Park Narodowy Wysp Briońskich – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Pula: Rejs o zachodzie słońca z obserwacją delfinów, kolacją i napojami

1. Pula: Rejs o zachodzie słońca z obserwacją delfinów, kolacją i napojami

Trzygodzinny rejs rozpoczyna się w porcie w Puli i kontynuuje wzdłuż wybrzeża Parku Narodowego Brijuni, gdzie wyruszamy na poszukiwanie delfinów w ich naturalnym środowisku. Delfiny są częstymi gośćmi wód Brijuni ze względu na obfitość ryb, na które delfiny przychodzą wieczorem polować. Z pięknymi scenami zachodu słońca, delfinami i Parkiem Narodowym Brijuni, serwujemy kolację i nieograniczone napoje. Na kolację masz do wyboru śródziemnomorskie menu rybne, menu mięsne lub menu wegetariańskie. Podczas przejazdu podawane są napoje (coca cola, fanta, wino czerwone i białe oraz woda). * Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami z naszej łodzi „Europa”, która jest wyposażona w 2 tarasy, salon, bar i 2 toalety. * Przygotuj się na niezapomnianą przygodę z pięknymi zachodami słońca i zabawnymi delfinami w Parku Narodowym Brijuni.

Fazana: Wycieczka łodzią po Parku Narodowym Brijuni

2. Fazana: Wycieczka łodzią po Parku Narodowym Brijuni

Przeżyj tę piękną wycieczkę łodzią po archipelagu Parku Narodowego Brijuni i zatrzymaj się na wyspie Sveti Jerolim. Przed przybyciem na wyspę St. Jerolim wybierz się na panoramiczną przejażdżkę, podziwiając dziką przyrodę i zabytki Brijuni na pokładzie naszego statku Kristina, gdzie nasza załoga będzie serwować Ci bezpłatne zimne napoje. Zaledwie 15 minut łodzią z Fazany dopłyniemy do Veliki Brijun, największej ze wszystkich 14 wysp. Tutaj możesz zobaczyć willę Kastel, która należała do austriackiego arystokraty Paula Kuppelwiesera, który kupił wyspę w 1893 roku. Na tej wyspie znajduje się wiele atrakcji, takich jak rzymskie osady, a nawet park safari z egzotycznymi zwierzętami. Następnie zobaczymy wyspę Mali Brijun z Fort Minor, przekształconą w letni teatr. Później zobaczymy słynną wyspę Gaz w kształcie ryby. Następnie zobaczymy wyspy Galija i wyspę Titos Vanga. Mijamy także Vila Brijunka i latarnię morską Peneda z widokiem na port w Puli. Wreszcie dojeżdżamy do St. Jerolim. Pobyt na tej wyspie jest opcjonalny i gorąco polecamy. Można tam zostać i cieszyć się kąpielą w krystalicznie czystej wodzie. Zawsze istnieje możliwość powrotu do punktu wyjścia na głównym molo w Fazanie o godzinie 16:00, a także istnieje możliwość powrotu o 14:00 i 17:30. w zależności od dziennej liczby gości. Dokładny czas powrotu należy uzgodnić z przewodnikiem i kapitanem i zależy od liczby gości oraz godziny rozpoczęcia wycieczki. Wyspa to prawdziwy raj z wodami pełnymi ryb i mnóstwem pawi biegających swobodnie po wyspie. Na wyspie znajduje się przyjemna restauracja oferująca smaczne jedzenie i zimne napoje w rozsądnych cenach. Za wstęp na wyspę pobierana jest opłata, którą należy uiścić na miejscu przy wyjściu z łodzi. Wyspa zostanie otwarta dla zwiedzających 1 czerwca tego roku, kiedy morze powinno być wystarczająco ciepłe, aby można było się kąpać. W tym samym czasie otwierana jest także restauracja. W tym roku opłata za wstęp na wyspę wynosi 5 euro dla dorosłych i 3 euro dla dzieci.

Pula: Park Narodowy Brijuni i rejs z delfinami na wyspę Jerolim

3. Pula: Park Narodowy Brijuni i rejs z delfinami na wyspę Jerolim

Wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem po Parku Narodowym Brijuni podczas rejsu z Puli. Po drodze wypij nieograniczoną liczbę drinków i zachwyć swoje kubki smakowe wyśmienitym lunchem. Przeglądaj wyspę St. Jerolim we własnym tempie, mając czas wolny na korzystanie z plaż. Wsiądź na wygodny statek z kapitanem i przewodnikiem i udaj się na wyspy Parku Narodowego Brijuni, jednego z najpiękniejszych miejsc na Morzu Adriatyckim. Zwiedź park łodzią, obserwując po drodze dzikie zwierzęta, takie jak delfiny, i popływaj na wyspie św. Jerolima. Rejsuj po wszystkich wyspach i słuchaj, jak Twój przewodnik dzieli się fascynującymi informacjami o wyspach i ich słynnych właścicielach. Zjedz pyszny lunch składający się z tradycyjnych dań kuchni śródziemnomorskiej z wyborem ryb, wołowiny lub warzyw. Zatrzymaj się na wyspie St. Jerolim (Sveti Jerolim), gdzie możesz zatrzymać się na 2,5 godziny. Na wyspie możesz pospacerować po malowniczych plażach, zażyć orzeźwiającej kąpieli lub zwiedzić samą wyspę. Korzystaj z nieograniczonej liczby napojów na pokładzie łodzi, takich jak wino, woda mineralna, soki i napoje gazowane. Jeśli będziesz mieć szczęście, za twoim statkiem mogą podążać zabawne delfiny, które często odwiedzają te wody, aby żerować na dużej populacji ryb. Wróć do portu w Puli, aby podziwiać wspaniałe nocne widoki na miasto i słynną Pula Arena, rzymski amfiteatr.

Fazana: Rejs z obserwacją delfinów z przewodnikiem o zachodzie słońca

4. Fazana: Rejs z obserwacją delfinów z przewodnikiem o zachodzie słońca

Odkryj wspaniałe, czyste wody Parku Narodowego Brijuni i spędź czas obserwując delfiny bawiące się i jedzące w czasie zachodu słońca. Zrób niesamowite zdjęcia tych pięknych ssaków morskich z łodzi. Będziesz cieszyć się wycieczką na ładnej, wygodnej łodzi wycieczkowej dla 50 osób. Wycieczka zaczyna się od głównego molo w Fazana i prowadzi na wody Parku Narodowego Brijuni, gdzie kapitan szuka delfinów. Kiedy je odnajduje, łódź zwalnia i zaczynasz główną część tej wycieczki. Prawdopodobieństwo zobaczenia delfinów wynosi ponad 90 procent. Możesz zrobić wiele wspaniałych zdjęć z delfinami i zachodem słońca na horyzoncie. Zwiedzanie trwa od 1h 30min do max 2h, w zależności od tego, jak daleko kapitan musi przepłynąć, aby znaleźć delfiny.

Pula: rejs po Parku Narodowym Brijuni z zachodem słońca, delfinami i kolacją

5. Pula: rejs po Parku Narodowym Brijuni z zachodem słońca, delfinami i kolacją

Wybierz się na rejs z Puli tradycyjną chorwacką drewnianą łodzią. Delektuj się kolacją świeżo przygotowaną przez szefa kuchni na pokładzie, wypatrując delfinów i podziwiając zachód słońca. Rozpocznij rejs od zwiedzania portu w Puli – głównego portu monarchii austro-węgierskiej. Kontynuuj rejs do Parku Narodowego Wysp Briońskich w poszukiwaniu delfinów. W tym czasie szef kuchni przygotuje pyszną kolację. Park Narodowy Wysp Briońskich obejmuje 14 wysp z pokrytymi białym piaskiem plażami i bujną roślinnością. Dzięki dużej populacji ryb w okolicy często można spotkać delfiny polujące na posiłek. Na kolację możesz wybrać makrelę z sałatką, pierś kurczaka z sałatką bądź danie wegetariańskie. W cenę rejsu wliczono nielimitowaną wodę mineralną, sok pomarańczowy i białe wino. Wróć do portu w Puli, aby podziwiać nocny widok na miasto i słynny rzymski amfiteatr.

Pula: Rejs statkiem po Parku Narodowym Brijuni z pływaniem

6. Pula: Rejs statkiem po Parku Narodowym Brijuni z pływaniem

Witamy w naszym pakiecie przygód – idealnym połączeniu cudów natury i wodnych rozkoszy. Odkryj z nami Park Narodowy Brijuni, a podczas rejsu serwujemy lunch (grillowana ryba, grillowane mięso lub menu wegetariańskie) i możesz cieszyć się nieograniczoną ilością napojów (Cola, fanta, sprite, woda, czerwone i białe wino). Po rejsie zatrzymujemy się w ukrytej nadmorskiej oazie Stinjan i tam przerwa trwa 2 godziny, gdzie można popływać lub odwiedzić bar na plaży Lost Bay. Po przerwie wracamy do Puli o godzinie 16.00.

Pula: Park Narodowy Brijuni Dolphin Rejs z kolacją

7. Pula: Park Narodowy Brijuni Dolphin Rejs z kolacją

Po dotarciu na molo rozpoczniesz 3-godzinną wycieczkę na pokładzie komfortowej łodzi po wodach na terenie Parku Narodowego Wysp Briońskich. Na pokładzie łodzi płynie przewodnik, który prowadzi wycieczkę wokół wszystkich wysp wchodzących w skład parku, i opowiada ciekawostki na temat samych wysp, jak i ich znanych właścicieli. Wycieczka obejmuje również kolację na pokładzie łodzi przygotowaną z tradycyjnych produktów śródziemnomorskich, takich jak ryby czy mięso. Można także wybrać dania wegetariańskie. Napoje na pokładzie są nielimitowane i obejmują wino, wodę mineralną, napoje bezalkoholowe i wodę. Nie musisz się obawiać, że rejs okaże się bezowocny, ponieważ 93-100% uczestników poprzednich wycieczek zobaczyło delfiny. Na koniec wycieczki powrócisz do punktu początkowego.

Pula: Park Narodowy Wysp Briońskich z wizytą na wyspie

8. Pula: Park Narodowy Wysp Briońskich z wizytą na wyspie

Odwiedź jedno z najpiękniejszych miejsc na Morzu Adriatyckim – Park Narodowy Wysp Briońskich. Odkrywaj park z pokładu łodzi, obserwując po drodze dzikie zwierzęta i popływaj w wodzie przy wyspie Sveti Jerolim. Wejdź na pokład komfortowego statku z kapitanem i przewodnikiem i udaj się na wyspy, które tworzą park narodowy. Miejsce to jest znane ze względu na jego byłego właściciela, Josipa Broza Tito, który miał osobliwe hobby: kolekcjonował egzotyczne zwierzęta. Twój przewodnik na statku poprowadzi wycieczkę krajoznawczą wokół wysp i podzieli się z Tobą ciekawymi faktami na temat wysp i ich słynnych właścicieli. Ciesz się pysznym lunchem składającym się z dań kuchni śródziemnomorskiej wykonanych z ryb, wołowiny lub warzyw. Pamiętaj, aby korzystać z nieograniczonej ilości napojów na pokładzie, takich jak wino, woda mineralna, sok i napoje gazowane. Przy odrobinie szczęścia zobaczysz delfiny, więc nie zapomnij aparatu.   Podczas przystanku na wyspie Sveti Jerolim możesz zdecydować się na 2,5-godzinny pobyt na wyspie lub pozostanie na statku. Na wyspie możesz udać się na spacer po jej malowniczych plażach, popływać lub po prostu zwiedzić wyspę. Po pełnym wrażeń dniu na otwartym morzu Twój statek powróci do Puli.

Pula: Wycieczka z obserwacją delfinów o zachodzie słońca Brijuni z kolacją i napojami

9. Pula: Wycieczka z obserwacją delfinów o zachodzie słońca Brijuni z kolacją i napojami

Wyrusz w rejs statkiem do Parku Narodowego Brijuni z kolacją i napojami w cenie. Przeżyj spokojne morze podczas żeglugi w kierunku Brijuni, obserwując pływające delfiny i podziwiając widoki Puli oświetlonej nocą. Wypłyń z przystani w Puli. Rejs nowoczesną łodzią Arena, która ma 2 toalety, taras słoneczny, 3 tarasy, nowoczesną kuchnię i bar. Ciesz się tradycyjną istryjską kolacją na łodzi, a także nieograniczonymi napojami. Poznaj Park Narodowy Brijuni od strony morza i odkryj jego piękne widoki. Spotkaj delfiny w ich naturalnym środowisku podczas rejsu. Podziwiaj malownicze widoki miasta Pula oświetlonego nocą w oddali i zrelaksuj się, gdy słońce chowa się za horyzontem. Po relaksującej podróży na wodzie wróć do przystani w Puli.

Z Puli: przystanek na wyspie i rejs do Parku Narodowego

10. Z Puli: przystanek na wyspie i rejs do Parku Narodowego

Wzdłuż wybrzeża zachodniej Istrii w Chorwacji znajduje się kilka grup wysp, z których największą jest grupa Brijuni, składająca się z 14 wysp. Czas trwania wycieczki to 5 godzin. Płyniemy statkiem, aby zwiedzić wszystkie 14 wysp parku. Nasz profesjonalny przewodnik Larissa opowie Ci o historii wysp i byłej Jugosławii. Na wyspach żyją dzikie zwierzęta i obserwowanie ich jest bardzo interesujące. Na pokładzie statku zjesz świeżo przygotowany lunch składający się z grillowanej ryby, wołowiny lub dania wegetariańskiego. Na pokładzie statku można napić się nieograniczonej ilości napojów: wina, wody mineralnej i wody sodowej. Po odwiedzeniu 1 z 14 wysp. Wyspa Sveti Jerolim. Wyspa Sveti Jerolim jest wyjątkowa pod względem oferty snorkelingu. Po dotarciu na wyspę Saint Jerolim rozpoczynasz eksplorację wyspy. Na wyspie znajdziesz ładną plażę, prysznic i restaurację. Polecamy zacząć od snorkelingu. Zalecamy zabranie butów do pływania. Później zobaczysz zwierzęta, które żyją na tej wyspie. Za wstęp na wyspę pobierana jest opłata, którą należy uiścić na miejscu przy opuszczaniu łodzi. Wejście na wyspę St. Jerolim: 5 euro dla osoby dorosłej, 3 euro dla dziecka w wieku 7-18 lat (tylko gotówka) Statek wróci za 2 godziny, żeby cię zabrać.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Park Narodowy Wysp Briońskich

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Park Narodowy Wysp Briońskich: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Park Narodowy Wysp Briońskich? Kliknij tutaj.

Park Narodowy Wysp Briońskich: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 375 opinii

Na początek zostaliśmy zaproszeni na inną wyspę przed rozpoczęciem wycieczki, było miło, mieliśmy okazję zobaczyć wyspę przez 2 godziny, a potem odebrali nas, aby kontynuować wycieczkę. Zadbali o przekazanie informacji o każdym miejscu w różnych językach. Przez cały czas było wiele opcji na drinki. Jedzenie było dobre. Widzieliśmy delfiny, ale nie podchodziły tak blisko.

Wszystko było dobrze zorganizowane, jedzenie smakowało bardzo dobrze, kapitan bardzo się starał pokazać nam delfiny na żywo kilka razy, co mu się udało. Świetne wyjaśnienie przewodnika na temat wysp i rezerwatu przyrody, a także znajdujących się na nim budynków.

To było naprawdę wspaniałe przeżycie, załoga bardzo się starała znaleźć delfiny, co się stało. To było takie miłe.

Gorąco polecam, super mili ludzie na pokładzie. Lokalizacja bardzo ładna. Zdecydowanie warte swojej ceny.

Wspaniała wycieczka!! Świetnie się bawiliśmy zaczynając od odkrycia Wyspy św.