Atrakcje i wycieczki
Piazza Dante

Piazza Dante – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: 24-godzinna wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off

Neapol: 24-godzinna wycieczka autobusowa Hop-on Hop-off

Zobacz miejsce, gdzie narodziła się pizza, dzięki 24-godzinnemu biletowi ważnemu na 2 różne trasy wycieczki autobusowej hop-on hop-off. Odkryj niezapomniane miejsca i smaki kultury Neapolu we własnym tempie. Z biletem zwiedzisz jedno z najstarszych miast świata we własnym tempie dzięki wolności, jaką dają autobusy kursujące co 45–90 minut. Z nabrzeża można nawet podziwiać widoki na Wezuwiusza. Wycieczka typu hop-on hop-off jest też idealna, jeśli wybierasz się na zakupy i do licznych restauracji, które Neapol ma do zaoferowania. Skorzystaj z 24-godzinnego karnetu, aby zwiedzić następujące atrakcje: Trasa A Przystanek 1 – Largo Castello (Piazza Municipio) Przystanek 2 – Chiesa Del Gesu Nuovo Przystanek 3 – Piazza Dante – Ingresso Ai Decumani Przystanek 4 – Museo Archeologivo Nazionale Przystanek 5 – Porta San Gennaro Przystanek 6 – Palazzo Caracciolo Przystanek 7 – Stazione Garibaldi Przystanek 8 – Corso Umberto I Przystanek 9 – Piazza Bovio/Universita Trasa B Przystanek 1 – Largo Castello (Piazza Municipio) Przystanek 2 – Piazza Vittoria – Via Calabritto Przystanek 3 – Viale Dohrn Przystanek 4 – Mergellina – Piazza del Leone Przystanek 5 – Capo Posillipo – Veduta Panoramica Przystanek 6 – Posillipo Przystanek 7 – Parco Vigiliano Przystanek 8 – Via Petrarca Przystanek 9 – Piazza Vittoria Przystanek 10 – Chiatamonte Przystanek 11 – Via Acton/Porto Stazione Marittima, przystań promowa i Le Isole Del Golfo

Neapol - zwiedzanie centrum historycznego i wejście do Cristo Velato

Neapol - zwiedzanie centrum historycznego i wejście do Cristo Velato

Meeting point in Naples at Piazza Dante "Libreria Pacifico" in the morning or in the afternoon at Sansevero Chapel veiled Christ. It needs a "Whats up" Telephon number available in Italy. Explore one of the oldest cities in Europe with your personal official Tour local Guide discovering the historic center of Naples starting through the Roman walls passing next to the Conservatory of Music since 14th century Naples! Admire Gothic and Baroque Art in two most important sites in Naples! Explore one of the Renaissance Palaces of the 1400s with the Italian Garden & the piano Music Studio Pompeii House for the students of the Music Conservatory (if you love play Piano you can play it for free). Explore the Christmas' street and take a walk among the characteristic shops where you can find typical Neapolitan souvenirs handmade handcraft since 1700 up to today! Get excited in the precious exclusive entry tichets to "Cappella di Sansevero Museum" which preserves the "Veiled Christ" famous all over the world for a unique and unforgettable experience. Tour experience in the world of 1700 of Naples esoteric Masonic alchemy thanks to the alchemical experiments of Prince Raimondo di Sangro !

Neapol: wycieczka kulinarna z Davide

Neapol: wycieczka kulinarna z Davide

Unikaj miejsc turystycznych i delektuj się osobiście przygotowanym menu degustacyjnym, aby zwabić zmysły swoim neapolitańskim przewodnikiem dla smakoszy. Rozpocznij degustację na neoklasycystycznym placu Piazza Dante. Wypróbuj wybór tradycyjnych przekąsek gotowanych i podawanych na różne sposoby: na przykład bakłażan, karczoch, cukinia i nie tylko. Udaj się na historyczny targ Pignasecca i poznaj tętniącą życiem śródziemnomorską kulturę targową. Zaspokój pragnienie sera, degustując Mozzarellę di Bufala i Fior di Latte. Spróbuj smażonej pizzy i różnych rodzajów tradycyjnej pizzy. Przejdź obok sklepów z owocami i piekarni na ulicy Spaccanapoli i dowiedz się, jak zmieniła się kultura neopolitańska od czasów II wojny światowej. Kiedy gotuje się Pasta Ragù, zwiedzaj Piazza San Domenico Maggiore z jego kościołami i cukierniami. Delektuj się lokalnymi słodyczami, takimi jak Sfogliatella lub Babà.

Z Rzymu: Całodniowa wycieczka do Neapolu i na Wybrzeże Amalfi

Z Rzymu: Całodniowa wycieczka do Neapolu i na Wybrzeże Amalfi

Ta wycieczka rozpoczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Rzymie. Lokalny i dobrze poinformowany przewodnik po Neapolu pokaże Ci wszystkie interesujące miejsca oraz ważne i magiczne miejsca do odwiedzenia. Twoje pierwsze przystanki zaprowadzą Cię na spacer do Castel Nuovo, znanego również jako Maschio Angioino, Plac Króla Burbonów i Piazza del Plebiscito. Tutaj możesz podziwiać widok na Neapol i Wezuwiusz. Przechodząc przez Pałac Królewski w Neapolu, będziesz kontynuować spacer do imponującej Galerii Umberto i Teatro di San Carlo. Zatrzymaj się w słynnej kawiarni Gambrinus na przekąskę. Później spacer wzdłuż Via Toledo i zwiedzanie interesującej Dzielnicy Hiszpańskiej. Następny przystanek znajduje się na Piazza del Gesù, gdzie można zobaczyć kościół Gesù Nuovo i jego futurystyczną fasadę. Tutaj znajdziesz wejście do starego miasta i Spaccanapoli, ulicy, która dzieli Neapol. Kontynuuj do San Gregorio Armeno z jego magiczną świąteczną atmosferą, gdzie możesz odwiedzić wiele sklepów z rękodziełem, które produkują mieszankę chrześcijańskich i nowoczesnych figur bożonarodzeniowych. Podczas tej wycieczki odwiedzisz także Piazza Bellini, obecnie popularne miejsce spotkań mieszkańców i dom wielu interesujących kawiarni, a także przejdziesz przez starą bramę miejską Port'Alba, aby dotrzeć do Piazza Dante. Odwiedzicie również słynną Kaplicę Sansevero lub Muzeum w Castel Nuovo. Na tym etapie wycieczki Twój doświadczony przewodnik z przyjemnością poleci miłe miejsce na lunch i doładowanie. Po przejściu przez Neapol zostaniesz przewieziony na wybrzeże Amalfi. Spaceruj jego kwintesencją urokliwych uliczek i podziwiaj wspaniały widok. Pod koniec tej wycieczki odwiezienie hotelu.

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkowym centrum miasta

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkowym centrum miasta

Odwiedź tętniące życiem lokalne place, takie jak Piazza Dante, Piazza Bellini i Piazza San Gaetano. Zaczynając od Piazza Dante, wyrusz na eksplorację miasta. Poczuj atmosferę tętniących życiem ulic Neapolu i poznaj jego greckie korzenie. Przejdź się ulicą Spaccanapoli obok starożytnego rynku wokół placu San Gaetano, aby dotrzeć do Decumano Superiore. Przejdź przez Stare Drzwi Porta Alba i posłuchaj, jak rozwijało się miasto w czasach rzymskich. Dowiedz się o różnych kulturach, które odegrały rolę w przejściu miasta od historii starożytnej do teraźniejszości.

Neapol: Street Food i Market Tour

Neapol: Street Food i Market Tour

Spotkajmy się i pozdrówmy na placu Dante. Poznaj swojego przewodnika i innych podróżników, zanim wszyscy zanurzycie się w niezapomniane przeżycie na uboczu. Poznaj rynek spożywczy Pignasecca z lokalnym przewodnikiem neapolitańskim. Będziesz otoczony zapachami, kolorami i dźwiękami. Poczujesz i posmakujesz prawdziwego Neapolu. Podczas tej wycieczki spróbujesz około 7-8 różnych tradycyjnych potraw ulicznych: od chrupiących warzyw i placków mięsnych po miękki, soczysty ser i wędliny. Smażona pizza zrobiona przez Madame Fernanda to obowiązkowy przystanek dla smakoszy podróżujących do Neapolu. Podczas spaceru przybliżymy codzienne życie neapolitańczyków i odkryjemy tajniki lokalnej kuchni. Niespodzianki nigdy się nie kończą! To jedyna piesza wycieczka po Neapolu, która zabierze Cię w okolicę, aby zobaczyć piłkarskie „sanktuarium” Maradony, prawdziwe lokalne bezczynność dla neapolitańczyków. Poświęcimy czas w tym miejscu na tradycyjny lokalny aperitiv: piwo i taralli! Eksploracja labiryntu Quartieri Spagnoli to właściwy dzień w życiu. Poświęcimy czas na interakcję z ludźmi na ulicach, zatrzymanie się i podziwianie eleganckich starych budynków. Będziesz zaskoczony kreatywnością i pięknem eklektycznego miasta Neapol! Wycieczka kończy się obowiązkowym kęsem i najsmaczniejszym (i nieznanym) lokalnym deserem! Niespodzianka!

Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

Nasza będzie podróż po głównych atrakcjach historycznego centrum Neapolu, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO od 1995 roku. Grecki, rzymski, francuski, austriacki, hiszpański i wreszcie włoski Neapol, wszystkie skupione na kilku kilometrach kwadratowych centrum, stanowiąc wyjątkową mieszankę kultur od ponad 2000 lat. Podczas naszej wizyty omówimy historię, legendy, folklor i zabytki jednego z najbardziej fascynujących miast Włoch. Zaczniemy od Piazza Dante, gdzie będziemy podziwiać „Convitto Nazionale” zaprojektowanego przez słynnego architekta Vanvitelliego, a następnie wchodząc do historycznego centrum od strony „Port'Alba” miniemy najstarszą pizzerię w mieście i dotrzemy do Piazza Bellini, gdzie do dziś widoczne są starożytne greckie mury miasta Neapolis! Kontynuujemy naszą wycieczkę w kierunku via triminali, opowiadając o słynnym posągu „Pulcinelli” i tzw. „kościele dusz czyśćcowych”, w którym kryje się tajemnicza krypta. Następnie udamy się na Via San Gregorio Armeno, słynącą z szopek wykonanych przez lokalne warsztaty rzemieślnicze, a zakończymy naszą wycieczkę wizytą jednej z najbardziej charakterystycznych bazylik Neapolu, Santa Chiara, doskonałego przykładu stylu gotyckiego południowe Włochy i Piazza del Gesu Nuovo z imponującą fasadą kościoła o tej samej nazwie, zbudowanego przez jezuitów w XV wieku.

Neapol 2-godzinna wycieczka piesza i krajoznawcza z lokalnym przewodnikiem

Neapol 2-godzinna wycieczka piesza i krajoznawcza z lokalnym przewodnikiem

Odkryj urok Neapolu podczas pieszej i krajoznawczej wycieczki z przewodnikiem z lokalnym przewodnikiem. Poznaj jego ulice, bogate w historię i tradycje oraz poprzez jego atrakcje. Przejdź obok jednego z najstarszych zamków w Neapolu, Maschio Angioino. Symbol miasta został po raz pierwszy zbudowany w okresie panowania francuskiego, a następnie powiększony w okresie panowania hiszpańskiego. Kontynuuj przez Piazza Plebiscito, wejdź na plac i podziwiaj architekturę bazyliki San Francesco di Paola - która przypomina styl Panteonu - i pałacu królewskiego. Następnie przejedź po historycznym centrum przez Spaccanapoli, drogę dzielącą Neapol na dwie części. Podziwiaj kościół Gesù Nuovo z widokiem na plac, zanim dotrzesz do Via San Gregorio Armeno, gdzie sklepy rzemieślnicze słynące z szopek są otwarte przez cały rok. Po drodze odbierz przekąskę w jednym z lokalnych cukierni.

Degustacja czekolady i ciastek na Starym Mieście w Neapolu

Degustacja czekolady i ciastek na Starym Mieście w Neapolu

Rozpocznij urzekające odkrywanie bogatej historii kulturalnej i kulinarnej Neapolu, zaczynając od tętniącego życiem Piazza Cavour, zaledwie kilka kroków od dworca głównego. Nasza podróż rozpocznie się od kuszącego duetu lokalnych przysmaków: wykwintnego ciasta (zachwycający sekret ujawniony na samym początku wycieczki), a następnie skosztujesz wyjątkowego lokalnego przysmaku, fiocco di neve. Zanurz się w podniosłej sztuce niezwykłej słodkiej kawy, rozumiejąc kulturowe znaczenie tego neapolitańskiego hitu. Następnie delektuj się wyrazistymi smakami limoncello i lokalnej czekolady na jednej z najbardziej znanych lokalnych ulic, Spaccanapoli. Kontynuuj zanurzanie się w czarującym świecie neapolitańskiej czekolady, odwiedzając wykwalifikowanego czekoladnika, racząc swoje kubki smakowe jednymi z najlepszych kreacji kakaowych w mieście i kolejnym zaskakującym słodkim, ale delikatnym przysmakiem. Zaufaj naszej lokalnej wiedzy, ponieważ priorytetowo traktujemy sezonowość, zapewniając autentyczne i cenione lokalnie doświadczenie dostosowane specjalnie dla Ciebie. Żadna neapolitańska podróż nie jest kompletna bez degustacji kultowej sfogliatelli lub rhum baba (do wyboru) - słodkich tradycji, które dodadzą pysznego akcentu Twojej przygodzie. *Uwaga: Plan podróży i menu mogą ulec zmianie w zależności od dostępności lokalizacji, warunków pogodowych i innych nieprzewidzianych okoliczności.

Wycieczka po Neapolu z sommelierem

Wycieczka po Neapolu z sommelierem

Rozkoszuj się bogatymi smakami najlepszych win z Neapolu, jednocześnie zanurzając się w urzekającej historii i uroku miasta. Nasza Napoli Wine Tour oferuje niezapomniane wrażenia, które łączą sztukę degustacji wina z urokiem najbardziej znanych zabytków starego miasta. Twoja podróż rozpocznie się od ciepłego powitania, gdy wyruszysz na zwiedzanie urokliwego Placu Dantego z naszym sommelierem. To tętniące życiem centrum, nazwane na cześć legendarnego poety Dantego Alighieri, emanuje ponadczasową atmosferą, która przeniesie Cię do minionej epoki. Spacerując brukowanymi uliczkami i wąskimi alejkami, nasz kompetentny przewodnik uraczy Cię opowieściami o intrygującej przeszłości Neapolu, ożywiając urzekającą historię miasta. Sercem wycieczki jest sztuka doceniania wina. Zostaniesz potraktowany starannie wyselekcjonowanym wyborem trzech wyjątkowych lokalnych win, z których każde jest świadectwem dumnej tradycji winiarskiej tego regionu. Pozwól swoim kubkom smakowym tańczyć, delektując się zniuansowanymi smakami i aromatami, prowadzonymi przez eksperta sommeliera, który podzieli się spostrzeżeniami na temat unikalnych odmian winogron i technik produkcji wina w regionie. Pośród zabytkowej architektury Neapolu, będziesz cieszyć się spokojnymi przerwami w uroczych lokalnych lokalach, gdzie Twoje kieliszki zostaną wypełnione wspaniałymi czerwonymi i białymi winami, które doskonale uzupełniają tętniącą życiem atmosferę miasta. Z każdym łykiem pogłębisz swoją więź z dziedzictwem kulturowym Neapolu i jego wieloletnią pasją do uprawy winorośli sprzed wieków! Wycieczka kończy się w okolicach via Toledo, gdzie każda strona Neapolu będzie łatwo dostępna dzięki transportowi publicznemu! Daj się oczarować ponadczasowemu pięknu wielowiekowych budynków, tętniących życiem rynków i uroczych sklepów rzemieślniczych. Chłonąc widoki i dźwięki, zrozumiesz, dlaczego Neapol urzeka podróżników od pokoleń. Dołącz do nas i Salute! Uwaga: Plan podróży może ulec zmianie w zależności od dostępności i lokalnych warunków.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::

Neapol: Najciekawsze atrakcje

Piazza Dante: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Piazza Dante: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza Dante? Kliknij tutaj.

Piazza Dante: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(1134 recenzji)

Dobrze zorganizowany! Świetny sposób, aby zobaczyć dużo w krótkim czasie. Otrzymasz mapę trasy i słuchawki. Możesz wyjść pomiędzy, jeśli zobaczysz coś miłego. Bilety zarezerwowałem wcześniej online, ale to naprawdę nie jest konieczne. Na autobus czekasz w tej samej kolejce, a na miejscu jest nawet nieco taniej.

Trasa linii B była spektakularna! Piękne widoki i krótki przystanek na zdjęcia to była uczta!

Nie wysiadłem z autobusu. Zrobiłem zarówno czerwoną, jak i niebieską linię.

Obie trasy uzupełniają się i dają wspaniały widok na miasto.

wszystko, ale przede wszystkim wycieczka panoramiczna