Dodaj daty

Peggy Guggenheim Collection

Peggy Guggenheim Collection – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

1. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Poczuj esencję Wenecji, odkrywając ukryte i malownicze drogi wodne podczas rejsu gondolą w pobliżu kanału Canal Grande. Posłuchaj komentarza z aplikacji, aby dowiedzieć się więcej o mieście, jednocześnie podziwiając jego zabytki. Rozpocznij atrakcję od spotkania z opiekunem wycieczki, który przedstawi kilka ciekawostek z historii gondoli i gondolierów. Uzyskaj bezpłatny dostęp do aplikacji z komentarzem odtwarzanym podczas rejsu gondolą. W trakcie podróży będziesz podziwiać piękno kanału Canal Grande oraz cudowne budynki, w tym muzeum Peggy Guggenheim Collection, pałac Gritti, bazylikę Santa Maria della Salute oraz galerię sztuki Punta della Dogana. Zobaczysz też słynny na całym świecie teatr La Fenice i Dom Mozarta, położone wzdłuż romantycznych, ukrytych szlaków wodnych. Na koniec rejsu ujrzysz zapierające dech w piersiach widoki na dorzecze świętego Marka i wyspę San Giorgio.

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

2. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Odkrywaj kanały Wenecji na pokładzie gondoli. Ciesz się komentarzem na żywo ze swojego przewodnika, gdy gondolier zabierze Cię wąskimi ścieżkami i wzdłuż Canal Grande. Dowiedz się o miejskich pałacach, kościołach i atrakcjach. Posłuchaj lokalnych opowieści oraz historii gondoli i gondolierów. Podczas podróży podziwiaj Dom Desdemony i Dom Mozarta. Miniesz także wspaniały teatr La Fenice i kanał „De le Ostreghe”. Kontynuuj do najważniejszego kanału w Wenecji, Canal Grande. Udaj się w stronę kościoła Salute, kolekcji Peggy Guggenheim i niektórych wspaniałych weneckich pałaców, które biegną wzdłuż kanału, takich jak Ca'Dolfin, Ca'Loredan, Grimani Palace i wiele innych. Zanim wrócisz do Campo San Moisè, zobaczysz także Punta de la Dogana i Zagłębie św. Marka.

Wenecja: bilet wstępu do muzeum Peggy Guggenheim

3. Wenecja: bilet wstępu do muzeum Peggy Guggenheim

Podziwiaj sztukę współczesną Picassa i Pollocka z jednym biletem wstępu do kolekcji Peggy Guggenheim na Canal Grande w Wenecji. Zwiedź we własnym tempie jedno z czołowych europejskich muzeów sztuki nowoczesnej i zobacz arcydzieła reprezentujące takie style sztuki, jak kubizm, surrealizm i ekspresjonizm abstrakcyjny. Stworzona przez amerykańską spadkobierczynię Peggy Guggenheim kolekcja została pierwotnie zaprezentowana na 1. powojennym Biennale w Wenecji. W następnym roku Peggy nabyła Palazzo Venier dei Leoni, niedokończony XVIII-wieczny pałac nad Canal Grande. Kolekcja została zebrana przy pomocy wybitnych artystów i krytyków, takich jak Marcel Duchamp, Herbert Read, Nellie van Doesburg i Howard Putzel. Zwiedź muzeum na własną rękę, aby znaleźć dzieła Picassa, Ernsta, Magritte'a, Caldera i wielu innych awangardowych artystów. Wybierz się na spacer po ogrodzie rzeźb Patsy R. i Raymonda D. Nashera, aby zobaczyć dzieła Arpa, Duchampa-Villona, Fazziniego, Giacomettiego, Holzera, Minguzziego, Mirko, Merza, Moore'a, Ono i Richiera. Podziwiaj kolekcję sztuki włoskich, europejskich i amerykańskich artystów od 1945 roku do dnia dzisiejszego, w tym klejnoty Burri, Capogrossi, de Kooning, Dubuffet, Rothko, Oldenburg, Stella, Twombly, Warhol i Kapoor.

Wenecja: Prywatna przejażdżka gondolą wzdłuż Canal Grande

4. Wenecja: Prywatna przejażdżka gondolą wzdłuż Canal Grande

Wejdź na pokład autentycznej gondoli i wybierz się w romantyczną podróż wzdłuż Canal Grande w Wenecji. Zobacz zabytki wzdłuż linii brzegowej, płynąc kanałem. Wyrusz z punktu początkowego i podziwiaj wspaniałe pałace, takie jak Kolekcja Peggy Guggenheim i Bazylika Santa Maria della Salute. Poznaj sekretne szlaki wodne Wenecji i rozkoszuj się atmosferą miasta z przyjaciółmi lub ukochaną osobą. Podróżuj gondolą w pobliżu Placu Świętego Marka, Opery Fenice, Punta della Dogana i wielu innych uroczych pałaców. Przejdź pod małym mostem, odkrywając ukryte miejsca, do których można dotrzeć tylko gondolą.

Wenecja: 30-minutowy rejs gondolą po Canal Grande z serenadą

5. Wenecja: 30-minutowy rejs gondolą po Canal Grande z serenadą

Żadna wizyta w Wenecji nie jest kompletna bez rejsu gondolą po Canal Grande. Jeszcze lepiej, jak towarzyszy mu serenada na żywo! Weź udział w relaksującym rejsie wieczornym po ukrytych kanałach, które są tak małe, że możesz dosłownie dotknąć zabudowań na brzegu. Odkryj piękno tego miasta i naciesz się włoską kulturą, jaką znajdziesz tylko w Wenecji. To, co wyróżnia tę wycieczkę, to akcent muzyczny. Miejscowy muzyk będzie na pokładzie gondoli, aby zaśpiewać wszystkim serenadę do tradycyjnej, romantycznej muzyki włoskiej. Czy jest lepszy sposób na spędzenie popołudnia w Wenecji i otoczenie się duchem Włoch z przyjaciółmi lub rodziną?

Wenecja: Prywatna przejażdżka gondolą

6. Wenecja: Prywatna przejażdżka gondolą

Weź udział w tej prywatnej wycieczce gondolą, aby poczuć starożytną wenecką atmosferę i odkrywać miasto tak, jak od ponad tysiąca lat robią to jego mieszkańcy. W trakcie tej 25–30 minutowej podróży opuścisz główne drogi wodne i atrakcje turystyczne – Twój doświadczony gondolier z precyzją popłynie przez węższe i spokojniejsze kanały Wenecji. Usiądź wygodnie i podziwiaj krajobrazy, jednocześnie wsłuchując się w przyjacielskie pogawędki gondolierów w wyjątkowym weneckim dialekcie, które stanowią część kultury Wenecji w takim samym stopniu, co same gondole. Zarezerwuj wycieczkę z wyprzedzeniem, aby uniknąć konieczności negocjowania z gondolierem i stresu związanego z uzgadnianiem szczegółów.

Wenecja: piesza wycieczka po Placu Świętego Marka i przejażdżka gondolą

7. Wenecja: piesza wycieczka po Placu Świętego Marka i przejażdżka gondolą

Rozpocznij wycieczkę w historycznym sercu Wenecji poranną promenadą od Placu Świętego Marka do niektórych z najważniejszych zabytków w Wenecji. Zobacz Santa Maria Formosa, Bazylikę San Giovanni e Paolo, znaną jako Panteon Wenecki i wiele więcej. Dowiedz się o niesamowitej historii tych zabytków od swojego profesjonalnego przewodnika. Przejdź przez główną ulicę handlową, aż do mostu Rialto. Spaceruj po typowych rynkach, które kiedyś były handlowym centrum Europy. Kontynuuj swoje wrażenia z przejażdżki gondolą po Canal Grande, w kierunku kościoła Salute i kolekcji Peggy Guggenheim. Zobacz niektóre z oszałamiających weneckich pałaców, które biegną wzdłuż kanału, takie jak dom Mozarta, hotel Gritti i wiele innych. Miń Punta de la Dogana, zanim wrócisz do punktu początkowego przed Campo San Moisè. Ciesz się komentarzem na temat wycieczki gondolą, pobierając aplikację mobilną na swój telefon. Aplikacja zapewni komentarz audio, aby wyjaśnić wszystko o wspaniałych pałacach i atrakcjach wokół ciebie. Później skorzystaj z audioprzewodnika z cyfrową mapą, aby odkryć pięć dzielnic Wenecji i ich najlepsze atrakcje i place, w dzień lub w nocy, podczas wycieczki z przewodnikiem. Słuchaj automatycznej narracji audio najważniejszych atrakcji miasta, z ponad 200 interesującymi miejscami, w tym wspaniałym teatrem La Fenice, mostem Rialto, gettem żydowskim, Arsenale, majestatycznym mostem Accademia i wieloma innymi. Dzięki tej aplikacji poznasz również najbardziej tajemnicze i malownicze miejsca Wenecji znane tylko prawdziwym Wenecjanom.

Wenecja: Serenada gondoli na Canale Grande z maską karnawałową

8. Wenecja: Serenada gondoli na Canale Grande z maską karnawałową

Poczuj magię Wenecji podczas osobliwej przejażdżki gondolą w małych grupach wzdłuż Canal Grande i romantycznych kanałów, przy akompaniamencie piosenkarza i muzyka, nosząc własną maskę karnawałową. Odkryj bogatą historię i tradycję weneckich gondoli z naszym doświadczonym przewodnikiem, który podzieli się fascynującymi spostrzeżeniami na temat unikalnego projektu i kunsztu tych kultowych łodzi. Przewodnik zapozna Cię z tradycją gondoli przed wejściem na pokład. W ramach specjalnego prezentu otrzymasz od nas tradycyjną karnawałową maskę, którą możesz założyć podczas jazdy i zabrać ze sobą do domu. Załóż maskę, usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podziwiając piękne widoki Wenecji przy akompaniamencie muzyki na żywo. Nie zapomnij zrobić niezapomnianych zdjęć z maską na pokładzie gondoli i podzielić się nimi ze znajomymi w mediach społecznościowych! Podziwiaj teatr La Fenice, muzeum kolekcji Peggy Guggenheim i kościół La Salute z uprzywilejowanego punktu widzenia na pokładzie gondoli. Szybuj pod małymi mostkami i podziwiaj zapierającą dech w piersiach atmosferę Canal Grande, idealne miejsce na muzykę graną na żywo przez profesjonalnych muzyków i śpiewaków.

Wenecja: 1-godzinna przejażdżka gondolą po Canale Grande z przewodnikiem

9. Wenecja: 1-godzinna przejażdżka gondolą po Canale Grande z przewodnikiem

Wybierz się na wycieczkę po Wenecji z jej dróg wodnych, aby zobaczyć najlepsze i najbardziej zapierające dech w piersiach widoki na miasto. Ta 1-godzinna wycieczka jest wyceniona dla grupy do 5 osób. Twój osobisty gondolier poprowadzi Cię stylowo przez wieki historii, wzdłuż kultowego Canal Grande, jednej z najbardziej eleganckich ulic handlowych na świecie. Miń Ca Dario, dom Casanovy, Palazzo Grassi, Ca Rezzonico, Ca Bembo, Ca Pesaro, most Rialto, Campo Manin i dom Mozarta. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podziwiając otoczenie, a Twój doświadczony przewodnik zabawi Cię anegdotami o mieście. Poznaj historię La Serenissima, przejdź obok Muzeum Peggy Guggenheim i przejdź pod mostem Accademia. Posłuchaj opowieści za samą gondolą, gdy zbliżasz się do majestatycznego mostu Rialto. Zmieniając się w jeden z malowniczych bocznych kanałów Wenecji, będziesz mógł podziwiać splendor Canal Grande, a także będziesz mógł cieszyć się urokiem mniejszych, bardziej mieszkalnych dzielnic. Twój przewodnik informacyjny opowie Ci wszystko o gondoli i jej unikalnej konstrukcji oraz tradycjach weneckich gondolierów. To doskonały sposób na połączenie pouczającej i stymulującej wycieczki z przewodnikiem z romantyczną przejażdżką gondolą.

Wenecja: Zwiedzanie Bazyliki i Pałacu Dożów z przejażdżką gondolą

10. Wenecja: Zwiedzanie Bazyliki i Pałacu Dożów z przejażdżką gondolą

Wykorzystaj w pełni swój czas w Wenecji dzięki tej wycieczce z wieloma atrakcjami, która łączy 3 najważniejsze lokalizacje Wenecji. Odwiedź Bazylikę Świętego Marka i Pałac Dożów i ciesz się przejażdżką gondolą wzdłuż kanałów. Spotkaj się ze swoim profesjonalnym przewodnikiem przed wieżą zegarową (nie dzwonnicą) na placu Świętego Marka. Rozpocznij wycieczkę łączoną od odkrycia budynków na placu. Wejdź do Pałacu Dożów „Palazzo Ducale”, wspaniałego połączenia architektury bizantyjskiej, gotyckiej i renesansowej, centrum imperium weneckiego i siedziby rządu weneckiego. Słuchaj swojego przewodnika, przechodząc przez jego bogate komnaty, w których znajdują się arcydzieła Tintoretta, Tycjana i Veronese. Posłuchaj o różnych rolach odgrywanych przez doża i jego doradców, poznaj historię weneckich legend, idąc korytarzami w kierunku cel więziennych, poznając jednocześnie więźniów i Casanovę, najbardziej intrygującego uciekiniera z Wenecji. Następnie udaj się do Bazyliki św. Marka, która majestatycznie symbolizuje lagunę i zawiera historię miasta oraz relikwie świętych. Dzięki inspirującym złotym mozaikom Twój utalentowany przewodnik oprowadzi Cię po kościele. O 13:00 zakończ pierwszą część wycieczki, a będziesz mieć 2 godziny wolnego czasu na spacer po placu św. Marka. Możesz zjeść lunch (nie wliczony w cenę) lub odwiedzić muzeum Correr na własną rękę (już w cenie biletu do Pałacu Dożów). Rozpocznij drugą część połączonej wycieczki od klasycznej przejażdżki gondolą o 15:00 lub 17:15. Spotkanie odbędzie się 15 minut przed godziną odjazdu za muzeum Correr na placu Świętego Marka (przed pocztą). Podczas tej wyjątkowej eksploracji weneckich romantycznych kanałów odpręż się i zrelaksuj w łagodnych rytmach i ruchach Canal Grande, doceniając umiejętności związane z prowadzeniem gondoli przez zawiłe drogi wodne miasta. Kiedy usiądziesz wygodnie i będziesz podziwiać widoki, nieuchronnie zaangażujesz się w przyjacielskie przekomarzanie się gondolierów, którzy są tak samo częścią kultury weneckiej, jak sama gondola. PLAN PODRÓŻY Wyjazd z Pałacu Dożów i Bazyliki o 10:45 Od 13:00 do 15:00 2 godziny czasu wolnego Wyjazd gondolą o 15:00 (przez cały rok) lub 17:15 (tylko kwiecień-październik)

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 20
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Peggy Guggenheim Collection: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Peggy Guggenheim Collection? Kliknij tutaj.

Peggy Guggenheim Collection: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 14 516 opinii

Na początku było to mylące, ponieważ myśleliśmy, że spotkamy się nad kanałem i wsiądziemy prosto do gondoli, ale po prostu wiedz, że faktycznie dają ci trochę komentarza i spacerują, zanim wsiądziesz do gondoli. To ważne, aby wiedzieć, czy myślisz, że ta czynność zajmie tylko 30 minut, ponieważ od początku do końca było to więcej niż godzina i 15 minut, co było dla nas miłe. To, jak przyjemna będzie Twoja jazda, będzie zależeć od tego, czy reszta osób dołączy do Ciebie w gondoli! Nie znam wszystkich tras, ale czułem, że mamy dobrą mieszankę spokojniejszych miejsc i Wielkiego Kanału.

Wycieczka piesza trwała około 30 minut i była pouczająca. Przewodnik był bardzo przyjazny i przychylnie nastawiony do osób mówiących po angielsku i hiszpańsku w grupie. Przejażdżka gondolą trwała, wbrew doświadczeniom innych recenzentów, pełne 30 minut! Gondolier był przyjazny i zabawnie było słuchać, jak przekomarza się z innymi gondolierami w kanałach. Jednak gondoli nie dostaniesz dla siebie (dzieliliśmy się z parą hiszpańską). Ogólnie rzecz biorąc, bardzo warto za swoją cenę.

Doskonała wycieczka, łącząca krótki spacer i komentarz z przewodnikiem o Wenecji, wraz z krótką (30 minut) przejażdżką gondolą. By zrobić to chociaż raz w życiu. Nasz przewodnik Alessandra był szczególnie kompetentny i miły w rozmowie. Zalecana!

Super . Pan bardzo miły wspaniałe śpiewał i opowiadał . Polecam

Warto wybrać się na taki mały rejsik będąc w Wenecji :)