Dodaj daty

Park Pamięci Holokaustu Raoula Wallenberga

Park Pamięci Holokaustu Raoula Wallenberga

Park Pamięci Holokaustu Raoula Wallenberga – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: Wycieczka z przewodnikiem po dziedzictwie żydowskim z biletem do synagogi

1. Budapeszt: Wycieczka z przewodnikiem po dziedzictwie żydowskim z biletem do synagogi

Zobacz najpiękniejsze zabytki żydowskiej dzielnicy Budapesztu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Najpierw Twój przewodnik pokaże Ci najważniejsze rozdziały historii węgierskich Żydów i Elizabethtown. W międzyczasie przejdź się ulicami tak zwanej dzielnicy żydowskiej Pesztu i zwiedź "status quo ante" Synagogę przy ulicy Rumbach (wizyta zewnętrzna). Jako najważniejszy punkt wycieczki odwiedź synagogę przy ulicy Dohány (zwiedzanie wnętrza), która jest największą w Europie i drugą co do wielkości na świecie. Zwiedzisz także Muzeum Żydowskie z lokalnym przewodnikiem, w którym zapoznasz się z węgierskim dziedzictwem żydowskim poprzez unikalną kolekcję dzieł sztuki z Węgier i Europy Wschodniej oraz bogatą tradycję judaizmu, jego świąt i życia codziennego. Oprócz tego odwiedzisz Cmentarz Męczenników, Park Pamięci Raoula Wallenberga z Drzewem Życia i Świątynią Bohaterów (zwiedzanie z zewnątrz). Po wycieczce możesz odwiedzić wystawę dzielnicy żydowskiej w Goldmark Hall i Centrum Badań Rodzinnych.

Budapeszt Wielka półdniowa wycieczka po dziedzictwie żydowskim

2. Budapeszt Wielka półdniowa wycieczka po dziedzictwie żydowskim

Pierwsza część Grand Tour obejmuje całą Essential Tour (Synagoga na ulicy Dohány, Muzeum Żydowskie, Cmentarz Męczenników, Park Pamięci Raoula Wallenberga, Drzewo Życia, Świątynia Bohaterów, Centrum Żydowskie). Po przerwie kontynuuj spacer po dzielnicy żydowskiej, ulicami dawnego getta, w którym znajdują się synagogi, pomniki, koszerne restauracje i koszerne sklepy. Podczas gdy przewodnik opowie Ci ważne fakty i lokalne historie z tego obszaru, uzyskasz także podstawowe informacje o Budapeszcie. Podczas podróży odwiedzisz Park Pamięci poświęcony Carlowi Lutzowi, znanemu również jako „węgierski Schindler”, a następnie miniesz słynny pasaż Gozsdu. Trzecią stacją Trójkąta Synagogalnego jest Synagoga przy ul. Kazinczy (zwiedzanie wnętrza), która jest jedną z największych działających ortodoksyjnych synagog w Europie, zbudowaną w stylu secesyjnym. Na koniec wycieczki masz 2 opcje: możesz przyjąć zaproszenie na ciasto w cukierni glatt koszernej Fröhlich lub otrzymać 10% zniżki w restauracji glatt koszernej Carmel.

Budapeszt 3-godzinny Private Walking Tour z opcji trasy

3. Budapeszt 3-godzinny Private Walking Tour z opcji trasy

Przeglądaj Budapeszt na wycieczkę z przewodnikiem spaceru z wyborem 4 tras. Możesz zdecydować, że najlepszym sposobem, aby odkryć skarby stolicy Węgier na 3-godzinny spacer z przewodnikiem. Wybierz jedną z następujących opcji: A. Pest Śródmieście: Ta trasa obejmuje Parlament, Bazylika św Stefana (drugi co do wielkości katedra na Węgrzech), Plac Wolności i Rynek Główny (największa sala pokryta rynkiem w Europie). B. Castle District: Wizyta dawny Pałac Królewski (obecnie Biblioteka Narodowa i Galeria Narodowa), Alexander Palace (obecnie Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej), Castle Theater, Baszta Rybacka, Kościół Macieja i. C. dzielnica żydowska: Zobacz największą synagogą w Europie, Muzeum Żydowskie, Cmentarz żydowski, Raoul Wallenberg Holocaust Memorial Park i wiele innych. D. City Shopping Tour: Poszukaj skarbów i specjalnych kupuje w Centralnej Hali Targowej, wzdłuż ulicy Vaci i Fashion Street, oraz w centrach handlowych w mieście. Profesjonalny przewodnik pomoże Ci zaprojektować trasę do swoich interesów. Korzystanie z transportu publicznego może być również zalecane w niektórych przypadkach.

Budapeszt: Półdniowa wycieczka po historii Żydów w małych grupach

4. Budapeszt: Półdniowa wycieczka po historii Żydów w małych grupach

Poznaj historię osadnictwa żydowskiego w Budapeszcie podczas półdniowej wycieczki po dzielnicy żydowskiej i poznaj historię, która sięga XIII wieku i obejmuje inwazję mongolską. Wycieczki są prowadzone klimatyzowanym minivanem dla maksymalnie 6 pasażerów i mogą być dostosowane na życzenie. Odwiedzicie największą synagogę w Europie, Wielką Synagogę na ulicy Dohány. Położony w Dzielnicy Żydowskiej kompleks jest także domem dla Muzeum Żydowskiego, Świątyni Bohaterów, Parku Pamięci Raoula Wallenberga i Cmentarza Żydowskiego. Podziwiaj bizantyjsko-mauretańską architekturę i cebulaste kopuły bliźniaczych wież synagogi. Następnie udaj się do historycznych granic Pesztu, aby zobaczyć synagogę Rumbach Street w stylu mauretańskim, zbudowaną w stylu ośmiobocznej Kopuły na Skale w Jerozolimie. Przejdź do ortodoksyjnej synagogi przy ulicy Kazincy, aby doświadczyć bardziej intymnego miejsca kultu. Twoja podróż po żydowskim dziedzictwie kończy się przy pomniku Buty na promenadzie Dunaju nad brzegiem Dunaju, gdzie możesz uczcić węgierskie żydowskie ofiary II wojny światowej.

Budapeszt: Historia Żydów z lokalnym przewodnikiem i biletem do synagogi

5. Budapeszt: Historia Żydów z lokalnym przewodnikiem i biletem do synagogi

Poznaj żydowskie dziedzictwo, historię i kulturę Budapesztu podczas tej 2-godzinnej pieszej wycieczki z przewodnikiem-ekspertem. Zapoznaj się z bogatą tradycją judaizmu, jego świętami i codziennym życiem na Węgrzech. Wycieczka zatrzymuje się w synagodze przy ulicy Dohány (zwiedzanie z zewnątrz), która jest największą w Europie i drugą co do wielkości na świecie. Podczas gdy Twój przewodnik opowiada ważne fakty i lokalne historie z byłego getta, dowiesz się także więcej o Budapeszcie. Podczas naszej podróży odwiedzamy Synagogę Rumbach (zwiedzanie z zewnątrz) i Pomniki Holokaustu. Trzecią stacją Trójkąta Synagogalnego jest Synagoga przy ulicy Kazinczy (zwiedzanie wnętrza, bilet wliczony w cenę), która jest jedną z największych działających synagog ortodoksyjnych w Europie, zbudowaną w stylu secesyjnym. Ekskluzywne zwiedzanie galerii, która poza tym jest zamknięta dla publiczności, jest dostępne tylko z naszymi przewodnikami!

Liczba znalezionych atrakcji: 6
Sortuj wg::

Park Pamięci Holokaustu Raoula Wallenberga: najlepsze atrakcje w pobliżu

Park Pamięci Holokaustu Raoula Wallenberga: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Park Pamięci Holokaustu Raoula Wallenberga? Kliknij tutaj.

Park Pamięci Holokaustu Raoula Wallenberga: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(2775 recenzji)

Wspaniała wycieczka z przejmującymi i często zabawnymi anegdotami przewodników. Łatwo dołączyć do dowolnego przewodnika, który obraca się między wnętrzem synagogi a ogrodem w wielu językach. Mnóstwo do zobaczenia i przeczytania. W tym pięknym budynku można poznać historię Budapesztu, europejskiego żydostwa i szokujące sposób, w jaki ludzie mogą i traktowali siebie nawzajem. To także miejsce niezwykle pełne nadziei, pełne światła i spokoju.

Sama wycieczka była przewodnikiem, była kompetentna. Jednak pod koniec wycieczki nie podobało mi się, gdy zaoferował swojej żonie wizytówkę, aby dowiedzieć się więcej o genealogii, i wspomniał, że organizuje również prywatne wycieczki. Powinienem prywatnie promować siebie i swoją żonę.

Dobrze skonstruowany, pełen humoru i pouczający przewodnik po angielsku dostępny bezpłatnie w głównej części synagogi. Warto obejrzeć wystawę węgierskiego holokaustu przy Arrow Cross, zawierającą wstrząsającą prezentację wideo, choć długą (20 min).

Przewodnik, Andrea, bardzo przygotowany. Bardzo interesująca wizyta. Gorąco polecam

Wspaniały obiekt, wzruszające chwilę, bilet rzeczywiście bez kolejki.