Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Pekin

Stale rozrastająca się stolica to rozkosz dla odkrywców: 6 zabytków z listy UNESCO i Zakazane Miasto to dopiero początek.

Pekin – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Pekinu: Mutianyu Great Wall Wycieczka autobusowa z opcjami

1. Z Pekinu: Mutianyu Great Wall Wycieczka autobusowa z opcjami

Przyjedź na miejsce spotkania własnym transportem, pokaż rezerwację personelowi w czerwonej kamizelce (logo mubus). Personel poprowadzi Cię do autobusu, zanim autobus odjedzie do Wielkiego Muru Mutianyu (czas jazdy: 1,5 godziny). Podczas podróży przewodnik autobusowy przedstawi Ci, jak podróżować po Wielkim Murze Mutianyu i pomoże Ci dokonać rezerwacji różnych biletów na Wielki Mur. (Kolejka linowa na Wielki Mur jest elementem opcjonalnym, który można zakupić na podstawie Twojej prośby). Po przybyciu na Wielki Mur Mutianyu zostaniesz poprowadzony do centrum dla zwiedzających Mubus, gdzie otrzymasz bezpłatną herbatę, darmowe przekąski i bezpłatną przechowalnię bagażu. Odbierz bilet, a następnie rozpocznij zwiedzanie Wielkiego Muru Mutianyu, korzystając z wewnętrznego transferu pod górę. Możesz wybrać trasę wschodnią, zachodnią lub obie trasy dwuliniowe. Ciesz się 4-5 godzinami zwiedzania przed powrotem do centrum dla zwiedzających Mubus, możesz zrobić sobie krótką przerwę lub zjeść lunch w formie bufetu w chińskim stylu w restauracji Mubus. później przewodnik poprowadzi Cię na parking i autobusem z Wielkiego Muru Mutianyu z powrotem do Pekinu.

Pekin: Usługa rejestracji wejścia na plac Tiananmen

2. Pekin: Usługa rejestracji wejścia na plac Tiananmen

Plac Tiananmen jest jednym z największych placów na świecie, zajmującym powierzchnię 440 000 metrów kwadratowych w centrum Pekinu i jest wystarczająco przestronny, aby pomieścić zgromadzenie z udziałem 1 miliona osób. Jego historia sięga czasów dynastii Ming. W ciągu kolejnych setek lat był świadkiem wzlotów i upadków imperium, ustanowienia Chińskiej Republiki Ludowej w 1949 roku, bezprecedensowych demonstracji na dużą skalę podczas rewolucji kulturalnej w latach 1966-1976 oraz rozlewu krwi w 1989 roku. Jeśli cegły wybrukowane na ziemi mogą mówić, każda z nich będzie miała wiele ekscytujących lub wstrząsających historii do przekazania.

Chiny (z VPN), Hongkong i Makau: Plan transmisji danych eSIM

3. Chiny (z VPN), Hongkong i Makau: Plan transmisji danych eSIM

Korzystaj z pakietu danych o dużej szybkości, aby pozostawać w kontakcie ze znajomymi i rodziną na WhatsApp oraz bezproblemowo sprawdzać Facebooka, Instagrama i Twittera podczas całej podróży do Chin. Uzyskaj dostęp do wszystkich tych aplikacji i stron internetowych bez ograniczeń przez chińską zaporę ogniową lub VPN, zapewniając łączność, jeśli wybierasz się do Chin, Hongkongu lub Makau. Ten pakiet danych jest dostarczany z kartą eSIM i nie musisz już przełączać kart SIM między urządzeniami. Po prostu zeskanuj profil eSIM, a następnie wykonaj proste kroki instalacji, a po przyjeździe możesz połączyć się z Internetem. Usługa danych eSIM jest obsługiwana tylko na urządzeniach obsługujących eSIM. Przed złożeniem zamówienia sprawdź, czy Twoje urządzenia mają funkcje eSIM. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. Jeśli po zainstalowaniu tej karty eSIM nie możesz połączyć się z Internetem, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samopomocy w rozwiązywaniu problemów w kuponie GYG. APN (nazwa punktu dostępu): ctm-mobile Informacje o lokalnym operatorze: Chiny — China Unicom Hongkong: csl Makau: CTM

Pekin: Plac Tian'anmen i piesza wycieczka po Zakazanym Mieście

4. Pekin: Plac Tian'anmen i piesza wycieczka po Zakazanym Mieście

Spotkaj się przed Centrum Planowania Miejskiego w Pekinie (lub lobby hotelu w centrum Pekinu, jeśli wybierzesz prywatną wycieczkę), podążaj za przewodnikiem, aby wejść na plac Tian'anmen z przejścia biura podróży, co pozwoli Ci zaoszczędzić trochę czasu. Po dotarciu na plac Tian'anmen przewodnik oprowadzi Cię po budynkach, w tym Wielkiej Sali Ludowej, Muzeum Narodowym Chin, Mauzoleum Mao Zedonga i Pomniku Bohaterów Ludu. Dowiedz się, jak budynek został ożywiony. Posłuchaj o wydarzeniach historycznych, które miały tu miejsce na przestrzeni czasu. Przejdź przez plac i wejdź przez bramę Tian'anmen, a następnie wejdź do Zakazanego Miasta przez Bramę Meridian. Zakazane Miasto jest największym i najlepiej zachowanym kompleksem pałaców cesarskich na świecie. Zwiedzisz najważniejsze budynki wzdłuż środkowej osi pałacu, a następnie odwiedzisz dwa dziedzińce w zachodniej komnacie, zanurzając się w ich historii wyjaśnionej przez licencjonowanego i pełnego pasji przewodnika. Na koniec odwiedzisz Ogród Cesarski i tutaj zakończy się Twoja wycieczka. Możesz samodzielnie zwiedzić więcej Zakazanego Miasta lub Twój przewodnik doradzi, gdzie złapać taksówkę do następnego miejsca docelowego.

Chiny: plan taryfowy eSIM z VPN dla Hongkongu, Makau i nie tylko

5. Chiny: plan taryfowy eSIM z VPN dla Hongkongu, Makau i nie tylko

Usprawnij swoją podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Chinach, Hongkongu i Makau. Zakup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie, wybierając spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Po prostu zeskanuj kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu. Uzyskaj jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj ją, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM podczas podróży. Po aktywacji Twój zasięg rozpocznie się zgodnie z wybranym czasem trwania. Pamiętaj, aby wybrać operatora, który różni się w zależności od planu. Większość urządzeń wydanych po 2019 roku jest kompatybilna z eSIM (np. iPhone XR, XS i nowsze modele, Google Pixel 4 i nowsze). Jeśli nie masz pewności, sprawdź zdjęcie z wytycznymi dotyczącymi kompatybilności, aby potwierdzić kwalifikowalność. Jeśli nie możesz połączyć się z Internetem po zainstalowaniu tej karty eSIM, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samodzielnego rozwiązywania problemów w kuponie GYG.. Przewoźnicy, których możesz używać: Plan Chiny, Hongkong i Makau - CMCC / CSL / CTM Plan Hongkong i Makau - CSL & SMARTONE & 3HK / CTM

Pekin: Bilet wstępu do Świątyni Nieba lub Pałacu Letniego

6. Pekin: Bilet wstępu do Świątyni Nieba lub Pałacu Letniego

Pałac Letni w Pekinie - zbudowany po raz pierwszy w 1750 roku, w dużej mierze zniszczony podczas wojny w 1860 roku i odrestaurowany na oryginalnych fundamentach w 1886 roku - jest arcydziełem chińskiego projektowania ogrodów krajobrazowych. Naturalny krajobraz wzgórz i otwartej wody jest połączony ze sztucznymi elementami, takimi jak pawilony, hale, pałace, świątynie i mosty, tworząc harmonijny zespół o wyjątkowej wartości estetycznej. Jak dostać się do Pałacu Letniego Autobusem Do bramy Pałacu Wschodniego: Wsiądź do autobusu 303 i wysiądź na stacji Yiheyuan, a następnie idź na zachód przez około 200 metrów (220 jardów) do bramy. Do bramy zachodniej: Wsiądź do autobusu 469, 539 lub Zhuan 129 i wysiądź na stacji Yiheyuan Ximen (Yiheyuan West Gate), a następnie idź pieszo na północny wschód przez około 300 metrów (328 jardów) do bramy. Do North Palace Gate: Wsiądź do autobusu 303, 346, 394, 563, 584 lub Sightseeing Line 3 i wysiądź na stacji Yiheyuan Beigongmen (North Palace Gate); lub wsiądź do autobusu 332, 384 lub 601 do stacji metra Beigongmen. Brama znajduje się w odległości mniejszej niż 100 metrów. Do New Palace Gate: Wsiądź w autobus 74, 374 lub 437 i wysiądź na stacji Xin Jian Gong Men (Yiheyuan New Palace Gate). Metrem Wsiądź w linię 4 do Beigongmen i wysiądź na stacji D. Następnie idź na zachód przez 3 minuty do North Palace Gate. Pojedź linią 10 do stacji Bagou. Następnie jedź zachodnią linią podmiejską do stacji Yiheyuanximen. Idź na północ przez 4 minuty do Zachodniej Bramy Pałacu Letniego. Wyszukiwanie autobusów / metra w Pekinie Świątynia Nieba, dosłownie Ołtarz Nieba, to kompleks taoistycznych budynków położonych w południowo-wschodniej części Pekinu, znanej jako dzielnica Xuanwu. Kompleks był odwiedzany przez cesarzy z dynastii Ming i Qing podczas corocznych ceremonii modlitwy do Nieba o dobre zbiory. Jest uważana za świątynię taoistyczną, chociaż chiński kult Nieba przez panującego monarchę "ohe day" poprzedza taoizm. Świątynia Nieba jest obowiązkową atrakcją w Pekinie! Jak dostać się do Świątyni Nieba Autobusem: Brama Południowa: Wsiądź w autobus 36, 958 lub Zhuan 202 do stacji Tiantan Nanmen. Brama zachodnia: wsiądź do autobusu 2, 7, 20, 36, 53, 72, 93 lub 120 i wysiądź na stacji Tiantan Ximen. Brama północna: wsiądź do autobusu 6, 34, 35, 36, 72 lub 106 i wysiądź na stacji Tiantan Beimen. Metrem: Wsiądź w metro linii 5 do stacji Tiantan Dongmen; wyjdź z wyjścia A, a znajdziesz wschodnią bramę parku. Jedź linią metra nr 8 do stacji Tianqiao, wyjdź wyjściem C, idź na wschód, a zobaczysz zachodnią bramę.

Pekin: Prywatny transfer w obie strony na Wielki Mur Chiński

7. Pekin: Prywatny transfer w obie strony na Wielki Mur Chiński

Prywatny transfer to najlepszy sposób na rozpoczęcie wakacji i uniknięcie konieczności szukania taksówki lub jazdy zatłoczonym autobusem, aby dotrzeć do celu. Twój kierowca odbierze Cię z hotelu w centrum Pekinu lub z lotniska i zawiezie do Wielkiego Muru. Po przybyciu na miejsce kierowca pomoże Ci kupić bilety (na własny koszt) i powie, gdzie będzie na Ciebie czekał, a następnie będziesz cieszyć się własnym czasem na zwiedzanie Wielkiego Muru. Po samodzielnej wycieczce z przewodnikiem spotkaj się z kierowcą na parkingu, a następnie zostaniesz przetransportowany z powrotem do hotelu w Pekinie/lotniska. Pamiętaj, że jest to tylko prywatna usługa transferu, opłata za wstęp, posiłki i przewodnik nie są wliczone w cenę. Twój kierowca mówi tylko w podstawowym języku angielskim, a jeśli masz jakiekolwiek pytania na drodze, możesz skorzystać z telefonu komórkowego kierowcy, aby skontaktować się z lokalnym operatorem. Jeśli masz przerwę w podróży, podaj szczegóły lotu podczas dokonywania rezerwacji, a lokalny operator prześle e-mailem miejsce spotkania i czas odbioru. Oto kilka sekcji Wielkiego Muru, które możesz wybrać: 1: Wielki Mur Mutianyu - najpopularniejszy odcinek wśród zagranicznych turystów Znajduje się 75 km od centrum Pekinu i oferuje wspaniały krajobraz dobrze zachowanych murów i wież, a także piękną otaczającą zieleń. Jego drogi są również dobrze utwardzone. Czas przejazdu: 1,5 godziny Opłata za wstęp: 60 rmb za osobę, kolejka linowa w obie strony lub wyciąg narciarski i saneczkowy: 140 rmb za osobę. 2: Wielki Mur Huanghuacheng - wyjątkowy Wielki Mur nad jeziorem Niektóre części Huanghuacheng są zanurzone w dużym, pięknym jeziorze, które sprawia, że Wielki Mur wygląda jak wiosłowanie w wodzie. Jest mniej zatłoczony niż inne sekcje. Czas przejazdu: 1,5 godziny Opłata za wstęp: 65rmb za osobę, bez kolejki linowej 3:Wielki Mur Juyongguan - najbliższa sekcja muru do odwiedzenia z Pekinu W przeciwieństwie do większości innych odcinków Wielkiego Muru, które są tylko murami i wieżami, Juyongguan ma imponującą fortecę, która przez wieki kontrolowała dostęp do Pekinu. Czas przejazdu: 1 godzina - 1 godzina 15 minut Opłata za wstęp: 45rmb za osobę, brak kolejki linowej 4: Badaling - najsłynniejszy i najbardziej zatłoczony odcinek Wielkiego Muru Otwarty dla turystyki w 1957 roku. Wielki Mur Badaling jest najczęściej odwiedzaną sekcją, a także najbardziej skomercjalizowaną sekcją. Nie zalecamy odwiedzania go podczas świąt państwowych, ruch będzie zły. Wszyscy muszą skorzystać z autobusu wahadłowego atrakcji, co marnuje czas. Czas przejazdu: 1,5 godziny Opłata za wstęp: 45rmb za osobę, kolejka linowa: 120rmb za osobę 5: Wodne miasto Gubei i Wielki Mur Simatai - odkryj piękne wodne miasto i odwiedź Wielki Mur nocą. Gubei Water Town jest w rzeczywistości repliką Wuzhen Water Town w południowych Chinach. Spaceruj po starych uliczkach, spróbuj lokalnych chińskich przekąsek, zrób zakupy w sklepach na świeżym powietrzu, które są szczególnie piękne nocą. Podczas gdy sekcja Simatai Wielkiego Muru jest jedną z bardziej dzikich i autentycznych sekcji muru, a ze szczytu roztacza się piękny widok na Gubei i okoliczne góry. Czas przejazdu: 2 godziny Opłata za wstęp: 280rmb za osobę, w tym kolejka linowa

Z Pekinu: transfer do Muru Chińskiego w Mutianyu z odbiorem

8. Z Pekinu: transfer do Muru Chińskiego w Mutianyu z odbiorem

Poznaj najbardziej znany i zachowany odcinek Wielkiego Muru w Mutianyu. Odcinek ten jest wpisany na listę dziedzictwa UNESCO, pojawił się w kilku hollywoodzkich filmach i został odwiedzony przez byłego prezydenta USA Baracka Obamę. Wyjedź z Pekinu z hotelu około 7 rano ze wspólnym odbiorem lub spotkaj się na dworcu w centrum miasta około 8 rano. Udaj się do Mutianyu z wygodnym klimatyzowanym transferem. Przyjedź do Mutianyu około 9-9:30 rano. Zrób niesamowite zdjęcia muru Mutianyu z wielu perspektyw - w dół ze wzgórza lub w górę z muru, jeśli kupisz bilet wstępu. Następnie podejmij wyzwanie 5-6-kilometrowej wędrówki z dołu na szczyt najwyższej stacji, która niegdyś była latarnią morską. Lub wybierz łatwiejszą trasę z opcją kolejki linowej, aby móc bezpośrednio wspiąć się na późniejszą połowę. Ciesz się około 3-3,5 godzinami na samodzielne zwiedzanie. Uwzględnij autentyczny chiński lunch około godziny 12:30 tuż obok parkingu. Po zakończeniu lunchu autobus zabierze Cię z powrotem na słynną ulicę handlową w pobliżu Wangfujing w samym sercu Pekinu. Wrócisz do centrum Pekinu około 4:30-5:30 po południu.

Pekin: Prywatna wycieczka po Mutianyu Great Wall i Summer Palace

9. Pekin: Prywatna wycieczka po Mutianyu Great Wall i Summer Palace

Spotkaj się ze swoim prywatnym przewodnikiem w lobby swojego hotelu w preferowanym czasie w Pekinie. Następnie udaj się bezpośrednio do Wielkiego Muru Mutianyu, co zajmie około 1,5 godziny, Twój przewodnik wyjaśni po drodze powiązane historie i historie, usiądź wygodnie i podziwiaj wiejskie krajobrazy po drodze. Po dotarciu do Wielkiego Muru Mutianyu wsiądziesz do kolejki linowej lub wyciągu narciarskiego na Mur, spędzisz trochę czasu na wędrówkach w górę iw dół przez około 1,5 godziny w różnych częściach Muru, zwiedzając wieże strażnicze i latarnie . Następnie zatrzymaj się w lokalnej restauracji na lunch. Po południu kontynuuj zwiedzanie dobrze zachowanego ogrodu królewskiego: Pałacu Letniego. Podążaj za przewodnikiem, aby spacerować po ogrodzie i poznawać historie budynków. Poznaj słynną „Smoczą Damę” i jej życie w Letnim Pałacu. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu lub innych miejsc, które chcesz odwiedzić w Pekinie.

Pekin: Zakazane Miasto i Plac Tian'anmen - piesza wycieczka

10. Pekin: Zakazane Miasto i Plac Tian'anmen - piesza wycieczka

Spotkaj się z przewodnikiem w Grand Hotel lub w holu hotelu w centrum miasta, jeśli wybierzesz prywatną wycieczkę (na własny koszt transportu). Najpierw odwiedź plac Tian'anmen, największy publiczny plac na świecie. Następnie przejdź od Południowej Bramy Meridian do Zakazanego Miasta. Spędź kilka godzin spacerując po tym cesarskim pałacu, który służył jako dom cesarzy i ich rodzin, a także jako ceremonialne i polityczne centrum chińskiego rządu. Zagłęb się w historię pałacu, który gościł zarówno dynastie Ming, jak i Qing przez około 500 lat. Poznaj część południową (Dwór Zewnętrzny), gdzie cesarz sprawował najwyższą władzę nad narodem. Przejdź do części północnej (Dwór Wewnętrzny), aby zobaczyć, gdzie mieszkał ze swoją rodziną królewską. Po Zakazanym Mieście możesz spędzić więcej czasu w Zakazanym Mieście, odwiedzić park Jinshan na własną rękę lub poprosić przewodnika o pomoc w znalezieniu taksówki, aby wrócić do hotelu.

Najciekawsze atrakcje

Pekin: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 242
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Pekin

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Pekin

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Pekin to:

Wielki Mur Chiński

Pekin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pekin? Kliknij tutaj.

Pekin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(4215 recenzji)

Doświadczenie było naprawdę fantastyczne, szczególnie z kilkoma małymi ludźmi na Murze. Mieliśmy czas i przestrzeń, aby podziwiać Wielki Mur. Nasz przewodnik Claire był również bardzo dobry. Wyjaśniła szczegółowo wszystkie etapy wycieczki i dała nam jasne wskazówki, czego się spodziewać. W sumie to był wspaniały czas, warty każdego grosza!

Przewodnicy bardzo dobrze mówili po angielsku, podczas lunchu udało nam się zapakować jedzenie do pudełek, które później dla nas odgrzali, bo przed jedzeniem chcieliśmy podejść do ściany

Jilly była świetnym przewodnikiem! Wszystko zostało nam bardzo jasno wyjaśnione (po angielsku). Opiekowano się nami bardzo dobrze. Poleciłbym tę wycieczkę.

To była miła wycieczka. Warto było przejść zarówno ścieżkę wschodnią, jak i zachodnią. Jily była świetnym i pomocnym przewodnikiem.

Wycieczka była super. Dobra organizacja, wszystko o czasie. Przewodniczka Jily była bardzo miła i pomocna. Polecam