Notre Dame i Ile de la Cité – wycieczka z przewodnikiem

Notre Dame i Ile de la Cité – wycieczka z przewodnikiem

Numer identyfikacyjny produktu: 10511
Certyfikat

Od 157 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Najważniejsze informacje
Czas trwania
2 godz. - 2.5 godz.
Bez kolejki
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
 • Weź udział w 2-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po katedrze Notre Dame i Ile de la Cité
 • Przejdź się po Ile de la Cité – centrum średniowiecznego i gotyckiego Paryża
 • Podziwiaj fantastyczne widoki na Paryż ze szczytu wież (jeśli zarezerwowano odpowiednią opcję)
 • Poznaj katedrę Notre Dame – niesamowite gotyckie arcydzieło z XII wieku
Wycieczka w skrócie
Poznaj serce średniowiecznego i gotyckiego Paryża podczas 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po wyspie Ile de la Cité. Zwiedź katedrę Notre Dame i jej słynne dzwonnice oraz pokonaj 387 stopni schodów, aby móc podziwiać wspaniałe widoki na Paryż.
Tego możesz się spodziewać
Zacznij od wycieczki pieszej po słynnej Ile de la Cité – jednej z dwóch naturalnych wysp na Sekwanie i sercu średniowiecznego Paryża. W historię tego zabytkowego miejsca wpisały się rewolucje, owiane złą sławą gargulce oraz królowie.

Zamieszkała już od czasów rzymskich Ile de la Cité leży w samym centrum tętniących życiem ulic Paryża i jest doskonałym wprowadzeniem do poznawania tego miasta.

Zrozumiesz, dlaczego Victor Hugo wybrał właśnie katedrę Notre Dame na miejsce akcji swojej słynnej powieści „Dzwonnik z Notre Dame”.

Budowa katedry Notre Dame rozpoczęła się już w 1163 roku, ale ukończono ją dopiero w 1345 roku. Przewodnik opowie Ci historię katedry od jej początków po współczesność.

Łęki przyporowe, groźne gargulce, wysokie iglice, monumentalne organy, imponujące dzwonnice i gotycka architektura tworzą atmosferę, która jest zarazem piękna i złowroga.

Wewnątrz katedry zobaczysz XIII-wieczne witraże i będziesz mieć okazję podziwiać 3 portale przedstawiające sceny z życia Marii z Nazaretu, Sąd Ostateczny oraz sceny z życia św. Anny, matki Marii.

Na koniec wejdź po liczących 387 stopni schodach na dzwonnice katedry Notre Dame (jeśli zarezerwowano taką opcję) i zobacz Paryż z perspektywy gargulca.
Wliczone w cenę
 • Przewodnik
 • Zestawy słuchawkowe, aby lepiej słyszeć przewodnika
 • Bilet wstępu bez kolejki do wież Notre Dame (jeśli zarezerwowano tę opcję)
Niewliczone w cenę
 • Napiwki (opcjonalnie)
 • Odbiór z hotelu
Warunki anulowania
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 1 dzień przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów
Miejsce zbiórki

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy wejściu do/wyjściu ze stacji metra „Cité” (linia 4) położonej na wyspie Ile de la Cité na Sekwanie. Przewodnik będzie trzymać w ręku tabliczkę z logo organizatora. Miejsce zbiórki ulegnie zmianie w przypadku wycieczek odbywających się po 9 listopada 2016 roku. Nowe miejsce zbiórki znajduje się przy pomniku Henryka IV na środku Pont Neuf, na zachodniej stronie Ile de la Cité. Pont Neuf to most łączący Ile de la Cité z lewym i prawym brzegiem Paryża. Pomnik Henryka IV to pomnik mężczyzny siedzącego na koniu. Najbliższe stacje metra: „Pont Neuf” (7) lub „Cité” (4). Współrzędne GPS: 48.857132, 2.340991 (Otwórz w Google Maps)

Co trzeba wiedzieć
• Bądź na miejscu zbiórki na 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki i okaż przewodnikowi swój kupon.
• Osoby spóźnione nie będą mogły wziąć udziału w wycieczce i nie otrzymają zwrotu kosztów.
• Niestety organizator nie jest w stanie zapewnić odpowiednich warunków osobom na wózkach inwalidzkich i innym osobom niepełnosprawnym wymagającym szczególnej opieki. Osoby z wózkami spacerowymi lub dziecięcymi nie mogą wziąć udziału w wycieczkach grupowych.
• Uwaga! Katedra Notre Dame bywa czasami zamykana z powodu odbywających się w niej nabożeństw i innych wydarzeń. W takim przypadku klienci otrzymają propozycję zmiany terminu wizyty (bez dodatkowej opłaty) lub pełnego zwrotu poniesionych kosztów.

Od 157 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Gwarantujemy
 • Błyskawiczną i pewną rezerwację
 • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 129)

Organizator:

City Wonders Ltd.

Numer identyfikacyjny produktu: 10511