Narodni Trg – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zadar: Wieczorna piesza wycieczka po Starym Mieście

1. Zadar: Wieczorna piesza wycieczka po Starym Mieście

W tej 70-minutowej pieszej wycieczce na początek poprowadzimy Cię przez stare miasto, które leży na półwyspie, otoczone pięknymi parkami i murami miejskimi. W sercu półwyspu znajdują się liczne zabytki, restauracje i kawiarnie, a także liczne udogodnienia dla zwiedzających, takie jak muzea, różne sklepy. . . Niezwykłe Organy Morskie w Zadarze, zaprojektowane przez miejscowego architekta Nikolę Bašicia, są wyjątkowe. Wewnątrz perforowanych kamiennych schodów, które schodzą do morza, znajduje się system rur i gwizdków, które emanują tęsknymi westchnieniami, gdy ruch morza przepycha przez nie powietrze. Efekt jest hipnotyzujący, miodopłynne tony nasilają się, gdy przepływa łódź lub prom. Możesz pływać ze schodów przy promenadzie, słuchając dźwięków. Zapisz się na wycieczkę i spotkaj się ze swoim przewodnikiem na „Placu Pięciu Studni”. Rozpocznij wycieczkę od specjalnego wprowadzenia do miasta Zadar. Wycieczka obejmuje wszystkie główne atrakcje Starego Miasta, w tym Forum, Plac Pięciu Studni, Kalelarga, Plac Ludowy, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Organy Morskie i wiele innych.

Zadar: wycieczka z przewodnikiem po rzymskich ruinach Starego Miasta i organy morskie

2. Zadar: wycieczka z przewodnikiem po rzymskich ruinach Starego Miasta i organy morskie

Od dostawcy: ta piesza wycieczka obejmuje tylko zwiedzanie katedry św. Anastazji z zewnątrz.Opłata za wstęp do katedry nie jest wliczona w cenę.Wycieczka zaczyna się od nabrzeża (pomnik Powitanie Słońca jest miejscem zbiórki podczas tej pieszej wycieczki). Tuż obok pomnika Powitanie Słońca znajduje się kolejna popularna miejska atrakcja - Morskie Organy, instalacja miejska wytwarzająca muzykę za pomocą fal morskich. Następnie klienci przechadzają się wzdłuż nabrzeża i docierają na teren Forum Romanum. Forum było głównym placem miasta w czasach rzymskich. Tam też zobaczą kościół św. Donata z IX wieku. Następnie udają się do katedry św. Anastazji. Po zwiedzeniu Katedry kontynuują spacer słynną ulicą Kalelarga – popularnym miejskim deptakiem, główną ulicą Starego Miasta. Ta ulica prowadzi ich na Plac Ludowy (dziś główny plac miasta) i ostatecznie docierają do Placu Pięciu Studni we wschodniej części Starego Miasta, co oznacza koniec tej pieszej wycieczki. Znajdź się w sercu tego wspaniałego Starego Miasta w Zadarze. Piesza wycieczka obejmuje wizytę w katedrze św. Anastazji, najwspanialszym przykładzie architektury romańskiej w Zadarze, która ma godną uwagi fasadę na zachód z 1324 r. Poświęcona jest św. Anastazji, której kamienny sarchofag znajduje się w absydzie na lewo od ołtarz główny. Dalej na swojej drodze miniesz kościół św. Donata, który prawdopodobnie został zbudowany przez biskupa Donata na rzymskich fundamentach na początku IX wieku. Jest to najbardziej monumentalny kościół po wschodniej stronie Adriatyku, na planie koła, z trzema nawami. Na wschód od Forum dochodzimy do XVI w. Kościół Mariacki z romańską dzwonnicą zbudowany na pocz. przez węgiersko-chorwackiego króla Kolomana.

Zadar: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

3. Zadar: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Wycieczka piesza po historii Zadaru będzie wyjątkowym przeżyciem przez najbardziej ekscytujące stare miasto, które zapiera dech w piersiach. Zapisz się na 60-minutową wycieczkę i spotkaj się ze swoim przewodnikiem na „Placu Pięciu Studni”. Rozpocznij wycieczkę specjalnym wprowadzeniem do miasta Zadar, prowadzonym wyłącznie przez przewodników z dużym doświadczeniem. Ta trasa koncentruje się zarówno na historii i kulturze, jak i na współczesnym życiu codziennym Zadaru. Wycieczka obejmuje wszystkie główne zabytki Starego Miasta, w tym Forum Romanum, Wieżę Kapitana, Plac Pięciu Studni, Kalelarga, Plac Ludowy, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Organy Morskie i wiele innych.

Wczesny poranny spacer po Starym Mieście w Zadarze

4. Wczesny poranny spacer po Starym Mieście w Zadarze

Wycieczka piesza po historii Zadaru będzie wyjątkowym przeżyciem przez najbardziej ekscytujące stare miasto, które zapiera dech w piersiach. Posłuchaj narracji obejmującej starożytną historię miasta podczas tej 70-minutowej pieszej wycieczki, od I wieku pne do III wieku naszej ery. Przystanki obejmują wpisane na listę UNESCO mury miejskie, organy morskie, Forum Romanum, Kalelarga, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Plac Ludowy i wiele innych. Lokalny przewodnik zapewnia dogłębną narrację na temat historii miasta. Piesza wycieczka to najlepszy sposób na poznanie najważniejszych atrakcji miasta. Dowiedz się o wiele więcej niż samotna wędrówka po mieście. Wygodne centralne miejsce spotkań. Został nominowany przez prestiżowy belgijski hit „Best European Destinations” jako najlepszy cel turystyczny w Europie 2016.

Zadar i Nin - najważniejsze atrakcje: Prywatna wycieczka

5. Zadar i Nin - najważniejsze atrakcje: Prywatna wycieczka

Po odebraniu z hotelu rozpoczniemy naszą wycieczkę nadmorską promenadą, podziwiając najsłynniejsze atrakcje miasta – od Morskich Organów po Powitanie Słońca. Następnie kontynuujemy zwiedzanie placu Forum Romanum, kościoła św. Donata i romańskiej katedry św. Anastazji. Możesz skosztować degustacji likieru Maraschino w jednej z najstarszych kawiarni w Zadarze, znajdującej się na Placu Ludowym. Odwiedzicie również Muzeum Starożytnego Szkła, gdzie można zobaczyć dmuchanie szkła w akcji. Na koniec ciesz się wolnym czasem w Zadarze, zanim wyruszymy do Ninu. Podczas podróży do Nin lokalny przewodnik przedstawi Ci podsumowanie najciekawszych historii miasta. Przejdziemy przez Bramy Miasta i małą uliczką dojdziemy do kościoła parafialnego św. Anzelma i placu Forum, gdzie niegdyś stała największa rzymska świątynia na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. W odległości krótkiego spaceru znajduje się Kościół Świętego Krzyża, uważany za najmniejszą katedrę na świecie z pomnikiem Grzegorza z Ninu. Potrzyj jego duży palec u nogi na szczęście. Zwiedzanie w Nin kończy się w Nin Saltworks, gdzie poprowadzimy Cię przez historię soli.

Zadar: Wycieczka z przewodnikiem na hulajnodze elektrycznej

6. Zadar: Wycieczka z przewodnikiem na hulajnodze elektrycznej

Odbierz swoją hulajnogę przed agencją, gdzie otrzymasz krótką instrukcję dotyczącą programu i zasad bezpieczeństwa jazdy. Rozpocznij swoją podróż przez miasto wzdłuż wybrzeża, a po drodze zatrzymaj się przy Sfinksie Zadarskim, aby zrobić sobie krótką przerwę i zrobić kilka zdjęć. Kontynuuj podróż w kierunku mostu starego miasta i kieruj się w stronę zabytkowego centrum miasta. Zatrzymaj się na Powitaniu Słońca i Organach Morskich, nowoczesnych instalacjach artystycznych łączących światło i dźwięk, inspirowanych naturą i żywiołami. Następnie kieruj się w stronę kościoła św. Donata, symbolu miasta Zadar, którego początki sięgają IX wieku. Kontynuuj wycieczkę wzdłuż Kalelargi do Placu Ludowego z krótką przerwą na kawę, która jest codziennym rytuałem mieszkańców Zadaru i częścią dalmatyńskiego stylu życia. Następnie udaj się do malowniczego portu Foša, skąd roztacza się wspaniały widok na Bramy Miejskie, arcydzieło renesansu. Powrót do agencji, zakończenie wycieczki.

Dziewicza przyroda i bogate dziedzictwo - piesza wycieczka po Zadarze

7. Dziewicza przyroda i bogate dziedzictwo - piesza wycieczka po Zadarze

Ciesz się urzekającą scenerią i łącz się z naturą, słuchając unikalnych dźwięków organów morskich w Zadarze na nadmorskiej promenadzie. Ten wyjątkowy architektoniczny obiekt dźwiękowy odtwarza dźwięki zgodnie z ruchem fal, tworząc uspokajającą atmosferę, której trzeba doświadczyć. Poznając historię Zadaru i słuchając intrygujących opowieści o jego przeszłości, zobacz wielowarstwowy szklany pomnik poświęcony Słońcu. Dowiedz się, jaki ma związek z Organami Morskimi w Zadarze. Poznaj największy kościół w Dalmacji, piękny klejnot z imponującymi wyczynami architektonicznymi. Spacerując po Zadarze, odkryj kościół św. Donata, największą i najbardziej monumentalną budowlę architektury przedromańskiej w Chorwacji. Zobacz oszałamiające Forum Romanum zbudowane od I do III wieku pne i cofnij się do czasów Cesarstwa Rzymskiego. Wędruj po centralnej części miasta i dowiedz się, dlaczego Plac Ludowy był centralnym punktem Zadaru od średniowiecza. Zakończ swoją podróż w pobliżu Land's Gate, jednego z najwspanialszych zabytków renesansu.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Narodni Trg

Narodni Trg
Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg::

Narodni Trg: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Narodni Trg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Narodni Trg? Kliknij tutaj.