Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Park Narodowy Skaftafell

Park Narodowy Skaftafell – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Jökulsárlón: Vatnajökull Glacier Blue Ice Cave Wycieczka z przewodnikiem

1. Jökulsárlón: Vatnajökull Glacier Blue Ice Cave Wycieczka z przewodnikiem

Spotkaj się w kawiarni nad laguną lodowcową Jökulsárlón, około 40 minut na wschód od Skaftafell, aby rozpocząć wyjątkową zimową aktywność i przyjrzeć się niezwykłemu zjawisku naturalnemu. Wejdź do niektórych jaskiń lodowych, które powstają po przepływie wody pod lodowcem Vatnajökull latem. Każdej jesieni lokalni przewodnicy polują na nowe jaskinie lodowe, ponieważ ich lokalizacja może się zmieniać każdego roku. Struktura i stan mogą się różnić z roku na rok, ale możesz mieć pewność, że Twój przewodnik zdecyduje, która jaskinia jest najlepsza do odwiedzenia, w zależności od bezpieczeństwa i warunków pogodowych. Jedź przez około 20 do 30 minut do jaskini lodowej wybranej przez przewodnika, a następnie idź przez 5 do 15 minut do wejścia do jaskini. Po przyjeździe ciesz się od 1 do 1,5 godziny, aby zajrzeć do wnętrza cudownego błękitnego lodu jaskini i podziwiać naturalne piękno okolicy.

Reykjavik: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po lagunie lodowcowej Jökulsárlón

2. Reykjavik: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po lagunie lodowcowej Jökulsárlón

Podziwiaj spektakularne krajobrazy południowej Islandii w ramach całodniowej wycieczki autobusowej. Udaj się do laguny lodowcowej Jökulsárlón, która jest zasilana wodą z jednego z największych lodowców w Europie. Dowiedz się więcej o jej historii i powstawaniu dzięki lokalnemu przewodnikowi. Skorzystaj z odbioru z hotelu w Reykjavíku i udaj się na południowe wybrzeże Islandii, aby zobaczyć spektakularne jezioro lodowcowe. Obejrzyj dryfujące góry lodowe i podziwiaj malowniczą scenerię. W sezonie koniecznie zarezerwuj bilet na rejs po Jökulsárlón i podziwiaj piękno tego wyjątkowego jeziora lodowcowego z bliska. Dokonując wcześniejszej rezerwacji, masz gwarancję udziału w rejsie. Laguna lodowcowa Jökulsárlón jest największą i najgłębszą laguną lodowcową w Islandii. Jest ona zasilane przez lodowiec Breidamerkurjokull – jęzor lodowca Vatnajokull, czyli największego lodowca w Europie. Wróć do Reykjaviku, zatrzymując się przy malowniczym wodospadzie Seljalandsfoss. Odwiedź „diamentową plażę” z czarnym piaskiem i zatrzymaj się w miasteczku Vík, czyli najbardziej wysuniętej na południe miejscowości na Islandii.

Park Narodowy Skaftafell: Wycieczka na lodowiec

3. Park Narodowy Skaftafell: Wycieczka na lodowiec

Odkryj, jak to jest chodzić po uderzonym lodzie podczas niesamowitej wędrówki przez lodowiec wylotowy Vatnajökull, największego lodowca w Europie. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na pokryte lodem szczyty Parku Narodowego Skaftafell w epickiej dziczy Islandii. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w miejscu spotkania, aby odebrać raki, czekany, uprzęże i kaski. Następnie jedź autobusem na początek wędrówki i załóż raki i stalowe ramy przywiązane do butów turystycznych, aby przeżyć niesamowitą przygodę. Spędź około 60 do 90 minut na lodzie, aby zobaczyć szczeliny i głębokie pęknięcia na powierzchni. Dowiedz się o pionowych szybach zwanych moulinami, które powstają, gdy topniejąca woda przedostaje się do szczelin i pęknięć. Zajrzyj do małych lodowych tuneli i uchwyć piękne niebieskie serce lodu zimą. Poznaj historię lodowca od swojego anglojęzycznego przewodnika.

Skaftafell: Wycieczka do jaskini lodowej i wędrówka po lodowcu

4. Skaftafell: Wycieczka do jaskini lodowej i wędrówka po lodowcu

Podczas tej wycieczki z przewodnikiem po parku Skaftafell podziwiaj niesamowite formacje lodowe i młyny lodowcowe. Podziwiaj uformowane przez naturę niebieskie jaskinie lodowe i dowiedz się, jak powstają lodowce. Profesjonalny przewodnik zabierze Cię do podnóża Falljökull – jęzora lodowca Vatnajökull – i wprowadzi Cię do jaskini. W pogodny dzień wypatruj w oddali Hvannadalshnúkur.

Z Reykjaviku: Laguna lodowcowa Jökulsárlón i plaża Diamond Beach

5. Z Reykjaviku: Laguna lodowcowa Jökulsárlón i plaża Diamond Beach

Wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem z Reykjaviku do laguny lodowcowej Jökulsárlón. Zobacz potężną górę Hvannadalshnjúkur i pustynię z czarnym piaskiem, która rozciąga się między Parkiem Narodowym Skaftafell a laguną. Zatrzymaj się przy wodospadzie Seljalandsfoss, gdzie możesz przejść za kaskadami na drugą stronę. Kontynuuj do majestatycznego wodospadu Skógafoss i podziwiaj imponujący 60-metrowy spadek. Jedź dalej do laguny lodowcowej Jökulsárlón i spaceruj wzdłuż brzegów jeziora. Zanurz się w spokojnej okolicy, gdy lód liczący od 1000 do 1500 lat odrywa się od lodowca Vatnajökull i cicho unosi się na wodzie. Rozpoznaj lokalizacje z niektórych z wielu filmów nakręconych w okolicy, takich jak Batman Begins i Tomb Raider. Zatrzymaj się na spektakularnej Diamentowej Plaży i podziwiaj pasmo czarnego piasku usianego grudkami lodu, które wyglądają jak migoczące diamenty . W cieplejszych miesiącach skorzystaj z dodatkowej przejażdżki łodzią po lagunie i zobacz z bliska pływające góry lodowe.

Jökulsárlón: Jaskinia lodowa na lodowcu Vatnajökull - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

6. Jökulsárlón: Jaskinia lodowa na lodowcu Vatnajökull - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Skorzystaj z okazji i zobacz jedną z zachwycających błękitnych jaskiń lodowych w lodowcu Vatnajökull, największym lodowcu w Europie. Wycieczkę ocenia się jako łatwą, ponieważ nasz zmodyfikowany samochód 4x4 pozwala uczestnikom dotrzeć bardzo blisko wejścia do jaskini bez większego wysiłku. Udaj się do łatwiej dostępnych jaskiń lodowych, aby spotkać się z oszałamiającym błękitnym lodem i pięknymi widokami, z których słynie Vatnajökull. W cieplejszych miesiącach letnich lodowiec topi się, tworząc dziury i szczeliny. Po zamrożeniu przyjrzyj się z bliska temu, co stworzyła natura. Zimowe miesiące są inne, a lodowce i jaskinie stale się rozwijają, dzięki czemu miejsca te są wyjątkowo interesujące. Każdego sezonu na tę wycieczkę wybierana jest najlepsza dostępna jaskinia. Wycieczka rozpoczyna się w lagunie lodowcowej Jökulsárlón w południowo-wschodniej Islandii. Spotkaj się ze swoim profesjonalnym przewodnikiem po lodowcu i wejdź na pokład Superjeepa 4x4, aby rozpocząć trudną podróż w stronę lodowca. Jazda sama w sobie jest przeżyciem. Tam będziesz miał mnóstwo czasu, aby cieszyć się pięknem i wspaniałością lodowatych, błękitnych jaskiń Vatnajökull.

Z Jökulsárlón: Wycieczka do błękitnej jaskini lodowej lodowca Vatnajökull

7. Z Jökulsárlón: Wycieczka do błękitnej jaskini lodowej lodowca Vatnajökull

Twoja podróż rozpocznie się od spotkania z przewodnikiem kierowcy i największymi superjeepami wykonanymi na zamówienie na Islandii! Wyruszamy z Laguny Lodowej i jedziemy przez około trzydzieści minut lub jak najbliżej Breiðamerkurjökull, języka lodowcowego rozciągającego się od południowego Vatnajökull. Podczas podróży Twój przewodnik wyjaśni, jak powstają jaskinie lodowe. Podzielą się także informacjami na temat lodowców, wulkanów i kultury tego obszaru. Po dotarciu na miejsce idź około dwudziestu minut (1,5 km), aż dotrzesz do lodowca i wejścia do jaskini. Zanim wejdziesz do jaskini, Twój przewodnik omówi kwestie bezpieczeństwa i zapewni Ci kaski i raki, jeśli wymagają tego warunki. Ponieważ jaskinie lodowe są całkowicie naturalne i zmieniają się bardzo szybko, natura dyktuje, do których jaskiń będziesz mieć dostęp. Ponieważ lodowiec i jaskinie podlegają ciągłym zmianom, warunki każdej wycieczki mogą się różnić. Należy pamiętać, że z sezonu na sezon (nawet w trakcie sezonu) jaskinie lodowe zmieniają się, stare znikają, a powstają nowe.

Skaftafell: wędrówka z przewodnikiem po lodowcu Falljökull

8. Skaftafell: wędrówka z przewodnikiem po lodowcu Falljökull

Ciesz się lodowatą przygodą na pustkowiu Skaftafell i wędruj przez oszałamiający wlot lodowca w Vatnajökull w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Przejdź krótką odprawę bezpieczeństwa i zabierz cały niezbędny sprzęt w miejscu zbiórki. Następnie podziwiaj majestat krajobrazu podczas krótkiego spaceru do pokrywy lodowej. Aby bezpiecznie poruszać się na lodzie, załóż raki. Zobacz różne formacje, w tym głębokie szczeliny i rzeźby lodowe. Uzyskaj panoramiczny widok na Park Narodowy Skaftafell. Dowiedz się, jak powstają lodowce. Posłuchaj, dlaczego ich przyszłość jest zagrożona w wyniku globalnego ocieplenia. Zapoznaj się z bardziej zaawansowanymi etapami wędrówek po lodowcu, zanim powrócisz do miejsca zbiórki.

Z Jökulsárlón: Kryształowa Jaskinia Lodowa - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

9. Z Jökulsárlón: Kryształowa Jaskinia Lodowa - jednodniowa wycieczka z przewodnikiem

Zobacz majestatyczne piękno naturalnej jaskini lodowej podczas wycieczki na lodowiec Vatnajökull. Spotkaj się ze swoim licencjonowanym przewodnikiem po lodowcach przy lagunie lodowcowej Jökulsárlón, po czym przejedź 20-30 minut do jaskini lodowej.  Przygotuj się na magiczny świat błękitnego lodu, który odkryjesz po wejściu do jaskini. Twój przewodnik zadba o Twoje bezpieczeństwo wewnątrz jaskini. Załóż wszelki niezbędny sprzęt, jaki otrzymasz dla Twojego bezpieczeństwa. Zwróć uwagę na odcienie błękitnego lodu po wejściu do jaskini. Zrób wspaniałe zdjęcia lodu, spędzając około 40 minut na zwiedzaniu tego cudu natury. Odkryj wszystko, co ma do zaoferowania jaskinia lodowa, po czym wróć do laguny lodowej Jökulsárlón.

Skaftafell: Wycieczka piesza na lodowiec

10. Skaftafell: Wycieczka piesza na lodowiec

Aby rozpocząć przygodę z lodowcem, wsiądź do jednego z autobusów odjeżdżających z Parku Narodowego Skaftafell kilka razy dziennie na krótką 15-minutową przejażdżkę, aby dostać się na lodowiec Falljökull. Po dotarciu do języka lodowca załóż raki i rozpocznij wędrówkę po islandzkiej dziczy. Gdy znajdziesz się na lodowcu, wspinaj się po oblodzonych, ale łatwo dostępnych zboczach. Po drodze zobaczysz unikalne formacje lodowe tego obszaru, dowiesz się, jak powstały i jak lodowiec zmienia kształt każdego dnia. Następnie przygotuj się na podejście i obejrzyj budzący podziw lodospad, aby zobaczyć, jak kawałki lodowca ze stoickim spokojem spadają setki metrów ze szczytu góry poniżej, płynąc bardzo wolno w kierunku oceanu. Następnie posłuchaj, jak podróż lodowca nigdy się nie zakończy, ponieważ globalne ocieplenie nadal napędza topnienie lodowców i ich powolny odwrót. Skorzystaj z okazji, aby odkryć spokojną islandzką scenerię i zbliżyć się do starożytnego lodu i zyskać nowe zrozumienie, dlaczego te lodowce są tak ważne dla całego świata.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 72
Sortuj wg::

Park Narodowy Skaftafell: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Park Narodowy Skaftafell? Kliknij tutaj.

Park Narodowy Skaftafell: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(5370 recenzji)

Świetne, doskonałe, doskonałe! Gorąco polecam tę wycieczkę do jaskini lodowej. Nasz przewodnik był niesamowity i opowiedział nam historię lodowca i okolic. Jaskinia lodowa była niesamowita! Zdjęcia, które zrobiliśmy są przepiękne, ale zdecydowanie polecamy zobaczyć je na własne oczy!!! Wycieczka zapewniła nam raki i czuliśmy się komfortowo na lodzie i w jaskini lodowej. Spacer do jaskini nie był daleko, maksymalnie 10 minut. Wewnątrz jaskini mogliśmy poświęcić trochę czasu, aby wszystko obejrzeć i podziwiać. Jeśli zastanawiasz się nad rezerwacją, w 100% polecamy.

Wycieczka fantastyczna! Matt10 jest genialnym przewodnikiem. Mimo silnego wiatru cala podroz odbyla sie bezpiecxnie i w milej atmosferze. Profesjonalne podejscie do pracy, pelno zsbawnych historii, wielka wiedza o wyspie. Dziekujemy Matt10! Artur nasz kierowca spisal sie tez na medsl. W ciezkich warunkach pogodowych jechal bezpiecznie i spokojnie. Polecam wycieczke!

Bardzo ciekawa wycieczka z trekkingiem po lodowcu i wejściem do pokoju. Wszystko w całkowitym bezpieczeństwie dzięki sprzętowi dostarczonemu przez przewodnika. Oskar był bardzo miły i przyjacielski i po drodze dużo nam opowiadał o lodowcu. Trasa jest bardzo prosta, Oscar zrobił nam też piękne pamiątkowe zdjęcia.

Najlepsza wycieczka na jakiej byliśmy w Islandia to właśnie ta zorganizowana przez GuideToIceland. Mała grupa 14 osób, miła atmosfera, przewodnik pierwsza klasa - pozytywny, optymista, opowiadał i odpowiadał na pytania. zobaczenie niebieskich jaskiń to było jedno z piękniejszych przeżyć w życiu! dziękujemy!

Jaskinia jest bardzo duża i imponująca. Fantastyczny przewodnik, uprzejmy i cały czas wyjaśniający nam bardzo interesujące informacje. Poleciłbym to bez wątpienia.