Peristil – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

1. Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: wycieczka piesza w małej grupie i degustacja wina

2. Split: wycieczka piesza w małej grupie i degustacja wina

Wybierz się na spacer po Splicie z czasów rzymskich, średniowiecznym Splicie i Splicie dzisiaj z doświadczonym przewodnikiem, który ożywi przeszłość. Zobacz to, co najlepsze w Splicie podczas tej pieszej wycieczki, która obejmuje Pałac Dioklecjana, katedrę św. Duje, Peristil, pomnik Grzegorza z Ninu autorstwa Mestrovica, Złotą Bramę, Rivę, zegar miejski i ratusz. Dowiesz się więcej o historycznych atrakcjach Splitu, ale także dowiesz się wiele o Splicie dzisiaj. Następnie będziesz cieszyć się 45-minutową degustacją wina w lokalnej winiarni w pałacu, gdzie będziesz miał okazję cieszyć się profesjonalną prezentacją wina. Degustacja wina trwa 45 minut, podczas których skosztujesz najsłynniejszych win dalmatyńskich i usłyszysz opowieści o zbieraniu winogron i przygotowaniu wina. Wraz z winami skosztujesz dalmatyńskich przekąsek, które obejmują typowe dalmatyńskie potrawy, takie jak prosciutto, ser i oliwki. Wyjątkowa klimat lokalnej winiarni w Placu Dioklecjana oraz doskonały wybór win i lokalnych potraw sprawiają, że jest to niezapomniane przeżycie dla miłośników dobrego jedzenia i napojów.

Przeżyj pieszą wycieczkę po Split History z lokalnym historykiem

3. Przeżyj pieszą wycieczkę po Split History z lokalnym historykiem

Experience Split History Walking Tour with Local Historyn to spersonalizowana 2-godzinna wycieczka po mieście z maksymalnie 12 uczestnikami z historią, kulturą, tematami życia codziennego, ciekawymi historiami i legendami, ukrytymi klejnotami i odrobiną lokalnego klimatu. Podczas tej pieszej wycieczki Experience Split, która jest prowadzona przez lokalnego przewodnika i profesjonalnego historyka na trasie Zobacz, Usłysz i Poczuj, odkryjesz miejsce światowego dziedzictwa UNESCO i „żywy” zabytek Pałac Dioklecjana, w tym inne ważne zabytki w mieście . Miejsce zbiórki, z którego rozpocznie się wycieczka, znajduje się w jednej z najbardziej znaczących i popularnych części Pałacu Dioklecjana, Złotej Bramie (brama północna). Tutaj będzie można usłyszeć wprowadzenie do trasy, ogólne informacje o Splicie i Chorwacji, a także wprowadzenie do historii tego obszaru. Będziesz mógł dowiedzieć się o nazwie, przeznaczeniu i znaczeniu Złotej Bramy, zanim wejdziesz do pałacu, jak to czynił rzymski cesarz i cesarzowa. Również tutaj zobaczysz i usłyszysz o największym posągu w Splicie i osobie, która go przedstawia, Grzegorzu z Ninu. Po wejściu do pałacu odkrywa się, co następuje. Miejsca w Pałacu takie jak: główny plac pałacowy Perystyl, Mauzoleum-Katedra, Świątynia Jowisza, Przedsionek, Triclinium, Podbudowy Centralne i inne będą się wyróżniać i „pokazywać” swoją specyfikę poprzez własne historie, fakty, legendy i intrygi, które być w stanie usłyszeć od swojego przewodnika. Spacerując po „salonie” Splitu, promenadzie Riva, zostanie wyjaśniony związek między okresem rzymskim i średniowiecznym w historii Splitu, a także zostaniesz wprowadzony w sposób życia „pomalo”, abyś mógł w nim uczestniczyć są w Splicie O tym, że Split oprócz magicznej historii Rzymu ma również bogatą historię średniowieczną i nowożytną przekonasz się stojąc na dwóch średniowiecznych placach, Placu Owocowym i Placu Ludowym. Tajemnice, które te dwa place „skrywają” w swojej architekturze i wydarzeniach na przestrzeni wieków, będą pobudzać wyobraźnię. Większość tajemniczej części wycieczki jest zarezerwowana dla ukrytych klejnotów, takich jak najwęższy kościół, najwęższa ulica, zagubiona głowa sfinksa i tajemniczy ogród, o których również będziesz miał okazję usłyszeć. Chociaż historia Splitu jest skarbnicą, miasto składa się nie tylko z pomników i legend, dlatego zapoznasz się również z niektórymi codziennymi tematami mieszkańców, abyś mógł zrozumieć i zanurzyć się w codziennym życiu, poczuć klimat miasta i stać się częścią jego „krwiobiegu”. „Historia życia” na tej trasie będzie również prezentowana za pomocą obrazów rekonstrukcji 3D i zdjęć w książeczce wystawowej. Dołącz do wycieczki i weź udział w tym spersonalizowanym doświadczeniu „więcej niż wycieczka” w sensie See, Hear & Feel i zabierz do domu wspaniałe wspomnienia z wyjątkowego Splitu!

Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

4. Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

To będzie Twoja prywatna i spersonalizowana wycieczka krajoznawcza dostosowana do Twojego tempa i zainteresowań. Twoja wycieczka jest elastyczna i prowadzona przez profesjonalnego, wysoko wykwalifikowanego przewodnika z prawdziwą pasją do zwiedzania Chorwacji i pokazania jej piękna. Spotkasz swojego przewodnika w centrum Splitu, jednego z najstarszych miast w Chorwacji, z godzinami wyjazdu, które Ci odpowiadają. Stąd wyruszysz na pieszą wycieczkę, zwiedzając romańskie kościoły Splitu z XII i XIII wieku, średniowieczne fortyfikacje, XV-wieczne gotyckie pałace i inne pałace w stylu renesansowym i barokowym. Spaceruj po rzymskiej części miasta, w której rozsiane są ruiny Pałacu Dioklecjana, i odwiedź katedrę św. Duje. Znany lokalnie jako St Duje, jest to jeden z najlepiej zachowanych starożytnych budynków rzymskich, który stoi dzisiaj, zbudowany w V wieku w miejscu, w którym Dioklecjan, ostatni słynny prześladowca chrześcijan, został pochowany w 311 rne. Inne niesamowite zabytki to pomnik średniowiecznego chorwackiego biskupa Grzegorza z Ninu, Złota Brama i zegar na wieży, który od XV wieku odmierza czas w Splicie. W Dzielnicy Średniowiecznej można zwiedzić ratusz, targ rybny – centralny punkt życia w Splicie – oraz piękną promenadę nad portem Riva. Twój prywatny przewodnik podzieli się z Tobą faktami i historiami, gdy poznasz tętniącą życiem kulturę tego historycznego miasta. Ta wycieczka spodoba się całej rodzinie, a Twój osobisty przewodnik dostosuje dla Ciebie trasę.

Split: Prywatna wycieczka piesza i Panoramiczna wycieczka wózkiem

5. Split: Prywatna wycieczka piesza i Panoramiczna wycieczka wózkiem

Nie przegap tej wyjątkowej wycieczki! Najpierw wybierz się na spacer przez Split z czasów rzymskich, średniowieczny Split i Split dzisiaj z doświadczonym przewodnikiem, który ożywi przeszłość. Zobacz to, co najlepsze w Splicie podczas tej pieszej wycieczki, która obejmuje pałac Dioklecjana, katedrę św. Duje, Peristil, pomnik Grzegorza z Ninu autorstwa Mestrovica, Złotą Bramę, Rivę, zegar miejski, ratusz. Dowiesz się więcej o historycznych atrakcjach Splitu, ale także dowiesz się wiele o Splicie dzisiaj. Wycieczka ma ograniczoną liczbę uczestników i jest to wycieczka spersonalizowana, więc będziesz mógł poprosić swojego przewodnika, aby zobaczył zabytki, które najbardziej Cię interesują – promenadę Riva, targ rybny, stare miasto w Varoš, a nawet zobacz, jak dziś mieszkają ludzie w Splicie. Następnie po prostu usiądź i zrelaksuj się podczas tej wycieczki samochodowej, która jest zabawnym i przyjaznym sposobem odkrywania Splitu. Podczas wycieczki poznasz wiele ciekawych miejsc w mieście. Będziesz cieszyć się mieszanką krajobrazów i pięknych nadmorskich promenad w części miasta poza strefą pałacu Dioklecjana. Odwiedź stronę pięknego Marjana, Stadion Poljud, plażę Bačvice, splicką Vidilicę i park Đardin. Usiądź wygodnie i ciesz się jazdą, podczas gdy Twój kompetentny i przyjazny, osobisty przewodnik poprowadzi Cię przez serce Splitu. Posłuchaj opowieści o cesarzach, królach, wojownikach, sporcie, poetach i mitach, które ukształtowały ten mały, ale budzący podziw obszar Morza Śródziemnego.

Split: Prywatna piesza wycieczka z hiszpańskim licencjonowanym przewodnikiem

6. Split: Prywatna piesza wycieczka z hiszpańskim licencjonowanym przewodnikiem

Odkryj atrakcje Splitu podczas 1,5-godzinnej pieszej wycieczki i podziwiaj zabytki z 1700-letniej historii miasta. Podziwiaj wspaniały Pałac Dioklecjana, zbudowany dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV i IV wieku naszej ery. Przejdź się obok katedry św. Domniusza i centralnego placu Perystylu. Zobacz pomnik średniowiecznego biskupa Grzegorza z Ninu i udaj się do Złotej Bramy, aby bliżej przyjrzeć się największej i najwspanialszej bramie miejskiej. Odkryj tajemnice miasta i posłuchaj opowieści o cesarzach, królach, wojownikach i poetach, którzy ukształtowali jego historię.

Split: Kulturalna wycieczka piesza z przewodnikiem antropologicznym

7. Split: Kulturalna wycieczka piesza z przewodnikiem antropologicznym

Oryginalny tytuł wycieczki: Kontrowersje związane ze Splitem i Chorwacją Ta wycieczka została dostosowana do specyficznych potrzeb osób zainteresowanych sporną historią i spornymi współczesnymi kwestiami tego obszaru. Koncentrując się na historycznych i współczesnych tabu, ta wycieczka ma na celu zdobycie konkretnej wiedzy, która odchodzi od klasycznych narracji turystycznych i koncentruje się na podejściu "bez rękawiczek", które zaowocuje konkretnym wglądem w lokalne sporne kwestie, które kształtują dzisiejsze społeczeństwo. Chociaż ta wycieczka ma na celu wyżej wspomnianą konkretną wiedzę, odbywa się to również poprzez objęcie głównych miejsc w centrum Splitu, więc jest to dobrze dopasowana wycieczka dla początkujących w Splicie i dla osób, które chcą poszerzyć swoje lokalne doświadczenie. Dołączając, możesz połączyć wszystkie swoje zainteresowania w jednym doświadczeniu, ponieważ wycieczka wymyka się idei dopasowania do jednej kategorii. Łączy w sobie narracje o polityce i geopolityce, religii, tożsamości, demografii, seksualności, historii i ekonomii. Zaokrąglone opowiadanie historii łączy przeszłość i teraźniejszość obszaru, tworząc głęboki wgląd i zrozumienie trwających procesów społecznych.

Split: wprowadzenie do miasta i zwiedzanie najważniejszych atrakcji

8. Split: wprowadzenie do miasta i zwiedzanie najważniejszych atrakcji

Split Orientational Walking Tour - Highlights to wycieczka skupiająca się na przedstawieniu najważniejszych atrakcji miasta, w tym porad i wskazówek, jak najlepiej wykorzystać swój pobyt w regionie Split/Dalmacja/Chorwacja, które będziesz mógł uzyskać od lokalnego doświadczonego przewodnika. W miejscu spotkania na promenadzie Riva otrzymasz krótkie wprowadzenie na temat Splitu, regionu Dalmacja i Chorwacja. Następnie Twój profesjonalny przewodnik poprowadzi Cię przez najważniejsze zabytki i miejsca w Splicie, gdzie będziesz mógł usłyszeć krótkie historie o każdym z nich. Wraz ze wspomnianą już Rivą, która jest główną promenadą miasta, dowiesz się więcej o unikalnym dziedzictwie chronionym przez UNESCO Pałacu Dioklecjana z jego głównymi częściami, takimi jak Peristil, piwnice Dioklecjana i Mauzoleum (dziś katedra św. "pulsy" miejskiego życia Pazar (Zielony Rynek) oraz około dwóch urokliwych placów Plac Ludowy czy Pjaca i Plac Owocowy. Podczas wycieczki otrzymasz porady i wskazówki, jak najlepiej wykorzystać swój pobyt w Splicie, w tym zalecenia dotyczące tego, co robić, gdzie iść / co odwiedzić, co i gdzie zjeść oraz kiedy to wszystko zrobić. Oczywiście Twój przewodnik dostarczy Ci wszystkich innych informacji, które chciałbyś wiedzieć. Po wycieczce będziesz mógł kontynuować zwiedzanie, ponieważ wycieczka zakończy się w centrum miasta. * W godzinach popołudniowych zwiedzanie odbywa się na placu Prokurative zamiast na Pazar (zielony rynek).

Split: Pierwszy spacer odkrywczy i spacer czytelniczy

9. Split: Pierwszy spacer odkrywczy i spacer czytelniczy

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Dowiedz się kilku wstępnych informacji o każdym miejscu i ciekawych historii o mieście w ogóle. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcje i udaj się do lokalizacji początkowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji.> Przeczytaj informacje dotyczące atrakcji i kontynuuj spacer do następnego punktu kontrolnego. Zanotuj, co Ci się podobało, a co nie i stwórz swoją listę atrakcji na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Przerwij go na lunch, napij się drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. W wypełnionym historią mieście Split najpierw odwiedzisz piękny Chorwacki Teatr Narodowy. Następnie unikalny Grgur Ninski, a potem niezastąpioną Złotą Bramę. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry świętego Domniusza. Jako piąty przystanek znajdziesz Peristil. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Pałac Dioklecjana. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Świątyni Jowisza. Ponadto będziesz także podziwiać Plac Ludowy. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Split Riva. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Prokuratywa. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Peristil

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Peristil: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Peristil: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Peristil? Kliknij tutaj.

Peristil: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 96 opinii

Ina była doskonałym przewodnikiem, bardzo dobrze poinformowanym o wszystkich aspektach Splitu i Pałacu. Oprowadziła nas po wszystkich częściach Pałacu i dobrze wypełniła czas. Myślałem, że półtorej godziny trudno będzie wypełnić mały obszar, ale Ina udowodniła, że jest inaczej! Całkowicie polecam tę wycieczkę?

Nasz przewodnik Carla był przyjazny, kompetentny i na czas. Potrafiła poruszać się w tłumie i wskazywała ciekawe rzeczy do zrobienia po trasie. Polecam tę prywatną wycieczkę.

Idealna wycieczka, aby poznać stare miasto Split i pałac. Nasz wspaniały przewodnik, przyjazny i bardzo profesjonalny. Odbyliśmy wycieczkę po angielsku.

Naprawdę podobała mi się ta trasa, dała mi dobry wgląd w Split i jego historię! Może polecić wieczorną wycieczkę, ponieważ ulice nie są tak zatłoczone.

Super miasto z super przewodnikiem. Tanja pokazała nam historię oraz styl życia w Splicie. Wspaniała podróż przez wieki ze wspaniałym przewodnikiem.