Phuket
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze

Phuket: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Phuket”

7 wspaniałych atrakcji Phuket

Jeśli szukasz miasta o trochę bardziej prowincjonalnym charakterze niż Bangkok, Phuket to coś w sam raz dla Ciebie. Tamtejsze świątynie buddyjskie i niesamowite morze to prawdziwa uczta dla oczu.

Wielki Budda

Wielki Budda znajduje się na wzgórzach Nakkerd. Ten wykonany z marmuru i sfinansowany z datków posąg widać z południowej części Phuket, ale możesz też obejrzeć go z bliska.

Andamany

Przemknij motorówką wokół pobliskich wysp Morza Andamańskiego i przez kilka godzin poczuj niczym James Bond!

Przejażdżka na słoniu

Słoń to symbol narodowy Tajlandii, a przejażdżka na grzbiecie jednego z tych wspaniałych zwierząt to niezapomniane przeżycie.

Szkoła gotowania

Doświadczeni szefowie kuchni nauczą Cię przygotowywać klasyczne i autentyczne dania, w tym pad thai i tom yum kung. Po powrocie z Phuket zdobytą wiedzę wykorzystasz w swojej kuchni!

Muzeum Trickeye

Zadziw swoją rodzinę i przyjaciół zabawnymi zdjęciami, na których chodzisz po linie pomiędzy dwoma urwiskami (są to obrazy 3D, ale przecież nikt nie musi o tym wiedzieć…).

Świątynia Wat Chalong

Złote posągi Buddy i ceremonie z petardami to tylko część atrakcji jednej z najważniejszych świątyń Phuket.

Zdjęcie: Vibin JK@flickr (CC BY 2.0)

FantaSea

W parku rozrywki FantaSea obejrzysz pokazy tańca i replikę tradycyjnej tajskiej wioski. Skosztujesz też przeróżnych dań. Jeśli podróżujesz z dziećmi, na pewno będziecie się tam dobrze bawić.

Phuket: Nasze wskazówki

Kiedy najlepiej zwiedzać Phuket?

O dowolnej porze roku oprócz września i października. Jest to pora monsunowa, więc podróżowanie może być wtedy utrudnione.

Czy w świątyniach obowiązują zasady dotyczące ubioru?

Pamiętaj, aby mieć zakryte kolana i nie zakładać koszulek bez rękawów. W razie wątpliwości weź ze sobą chustę albo szal. W miejscach kultu religijnego staraj się również ograniczyć rozmowy do minimum.

Przydatne informacje

 • Język
  Tajski
 • Waluta
  Baht tajski (THB, ฿)
 • Strefa czasowa
  UTC (+07:00)
 • Kod kraju
  +66
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  atrakcje phuket, wielki budda phuket, andamany, przejażdżka na słoniu, szkoła gotowania phuket, muzeum trickeye, świątynia wat chalong phuket, park rozrywki fanta sea, kiedy najlepiej zwiedzać phuket, sezon turysytyczny phucket, świątynie phucket, phucket ceny

Phuket
4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 65