Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Park Narodowy Peneda-Gerês

Park Narodowy Peneda-Gerês – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Porto: Jednodniowa wycieczka w małej grupie do Parku Narodowego Geres

1. Z Porto: Jednodniowa wycieczka w małej grupie do Parku Narodowego Geres

Rano zostaniesz odebrany z miejsca zakwaterowania i wyruszysz w kierunku Gerês. Poznaj jedyny park narodowy w Portugalii, niesamowite miejsca w Gerês, w tym słynne wodospady, w których możesz cieszyć się orzeźwiającą kąpielą i zapierającymi dech w piersiach punktami widokowymi. Będziesz mieć również okazję odwiedzić jedną z wiosek w Parku Narodowym i poznać jej tradycje. Pamiętaj, że dołączając do tej wycieczki, pośrednio przyczynisz się do rozwoju lokalnego stowarzyszenia. Twoi przewodnicy posiadają lokalną wiedzę i zabiorą Cię na bezpieczną wycieczkę w głąb tego naturalnego raju. Ciesz się piknikiem w odległym idyllicznym miejscu (lub lokalnym posiłkiem w typowej restauracji, w zależności od warunków pogodowych) przed powrotem do hotelu. Trasa może zostać dostosowana przez przewodnika. Czynniki takie jak pogoda, liczba osób w parku lub charakterystyka grupy będą brane pod uwagę przez przewodnika przez cały dzień.

Z Porto: Wycieczka do Parku Narodowego Peneda-Gerês z lunchem

2. Z Porto: Wycieczka do Parku Narodowego Peneda-Gerês z lunchem

Podróż rozpoczyna się od odbioru Land Roverem 4x4 z miejsca zakwaterowania (centrum Porto), gdzie dołączysz do podobnie myślących osób w małej grupie na cały dzień. Oferujemy Ci klejnoty Parku Narodowego, ukryte sekrety, którymi miejscowi uprzejmie się z nami dzielą! W otoczeniu wspaniałych górskich krajobrazów odbędziesz krótkie i dostępne spacery, aby dotrzeć do krystalicznie czystej laguny i wodospadu prosto z książek fantasy. Tam będziesz mógł się uziemić! Doceń magiczną scenerię, dzikie pływanie i najczystszą naturę. Przez cały dzień możemy poczuć się jak w podróży do czasów starożytnych. Wstąpimy do jednej z ostatnich wiosek komunalnych na północnym wschodzie Portugalii. Tam poznasz naprawdę interesujący sposób życia, oparty na tradycjach i skupieniu się na dziedzictwie i ochronie kultury. Jedzenie to świetny sposób na zachowanie kultury. Tradycyjny posiłek w lokalnej i gościnnej restauracji z uczciwym, aromatycznym, pysznym jedzeniem i winem wliczonym w cenę! "Zmieniaj świat na wyciągnięcie ręki!" Oddanie naturze i społeczności poprzez projekt opieki środowiskowej, to nasz sposób na promowanie turystyki aktywnej i uczestniczącej. Udział w wycieczce oznacza bycie częścią procesu ponownego zalesiania w Parku Narodowym. Pozwól sobie wchłonąć wszystkie dźwięki, zapachy i zmysły, które to doświadczenie ma do zaoferowania przez cały rok.

Z Porto: Wycieczka kanioningowa do Parku Narodowego Gerês

3. Z Porto: Wycieczka kanioningowa do Parku Narodowego Gerês

Odkryj cuda Parku Narodowego Gerês podczas ekscytującej przygody z kanionem podczas tej wycieczki z Porto. Przebij się przez strumienie, wodospady i formacje głazów w parku, korzystając z wysokiej jakości sprzętu do canyoningu. Ciesz się odbiorem i dowozem w klimatyzowanej furgonetce. Odbierz z wygodnego miejsca zakwaterowania w Porto i wyrusz do Parku Narodowego Gerês. Przygotuj się na cały niezbędny sprzęt ochronny, w tym specjalnie zaprojektowane buty do canyoningu i piankę. Podążaj za swoim przewodnikiem do parku i rozpocznij swoją przygodę z kanionem. Płyń w dół rzeki, pływając i ślizgając się po naturalnych basenach, wodospadach i zjeżdżalniach ukształtowanych przez potężną rzekę. Szybuj z tyrolkami kończącymi się na wodzie, spróbuj zjechać na linie, a kilka osób ma szansę skoczyć ze skał do wody. Pod koniec wycieczki skorzystaj z wygodnego transportu powrotnego do miejsca zakwaterowania w Porto.

Z Porto: Wędrówki i pływanie w Parku Narodowym Gerês

4. Z Porto: Wędrówki i pływanie w Parku Narodowym Gerês

Spędź dzień, spacerując po oddalonym o 90 minut od Porto Parku Narodowym Gerês. Dotrzyj do samego serca parku, podziwiaj tereny i wypij kawę. W ramach wędrówki pokonasz 10 km i dojdziesz do 7 naturalnych basenów. Zatrzymaj się i podziwiaj naturalne piękno okolicy, po czym wróć do punktu początkowego. WĘDRÓWKA:Wyrusz na 10-kilometrową wędrówkę, która obejmuje 7 niesamowitych basenów naturalnych usytuowanych w samym sercu parku. Wędrówka zostanie podzielona na 2 etapy. Pierwszy to trasa 5 km z punktu początkowego do basenów, przy których zatrzymasz się na około 90–120 minut, aby podziwiać naturalne piękno okolicy. W zależności od upodobań grupy przerwa może potrwać nieco dłużej. Następnie pokonasz 5 km w drodze powrotnej do punktu początkowego. Trasa przebiega po nierównym terenie, ale bez stromych zboczy. STOPIEŃ TRUDNOŚCI WĘDRÓWKI:Trudna: dla osób, które nie są przyzwyczajone do chodzenia. Średnia: dla osób przyzwyczajonych do 10-kilometrowych wędrówek w terenie. Łatwa: dla osób przyzwyczajonych do wędrówek na trasie powyżej 10 km po nierównym terenie ze stromymi zboczami. LUNCH:Musisz zabrać ze sobą własny prowiant na lunch, ponieważ w okolicy nie ma żadnych lokali gastronomicznych. Zabierz też dużo wody, ponieważ może być bardzo gorąco. WIELKOŚĆ GRUPY:Od 8 do 15 osób. Po wędrówce będzie okazja do zatrzymania się w lokalnej tawernie na orzeźwiający napój i odpoczynek przed powrotem do Porto. Przyjazd do Porto nastąpi około godziny 18.30.

Z Porto: Spływ kajakowy i wodospad w Parku Narodowym Peneda-Gerês

5. Z Porto: Spływ kajakowy i wodospad w Parku Narodowym Peneda-Gerês

Podróż rozpoczyna się od odbioru samochodem 4x4 z miejsca zakwaterowania (centrum Porto), gdzie dołączysz do podobnie myślących osób w małej grupie na cały dzień. Rozpocznij dzień w Parku Narodowym od aktywności kajakowej w zbiorniku Caniçada (ok. 1 godz. 30 min). Wspaniały krajobraz będzie Twoim tłem przez cały poranek, podczas gdy możesz być aktywny, wiosłując i pływając po jeziorze. Zatrzymaj się na małej piaszczystej plaży, aby popływać, zrelaksować się i spróbować wiosłowania na stojąco. Delektuj się tradycyjnym posiłkiem w lokalnej i gościnnej restauracji z uczciwym, pysznym jedzeniem i winem wliczonym w cenę! Po obiedzie skorzystaj z okazji, aby docenić wspaniałe widoki podczas jazdy do następnej przygody. To jest moment, w którym wyłaniasz się na pustynię i piękno Parku Narodowego. Łatwy/umiarkowany spacer przez magiczną ścieżkę zaprowadzi Cię do oszałamiającego wodospadu, będziesz mógł się uziemić, popływać i cieszyć się magią! Przez cały dzień będziesz poznawać kulturowe i tradycyjne aspekty wiosek w parku. Biorąc udział w tej wycieczce, będziesz wspierać nasz aktywny/uczestniczący projekt środowiskowy w Parku Narodowym. Podejmij wyzwanie i wchłoń wszystkie dźwięki, zapachy i zmysły, które to doświadczenie ma do zaoferowania!

Canyoning Tour w Portugalii

6. Canyoning Tour w Portugalii

Jesteś zmęczony codziennością? Szukasz zastrzyku adrenaliny? To idealna aktywność dla Ciebie! Canyoning Adventure to jedno z najtrudniejszych doświadczeń, jakie można przeżyć na kontynencie portugalskim! Tutaj Twoje emocje zostaną doprowadzone do czerwieni, zjazdami do 60 metrów, zjazdami z przewodnikiem do wysokości 30 metrów i długości ponad 40 metrów, z opcjonalnymi skokami, które mogą przekroczyć 11 metrów. To wszystko znajdziesz na dłuższych trasach kajakowych z kontynentalnej części Portugalii. Aby odbyć ten kanion, ze względów bezpieczeństwa, warunkiem wstępnym jest przejście Tobogã Canyoning na poziomie średnim przynajmniej raz i uznanie przez Wytyczne za „gotowe” do następnego poziomu trudności.

Viana do Castelo: Wycieczka kajakiem po rzece Lima

7. Viana do Castelo: Wycieczka kajakiem po rzece Lima

Ciesz się wyjątkowym doświadczeniem, które pozwoli Ci odkryć jedną z najpiękniejszych tras przyrodniczych w wodzie w kajaku: sekcję Açudes. Odkryj trasę łączącą Ponte da Barca i Ponte de Lima. Przekrocz bezpiecznie szybkie tamy o niskim stopniu trudności, umieszczone w wolnej od zanieczyszczeń dolinie, pozwalając cieszyć się przyrodą w jej czystym i relaksującym stanie. Podczas tego doświadczenia będzie Ci towarzyszył monitor w wodzie i pojazd pomocniczy poza rzeką, zapewniając wszelkie bezpieczeństwo i wskazówki niezbędne dla początkujących i profesjonalistów.

Prozelo: Przygoda na buggy w Arcos de Valdevez i Peneda-Gerês

8. Prozelo: Przygoda na buggy w Arcos de Valdevez i Peneda-Gerês

Buggy, buggy czy gokart cross to fantastyczne pojazdy, które pozwalają nam na radykalne przeżycia i zwiedzanie wyjątkowych miejsc natury. Podczas naszej wycieczki buggy odwiedzimy północ Portugalii w Arcos de Valdevez podczas jazdy terenowej w górę, przechodząc przez las i zwierzęta. Będzie można podziwiać panoramiczne widoki na: -Park Narodowy Peneda Geres; - Chroniony Krajobraz Corno do Bico; -Las Mirandy; -Dolina Vez; -Dolina Limy; -góry Soajo, Peneda i Arga; -Góry Arga; -Nawet morze. Klienci przeżyją wspaniałą przygodę za kierownicą swojego buggy. Wycieczka jest monitorowana, a klienci będą podróżować przez niesamowite miejsca z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa.

1h Wycieczka buggy | Arcos de Valdevez | Peneda Gerês

9. 1h Wycieczka buggy | Arcos de Valdevez | Peneda Gerês

Buggy, buggy czy gokart cross to fantastyczne pojazdy, które pozwalają nam na radykalne przeżycia i zwiedzanie wyjątkowych miejsc natury. Podczas naszej wycieczki buggy odwiedzimy północ Portugalii w Arcos de Valdevez podczas jazdy terenowej w górę, przechodząc przez las i zwierzęta. Będzie można podziwiać panoramiczne widoki na: -Park Narodowy Peneda Geres; - Chroniony krajobraz Corno do Bico; -Las Mirandy; -Dolina Vez; -Dolina Limy; -góry Soajo, Peneda i Arga; -Góry Arga; -Nawet morze. Klienci przeżyją wspaniałą przygodę za kierownicą swojego buggy. Wycieczka jest monitorowana, a klienci będą podróżować przez niesamowite miejsca z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa.

Wodospady, dziedzictwo i przyroda w Parku Gerês - z Porto

10. Wodospady, dziedzictwo i przyroda w Parku Gerês - z Porto

Park Narodowy Peneda-Gerês (PNPG) to obszar chroniony na dalekiej północy Portugalii. Rozwija się między regionami Minho, Trás-os-Montes i Galicia (Hiszpania) i obejmuje terytorium Terras do Bouro, Melgaço, Arcos de Valdevez, Ponte da Barca i Montalegre. Ten ogromny obszar zielony o powierzchni około 70 000 ha, na którym współżyje 240 gatunków fauny kręgowców i 1100 gatunków flory, wraz z hiszpańskim parkiem Baixa-Limia tworzy transgraniczny park Gerês-Xures. Różnorodność biosfery została wyróżniona/zachowana przez UNESCO (2009) jako światowy rezerwat. PNPG jest podzielony na 4 pasma górskie - Peneda, Amarela, Soajo i Gerês i jest przecięty przez dwie duże rzeki - Limę i Cávado, oprócz licznych dopływów, których źródła znajdują się w samej górze. W parku znajduje się ponad 500 miejsc o znaczeniu historycznym i archeologicznym, ze szczególnym naciskiem na rzymską Geirę i kamienie milowe - starożytną ścieżkę, która prowadziła legionistów między Bracara Augusta a Astorica Augusta. Od dziewiczej przyrody po ukryte wodospady, które prowadzą nas do pięknych jezior, PNPG oferuje najbardziej imponujące krajobrazy w regionie iz pewnością najbardziej wciągające wrażenia na północy kraju! Podczas naszej wycieczki odkryjemy małe cuda podczas łatwych wędrówek, zobaczymy tajemnicze wodospady, wykąpiemy się w krystalicznych wodach, a nawet poznamy terytorium wilka iberyjskiego. Przyjdź i odkryj ten raj!

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg::

Park Narodowy Peneda-Gerês: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Park Narodowy Peneda-Gerês? Kliknij tutaj.

Park Narodowy Peneda-Gerês: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 885 opinii

Piękny sposób na poznanie parku narodowego! Wycieczka była piękna, a woda była tak orzeźwiająca. Rui był niesamowitym przewodnikiem i punktował za bycie naprawdę dobrym kierowcą na wietrznych drogach.

To było wspaniałe doświadczenie! Zarówno za piękno krajobrazów, jak i za jakość przewodnika i porad. Polecam tę wycieczkę wszystkim miłośnikom naturalnych i zielonych krajobrazów.

Juan był świetnym przewodnikiem. Godziny leciały. A krajobraz jest wspaniały. Dziękuję za wspaniałe przeżycie.

Przewodnik na górze, wspaniały krajobraz! I pływanie w wyjątkowych basenach, dziękujemy za przeżycie!

atrakcja doskonala nie zbyt wymagająca dzieci sobie radza