Petersburg
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Petersburg: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Petersburg”

Petersburg – najciekawsze atrakcje

7 najciekawszych atrakcji Petersburga

W Moskwie poznasz większość historii Rosji, ale to Petersburg jest najbardziej ekscytującym miastem tego kraju. Znajdziesz tu ciągle rozwijający się krajobraz kulturalny, unikalne oświetlenie oraz swobodną atmosferę. Oto najciekawsze atrakcje turystyczne Petersburga:

Sobór św. Izaaka

Sobór św. Izaaka

Odwiedź największą katedrę prawosławną w Petersburgu i poznaj jej historię. Wstęp i wypożyczenie audioprzewodnika kosztuje 350 RUB.

State Russian Museum

State Russian Museum

Muzeum to posiada największą kolekcję dzieł sztuki w Petersburgu i na pewno zainteresuje miłośników sztuki. Koniecznie obejrzyj dzieła dawnych rosyjskich artystów.

Newski Prospekt

Newski Prospekt

Główną ulicę Petersburga najlepiej jest zwiedzać pieszo. Podczas spaceru zobaczysz wspaniałe budynki, mosty i place. Przy okazji możesz też zrobić zakupy.

Pałac Zimowy

Pałac Zimowy

Ten bogaty budynek jest prawdopodobnie najwspanialszym zabytkiem Petersburga. Posiada ponad 100 komnat, a jego największą atrakcją jest złocona Sala Herbowa. Pałac najlepiej prezentuje się nocą.

Teatr Maryjski

Teatr Maryjski

Obejrzysz tu najlepsze przedstawienia baletowe i operowe, które są fundamentem petersburskiej kultury klasycznej. Sezon kończy się na początku sierpnia i zaczyna pod koniec września.

Pałac w Peterhof

Pałac w Peterhof

Fontanny ogrodowe i złote posągi to prawdziwe gwiazdy tego ekstrawaganckiego pałacu, ale warto również nacieszyć oczy widokiem jego wspaniałych wnętrz.

Ermitaż

Ermitaż

Ermitaż to olbrzymie muzeum wewnątrz pałacu Zimowego i klejnot w turystycznej koronie Petersburga. Majestatyczne pokoje kryją całe mnóstwo skarbów. Przygotuj się na wiele godzin zwiedzania.

Petersburg: Zaplanuj pobyt

Jak poruszać się po Petersburgu?

Po Petersburgu najlepiej poruszać się metrem, zwłaszcza podczas zimy, kiedy jest przenikliwie zimno. Bilety można kupić w kasie na stacji, ale podczas dłuższego pobytu lepszym rozwiązaniem są przedpłacone karty elektroniczne.

Czy potrzebna będzie wiza?

Większość turystów zagranicznych musi posiadać wizę, aby wjechać na teren Rosji. Pamiętaj, aby odpowiednio wcześnie złożyć wniosek wizowy.

Jaka jest pogoda w Petersburgu?

O petersburskiej zimie mówi się, że ma charakterek, czyli innymi słowy: może być chłodno. Jednak jak na rosyjskie standardy zimy nie są szczególnie mroźne – temperatura w zasadzie nigdy nie spada poniżej -10°C. Latem temperatury mogą sięgać 30°C, ale mimo to radzimy zabrać ze sobą kurtkę i parasol.

Przydatne informacje

 • Język
  Rosyjski
 • Waluta
  RUB (руб)
 • Strefa czasowa
  UTC (+02:00)
 • Kod kraju
  +7
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Latem ceny są wyższe, ale jest to zdecydowanie najlepsza pora na wycieczkę do Petersburga. Jest ciepło, a dni są długie i być może trafisz na zabawę podczas białych nocy.

Petersburg: Wycieczki i bilety

Petersburg: Najciekawsze atrakcje

Rosja: Ciekawe miejsca

Petersburg: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Petersburg? Kliknij tutaj.

Petersburg: Co mówią inni?

świetna propozycja dla kilku osób które chcą zwiedzić Carskie Sioło

Zdecydowałam się na wycieczkę wyłącznie ze względu na brak biletów dla turystów indywidualnych (bilety w okresie białych nocy trzeba kupować z miesięcznym wyprzedzeniem). To najtańsza oferta firmy do Carskiego Sioła. Z przewodnikiem można wyruszyć z dowolnego miejsca w Petersburgu dowolnym środkiem transportu - my podróżowaliśmy metrem i tzw. marszrutką czyli autobusem. Tak jak napisałam, przewodnik zapewnia bilety, pozwala też uniknąć kolejek, jednak co najważniejsze, dostarcza mnóstwa niezwykle ciekawych informacji. Naszym przewodnikiem była Lisa, pięknym językiem opowiadała z pasją o dziejach Sioła, dynastii Romanowów a także przekazała nam mnóstwo dodatkowych praktycznych informacji na temat zwiedzania Petersburga.

Idealny sposób na zwiedzanie dla starszych osób

Doskonała Pani Przewodnik. Świetnie zorganizowana wraz z kierowcą. Przyjemna atmosfera. Uczynność i kultura na najwyższym poziomie. Świetny samochód i kierowca.