. Spaceruj jego kwintesencją urokliwych uliczek i podziwiaj wspaniały widok. Pod koniec tej wycieczki odwiezienie hotelu.

Neapol: Street Food i Market Tour

6. Neapol: Street Food i Market Tour

Spotkajmy się i pozdrówmy na placu Dante. Poznaj swojego przewodnika i innych podróżników, zanim wszyscy zanurzycie się w niezapomniane przeżycie na uboczu. Poznaj rynek spożywczy Pignasecca z lokalnym przewodnikiem neapolitańskim. Będziesz otoczony zapachami, kolorami i dźwiękami. Poczujesz i posmakujesz prawdziwego Neapolu. Podczas tej wycieczki spróbujesz około 7-8 różnych tradycyjnych potraw ulicznych: od chrupiących warzyw i placków mięsnych po miękki, soczysty ser i wędliny. Smażona pizza zrobiona przez Madame Fernanda to obowiązkowy przystanek dla smakoszy podróżujących do Neapolu. Podczas spaceru przybliżymy codzienne życie neapolitańczyków i odkryjemy tajniki lokalnej kuchni. Niespodzianki nigdy się nie kończą! To jedyna piesza wycieczka po Neapolu, która zabierze Cię w okolicę, aby zobaczyć piłkarskie „sanktuarium” Maradony, prawdziwe lokalne bezczynność dla neapolitańczyków. Poświęcimy czas w tym miejscu na tradycyjny lokalny aperitiv: piwo i taralli! Eksploracja labiryntu Quartieri Spagnoli to właściwy dzień w życiu. Poświęcimy czas na interakcję z ludźmi na ulicach, zatrzymanie się i podziwianie eleganckich starych budynków. Będziesz zaskoczony kreatywnością i pięknem eklektycznego miasta Neapol! Wycieczka kończy się obowiązkowym kęsem i najsmaczniejszym (i nieznanym) lokalnym deserem! Niespodzianka!

Neapol 2-godzinna wycieczka piesza i krajoznawcza z lokalnym przewodnikiem

7. Neapol 2-godzinna wycieczka piesza i krajoznawcza z lokalnym przewodnikiem

Odkryj urok Neapolu podczas pieszej i krajoznawczej wycieczki z przewodnikiem z lokalnym przewodnikiem. Poznaj jego ulice, bogate w historię i tradycje oraz poprzez jego atrakcje. Przejdź obok jednego z najstarszych zamków w Neapolu, Maschio Angioino. Symbol miasta został po raz pierwszy zbudowany w okresie panowania francuskiego, a następnie powiększony w okresie panowania hiszpańskiego. Kontynuuj przez Piazza Plebiscito, wejdź na plac i podziwiaj architekturę bazyliki San Francesco di Paola - która przypomina styl Panteonu - i pałacu królewskiego. Następnie przejedź po historycznym centrum przez Spaccanapoli, drogę dzielącą Neapol na dwie części. Podziwiaj kościół Gesù Nuovo z widokiem na plac, zanim dotrzesz do Via San Gregorio Armeno, gdzie sklepy rzemieślnicze słynące z szopek są otwarte przez cały rok. Po drodze odbierz przekąskę w jednym z lokalnych cukierni.

Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

8. Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

Nasza będzie podróż po głównych atrakcjach historycznego centrum Neapolu, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO od 1995 roku. Grecki, rzymski, francuski, austriacki, hiszpański i wreszcie włoski Neapol, wszystkie skupione na kilku kilometrach kwadratowych centrum, stanowiąc wyjątkową mieszankę kultur od ponad 2000 lat. Podczas naszej wizyty omówimy historię, legendy, folklor i zabytki jednego z najbardziej fascynujących miast Włoch. Zaczniemy od Piazza Dante, gdzie będziemy podziwiać „Convitto Nazionale” zaprojektowanego przez słynnego architekta Vanvitelliego, a następnie wchodząc do historycznego centrum od strony „Port'Alba” miniemy najstarszą pizzerię w mieście i dotrzemy do Piazza Bellini, gdzie do dziś widoczne są starożytne greckie mury miasta Neapolis! Kontynuujemy naszą wycieczkę w kierunku via triminali, opowiadając o słynnym posągu „Pulcinelli” i tzw. „kościele dusz czyśćcowych”, w którym kryje się tajemnicza krypta. Następnie udamy się na Via San Gregorio Armeno, słynącą z szopek wykonanych przez lokalne warsztaty rzemieślnicze, a zakończymy naszą wycieczkę wizytą jednej z najbardziej charakterystycznych bazylik Neapolu, Santa Chiara, doskonałego przykładu stylu gotyckiego południowe Włochy i Piazza del Gesu Nuovo z imponującą fasadą kościoła o tej samej nazwie, zbudowanego przez jezuitów w XV wieku.

Wycieczka po Neapolu z sommelierem

9. Wycieczka po Neapolu z sommelierem

Rozkoszuj się bogatymi smakami najlepszych win Neapolu, zanurzając się jednocześnie w urzekającej historii i uroku miasta. Nasza wycieczka po Neapolu oferuje niezapomniane wrażenia, które łączą sztukę degustacji wina z urokiem najbardziej charakterystycznych zabytków starego miasta. Twoja podróż zaczyna się od ciepłego powitania i wyruszasz na wycieczkę z przewodnikiem po urokliwym Placu Dantego z naszym Sommelierem. To tętniące życiem centrum, nazwane na cześć legendarnego poety Dantego Alighieri, emanuje ponadczasową atmosferą, która przeniesie Cię do minionej epoki. Spacerując brukowanymi uliczkami i wąskimi uliczkami, nasz kompetentny przewodnik raczy Cię opowieściami o intrygującej przeszłości Neapolu, ożywiając urzekającą historię miasta. Sercem wycieczki jest sztuka doceniania wina. Będziesz cieszyć się starannie dobranym wyborem trzech wyjątkowych lokalnych win, z których każde jest świadectwem dumnej tradycji winiarskiej tego regionu. Pozwól swoim kubkom smakowym tańczyć, delektując się niuansami smaków i aromatów, pod okiem doświadczonego sommeliera, który podzieli się spostrzeżeniami na temat unikalnych odmian winorośli i technik produkcji wina w regionie. Pośród historycznej architektury Neapolu będziesz mógł spokojnie zatrzymać się w urokliwych lokalnych lokalach, gdzie Twoje kieliszki zostaną wypełnione zachwycającymi czerwieniami i bielą, które doskonale uzupełniają tętniącą życiem atmosferę miasta. Z każdym łykiem pogłębisz swoje połączenie z dziedzictwem kulturowym Neapolu i jego wieloletnią pasją do uprawy winorośli sprzed wieków! Wycieczka kończy się spokojną wędrówką przez urzekający labirynt starego miasta. Zachwyć się ponadczasowym pięknem wielowiekowych budynków, tętniących życiem rynków i osobliwych sklepów rzemieślniczych. Zachwycając się widokami i dźwiękami, zrozumiesz, dlaczego Neapol oczarowuje podróżników od pokoleń. Dołącz do nas i pozdrawiam! Uwaga: plan podróży może ulec zmianie w zależności od dostępności i warunków lokalnych.

Neapol: Prywatna wycieczka piesza z degustacją żywności

10. Neapol: Prywatna wycieczka piesza z degustacją żywności

Wycieczka piesza z degustacją potraw zabierze Cię do odkrycia Neapolu, próbując jego prawdziwej lokalnej doskonałości gastronomicznej. Wyjeżdżając z miejsca spotkania, będziesz spacerować po starym i tętniącym życiem targu ulicznym Pignasecca, pełnym smaków i telefonów od handlarzy oraz przez znane Spaccanapoli, gdzie dotrzesz do historycznego centrum. Pod okiem naszych miejskich trenerów będziesz miał dostęp do najlepszych pizzerii, smażalni, tawern, cukierni i barów. Zakochasz się w Neapolu, zanim się zorientujesz. Uzyskaj dostęp do miejsc, w których wytwarza się żywność i które zwykle nie są dostępne dla publiczności. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby przespacerować się po kościołach i pałacach zabytkowego centrum, posmakować prawdziwych potraw i porozmawiać z szefami kuchni i pizzerami, a może nawet zdradzą niektóre ze swoich sekretów. „Cuoppo” di frittura (stożek smażonego jedzenia), mozzarella Buffalo z szynką parmeńską, Taralli (małe bułeczki) z migdałami i czarnym pieprzem, bakłażan Parmigiana, dobry kieliszek typowego czerwonego wina z Kampanii, Pizza Margherita, Babà, Sfogliatella i neapolitańskie espresso będą towarzyszyć najbardziej kulinarnemu dniu wakacji. Będziesz spacerować wzdłuż Decumano Inferiore (dolny decumanus), lepiej znany jako „Spaccanapoli”, ponieważ jest to długa droga, która dosłownie dzieli miasto na dwie części. Odwiedzisz kościół Gesù Nuovo i odkryjesz fascynujące legendy i magię tajemniczych symboli alchemików na jego fasadzie, zanim wejdziesz do kościoła św. Klary. Dotrzesz do Placu San Domenico Maggiore i przejdziesz przez Aleję Bożonarodzeniową z wejściem do najstarszego warsztatu, w którym tworzą słynną szopkę neapolitańską, aby odkryć sztukę starą i współczesną, między historycznymi postaciami starożytnej szopki neapolitańskiej a nowszymi jak Michael Jackson, papież Francesco czy Lady Gaga. Przez deptak Via d'Alba ze sklepami z instrumentami muzycznymi, książkami i restauracjami dotrzesz do Piazza Bellini i przekroczysz Port'Alba, pozostałość po jednej z bram miejskich w Neapolu, która prowadzi do Piazza Dante, gdzie wycieczka się kończy.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Piazza Dante

Piazza Dante
Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Piazza Dante: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Piazza Dante: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza Dante? Kliknij tutaj.

Piazza Dante: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 1134 opinii

Nasz lot był wieczorem, więc mieliśmy ograniczony czas. Autobus hop on hop off był dla nas idealny z dwiema liniami. Rano pokonaliśmy trasę miejską, potem zjedliśmy lunch, a później wybraliśmy trasę panoramiczną. Panoramiczna trasa była niesamowita! Upewnij się, że siedzisz na górze po lewej stronie, aby uzyskać najlepsze widoki na Zatokę Neapolitańską. Audioprzewodnik był dobry, chociaż jakość słuchawek (lub ogólnie dźwięku) była zła - ale myślę, że nie możesz mieć tego wszystkiego. Świetnie się bawiliśmy wszyscy razem i polecam każdemu, kto wybiera się w szczyt lata z takim upałem, aby po prostu usiąść i mieć kogoś, kto cię podwiezie i pokaże atrakcje miasta!

Pieniądze dobrze wydane, rzeczywiście bardzo dobrze !!! Kupiliśmy bilety online ważne przez 24 godziny, dzięki czemu możemy zrobić zarówno odcinek A historycznego centrum miasta, jak i odcinek B, który obejmuje Mergellinę i Posillipo. Na pokładzie dostarczane są słuchawki, z którymi można posłuchać historii trasy pokazanej podczas podróży. Wizyta trwa około półtorej godziny historycznego centrum i nieco dłużej Mergelliny i Posillipo. Świetne doświadczenie, moje dzieci tak bardzo się podobały.

Moja siostra poleciła mi pobranie aplikacji przed podróżą do Włoch i Grecji i bardzo się cieszę, że to zrobiłam, ponieważ kilka razy aplikowaliśmy aplikację, aby kupić bilety i była mile zadowolona z tego, jak łatwo i taniej było dla nas we wszystkich przypadkach. Chociaż pamiętaj, aby porównać ceny, ponieważ kilka wycieczek, na które patrzyliśmy, było nieco tańsze. Korzystałbym z tej aplikacji i polecał ją w podróży.

Autobus z możliwością wsiadania i wysiadania był świetnym wprowadzeniem do Neapolu. Jechaliśmy obiema liniami – oczywiście linia B, która biegnie wzdłuż wybrzeża, jest dużo bardziej malownicza i piękniejsza niż ta, która biegnie po mieście. Obie wycieczki jeździliśmy z naszym 4-latkiem i jest to świetny sposób na zwiedzanie miasta na siedząco, zwłaszcza z dziećmi (zwłaszcza po przyjeździe).

Linia B pozwala mieć widok na wybrzeże, całą trasę pokonaliśmy bez schodzenia w dół i naprawdę na to zasługuje! Linia A natomiast, będąc dedykowana części historycznego centrum, nadaje się do zjazdów i podbiegi. Oba są przydatne do przeglądu miasta.