Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Peloponez

Peloponez – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ateny: Delfy – wycieczka całodniowa z licencjonowanym przewodnikiem i odbiorem

1. Ateny: Delfy – wycieczka całodniowa z licencjonowanym przewodnikiem i odbiorem

Poznaj najsłynniejsze zabytki starożytnej Grecji podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem inspirowanej mitologią, nie pozostawiając przy tym śladu węglowego. Rozbudź swoją wyobraźnię, słuchając mitycznych opowieści o kulturze i historii Delf. Dowiedz się więcej o wyroczni i starożytnych ruinach, w tym amfiteatrze i świątyni poświęconej Apollinowi. Zanurz się w lokalnej historii. Wycieczkę rozpoczniesz w Atenach, skąd wyruszysz do Delf, które zlokalizowane są u stóp Parnasu. Po drodze podziwiaj grecką wieś i wkrocz do krainy króla Edypa – bohatera mitycznego, któremu wyrocznia delficka przepowiedziała tragiczny los.  Zacznij od przerwy na kawę w Liwadii. Kiedy dotrzesz do Delf, odwiedź teatr i podziwiaj widoki na okoliczne góry. Uzyskaj podstawowe informacje na temat świata starożytnych Greków. Odwiedź świątynię Apollina i dowiedz się wszystkiego o powszechnych starożytnych rytuałach. Po zakończeniu zwiedzania stanowiska archeologicznego udaj się do muzeum w Delfach, by poznać historie niektórych z najważniejszych artefaktów z czasów starożytnych. Podziwiaj wyjątkowy brązowy posąg woźnicy, sfinksa Naksyjczyków i posąg Antinousa. Dowiedz się więcej o sztuce i kulturze starożytnej Grecji. Po przerwie na lunch odwiedź sanktuarium Ateny Pronaja – najczęściej fotografowany obiekt w Delfach. Droga powrotna do Aten wiedzie przez piękne miasteczko Arachova, które położone jest na wzgórzach Parnasu. Zatrzymaj się na chwilę w tym kurorcie, aby uwiecznić go na zdjęciach.

Z Aten: Wycieczka autobusowa do Myken, Epidauros i Nafplio

2. Z Aten: Wycieczka autobusowa do Myken, Epidauros i Nafplio

Wyjedź z Aten ze swoim przyjaznym przewodnikiem (archeologiem) autobusem ze stacji metra Halandri i dotrzyj do starożytnego miasta Myken. Niech ściany cyklopów zapierają dech w piersiach i poznaj tajemnicze pochodzenie tej fantastycznej budowli. Mykeny uważane są za największe i najbogatsze królestwo późniejszej epoki brązu około 1350 roku p.n.e. Spaceruj po parku archeologicznym, przejdź przez wielką Bramę Lwów, odkryj Starożytny Skarb Atreusa, znany również jako Grobowiec Króla Agamemnona, a także Grobowiec Klitajmestry. Podziwiaj Pałac i Złotą Maskę Agamemnona. Po Mykenach zjedz tradycyjny grecki lunch w pięknym nadmorskim mieście Nafplio. Naflpio było stolicą Grecji przed Atenami, a jego architektura ma wpływy weneckie, bizantyjskie, osmańskie i nowożytne greckie. Podziwiaj główne atrakcje, takie jak zamek Bourtzi, Acronauplia i zamek Palamidi zbudowane na szczycie wzgórza, a także różne malownicze place w centrum miasta. Zakończ dzień wizytą w starożytnym teatrze w Epidauros. To miejsce jest dobrze znane jako teatr z najlepszą akustyką i nadal każdego lata jest gospodarzem Festiwalu w Epidauros.

Z Aten: Delfy - całodniowa wycieczka z przewodnikiem audio

3. Z Aten: Delfy - całodniowa wycieczka z przewodnikiem audio

Weź udział w wycieczce po stanowisku archeologicznym z audioprzewodnikiem w 8 językach. Odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach i odkryj malowniczą górską wioskę Arachova. W Delfach możesz cofnąć się do starożytnego świata i odkrywać go dzięki innowacyjnemu urządzeniu VR i wielojęzycznemu komentarzowi. Po śniadaniu wsiądź do klimatyzowanego autobusu w jednym z głównych miejsc odbioru w Atenach i udaj się do Delf, podziwiając malownicze krajobrazy. Weź udział w wycieczce po stanowisku archeologicznym z urządzeniem VR i audioprzewodnikiem, a także biletami wstępu zarezerwowanymi i opłaconymi za Ciebie, jeśli wybierzesz taką opcję. Podziwiaj zabytki starożytnej Grecji i zobacz Omfalos, uważany przez starożytnych Greków za centrum świata. Odkryj starożytny teatr, hipodrom, stadion i tolos. Następnie odwiedzisz Muzeum Archeologiczne w Delfach, aby zakończyć tę wciągającą przygodę. Później zatrzymasz się w malowniczych górskich wioskach Delphi i Arachova, znanych z rękodzieła i tradycyjnej greckiej architektury. Zjedz lunch, wypij kawę lub zrób zakupy. Następnie kierowca zabierze Cię minibusem z powrotem do Aten i zawiezie do jednego z punktów w mieście.

Kreta: jednodniowa wycieczka na Agios Nikolaos i wyspę Spinalonga

4. Kreta: jednodniowa wycieczka na Agios Nikolaos i wyspę Spinalonga

Wyrusz w całodniową wycieczkę z przewodnikiem na północno-wschodnią Kretę i wybierz się na wycieczkę łodzią na wyspę Spinalonga. Odwiedź Agios Nikolaos ze słynnym jeziorem i odkryj malowniczą wioskę Elounda. Rozpocznij dzień od wizyty w Agios Nikolaos i zobacz brzeg zatoki Mirabello. Poznaj miasto, słynące z jeziora w jego centrum oraz sklepów i kawiarni. Poświęć trochę czasu na spacer, aby podziwiać widoki, zrobić zakupy lub wypić drinka w jednej z licznych kawiarni wokół jeziora. Przeglądaj targ na świeżym powietrzu w środy. Przejdź dalej, aby zobaczyć wioskę Elounda, dawną wioskę rybacką na północnym wybrzeżu wyspy. Wylot z Eloundy na rejs na wyspę Spinalonga. Dowiedz się o tętniącej życiem historii wyspy, od domu dla Wenecjan i Turków po miejsce izolacji dla osób cierpiących na trąd. Poznaj wyspę, bardziej popularną po powieści historycznej z 2005 r. „Wyspa” o tym, jak trędowaci żyli na Spinalonga. Dołącz do setek ludzi, którzy codziennie przyjeżdżają na wyspę, aby odwiedzić i poznać jej historię.

Z Aten: Stanowisko archeologiczne w Delfach - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

5. Z Aten: Stanowisko archeologiczne w Delfach - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Wyrusz w niezapomnianą jednodniową wycieczkę z przewodnikiem z Aten do Delf, pępka starożytnego greckiego świata. Odwiedź stanowisko archeologiczne i muzeum w Delfach. Zobacz Świątynię Apolla, Sanktuarium Ateny Pronaia i nie tylko. Później skorzystaj z wolnego czasu na zwiedzanie malowniczej wioski. Rano w dniu podróży spotkaj się z licencjonowanym przewodnikiem i odjedź wygodnym, klimatyzowanym pojazdem. Jazda w jedną stronę zajmuje około 2,5 godziny, więc usiądź wygodnie i podziwiaj mijane krajobrazy podczas przejeżdżania przez równiny Beocji. Podczas podróży zanurz się w starożytnej Grecji, słuchając przewodnika opowiadającego historie o starożytnej mitologii greckiej, królu Edypie, bogu Apollinie i nie tylko. Podczas wycieczki z przewodnikiem po stanowisku archeologicznym zobacz niektóre z najważniejszych i unikalnych zabytków archeologicznych, takie jak Świątynia Apolla i jej wyrocznia, ateńska Stoa i Ściana Wieloboczna. Później odwiedź Muzeum Archeologiczne w Delfach (wstęp płatne na miejscu), w którym znajdują się znane na całym świecie dzieła sztuki, takie jak Sfinks z Naksos, posąg Antinousa, skarbiec syfński i woźnica z Delphi . Po wizycie w Delfach wskocz z powrotem do autobusu do wielokolorowej wioski Arachova, zbudowanej na zboczu góry. Poświęć trochę czasu na zorganizowanie lunchu w tradycyjnej tawernie (koszty nie są wliczone). Spaceruj po wąskich uliczkach wioski, wejdź do sklepów rzemieślniczych, aby kupić lokalne przysmaki i podziwiaj ręcznie tkane dywany. Późnym popołudniem wyrusz w drogę powrotną do Aten na kolejną 2,5-godzinną przejażdżkę.

Ateny: Jednodniowa wycieczka na Peloponez i audioprzewodnik V.R.

6. Ateny: Jednodniowa wycieczka na Peloponez i audioprzewodnik V.R.

Wsiądź do naszego klimatyzowanego, nowoczesnego autobusu z 4 centralnych miejsc spotkań i podróżuj przez 1 godzinę w okolice Peloponezu. W drodze do Myken zobacz słynny Kanał Koryncki i zatrzymaj się szybko, aby podziwiać ten cud inżynierii, który łączy morza Egejskie i Jońskie. Kontynuuj w kierunku Myken, jednego z najważniejszych miast starożytnej Grecji. Odwiedź mykeński Akropol, grobowiec Agamemnona i ruiny cyklopowych murów, które chroniły to potężne miasto. Możesz także odwiedzić Muzeum Archeologiczne w Mykenach. Ciesz się wycieczką audio z przewodnikiem po stanowiskach archeologicznych w 8 językach, poznaj starożytny świat dzięki naszemu urządzeniu wirtualnej rzeczywistości. Kontynuuj do starożytnego teatru w Epidauros, teatru z IV wieku, który jest jedną z najlepiej zachowanych klasycznych budowli greckich. Słynie z niesamowitej akustyki; moneta upuszczona na środku teatru słychać z najwyższego siedzenia. Teatr może pomieścić do 14 000 osób, a jego wejście jest otoczone odrestaurowanymi korynckimi pilastrami. Obecnie jest używany do przedstawień starożytnego greckiego dramatu podczas corocznego Festiwalu Greckiego. Na koniec zatrzymaj się w malowniczym mieście Nafplion, które było pierwszą stolicą Grecji po uzyskaniu niepodległości i było głównym portem od epoki brązu. Jego położenie było tak strategiczne, że miasto posiada 3 fortece: potężną fortecę Palamidi, mniejszą Akronafplia i wodny zamek Bourtzi na wysepce na zachód od starego miasta. Spaceruj atrakcyjnymi wąskimi uliczkami i podziwiaj eleganckie weneckie domy, neoklasyczne rezydencje i kawiarnie na nabrzeżu. Skorzystaj z okazji na zakupy, zjedz w tradycyjnej restauracji, zrelaksuj się w kawiarniach w malowniczym porcie, a latem popływaj w krystalicznie czystych wodach na plaży Arvanitia. Po całym dniu zwiedzania obszaru Argolis-Peloponez, wypełnionego niezapomnianymi wspomnieniami z historii i kultury, wróć do preferowanego miejsca wysiadania.

Z Aten: całodniowa wycieczka do Myken i Epidauros

7. Z Aten: całodniowa wycieczka do Myken i Epidauros

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po starożytnych ruinach Myken z Aten, przy minimalnym wpływie na środowisko. Spaceruj po tym, co niegdyś było kwitnącym centrum starożytnej Grecji, i odwiedź takie miejsca, jak Epidauros i port morski Nauplion. Pod koniec epoki brązu miasto Mykeny odgrywało ważną rolę w starożytnej Grecji. Ta całodniowa wycieczka z Aten daje możliwość poznania tego skarbu starożytnego świata. Podróżując klimatyzowanym autobusem, zatrzymasz się na krótko przy Kanale Korynckim, 6,9-kilometrowym cudzie inżynierii, łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim. Mykeny to historyczne tło dla większości starożytnej literatury greckiej, w tym dzieł poety Homera. Zwiedź stanowisko archeologiczne, w którym znajduje się Brama Lwów i grobowiec króla Agamemnona. Będziesz kontynuować jazdę, zatrzymując się w Nauplii, pierwszej stolicy współczesnej Grecji i domu twierdzy Palamidi. Po relaksującym obiedzie ostatnim przystankiem wycieczki jest miasto Epidauros, w którym znajduje się wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa starożytny teatr i uważany przez starożytnych Greków za miejsce narodzin syna Apolla, Asklepiosa. Teatr w Epidauros jest prawdopodobnie najlepiej zachowanym teatrem starożytnej Grecji i nadal jest używany ze względu na niesamowitą akustykę.

Starożytna Olimpia: Stanowisko archeologiczne i bilet wstępu do muzeum

8. Starożytna Olimpia: Stanowisko archeologiczne i bilet wstępu do muzeum

Cofnij się w czasie do miejsca pierwszych Igrzysk Olimpijskich i wpisanych na listę UNESCO ruin starożytnej Olimpii. Udaj się bezpośrednio do stanowiska archeologicznego starożytnej Olimpii, jednej z archeologicznych atrakcji Peloponezu. Spaceruj i podziwiaj pozostałości świątyń. Zobacz Świątynię Zeusa, największą świątynię na Peloponezie, uważaną przez wielu za doskonały przykład architektury doryckiej. Następnie odwiedź Świątynię Hery, jedną z najstarszych monumentalnych świątyń w Grecji. Poznaj stadion, hipodrom, szkołę zapaśniczą i gimnazjum, w którym trenowali olimpijczycy. Przejdź do muzeum archeologicznego, które przedstawia długą historię najbardziej znanego sanktuarium starożytności: sanktuarium Zeusa. Zapoznaj się z ogromną liczbą znalezisk z wykopalisk w świętym rejonie Altis. Zakończ swoją wizytę przystankiem w Muzeum Historii Igrzysk Olimpijskich w Olimpii. Poznaj ważną historię igrzysk olimpijskich i zdobądź znaleziska związane z okresem, w którym miały miejsce starożytne igrzyska.

Kreta: Rethimno, Chania i wycieczka nad jezioro Kournas

9. Kreta: Rethimno, Chania i wycieczka nad jezioro Kournas

Pierwszym przystankiem jest miasto Rethimno, trzecie co do wielkości miasto na Krecie na zachód od Heraklionu na północnym wybrzeżu Krety. Współistnieją tu zabytki archeologiczne z epoki osmańskiej i weneckiej. Wybierz się na spacer alejkami starego miasta, odwiedź tureckie minarety i weneckie twierdze lub wypij kawę we wspaniałym porcie. Następnym przystankiem jest miasto Chania, drugie co do wielkości miasto Krety na północnym wybrzeżu na zachód od Rethymno. Miasto Chania jest podzielone na Stare Miasto ze wspaniałym portem i Nowe Miasto poza weneckimi fortyfikacjami. Stare Miasto jest jednym z najpiękniejszych miast w basenie Morza Śródziemnego i nazywane jest „Wenecją Wschodu”. Możesz znaleźć tureckie minarety i meczety, muzułmańskie dzielnice, weneckie fortece, stocznie, fontanny, place, łuki, rezydencje, loggię i latarnię morską. Odwiedź słynną Agorę (targ), na której znajdują się tradycyjne małe sklepy i tawerny. Ostatnim przystankiem dnia jest jezioro Kournas, piękne siedlisko z naturalną słodką wodą, jedyne w swoim rodzaju na Krecie. Cały obszar Kournas jest chroniony w ramach „Natura 2000”, ponieważ jest to wyznaczony teren podmokły. Rozległa zieleń, strome wąwozy między wzgórzami oraz rzadkie gatunki ryb i ptaków sprawiają, że Kournas jest idealnym miejscem na popołudniowy spacer.

Z Aten: 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem do Delf i Meteory

10. Z Aten: 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem do Delf i Meteory

Wyrusz na 2-dniową wycieczkę, która zabierze Cię do starożytnego miasta Delfy i przez malowniczą Równinę Tesalijską do Kalambaki. Poznaj malownicze miasteczko położone u podnóża Meteory, miejsce jednej z najważniejszych grup greckich klasztorów prawosławnych i zminimalizuj swój wpływ na środowisko dzięki tej wycieczce neutralnej pod względem emisji gazów. Szczegółowy plan podróży Dzień 1 Rozpocznij dzień od relaksującej jazdy po pięknej greckiej wsi, mijając miasta Teby, Levadia i Arachova, zanim dotrzesz do Delf około południa. W Delphi będziesz miał okazję odwiedzić to ważne miejsce, które pojawia się w mitologii greckiej. W czasach starożytnych Delfy były uważane za centrum wszechświata i były strzeżone przez smoka pytona, który został zabity przez Apolla. Zobacz ruiny świątyni Apolla, która została zbudowana w IV wieku pne i został zniszczony przez cesarza Teodozjusza I w 390 r. To tutaj również kapłanka Pytia przepowiedziała przyszłość ze słynnej wyroczni delfickiej. Odwiedź teatr, który pomieścił 5000 widzów i był gospodarzem przedstawień, odczytów poezji i festiwali. Na pobliskim stadionie co 4 lata odbywały się igrzyska pytyjskie. Sportowcy z całego greckiego świata przyjeżdżali, aby rywalizować, a igrzyska te stały się poprzednikami współczesnych igrzysk olimpijskich. Na koniec dnia przejazd do Kalambaki, uroczego miasta z pięknymi ogrodami i wspaniałymi widokami na skały Meteory. Nocleg w Kalambace. Dzień 2 Rano udaj się do Meteory na wycieczkę po fascynujących klasztorach na szczycie klifu. Zachwyć się klifami, które mają średnią wysokość 1000 stóp i zostały po raz pierwszy zamieszkane w IX wieku przez grupę mnichów pustelników mieszkających na skalnych wieżach Dziś z pierwotnych 20 pozostało 6 klasztorów. Widoki na całą dolinę ze wspaniałych skalnych wież i spokój okolicy sprawiają, że jest to wyjątkowe miejsce do odwiedzenia. W drodze powrotnej do Aten zatrzymasz się na chwilę przy pomniku Leonidasa, króla Sparty, który zmarł w 480 r. p.n.e. w słynnej bitwie pod Termopilami.

Najciekawsze atrakcje

Peloponez: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 484
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Peloponez

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Peloponez?

Peloponez: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Peloponez? Kliknij tutaj.

Peloponez: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(3715 recenzji)

Dzień jako całość był fantastyczny, a nasz przewodnik był bardzo pomocny i przyjazny. Tak wiele widzieliśmy i wiele się nauczyliśmy od naszego przewodnika. Powiedziałbym, że autobus nie jest najlepszy na upały, ponieważ klimatyzacja nie działała dobrze i w autobusie było gorąco… to jedyny minus. Pamiętaj, że wstęp do tych obiektów nie jest wliczony w cenę, więc jest on oddzielony od kosztu jednodniowej wycieczki! Ogólnie rzecz biorąc, świetna jednodniowa wycieczka.

Profesjonalny przewodnik Costas historyk z wykształcenia dobrze mówiący po angielsku ciekawy program dobra organizacja ale lunchu nie warto kupować lepiej kupić we własnym zakresie w miasteczku Napflion

Niesamowity! Przewodnik Julia był bardzo kompetentny i wypełnił wycieczkę dużą ilością informacji na temat historii i mitologii Grecji. Świetne doświadczenie!

Bylo bardzo fajnie. Przewodnik był profesjonalistą i opowiedział nam wszystko o kulturze, historii i mitologii. Zdecydowanie polecam!

Bardzo ciekawe stanowiska archeologiczne, piękne Epidauros i Mykeny. Przewodnik Ioulia dobry, przejrzysty i pomocny. Dobry kierowca.