Piazza Bellini – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: Street Food Tour z lokalnym przewodnikiem

1. Neapol: Street Food Tour z lokalnym przewodnikiem

Poznaj smaki Neapolu podczas wycieczki z przewodnikiem po ulicach. Podążaj za swoim przewodnikiem po krętych uliczkach zabytkowego centrum i delektuj się pysznymi lokalnymi specjałami. Odwiedź fabrykę limoncello i delektuj się lodami. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Piazza Bellini, aby rozpocząć podróż po smakach kuchni neapolitańskiej. Podążaj za swoim przewodnikiem po 2 głównych ulicach historycznego centrum, opowiadając legendy i historie jednego z miast. Rozkoszuj się smakiem pizzy portafoglio i wyjątkowej pizzy fritta . Spróbuj frittate di makaronu i arancini . Zatrzymaj się na Piazza del Gesù przed degustacją taralli oraz pyszne babà i sfogliatelle – dania wywodzące się z Neapolu. Przejdź obok kościoła Santa Chiara - rozsławionego na całym świecie przez Anne Radcliffe w swojej gotyckiej powieści Włoch - piazza Bellini i Konserwatorium San Pietro a Maiella. Ciesz się smakiem świeżej mozzarelli, serwowanej w salumeria - małym sklepiku z typowymi produktami, w którym zachwyci Cię zapach świeżego sera, szynki, salami, mortadeli i nie tylko! Wypij kieliszek limoncello podczas wizyty w fabryce limoncello i zdecyduj się zakończyć wycieczkę lodami. Będziesz cieszyć się tą trasą, kęs po kęsie.

Neapol: Śródmieście i „Chrystus spowity całunem”

2. Neapol: Śródmieście i „Chrystus spowity całunem”

Odkryj centrum Neapolu i odkryj kaplicę San Severo podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Podążaj za swoim przewodnikiem po tętniącej życiem ulicy Spaccanapoli i podziwiaj atrakcje, w tym San Domenico Maggiore. Rozpocznij od Piazza del Gesù, jednego z najsłynniejszych placów miasta, kilka kroków od historycznego centrum miasta. Odwiedź Spaccanapoli, długą i wąską ulicę, która dzieli stary Neapol na dwie połowy ze sklepami, restauracjami i alejkami. Zachwyć się kościołem San Domenico Maggiore z doskonałym połączeniem różnych stylów architektonicznych i perłą Neapolu, kaplicą San Severo. Zobacz słynny posąg boga Nilu na Piazza Nilo, Piazza St. Gaetano oraz kościoły Neapolu, San Lorenzo i San Paolo Maggiore. Zobacz XIII-wieczną barokową katedrę św. Gennara w sercu wiary neapolitańskiej. Tutaj przechowywana jest krew świętego patrona, św. Gennaro.

Neapol: Stare Miasto i wycieczka po Chrystusie za zasłoną

3. Neapol: Stare Miasto i wycieczka po Chrystusie za zasłoną

Odkryj ze swoim przewodnikiem jedno z najstarszych miast w Europie i przejdź przez serce historycznego centrum Neapolu od Piazza Bellini, gdzie wciąż znajdują się widoczne fragmenty greckich murów. Obejdź Konserwatorium w Neapolu i posłuchaj prób młodych muzyków neapolitańskich. Jedź dalej do Via dei Triminali, Decumano Maggiore starożytnego Neapolis, ale także jednej z najruchliwszych i najbogatszych ulic Neapolu. Zobacz bazylikę Santa Maria Maggiore alla Pietrasanta ze starożytną romańską dzwonnicą i tajemniczy kościół Santa Maria delle Anime del Purgatorio ad Arco. Bazylika San Lorenzo Maggiore, klejnot Andegawenów, oraz katedra, w której przechowywana jest cudowna święta krew San Gennar, ukochanego patrona miasta, będą na Ciebie czekać kilka kroków dalej. Wróć do Spaccanapoli, dolnego decumanus, i przespaceruj się po tętniących życiem i charakterystycznych neapolitańskich sklepach. Odkryj wspaniałą bazylikę San Domenico Maggiore z placem o tej samej nazwie, który sprawia, że sceneria jest wyjątkowa. Ostatnim przystankiem będzie cenna kaplica Sansevero: wizja Chrystusa w zasłonie wraz z historią Twojego przewodnika będą wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Ważne informacje: - wycieczka z przewodnikiem dostępna jest wyłącznie dla osób mówiących po włosku; - bilety wstępu wliczone są w cenę zwiedzania z przewodnikiem: nie można oddzielić zwiedzania pieszego od wstępu do Chrystusa w zasłonie; - jeśli przegapisz wycieczkę z przewodnikiem, nie możemy zapewnić Ci wejścia do Kaplicy Chrystusa Ukrytego.

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkowym centrum miasta

4. Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkowym centrum miasta

Odwiedź tętniące życiem lokalne place, takie jak Piazza Dante, Piazza Bellini i Piazza San Gaetano. Zaczynając od Piazza Dante, wyrusz na eksplorację miasta. Poczuj atmosferę tętniących życiem ulic Neapolu i poznaj jego greckie korzenie. Przejdź się ulicą Spaccanapoli obok starożytnego rynku wokół placu San Gaetano, aby dotrzeć do Decumano Superiore. Przejdź przez Stare Drzwi Porta Alba i posłuchaj, jak rozwijało się miasto w czasach rzymskich. Dowiedz się o różnych kulturach, które odegrały rolę w przejściu miasta od historii starożytnej do teraźniejszości.

Neapol: Chrystus w chuście i centrum historyczne z przewodnikiem

5. Neapol: Chrystus w chuście i centrum historyczne z przewodnikiem

Wybierz się na wzbogacającą pieszą wycieczkę po historycznym sercu Neapolu, prowadzoną przez doświadczonego przewodnika, który wzbogaci Twoje wrażenia dzięki swoim spostrzeżeniom. Skorzystaj z wygody wcześniej zarezerwowanych biletów, zagłębiając się w urzekającą przeszłość miasta i artystyczne skarby. Rozpocznij eksplorację z przewodnikiem od słynnego zabytku Neapolu, gdzie najpierw odwiedzisz kaplicę Sansevero. Zachwyć się zawiłym kunsztem słynnej rzeźby Veiled Christ, arcydzieła, które służy jako świadectwo głębokiej kreatywności epoki baroku. W tej świętej przestrzeni napotkasz także szereg innych arcydzieł, które składają hołd autentycznemu duchowi barokowego rzemiosła. Wyrusz w urzekającą podróż urokliwymi uliczkami centrum Neapolu, zanurzając się w odwiecznej atmosferze tego starożytnego miasta. Przemierzając wąskie uliczki, rzuć okiem na dzwonnicę Pietra Santa i wędruj wzdłuż zabytkowej Via dei Tribunali. Tętniąca życiem esencja „Starego Neapolu” ożywa wzdłuż czarującej Spaccanapoli, krętej ulicy pełnej tętniących życiem sklepów, uroczych restauracji i malowniczych uliczek. Zanurz się w prawdziwej energii Neapolu, uzyskując smak lokalnego życia z pierwszej ręki. Następny etap Twojej przygody zaprowadzi Cię do bazyliki San Domenico Maggiore, klejnotu architektury, który był wysoko ceniony przez królów Aragonii. Doceń wspaniały projekt, gdy dowiesz się o jego historycznym znaczeniu. Twoja eksploracja będzie kontynuowana wizytą w Bazylice Santa Chiara, gdzie będziesz mógł zobaczyć piękne średniowieczne grobowce Roberta z Anjou, Karola - księcia Kalabrii i jego żony Marii de Valois. Podziwiaj ich wyjątkowe rzeźbione dekoracje i poznaj historię dynastii Burbonów, odwiedzając ich kaplicę. Udaj się dalej do Gesù Nuovo, budzącego podziw placu, którego serce zdobi wspaniały marmurowy posąg Jezusa, ukazujący wykwintny kunszt epoki baroku. Zatrzymaj się, aby podziwiać urok Piazza Bellini, gdzie pozostałości starożytnych greckich murów stanowią świadectwo bogatej historii miasta. Wędruj wąskimi uliczkami, które wiją się przez starożytne miasto, a każdy krok daje wgląd w historyczną przeszłość Neapolu. Zakończ swoją podróż w katedrze San Gennaro, znakomitej Duomo w Neapolu i podziwiaj jej niezwykłą fasadę. W towarzystwie doświadczonego przewodnika wejdź do katedry, aby odkryć narrację kryjącą się za tym świętym miejscem, które chroni cudowną świętą krew San Gennaro - przejmujący symbol wiary i oddania.

Z Rzymu: całodniowa wycieczka do Neapolu i wybrzeża Amalfi

6. Z Rzymu: całodniowa wycieczka do Neapolu i wybrzeża Amalfi

Ta wycieczka rozpoczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Rzymie. Lokalny i dobrze poinformowany przewodnik po Neapolu pokaże Ci wszystkie interesujące miejsca oraz ważne i magiczne miejsca do odwiedzenia. Twoje pierwsze przystanki zaprowadzą Cię na spacer do Castel Nuovo, znanego również jako Maschio Angioino, Plac Króla Burbonów i Piazza del Plebiscito. Tutaj możesz podziwiać widok na Neapol i Wezuwiusz. Przechodząc przez Pałac Królewski w Neapolu, będziesz kontynuować spacer do imponującej Galerii Umberto i Teatro di San Carlo. Zatrzymaj się w słynnej kawiarni Gambrinus na przekąskę. Później spacer wzdłuż Via Toledo i zwiedzanie interesującej Dzielnicy Hiszpańskiej. Następny przystanek znajduje się na Piazza del Gesù, gdzie można zobaczyć kościół Gesù Nuovo i jego futurystyczną fasadę. Tutaj znajdziesz wejście do starego miasta i Spaccanapoli, ulicy, która dzieli Neapol. Kontynuuj do San Gregorio Armeno z jego magiczną świąteczną atmosferą, gdzie możesz odwiedzić wiele sklepów z rękodziełem, które produkują mieszankę chrześcijańskich i nowoczesnych figur bożonarodzeniowych. Podczas tej wycieczki odwiedzisz także Piazza Bellini, obecnie popularne miejsce spotkań mieszkańców i dom wielu interesujących kawiarni, a także przejdziesz przez starą bramę miejską Port'Alba, aby dotrzeć do Piazza Dante. Odwiedzicie również słynną Kaplicę Sansevero lub Muzeum w Castel Nuovo. Na tym etapie wycieczki Twój doświadczony przewodnik z przyjemnością poleci miłe miejsce na lunch i doładowanie. Po przejściu przez Neapol zostaniesz przewieziony na wybrzeże Amalfi. Spaceruj jego kwintesencją urokliwych uliczek i podziwiaj wspaniały widok. Pod koniec tej wycieczki odwiezienie hotelu.

Neapol nocą: piesza wycieczka po jedzeniu i winie z lokalnym przewodnikiem

7. Neapol nocą: piesza wycieczka po jedzeniu i winie z lokalnym przewodnikiem

Poznaj Neapol dzięki scenie gastronomicznej i restauracyjnej podczas 4-godzinnej wieczornej pieszej wycieczki po zabytkowym centrum miasta. Próbuj tradycyjnych potraw w małych delikatesach, których nigdy nie znajdziesz na własną rękę. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pizzerii przy Via Port'Alba, miejscu jednej z bram miejskich. Wybierz się na spacer, aby skosztować bogatej kuchni miasta na 7 różnych przystankach degustacyjnych i delektuj się pysznymi przekąskami składającymi się z parmigiany z bakłażana, kwiatów cukinii, babà (neapolitańskiego ciasta z rumem) i sfogliatelle (muszli ciastka w kształcie). Miń kompleks religijny i klasztor Santa Chiara, a także piękne place, takie jak Piazza Bellini i Piazza del Gesù. Zatrzymaj się, aby spróbować oryginalnej pizzy Margherita w mieście, z którego pochodzi. Skosztuj kawałka neapolitańskiej pizzy fritta i popijaj wino Aglianico. Przyjdź przygotowany na ucztę! Po drodze poznaj zgiełk Neapolu nocą poza kultowymi zabytkami, takimi jak Konserwatorium San Pietro a Maiella, Piazza San Gaetano oraz bazyliki św. Pawła i św. Wawrzyńca. Spaceruj kolorowymi uliczkami San Gregorio Armeno, zobacz Pałac Królewski, teatr San Carlo i wiele więcej.

Neapol: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście i ukryte klejnoty

8. Neapol: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście i ukryte klejnoty

Wybierz się na wycieczkę po Neapolu i odkryj najbardziej charakterystyczne zabytki podczas półdniowej wycieczki z przewodnikiem. Po spotkaniu z przewodnikiem na Piazza del Plebiscito, największym placu we Włoszech, zacznij od podziwiania Pałacu Królewskiego i najstarszego miejskiego baru — Gran Cafè Gambrinus. Następnie dotrzyj do historycznego centrum przez Toledo, jedną z głównych arterii Neapolu. Odwiedź obszar Centro Storico, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odkryj piękne kościoły i przespaceruj się po niekończących się kultowych uliczkach. Zwiedź tętniącą życiem dzielnicę hiszpańską i zatrzymaj się na targu Pignasecca. Zasmakuj lokalnej kuchni i skosztuj specjałów w towarzystwie typowej neapolitańskiej kawiarni. Udaj się na Piazza del Gesù, jeden z najpiękniejszych placów w mieście i podziwiaj wspaniały barokowy kościół. Następnie dotrzyj do Piazza Bellini, skąd możesz zobaczyć greckie mury Neapolis. Spaceruj starożytnymi uliczkami Via del Tribunali ze starą wieżą Pietrasanta i Via San Gregorio Armeno, słynącą ze sklepów z szopkami. Na koniec przejdź wąskimi alejkami Spaccanapoli, serca Neapolu, zanim zakończysz wycieczkę w Duomo San Gennaro.

Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

9. Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

Nasza będzie podróż po głównych atrakcjach historycznego centrum Neapolu, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO od 1995 roku. Grecki, rzymski, francuski, austriacki, hiszpański i wreszcie włoski Neapol, wszystkie skupione na kilku kilometrach kwadratowych centrum, stanowiąc wyjątkową mieszankę kultur od ponad 2000 lat. Podczas naszej wizyty omówimy historię, legendy, folklor i zabytki jednego z najbardziej fascynujących miast Włoch. Zaczniemy od Piazza Dante, gdzie będziemy podziwiać „Convitto Nazionale” zaprojektowanego przez słynnego architekta Vanvitelliego, a następnie wchodząc do historycznego centrum od strony „Port'Alba” miniemy najstarszą pizzerię w mieście i dotrzemy do Piazza Bellini, gdzie do dziś widoczne są starożytne greckie mury miasta Neapolis! Kontynuujemy naszą wycieczkę w kierunku via triminali, opowiadając o słynnym posągu „Pulcinelli” i tzw. „kościele dusz czyśćcowych”, w którym kryje się tajemnicza krypta. Następnie udamy się na Via San Gregorio Armeno, słynącą z szopek wykonanych przez lokalne warsztaty rzemieślnicze, a zakończymy naszą wycieczkę wizytą jednej z najbardziej charakterystycznych bazylik Neapolu, Santa Chiara, doskonałego przykładu stylu gotyckiego południowe Włochy i Piazza del Gesu Nuovo z imponującą fasadą kościoła o tej samej nazwie, zbudowanego przez jezuitów w XV wieku.

Neapol: Prywatna piesza wycieczka metrem i miastem

10. Neapol: Prywatna piesza wycieczka metrem i miastem

Odkryj fascynującą historię Neapolu, gdzie fakty i fikcja żyją obok siebie Około trzech tysięcy lat temu greccy osadnicy przybywający z wyspy Rodos wylądowali w zatoce u podnóża Wezuwiusza. Tutaj, na wzgórzu bezpośrednio wychodzącym na morze i pobliską wyspę, założyli faktorię handlową. Nowa osada otrzymała nazwę Parthenope, na cześć syreny, która poddawała żeglarzy jej uwodzicielski śpiew u zaczarowanych brzegów tej wyspy. Po zakochaniu się w jednym z tych marynarzy, tym samym przebiegłym Ulissesie, który potrafił oprzeć się jej piosence, odebrała sobie życie, beznadziejna po jego odrzuceniu. Jej ciało zostało pochowane w zatoce, która przekazuje pamięć o jej zmysłowej sylwetce o falistym zarysie. Fakt historyczny i mit mieszają się w opowieściach o narodzinach jednego z najstarszych i najbardziej fascynujących miast we Włoszech. Z historii wiemy, że w połowie V wieku p.n.e., podczas walk o dominację między Grekami a Etruskami na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego, mieszkańcy greckiego miasta Cuma założyli większe i solidniejsze miasto poniżej Partenopy i nazwali je Nea Polis, czyli „nowe miasto”. Nigdy nazwa nie była bardziej odpowiednia dla miasta, w którym starożytność i nowoczesność żyją razem na co dzień w wiecznej teraźniejszości. Był grecki, rzymski, bizantyjski, normański, francuski i hiszpański, zanim stał się włoski, ale także trochę arabski, afrykański, a ostatnio nawet amerykański i azjatycki… Tysiące twarzy Neapolu ukazuje się w każdym zakątku miasto, które zachowało nienaruszony układ urbanistyczny przyjęty przez jego kumańskich założycieli w swoim starożytnym centrum. Pod kościołami, pałacami i ulicami, które łączą się w gęstą tkankę miejską, rozwija się równoległe miasto, nigdy całkowicie opuszczone, na które składają się pozostałości archeologiczne, ulice i tunele wykopane przez wieki w miękkiej skale tufowej, która tworzy ten niespokojny teren o wulkanicznym pochodzeniu. Nasza podróż w celu odkrycia fundamentów Neapolu zaczyna się od Via dei Tribunali, która podąża ścieżką Decumanus Major, głównej osi drogowej standardowego miasta grecko-rzymskiego. Następnie przejdziemy do Forum, którego monumentalne ruiny przetrwały w podziemnych częściach bazyliki San Lorenzo Maggiore. Po zatrzymaniu się na podziemnym cmentarzu kościoła poświęconego duszom czyśćcowym, miejscu makabrycznego kultu zmarłych, dojdziemy do tętniącego życiem placu Piazza Bellini, gdzie wciąż widoczny jest fragment greckiego muru. Na końcu Via San Sebastiano stoi klasztor Santa Chiara, zbudowany w XIV wieku na miejscu rzymskich łaźni.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Piazza Bellini

Piazza Bellini
Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Piazza Bellini: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Piazza Bellini: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Piazza Bellini? Kliknij tutaj.

Piazza Bellini: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 1216 opinii

Ho fatto ta wycieczka stamattina z innymi przyjaciółmi, nasz przewodnik jest brawurowy Carlo, który ma dywersję, ma soprattutto ci ha raccontato i insegnato tantissime cose bez większego trudu. È jest fantastycznym doświadczeniem, które dożyło, że odwiedzi cię, a także wzniesie się na inną strefę Napoli, która szuka nowych Carlo na nostra droga! Consigliatissimo!

Piękne doświadczenie, wykonane w ostatni dzień pobytu, które polecam. Carlo doskonały przewodnik, kazał nam odkryć szczegóły historii Neapolu, których nie odkrylibyśmy sami. Przekazuje swoją pasję i miłość do swojego miasta.Ekscytująca wizyta w kaplicy San Severo