Dodaj daty

ParyżZabytki i zabytki

Nasze najbardziej polecane Paryż Zabytki i zabytki

Paryż: degustacja wina na wieży Eiffla z lokalnym producentem

1. Paryż: degustacja wina na wieży Eiffla z lokalnym producentem

Dołącz do lokalnego rzemieślniczego producenta wina na 1. piętrze Wieży Eiffla, aby przeżyć wyjątkowe przeżycie, idealne dla miłośników wina. Podziwiaj widoki Trocadéro z restauracji Madame Brasserie i skosztuj specjalnie wyselekcjonowanej gamy 6 wyśmienitych lokalnych win w połączeniu z różnymi tradycyjnymi serami. Po przyjeździe wejdź na pierwszy poziom najbardziej charakterystycznego punktu Paryża i wejdź do pięknego salonu Madame Brasserie. Dołącz do swoich gospodarzy, którzy są częścią „La Guilde des Artisans de la Tour Eiffel”, sieci rzemieślniczych firm cateringowych, szefów kuchni i producentów wina zaangażowanych w zrównoważony rozwój ekologiczny i odpowiedzialność za lokalne jedzenie i napoje. Dowiedz się o historii i współczesnym odmłodzeniu produkcji wina w regionie paryskim od swoich gospodarzy w języku angielskim. Skosztuj 6 wysokiej jakości win, pochodzących z promienia 50 kilometrów od Wieży Eiffla, wyprodukowanych metodami ekologicznymi, bez użycia ostrych chemikaliów, zgodnie z ekologicznymi metodami produkcji. Pierwsze 4 wina połącz z wyborem starannie wyselekcjonowanych tradycyjnych serów. Zapoznaj się z dostarczonymi broszurami, aby poznać specyfikację każdego wina i sera, podczas gdy Twoi gospodarze przeprowadzą Cię przez proces degustacji. Podczas degustacji lokalnych produktów stań i podziwiaj widoki na Miasto Świateł z salonu z wyjątkowym widokiem na Trocadéro, Pont d'Iéna i Sekwanę.

Paryż: pałac Wersalski i ogrody – pełny bilet wstępu

2. Paryż: pałac Wersalski i ogrody – pełny bilet wstępu

Odwiedź ogrody i pałac Wersalski dzięki zarezerwowanemu z wyprzedzeniem 1-dniowemu biletowi pełnego wstępu. Zobacz bogato zdobione komnaty reprezentacyjne i zapierającą dech w piersi Galerię Zwierciadlaną wewnątrz oficjalnej rezydencji francuskiej monarchii z okresu od 1682 do 1789 roku. Dowiedz się więcej o Ludwiku XIV oraz innych francuskich monarchach. Przekonaj się, jak wyglądało życie na francuskim dworze, spacerując po lśniącej Galerii Zwierciadlanej. Przespaceruj się po kultowych ogrodach w swoim tempie i podziwiaj fontanny, rzeźby oraz pięknie wypielęgnowane trawniki. Odwiedź ponadto Grand i Petit Trianon. Zobacz miejsca, do których Król Słońce udawał się, aby odpocząć od rygorów życia dworskiego i zakosztować rozrywki. Następnie udaj się do rezydencji Marii Antoniny, która była jej azylem. Wiosną i latem wybierz dodatkową opcję na zakończenie wycieczki w postaci spektakularnego pokazu przy fontannach lub kultowych ogrodów muzycznych.

Paryż: Bilet bez kolejki do Luwru z gospodarzem „Mony Lisy”.

3. Paryż: Bilet bez kolejki do Luwru z gospodarzem „Mony Lisy”.

Przez długi czas, zanim stał się muzeum w 1793 roku, Luwr był jedną z głównych rezydencji królów Francji. Położony w samym sercu Paryża, zajmuje powierzchnię 73 000 metrów kwadratowych i mieści największą kolekcję dzieł sztuki na świecie, od cywilizacji mających ponad 7 000 lat po XIX wiek. Zbiory muzeum podzielone są na 8 działów: Starożytności Egipskie, Greckie, Etruskie i Rzymskie, Starożytności Orientalne, Sztuki Islamskiej, Malarstwa, Rzeźby, Dzieł Sztuki i Grafiki. Po przyjeździe podziwiaj to arcydzieło namalowane przez Leonarda da Vinci w 1506 roku i jeden z najsłynniejszych portretów kobiet na świecie, gospodarz pozwoli Ci cieszyć się muzeum we własnym tempie.

Paryż: Luwr – bilet wstępu w określonym przedziale czasowym

4. Paryż: Luwr – bilet wstępu w określonym przedziale czasowym

Zwiedzaj Luwr we własnym tempie dzięki biletowi wstępu w określonym przedziale czasowym. Dzięki niemu wejdziesz do muzeum w ciągu 30 minut. Podziwiaj niepowtarzalne i znane dzieła sztuki, takie jak „Mona Lisa” i „Wenus z Milo”. Odkryj renesansowe arcydzieła i starożytne egipskie relikty, a także obrazy z okresu od XIII do XX wieku. Muzeum po raz pierwszy otwarto 10 sierpnia 1793 roku, a jego kolekcja obejmowała jedynie 537 obrazów. Ze względu na problemy konstrukcyjne muzeum zamknięto w 1796 roku, by ponownie otworzyć je jako Musée Napoléon w roku 1801 ze znacznie większą już kolekcją.   Od tego czasu kolekcja zyskała 20 tysięcy dzieł. Obecnie w muzeum znajduje się 8 działów: Starożytnego Egiptu, Starożytnego Bliskiego Wschodu, Starożytnej Grecji, Starożytnego Rzymu, Sztuki Islamu, Rzeźby, Malarstwa, Rzemiosła Artystycznego, Rysunku i Grafiki.

Paryż: bilet na taras widokowy Łuku Triumfalnego

5. Paryż: bilet na taras widokowy Łuku Triumfalnego

Łuk Triumfalny jest neoklasyczną wersją starożytnych rzymskich łuków triumfalnych. Jest wysoki na 50 metrów, więc widok z tarasu na szczycie łuku jest warty wysiłku. Zobacz mnóstwo paryskich alei biegnących od łuku do Miasta Świateł. Paryż jest jednym z najbardziej fascynujących miejsc na świecie, a Ty znajdziesz się w samym jego centrum. Zainspirowany wspaniałymi arkadami starożytnego Rzymu Napoleon zlecił budowę Łuku Triumfalnego wkrótce po zwycięstwie pod Austerlitz. Niestety nie dożył końca jego budowy. U podstawy łuku znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, który jest hołdem dla 1,3 miliona francuskich żołnierzy poległych podczas I wojny światowej. Zobacz wieczny płomień, zapalany każdego wieczoru o godz. 18.30. Koniecznie zobacz też wystawę, która wyjaśnia symboliczne znaczenie tego miejsca. Widok ze szczytu łuku jest wart wspinaczki po 284 stopniach schodów. Przyjrzyj się całemu Paryżowi z tej dogodnej lokalizacji. W przeciwieństwie do wycieczki na wieżę Eiffla wejście na Łuk Triumfalny to wysiłek, jakiego nie podejmują wszyscy turyści.

Paryż: wstęp bezpośredni na wieżę Eiffla i opcjonalny szczyt

6. Paryż: wstęp bezpośredni na wieżę Eiffla i opcjonalny szczyt

Skorzystaj z bezpośredniego wstępu na wieżę Eiffla i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki ze szczytu tej słynnej budowli. Spędź na wieży dowolną ilość czasu, zwiedzając poszczególne piętra we własnym tempie.  Podziwiaj Paryż z góry i z całkowicie nowej perspektywy. Zachwyć się zabytkową fasadą Luwru oraz biznesową dzielnicą La Defense. Zobacz wielobarwne muzeum Pompidou oraz ogromny biały gmach bazyliki Sacré-Cœur. Odwiedź Bar à Champagne i wypij kieliszek szampana na ostatnim poziomie wieży Eiffla. Zjeżdżając ze szczytu, skorzystaj z wielu ciekawych atrakcji na 1. piętrze. Przekonaj się, czy odważysz się wejść na taras widokowy ze szklaną podłogą.

Paryż: wieża Eiffla – wstęp na szczyt lub na 2. poziom

7. Paryż: wieża Eiffla – wstęp na szczyt lub na 2. poziom

Podziwiaj widoki z lotu ptaka na Paryż z tarasu widokowego na drugim poziomie wieży Eiffla. Twój przewodnik będzie czekał na Ciebie obok wieży Eiffla i przedstawi Ci krótkie wprowadzenie do historii tej budowli. Następnie skorzystaj z bezpośredniego dostępu na drugi poziom i wysłuchaj ciekawych opowieści i anegdot o wyjątkowej historii wieży. Dowiedz się więcej o Mieście Świateł i podziwiaj wyjątkowe widoki na katedrę Notre Dame, Luwr, Łuk Triumfalny i Les Invalides. Następnie Twój przewodnik pozwoli Ci zwiedzać wieżę Eiffla we własnym tempie. Wejdź na sam szczyt bez przewodnika, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, delektując się lampką musującego szampana w barze (jeśli zarezerwowano odpowiednią opcję). W drodze na dół zatrzymaj się na 1. poziomie, by przejść po nowej, szklanej podłodze zawieszonej 61 metrów nad ziemią.

Paryż: taras widokowy na wieży Montparnasse – bilet wstępu

8. Paryż: taras widokowy na wieży Montparnasse – bilet wstępu

Zachwyć się Paryżem, podziwiając miasto z panoramicznego punktu widokowego na wieży Montparnasse. Uwiecznij na zdjęciach wieżę Eiffla i inne atrakcje. Pobierz bezpłatną aplikację, która ożywi miasto dzięki opowieściom, filmom i ciekawostkom. Poczuj magię zachodu słońca nad Paryżem lub zobacz Sekwanę w świetle poranka. Poznaj Paryż dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej Magnicity. Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości zapoznasz się z fascynującymi informacjami na temat miasta. Skorzystaj z opisów zabytków, wysłuchaj anegdot i opowieści, zobacz klipy wideo oraz rekonstrukcje 3D i zrób użytek z filtrów. Choć taras widokowy jest tymczasowo zamknięty z przyczyn niezależnych od organizatora (do odwołania), to 56. piętro wciąż jest dostępne i zapewnia fantastyczne widoki.

Z Paryża: pałac i ogrody w Wersalu z transportem

9. Z Paryża: pałac i ogrody w Wersalu z transportem

Zwiedź rozległe ogrody królewskie, zobacz swoje odbicie w 357 lustrach lśniącej Galerii Zwierciadlanej i poznaj historię monarchii francuskiej podczas tej wizyty w pałacu Wersalskim. Dzięki zarezerwowanemu wcześniej transportowi oraz wstępowi do pałacu unikniesz kłopotów związanych z dotarciem do niego z Paryża.  Wyobraź sobie, że jesteś członkiem dworu francuskiego, zwiedzając ozdobne apartamenty reprezentacyjne, gdzie w latach 1682–1789 mieszkała monarchia francuska. Poznaj szczegóły dotyczące pałacowych plotek i rewolucyjnej historii Francji dzięki wliczonemu w cenę audioprzewodnikowi. Spędź wiele godzin, zwiedzając słynne ogrody. Podziwiaj nieskazitelne fontanny i rzeźby oraz starannie wypielęgnowane trawniki. Wybierz opcję całodniową, aby odkryć prywatną posiadłość i kontrowersyjną wioskę Marii Antoniny.

Paryż: bilet wstępu do Panteonu i samodzielne zwiedzanie

10. Paryż: bilet wstępu do Panteonu i samodzielne zwiedzanie

Wybierz się na samodzielną wycieczkę po Panteonie, arcydziele stworzonym przez Soufflota (1713-1780), a także byłym kościele. Zabytek ten został miejscem pochówku słynnych obywateli Francji z czasów rewolucji. Zobacz główną wystawę, która jest hołdem dla Jacques'a-Germaina Soufflota, jednego ze wspaniałych francuskich architektów. Ukazuje ona jego karierę i ogromne osiągnięcia, a wśród nich przedstawia kościół Sainte-Geneviève, czyli obecny Panteon. Architekt spełnił marzenie Ludwika XV, którym było złożenie hołdu monarchii. Miało się ono urzeczywistnić poprzez zbudowanie kościoła ku czci św. Genowefy. Gmach został przekształcony w budynek świecki podczas rewolucji francuskiej w 1791 r. Wtedy też zmieniono jego nazwę na Panteon. W niespokojnych latach XIX w. budynek był naprzemiennie świeckim lub patriotycznym zabytkiem. Od śmierci Victora Hugo w 1885 r. Panteon stał się miejscem wiecznego spoczynku dla pisarzy, naukowców, generałów, duchownych i polityków, którzy zapisali się na kartach historii Francji. W krypcie znajdują się grobowce ponad 70 wybitnych osób, takich jak Wolter, Jean-Jacques Rousseau, Emil Zola, Alexandre Dumas, Piotr Curie i Maria Skłodowska-Curie. Z okien świeżo odnowionych górnych pięter możesz podziwiać rozciągający się na całe miasto widok (od kwietnia do października).

Liczba znalezionych atrakcji: 247
Sortuj wg::
Strona 1 z 16

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Zabytki i zabytki w: Paryż

Oprócz atrakcji typu Zabytki i zabytki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Paryż?

W: Paryż są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Paryż: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Paryż? Kliknij tutaj.

Paryż: Co mówią inni?

Stephanie była bardzo dobrym i zabawnym przewodnikiem po trasie. To było bardzo pouczające i bardziej ekscytujące niż samodzielne spacerowanie po zamku. Ogród jest bardzo duży, ponieważ było dość zimno i musieliśmy dużo chodzić, szybko straciliśmy zainteresowanie (część ogrodowa nie była oprowadzana).

Wspaniały rejs po sekwanie , drugi raz korzystaliśmy z tej aplikacji podczas wyprawy do paryża i wszystko super . Luvr oczywiście kultowe miejsce !

The guide was really nice, she covered all of the interesting topics smoothely. We got in without any waiting in line. I totally recommend.

Bardzo udana wycieczka. Wszystko w super atmosferze i bez najmniejszych problemów. Zespół bardzo pomocny i otwarty. Super.

It was a well organised trip with a very informative guide.