Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Park Zrinjevac, Zagreb

Park Zrinjevac, Zagreb – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zagrzeb: Wycieczka po mieście z kolejką linową i tunelami z II wojny światowej

1. Zagrzeb: Wycieczka po mieście z kolejką linową i tunelami z II wojny światowej

Przespaceruj się z nami przez kilka godzin, podczas gdy my pokażemy Ci najważniejsze atrakcje Zagrzebia. Twój przewodnik będzie zawierał lokalne informacje i przydatne wskazówki, które sprawią, że będziesz chciał odkryć więcej. Rozpocznij wycieczkę w słynnym parku Zrinjevac w Zagrzebiu, który zapewni Ci wspaniałe selfie i okazje do robienia zdjęć. Z parku jedź dalej ulicą Bogovićeva, znaną z barów i restauracji. Następnie przejdziesz przez plac Ban Jelačić do następnego przystanku przy zabytkowej katedrze w Zagrzebiu. Po katedrze przejdź przez Dolac Farmers Market do tuneli z czasów II wojny światowej, aby zapoznać się z nowszą historią miasta. Ciesz się małym odpoczynkiem na kolejce linowej na szczyt wzgórza Grič. Na szczycie wzgórza znajduje się Gradec (górne miasto), skąd można podziwiać piękne panoramiczne widoki na miasto. Z Gradeca zjedź na ulicę Tkalčićeva. Ulica słynie również z barów i restauracji, więc możesz zdecydować, gdzie zatrzymać się na przekąskę. Zakończ wycieczkę na Placu Bana Jelačicia.

Zagrzeb: 2,5-godzinna wycieczka rowerowa po najważniejszych atrakcjach

2. Zagrzeb: 2,5-godzinna wycieczka rowerowa po najważniejszych atrakcjach

Czy jest coś lepszego niż wygodne siedzenie i jazda przez Zagrzeb na rowerze z lekkim powiewem w twarz? Poznaj chorwackie miasto w najbardziej ekscytujący sposób, z bliska i poczuj się jak miejscowy. Odkryj zabytki zarówno blisko, jak i daleko, ponieważ Twój przewodnik zabierze Cię do najpiękniejszych i najbardziej historycznych zabytków Zagrzebia. Odbywają się częste przystanki, każdy tak długo, jak chcesz. Poznaj historię tego historycznego miasta, przelatując obok budynków i ulicami, które istnieją od wieków. Ta trasa obejmuje zarówno śródmieście, jak i przedmieścia. Poznaj Plac Marszałka Tito, jeden z największych i najpiękniejszych placów w Chorwacji, w którym mieści się Chorwacki Teatr Narodowy i Uniwersytet w Zagrzebiu. Zajrzyj do Studni Życia i odkryj Zieloną Podkowę. Przejdź się ulicą Tkalčićeva i przejdź przez Krwawy Most wraz z wieloma innymi podczas tej wycieczki rowerowej po Zagrzebiu.

Zagrzeb: 3-godzinna klasyczna wycieczka rowerowa

3. Zagrzeb: 3-godzinna klasyczna wycieczka rowerowa

Odkryj podstawowe zabytki i atrakcje, jakie Zagrzeb ma do zaoferowania swoim gościom. Lokalni przewodnicy opowiedzą Ci wszystko, co musisz wiedzieć o współczesnym Zagrzebiu oraz o tym, jak ludzie żyją i spędzają czas. Wybierz poranną lub popołudniową wycieczkę. Rozpocznij swoją przygodę w sklepie dostawcy, gdzie będzie czekał na Ciebie przewodnik i rower. Poznaj wspaniałe stare budynki Górnego Miasta i nagrodź się przyjemnym zjazdem w kierunku Dolnego Miasta. Poznaj szczegóły niesamowitych wydarzeń i ludzi, którzy ukształtowali Zagrzeb jako piękną stolicę Europy Środkowej. Zatrzymaj się na przerwę w połowie wycieczki, aby napić się darmowego espresso jak miejscowi i z miejscowymi! Dowiedz się o najlepszych miejscach na kolację, zakupy, romantyczne spacery, modne miejsca i inne możliwości zwiedzania.

Z Zagrzebia: Barokowe miasto Varazdin i zamek Trakoscan

4. Z Zagrzebia: Barokowe miasto Varazdin i zamek Trakoscan

Rozpocznij dzień od odbioru z parku Zrinjevac. Wskocz do pojazdu AC i udaj się w kierunku barokowego miasta Varazdin. Po drodze Twój przewodnik podzieli się z Tobą ciekawymi historiami. Odkryj barokowy klejnot Varazdin z lokalnym licencjonowanym przewodnikiem. Odwiedź jeden z najpiękniejszych cmentarzy w Europie. Wybierz się na pieszą wycieczkę od twierdzy na Starym Mieście do ratusza, katedry i kościoła parafialnego św. Po wycieczce będziesz mieć czas wolny na własne działania. Przejazd do zamku Trakoscan. Bajkowy zamek pochodzi z końca XIII wieku, ale został zrekonstruowany w XIX wieku w duchu romantyzmu przez szlachecką rodzinę Draskovic. W zamku zobaczysz cenną kolekcję obrazów, mebli i broni. Wróć do Zagrzebia późnym popołudniem.

Prywatna piesza wycieczka po Zagrzebiu

5. Prywatna piesza wycieczka po Zagrzebiu

Wybierz pomiędzy porannym lub popołudniowym wyjazdem, a następnie rozpocznij pieszą wycieczkę z odbiorem z hotelu lub hostelu w centrum Zagrzebia. Przejazd najkrótszą kolejką linową na świecie zabierze nas do Górnego Miasta – Gradec, jednej z dwóch średniowiecznych osad, z których pochodzi Zagrzeb. Ciesz się urokiem i harmonią promenady Strossmayer, jednego z najlepszych miejsc do podziwiania panoramicznych widoków na dachy i krajobraz Zagrzebia. Zobaczymy wieżę Lotrscak, w której znajduje się armata Gric wystrzeliwana codziennie w południe, barokowy kościół św. Katarzyny wybudowany przez jezuitów, siedziby chorwackiego parlamentu i rządu oraz kościół św. Trzy królestwa Chorwacji. Kontynuuj w kierunku Bramy Kamiennej, która była częścią systemu obronnego Gradeca i jest to jedyna brama miejska, która przetrwała do dnia dzisiejszego. Wewnątrz bramy znajduje się niewielka kapliczka z obrazem Matki Boskiej, patronki miasta. Zejdź do Dolnego Miasta popularną ulicą Tkalciceva. Krótki spacer przez otwarty rynek Dolac (rynek jest zamknięty w godzinach popołudniowych) zaprowadzi Cię do drugiej średniowiecznej osady – Kaptol. Rynek Dolac jest największym w Zagrzebiu, gdzie będziesz miał okazję porozmawiać o lokalnej kuchni. Dowiecie się też nieco więcej o ciekawej historii monumentalnej Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Władysław I, król Węgier, założył pod koniec XI wieku diecezję zagrzebską. Kontynuuj w kierunku głównego placu Zagrzebia, Placu Jelačicia. Ban Jelacic był ważną postacią historyczną dla Chorwatów, a dziś plac jest popularnym miejscem spotkań wszystkich mieszkańców. Zakończ wycieczkę odwiedzając piękny park Zrinjevac, najbardziej urokliwy park w słynnej „podkowie Lenuci”.

Sesja zdjęciowa w Zagrzebiu

6. Sesja zdjęciowa w Zagrzebiu

Witamy na ekskluzywnej wycieczce po Zagrzebiu, podczas której Twój przewodnik jest nie tylko doświadczonym ekspertem, ale także profesjonalnym fotografem, który zrobi wspaniałe zdjęcia z Twojej przygody, zredaguje je i szybko dostarczy. Rozpoczynając wycieczkę, zostaniesz ciepło przywitany przez swojego przewodnika-fotografa, który będzie Ci towarzyszył w przyjaznej atmosferze podczas 1,5-2-godzinnej wycieczki. Przeglądaj malownicze Górne Miasto, historyczne serce Zagrzebia, wędruj wąskimi brukowanymi uliczkami, podziwiaj średniowieczną architekturę i zanurz się w czarującej atmosferze. Twój przewodnik podzieli się wciągającymi historiami i spostrzeżeniami na temat historii, kultury i ukrytych skarbów miasta. Podczas wycieczki Twój przewodnik-fotograf fachowo uchwyci szczere ujęcia, wyjątkowe ujęcia i oszałamiające kompozycje, które pokażą Twoje wrażenia z Zagrzebia. Od momentów śmiechu po pozowane ujęcia na kultowym tle — każde zdjęcie opowie historię i zachowa Twoje wspomnienia na zawsze. Poznaj największy i najstarszy targ spożywczy na świeżym powietrzu w Zagrzebiu, kolorowe ulice Tkalčićeva i Radićeva, tunel, ulicę Krwawego Mostu i idź na Plac św. Marka ze słynnym kościołem św. Marka, będącym punktem kulminacyjnym wycieczki. Kolorowy dach pokryty dachówką i misterne detale kościoła stanowią urzekające tło dla Twoich zdjęć. Dzięki wskazówkom fotografa przybierzesz idealne pozy i zrobisz niezapomniane zdjęcia w tej historycznej scenerii. Kontynuując zwiedzanie Górnego Miasta, będziesz miał okazję zatrzymać się w malowniczych punktach widokowych i uchwycić panoramiczne widoki na dachy i zabytki Zagrzebia. Twój fotograf będzie tam, aby upewnić się, że masz zapierające dech w piersiach zdjęcia do pielęgnowania. Oprócz aspektu fotograficznego, Twój przewodnik zapewni również dogłębną wiedzę o Zagrzebiu, oferując wgląd w lokalne tradycje, niuanse kulturowe oraz najlepsze miejsca do jedzenia i picia, ciekawe muzea do odwiedzenia i poznanie miasta jak prawdziwy lokalny. Odkryj czarujące Górne Miasto, ale także miej u boku profesjonalnego fotografa i przewodnika. Zanurz się w bogatej historii miasta, rób wspaniałe zdjęcia i stwórz trwałe wspomnienia z wizyty w Zagrzebiu.

Prywatny spacer archeologiczny po Zagrzebiu

7. Prywatny spacer archeologiczny po Zagrzebiu

Wycieczka trwa 3 godziny. Rozpoczyna się w samym centrum Zagrzebia przy Maquette miasta Zagrzeb lub w innym miejscu spotkania zgodnie z preferencjami klienta. Zostaniesz krótko zapoznany z planem zwiedzania i podstawowymi terminami archeologicznymi Zagrzebia i Chorwacji. Ta urzekająca wycieczka obejmuje liczne atrakcje miasta, począwszy od katedry w Zagrzebiu i targu Dolac. Po zapoznaniu się z pięknem ulicy Tkalčićeva udamy się do Muzeum Miejskiego. Będzie to krótka wizyta, ale zdecydowanie warto. Na placu św. Marka poznasz kilka metod archeologicznych i dowiesz się, dlaczego jest to ważne miejsce dla historii Zagrzebia i Chorwacji. Dwa oryginalne miejsca archeologiczne obejmują również Park Grič, Plac Ban Jelačić i Park Zrinjevac, z których wszystkie znajdują się w Górnym i Dolnym Mieście. W pewnym momencie zrobimy sobie przerwę na kawę, chociaż w starym Zagrzebiu nie ma dowodów na istnienie kawiarni :) ! Nie martw się, w Chorwacji mamy doskonałe wina i piwa! Załóż wygodne buty, miej dobre chęci i voila, możemy zaczynać! Jesteśmy bardzo elastyczni, jeśli chodzi o robienie przerw na zdjęcia lub chodzenie do toalety.

Prywatna jednodniowa wycieczka do stolicy Chorwacji Zagrzebia inc. lokalny przewodnik

8. Prywatna jednodniowa wycieczka do stolicy Chorwacji Zagrzebia inc. lokalny przewodnik

Poznaj Zagrzeb i poznaj jego historię od średniowiecza po zimną wojnę podczas jednodniowej wycieczki z Wenecji. Śledź i słuchaj fascynujących opowieści lokalnego przewodnika, gdy zobaczysz zabytki, takie jak katedra w Zagrzebiu i kościół św. Marka. Ciesz się wolnym czasem na samodzielne zwiedzanie miasta. Rozpocznij wycieczkę od odbioru w wyznaczonym czasie z miejsca zakwaterowania w Wiedniu. Po krótkim wprowadzeniu kontynuuj podróż przez austriacką i słoweńską wieś, z przerwą na kawę i śniadanie w połowie drogi do Zagrzebia. Po przybyciu do Zagrzebia przywita Cię Twój anglojęzyczny przewodnik, który przedstawi Ci historię chorwackiej stolicy, w tym najsłynniejsze miejsca. Zobacz Plac Ban Jelacica, Górne Miasto, średniowieczną Kamienną Bramę, gotycką katedrę w Zagrzebiu, kościół i plac św. Marka oraz park Zrinjevac. Zapytaj o lokalne legendy i mity oraz o ukryte złoto pod Zagrzebiem. Dowiedz się o połączeniu dwóch miast Kaptol i Gradec w dzisiejsze miasto Zagrzeb oraz o tureckiej inwazji na miasto i jego obronie przed armatą Gric, która przekształciła się w nowoczesną tradycję. Poświęć czas wolny na lunch, zakupy lub odwiedź jedno z wielu centralnie położonych muzeów lub wystaw w okolicy, zanim wrócisz do swojego miejsca zakwaterowania w Wiedniu.

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg::

Park Zrinjevac, Zagreb: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Park Zrinjevac, Zagreb? Kliknij tutaj.