Dodaj daty

Parliament House, Sweden

Parliament House, Sweden – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ucieczka ze Starego Miasta w Sztokholmie Gra: Ucieczka Trolla

1. Ucieczka ze Starego Miasta w Sztokholmie Gra: Ucieczka Trolla

Zanurz się w grze eksploracji miasta i podążaj za wskazówkami, aby odkryć ukryte sekrety i niesamowite miejsca w Sztokholmie. Uzyskaj wgląd w niektóre z wielu słynnych zabytków w mieście. Zagraj w grę, rozwiązując każdy element układanki na smartfonie, odgadnij odpowiedź, aby odblokować historię każdego sekretnego miejsca. Rozwiąż przeszłość i poznaj królewską historię miasta. Poznaj miasto i uzyskaj dokładne wskazówki, dzięki czemu nie będziesz potrzebować mapy, GPS ani przewodnika. Graj w trybie offline, ponieważ nie potrzebujesz połączenia z Internetem, aby grać w tę grę. Baw się w grupie i razem rozwiązuj wskazówki podczas spaceru lub podziel się na mniejsze drużyny i rywalizuj ze sobą. Idź we własnym tempie, ponieważ nie ma limitu czasu, grę można jednak ukończyć w 1 godzinę. Graj bez przewodnika, po prostu pobierz aplikację, udaj się do miejsca startu i rozpocznij przygodę.

Gamla Stan: Niezbędna wycieczka po Sztokholmie

2. Gamla Stan: Niezbędna wycieczka po Sztokholmie

Wyrusz na wycieczkę, która została zaprojektowana chronologicznie, abyś mógł doświadczyć historii tak, jak miasto. Zacznij od epoki wikingów, niemieckich wpływów w kraju i duńskiego starcia, które doprowadziło do najważniejszego szwedzkiego wydarzenia: rozlewu krwi w Sztokholmie w 1520 r., po którym nastąpiła sukcesja Gustawa Wazy. Spotkaj się przy Gustav Adolfs Torg w centrum miasta i rozpocznij wycieczkę pieszą. Poznaj malownicze, wąskie i kolorowe uliczki Starego Miasta, w tym najwęższą ulicę Sztokholmu, Mårten Trotzigs gränd. Przejdź się wzdłuż niektórych z najbardziej charakterystycznych miejsc na wyspie, takich jak Pałac Królewski w Sztokholmie, pomnik św. Jerzego, Smok i słynny główny plac Stortorget. Ucz się od swoich dynamicznych, entuzjastycznych przewodników historycznych, z których każdy pochodzi z różnych środowisk. Ci kompetentni przewodnicy chętnie poprowadzą Cię przez intrygujące opowieści o tej wyspie, zapewniając wgląd nie tylko w jej przeszłość, ale także we współczesny szwedzki styl życia. Nie krępuj się pytać o wszystko, co wzbudza Twoją ciekawość, aby ta wycieczka była spersonalizowaną przygodą stworzoną z myślą o Twoich zainteresowaniach i pytaniach.

Wycieczka z przewodnikiem po Riksdagshuset (ENG/SE)

3. Wycieczka z przewodnikiem po Riksdagshuset (ENG/SE)

Ciesz się Sztokholmem w inny sposób jako detektyw! To piesza wycieczka z przewodnikiem dla fanów tajemnic i kryminałów. Celem jest rozwiązanie zagadki w Parlamencie, która jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z końca XIX wieku. Jest rok 1899. Zaginął lokalny windykator i znaleziono teczkę z krwią. Innymi słowy, praca czeka na śledczych na Starym Mieście w Sztokholmie! Waszym obowiązkiem jako dobrych śledczych jest dowiedzieć się, co stało się z zaginioną osobą i walizką. Po odebraniu koperty w Kartbutiken w centrum Sztokholmu. Wyrusz na przygodę, podczas której będziesz musiał rozwiązywać problemy i wykonywać zadania, które doprowadzą cię coraz bliżej rozwiązania. Poznaj Stare Miasto w Sztokholmie i odkryj jego historię, zapierające dech w piersiach budynki i przytulne brukowane uliczki. Gra kończy się, gdy rozwiążesz zagadkę. Odkrywanie starego miasta poprzez tajemnicze polowanie na padlinożerców to interesująca i wyjątkowa opcja wycieczki, doskonale nadająca się zarówno dla par, przyjaciół, jak i rodzin. Musisz odebrać swoją zagadkę morderstwa w godzinach otwarcia punktu odbioru. Następnie możesz grać, kiedy tylko chcesz, 365 dni w roku. Powodzenia, będziesz go potrzebować!

Sztokholm: Stare Miasto i wycieczka po mieście pieszo

4. Sztokholm: Stare Miasto i wycieczka po mieście pieszo

Odkryj Sztokholm, zróżnicowaną stolicę Szwecji, łączącą historię i kulturę w nowoczesnej i tętniącej życiem metropolii. Chociaż jest to jedno z najbardziej postępowych i przodujących w projektowaniu miast w Europie, jego średniowieczne Stare Miasto pozostaje dużą częścią jego charakteru i uroku. Zbudowany na archipelagu 14 wysp połączonych ponad 50 mostami, zwiedzanie Sztokholmu to zabawne i dynamiczne doświadczenie, które sprawi, że poczujesz się spełniony i zainspirowany. Z pomocą naszych lokalnych szwedzkich przewodników przygotuj się na wspaniałą podróż w czasie, odkrywając architekturę, kulturę i historię tego eleganckiego i czarującego miasta. Nasze piesze wycieczki z przewodnikiem po Sztokholmie zagłębiają się w jego wyjątkową historię, od Wikingów, którzy założyli miasto, przez króla Gustawa Wazę, który ogłosił je stolicą Królestwa Szwecji, po jego nowoczesną, dynamiczną i kreatywną atmosferę, która reprezentuje ten nordycki miasto dzisiaj. Odwiedzisz kultowe zabytki, takie jak Grand Hotel i usłyszysz historie pierwszej Nagrody Nobla, Pałacu Królewskiego, ratusza w Sztokholmie i imponującego nabrzeża Stromkajon. Po zwiedzeniu wielu atrakcji miasta z przewodnikiem skorzystaj z bezpłatnej aplikacji Vox City (zawartej w bilecie), aby odkryć więcej Sztokholmu i jego niesamowitą historię. Wycieczka piesza obejmuje: Norrbro (Most Północny) Riksdagshuset (siedziba parlamentu) Västerlånggatan Järntorget Storkyrkan Kungliga Slottet (Pałac Królewski) Norrmalmstorg Kungsträdgården Drottninggatan Gustaf Adolfs Torg Kungliga Operan (Królewska Opera Szwedzka) Kungsträdgården Park Berzelii Dramaten (Królewski Teatr Dramatyczny) Fältöversten Sankt Jakobs Kyrka Główne atrakcje trasy z własnym przewodnikiem: Dyplomatstaden Nobelparken Kornhamnstorg Slussen/Guldbron Hornsgatan S.ta Maria Magdalena Kyrka Mariatorget Medborgarplatsen Götgatan Fjällgatan Vasagatan

Zabytki i legendy Gamla Stana: wycieczka audio z przewodnikiem

5. Zabytki i legendy Gamla Stana: wycieczka audio z przewodnikiem

W sercu tego, co kiedyś było szwedzkim imperium, znajduje się Sztokholm, a jak przekonasz się podczas tej pieszej wycieczki, to coś więcej niż archipelag i siedziba monarchy tego kraju. Zaczynając w Gamla Stan, Starym Mieście, będziesz wędrować wąskimi średniowiecznymi uliczkami i obok wielkich budynków zbudowanych, by imponować w czasach imperium. Na koniec znajdziesz się w tętniącym życiem centrum nowoczesnego Sztokholmu z jego lśniącymi szklanymi budynkami. Usłyszysz o Gustawie Wazie, człowieku, który rozpoczął powstanie, które doprowadziło do uzyskania przez Szwecję niepodległości pięćset lat temu, i prześledzisz historię na brukowanych ulicach, które kiedyś płynęły krwią. I opowiem wam o Olausie Petri, księdzu, który prawie stracił życie za przeciwstawienie się Gustawowi Wazie po tym, jak został koronowany. Brązowe posągi królów będą patrzeć na ciebie, gdy będziesz spacerować po Kungsträdgården i słuchać ich historii. Przez całą drogę będziesz otoczony naturalnym pięknem jeziora Mälaren i nigdy nie będziesz daleko od wody, ponieważ Sztokholm leży na kilku wyspach dokładnie w miejscu, gdzie jezioro łączy się z Morzem Bałtyckim. Dowiesz się, gdzie będziesz jadł wino i kolację, jeśli kiedykolwiek zdobędziesz Nagrodę Nobla. Będziesz także mógł pochwalić się znajomym, że: • Widział prawdziwy stuletni kamień runiczny Wikingów • Zrobione w dość dużym Pałacu Sztokholmskim • Spacer po Västerlånggatan, najtańszej nieruchomości na szwedzkiej planszy Monopoly • Zauważyłem Królewską Operę Szwedzką i jej dwa wejścia • Znajdź fontannę, w której bez wątpienia będą się chlapać, jeśli Szwecja wygra mistrzostwa świata w hokeju na lodzie lub Konkurs Piosenki Eurowizji, gdy będziesz w mieście • Odkrył, skąd pochodzi określenie „syndrom sztokholmski”. • Dowiedziałem się o Alfredzie Noblu, człowieku, który czerpał zyski ze śmierci i zniszczenia, a następnie przekazał swoją fortunę na ufundowanie Nagrody Nobla, stojąc przed Muzeum Nagrody Nobla Poświęć co najmniej 90 minut na tę wycieczkę, ale nie krępuj się zatrzymać się w jednym z wielu malowniczych miejsc po drodze na kawę – najlepiej podawaną z tradycyjną szwedzką bułką cynamonową.

2-godzinna bezpłatna piesza wycieczka po Sztokholmie

6. 2-godzinna bezpłatna piesza wycieczka po Sztokholmie

Amike Tours zaprasza Cię w urzekającą podróż przez bogatą historię i tętniącą życiem kulturę Sztokholmu. Zaczynając od kultowego szwedzkiego parlamentu na Helgeandsholmen, zagłębiamy się w polityczne serce Szwecji, oferując unikalną perspektywę na jej zabytki legislacyjne. Nasza trasa, starannie zaplanowana pod kątem wydajności i zainteresowania, wije się przez historyczne ulice miasta, zapewniając wgląd w architektoniczną i kulturową ewolucję Sztokholmu. Gdy dotrzemy do Riddarholmen, przygotuj się na oczarowanie średniowiecznymi budynkami i historiami, które malują żywy obraz przeszłości miasta. Obszar ten, będący świadectwem trwałego dziedzictwa Sztokholmu, oferuje głębokie połączenie z historycznymi korzeniami miasta. Wycieczka kończy się w malowniczym Gamla Stan, gdzie ożywa esencja starego Sztokholmu. Tutaj, na starym mieście, jesteś otoczony gobelinem kolorowych budynków, wąskich uliczek i żywej atmosfery lokalnego życia. Wskazówki dotyczące transportu i odpowiednich miejsc są rozproszone podczas całej wycieczki, zapewniając kompleksowe zrozumienie układu miasta i jego najważniejszych atrakcji.

Sztokholm - atrakcje Starego Miasta, Pałac Królewski, zwiedzanie Muzeum Vasa

7. Sztokholm - atrakcje Starego Miasta, Pałac Królewski, zwiedzanie Muzeum Vasa

Wyrusz w intymną podróż przez Gamla stan, Stare Miasto w Sztokholmie. Podczas tej prywatnej wycieczki przekopiemy się przez wieki historii i dziedzictwa kulturowego i pokażemy Ci najważniejsze atrakcje i ukryte skarby miasta. Dostosujemy doświadczenie do Twoich zainteresowań i zapewnimy opcjonalne bilety do najwyżej ocenianych atrakcji. Odkryj to, co najlepsze w Sztokholmie! Zarezerwuj 2-godzinną pieszą wycieczkę po Starym Mieście w Sztokholmie, aby odkryć najważniejsze zabytki i podstawowe informacje o jego historii, kulturze i społeczeństwie. Twój prywatny przewodnik poprowadzi Cię przez najwęższą ulicę Sztokholmu, obok uroczego Kościoła Niemieckiego, do Stortorget, najstarszego publicznego placu w mieście. Zobaczysz katedrę Storkyrkan i Muzeum Nagrody Nobla, które jest poświęcone niektórym z największych światowych przywódców, naukowców i pisarzy. Zanurzysz się również w historii szwedzkiej rodziny królewskiej, podziwiając wspaniały Pałac Królewski i kościół Riddarholmen, miejsce spoczynku wielu szwedzkich monarchów i arystokratów. Wycieczka zakończy się przed Parlamentem, centrum szwedzkiego rządu i polityki. Zarezerwuj przedłużoną 3-godzinną pieszą wycieczkę, aby zobaczyć więcej Sztokholmu. Podczas tej wycieczki opuścisz wyspę Gamla stan i udasz się na relaksujący spacer obok Szwedzkiej Opery Królewskiej do Kungsträdgården, dawnego ogrodu królewskiego z pięknymi liściastymi ścieżkami, elementami wodnymi i imponującymi posągami. Będziesz także podążać Ścieżką Pamięci przez park Berzelii, w którym znajduje się pomnik Holokaustu poświęcony Raoulowi Wallenbergowi. Inne interesujące miejsca to historyczna rezydencja hrabiny Wilhelminy von Hallwyl, Królewski Teatr Dramatyczny i Synagoga Żydowska. Zarezerwuj 4-godzinną pieszą wycieczkę po Starym Mieście w Sztokholmie, aby wzbogacić swoje wrażenia o wizytę w Pałacu Królewskim! Zapewniamy bilety wstępu bez kolejki, aby dać Ci więcej czasu na zwiedzanie muzeów pałacowych zamiast czekania w kolejce. Przyjdź i odkryj historię i dziedzictwo szwedzkiej rodziny królewskiej, podziwiaj apartamenty królewskie wypełnione bogatą kolekcją sztuki oraz zabytkowych mebli i dekoracji, a także zobacz insygnia królewskie znajdujące się w Skarbcu Koronnym! Zarezerwuj 6-godzinną pieszą wycieczkę po Sztokholmie, aby odkryć najlepsze atrakcje Starego Miasta i Djurgården. Ta opcja obejmuje dodatkowe bilety wstępu bez kolejki do Muzeum Vasa, najczęściej odwiedzanego muzeum w całej Skandynawii. Nie przegap okazji, aby zobaczyć najlepiej zachowany XVII-wieczny okręt wojenny na świecie i poznać morską historię Szwecji, od epoki wikingów po dzień dzisiejszy. Ta rozszerzona wycieczka jest również okazją do zobaczenia Muzeum Nordyckiego i innych atrakcji Royal Djurgården, jednego z najpopularniejszych miejsc rekreacji i wypoczynku w Sztokholmie.

Sztokholm: Najważniejsze atrakcje miasta: spacer z lokalnym przewodnikiem

8. Sztokholm: Najważniejsze atrakcje miasta: spacer z lokalnym przewodnikiem

To doświadczenie zapewnia niezależny Lokalny. Masz tylko godzinę, żeby zakochać się w Sztokholmie? Wyzwanie przyjęte! Odkryj Sztokholm podczas krótkiej, ale słodkiej wycieczki, podczas której poznasz najciekawsze fakty dotyczące miasta, lokalnego stylu życia i współczesnej transformacji miasta. Spotkamy się pod Obeliskiem na Wzgórzu Zamkowym i stamtąd ruszymy na spacer :-) Odkryj, jak wygląda codzienne życie mieszkańców i dowiedz się, skąd miasto bierze swój charakterystyczny klimat, patrząc na nie oczami mieszkańca. Spacerując po mieście, odkryjesz dokładnie, co czyni Sztokholm wyjątkowym! To także Twoja szansa, aby uzyskać wskazówki od ekspertów na temat najlepszych kawiarni, restauracji i barów, które warto odwiedzić podczas pobytu tutaj, i dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać swoją wizytę. To idealne doświadczenie dla kogoś, kto odwiedza miasto po raz pierwszy lub dla kogoś, kto chce je odkryć na nowo! Jako LocalBini zrzeszamy pasjonatów z całego świata, dając im możliwość oferowania unikalnych doświadczeń za pośrednictwem naszego rynku. Kim jest lokalny? Lokalny to ktoś, kto z pasją dzieli się autentycznymi doświadczeniami w oparciu o swoje zainteresowania. Jako LocalBini łączymy pasjonatów z całego świata, dając im możliwość oferowania unikalnych doświadczeń za pośrednictwem naszego rynku.

Odkryj Sztokholm: Audioprzewodnik z przewodnikiem po Gamla Stan

9. Odkryj Sztokholm: Audioprzewodnik z przewodnikiem po Gamla Stan

Odkryj główne atrakcje Sztokholmu podczas audioprzewodnika po Gamla Stan z unikalnymi historiami dotyczącymi każdego miejsca. Niezależnie od tego, czy jesteś tu po raz pierwszy, czy byłeś tu wcześniej, na pewno się czegoś nauczysz! Wyruszysz w podróż w czasie i po drodze poznasz szwedzką historię i społeczeństwo. Po drodze odwiedzisz stożkowe punkty orientacyjne i dowiesz się, gdzie mieszkał założyciel Sztokholmu, gdzie miała miejsce sztokholmska krwawa łaźnia i gdzie znajdują się ukryte kamienie runiczne wikingów. Otrzymasz również wskazówki i wycieczki dotyczące wizyty. Poza typową wycieczką, Discover Stockholm angażuje Cię interaktywnymi quizami na każdym przystanku, zachęcając do głębszego zaangażowania się w historię i kulturę miasta. Wycieczka z przewodnikiem zawiera mapę ułatwiającą nawigację, umożliwiając rozpoczęcie, wstrzymanie lub powtórzenie sekcji zgodnie z własnymi preferencjami. Czy jesteś gotowy, aby odkryć sekrety Sztokholmu? Pozwól rozpocząć StoryHunt!

Rejs wycieczkowy po Archipelagu Sztokholmskim, piesza wycieczka po Gamla Stan

10. Rejs wycieczkowy po Archipelagu Sztokholmskim, piesza wycieczka po Gamla Stan

Chcesz zobaczyć to, co najlepsze w Sztokholmie w wodzie i poza nią? Odkryj najważniejsze atrakcje Gamla Stan (Starego Miasta) podczas 2-godzinnej prywatnej wycieczki pieszej z biletami na 2,5-godzinny rejs z przewodnikiem po Archipelagu Sztokholmskim. Zanurz się w bogatej historii miasta i popłyń przez malownicze wyspy i naturalne krajobrazy! Opcja 4,5-godzinna łączy 2-godzinną wycieczkę pieszą z 2,5-godzinnym rejsem. Twoja przygoda rozpocznie się w Gamla Stan, gdzie spotkasz naszego lokalnego przewodnika i udasz się na relaksujący spacer brukowanymi uliczkami wyłożonymi kolorowymi budynkami, historycznymi placami i kultowymi zabytkami. Zobaczysz wspaniały Pałac Królewski, XIII-wieczną katedrę sztokholmską (Storkyrkan), Muzeum Nagrody Nobla, Parlament, Szwedzką Operę Królewską i inne atrakcje. Każdemu krokowi towarzyszyć będą fascynujące historie i anegdoty o wydarzeniach historycznych i codziennym życiu w Sztokholmie, od epoki Wikingów po dzień dzisiejszy. Zapewniamy bilety na 2,5-godzinny rejs z przewodnikiem po Archipelagu Sztokholmskim. Twój prywatny przewodnik odprowadzi Cię na molo i przekaże bilety oraz wszystkie niezbędne informacje. Twoja grupa wejdzie na pokład wygodnego, nowoczesnego statku (bez przewodnika) i popłynie przez rozległe drogi wodne i wyspy Sztokholmu z kapitanem, który zapewni komentarz na żywo w języku angielskim i szwedzkim. Podziwiaj widoki i dźwięki różnorodnych naturalnych krajobrazów i tętniącej życiem dzikiej przyrody Archipelagu Sztokholmskiego oraz poznaj jego historyczne znaczenie i dziedzictwo kulturowe. Pozwól nam zabrać Cię na przygodę!

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Parliament House, Sweden: najlepsze atrakcje w pobliżu

Parliament House, Sweden: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Parliament House, Sweden? Kliknij tutaj.