Pekin
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Pekin”

Najciekawsze atrakcje Pekinu

Historia stolicy Chin rozciąga się na przestrzeni 3 tysiącleci, ale to byłe centrum wielu królestw słynie oprócz starożytnych zabytków również z nowoczesnej panoramy. Oto kilka najciekawszych atrakcji Pekinu, których nie możesz przegapić!

Grobowce dynastii Ming

W tych niesamowitych mauzoleach pochowano większość cesarzy tej dynastii. Grobowce dynastii Ming można odwiedzić w drodze na Wielki Mur Chiński, więc warto uwzględnić je w swojej wycieczce do Pekinu.

Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen)

W miejscu tym odbyły się najważniejsze protesty oraz pokazy potęgi wojskowej. Przy placu Tiananmen znajdują się najsłynniejsze i najbardziej kultowe zabytki Pekinu.

Zakazane Miasto

Plac Tiananmen zawdzięcza swoją nazwę bramie Niebiańskiego Spokoju, która oddziela go od tego starożytnego miasta. Zakazane Miasto to bardzo ciekawe miejsce – załóż wygodne buty i weź udział w wycieczce z przewodnikiem.

Pałac Letni

Najbardziej imponujący z zachowanych chińskich ogrodów cesarskich jest kompleksem rekreacyjnym pełnym jezior, zieleni i najbardziej zacisznych atrakcji Pekinu.

Świątynia Nieba

Świątynia Nieba łączy w sobie architekturę zarówno dynastii Ming, jak i Qing. Jej budowę ukończono w 1420 roku i od tej pory jest jednym z najświętszych miejsc w Chinach.

Park Beihai

Park Beihai to dawny ogród cesarski, który przekształcono w park miejski. Jest nie tylko piękny, ale znajduje się w nim wiele wspaniałych zabytków, takich jak Biała Pagoda i Ściana Dziewięciu Smoków.

Zdjęcie: David Dong @Flickr (CC BY 2.0)

Stadion Narodowy w Pekinie

Stadion ten, zwany również Ptasim Gniazdem, wybudowano na Igrzyska Olimpijskie w 2008 roku i stał się wizytówką współczesnych Chin. Weź udział w wycieczce lub obejrzyj mecz na Stadionie Narodowym w Pekinie. Albo jedno i drugie!

Pekin: Zaplanuj pobyt

Na ile dni przyjechać do Pekinu?

Na zwiedzenie zabytków Pekinu, bliższe poznanie miasta i odbycie wycieczki całodniowej do Wielkiego Muru Chińskiego wystarczy 5-7 dni.

Kiedy najlepiej zwiedzać Pekin?

Pod względem pogody najprzyjemniejsza pora roku to wczesna jesień (wrzesień/październik). Śnieżne zimy jednak również mają swój urok. O ile nie chcesz obejrzeć chińskiej parady noworocznej, unikaj świąt państwowych, kiedy to mrowie chińskich turystów opanowuje nawet najspokojniejsze atrakcje.

Gdzie nocować w Pekinie?

Zabytki Pekinu rozsiane są po różnych częściach miasta, więc jeśli chcesz je zobaczyć, radzimy nocować w centrum. Każda z dzielnic Pekinu ma swój własny, unikalny charakter, ale jednym z najlepszych miejsc na nocleg jest ulica Wangfujing. Znajduje się w centrum miasta i pełna jest sklepów oraz punktów gastronomicznych oferujących nietypowe przekąski.

Przydatne informacje

 • Język
  Chiński
 • Waluta
  Renminbi (¥)
 • Strefa czasowa
  UTC (+08:00)
 • Kod kraju
  +86
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Jeśli chcesz uniknąć tłumów i upałów, polecamy wczesną jesień.

Pekin: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Pekin

Pekin: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Pekin?  Kliknij tutaj.


Pekin
4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 150