Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Park Szczytnicki

Park Szczytnicki

Park Szczytnicki – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wrocław: Wycieczka e-samochodem w małej grupie i audioprzewodnik

1. Wrocław: Wycieczka e-samochodem w małej grupie i audioprzewodnik

Zachwyć się pięknem Wrocławia, poruszając się po mieście pojazdem z napędem elektrycznym. Zobacz najciekawsze miejsca i zabytki stolicy Dolnego Śląska, docierając do nich za pomocą wygodnego i komfortowego środka transportu. Poznaj Wrocław, odwiedzając zabytki, na zobaczenie których potrzeba byłoby 6–7 godzin w przypadku tradycyjnej wycieczki pieszej. Dowiedz się więcej o historii miasta, korzystając z tras opracowanych na potrzeby tej wycieczki przez licencjonowanych przewodników. Przed powrotem na urokliwe wrocławskie Stare Miasto wykorzystaj czas wolny, aby przyjrzeć się 2 najważniejszym miejscom na trasie wycieczki – katedrze i multimedialnej fontannie.

Wrocław: Prywatna wycieczka e-samochodem z przewodnikiem

2. Wrocław: Prywatna wycieczka e-samochodem z przewodnikiem

Odkryj piękno Wrocławia podczas 2-godzinnej wycieczki samochodem elektrycznym. Zobacz wiele interesujących zabytków i zabytków miasta w wygodny i wygodny sposób. Trasa zabiera zwiedzających do 30 najważniejszych zabytków i atrakcji stolicy Dolnego Śląska. Trasy wycieczki zostały przygotowane przez licencjonowanych przewodników po mieście i obejmują takie miejsca jak: Kościół św. Elżbiety, Jatki, Uniwersytet Wrocławski, Ossolineum, Hala Targowa, Wyspa Piasek, Most Piasek, Ostrów Tumski, Ogrody Botaniczne, Kościół św. . Komentarz na pokładzie jest dostępny w wielu językach. Wysokiej jakości nagłośnienie w aucie elektrycznym umożliwia poznanie ekscytującej historii miasta w wybranym przez siebie języku.

Wrocław: 3-godzinna wycieczka rowerowa w języku angielskim lub polskim

3. Wrocław: 3-godzinna wycieczka rowerowa w języku angielskim lub polskim

Wsiądź na dobrze utrzymany i stylowy rower i wybierz się na trzygodzinną wycieczkę z przewodnikiem po Wrocławiu. Unikaj tłumów turystów, zmęczonych stóp i ruchu ulicznego, korzystając z wiedzy przewodnika informacyjnego. Podczas tej wycieczki będziesz mógł podziwiać imponującą barokową architekturę wrocławskiej Starówki, która została starannie odrestaurowana po II wojnie światowej, odwiedzić Ostrów Tumski, czyli Ostrów Tumski, najstarszą część miasta i odwiedzić Halę Stulecia, arcydzieło architektury wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza tymi miejscami wycieczka zaprowadzi Cię do Rynku Głównego, Promenady Starego Miasta, Jatek, pomnika zwierząt rzeźnych na Spiżu, Więzienia Starego Miasta, Uniwersytetu Wrocławskiego, Pomnika Szermierza, Ossolineum, Hali Targowej, Wzgórz Polskich, Placu Grunwaldzkiego, Zwierzynieckiego Most, Wrocławskie Zoo, Ogród Japoński, Iglica, Park Szczytnicki, Muzeum Narodowe, Dom Starej Giełdy i Targ Solny.

Wrocław: multimedialny wieczorny pokaz fontann

4. Wrocław: multimedialny wieczorny pokaz fontann

Udaj się na plac Solny i skorzystaj z transportu przez zabytkową starówkę i Ostrów Tumski do parku Szczytnickiego, gdzie odbędzie się pokaz. W drodze na pokaz zobaczysz kilka godnych uwagi zabytków. Po dotarciu na miejsce obejrzyj 25-minutowy pokaz z wykorzystaniem największej tego typu instalacji w Polsce. Zobacz różnorodne animacje i obrazy wyświetlane na strumieniach wody. Zachwyć się kolorowym pokazem audiowizualnym z ponad 800 światłami, 300 projektorami wodnymi i 3 strumieniami ognia. Po pokazie wsiądź z powrotem do autobusu i wróć na plac Solny.

Wycieczka rowerowa po wrocławskiej starówce, najważniejszych atrakcjach i przyrodzie

5. Wycieczka rowerowa po wrocławskiej starówce, najważniejszych atrakcjach i przyrodzie

Z niezliczonymi wyspami, mostami i zabytkami historycznymi nie ma lepszego sposobu na zwiedzanie Wrocławia „Wenecji Północy” niż na rowerze. Dołącz do naszego Bike Passion Guide na wycieczkę rowerową po najbardziej spektakularnych zabytkach Starego Miasta i miejscach przyrodniczych. Aktywuj się i zakochaj w zabytkach Wrocławia! Podczas 2-godzinnej wycieczki wsiądziesz na profesjonalny rower i podążysz za Lokalnym przewodnikiem po pięknych, dobrze utrzymanych drogach i ulicach rowerowych. Z Narodowego Forum Muzyki pojedziesz rowerem do zabytkowej ulicy Kazimierza Wielkiego, gdzie zobaczysz XVIII-wieczny pałac z barokowym ogrodem, w którym obecnie mieści się Muzeum Miejskie Wrocławia. Wrocławskie Stare Miasto zaskoczy Cię swoim urokiem, starymi kolorowymi kamienicami, kultową XIV-wieczną gotycką parafią rzymskokatolicką św. Elżbiety Węgierskiej oraz domami Jasia i Małgosi. Przejedź się wokół średniowiecznego Rynku, aby zanurzyć się w tętniącej życiem atmosferze tego miasta i odkryć historię Ratusza Staromiejskiego i Pręgierza (Pregierz). Trasa będzie kontynuowana wzdłuż malowniczej Odry, gdzie zobaczysz Uniwersytet Wrocławski, oraz przez niektóre z uroczych wrocławskich wysp, takich jak Wyspa Piasek i Wyspa Słodowa. Poznaj zabytki architektury Ostrowa Tumskiego, czyli Ostrowa Tumskiego, z wieloma kościołami, klasztorami, Pałacem Arcybiskupim i jednym z najbardziej charakterystycznych symboli miasta – Katedrą św. Jana Chrzciciela. Zobaczysz także Muzeum Narodowe, Panoramę Racławicką i Ratusz. Pod koniec wycieczki poczujesz się tak, jakby Wrocław był Twoim domem! Wybierz opcję 3-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o Wrocławiu i zobaczyć więcej historycznych i współczesnych zabytków. Na przedłużonej trasie znajdą się spokojniejsze miejsca przyrodnicze, takie jak zalesiony Park Szczytnicki. Zobaczysz także miejsca bardziej popularne wśród mieszkańców niż turystów, takie jak Pergola, Fontanna Multimedialna, Pawilon Czterech Kopuł czy kultowa Iglica - blisko 100-metrowa. stalową iglicę przed wielką, okrągłą Halą Stulecia. Aby wrażenia były jeszcze lepsze, przewodnik poczęstuje Cię również pysznymi polskimi pączkami!

Park Szczytnicki: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Park Szczytnicki? Kliknij tutaj.

Park Szczytnicki: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 532 opinii

Roman był świetnym przewodnikiem, doskonałą znajomością języka niemieckiego i świetnymi szczegółami na temat historii miasta! To była prawdziwa atrakcja!

pan Anthony potrafił bardzo ciekawie, przedstawić nam Wroclaw. ma bardzo dużo wiadomości, które potrafił nam interesująco opowiedzieć

Bardzo sympatyczny kierowca z dużą miłością do Wrocławia. Bardzo informujące. Różne wyjaśnienia. Było dużo zabawy. Wysoce polecany.

Doskonały przewodnik. Jego opowieści o Wrocławiu sprawiają, że mam ochotę wracać do tego pięknego miasta.

Przewodnik z pasją, ciekawie przedstawił Wrocław w pigułce. Polecam