Atrakcje i wycieczki
Piazza Bellini

Piazza Bellini – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: Delektuj się smacznym neapolitańskim jedzeniem ulicznym podczas wycieczki z przewodnikiem

1. Neapol: Delektuj się smacznym neapolitańskim jedzeniem ulicznym podczas wycieczki z przewodnikiem

Poznaj smaki Neapolu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Dołącz do swojego przewodnika po krętych uliczkach historycznego centrum i delektuj się pysznymi lokalnymi specjałami. Odwiedź fabrykę limoncello, skosztuj pysznej pizzy fritta i delektuj się lodami. Spotkaj się z przewodnikiem na Piazza Bellini, aby rozpocząć podróż po smakach kuchni neapolitańskiej. Przejdź się z przewodnikiem 2 głównymi ulicami historycznego centrum i posłuchaj o legendach miasta. Ciesz się pierwszymi degustacjami pizzy a portafoglio i pizzy fritta. Spróbujfrittate di pasta i arancini. Zatrzymaj się na Piazza del Gesù, aby spróbować taralli, babà i sfogliatelle, wszystkich oryginalnych neapolitańskich potraw. Przejdź obok kilku ważnych zabytków, w tym kościoła Santa Chiara i konserwatorium San Pietro a Maiella. Następnie rozkoszuj się smakiem świeżej mozzarelli, serwowanej w salumeria - małym sklepie z typowymi produktami ze świeżego sera, szynki, salami i mortadeli. Odwiedź fabrykę limoncello i spróbuj prawdziwego limoncello. Na koniec skosztuj pysznych lodów, aby zakończyć swoją kulinarną przygodę.

Neapol: Stare Miasto i wycieczka z zawoalowanym Chrystusem

2. Neapol: Stare Miasto i wycieczka z zawoalowanym Chrystusem

Odkryj ze swoim przewodnikiem jedno z najstarszych miast w Europie i przejdź przez serce historycznego centrum Neapolu od Piazza Bellini, gdzie wciąż znajdują się widoczne fragmenty greckich murów. Obejdź Konserwatorium w Neapolu i posłuchaj prób młodych muzyków neapolitańskich. Jedź dalej do Via dei Triminali, Decumano Maggiore starożytnego Neapolis, ale także jednej z najruchliwszych i najbogatszych ulic Neapolu. Zobacz bazylikę Santa Maria Maggiore alla Pietrasanta ze starożytną romańską dzwonnicą i tajemniczy kościół Santa Maria delle Anime del Purgatorio ad Arco. Bazylika San Lorenzo Maggiore, klejnot Andegawenów, oraz katedra, w której przechowywana jest cudowna święta krew San Gennar, ukochanego patrona miasta, będą na Ciebie czekać kilka kroków dalej. Wróć do Spaccanapoli, dolnego decumanus, i przespaceruj się po tętniących życiem i charakterystycznych neapolitańskich sklepach. Odkryj wspaniałą bazylikę San Domenico Maggiore z placem o tej samej nazwie, który sprawia, że sceneria jest wyjątkowa. Ostatnim przystankiem będzie cenna kaplica Sansevero: wizja Chrystusa w zasłonie wraz z historią Twojego przewodnika będą wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Ważne informacje: - wycieczka z przewodnikiem dostępna jest wyłącznie dla osób mówiących po włosku; - bilety wstępu wliczone są w cenę zwiedzania z przewodnikiem: nie można oddzielić zwiedzania pieszego od wstępu do Chrystusa w zasłonie; - jeśli przegapisz wycieczkę z przewodnikiem, nie możemy zapewnić Ci wejścia do Kaplicy Chrystusa Ukrytego.

Neapol: Wycieczka z przewodnikiem po ulicznym jedzeniu z degustacją

3. Neapol: Wycieczka z przewodnikiem po ulicznym jedzeniu z degustacją

Odkryj smaki Neapolu, miejsca narodzin wielu pysznych potraw, takich jak pizza Margherita, podczas tej pieszej wycieczki kulinarnej. Twój ekspert i przewodnik kulinarny poprowadzi Cię przez Decumani i kolorowe, malownicze uliczki centrum miasta, pokazując historyczne miejsca i tradycyjne restauracje. Poznaj legendy i przepisy neapolitańskiego dziedzictwa kulinarnego i spróbuj słynnych na całym świecie specjałów: klopsików, ryb "baccalà", "Babà", lodów i nie tylko. Zobaczysz wiele zabytków i punktów orientacyjnych, ruiny starożytnej greckiej osady, San Gregorio Armeno i Kościół Jezusa, dotrzesz do Starego Miasta i posłuchasz fascynujących historii i ciekawostek. Zatrzymaj się na autentycznym lokalnym targu, skosztuj pysznych lokalnych produktów, takich jak mozzarella i świeżo upieczona smażona pizza, i poznaj historię miasta. Nasz przewodnik podzieli się z Tobą spostrzeżeniami, które może przekazać tylko lokalny mieszkaniec, z ciekawymi komentarzami i opisami Neapolu i jego mieszkańców. Ta 2,5-godzinna wycieczka będzie doskonałą okazją do poznania neapolitańskiego jedzenia i sztuki.

Neapol: Chrystus w chuście i centrum historyczne z przewodnikiem

4. Neapol: Chrystus w chuście i centrum historyczne z przewodnikiem

Wybierz się na wzbogacającą wycieczkę pieszą po historycznym sercu Neapolu, prowadzoną przez doświadczonego przewodnika, który wzbogaci Twoje wrażenia swoimi spostrzeżeniami. Skorzystaj z wygody wcześniej zarezerwowanych biletów, zagłębiając się w urzekającą przeszłość miasta i jego artystyczne skarby. Rozpocznij zwiedzanie z przewodnikiem od słynnego punktu orientacyjnego Neapolu, gdzie najpierw odwiedzisz kaplicę Sansevero. Zachwyć się misternym kunsztem prezentowanym w słynnej rzeźbie Chrystusa w Chuście, arcydziele, które jest świadectwem głębokiej kreatywności epoki baroku. W tej świętej przestrzeni napotkasz również szereg innych arcydzieł, które oddają hołd autentycznemu duchowi barokowego rzemiosła. Wyrusz w urzekającą podróż przez urokliwe uliczki centrum Neapolu, zanurzając się w wiekowej atmosferze tego starożytnego miasta. Przemierzając wąskie arterie, rzuć okiem na dzwonnicę Pietra Santa i wędruj wzdłuż historycznej Via dei Tribunali. Zobacz, jak tętniąca życiem esencja "Starego Neapolu" ożywa wzdłuż urokliwej Spaccanapoli, meandrującej ulicy pełnej tętniących życiem sklepów, uroczych restauracji i malowniczych alejek. Zanurz się w prawdziwej energii Neapolu, poznając lokalne życie z pierwszej ręki. Kontynuuj kolejny etap swojej przygody, która zaprowadzi Cię do Bazyliki San Domenico Maggiore, architektonicznego klejnotu, który był wysoko ceniony przez królów Aragonii. Doceń wspaniały projekt i dowiedz się o jego historycznym znaczeniu. Twoja eksploracja będzie kontynuowana wizytą w Bazylice Santa Chiara, gdzie będziesz mógł zobaczyć piękne średniowieczne grobowce Roberta z Anjou, Karola - księcia Kalabrii i jego żony Marii z Valois. Podziwiaj ich wyjątkowe rzeźbione dekoracje i poznaj historię dynastii Burbonów, odwiedzając ich kaplicę. Udaj się dalej do Gesù Nuovo, zachwycającego placu, którego serce zdobi wspaniały marmurowy posąg Jezusa, prezentujący wykwintny kunszt epoki baroku. Zatrzymaj się, aby podziwiać urok Piazza Bellini, gdzie pozostałości starożytnych greckich murów są świadectwem bogatej historii miasta. Wędruj wąskimi uliczkami, które wiją się przez starożytne miasto, a każdy krok oferuje wgląd w bogatą przeszłość Neapolu. Zakończ swoją podróż w katedrze San Gennaro, słynnej katedrze Neapolu i podziwiaj jej niezwykłą fasadę. W towarzystwie kompetentnego przewodnika wejdź do katedry, aby odkryć narrację stojącą za tym świętym miejscem, które chroni cudowną świętą krew San Gennaro- przejmujący symbol wiary i oddania.

Neapol: Ścieżka nieśmiertelnych - piesza wycieczka w poszukiwaniu skarbów

5. Neapol: Ścieżka nieśmiertelnych - piesza wycieczka w poszukiwaniu skarbów

To wciągające doświadczenie zabierze graczy w prawdziwą przygodę przez miasto, aby odkryć tajemnicę z historii. Dzięki wykonanym na zamówienie rekwizytom, mapom skarbów i zamkniętym skrzyniom nie jest to zwykłe poszukiwanie skarbów — to podróż w przeszłość. W tej grze odszyfruj wskazówki i rozwiąż zagadki przypominające pokój ewakuacyjny, aby odkryć legendarne puste groby Neapolu. Przygotuj się na niezapomnianą przygodę przez kręte uliczki Neapolu i majestatyczne place. W półtorej godziny odkryjesz najlepsze i najbardziej tajemnicze historie, jakie ma do zaoferowania to miasto.

Z Rzymu: Całodniowa wycieczka do Neapolu i na Wybrzeże Amalfi

6. Z Rzymu: Całodniowa wycieczka do Neapolu i na Wybrzeże Amalfi

Ta wycieczka rozpoczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Rzymie. Lokalny i dobrze poinformowany przewodnik po Neapolu pokaże Ci wszystkie interesujące miejsca oraz ważne i magiczne miejsca do odwiedzenia. Twoje pierwsze przystanki zaprowadzą Cię na spacer do Castel Nuovo, znanego również jako Maschio Angioino, Plac Króla Burbonów i Piazza del Plebiscito. Tutaj możesz podziwiać widok na Neapol i Wezuwiusz. Przechodząc przez Pałac Królewski w Neapolu, będziesz kontynuować spacer do imponującej Galerii Umberto i Teatro di San Carlo. Zatrzymaj się w słynnej kawiarni Gambrinus na przekąskę. Później spacer wzdłuż Via Toledo i zwiedzanie interesującej Dzielnicy Hiszpańskiej. Następny przystanek znajduje się na Piazza del Gesù, gdzie można zobaczyć kościół Gesù Nuovo i jego futurystyczną fasadę. Tutaj znajdziesz wejście do starego miasta i Spaccanapoli, ulicy, która dzieli Neapol. Kontynuuj do San Gregorio Armeno z jego magiczną świąteczną atmosferą, gdzie możesz odwiedzić wiele sklepów z rękodziełem, które produkują mieszankę chrześcijańskich i nowoczesnych figur bożonarodzeniowych. Podczas tej wycieczki odwiedzisz także Piazza Bellini, obecnie popularne miejsce spotkań mieszkańców i dom wielu interesujących kawiarni, a także przejdziesz przez starą bramę miejską Port'Alba, aby dotrzeć do Piazza Dante. Odwiedzicie również słynną Kaplicę Sansevero lub Muzeum w Castel Nuovo. Na tym etapie wycieczki Twój doświadczony przewodnik z przyjemnością poleci miłe miejsce na lunch i doładowanie. Po przejściu przez Neapol zostaniesz przewieziony na wybrzeże Amalfi. Spaceruj jego kwintesencją urokliwych uliczek i podziwiaj wspaniały widok. Pod koniec tej wycieczki odwiezienie hotelu.

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkowym centrum miasta

7. Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkowym centrum miasta

Odwiedź tętniące życiem lokalne place, takie jak Piazza Dante, Piazza Bellini i Piazza San Gaetano. Zaczynając od Piazza Dante, wyrusz na eksplorację miasta. Poczuj atmosferę tętniących życiem ulic Neapolu i poznaj jego greckie korzenie. Przejdź się ulicą Spaccanapoli obok starożytnego rynku wokół placu San Gaetano, aby dotrzeć do Decumano Superiore. Przejdź przez Stare Drzwi Porta Alba i posłuchaj, jak rozwijało się miasto w czasach rzymskich. Dowiedz się o różnych kulturach, które odegrały rolę w przejściu miasta od historii starożytnej do teraźniejszości.

Neapol nocą: piesza wycieczka po jedzeniu i winie z lokalnym przewodnikiem

8. Neapol nocą: piesza wycieczka po jedzeniu i winie z lokalnym przewodnikiem

Poznaj Neapol dzięki scenie gastronomicznej i restauracyjnej podczas 4-godzinnej wieczornej pieszej wycieczki po zabytkowym centrum miasta. Próbuj tradycyjnych potraw w małych delikatesach, których nigdy nie znajdziesz na własną rękę. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pizzerii przy Via Port'Alba, miejscu jednej z bram miejskich. Wybierz się na spacer, aby skosztować bogatej kuchni miasta na 7 różnych przystankach degustacyjnych i delektuj się pysznymi przekąskami składającymi się z parmigiany z bakłażana, kwiatów cukinii, babà (neapolitańskiego ciasta z rumem) i sfogliatelle (muszli ciastka w kształcie). Miń kompleks religijny i klasztor Santa Chiara, a także piękne place, takie jak Piazza Bellini i Piazza del Gesù. Zatrzymaj się, aby spróbować oryginalnej pizzy Margherita w mieście, z którego pochodzi. Skosztuj kawałka neapolitańskiej pizzy fritta i popijaj wino Aglianico. Przyjdź przygotowany na ucztę! Po drodze poznaj zgiełk Neapolu nocą poza kultowymi zabytkami, takimi jak Konserwatorium San Pietro a Maiella, Piazza San Gaetano oraz bazyliki św. Pawła i św. Wawrzyńca. Spaceruj kolorowymi uliczkami San Gregorio Armeno, zobacz Pałac Królewski, teatr San Carlo i wiele więcej.

Neapol: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta i ukrytych klejnotach

9. Neapol: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta i ukrytych klejnotach

Wybierz się na wycieczkę po Neapolu i odkryj najbardziej charakterystyczne zabytki podczas półdniowej wycieczki z przewodnikiem. Po spotkaniu z przewodnikiem na Piazza del Plebiscito, największym placu we Włoszech, zacznij od podziwiania Pałacu Królewskiego i najstarszego miejskiego baru — Gran Cafè Gambrinus. Następnie dotrzyj do historycznego centrum przez Toledo, jedną z głównych arterii Neapolu. Odwiedź obszar Centro Storico, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odkryj piękne kościoły i przespaceruj się po niekończących się kultowych uliczkach. Zwiedź tętniącą życiem dzielnicę hiszpańską i zatrzymaj się na targu Pignasecca. Zasmakuj lokalnej kuchni i skosztuj specjałów w towarzystwie typowej neapolitańskiej kawiarni. Udaj się na Piazza del Gesù, jeden z najpiękniejszych placów w mieście i podziwiaj wspaniały barokowy kościół. Następnie dotrzyj do Piazza Bellini, skąd możesz zobaczyć greckie mury Neapolis. Spaceruj starożytnymi uliczkami Via del Tribunali ze starą wieżą Pietrasanta i Via San Gregorio Armeno, słynącą ze sklepów z szopkami. Na koniec przejdź wąskimi alejkami Spaccanapoli, serca Neapolu, zanim zakończysz wycieczkę w Duomo San Gennaro.

Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

10. Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

Nasza będzie podróż po głównych atrakcjach historycznego centrum Neapolu, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO od 1995 roku. Grecki, rzymski, francuski, austriacki, hiszpański i wreszcie włoski Neapol, wszystkie skupione na kilku kilometrach kwadratowych centrum, stanowiąc wyjątkową mieszankę kultur od ponad 2000 lat. Podczas naszej wizyty omówimy historię, legendy, folklor i zabytki jednego z najbardziej fascynujących miast Włoch. Zaczniemy od Piazza Dante, gdzie będziemy podziwiać „Convitto Nazionale” zaprojektowanego przez słynnego architekta Vanvitelliego, a następnie wchodząc do historycznego centrum od strony „Port'Alba” miniemy najstarszą pizzerię w mieście i dotrzemy do Piazza Bellini, gdzie do dziś widoczne są starożytne greckie mury miasta Neapolis! Kontynuujemy naszą wycieczkę w kierunku via triminali, opowiadając o słynnym posągu „Pulcinelli” i tzw. „kościele dusz czyśćcowych”, w którym kryje się tajemnicza krypta. Następnie udamy się na Via San Gregorio Armeno, słynącą z szopek wykonanych przez lokalne warsztaty rzemieślnicze, a zakończymy naszą wycieczkę wizytą jednej z najbardziej charakterystycznych bazylik Neapolu, Santa Chiara, doskonałego przykładu stylu gotyckiego południowe Włochy i Piazza del Gesu Nuovo z imponującą fasadą kościoła o tej samej nazwie, zbudowanego przez jezuitów w XV wieku.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 19
Sortuj wg::

Piazza Bellini – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: Delektuj się smacznym neapolitańskim jedzeniem ulicznym podczas wycieczki z przewodnikiem

Neapol: Delektuj się smacznym neapolitańskim jedzeniem ulicznym podczas wycieczki z przewodnikiem

Poznaj smaki Neapolu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Dołącz do swojego przewodnika po krętych uliczkach historycznego centrum i delektuj się pysznymi lokalnymi specjałami. Odwiedź fabrykę limoncello, skosztuj pysznej pizzy fritta i delektuj się lodami. Spotkaj się z przewodnikiem na Piazza Bellini, aby rozpocząć podróż po smakach kuchni neapolitańskiej. Przejdź się z przewodnikiem 2 głównymi ulicami historycznego centrum i posłuchaj o legendach miasta. Ciesz się pierwszymi degustacjami pizzy a portafoglio i pizzy fritta. Spróbujfrittate di pasta i arancini. Zatrzymaj się na Piazza del Gesù, aby spróbować taralli, babà i sfogliatelle, wszystkich oryginalnych neapolitańskich potraw. Przejdź obok kilku ważnych zabytków, w tym kościoła Santa Chiara i konserwatorium San Pietro a Maiella. Następnie rozkoszuj się smakiem świeżej mozzarelli, serwowanej w salumeria - małym sklepie z typowymi produktami ze świeżego sera, szynki, salami i mortadeli. Odwiedź fabrykę limoncello i spróbuj prawdziwego limoncello. Na koniec skosztuj pysznych lodów, aby zakończyć swoją kulinarną przygodę.

Neapol: Stare Miasto i wycieczka z zawoalowanym Chrystusem

Neapol: Stare Miasto i wycieczka z zawoalowanym Chrystusem

Odkryj ze swoim przewodnikiem jedno z najstarszych miast w Europie i przejdź przez serce historycznego centrum Neapolu od Piazza Bellini, gdzie wciąż znajdują się widoczne fragmenty greckich murów. Obejdź Konserwatorium w Neapolu i posłuchaj prób młodych muzyków neapolitańskich. Jedź dalej do Via dei Triminali, Decumano Maggiore starożytnego Neapolis, ale także jednej z najruchliwszych i najbogatszych ulic Neapolu. Zobacz bazylikę Santa Maria Maggiore alla Pietrasanta ze starożytną romańską dzwonnicą i tajemniczy kościół Santa Maria delle Anime del Purgatorio ad Arco. Bazylika San Lorenzo Maggiore, klejnot Andegawenów, oraz katedra, w której przechowywana jest cudowna święta krew San Gennar, ukochanego patrona miasta, będą na Ciebie czekać kilka kroków dalej. Wróć do Spaccanapoli, dolnego decumanus, i przespaceruj się po tętniących życiem i charakterystycznych neapolitańskich sklepach. Odkryj wspaniałą bazylikę San Domenico Maggiore z placem o tej samej nazwie, który sprawia, że sceneria jest wyjątkowa. Ostatnim przystankiem będzie cenna kaplica Sansevero: wizja Chrystusa w zasłonie wraz z historią Twojego przewodnika będą wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Ważne informacje: - wycieczka z przewodnikiem dostępna jest wyłącznie dla osób mówiących po włosku; - bilety wstępu wliczone są w cenę zwiedzania z przewodnikiem: nie można oddzielić zwiedzania pieszego od wstępu do Chrystusa w zasłonie; - jeśli przegapisz wycieczkę z przewodnikiem, nie możemy zapewnić Ci wejścia do Kaplicy Chrystusa Ukrytego.

Neapol: Wycieczka z przewodnikiem po ulicznym jedzeniu z degustacją

Neapol: Wycieczka z przewodnikiem po ulicznym jedzeniu z degustacją

Odkryj smaki Neapolu, miejsca narodzin wielu pysznych potraw, takich jak pizza Margherita, podczas tej pieszej wycieczki kulinarnej. Twój ekspert i przewodnik kulinarny poprowadzi Cię przez Decumani i kolorowe, malownicze uliczki centrum miasta, pokazując historyczne miejsca i tradycyjne restauracje. Poznaj legendy i przepisy neapolitańskiego dziedzictwa kulinarnego i spróbuj słynnych na całym świecie specjałów: klopsików, ryb "baccalà", "Babà", lodów i nie tylko. Zobaczysz wiele zabytków i punktów orientacyjnych, ruiny starożytnej greckiej osady, San Gregorio Armeno i Kościół Jezusa, dotrzesz do Starego Miasta i posłuchasz fascynujących historii i ciekawostek. Zatrzymaj się na autentycznym lokalnym targu, skosztuj pysznych lokalnych produktów, takich jak mozzarella i świeżo upieczona smażona pizza, i poznaj historię miasta. Nasz przewodnik podzieli się z Tobą spostrzeżeniami, które może przekazać tylko lokalny mieszkaniec, z ciekawymi komentarzami i opisami Neapolu i jego mieszkańców. Ta 2,5-godzinna wycieczka będzie doskonałą okazją do poznania neapolitańskiego jedzenia i sztuki.

Neapol: Chrystus w chuście i centrum historyczne z przewodnikiem

Neapol: Chrystus w chuście i centrum historyczne z przewodnikiem

Wybierz się na wzbogacającą wycieczkę pieszą po historycznym sercu Neapolu, prowadzoną przez doświadczonego przewodnika, który wzbogaci Twoje wrażenia swoimi spostrzeżeniami. Skorzystaj z wygody wcześniej zarezerwowanych biletów, zagłębiając się w urzekającą przeszłość miasta i jego artystyczne skarby. Rozpocznij zwiedzanie z przewodnikiem od słynnego punktu orientacyjnego Neapolu, gdzie najpierw odwiedzisz kaplicę Sansevero. Zachwyć się misternym kunsztem prezentowanym w słynnej rzeźbie Chrystusa w Chuście, arcydziele, które jest świadectwem głębokiej kreatywności epoki baroku. W tej świętej przestrzeni napotkasz również szereg innych arcydzieł, które oddają hołd autentycznemu duchowi barokowego rzemiosła. Wyrusz w urzekającą podróż przez urokliwe uliczki centrum Neapolu, zanurzając się w wiekowej atmosferze tego starożytnego miasta. Przemierzając wąskie arterie, rzuć okiem na dzwonnicę Pietra Santa i wędruj wzdłuż historycznej Via dei Tribunali. Zobacz, jak tętniąca życiem esencja "Starego Neapolu" ożywa wzdłuż urokliwej Spaccanapoli, meandrującej ulicy pełnej tętniących życiem sklepów, uroczych restauracji i malowniczych alejek. Zanurz się w prawdziwej energii Neapolu, poznając lokalne życie z pierwszej ręki. Kontynuuj kolejny etap swojej przygody, która zaprowadzi Cię do Bazyliki San Domenico Maggiore, architektonicznego klejnotu, który był wysoko ceniony przez królów Aragonii. Doceń wspaniały projekt i dowiedz się o jego historycznym znaczeniu. Twoja eksploracja będzie kontynuowana wizytą w Bazylice Santa Chiara, gdzie będziesz mógł zobaczyć piękne średniowieczne grobowce Roberta z Anjou, Karola - księcia Kalabrii i jego żony Marii z Valois. Podziwiaj ich wyjątkowe rzeźbione dekoracje i poznaj historię dynastii Burbonów, odwiedzając ich kaplicę. Udaj się dalej do Gesù Nuovo, zachwycającego placu, którego serce zdobi wspaniały marmurowy posąg Jezusa, prezentujący wykwintny kunszt epoki baroku. Zatrzymaj się, aby podziwiać urok Piazza Bellini, gdzie pozostałości starożytnych greckich murów są świadectwem bogatej historii miasta. Wędruj wąskimi uliczkami, które wiją się przez starożytne miasto, a każdy krok oferuje wgląd w bogatą przeszłość Neapolu. Zakończ swoją podróż w katedrze San Gennaro, słynnej katedrze Neapolu i podziwiaj jej niezwykłą fasadę. W towarzystwie kompetentnego przewodnika wejdź do katedry, aby odkryć narrację stojącą za tym świętym miejscem, które chroni cudowną świętą krew San Gennaro- przejmujący symbol wiary i oddania.

Neapol: Ścieżka nieśmiertelnych - piesza wycieczka w poszukiwaniu skarbów

Neapol: Ścieżka nieśmiertelnych - piesza wycieczka w poszukiwaniu skarbów

To wciągające doświadczenie zabierze graczy w prawdziwą przygodę przez miasto, aby odkryć tajemnicę z historii. Dzięki wykonanym na zamówienie rekwizytom, mapom skarbów i zamkniętym skrzyniom nie jest to zwykłe poszukiwanie skarbów — to podróż w przeszłość. W tej grze odszyfruj wskazówki i rozwiąż zagadki przypominające pokój ewakuacyjny, aby odkryć legendarne puste groby Neapolu. Przygotuj się na niezapomnianą przygodę przez kręte uliczki Neapolu i majestatyczne place. W półtorej godziny odkryjesz najlepsze i najbardziej tajemnicze historie, jakie ma do zaoferowania to miasto.

Z Rzymu: Całodniowa wycieczka do Neapolu i na Wybrzeże Amalfi

Z Rzymu: Całodniowa wycieczka do Neapolu i na Wybrzeże Amalfi

Ta wycieczka rozpoczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Rzymie. Lokalny i dobrze poinformowany przewodnik po Neapolu pokaże Ci wszystkie interesujące miejsca oraz ważne i magiczne miejsca do odwiedzenia. Twoje pierwsze przystanki zaprowadzą Cię na spacer do Castel Nuovo, znanego również jako Maschio Angioino, Plac Króla Burbonów i Piazza del Plebiscito. Tutaj możesz podziwiać widok na Neapol i Wezuwiusz. Przechodząc przez Pałac Królewski w Neapolu, będziesz kontynuować spacer do imponującej Galerii Umberto i Teatro di San Carlo. Zatrzymaj się w słynnej kawiarni Gambrinus na przekąskę. Później spacer wzdłuż Via Toledo i zwiedzanie interesującej Dzielnicy Hiszpańskiej. Następny przystanek znajduje się na Piazza del Gesù, gdzie można zobaczyć kościół Gesù Nuovo i jego futurystyczną fasadę. Tutaj znajdziesz wejście do starego miasta i Spaccanapoli, ulicy, która dzieli Neapol. Kontynuuj do San Gregorio Armeno z jego magiczną świąteczną atmosferą, gdzie możesz odwiedzić wiele sklepów z rękodziełem, które produkują mieszankę chrześcijańskich i nowoczesnych figur bożonarodzeniowych. Podczas tej wycieczki odwiedzisz także Piazza Bellini, obecnie popularne miejsce spotkań mieszkańców i dom wielu interesujących kawiarni, a także przejdziesz przez starą bramę miejską Port'Alba, aby dotrzeć do Piazza Dante. Odwiedzicie również słynną Kaplicę Sansevero lub Muzeum w Castel Nuovo. Na tym etapie wycieczki Twój doświadczony przewodnik z przyjemnością poleci miłe miejsce na lunch i doładowanie. Po przejściu przez Neapol zostaniesz przewieziony na wybrzeże Amalfi. Spaceruj jego kwintesencją urokliwych uliczek i podziwiaj wspaniały widok. Pod koniec tej wycieczki odwiezienie hotelu.

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkowym centrum miasta

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkowym centrum miasta

Odwiedź tętniące życiem lokalne place, takie jak Piazza Dante, Piazza Bellini i Piazza San Gaetano. Zaczynając od Piazza Dante, wyrusz na eksplorację miasta. Poczuj atmosferę tętniących życiem ulic Neapolu i poznaj jego greckie korzenie. Przejdź się ulicą Spaccanapoli obok starożytnego rynku wokół placu San Gaetano, aby dotrzeć do Decumano Superiore. Przejdź przez Stare Drzwi Porta Alba i posłuchaj, jak rozwijało się miasto w czasach rzymskich. Dowiedz się o różnych kulturach, które odegrały rolę w przejściu miasta od historii starożytnej do teraźniejszości.

Neapol nocą: piesza wycieczka po jedzeniu i winie z lokalnym przewodnikiem

Neapol nocą: piesza wycieczka po jedzeniu i winie z lokalnym przewodnikiem

Poznaj Neapol dzięki scenie gastronomicznej i restauracyjnej podczas 4-godzinnej wieczornej pieszej wycieczki po zabytkowym centrum miasta. Próbuj tradycyjnych potraw w małych delikatesach, których nigdy nie znajdziesz na własną rękę. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pizzerii przy Via Port'Alba, miejscu jednej z bram miejskich. Wybierz się na spacer, aby skosztować bogatej kuchni miasta na 7 różnych przystankach degustacyjnych i delektuj się pysznymi przekąskami składającymi się z parmigiany z bakłażana, kwiatów cukinii, babà (neapolitańskiego ciasta z rumem) i sfogliatelle (muszli ciastka w kształcie). Miń kompleks religijny i klasztor Santa Chiara, a także piękne place, takie jak Piazza Bellini i Piazza del Gesù. Zatrzymaj się, aby spróbować oryginalnej pizzy Margherita w mieście, z którego pochodzi. Skosztuj kawałka neapolitańskiej pizzy fritta i popijaj wino Aglianico. Przyjdź przygotowany na ucztę! Po drodze poznaj zgiełk Neapolu nocą poza kultowymi zabytkami, takimi jak Konserwatorium San Pietro a Maiella, Piazza San Gaetano oraz bazyliki św. Pawła i św. Wawrzyńca. Spaceruj kolorowymi uliczkami San Gregorio Armeno, zobacz Pałac Królewski, teatr San Carlo i wiele więcej.

Neapol: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta i ukrytych klejnotach

Neapol: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta i ukrytych klejnotach

Wybierz się na wycieczkę po Neapolu i odkryj najbardziej charakterystyczne zabytki podczas półdniowej wycieczki z przewodnikiem. Po spotkaniu z przewodnikiem na Piazza del Plebiscito, największym placu we Włoszech, zacznij od podziwiania Pałacu Królewskiego i najstarszego miejskiego baru — Gran Cafè Gambrinus. Następnie dotrzyj do historycznego centrum przez Toledo, jedną z głównych arterii Neapolu. Odwiedź obszar Centro Storico, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odkryj piękne kościoły i przespaceruj się po niekończących się kultowych uliczkach. Zwiedź tętniącą życiem dzielnicę hiszpańską i zatrzymaj się na targu Pignasecca. Zasmakuj lokalnej kuchni i skosztuj specjałów w towarzystwie typowej neapolitańskiej kawiarni. Udaj się na Piazza del Gesù, jeden z najpiękniejszych placów w mieście i podziwiaj wspaniały barokowy kościół. Następnie dotrzyj do Piazza Bellini, skąd możesz zobaczyć greckie mury Neapolis. Spaceruj starożytnymi uliczkami Via del Tribunali ze starą wieżą Pietrasanta i Via San Gregorio Armeno, słynącą ze sklepów z szopkami. Na koniec przejdź wąskimi alejkami Spaccanapoli, serca Neapolu, zanim zakończysz wycieczkę w Duomo San Gennaro.

Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

Nasza będzie podróż po głównych atrakcjach historycznego centrum Neapolu, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO od 1995 roku. Grecki, rzymski, francuski, austriacki, hiszpański i wreszcie włoski Neapol, wszystkie skupione na kilku kilometrach kwadratowych centrum, stanowiąc wyjątkową mieszankę kultur od ponad 2000 lat. Podczas naszej wizyty omówimy historię, legendy, folklor i zabytki jednego z najbardziej fascynujących miast Włoch. Zaczniemy od Piazza Dante, gdzie będziemy podziwiać „Convitto Nazionale” zaprojektowanego przez słynnego architekta Vanvitelliego, a następnie wchodząc do historycznego centrum od strony „Port'Alba” miniemy najstarszą pizzerię w mieście i dotrzemy do Piazza Bellini, gdzie do dziś widoczne są starożytne greckie mury miasta Neapolis! Kontynuujemy naszą wycieczkę w kierunku via triminali, opowiadając o słynnym posągu „Pulcinelli” i tzw. „kościele dusz czyśćcowych”, w którym kryje się tajemnicza krypta. Następnie udamy się na Via San Gregorio Armeno, słynącą z szopek wykonanych przez lokalne warsztaty rzemieślnicze, a zakończymy naszą wycieczkę wizytą jednej z najbardziej charakterystycznych bazylik Neapolu, Santa Chiara, doskonałego przykładu stylu gotyckiego południowe Włochy i Piazza del Gesu Nuovo z imponującą fasadą kościoła o tej samej nazwie, zbudowanego przez jezuitów w XV wieku.

Neapol: Najciekawsze atrakcje

Piazza Bellini: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Piazza Bellini: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza Bellini? Kliknij tutaj.

Piazza Bellini: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(1216 recenzji)