Więcej zdjęć

Od 171 zł za osobę

Katakumby Paryża: Wycieczka w małej grupie

Najważniejsze informacje
Czas trwania
3 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Przewodnik
angielski
Łatwa rezygnacja
Anulowanie rezerwacji za darmo jednym kliknięciem!

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
  • Zobacz niezapomniane miejsce pochówku ponad 6 milionów paryżan
  • Weź udział w wycieczce w małej grupie z doświadczonym przewodnikiem
  • Poznaj mrożącą krew w żyłach historię katakumb
Wycieczka w skrócie
Odkryj cmentarze w podziemiach Paryża sięgających czasów Cesarstwa Rzymskiego. W trakcie tej wycieczki przejdziesz ponad kilometr podziemnych tuneli, a przewodnik opowie Ci dramatyczną historię paryskich katakumb.
Tego możesz się spodziewać
Podczas tej 2,5-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po katakumbach Paryża zejdziesz głęboko do podziemi miasta, aby zwiedzić miejsce pochówku ponad 6 milionów francuskich obywateli. Przejdziesz ponad kilometr tuneli składających się na ten podziemny grobowiec.

Wycieczka rozpocznie się przed wejściem do katakumb, gdzie przewodnik opowie Ci ich niezwykłą, miejscami zatrważającą historię i wyjaśni, jak stały się miejscem wiecznego spoczynku tak wielu paryżan. Następnie zejdziesz do podziemi w milczeniu. Rozmowy na terenie katakumb są niedozwolone, dlatego przewodnik odpowie na Twoje pytania dopiero na zakończenie wycieczki.

Paryskie katakumby są pozostałością po kamieniołomach, z których wydobywano niegdyś wapień potrzebny do budowy najsłynniejszych mostów i budynków Paryża.

Pod koniec XVIII wieku przeniesiono w to miejsce miliony zwłok z przepełnionych paryskich cmentarzy. Szczątki ułożono w stosy w różnych pomieszczeniach, tworząc ściany z ludzkich kości.
Wliczone w cenę
  • 3-godzinna wycieczka po katakumbach z przewodnikiem – w małej grupie
Niewliczone w cenę
  • Wstęp do katakumb (30 EUR od osoby, płatne u przewodnika)
Miejsce zbiórki

Miejsce zbiórki znajduje się w pobliżu stacji metra przy paryskich katakumbach. Szczegółowe informacje na temat miejsca zbiorki otrzymasz w wiadomości e-mail z potwierdzeniem. (Stacja metra: Denfert-Rochereau, wyjście nr 1; po wyjściu ze stacji zaczekaj przy ławce)

To musisz wiedzieć
W katakumbach może być dość zimno. Zabierz ze sobą sweter.

Katakumby mogą pomieścić maksymalnie 200 osób na raz. Ze względów bezpieczeństwa w szczycie sezonu turystycznego (latem) możliwa jest konieczność oczekiwania na wstęp (czas oczekiwania wynosi zazwyczaj 15 – 20 minut).

W chwili obecnej żaden organizator nie może oferować wstępu bez kolejki. Dlatego jeżeli chcesz wejść do katakumb o godz. 10.00, musisz ustawić się w kolejce już o godz. 9.00.

Na terenie katakumb niedozwolone jest prowadzenie rozmów, dzięki czemu jeszcze lepiej poznasz charakter tego miejsca. Twój przewodnik rozpocznie wycieczkę od wprowadzenia przed zejściem do podziemi, a na po opuszczeniu katakumb odpowie na wszelkie pytania i udzieli kilku cennych wskazówek, jak najlepiej spędzić resztę dnia w Paryżu.
Gwarantujemy
  • Błyskawiczną i pewną rezerwację
  • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 378)

Organizator:

Aeon Tours

Numer identyfikacyjny produktu: 18409