Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Park Narodowy Jezior Plitwickich

Park Narodowy Jezior Plitwickich – nasze najbardziej polecane atrakcje

Jeziora Plitwickie: Oficjalny bilet wstępu do parku narodowego

1. Jeziora Plitwickie: Oficjalny bilet wstępu do parku narodowego

Zanurz się w rozległym pięknie największego chorwackiego parku narodowego, położonego pomiędzy pasmami górskimi Mala Kapela i Lička Plješivica. Zarezerwuj bilet do Parku Narodowego Jezior Plitwickich i wybierz się na wędrówkę przez bujne lasy, aby podziwiać wspaniałe formacje tufowe i kaskady jezior. Wybierz jedną z 7 tras i 4 szlaków turystycznych, aby odkrywać ten dziewiczy krajobraz przez cały rok. Bądź świadkiem magii 16 nazwanych jezior i niezliczonej liczby mniejszych, płynących jedno w drugie. Odkryj Jeziora Górne, oferujące łagodne brzegi, lub podziwiaj Jeziora Dolne, szczycące się stromymi klifami i imponującymi wodospadami, takimi jak Sastavci. Dołącz do miłośników przyrody, którzy cenią ten park od chwili otrzymania statusu parku narodowego w 1949 roku.

Z Zagrzebia: Plitwice i Rastoke - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem z biletem

2. Z Zagrzebia: Plitwice i Rastoke - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem z biletem

Podziwiaj wyjątkowe piękno Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Wyrusz na niezapomnianą wędrówkę i weź udział w rejsie łodzią w towarzystwie profesjonalnego przewodnika. Twój dzień rozpocznie się od przejażdżki vanem. Następnie zwiedzisz Jeziora Plitwickie w ramach 8,5-kilometrowej wędrówki, podróży pociągiem oraz rejsu łodzią. Pozwól się oczarować 16 lazurowym jeziorom, które otaczają tryskające wodospady. Słuchając fascynujących opowieści swojego przewodnika, dowiesz się więcej o historii i kulturze Chorwacji. Podczas podróży do i z parku podziwiaj fantastyczne widoki na chorwackie krajobrazy. Zmierzając do parku, zobacz bajkową miejscowość Rastoke. Uwiecznij na zdjęciach młyny wodne z XVII wieku.

Zadar: Jeziora Plitwickie z rejsem wycieczkowym i zwiedzaniem Starego Miasta w Zadarze

3. Zadar: Jeziora Plitwickie z rejsem wycieczkowym i zwiedzaniem Starego Miasta w Zadarze

Poznaj Park Narodowy Jezior Plitwickich, obiekt z listy UNESCO, podczas 1-dniowej wycieczki z Zadaru. Posłuchaj ciekawych historii o Chorwacji przed przybyciem do parku. Przejdź się ścieżką wokół jezior i zrelaksuj się podczas rejsu łodzią. Udaj się rano na miejsce zbiórki i spotkaj się z przyjaznym przewodnikiem i grupą na ten dzień. Ciesz się krótkim wprowadzeniem i rozpocznij jazdę z miasta, podziwiając chorwackie krajobrazy i słuchając komentarza na żywo w drodze do parku. Po dotarciu nad jeziora będziesz mieć 4 godziny na zwiedzanie górnego i dolnego wodospadu. Zrób niesamowite zdjęcia nad wodą i odkryj płynące źródła, kwitnące łąki i tajemnicze jaskinie. Następnie daj odpocząć nogom podczas przejażdżki pociągiem i malowniczego rejsu łodzią po turkusowej wodzie z brzegami porośniętymi bujną zielenią. Spójrz na wodospady po raz ostatni przed powrotem do Zadaru. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto podczas opcjonalnej wycieczki z przewodnikiem, którą możesz odbyć dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Jeziora Plitwickie: piesza wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

4. Jeziora Plitwickie: piesza wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

Zobacz połączone ze sobą jeziora i wodospady w Parku Narodowym Jezior Plitwickich. Odkryj 29 685 hektarów jezior i lasów. Spotkaj wiele rodzimych gatunków, które swoim istnieniem poprzedzają pojawienie się człowieka. Rozpocznij wycieczkę przy północnym wejściu do parku. Zwiedzanie odbywa się okrężną trasą i obejmuje zakątki położone we wszystkich częściach parku, które odwiedzane są pieszo i na pokładzie łodzi elektrycznej. Odpręż się na pokładzie pociągu w drodze powrotnej do punktu początkowego, podziwiając niezliczone wodospady o różnych rozmiarach. Park Narodowy Jezior Plitwickich położony jest w dynarskim obszarze krasowym, który ze względu na swoją specyficzną geologię i hydrologię stanowi jedną z najbardziej imponujących jednostek krasowych na świecie.

Ze Splitu: Jeziora Plitwickie z przewodnikiem i biletami wstępu

5. Ze Splitu: Jeziora Plitwickie z przewodnikiem i biletami wstępu

Odwiedź wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Jezior Plitwickich w ramach całodniowej wycieczki ze Splitu z biletem wstępu i przewodnikiem. Przed dotarciem do parku posłuchaj ciekawych informacji o Chorwacji. Spaceruj ścieżką wokół jezior i odpocznij w trakcie rejsu łodzią. Udaj się rano do biura wycieczek, gdzie poznasz przyjaznego przewodnika i grupę, z którą spędzisz resztę dnia. Posłuchaj krótkiego wprowadzenia i opuść miasto, podziwiając chorwackie krajobrazy i słuchając komentarza na żywo w drodze do parku. Po dotarciu na teren jezior zobacz górne i dolne wodospady. Zrób sobie wspaniałe zdjęcia nad wodą i podziwiaj płynące źródła, kwitnące łąki i tajemnicze jaskinie. Po spacerze odpocznij w trakcie przejażdżki pociągiem i malowniczego rejsu łodzią po turkusowych wodach i wzdłuż brzegów z bujnymi, zielonymi drzewami. Rzuć okiem na wodospady ostatni raz i wyrusz w podróż powrotną do Splitu.

Zadar: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich z biletami

6. Zadar: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich z biletami

Poznaj Park Narodowy Jezior Plitwickich, obiekt z listy UNESCO, podczas 1-dniowej wycieczki z Zadaru z biletem wstępu i zwiedzaniem. Posłuchaj ciekawych historii o Chorwacji przed przybyciem do parku. Przejdź się ścieżką wokół jezior i zrelaksuj się podczas rejsu łodzią. Udaj się rano na miejsce zbiórki i spotkaj się z przyjaznym przewodnikiem i grupą na ten dzień. Ciesz się krótkim wprowadzeniem i rozpocznij jazdę z miasta, podziwiając chorwackie krajobrazy i słuchając komentarza na żywo w drodze do parku. Po dotarciu nad jeziora będziesz mieć 4 godziny na zwiedzanie górnego i dolnego wodospadu. Zrób niesamowite zdjęcia nad wodą i odkryj płynące źródła, kwitnące łąki i tajemnicze jaskinie. Następnie daj odpocząć nogom podczas przejażdżki pociągiem i malowniczego rejsu łodzią po turkusowej wodzie z brzegami porośniętymi bujną zielenią. Spójrz na wodospady po raz ostatni przed powrotem do Zadaru. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto podczas opcjonalnej wycieczki z przewodnikiem, którą możesz odbyć dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Split: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich z rejsem łodzią

7. Split: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich z rejsem łodzią

Weź udział w tej całodniowej wycieczce ze Splitu, by doświadczyć magii Jezior Plitwickich. Po przejażdżce przestronnym autobusem wsiądź na pokład łodzi, którą wyruszysz w rejs pośród kaskadowych wodospadów, tarasowych jezior i gęstego lasu. Udaj się urokliwą kolejką leśną w głąb parku narodowego. Zajmij wygodne miejsce i odpręż się, zmierzając przez wiejską okolicę do Parku Narodowego Jezior Plitwickich, który wpisano na listę UNESCO. Wysłuchaj dostępnego na pokładzie komentarza, dzięki któremu podczas jazdy lepiej poznasz park. Wejdź na teren parku i wykorzystaj czas wolny na przechadzkę po drewnianych ścieżkach, które ułożono nad krystalicznie czystymi wodami. Wejdź do łodzi i podziwiaj spektakularne widoki na jeziora. Zapuść się w głąb malowniczego lasu, podróżując na pokładzie wygodnej i klimatyzowanej kolejki. Podziwiaj z okna wspaniałą scenerię parku przed powrotem na miejsce zbiórki.

Z Zagrzebia: Rastoke i Jeziora Plitwickie w małej grupie z biletem

8. Z Zagrzebia: Rastoke i Jeziora Plitwickie w małej grupie z biletem

Wyjedź z Zagrzebia i udaj się do regionu Lika. Pierwszym przystankiem na trasie jest malownicza wioska młynów wodnych Rastoke, położona u zbiegu rzek Slunjčica i Korana. Udaj się na spacer po miejscowości, aby podziwiać unikalną architekturę wiejską. Następnie wyruszysz do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Jest to najstarszy i najczęściej odwiedzany park narodowy w Chorwacji, a w 1979 roku został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na przestrzeni wieków woda uformowała na tym obszarze wodospady i stworzyła 16 krystalicznie czystych jezior. Ciesz się wyjątkowym naturalnym pięknem leśnego krajobrazu i jezior, które łączy szereg wodospadów. Wsiądź na pokład łodzi elektrycznej, aby przepłynąć przez jezioro Kozjak i dowiedz się więcej o formach krasowych i bogatym życiu zwierząt w parku. Zjednocz się z naturą, ciesz się czystym powietrzem i podziwiaj otaczające Cię piękne widoki. Przez cały dzień Tobie i Twojej małej grupie będzie towarzyszył przewodnik, który opowie Wam ciekawe historie o odwiedzanych miejscach i chętnie odpowie na wszelkie pytania.

Z Zadaru: Jednodniowa wycieczka do Jezior Plitwickich z rejsem łodzią

9. Z Zadaru: Jednodniowa wycieczka do Jezior Plitwickich z rejsem łodzią

Wybierz się na jednodniową wycieczkę z Zadaru i poznaj Park Narodowy Jezior Plitwickich. Podróżuj klimatyzowanym autobusem i ciesz się wolnym czasem na samodzielne zwiedzanie parku. Ta jednodniowa wycieczka obejmuje również rejs łodzią elektryczną i panoramiczną wycieczkę pociągiem. Twoja wycieczka rozpoczyna się bezpłatnym odbiorem z miejsca zakwaterowania w Zadarze. Po dotarciu do parku Twoja grupa ma przywilej wejścia bez czekania w kolejce dzięki zarezerwowanemu biletowi wstępu, za który zapłacisz gotówką w dniu wycieczki. Wewnątrz parku podążaj sugerowaną trasą C i spędź około 4 godzin odwiedzając wszystkie najważniejsze miejsca, pozostawiając mnóstwo czasu na relaks i podziwianie malowniczego naturalnego otoczenia. Miejsce spotkania jest organizowane przez przewodnika o godzinie 15:45 przy wejściu nr 1 do parku. Przyjazd do Zadaru planowany jest około godziny 18:00>

Z Zagrzebia: Wycieczka 1-dniowa z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich

10. Z Zagrzebia: Wycieczka 1-dniowa z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich

Odkryj piękne Jeziora Plitwickie, obiekt z listy UNESCO, podczas jednodniowej wycieczki z Zagrzebia. Podziwiaj piękno małych wodospadów, tradycyjnych domów, 16 tarasowych jezior i nie tylko podczas wycieczki z przewodnikiem. Opuść Zagrzeb i rozpocznij podróż do Jezior Plitwickich. Ciesz się przerwą na kawę przy bramie do niesamowitego obszaru Jezior Plitwickich. Zobacz niektóre z małych wodospadów, dobrze zachowane młyny i tradycyjne domy wzdłuż brzegów rzeki Slunjčica. Przyjedź do Parku Narodowego Jezior Plitwickich i podążaj za swoim doświadczonym przewodnikiem, aby odkryć 16 tarasowych jezior utworzonych przez naturalne tamy trawertynowe. Dowiedz się, jak jeziora mogą zmieniać kolor w ciągu dnia, w zależności od kąta padania promieni słonecznych i składu mineralnego wody. Spaceruj po parku podczas krajoznawczej wycieczki z przewodnikiem, a następnie Twój przewodnik zabierze Cię do lokalnej restauracji na opcjonalny lunch. Skosztuj typowych dań regionu i poproś przewodnika o rekomendacje dotyczące jedzenia, napojów, a nawet pamiątek. Po obiedzie usiądź wygodnie podczas przyjemnej jazdy powrotnej do Zagrzebia.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 108
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Park Narodowy Jezior Plitwickich

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Park Narodowy Jezior Plitwickich?

Park Narodowy Jezior Plitwickich: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Park Narodowy Jezior Plitwickich? Kliknij tutaj.

Park Narodowy Jezior Plitwickich: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(5388 recenzji)

Nasz przewodnik był bardzo pouczający i zabawny. Zawsze pilnuje swojej grupy. Mówię to, ponieważ w Jeziorach Plitwickich bardzo łatwo jest się zgubić. Zatrzymując się na zdjęcia, upewnij się, że nadal jesteś w grupie. Nasz przewodnik chętnie zatrzymywał się dla nas wiele razy i pomagał nam robić zdjęcia. Park jest niesamowicie piękny i nie można go ominąć, jeśli odwiedzasz Chorwację!

Piękne miejsce, które trzeba zobaczyć ze wspaniałymi zabytkami. Przewodnik jest bardzo pouczający i uważny. Dużo spacerów, ale idzie to w płynnym tempie, dzięki czemu możesz cieszyć się parkiem.

Świetna wycieczka z przewodnikiem po miejscu dziedzictwa kulturowego UNESCO z grupą innych przyjaznych podróżników, być może trochę droga jak na tę usługę.

To nie był najlepszy czas na wizytę, ponieważ część parku była zamknięta. Ale to nie ma nic wspólnego z wielką pracą naszej przewodniczki, Ewy.

Przewodnik Katja jest bardzo doświadczony i pomocny. Jesteśmy w małej grupie, więc mogliśmy bardzo cieszyć się spacerem i jeziorami.