Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Passadiços do Paiva Trailhead

Passadiços do Paiva Trailhead – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Porto: Aveiro, chodniki Paiva i kładka dla pieszych Arouca 516

1. Z Porto: Aveiro, chodniki Paiva i kładka dla pieszych Arouca 516

Wyruszamy z Porto o 8 rano w kierunku miasta Arouca, gdzie zatrzymamy się na krótki postój na toaletę i kawę. Przygotuj się na przygodę! Po krótkiej przejażdżce dotrzemy do Walkways i przejdziemy przez jeden z najdłuższych mostów wiszących na świecie - 516 Arouca! Rozpościera się on na długości 516 m (1692 stóp) w poprzek doliny i wisi 175 m (576 stóp) nad rzeką Paiva! - Uwaga: przejście przez most nie jest obowiązkowe. Masz możliwość pominięcia go - Następnie przejdziesz w dół Paiva Walkways o łącznej długości 7 km po drewnianej promenadzie zygzakującej w dół wzdłuż lewego brzegu rzeki. (możesz również przejść tylko 3,5 km i zostać odebranym w połowie drogi). Możesz o tym zdecydować w dniu wycieczki. Po spacerze nastąpi kolejna atrakcja naszego dnia: lunch! Zasługujesz na pyszny posiłek, który odbędzie się w pięknej, typowej restauracji! Pieczona cielęcina to oferowana opcja mięsna, ale dostępne są również opcje rybne lub wegetariańskie. Po drzemce w vanie, nadszedł czas, aby cieszyć się Aveiro, znanym również jako "portugalska Wenecja"! Odkryj z nami centrum miasta podczas krótkiego spaceru i ciesz się wolnym czasem, aby rozpieszczać się "ovos-moles" - słodkimi jajkami, lokalnym przysmakiem, lodami, piwem, pamiątką lub wszystkim! A gdy już znajdziesz się w Aveiro, koniecznie wybierz się na wycieczkę łodzią po kanałach! Wejdziesz na pokład "moliceiro" - tradycyjnych łodzi rzecznych - i odkryjesz urocze miasto kanałami! Zakończ dzień z powrotem w Porto.

Z Porto: Arouca 516 i Paiva Walkways - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

2. Z Porto: Arouca 516 i Paiva Walkways - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

Odkryj piękno rzeki Paiva i wąwozu podczas wędrówki ścieżkami Paiva Walkways i przeżyj dreszczyk emocji, przekraczając wiszący most 516 Arouca podczas tej wycieczki z przewodnikiem z odbiorem i dowozem do hotelu w Porto. Rozkoszuj się lokalnymi potrawami podczas wliczonego w cenę lunchu w restauracji. Począwszy od Porto, zostaniesz odebrany z hotelu klimatyzowaną furgonetką i zrelaksujesz się podczas jazdy przez portugalską wieś. Ciesz się krótkim postojem w Arouca, gdzie masz szansę dowiedzieć się więcej o tym mieście. W cenę wliczona jest tradycyjna degustacja lokalnych słodyczy. Pamiętaj, że dokonując rezerwacji w Detours, bezpośrednio przyczyniasz się do rozwoju lokalnego stowarzyszenia. Dotrzyj do Areinho, wejdź na Paiva Walkways i rozpocznij podróż, wspinając się po schodach liczących około 300 stopni i dotrzyj do niesamowitego mostu 516 Arouca, który znajduje się na wysokości około 175 metrów nad rzeką Paiva. Po drodze dowiesz się od przewodnika o lokalnej kulturze. Podziwiaj widoki na wodospad Aguieira i rzekę Paiva, przechodząc przez ten wspaniały most. Kontynuuj podróż ścieżką Paiva Walkways, która podąża za nurtem rzeki. Spaceruj we własnym tempie, podziwiaj bujną roślinność i spróbuj dostrzec dzikie zwierzęta, takie jak ptaki. Zrelaksuj się na plaży Vau w połowie wędrówki i kontynuuj aż do Espiunca, gdzie kończy się nasza wędrówka. Z Espiunca udaj się do restauracji w Alvarenga, gdzie możesz spróbować wołowiny "Arouquesa" DPO wraz ze słynnym "vinho verde" (dostępne są również inne opcje bezmięsne). Zakończ dzień wygodną przejażdżką z powrotem do hotelu w Porto.

Z Porto: Chodniki Paiva i kładka dla pieszych Arouca 516

3. Z Porto: Chodniki Paiva i kładka dla pieszych Arouca 516

Wyruszamy z Porto o 8 rano w kierunku miasta Arouca, gdzie zatrzymamy się na krótki postój na toaletę i kawę. Przygotuj się na przygodę! Po krótkiej przejażdżce dotrzemy do Walkways i przejdziemy przez jeden z najdłuższych mostów wiszących na świecie - 516 Arouca! Rozpościera się on na długości 516 m (1692 stóp) w poprzek doliny i wisi 175 m (576 stóp) nad rzeką Paiva! Uwaga: przejście przez most nie jest obowiązkowe. Możesz go pominąć. Następnie przejdziesz w dół Paiva Walkways o łącznej długości 7 km po drewnianej promenadzie zygzakującej w dół wzdłuż lewego brzegu rzeki. Weź ze sobą strój kąpielowy! W połowie szlaku znajdziesz plażę Vau! Będziesz mieć trochę wolnego czasu na nurkowanie i pływanie lub po prostu postawienie stóp na czystych wodach rzeki Paiva. UWAGA: upewnij się, że masz ze sobą drugi zestaw ubrań, ponieważ nie możesz wsiąść do furgonetki w mokrych ubraniach! (masz również możliwość przejścia tylko 3,5 km i zostania odebranym w połowie drogi. Możesz o tym zdecydować w dniu wycieczki) Po spacerze nastąpi kolejna atrakcja naszego dnia: lunch! Zasługujesz na pyszny posiłek, który odbędzie się w pięknej typowej restauracji! Dostępne opcje mięsne, rybne lub wegetariańskie. Po obiedzie odkryjemy Arouca, aby rzucić okiem na lokalną kulturę i historię, w tym degustację słodyczy klasztornych związanych z klasztorem Arouca. Zakończ dzień z powrotem w Porto.

Z Porto: 516 Most Arouca i ścieżki spacerowe Paiva z przewodnikiem

4. Z Porto: 516 Most Arouca i ścieżki spacerowe Paiva z przewodnikiem

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem do mostu wiszącego 516 Arouca i chodników Paiva z Porto. Odkryj jeden z najbardziej imponujących przełomów dzikich rzek na północy Portugalii. Dołącz do certyfikowanego lokalnego przewodnika podczas przekraczania mostu wiszącego 516 Arouca, 175 metrów nad rzeką Paiva. Rozpocznij swoją przygodę z Porto od wygodnego transportu do Światowego Geoparku Arouca UNESCO i odprawy dotyczącej bezpieczeństwa. Wyrusz na Paiva Walkways, drewniany chodnik o długości 8,7 km zbudowany wzdłuż klifów wąwozu rzeki Paiva. Rozpocznij wędrówkę starymi wiejskimi ścieżkami. Następnie przygotuj się na najbardziej ekscytujące 516 metrów w swoim życiu na moście wiszącym 516 Arouca, jednym z najdłuższych wiszących mostów dla pieszych na świecie. Zawiesz się na stalowych linach w stylu tybetańskim, 175 metrów nad rzeką Paiva i wodospadem Aguieiras. Poczuj się, jakbyś chodził w powietrzu, zanurzając się w imponującym krajobrazie dzikiej i oszałamiającej przyrody. Jeśli chcesz bardziej wyluzowanych wrażeń, przenieś się na drugą stronę mostu samochodem 4x4. Idąc dalej, wzdłuż chodników Paiva, zatrzymaj się w malowniczych punktach widokowych, aby zrobić zdjęcia. Zobacz słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, wodospady i klify wąwozu. W połowie wycieczki zrób sobie przerwę na plaży Vau River i zregeneruj siły, delektując się tradycyjnymi przekąskami, sokiem i świeżymi owocami. W upalne dni warto popływać w rzece. Stąd do końca szlaku zbliżamy się do rzeki. Poczuj siłę bystrzy poprzez ich ryczące dźwięki. Po wędrówce udaj się do górskiego obszaru Arouca. Na koniec zapraszamy na tradycyjną pieczoną cielęcinę Arouquesa w typowej restauracji (w ramach opcji „Z lunchem”). Na deser skosztuj starożytnego ciasta konwentualnego, znajdującego się obok jego pochodzenia, klasztoru Santa Maria de Arouca.

Alvarenga: Chodniki Paiva i wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca

5. Alvarenga: Chodniki Paiva i wycieczka z przewodnikiem po moście 516 Arouca

Trasa piesza przez 8 km, które składają się na nagradzane chodniki Paiva, uzupełniona pełnym przygód krzyżem największego wiszącego mostu dla pieszych na świecie, 516 Arouca. Most 516 Arouca jest największym wiszącym mostem dla pieszych na świecie i znajduje się w Arouca, w dzielnicy Aveiro w Portugalii. Ma 516 metrów długości i 175 metrów wysokości i łączy brzegi rzeki Paiva. Przechodząc przez most, będziesz miał zapierający dech w piersiach widok na Garganta do Paiva i Cascata das Aguieiras, oba miejsca na terytorium Geoparku Arouca UNESCO. Most 516 Arouca znajduje się w Arouca, obok słynnego Passadiços do Paiva. Po drodze będziesz mógł zinterpretować główne punkty geologiczne, takie jak wąwóz Paiva, wodospad Aguieiras, piękna plaża nad rzeką Vau, Gola do Salto lub uskok Espiunca, nie zapominając o aspektach różnorodności biologicznej. W tym drugim przypadku, miejmy nadzieję, możesz nawet zobaczyć wydry.

Z Arouca: 516 Arouca Bridge & Paiva Walkway Tour

6. Z Arouca: 516 Arouca Bridge & Paiva Walkway Tour

Odkryj most wiszący 516 Arouca i chodniki Paiva podczas wycieczki z Alvarenga. Odkryj z przewodnikiem jeden z najpiękniejszych dzikich przełomów rzek w północnej Portugalii. Rozpocznij swoją wycieczkę w Alvarenga, gdzie spotkasz się ze swoim przewodnikiem, odbędziesz odprawę na temat bezpieczeństwa i uzyskasz informacje na temat geoparku Arouca i doliny rzeki Paiva. Następnie rozpoczniesz wędrówkę starymi wiejskimi ścieżkami w kierunku mostu wiszącego 516 Arouca. Kiedy dotrzesz na most, przeprawa odbędzie się w wyjątkowym czasie, tylko z towarzyszami wycieczki i przewodnikiem. Poczuj się, jakbyś chodził w powietrzu, zanurzając się w imponującym otaczającym krajobrazie. Jeśli nie chcesz przechodzić przez most pieszo, możesz bezpłatnie przewieźć go na drugą stronę samochodem 4x4. Po przejściu przez most idź wzdłuż chodników Paiva. Twój przewodnik pokaże Ci świetne miejsca na zdjęcia, podkreślając słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, idylliczne wodospady i imponujące klify wąwozu rzeki Paiva. W połowie drogi odpoczniesz na plaży Vau River. Można tam podziwiać krajobraz i regenerować siły tradycyjnymi przekąskami, sokami i świeżymi owocami. W upalny dzień można zażyć orzeźwiającej kąpieli w rzece, dlatego warto zabrać ze sobą strój kąpielowy. Po przystanku idź drewnianym chodnikiem wzdłuż rzeki z powrotem do punktu początkowego.

Z Porto: Całodniowa wycieczka Paiva Walkways Tour

7. Z Porto: Całodniowa wycieczka Paiva Walkways Tour

Rozpocznij dzień od wygodnego odbioru z hotelu, a następnie 1,5-godzinnej jazdy na początek tego wspaniałego szlaku. Twój osobisty przewodnik udzieli Ci wspaniałych informacji na temat życia w Portugalii oraz sposobów i tradycji, dzięki którym droga do Paiva Walkway minie w mgnieniu oka. Pamiętaj, że dokonując rezerwacji w Detours, bezpośrednio przyczyniasz się do rozwoju lokalnego stowarzyszenia. Ciesz się krótkim postojem w Arouca, gdzie masz szansę dowiedzieć się więcej o tym mieście. W cenę wliczona jest tradycyjna degustacja lokalnych słodyczy. Wędrówka wzdłuż rzeki będzie wypełniona ciekawostkami geologicznymi, przyrodniczymi i archeologicznymi zlokalizowanymi w najpiękniejszych miejscach. Dotrzyj do Areinho i wejdź na Paiva Walkways i rozpocznij swoją podróż wspinając się po schodach liczących około 300 stopni, a po drodze dowiedz się od przewodnika o lokalnej kulturze. Podziwiaj widoki na wodospad Aguieira i rzekę Paiva, przechodząc przez ten wspaniały most. Kontynuuj swoją podróż, podążając ścieżką Paiva Walkways, która podąża za biegiem rzeki. Spaceruj we własnym tempie, podziwiaj bujną roślinność i spróbuj dostrzec dzikie zwierzęta, takie jak ptaki. Zrelaksuj się na plaży Vau w połowie wędrówki i kontynuuj aż do Espiunca, gdzie kończy się nasza wędrówka. Z Espiunca udaj się do restauracji w Alvarenga, gdzie możesz spróbować wołowiny "Arouquesa" DPO wraz ze słynnym "vinho verde" (dostępne są również inne opcje bezmięsne). Zakończ dzień wygodną przejażdżką z powrotem do hotelu w Porto.

Z Porto: 516 Arouca Bridge & Paiva Walkways - Wycieczka z przewodnikiem

8. Z Porto: 516 Arouca Bridge & Paiva Walkways - Wycieczka z przewodnikiem

Wycieczka z przewodnikiem do mostu wiszącego 516 Arouca i ścieżek spacerowych Paiva pozwoli Ci odkryć jeden z najbardziej imponujących i najpiękniejszych dzikich wąwozów rzecznych na północy Portugalii. Ponieważ jesteśmy certyfikowanym lokalnym operatorem, przejście przez most wiszący 516 Arouca odbędzie się w ekskluzywnym czasie, tylko z Twoimi towarzyszami wycieczki i przewodnikiem. Podczas wędrówki Paiva Walkways lokalny przewodnik zwróci Twoją uwagę na szczególne ciekawostki i wyjaśni je. Ścieżki Paiva Paiva Walkways to drewniany chodnik o długości 8,7 km, który został zbudowany wzdłuż klifów wąwozu rzeki Paiva. Znajduje się on w Światowym Geoparku UNESCO Arouca, który znajduje się na północy Portugalii, 75 km na południowy wschód od Porto. Ta niesamowita atrakcja, ze względu na swoje imponujące piękno, została nagrodzona 10 razy w konkursie World Travel Awards. Most wiszący 516 Arouca Jest to jeden z najdłuższych wiszących mostów dla pieszych na świecie, o długości 516 metrów i wysokości 175 metrów. Zawieszony na stalowych linach w stylu tybetańskim, most wiszący 516 Arouca był dużym wyzwaniem inżynieryjnym. Ta niesamowita konstrukcja łączy oba brzegi wąwozu rzeki Paiva, nad pięknym wodospadem Aguieiras. Wycieczka z przewodnikiem Wycieczka z przewodnikiem 516 Arouca Suspension Bridge & Paiva Walkways rozpocznie się w Alvarenga, gdzie spotkasz się z przewodnikiem i otrzymasz odprawę dotyczącą bezpieczeństwa oraz kontekstu Geoparku Arouca i doliny rzeki Paiva. Następnie rozpoczniemy wędrówkę starymi wiejskimi ścieżkami w kierunku mostu wiszącego 516 Arouca. Przejście przez most to magiczny moment. Będziesz mieć wrażenie chodzenia w powietrzu, a także zanurzenia się w imponującym krajobrazie dzikiej i oszałamiającej przyrody! Ale jeśli nie jesteś w swoich najodważniejszych dniach, nie martw się! Bezpłatnie przewieziemy Cię na drugą stronę mostu samochodem 4x4! Idąc dalej, wzdłuż ścieżek Paiva Walkways, pokażemy Ci najlepsze scenariusze dla Twoich zdjęć. Podkreślimy słynne zygzakowate schody, lasy łęgowe, idylliczne wodospady i imponujące klify wąwozu rzeki Paiva. W połowie drogi odpoczniemy przez chwilę na plaży nad rzeką Vau, kontemplując krajobraz, podczas gdy Ty możesz odzyskać energię dzięki tradycyjnym przekąskom, sokom i świeżym owocom. W upalne dni rzeka zachęca do orzeźwiającej kąpieli, więc weź ze sobą strój kąpielowy! Od tego miejsca do końca drewniany chodnik zbliża się do rzeki. Dlatego możemy poczuć siłę bystrzy, wzdłuż tego, co jest najlepszym kursem raftingu białej wody w Portugalii. Transfer z Porto Zostaniesz przewieziony przez profesjonalnego kierowcę nowoczesnym i wygodnym vanem z centrum Porto do górskiego obszaru Arouca. Przejazd zajmie Ci łącznie około 1 godziny, z czego połowę zajmie jazda po wysokich drogach. Typowy lunch - wspaniała gastronomia Arouca! Po wędrówce zachwycisz się tradycyjną "pieczoną cielęciną z Arouquesa" w typowej restauracji. Na deser skosztujesz starożytnego ciasta konwentualnego, które pochodzi z klasztoru Santa Maria w Arouca.

Z Arouca: Cano-Rafting - wycieczka przygodowa

9. Z Arouca: Cano-Rafting - wycieczka przygodowa

Odkryj rzekę Paiva na tratwie kajakowej. Użyj tej 2- lub 3-osobowej pontonu, aby żeglować po wielu bystrzach rzeki Paiva, która zapewni Ci wystarczającą ilość adrenaliny i zabawy na cały dzień. Pomiędzy bystrzami znajdziesz czas na relaks na łonie natury i wyzwanie sobie w opcjonalnych skokach do wody. To zabawne przeżycie na łonie natury jest idealne na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi! Rzeka Paiva Rzeka Paiva jest jedną z najbardziej dzikich rzek Portugalii. Położona na północy Portugalii, niedaleko Porto, wśród gór i głębokich dolin, prezentuje się jako rzeka o krystalicznie czystej wodzie, oferująca odpowiednią ilość przygód dzięki licznym bystom! Wspaniały krajobraz tej rzeki, wśród rodzimych lasów i wysokich klifów, stwarza idealny scenariusz na ekscytującą przygodę wśród dziewiczej przyrody. Wycieczka przygodowa Ta wycieczka rozpocznie się na plaży nad rzeką Areinho, w pobliżu wejścia do chodników Paiva, gdzie spotkasz swojego przewodnika po aktywnościach. Po krótkim wyjaśnieniu, jak będzie przebiegać ta czynność, otrzymasz cały potrzebny sprzęt i udasz się samochodem 4x4 prosto do rzeki w pobliżu Paradinha, typowej wioski łupków nad rzeką. Po dotarciu do rzeki, po krótkiej, ale ważnej odprawie na temat bezpieczeństwa, przeżyjesz przygodę na bystrzach, które sprawiają, że rzeka Paiva jest tak ekscytująca! Po drodze znajdziesz czas na relaks, czas na wyzwanie i czas na zabawę z towarzyszami wycieczki.

Z Porto: Spływ rzeką z autentycznym lunchem

10. Z Porto: Spływ rzeką z autentycznym lunchem

Przeżyj ekscytującą i malowniczą przygodę na rzece Paiva, tuż za Porto. Usiądź wygodnie w nadmuchiwanej tubie, która będzie służyć jako pływający fotel wypoczynkowy, nieprzewidywalny statek, który sprawi, że małe bystrza będą jeszcze bardziej zabawne. Pomiędzy pompującymi adrenalinę szybkimi przejażdżkami będziesz mieć czas na relaks i podziwianie otaczającej Cię przyrody. Spotkaj się z kierowcą w Porto i udaj się do Geoparku Arouca Unesco. Po odprawie dotyczącej bezpieczeństwa, przygotuj się i udaj się nad rzekę. Poczuj, jak Twoje serce bije na bystrzach. Zrób sobie przerwę na spokojniejszych odcinkach rzeki i podziwiaj widoki na pobliską nadrzeczną wioskę Paradinha. Na koniec swojej przygody kontynuuj podróż do Arouca, gdzie będziesz miał okazję spróbować lokalnego dania przed powrotem do Porto. Skosztuj pieczonej cielęciny Arouquesa w typowej dla regionu restauracji, a na deser spróbuj tradycyjnego ciasta z klasztoru Santa Maria.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg::

Passadiços do Paiva Trailhead: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Passadiços do Paiva Trailhead? Kliknij tutaj.

Passadiços do Paiva Trailhead: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 276 opinii

Cóż za wspaniały sposób na jednodniową wycieczkę z Porto! Podobało nam się, że była to mała i elastyczna grupa innych podróżnych. Luis był fantastyczny jako nasz przewodnik - zapewnił świetne informacje, bezpieczny i wydajny transport i trzymał nas wszystkich razem. Jedną z części tego dnia, która najbardziej nam się podobała, było zwiedzanie jego miasta i delektowanie się tam najsmaczniejszym lunchem. Całkiem miło było zrobić coś bardziej lokalnego. Most wiszący i chodniki były wyjątkowym sposobem na cieszenie się tą częścią Portugalii. Aveiro było urocze, a czas, który tam spędziliśmy, był idealny. Jeśli chcesz zwiedzić okolice Porto, gorąco polecamy tę wycieczkę!

Wycieczka bardzo dobrej jakości, bez preferencji w planowanych zajęciach. Ze względu na warunki atmosferyczne zajęcia zostały skrócone i zastąpione wizytą w wiosce rybackiej. Luis nasz młody, doskonale dwujęzyczny przewodnik po portugalsku, angielskim i hiszpańskim, zapewnił nam wspaniały dzień w towarzystwie amerykańskich i australijskich turystów. Bez problemu poleciłbym Luisa jako przewodnika.

Pomimo deszczu był to wyjątkowo piękny dzień. Wszystko było dobrze zorganizowane, a jedzenie było pyszne. Wysoce polecany.

To był naprawdę miły dzień, przewodnik Luis (?) dobrze przedstawił historię tego obszaru, a sceneria była piękna.

Wspaniały!! Świetny przewodnik Luiz !! Obiad bardzo dobry!! Świetne doświadczenie, polecam!