Peniche – nasze najbardziej polecane atrakcje

Peniche: wyspa Berlenga i wycieczka po jaskiniach

1. Peniche: wyspa Berlenga i wycieczka po jaskiniach

Wybierz się na wycieczkę na wyspę Berlengas katamaranem lub szybką łodzią i odwiedź jaskinie na wyspie inną łodzią ze szklanym dnem. Podziwiaj różne jaskinie na zewnątrz i wewnątrz, takie jak Jaskinia Słonia, Jaskinia Snów, Furado Grande i inne. Następnie poświęć trochę czasu na samodzielne zwiedzanie wyspy. Spaceruj po plaży, podziwiaj latarnię morską, odkrywaj Forte S. João Batista i spaceruj szlakami wyspy. Poznaj swojego przewodnika i wsiądź na katamaran (w normalnym sezonie) lub zodiak/jacht desportowy poza sezonem (mniej osób) lub gdy katamaran jest pełny w sezonie. Udaj się w stronę wyspy Berlengas, eko-przystani z limitem odwiedzających, abyś mógł doświadczyć jej prawdziwego piękna bez tłumów. Najpierw wybierz się na krótką wycieczkę po wyspie i dowiedz się wszystkiego o różnych jaskiniach, obserwując podwodne życie morskie przez łódź ze szklanym dnem. Zobacz jaskinię słonia i podziwiaj, jak naturalne formacje skalne przypominają trąbę i twarz wielkiego słonia. W jaskini marzeń obejrzyj jedno z arcydzieł natury i poznaj jego historię. Następnie w Furado Grande dowiedz się, dlaczego oznacza to Big Hole i jak rozciąga się na całą wyspę. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie wyspy. Spójrz na turkusowe wody z plaży. Podejdź do latarni morskiej i wyobraź sobie, że jesteś sam. Następnie lepiej poznaj historię Portugalii, badając pozostałości Forte S. Joao Batista. Możesz zabrać ze sobą własne przekąski lub dodatkową gotówkę, aby kupić je na wyspie w okresie od maja do września.

Peniche: wycieczka na wyspę Berlengas, piesze wycieczki i zwiedzanie jaskini

2. Peniche: wycieczka na wyspę Berlengas, piesze wycieczki i zwiedzanie jaskini

Odkryj archipelag Berlengas podczas jednodniowej wycieczki z Peniche. Przepłyń morze łodzią ze szklanym dnem, zwiedzaj jaskinie podczas wycieczki i zrelaksuj się na plaży. Rozpocznij dzień od rejsu promem na archipelag Berlegnas katamaranem (w normalnym sezonie) lub zodiakiem/jachtem desportowym poza sezonem (mniej osób) lub gdy katamaran jest pełny w sezonie. Podczas jazdy podziwiaj widoki pod falami fruwających ryb. Po zejściu na ląd przespaceruj się po ciepłych plażach i ciesz się szumem fal spokojnie uderzających o brzeg. Dołącz do lokalnej wycieczki pieszej, aby poznać kulturowe i historyczne znaczenie Berlengi. Poznaj geografię wyspy. Po wędrówce udaj się do tajemniczych jaskiń w okolicy, zanim wrócisz promem.

Peniche: archipelag Berlengas – rejs promem w obie strony

3. Peniche: archipelag Berlengas – rejs promem w obie strony

Położony 16 km na zachód od Peniche archipelag Berlengas, który obejmuje potężne granitowe skały, należy do gminy Peniche (dawne sołectwo São Pedro). Archipelag jest obszarem chronionym, na który składają się różne rezerwaty przyrody. Od 2011 roku znajduje się on na liście rezerwatów biosfery UNESCO. Wypłyń z portu w Peniche w 30-minutowy rejs promem po turkusowych wodach. Zawiń do portu Berlengas, by oddać się poznawaniu archipelagu. Na początek odwiedź zbudowaną w XVII wieku twierdzę św. Jana Chrzciciela. Ten niewielki fort należy do najbardziej zachwycających budowli w całej Portugalii. Następnie popływaj przy jedynej dostępnej i bezpiecznej plaży – Praia do Carreiro do Mosteiro. Zajrzyj do działającej na wyspie kawiarni i restauracji, zanim powrócisz promem do Peniche.

Z Peniche: wycieczka łodzią w obie strony po archipelagu Berlengas

4. Z Peniche: wycieczka łodzią w obie strony po archipelagu Berlengas

Spokojne plaże, czyste wody i niewypowiedziane piękno sprawiają, że archipelag Berlengas jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę z Peniche. Położony około 7 mil od Cape Carvoeiro, w Peniche, archipelag składa się z 3 grup wysp: Berlenga Grande, Estelas i Farilhões-Forcadas. Archipelag jest również uważany za część Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. Prom zabierze Cię z Peniche do Berlengas, gdzie będziesz mógł cieszyć się i zwiedzać wyspę na własną rękę. Będziesz mieć blisko 2/3 godziny na zwiedzanie archipelagu przed wejściem na pokład promu powrotnego do punktu początkowego.

Peniche: wycieczka w obie strony po Berlengas i wycieczka po jaskini ze szklanym dnem

5. Peniche: wycieczka w obie strony po Berlengas i wycieczka po jaskini ze szklanym dnem

Rozpocznij swoją wycieczkę od spotkania z kapitanem w porcie Peniche. Popłyń promem w kierunku archipelagu Berlengas, gdzie odbędzie się Twoja wycieczka łodzią ze szklanym dnem. Następnie wybierz się na 30-minutowy rejs po Berlengas, rezerwacie biosfery UNESCO, który obejmuje różne rezerwaty przyrody. Spójrz w dół na czyste wody i zobacz życie morskie. Wejdziesz także do niektórych jaskiń, takich jak Błękitna Jaskinia i Jaskinia São João Batista.

Sesimbra: plaża Ribeiro Cavalo, jaskinie i Arrábida kajakiem

6. Sesimbra: plaża Ribeiro Cavalo, jaskinie i Arrábida kajakiem

Wyjedź z Sesimbry i odkryj piękno parku przyrody Arrábida. Udaj się do chronionego obszaru Arrábida i odkryj różne typy siedlisk, od gór po morze. Wybierz się na wycieczkę kajakiem wzdłuż wybrzeża, aby odkryć święte jaskinie, do których można dotrzeć tylko drogą morską. Znajdź sekretną plażę w drodze do niezwykłej formacji krasowej jaskini Frade'a. Ciesz się nadmorskim krajobrazem i zbliż się do imponujących formacji skalnych z pomocą przewodnika. W drodze powrotnej do Sesimbry zatrzymamy się na spokojnej plaży Ribeira do Cavalo. Zjedz przekąskę i popływaj w przejrzystych i spokojnych wodach, otoczonych dramatycznymi formacjami skalnymi. Skosztuj typowych słodyczy z regionu, aby zakończyć to niesamowite przeżycie.

Peniche: Lekcje surfingu z doświadczonymi instruktorami

7. Peniche: Lekcje surfingu z doświadczonymi instruktorami

Ciesz się nauką surfowania bez względu na poziom umiejętności dzięki 90/120-minutowym lekcjom prowadzonym przez fantastycznych nauczycieli w G3 w Peniche. Wybierz lekcje prywatne lub w małych grupach, aby uzyskać najlepszą dla siebie naukę. Zdobądź instrukcje na swoim poziomie, a początkujący poznają podstawowe zasady i techniki, a także lekcje dotyczące wybierania fali, łapania jej i ustawiania się na desce. Początkujący i średniozaawansowani mogą poprawić swoją technikę i wydajność, pracując nad autonomią, zasadami bezpieczeństwa, prądami i przepływem fal. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada, abyś mógł w pełni bezpiecznie doświadczyć dreszczyku fal.

Z Lizbony: zwiedzanie Berlenga Grande

8. Z Lizbony: zwiedzanie Berlenga Grande

Podziwiaj piękno rezerwatu przyrody obejmującego wyspę Berlenga Grande, która jest chroniona przez rząd Portugalii od 1465 roku i została uznana przez UNESCO za rezerwat biosfery. Zobacz morskie jaskinie i fortyfikacje wystające w morze w forcie S. João Baptista. Zacznij od odbioru przez przyjaznego przewodnika z hotelu w Lizbonie. Udaj się do Berlenga Grande wygodną łodzią, aby zwiedzić kilka szlaków z doświadczonym przewodnikiem, zanim udasz się łodzią do dramatycznych jaskiń morskich. Następnie udaj się do fortu S. João Baptista, który przez wieki bronił marynarzy tego archipelagu. Daj się oczarować krystalicznym i dzikim wodom oraz naturalnemu pięknu tego odległego miejsca na portugalskim wybrzeżu, zanim wrócisz do Lizbony.

Peniche: Rejs statkiem po delfinach

9. Peniche: Rejs statkiem po delfinach

Ciesz się wycieczką rozpoczynającą się w Peniche Marina, która zabierze Cię dookoła wybrzeża. Po drodze zobaczysz różnorodne życie morskie, w tym rekiny, ptaki morskie i delfiny. Najczęściej spotykanym delfinem jest Roaz Corvineiro, znany również jako delfin butlonosy. Podróżując łodzią wzdłuż zachodniego wybrzeża, będziesz mógł zobaczyć delfiny w ich naturalnym środowisku. W tym regionie delfiny mogą osiągać 4 metry długości i dorastać do 45 lat. Rejs statkiem może zająć od 1 do 2 godzin

Berlengas The Atlantic Frontier: jednodniowa wycieczka z Lizbony

10. Berlengas The Atlantic Frontier: jednodniowa wycieczka z Lizbony

Tę całodniową wycieczkę rozpoczniesz w mieście Peniche, tradycyjnej wiosce rybackiej, gdzie czeka na Ciebie łódź, która zabierze Twoją grupę na wyspę Berlenga. Po przybyciu na wyspę wsiądziesz na mniejszą łódź, aby zobaczyć fort św. Jana Chrzciciela. Zbudowany w XVII wieku fort był ważną częścią systemu obrony wybrzeża. Posłuchaj opowieści o dzielnych żołnierzach, którzy bronili go podczas ataku floty hiszpańskiej. Wybierz się na spacer z powrotem do portu autoryzowanymi ścieżkami rezerwatu przyrody, podziwiając niesamowite widoki w tym miejscu dziedzictwa biosfery UNESCO. W porcie będziesz mieć trochę wolnego czasu na lunch (nie wliczony w cenę) lub na szybką kąpiel lub nurkowanie z rurką (sprzęt zapewniony) na pobliskiej plaży. Na wyspie jest tylko 1 restauracja, ale jest dobrej jakości, a świeże ryby są zawsze dostępne. Jeśli zabierzesz ze sobą przekąskę na wycieczkę, znajdziesz jedyną plażę na wyspie zaledwie kilka kroków stąd. Nurkowanie z rurką jest tutaj dobrą opcją, ponieważ życie podwodne jest obfite, a wody są spokojne. Po obiedzie będziesz miał okazję popływać kajakiem po wyspie, jeśli chcesz. Klify wyspy są pełne jaskiń i można przez nie przepłynąć kajakiem. Dla mniej aktywnych istnieje możliwość zwiedzania jaskiń małą łódką ze szklanym dnem. Następnie udasz się z powrotem na kontynent na podróż powrotną do Lizbony.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Peniche

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Peniche: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Peniche

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Peniche?

Najlepsze atrakcje to:

Peniche: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Peniche? Kliknij tutaj.

Peniche: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 1173 opinii

Cudowna i pełna nowych wrażeń podróż na przepiękna wyspe