Atrakcje i wycieczki
Park Sempione

Park Sempione – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet na autobus hop-on hop-off

1. Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet na autobus hop-on hop-off

Skorzystaj z tego karnetu na autobus hop-on hop-off do zwiedzania Mediolanu i podziwiaj panoramiczne widoki na miasto. Ten bilet zapewnia dostęp do 4 oddzielnych, ale łączących się pętli autobusowych i pozwala wysiąść przy atrakcjach, które chcesz dalej odkrywać. Wybierz komentarz dostępny w 10 językach za pośrednictwem audioprzewodnika i posłuchaj faktów o godnych uwagi budynkach, takich jak Opera i Castello Sforzesco. Poznasz także lokalne potrawy, w tym przepis na Cotoletta alla Milanese i historię panettone. Latem odkryj Mediolan pod gwiazdami dzięki naszej nocnej wycieczce, wyjątkowemu doświadczeniu, które pozwoli Ci zobaczyć miasto z innego punktu widzenia. Doświadcz magii Mediolanu o zmierzchu z wysokiego punktu widzenia. Zobacz majestatyczny Zamek Sforzów, malownicze Navigli i zapierające dech w piersiach piękno Duomo di Milano, wszystko oświetlone pod nocnym niebem, podczas naszej czarującej nocnej wycieczki po Mediolanie Linia A: Przystanek 1 - Castello Przystanek 2 - Cadorna Przystanek 3 - Cenacolo Przystanek 4 - Corso Magenta Przystanek 5 - Duomo Przystanek 6 - Manzoni - Scala Przystanek 7 - Manin Przystanek 8 - Moscova Linia B: Przystanek 1 - Duomo Przystanek 2 - La Scala Przystanek 3 - Manin Przystanek 4 - Repubblica Przystanek 5 - Palazzo Lombardia Przystanek 6 - Stazione Centrale Przystanek 7 - Buenos Aires Przystanek 8 - Porta Venezia Przystanek 9 - San Babila Linia C: Przystanek 1 - Castello Przystanek 2 - Triennale Przystanek 3 - Arco della Pace Przystanek 4 - City Life Przystanek 5 - Casa Milan Przystanek 6 - Mico - Centrum Kongresowe Przystanek 7 - Lotto - Montebianco Przystanek 8 - Lido Przystanek 9 - Ippodromo Przystanek 10 - Stadio San Siro Przystanek 11 - Lotto - Monterosa Przystanek 12 - Buonarroti Przystanek 13 - Pagano Przystanek 14 - Conciliazione Przystanek 15 - Parco Sempione Linia D : Przystanek 1 - Castello Przystanek 2 - Cadorna Przystanek 3 - Cenacolo Przystanek 4 - Navigli Przystanek 5 - Via Olona Przystanek 6 - Corso Magenta Przystanek 7 - Duomo Przystanek 8 - La Scala Przystanek 9 - Brera

Mediolan: Bilet wstępu do Zamku Sforzów z cyfrowym audioprzewodnikiem

2. Mediolan: Bilet wstępu do Zamku Sforzów z cyfrowym audioprzewodnikiem

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilet wstępu do jednego z najpopularniejszych zabytków Mediolanu – zamku Sforzów, czyli średniowieczno-renesansowej fortecy zbudowanej w XIV wieku. Odkrywaj tereny zamkowe oraz muzeum z licznymi dziełami sztuki, jednocześnie dowiadując się ciekawych informacji z audioprzewodnika w aplikacji. Rozpocznij swoją przygodę od wymiany kuponu w miejscu zbiórki przed zamkiem na Piazza Castello. Pamiętaj, aby mieć już pobraną aplikację z audioprzewodnikiem, dzięki której zwiedzanie zamku i muzeum będzie pouczające i pełne wrażeń. Podczas odkrywania zamku dowiesz się, dlaczego była to jedna z największych twierdz w Europie, i poznasz fascynującą historię tej znanej budowli. Z pewnością zrozumiesz, dlaczego jest to jeden z najcenniejszych i najczęściej odwiedzanych zabytków w Mediolanie. Warto też odwiedzić działające na miejscu muzeum, w którym wystawiono niezliczone historyczne i słynne dzieła sztuki autorstwa takich wielkich artystów, jak Michał Anioł i Leonardo da Vinci. Twój audioprzewodnik jest ważny od momentu rozpoczęcia pobytu w Mediolanie. W audioprzewodniku znajdziesz wiele proponowanych tras spacerowych, które pomogą Ci poznać kulturę i historię miasta.

Mediolan: Bilet wstępu do Branca Tower

3. Mediolan: Bilet wstępu do Branca Tower

W latach 30. Mediolan zbudował swój totem na polanie Parco Sempione. Zaprojektowana przez Gio Pontiego wieża jest uważana za prawdziwe dzieło sztuki, w którym spotykają się nowoczesna architektura i nowe techniki. Smukły i przejrzysty, prawdziwe wyzwanie architektoniczne, powstał w rekordowym czasie – zaledwie dwa i pół miesiąca. Piękna obudowa i ściana, zwrócone w stronę parku z przezroczystego kryształu o wysokiej wytrzymałości, pozwalają na perspektywiczny widok wieży od wewnątrz. Wykonana ze specjalnej stali, kołnierzowa i skręcana, wieża ma 108,60 metra wysokości. Dziś nowoczesna winda może wnieść na górę 7 osób w czasie krótszym niż jedna minuta.

Mediolan: Bilet na ostatnią wieczerzę i zwiedzanie zamku Sforzów

4. Mediolan: Bilet na ostatnią wieczerzę i zwiedzanie zamku Sforzów

Spotkaj się ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem i wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem po arcydziele Leonarda Ostatnia Wieczerza. Urok i tajemnica, pasja i zdrada: Ostatnią Wieczerzę i jej sekrety znajdziesz w refektarzu klasztornym w Santa Maria delle Grazie. Jest to jedno z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych dzieł na świecie. Na koniec wizyty wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem do zamku Sforzów, gdzie dzięki naszemu przewodnikowi będziesz mógł cieszyć się niezwykłą wizytą w niektórych muzeach zamku. Poczuj prawdziwy smak średniowiecznego życia! Samodzielnie odwiedzisz pozostałe muzea zamku, których nie zwiedziłeś z przewodnikiem

Mediolan: Najważniejsze atrakcje i ukryte skarby Wycieczka rowerowa

5. Mediolan: Najważniejsze atrakcje i ukryte skarby Wycieczka rowerowa

Rozpocznij wycieczkę w pobliżu dworca kolejowego Centrale, popularnej dzielnicy aperitifów z pięknymi kanałami. Następnie udaj się między innymi do Giełdy Papierów Wartościowych w Mediolanie, katedry Duomo i zamku Sforzesco. Posłuchaj swojego kompetentnego przewodnika, który wyjaśni historię miasta, a także ciekawe anegdoty dotyczące teraźniejszości. Poznaj nowe dzielnice miasta, w tym Gae Aulenti, podziwiaj budynek Vertical Wood i przejdź przez najbardziej eleganckie place. Podczas zwiedzania centrum miasta przejedź rowerem przez bujny park Sempione i Galerię Vittorio Emanuele. Odkryj stare miasto, które pokazuje zarówno chwalebną przeszłość miasta, jak i jego zapierającą dech w piersiach nowoczesność, która charakteryzuje rozwój Mediolanu w XXI wieku.

Mediolan: zwiedzanie segwayem

6. Mediolan: zwiedzanie segwayem

Odkryj Mediolan w ramach tej wycieczki z przewodnikiem na segwayu. Pojedź za pilotem wycieczki przez ulice miasta, słuchając komentarza o mijanych miejscach, kościołach i pomnikach.  Wycieczka rozpoczyna się od wprowadzenia, dzięki któremu poczujesz się pewniej podczas jazdy. Po zapoznaniu się z obsługą segwaya wyrusz na przejażdżkę po zabytkowym centrum Mediolanu. Zobacz wszystkie główne zabytki i posłuchaj ciekawego komentarza przewodnika. Przejedź przez park Sempione do zamku Sforzów, w którym kiedyś mieszkały rodziny rządzące Mediolanem. Udaj się dalej do wspaniałego placu Katedralnego, gdzie zobaczysz galerię poświęconą Wiktorowi Emanuelowi II, która dziś pełni funkcję luksusowego centrum handlowego i mieści wiele sklepów najbardziej znanych marek świata, takich jak Prada czy Armani. Następnie udaj się do wspaniałej mediolańskiej katedry, po czym przejedź przez elegancki deptak Via Dante, a następnie pojedź na Piazza dei Mercanti – centrum średniowiecznego Mediolanu.

Mediolan: skarby renesansu i Ostatnia Wieczerza – pieszo

7. Mediolan: skarby renesansu i Ostatnia Wieczerza – pieszo

Weź udział w tej pieszej wycieczce z przewodnikiem, aby odkryć renesansowe skarby Mediolanu. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki do wpisanej na listę UNESCO bazyliki Santa Maria delle Grazie, gdzie zobaczysz malowidło „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci, a także do XVI-wiecznego kościoła San Maurizio al Monastero Maggiore i średniowiecznego zamku Sforzów. Omiń kolejki do konwentu dominikanów, gdzie znajduje się słynny fresk da Vinciego „Ostatnia Wieczerza”. Przyjrzyj się z bliska temu arcydziełu, podczas gdy przewodnik będzie opowiadał o kompozycji fresku, perspektywie zastosowanej przez malarza oraz użytych przez niego barwach. Następnie przejdź kilka przecznic do ukrytej perły miasta – XVI-wiecznego kościoła San Maurizio al Monastero Maggiore zwanego czasami „Kaplicą Sykstyńską” Mediolanu. Później udaj się do imponującego zamku Castello Sforzesco, który był siedzibą mediolańskich książąt. Obejrzyj piękny park Parco Sempione otaczający twierdzę, przejdź obok wieży zegarowej Torre del Filarete i przespaceruj się przez wojskowe dziedzińce. Poznaj ciekawe fakty na temat rodziny Sforzów i dowiedz się, dlaczego da Vinci mieszkał na zamku przez dziesiątki lat jako gość rodziny.  

Mediolan: 20 atrakcji w audioprzewodniku z mapą trasy

8. Mediolan: 20 atrakcji w audioprzewodniku z mapą trasy

Mediolan to miasto, w którym moda, historia i nowoczesność łączą się, tworząc symfonię elegancji i innowacji. Twój audioprzewodnik poprowadzi Cię do 20 najlepszych atrakcji miasta, pozwalając na zwiedzanie we własnym tempie i zatrzymywanie się w dowolnych miejscach. Wyobraź sobie spacer po Galleria Vittorio Emanuele II, architektonicznym arcydziele, które szepcze opowieści o zamiłowaniu Mediolanu do wyrafinowania. Wyobraź sobie, że stoisz przed katedrą w Mediolanie, gotyckim klejnotem ozdobionym iglicami i posągami, które opowiadają wieki historii. Poczuj puls kreatywności w historycznej dzielnicy Brera, gdzie brukowane uliczki prowadzą do galerii sztuki, butików i kawiarni. Podczas gdy audioprzewodnik oprowadza Cię po zamku Sforzów, wyobraź sobie potężne dziedzictwo rodzin Visconti i Sforzów. Od nowoczesnej panoramy Porta Nuova po artystyczną dzielnicę Navigli, gdzie kanały wiją się przez modne sklepy, a tętniące życiem życie wypełnia noc, Mediolan rozwija się jako miasto, które płynnie łączy tradycję i współczesny urok. Dowiedz się więcej o 20 największych atrakcjach turystycznych w Mediolanie. Jego historię, kulturę, mity, architekturę i inne ważne fakty znajdziesz w audioprzewodniku, który rozpoczyna się na dworcu centralnym miasta i prowadzi od jednego miejsca do drugiego. Twój audioprzewodnik obejmuje 20 zabytków: 1. Dworzec kolejowy Milano Centrale 2. Piazza Gae Aulenti 3. Cmentarz Monumentalny 4. Arco della Pace 5. Park Sempione 6. Zamek Sforzesco 7. Bazylika Sant'Ambrogio 8. Cenacolo di Leonardo 9. Santa Maria delle Grazie 10. Chiesa di San Maurizio al Monastero Maggiore 11. Pinacoteca di Brera 12. Teatro alla Scala 13. Galleria Vittorio Emanuele II 14. Biblioteka Ambrozjańska 15. Chiesa di Santa Maria presso San Satiro 16. Muzeum katedry w Mediolanie 17. Katedra w Mediolanie 18. Katedra w Mediolanie 19. Via Monte Napoleone 20. Villa Necchi Campiglio Wszystko, czego potrzebujesz, to słuchawki i urządzenie mobilne, aby rozpocząć zwiedzanie.

Mediolan: Mała grupa - Zamek, degustacja gelato i katedra na dachu

9. Mediolan: Mała grupa - Zamek, degustacja gelato i katedra na dachu

Ta 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem w małej grupie max. 12 uczestników przedstawi Ci najważniejsze zabytki Mediolanu, w tym katedrę i jej panoramiczny dach z biletami wstępu bez kolejki, zamek Sforzów i dowiesz się, dlaczego jego wartości historyczne i kulturowe są tak ważne dla Mediolanu i Włoch. Doświadczysz również degustacji jednego z najlepszych miejsc z lodami w Mediolanie! Wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się na Piazza Duomo, gdzie możesz podziwiać wyjątkową i piękną gotycką architekturę największego kościoła we Włoszech, którego ukończenie zajęło 6 wieków. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem i gwarantowanym biletom wstępu bez kolejki, natychmiast wjedziesz windą na taras na dachu Duomo, aby podziwiać panoramiczny 360-stopniowy widok na Mediolan. Następnie wejdziesz do katedry Duomo, a Twój prywatny przewodnik pomoże Ci odkryć podziemny obszar archeologiczny pod Duomo i muzeum Duomo. Duomo w Mediolanie jest największym kościołem we Włoszech i czwartym co do wielkości na świecie, mogącym pomieścić do 40 000 osób. W latach trzydziestych XX wieku w Mediolanie wprowadzono specjalne prawo (jak dowiesz się podczas wycieczki, nie było ono później przestrzegane...), zgodnie z którym żadne budynki nie mogły być wyższe niż najwyższy punkt Duomo. Na jego dachach znajduje się około 3400 posągów i nie wszystkie są świętymi lub aniołami. Możesz na przykład podziwiać posąg boksera Primo Carnery (mistrza świata wagi ciężkiej w boksie w latach 30. - był pierwszym Włochem, który zdobył ten tytuł), posąg gołębia, jedną z rakiet tenisowych i Statuę Wolności (mit mówi, że zainspirowała ona nowojorską!). Po Duomo, Twój prywatny przewodnik będzie Ci towarzyszył przez Galleria Vittorio Emanuele II, nazwaną na cześć pierwszego króla Włoch. Zbudowana w XIX wieku Galleria została zbudowana z inicjatywy króla w celu reprezentowania modernizacji Mediolanu i połączenia La Scali i Piazza Duomo, najważniejszych zabytków tamtych czasów. Teraz jest to wielki pokaz wielu pięknych butików z modą z najwyższej półki i słynnych restauracji, a wszystko to wewnątrz ogromnego zdobionego szklanego dachu Gallerii. Po Galleria Vittorio Emanuele II, Twój kompetentny przewodnik zabierze Cię na Piazza della Scala, gdzie będziesz obserwować z zewnątrz jeden z wiodących teatrów operowych i baletowych na świecie. Wycieczka zakończy się spacerem przez majestatyczny Piazza Cordusio i Via Dante, aby odwiedzić słynny Zamek Sforzów. Będąc jedną z najpiękniejszych, ufortyfikowanych budowli we Włoszech i jedną z największych w Europie, Zamek Sforzów łączy się z Parkiem Sempione, zapewniając zapierający dech w piersiach widok na słynny Łuk Pokoju (Arco della Pace).

Mediolan: Prywatna wycieczka - Duomo, Zamek Sforzów i degustacja lodów

10. Mediolan: Prywatna wycieczka - Duomo, Zamek Sforzów i degustacja lodów

Ta prywatna 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem przedstawi najważniejsze zabytki Mediolanu i wyjaśni, dlaczego ich wartości historyczne i kulturowe są tak ważne dla Mediolanu i Włoch. Aby podzielić się prawdziwą wartością włoskiej kultury, przeżyjesz także degustację jednego z najlepszych lodziarni w Mediolanie! Wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się na Piazza Duomo, gdzie można podziwiać wyjątkową i piękną gotycką architekturę największego kościoła we Włoszech, którego ukończenie zajęło 6 wieków. Dzięki wcześniej zarezerwowanym i gwarantowanym biletom bez kolejki od razu wjedziesz windą na taras na dachu Duomo, aby podziwiać panoramę Mediolanu w zakresie 360 stopni. Następnie wejdziesz do katedry Duomo, a Twój prywatny przewodnik pomoże Ci odkryć podziemny obszar archeologiczny pod Duomo i muzeum Duomo. Duomo w Mediolanie jest największym kościołem we Włoszech i czwartym co do wielkości na świecie, mogącym pomieścić do 40 000 osób. W latach 30. XX wieku w Mediolanie wprowadzono specjalne prawo (jak przekonasz się podczas wycieczki, później nie było ono przestrzegane...), zgodnie z którym żaden budynek nie mógł być wyższy niż najwyższy punkt Duomo. Na jego dachach znajduje się około 3400 posągów i nie wszystkie są świętymi lub aniołami. Na przykład można podziwiać pomnik boksera Primo Carnera (mistrza świata w boksie wagi ciężkiej w latach 30. – był pierwszym Włochem, który zdobył ten tytuł), posąg gołębia, jeden z rakietą tenisową i Statuę Wolności (mit głosi, że zainspirowała nowojorską!). Po Duomo Twój prywatny przewodnik poprowadzi Cię przez Galleria Vittorio Emanuele II, nazwaną na cześć pierwszego króla Włoch. Zbudowana w XIX wieku Galeria została zbudowana z inicjatywy króla w celu reprezentowania modernizacji Mediolanu i połączenia La Scali i Piazza Duomo, najważniejszych zabytków tamtych czasów. Teraz jest to wielki pokaz wielu pięknych butików z wysokiej klasy modą i słynnych restauracji, a wszystko to wewnątrz ogromnego zdobionego szklanego dachu Galerii. Po Galleria Vittorio Emanuele II Twój kompetentny przewodnik zaprowadzi Cię na Piazza della Scala, gdzie będziesz obserwować z zewnątrz jeden z wiodących teatrów operowych i baletowych na świecie. Wycieczka zakończy się spacerem po majestatycznym Piazza Cordusio i Via Dante, aby odwiedzić słynny Zamek Sforzów. Będąc jedną z najpiękniejszych, ufortyfikowanych budowli we Włoszech i jedną z największych w Europie, Zamek Sforzów łączy się z Parkiem Sempione, zapewniając zapierający dech w piersiach widok na słynny Łuk Pokoju (Arco della Pace).

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 34
Sortuj wg::

Park Sempione – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet na autobus hop-on hop-off

Mediolan: 24-, 48- lub 72-godzinny bilet na autobus hop-on hop-off

Skorzystaj z tego karnetu na autobus hop-on hop-off do zwiedzania Mediolanu i podziwiaj panoramiczne widoki na miasto. Ten bilet zapewnia dostęp do 4 oddzielnych, ale łączących się pętli autobusowych i pozwala wysiąść przy atrakcjach, które chcesz dalej odkrywać. Wybierz komentarz dostępny w 10 językach za pośrednictwem audioprzewodnika i posłuchaj faktów o godnych uwagi budynkach, takich jak Opera i Castello Sforzesco. Poznasz także lokalne potrawy, w tym przepis na Cotoletta alla Milanese i historię panettone. Latem odkryj Mediolan pod gwiazdami dzięki naszej nocnej wycieczce, wyjątkowemu doświadczeniu, które pozwoli Ci zobaczyć miasto z innego punktu widzenia. Doświadcz magii Mediolanu o zmierzchu z wysokiego punktu widzenia. Zobacz majestatyczny Zamek Sforzów, malownicze Navigli i zapierające dech w piersiach piękno Duomo di Milano, wszystko oświetlone pod nocnym niebem, podczas naszej czarującej nocnej wycieczki po Mediolanie Linia A: Przystanek 1 - Castello Przystanek 2 - Cadorna Przystanek 3 - Cenacolo Przystanek 4 - Corso Magenta Przystanek 5 - Duomo Przystanek 6 - Manzoni - Scala Przystanek 7 - Manin Przystanek 8 - Moscova Linia B: Przystanek 1 - Duomo Przystanek 2 - La Scala Przystanek 3 - Manin Przystanek 4 - Repubblica Przystanek 5 - Palazzo Lombardia Przystanek 6 - Stazione Centrale Przystanek 7 - Buenos Aires Przystanek 8 - Porta Venezia Przystanek 9 - San Babila Linia C: Przystanek 1 - Castello Przystanek 2 - Triennale Przystanek 3 - Arco della Pace Przystanek 4 - City Life Przystanek 5 - Casa Milan Przystanek 6 - Mico - Centrum Kongresowe Przystanek 7 - Lotto - Montebianco Przystanek 8 - Lido Przystanek 9 - Ippodromo Przystanek 10 - Stadio San Siro Przystanek 11 - Lotto - Monterosa Przystanek 12 - Buonarroti Przystanek 13 - Pagano Przystanek 14 - Conciliazione Przystanek 15 - Parco Sempione Linia D : Przystanek 1 - Castello Przystanek 2 - Cadorna Przystanek 3 - Cenacolo Przystanek 4 - Navigli Przystanek 5 - Via Olona Przystanek 6 - Corso Magenta Przystanek 7 - Duomo Przystanek 8 - La Scala Przystanek 9 - Brera

Mediolan: Bilet wstępu do Zamku Sforzów z cyfrowym audioprzewodnikiem

Mediolan: Bilet wstępu do Zamku Sforzów z cyfrowym audioprzewodnikiem

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilet wstępu do jednego z najpopularniejszych zabytków Mediolanu – zamku Sforzów, czyli średniowieczno-renesansowej fortecy zbudowanej w XIV wieku. Odkrywaj tereny zamkowe oraz muzeum z licznymi dziełami sztuki, jednocześnie dowiadując się ciekawych informacji z audioprzewodnika w aplikacji. Rozpocznij swoją przygodę od wymiany kuponu w miejscu zbiórki przed zamkiem na Piazza Castello. Pamiętaj, aby mieć już pobraną aplikację z audioprzewodnikiem, dzięki której zwiedzanie zamku i muzeum będzie pouczające i pełne wrażeń. Podczas odkrywania zamku dowiesz się, dlaczego była to jedna z największych twierdz w Europie, i poznasz fascynującą historię tej znanej budowli. Z pewnością zrozumiesz, dlaczego jest to jeden z najcenniejszych i najczęściej odwiedzanych zabytków w Mediolanie. Warto też odwiedzić działające na miejscu muzeum, w którym wystawiono niezliczone historyczne i słynne dzieła sztuki autorstwa takich wielkich artystów, jak Michał Anioł i Leonardo da Vinci. Twój audioprzewodnik jest ważny od momentu rozpoczęcia pobytu w Mediolanie. W audioprzewodniku znajdziesz wiele proponowanych tras spacerowych, które pomogą Ci poznać kulturę i historię miasta.

Mediolan: Bilet wstępu do Branca Tower

Mediolan: Bilet wstępu do Branca Tower

W latach 30. Mediolan zbudował swój totem na polanie Parco Sempione. Zaprojektowana przez Gio Pontiego wieża jest uważana za prawdziwe dzieło sztuki, w którym spotykają się nowoczesna architektura i nowe techniki. Smukły i przejrzysty, prawdziwe wyzwanie architektoniczne, powstał w rekordowym czasie – zaledwie dwa i pół miesiąca. Piękna obudowa i ściana, zwrócone w stronę parku z przezroczystego kryształu o wysokiej wytrzymałości, pozwalają na perspektywiczny widok wieży od wewnątrz. Wykonana ze specjalnej stali, kołnierzowa i skręcana, wieża ma 108,60 metra wysokości. Dziś nowoczesna winda może wnieść na górę 7 osób w czasie krótszym niż jedna minuta.

Mediolan: Bilet na ostatnią wieczerzę i zwiedzanie zamku Sforzów

Mediolan: Bilet na ostatnią wieczerzę i zwiedzanie zamku Sforzów

Spotkaj się ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem i wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem po arcydziele Leonarda Ostatnia Wieczerza. Urok i tajemnica, pasja i zdrada: Ostatnią Wieczerzę i jej sekrety znajdziesz w refektarzu klasztornym w Santa Maria delle Grazie. Jest to jedno z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych dzieł na świecie. Na koniec wizyty wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem do zamku Sforzów, gdzie dzięki naszemu przewodnikowi będziesz mógł cieszyć się niezwykłą wizytą w niektórych muzeach zamku. Poczuj prawdziwy smak średniowiecznego życia! Samodzielnie odwiedzisz pozostałe muzea zamku, których nie zwiedziłeś z przewodnikiem

Mediolan: Najważniejsze atrakcje i ukryte skarby Wycieczka rowerowa

Mediolan: Najważniejsze atrakcje i ukryte skarby Wycieczka rowerowa

Rozpocznij wycieczkę w pobliżu dworca kolejowego Centrale, popularnej dzielnicy aperitifów z pięknymi kanałami. Następnie udaj się między innymi do Giełdy Papierów Wartościowych w Mediolanie, katedry Duomo i zamku Sforzesco. Posłuchaj swojego kompetentnego przewodnika, który wyjaśni historię miasta, a także ciekawe anegdoty dotyczące teraźniejszości. Poznaj nowe dzielnice miasta, w tym Gae Aulenti, podziwiaj budynek Vertical Wood i przejdź przez najbardziej eleganckie place. Podczas zwiedzania centrum miasta przejedź rowerem przez bujny park Sempione i Galerię Vittorio Emanuele. Odkryj stare miasto, które pokazuje zarówno chwalebną przeszłość miasta, jak i jego zapierającą dech w piersiach nowoczesność, która charakteryzuje rozwój Mediolanu w XXI wieku.

Mediolan: zwiedzanie segwayem

Mediolan: zwiedzanie segwayem

Odkryj Mediolan w ramach tej wycieczki z przewodnikiem na segwayu. Pojedź za pilotem wycieczki przez ulice miasta, słuchając komentarza o mijanych miejscach, kościołach i pomnikach.  Wycieczka rozpoczyna się od wprowadzenia, dzięki któremu poczujesz się pewniej podczas jazdy. Po zapoznaniu się z obsługą segwaya wyrusz na przejażdżkę po zabytkowym centrum Mediolanu. Zobacz wszystkie główne zabytki i posłuchaj ciekawego komentarza przewodnika. Przejedź przez park Sempione do zamku Sforzów, w którym kiedyś mieszkały rodziny rządzące Mediolanem. Udaj się dalej do wspaniałego placu Katedralnego, gdzie zobaczysz galerię poświęconą Wiktorowi Emanuelowi II, która dziś pełni funkcję luksusowego centrum handlowego i mieści wiele sklepów najbardziej znanych marek świata, takich jak Prada czy Armani. Następnie udaj się do wspaniałej mediolańskiej katedry, po czym przejedź przez elegancki deptak Via Dante, a następnie pojedź na Piazza dei Mercanti – centrum średniowiecznego Mediolanu.

Mediolan: skarby renesansu i Ostatnia Wieczerza – pieszo

Mediolan: skarby renesansu i Ostatnia Wieczerza – pieszo

Weź udział w tej pieszej wycieczce z przewodnikiem, aby odkryć renesansowe skarby Mediolanu. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki do wpisanej na listę UNESCO bazyliki Santa Maria delle Grazie, gdzie zobaczysz malowidło „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci, a także do XVI-wiecznego kościoła San Maurizio al Monastero Maggiore i średniowiecznego zamku Sforzów. Omiń kolejki do konwentu dominikanów, gdzie znajduje się słynny fresk da Vinciego „Ostatnia Wieczerza”. Przyjrzyj się z bliska temu arcydziełu, podczas gdy przewodnik będzie opowiadał o kompozycji fresku, perspektywie zastosowanej przez malarza oraz użytych przez niego barwach. Następnie przejdź kilka przecznic do ukrytej perły miasta – XVI-wiecznego kościoła San Maurizio al Monastero Maggiore zwanego czasami „Kaplicą Sykstyńską” Mediolanu. Później udaj się do imponującego zamku Castello Sforzesco, który był siedzibą mediolańskich książąt. Obejrzyj piękny park Parco Sempione otaczający twierdzę, przejdź obok wieży zegarowej Torre del Filarete i przespaceruj się przez wojskowe dziedzińce. Poznaj ciekawe fakty na temat rodziny Sforzów i dowiedz się, dlaczego da Vinci mieszkał na zamku przez dziesiątki lat jako gość rodziny.  

Mediolan: 20 atrakcji w audioprzewodniku z mapą trasy

Mediolan: 20 atrakcji w audioprzewodniku z mapą trasy

Mediolan to miasto, w którym moda, historia i nowoczesność łączą się, tworząc symfonię elegancji i innowacji. Twój audioprzewodnik poprowadzi Cię do 20 najlepszych atrakcji miasta, pozwalając na zwiedzanie we własnym tempie i zatrzymywanie się w dowolnych miejscach. Wyobraź sobie spacer po Galleria Vittorio Emanuele II, architektonicznym arcydziele, które szepcze opowieści o zamiłowaniu Mediolanu do wyrafinowania. Wyobraź sobie, że stoisz przed katedrą w Mediolanie, gotyckim klejnotem ozdobionym iglicami i posągami, które opowiadają wieki historii. Poczuj puls kreatywności w historycznej dzielnicy Brera, gdzie brukowane uliczki prowadzą do galerii sztuki, butików i kawiarni. Podczas gdy audioprzewodnik oprowadza Cię po zamku Sforzów, wyobraź sobie potężne dziedzictwo rodzin Visconti i Sforzów. Od nowoczesnej panoramy Porta Nuova po artystyczną dzielnicę Navigli, gdzie kanały wiją się przez modne sklepy, a tętniące życiem życie wypełnia noc, Mediolan rozwija się jako miasto, które płynnie łączy tradycję i współczesny urok. Dowiedz się więcej o 20 największych atrakcjach turystycznych w Mediolanie. Jego historię, kulturę, mity, architekturę i inne ważne fakty znajdziesz w audioprzewodniku, który rozpoczyna się na dworcu centralnym miasta i prowadzi od jednego miejsca do drugiego. Twój audioprzewodnik obejmuje 20 zabytków: 1. Dworzec kolejowy Milano Centrale 2. Piazza Gae Aulenti 3. Cmentarz Monumentalny 4. Arco della Pace 5. Park Sempione 6. Zamek Sforzesco 7. Bazylika Sant'Ambrogio 8. Cenacolo di Leonardo 9. Santa Maria delle Grazie 10. Chiesa di San Maurizio al Monastero Maggiore 11. Pinacoteca di Brera 12. Teatro alla Scala 13. Galleria Vittorio Emanuele II 14. Biblioteka Ambrozjańska 15. Chiesa di Santa Maria presso San Satiro 16. Muzeum katedry w Mediolanie 17. Katedra w Mediolanie 18. Katedra w Mediolanie 19. Via Monte Napoleone 20. Villa Necchi Campiglio Wszystko, czego potrzebujesz, to słuchawki i urządzenie mobilne, aby rozpocząć zwiedzanie.

Mediolan: Mała grupa - Zamek, degustacja gelato i katedra na dachu

Mediolan: Mała grupa - Zamek, degustacja gelato i katedra na dachu

Ta 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem w małej grupie max. 12 uczestników przedstawi Ci najważniejsze zabytki Mediolanu, w tym katedrę i jej panoramiczny dach z biletami wstępu bez kolejki, zamek Sforzów i dowiesz się, dlaczego jego wartości historyczne i kulturowe są tak ważne dla Mediolanu i Włoch. Doświadczysz również degustacji jednego z najlepszych miejsc z lodami w Mediolanie! Wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się na Piazza Duomo, gdzie możesz podziwiać wyjątkową i piękną gotycką architekturę największego kościoła we Włoszech, którego ukończenie zajęło 6 wieków. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem i gwarantowanym biletom wstępu bez kolejki, natychmiast wjedziesz windą na taras na dachu Duomo, aby podziwiać panoramiczny 360-stopniowy widok na Mediolan. Następnie wejdziesz do katedry Duomo, a Twój prywatny przewodnik pomoże Ci odkryć podziemny obszar archeologiczny pod Duomo i muzeum Duomo. Duomo w Mediolanie jest największym kościołem we Włoszech i czwartym co do wielkości na świecie, mogącym pomieścić do 40 000 osób. W latach trzydziestych XX wieku w Mediolanie wprowadzono specjalne prawo (jak dowiesz się podczas wycieczki, nie było ono później przestrzegane...), zgodnie z którym żadne budynki nie mogły być wyższe niż najwyższy punkt Duomo. Na jego dachach znajduje się około 3400 posągów i nie wszystkie są świętymi lub aniołami. Możesz na przykład podziwiać posąg boksera Primo Carnery (mistrza świata wagi ciężkiej w boksie w latach 30. - był pierwszym Włochem, który zdobył ten tytuł), posąg gołębia, jedną z rakiet tenisowych i Statuę Wolności (mit mówi, że zainspirowała ona nowojorską!). Po Duomo, Twój prywatny przewodnik będzie Ci towarzyszył przez Galleria Vittorio Emanuele II, nazwaną na cześć pierwszego króla Włoch. Zbudowana w XIX wieku Galleria została zbudowana z inicjatywy króla w celu reprezentowania modernizacji Mediolanu i połączenia La Scali i Piazza Duomo, najważniejszych zabytków tamtych czasów. Teraz jest to wielki pokaz wielu pięknych butików z modą z najwyższej półki i słynnych restauracji, a wszystko to wewnątrz ogromnego zdobionego szklanego dachu Gallerii. Po Galleria Vittorio Emanuele II, Twój kompetentny przewodnik zabierze Cię na Piazza della Scala, gdzie będziesz obserwować z zewnątrz jeden z wiodących teatrów operowych i baletowych na świecie. Wycieczka zakończy się spacerem przez majestatyczny Piazza Cordusio i Via Dante, aby odwiedzić słynny Zamek Sforzów. Będąc jedną z najpiękniejszych, ufortyfikowanych budowli we Włoszech i jedną z największych w Europie, Zamek Sforzów łączy się z Parkiem Sempione, zapewniając zapierający dech w piersiach widok na słynny Łuk Pokoju (Arco della Pace).

Mediolan: Prywatna wycieczka - Duomo, Zamek Sforzów i degustacja lodów

Mediolan: Prywatna wycieczka - Duomo, Zamek Sforzów i degustacja lodów

Ta prywatna 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem przedstawi najważniejsze zabytki Mediolanu i wyjaśni, dlaczego ich wartości historyczne i kulturowe są tak ważne dla Mediolanu i Włoch. Aby podzielić się prawdziwą wartością włoskiej kultury, przeżyjesz także degustację jednego z najlepszych lodziarni w Mediolanie! Wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się na Piazza Duomo, gdzie można podziwiać wyjątkową i piękną gotycką architekturę największego kościoła we Włoszech, którego ukończenie zajęło 6 wieków. Dzięki wcześniej zarezerwowanym i gwarantowanym biletom bez kolejki od razu wjedziesz windą na taras na dachu Duomo, aby podziwiać panoramę Mediolanu w zakresie 360 stopni. Następnie wejdziesz do katedry Duomo, a Twój prywatny przewodnik pomoże Ci odkryć podziemny obszar archeologiczny pod Duomo i muzeum Duomo. Duomo w Mediolanie jest największym kościołem we Włoszech i czwartym co do wielkości na świecie, mogącym pomieścić do 40 000 osób. W latach 30. XX wieku w Mediolanie wprowadzono specjalne prawo (jak przekonasz się podczas wycieczki, później nie było ono przestrzegane...), zgodnie z którym żaden budynek nie mógł być wyższy niż najwyższy punkt Duomo. Na jego dachach znajduje się około 3400 posągów i nie wszystkie są świętymi lub aniołami. Na przykład można podziwiać pomnik boksera Primo Carnera (mistrza świata w boksie wagi ciężkiej w latach 30. – był pierwszym Włochem, który zdobył ten tytuł), posąg gołębia, jeden z rakietą tenisową i Statuę Wolności (mit głosi, że zainspirowała nowojorską!). Po Duomo Twój prywatny przewodnik poprowadzi Cię przez Galleria Vittorio Emanuele II, nazwaną na cześć pierwszego króla Włoch. Zbudowana w XIX wieku Galeria została zbudowana z inicjatywy króla w celu reprezentowania modernizacji Mediolanu i połączenia La Scali i Piazza Duomo, najważniejszych zabytków tamtych czasów. Teraz jest to wielki pokaz wielu pięknych butików z wysokiej klasy modą i słynnych restauracji, a wszystko to wewnątrz ogromnego zdobionego szklanego dachu Galerii. Po Galleria Vittorio Emanuele II Twój kompetentny przewodnik zaprowadzi Cię na Piazza della Scala, gdzie będziesz obserwować z zewnątrz jeden z wiodących teatrów operowych i baletowych na świecie. Wycieczka zakończy się spacerem po majestatycznym Piazza Cordusio i Via Dante, aby odwiedzić słynny Zamek Sforzów. Będąc jedną z najpiękniejszych, ufortyfikowanych budowli we Włoszech i jedną z największych w Europie, Zamek Sforzów łączy się z Parkiem Sempione, zapewniając zapierający dech w piersiach widok na słynny Łuk Pokoju (Arco della Pace).

Mediolan: Najciekawsze atrakcje

Park Sempione: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Park Sempione: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Park Sempione? Kliknij tutaj.

Park Sempione: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(3358 recenzji)

Bardzo mi się to podobało! Nie przepadam za osobistymi przewodnikami, więc bardzo mi się to podobało! Tuż przed wejściem spotykasz pracownika, który wręcza Ci bilet i w razie potrzeby pokazuje, jak pobrać aplikację z audioprzewodnikiem. Potem wyślą Cię w drogę, abyś mógł wędrować, jak chcesz! Żadnych kolejek i możesz po prostu wejść. Gorąco polecam, jeśli jesteś kimś takim jak ja, który lubi wędrować i patrzeć na wszystko we własnym tempie!

4 różne trasy w jednej cenie to świetna sprawa. W ten sposób można poznać inne zakątki Mediolanu, mimo że Centro jest i pozostaje głównym placem Msilandu.

Personel pomocny. 2 osoby z naszej grupy nie lubią wysokości, ale było to dla nich łatwe doświadczenie

Wszystko było super. Organizator oczekiwał z biletami przed obiektem.

Świetnie, miło byłoby w ładne dni odsłonić autobus