Park Retiro – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Madryt: Prywatna wycieczka po mieście elektrycznym Tuk Tukiem

1. Madryt: Prywatna wycieczka po mieście elektrycznym Tuk Tukiem

Wyrusz w elektryczną wycieczkę tuk-tukiem po Madrycie i odkryj niektóre z głównych zabytków miasta. Ciesz się idealnym wprowadzeniem do Madrytu, ponieważ Twój przewodnik poleca miejsca do odwiedzenia podczas Twojego pobytu. Podziwiaj z zewnątrz niektóre z najbardziej znanych zabytków Madrytu, w tym Pałac Królewski i katedrę Almudena. Przejedź przez urocze dzielnice Las Letras i Retiro i zobacz Dom Cervantesa i kościół Los Jerónimos. Zobacz Palacio de las Cortes, Puerta de Alcalá i fasady muzeów Paseo del Prado podczas tej zabawnej i ekscytującej przygody w mieście.

Madryt: 3-godzinna wycieczka rowerowa po atrakcjach (z opcją e-roweru)

2. Madryt: 3-godzinna wycieczka rowerowa po atrakcjach (z opcją e-roweru)

Przejedź przez Madryt podczas tej wycieczki rowerowej z przewodnikiem, podziwiając wiele atrakcji miasta. Jedź po dogodnych ścieżkach rowerowych, w strefach dla pieszych i przez parki, aby nie trzeba było nawigować w ruchu ulicznym. Masz możliwość zakończenia wycieczki lokalnymi przekąskami i orzeźwiającym napojem. Rozpocznij swoją wycieczkę od krótkiego wyjaśnienia, jak bezpiecznie jeździć na rowerze. Udaj się na Plaza de Oriente i posłuchaj opowieści o stworzeniu posągu Filipa IV, Pałacu Królewskiego, katedrze i kościele św. Mikołaja. Podziwiaj jedne z najstarszych budynków w mieście przy Plaza de la Villa i chłoń zgiełk Mercado San Miguel. Przejdź przez wielkie place Plaza Mayor i Santa Ana, zanim obejrzysz żywą ścianę muzeum Caixa Forum. Miń Muzeum Prado, Park Retiro i Puerta de Alcalá, zanim udasz się na Puerta del Sol. Dodaj do swoich wrażeń, wybierając opcję tapas i ciesz się 3 pintxos (małe talerze) i napojem bezalkoholowym, a na koniec wycieczki.

Madryt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

3. Madryt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

„Poznaj Madryt w najbardziej wciągający sposób, odkrywając jego kultowe i najważniejsze miejsca. Nasza wycieczka zabierze Cię w podróż przez miejskie historie, legendy i charakterystyczne zakątki na wygodnych zabytkowych rowerach, ułatwiając i dodając odrobinę przygody do dotarcia nawet najodleglejsze zakątki.W zaledwie 3 godziny staniesz się madrylańczykiem. Odwiedzać : Caixa Forum i trójkąt artystyczny Muzeum Prado i prawdziwy kościół San Jeronimo Park Retiro i Pałac Retiro Brama Alcalá i Gran Vía Brama Słońca, Niedźwiedź i Drzewo Madroño Prawdziwy Pałac i Ogrody Orientu Plaza de la Villa i Stary Madryt Burmistrz Placu Dzielnica literacka i dom Miguela de Cervantesa

Madryt: Najważniejsze atrakcje miasta Tuk Tuk Tour

4. Madryt: Najważniejsze atrakcje miasta Tuk Tuk Tour

Zwiedzaj Madryt w zaciszu elektrycznego tuk-tuka podczas wycieczki z przewodnikiem. Poznaj niektóre z najpopularniejszych zabytków miasta i dowiedz się o każdym z nich z przewodnika dla kierowców. Wybierz wycieczkę trwającą 1, 1,5 lub 2 godziny. Ciesz się wygodą odbioru z hotelu i udaj się do dzielnicy Los Jeronimos, aby rozpocząć prywatną wycieczkę po Madrycie. Stąd przejdź obok symbolicznego parku Retiro, obecnie wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz Puerta de Alcalá, Paseo del Prado, Pałac Królewski i wiele innych miejsc, zatrzymując się po drodze, aby podziwiać każdą z atrakcji.

Madryt: Prywatna wycieczka Segwayem przez 1, 2 lub 3 godziny

5. Madryt: Prywatna wycieczka Segwayem przez 1, 2 lub 3 godziny

Łatwym i przyjemnym sposobem na poznanie najbardziej charakterystycznych miejsc Madrytu jest wycieczka segwayem. Odwiedź Stary Madryt, Nowy Madryt, Park Retiro lub wszystkie. Jest to godzinna wycieczka, która prowadzi przez miejsca tak dobrze znane jak: Katedra Almudena. Pałac Królewski. Templo Debod. Plac Operowy. Puerta del Sol lub Nowe miasto jako Muzeum Prado, Pza Santa Ana, Pta Alcala, Kościół Hieronimitów itp. Lub godzina w parku Retiro. Przez 3 godziny Twój przewodnik sugeruje, że możesz cieszyć się Segwayem, projektując własną jazdę. Zmęczenie będzie minimalne, a maksymalna zabawa dzięki wspaniałym Segwayom! Pójdziesz w towarzystwie przewodnika eksperta.

Madryt: Wycieczka Segwayem po kultowym parku Retiro

6. Madryt: Wycieczka Segwayem po kultowym parku Retiro

Odkryj kultowy park Retiro w Madrycie w wyjątkowy i zabawny sposób dzięki wycieczce z przewodnikiem Segway. Dowiedz się wszystkiego o tej zielonej przestrzeni publicznej od swojego przewodnika, zobacz najstarsze drzewo w mieście, zobacz fontanny, pomniki i wiele więcej. Poznaj zielone serce Madrytu na segwayu podczas wycieczki z przewodnikiem po imponującym parku Retiro. Zanim wyruszysz, zrób sobie krótką sesję treningową. Dowiedz się więcej o historii parku, zbudowanego jako rekolekcje dla hiszpańskiej rodziny królewskiej, w którym obecnie znajduje się ponad 15 000 drzew. Dołącz do mieszkańców, którzy przychodzą na spacer alejkami lub łodziami wiosłowymi po jeziorze. Posłuchaj o różnych obiektach, takich jak piękny Ogród Różany autorstwa Cecilio Rodrigueza oraz ogromne drzewa eukaliptusowe i cedrowe w Jardín de Vivaces. Zobacz stary cyprys – uważany za najstarsze drzewo w mieście – w formalnym francuskim stylu Parterre Francés. Podziwiaj szklany pawilon autorstwa Ricardo Velázqueza Bosco i zobacz fontanny oraz inne elementy, takie jak pomnik Alfonsa XII, sztuczna góra i jedyny na świecie posąg przedstawiający diabła.

Madryt: wycieczka po mieście na rowerze elektrycznym

7. Madryt: wycieczka po mieście na rowerze elektrycznym

Zdobądź rower dopasowany do swojego rozmiaru, spotkaj się ze swoim przewodnikiem i przygotuj się na zwiedzanie zabytków i historii Madrytu. Odwiedź Park Retiro, ogromny teren zielony, często nazywany „płucami Madrytu”. Udaj się na Stare Miasto, gdzie Twój przewodnik zafascynuje Cię i zabawi ciekawą historią Madrytu. Zatrzymaj się na krótką przerwę na lokalnym targu. Zrelaksuj się i ciesz się atmosferą lub zwiedzaj we własnym tempie. W drodze powrotnej przejedź przez niesamowitą dzielnicę Las Letras i Paseo del Prado.

Madryt: wycieczka audio z przewodnikiem po parku El Retiro

8. Madryt: wycieczka audio z przewodnikiem po parku El Retiro

Odkryj park El Retiro w Madrycie podczas wycieczki z audioprzewodnikiem. Uzyskaj wgląd w ten kultowy punkt orientacyjny Madrytu dzięki aplikacji dostępnej w trybie offline. Słuchaj fascynujących historii opartych na wielokrotnie nagradzanej koncepcji opowiadania historii. Rozpocznij swoją wycieczkę od Królewskiego Kościoła św. Hieronima i kontynuuj zwiedzanie pozostałej części parku. Odwiedź różne fontanny, wyjątkowe budynki i monumentalne zabytki. Wstrzymaj i kontynuuj wycieczkę, kiedy tylko chcesz. Przechowuj wycieczkę wygodnie na swoim smartfonie. Wybierz się na wycieczkę sam lub z przyjaciółmi lub rodziną.

Best of Madrid: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem w małych grupach

9. Best of Madrid: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem w małych grupach

Zobacz najlepsze zabytki Madrytu w zabawny i zrelaksowany sposób podczas tej wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Pokonany dystans to około 9 mil, podczas którego przewodnik opowie Ci o legendach, sztuce i gastronomii miasta. Podczas wycieczki zapoznasz się z najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi Madrytu, takimi jak Pałac Królewski, Plaza Mayor, Puerta del Sol i park Retiro. Zrób kilka przystanków po drodze, gdzie Twój przewodnik udzieli Ci więcej informacji o zabytkach Madrytu. Ciesz się 20-minutową przerwą w połowie. W zestawie rower i kask.

Madryt: 1,5-godzinna wycieczka segwayem po Parku Retiro

10. Madryt: 1,5-godzinna wycieczka segwayem po Parku Retiro

Wsiądź na samobalansujący segway i zwiedź najpiękniejszy park w Madrycie. Na początek weź udział krótkim szkoleniu z prowadzenia tych pojazdów, a gdy przyzwyczaisz się już do segwaya, pojedź do tzw. Barrio de las Letras (dzielnicy literackiej), gdzie niegdyś mieszkały niektóre z ważniejszych postaci literatury hiszpańskiej, jak Cervantes i Lope de Vega. Pojedź Calle de las Huertas do muzeum Prado – znanej na całym świecie świątyni sztuki. Następnie udaj się za swoim przewodnikiem obok jednego z najpiękniejszych kościołów w Madrycie. Zobacz wspaniałą fasadę Iglesia de los Jerónimos, po czym dojedź do Parku Retiro. Wykorzystaj 40 minut jazdy po parku, aby zobaczyć jego główne punkty, jak uroczy staw, Pałac Kryształowy i pomnik przedstawiający upadek Lucyfera z nieba. Naciesz się relaksującym uczuciem sunięcia po alejkach parku. Opuść park i udaj się z powrotem do miejsca początkowego, mijając Puerta de Alcalá (Bramę Alcalá), Palacio de Cibeles (Pałac Kybele) i Puerta del Sol w prawdziwym sercu miasta.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Park Retiro

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 65
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Park Retiro: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Park Retiro: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Park Retiro? Kliknij tutaj.