Passeig del Born – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Palma: Zwiedzanie z przewodnikiem segwayem

1. Palma: Zwiedzanie z przewodnikiem segwayem

Udaj się przez Stare Miasto w Palmie podczas ekscytującej wycieczki segwayem. Uzyskaj szkolenie na temat obsługi Segwaya, zanim wyruszysz w przeszłość. Odkryj zróżnicowaną architekturę, popularne miejsca restauracyjne i cenione zabytki kultury, zanim odkryjesz ukryte skarby. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centralnie zlokalizowanym biurze dostawcy usług w Palmie. Poczuj się pewnie podczas obsługi Segwaya dzięki krótkiemu samouczkowi szkoleniowemu. Załóż kask i wyrusz w swoją przygodę na segwayu przez Stare Miasto. Podziwiaj gotycką architekturę katedry Santa Maria of Palma, odkryj zabytki otaczające Plaza Mayor i zjedź promenadą przy Rambla of Palma. Podróżuj przez bogato zdobione dziedzińce i zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcie w zapierających dech w piersiach punktach widokowych. Wróć do katedry. Po zakończeniu doświadczenia wróć do punktu początkowego, aby zwrócić sprzęt Segway.

Palma: Samodzielna wycieczka audio z przewodnikiem po historii alternatywnej

2. Palma: Samodzielna wycieczka audio z przewodnikiem po historii alternatywnej

Palma to miasto pełne starożytnej historii i tętniące życiem nowoczesną kulturą. Wybierz się na spacer ze mną, wieloletnim mieszkańcem, aby dowiedzieć się, jakie historie i anegdoty mają do opowiedzenia jego ulice. Rozpoczynając w majestatycznym Parc de la Mar, prześledzimy historię od starożytnej kultury talajockiej, przez hiszpańską inkwizycję i elegancję starej Palmy, aż po tętniący życiem Placa de Cort. Po drodze odwiedzimy miejskie kościoły, bary i wspaniałe dziedzińce. Niektóre z najważniejszych punktów wycieczki to: • Słuchanie o tym, dlaczego ręka kochanka i złodzieja była eksponowana na palu przez ponad wiek • Miejsce, w którym rycerze zbierali się na turniejach • Historia szlachcica zaślepionego pychą, który w końcu dostał nauczkę. • Wysłuchanie o broni wybranej przez pierwszych mieszkańców Palmy • Odkrywanie ukrytych dziedzińców w malowniczych zaułkach • Oglądanie bogactwa najstarszego i najwspanialszego hotelu w Palmie Niezależnie od tego, czy to Twój pierwszy raz w Palmie, czy byłeś tu już wcześniej, gwarantuję, że dowiesz się wielu nowych historii o tym niesamowitym mieście! Proszę zarezerwować co najmniej godzinę na tę wycieczkę. Po drodze jest wiele barów i restauracji, w których można się zatrzymać na chwilę – lub na dłużej!

Palma: Kulinarne tapas Wycieczka po Starym Mieście

3. Palma: Kulinarne tapas Wycieczka po Starym Mieście

Odkryj stolicę śródziemnomorskiej wyspy Majorkę i poznaj zarówno zabytki miasta, jak i najsmaczniejsze tapas. Rozpocznij swoją wycieczkę od imponującej katedry w Palmie i dowiedz się wszystkiego o tej ikonie miasta. Następnie podążaj za swoim przewodnikiem po mieście, aby zobaczyć Pałac Almudaina, La Lonja i Consolat de Mar, siedzibę rządu Balearów. Skosztuj 3 pysznych pinchos w lokalnych barach na starym mieście, aby odzyskać siły, a następnie kontynuuj swoją drogę. Odwiedź zabytkową fortecę Es Baluard, a następnie przejdź się piękną Passeig del Born do Plaça Mercat i Grand Hotelu. Zatrzymaj się w typowym barze tapas i skosztuj wyboru ciepłych tapas; następnie udaj się do zabytkowego ratusza i neogotyckiego Consell Insular, zanim skosztujesz kilku słodkich smakołyków w trzecim i ostatnim barze.

Palma: atrakcje miasta i wycieczka segwayem nad morzem

4. Palma: atrakcje miasta i wycieczka segwayem nad morzem

Ciesz się 3-godzinną wycieczką segwayem po Starym Mieście w Palmie, jednym z najpiękniejszych miejsc w mieście. Przejedź obok panoramicznej zatoki i szybuj przez słynną Passeig del Born, mijając po drodze słynne zabytki i popularne plaże. Śmigaj wąskimi uliczkami Starego Miasta, wypełnionymi pałacami, kościołami, warsztatami artystów i małymi sklepikami sprzedającymi wszelkiego rodzaju smakołyki. Rób zdjęcia przy najbardziej fascynujących zabytkach po drodze. Podczas jazdy podziwiaj atrakcje, takie jak Pałac Królewski La Almudaina, Es Baluard Museu d'Art Modern i Contemporani de Palma, Puerto de Palma de Mallorca i wiele innych. To doskonały sposób na poznanie Palmy w krótkim czasie, poznając po drodze jej historię.

Palma: Samodzielny spacer po alejkach Starego Miasta

5. Palma: Samodzielny spacer po alejkach Starego Miasta

Ta wycieczka jest dostępna wyłącznie w języku niemieckim. Weź smartfon i rozpocznij wycieczkę po cichym ogrodzie pomiędzy Passeig del Born a katedrą. Stamtąd kontynuujesz podróż do pałacu królewskiego La Almudaina i imponującej katedry „La Seu”. Po spacerze po starym mieście dotrzemy do łaźni arabskich i klasztoru „Convento de Santa Clara”. Kontynuuj podróż do kościoła „Basílica Sant Francesc” i baru tapas, co jest prawdziwą wskazówką dla wtajemniczonych. Po krótkim postoju w pałacu miejskim „Can Dameto de la Quartera” i kawiarni „Can Joan de s'Aigo” można dotrzeć do kościoła parafialnego przy Plaça de Santa Eulàlia. Specjalne drzewo „Olivera de Cort” i Plaça Major to kolejne przystanki przed Mercat de l'Olivar, największym krytym targiem w Palmie. Wycieczka kończy się na Plaça d'Espanya, głównym węźle komunikacyjnym miasta. Na przystankach wycieczki znajdują się zabawne zadania do rozwiązania i zabawne pytania, na które należy odpowiedzieć. Kto wie na przykład co… ale nie, jeszcze nie zdradzimy! Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrycie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub samotnie. To tak, jakby dobry przyjaciel pokazał Palmę de Mallorca. Spacer po mieście wzbogaci wiele anegdot. Zwiedzanie możesz rozpocząć w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz, w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet w zaciszu swojej sofy. Miłego pobytu w Palma de Mallorca! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz e-mailem bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Passeig del Born: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Passeig del Born? Kliknij tutaj.