Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Park Narodowy Abel Tasman

Park Narodowy Abel Tasman

Park Narodowy Abel Tasman – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rejs widokowy do Parku Narodowego Abel Tasman

1. Rejs widokowy do Parku Narodowego Abel Tasman

Wyrusz z pięknej plaży Kaiteriteri na 4-godzinny rejs widokowy przez Park Narodowy Abel Tasman. Zobacz po drodze słynną na całym świecie Split Apple Rock, nowozelandzkie foki, Bark Bay, Tonga Quarry oraz złote piaszczyste plaże i lśniące turkusowe wody. Przeglądaj wybrzeże i odkrywaj zaciszne plaże i zatoki z wygodnej łodzi. Poznaj historię parku i dowiedz się, co sprawia, że jest to tak wyjątkowe miejsce do odwiedzenia. Posłuchaj komentarzy na temat regionu i jego mieszkańców. Rejs to najlepszy sposób na poznanie Parku Narodowego Abel Tasman, podczas spotkania z lokalną przyrodą.

Park Narodowy Abel Tasman: Rejs i wycieczka piesza

2. Park Narodowy Abel Tasman: Rejs i wycieczka piesza

Poznaj to, co najlepsze w Parku Narodowym Abla Tasmana podczas całodniowego rejsu łodzią i pieszej wycieczki. W tym dniu odkrycia dostępne są 3 różne opcje spacerów. Ciesz się malowniczym rejsem, wizytami w Split Apple Rock i kolonią fok, złotymi plażami, spacerami po lesie i spotkaniami z dziką przyrodą podczas jednego dnia. Dostępne są 3 opcje wycieczki: Opcja A: Plaże i zatoki astrolabium Odległość: 7 km Czas przejścia: 2,5 godziny Szczegóły: po malowniczym rejsie zostaniesz wysadzony w Apple Tree Bay o 12:00 na spacer na plażę Anchorage. Istnieje również możliwość dodania 1-godzinnej pętli Pitt Head do Te Pukatea Beach. Odbiór w Anchorage o 15:45 lub 17:00** Przyjazd do Kaiteriteri o 16:20 lub 17:30** Opcja B: Las i most obrotowy Odległość: 10,5 km Czas przejścia: 4 godziny Szczegóły: po malowniczym rejsie zostaniesz wysadzony na Medlands Beach o 11:30 na ciekawy spacer do Anchorage Beach, który obejmuje malownicze atrakcje punktu widokowego South Head, słynny most obrotowy Falls River i basen Kleopatry. Odbiór w Anchorage o 15:45 lub 17:00** Przyjazd do Kaiteriteri o 16:20 lub 17:30** Opcja C: 5 plaż Odległość: 8,8 km Czas przejścia: 3,5 godziny Szczegóły: po malowniczym rejsie zostaniesz wysadzony w Awaroa o 11:00 i wybierz się na spacer, który obejmuje 5 plaż między Awaroa a miejscem odbioru w Medlands Beach. Ta opcja obejmuje również możliwość zatrzymania się w kawiarni Awaroa Lodge Café, gdzie można podziwiać wspaniałe widoki i rodzime lasy, a także wodospad i lagunę w zatoce Bark Bay. Należy pamiętać, że stroma wspinaczka z Tonga Quarry wymaga rozsądnego poziomu sprawności. Odbiór z plaży Medlands o 15:30 lub 16:45** Przyjazd do Kaiteriteri o 16:20 lub 17:30** * Tylko sezon letni: 15 października – 30 kwietnia ** Tylko szczyt letni: 1 grudnia – 31 marca

Park Narodowy Abla Tasmana: żeglarstwo i spacer z przewodnikiem

3. Park Narodowy Abla Tasmana: żeglarstwo i spacer z przewodnikiem

Rozkoszuj się niesamowitym dniem spędzonym w Parku Narodowym Abel Tasman, który łączy żeglowanie wzdłuż wspaniałego wybrzeża przed wyruszeniem na jeden ze wspaniałych spacerów w Nowej Zelandii. Rozpocznij dzień żeglując z plaży Kaiteriteri, podziwiając krajobrazy wzdłuż malowniczego wybrzeża. Rozkoszuj się złotymi plażami, zatokami, wyspami i śpiewem ptaków, a także przejedź obok słynnej Split Apple Rock i zabawnej nowozelandzkiej kolonii fok. Podczas żeglugi poznaj historię, życie morskie, florę i faunę Abla Tasmana od swojego doświadczonego kapitana. Przyjedź do Anchorage Bay około południa i zjedz własny suchy prowiant na plaży lub popływaj, zanim rozpoczniesz samodzielną wędrówkę z powrotem do Marahau. Podczas wędrówki spaceruj po piaszczystych plażach, podziwiając doskonałe punkty widokowe i rodzimy busz. Podziwiaj piękne krajobrazy, które ma do zaoferowania nadmorska trasa Parku Narodowego podczas samodzielnego spaceru, który zwykle trwa od 3 do 4 godzin.

Park Narodowy Abel Tasman: Jednodniowa przygoda żeglarska z lunchem

4. Park Narodowy Abel Tasman: Jednodniowa przygoda żeglarska z lunchem

Rozpocznij dzień żeglując od plaży Kaiteriteri i ciesz się całodziennym żeglowaniem po przepięknym Parku Narodowym Abla Tasmana w Nowej Zelandii. Albo wyluzuj i zrelaksuj się, zaangażuj się w żeglowanie, albo ucz się w trakcie - Ty decydujesz. Przeżyj wspaniałe żeglowanie, ciesz się wspaniałymi plażami i wyspami, z pełną godziną na lunch i relaks na plaży Anchorage. Świetna okazja, aby popływać lub wybrać się na krótki spacer i zwiedzić jaskinie. Podczas tej całodniowej wycieczki będziesz miał okazję odwiedzić kolonię fok futerkowych, Split Apple Rock i szereg pięknych miejsc przed powrotem na plażę Kaiteriteri. Podczas tej niesamowitej wycieczki zobaczysz wszystkie atrakcje Parku Narodowego Abla Tasmana w ciągu jednego dnia.

Park Narodowy Abel Tasman: Rejs, spacer i wycieczka pod żaglami

5. Park Narodowy Abel Tasman: Rejs, spacer i wycieczka pod żaglami

Rozpocznij całodniową przygodę na plaży Kaiteriteri, gdzie wskoczysz do taksówki wodnej na 30-minutowy rejs widokowy do zatoki Anchorage w Parku Narodowym Abel Tasman. Po przybyciu do Anchorage wybierz się na łatwy 1,5-godzinny spacer z przewodnikiem po szlaku Pitt Head Loop z panoramicznym widokiem na park. Dotrzyj do jednej z ulubionych lokalnych plaż w zatoce Te Pukatea. Wejdź na pokład jachtu żaglowego około południa, a następnie wypłyń na otwarte morze. Ciesz się popołudniowym żeglowaniem i obserwuj figlarne wybryki nowozelandzkich fok futrzanych wzdłuż wybrzeża. Ciesz się morską bryzą i malowniczymi widokami na wybrzeże, a następnie wróć do Kaiteriteri.

Z Motueka: doświadczenie skoku spadochronowego w tandemie Abla Tasmana

6. Z Motueka: doświadczenie skoku spadochronowego w tandemie Abla Tasmana

Przeglądaj Park Narodowy Abel Tasman z innej perspektywy, biorąc udział w ekscytującym skoku spadochronowym w tandemie, nie wspominając o 15-20-minutowym locie widokowym w drodze na górę. Połącz się z profesjonalnym mistrzem tandemu, który zaopiekuje się Tobą na każdym kroku i ciesz się najdłużej trwającą operacją spadochronową w Nowej Zelandii z ponad 20-letnim bezpiecznym doświadczeniem. Wybierz pomiędzy skokami z wysokości 10 000, 13 000, 16 500 lub 18 000 stóp i poczuj adrenalinę podczas swobodnego spadania aż do 85 sekund! Następnie rozkoszuj się lotem spadochronowym nad turkusowymi oceanami, widokami aż na Wyspę Północną, plażami ze złotym piaskiem i oszałamiającym parkiem narodowym Abel Tasman.

Park Narodowy Abla Tasmana: spacer z przewodnikiem i żeglarstwo

7. Park Narodowy Abla Tasmana: spacer z przewodnikiem i żeglarstwo

Rozpocznij dzień od orzeźwiającego spaceru z przewodnikiem wzdłuż nadmorskiego szlaku Parku Narodowego między Marahau i Anchorage. Ciesz się bujnym rodzimym lasem i złotymi plażami, zanim wyjdziesz z widokiem na piękną zatokę Anchorage. Spotkaj się ze swoim doświadczonym kapitanem na Anchorage Beach, gotowym do wypłynięcia o 13:30. Następnie pozwól naturze wykonać pracę, łapiąc morską bryzę i popłyń z powrotem przez najlepsze wybrzeże Abla Tasmana przez ustronne plaże, zatoki i ujścia rzek do społeczności wypoczynkowej Kaiteriteri. Na koniec dnia zapewniony jest bezpłatny transfer z powrotem do pojazdu w Marahau. Jest to 3-4 godzinny spacer z przewodnikiem. Miejsce i czas spotkania: 13:15 zamelduj się ze swoim kapitanem przed Doc Hut, plaża Anchorage. Wyjazd i powrót z: Rozpocznij spacer z przewodnikiem o 8:30 przy wejściu do Parku Narodowego Marahau, wróć o 16:30 na plażę Kaiteriteri. Transfery uprzejmości z powrotem do Marahau o 17:15. Co obejmuje: 3-godzinny rejs z kapitanem, bezpłatną kawę i herbatę na pokładzie, 3-4-godzinny spacer z przewodnikiem. Toalety na pokładzie. Niezbędne do zabrania: Twoja torba na dzień, warstwy ciepłej odzieży, wiatroodporna kurtka, wygodne buty do chodzenia, własna butelka wody i dużo wody, suchy prowiant na lunch (chyba że zamówiono go z wyprzedzeniem), dużo kremu przeciwsłonecznego (najlepiej SPF 30+) ), kapelusz przeciwsłoneczny, okulary przeciwsłoneczne i aparat!

Takaka: Farewell Spit / Abel Tasman Scenic Flight

8. Takaka: Farewell Spit / Abel Tasman Scenic Flight

Rozpocznij swoją przygodę na lotnisku Takaka, gdzie odprawisz się na swój lot. Zostań powitany i poinstruowany przez doświadczonego i dobrze poinformowanego pilota przed wejściem na pokład lekkiego samolotu - 8-miejscowego GA8 Airvan lub 4-miejscowego Piper Archer. Poczuj dreszczyk emocji podczas startu i jesteś w powietrzu! Leć wzdłuż wspaniałego Parku Narodowego Kahurangi do dramatycznych klifów i wysp zachodniego wybrzeża. Okrąż słynne łuki morskie Wharariki i Pillar Point, a następnie wleć na Farewell Spit, najdłuższą Sandspit w Nowej Zelandii. Przejdź do Separation Point i zobacz wspaniałe złote plaże północnego Parku Narodowego Abel Tasman i ujście rzeki Awaroa przed powrotem do Takaka. Podczas wycieczki będziesz mieć na sobie zestaw słuchawkowy, dzięki czemu będziesz mógł rozmawiać z innymi i pilotem oraz słuchać komentarzy pilota na temat miejsc, nad którymi lecisz. To jeden z najbardziej zróżnicowanych lotów widokowych w Nowej Zelandii.

Park Narodowy Abel Tasman: Lot helikopterem z lądowaniem

9. Park Narodowy Abel Tasman: Lot helikopterem z lądowaniem

Przeżyj prywatny lot helikopterem z lotniska Nelson i zobacz imponujące widoki na Park Narodowy Abel Tasman. Wyląduj w zatoce Awaroa i miej czas na spacer, pływanie lub lunch w domku. Po wejściu na pokład prywatnego helikoptera na lotnisku Nelson zostaniesz przeniesiony do oszałamiająco pięknego Parku Narodowego Abel Tasman. Podążając wzdłuż wybrzeża, podziwiaj złote piaszczyste plaże i turkusowe wody z powietrza, zanim wylądujesz w zatoce Awaroa. Ten kawałek raju jest tak odległy, że można do niego dotrzeć łodzią, helikopterem lub pieszo. Nie ma prywatnych pojazdów. Twój pilot zapewni Ci podczas lotu wszystkie piękne atrakcje Parku Narodowego z dwukierunkową komunikacją. Po wylądowaniu pilot poprowadzi Cię przez busz i skieruje na plażę lub do schroniska na przekąski lub lunch. Będziesz miał czas na kąpiel, spacer po plaży lub po prostu zanurzenie się w spokoju i pięknie Parku Narodowego.

Od Nelson: lot helikopterem do farmy tequili Golden Bay

10. Od Nelson: lot helikopterem do farmy tequili Golden Bay

Wejdź na pokład swojego prywatnego helikoptera w naszej dogodnej bazie na lotnisku Nelson. Leć w górę złotego, piaszczystego wybrzeża, podziwiając drogi wodne we wszystkich odcieniach niebieskiego i zielonego. Dwukierunkowa komunikacja z pilotem zapewnia wskazanie wszystkich punktów orientacyjnych. Przelatując nad Parkiem Narodowym Abel Tasman, docenisz gęsty zielony rodzimy krzew. Twój pilot wyląduje helikopterem w prywatnym lądowisku dla helikopterów destylarni Kiwi Spirit w Golden Bay. Ich zespół spotka się z tobą i odprowadzi do prywatnej sali degustacyjnej. Zapewnij sobie rozrywkę w sali degustacyjnej na miejscu przez mistrza koktajli. Degustacje ginu i whisky z prywatną wycieczką po farmie tequili i opcjami zakupu. Opcjonalne dodatki obejmują półmisek do wypasu, który należy zorganizować przed lotem. Twój lot powrotny do naszej bazy na lotnisku Nelson będzie równie malowniczy, jak wzdłuż wybrzeża, podziwiając oszałamiającą scenerię.

Park Narodowy Abel Tasman: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Park Narodowy Abel Tasman? Kliknij tutaj.

Park Narodowy Abel Tasman: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 212 opinii

Niesamowity sposób na poznanie Tasmana Abla, zaoferowano nam alternatywny spacer, ponieważ na spacerze, który mieliśmy zrobić, znajdowała się przeprawa przez rzekę, co było bardzo doceniane. Mieliśmy piękny rejs statkiem wzdłuż parku narodowego, po którym nastąpił około 2-godzinny spacer z Apple Tree Bay do Anchorage Bay. Sceneria na łodzi i spacery były absolutnie oszałamiające. Gorąco polecam każdemu, kto chce poznać park, ale ma tylko 1 dzień!

Urocza lokalizacja. Dobrze zorganizowana wycieczka. Krajobraz jest piękny i miło, że podczas wycieczki było kilka opcji długości spaceru. Bardzo podobało mi się również to, że część piesza była prowadzona samodzielnie, dzięki czemu mogliśmy iść własnym tempem i zatrzymywać się, kiedy tylko mieliśmy na to ochotę.

Gorąco polecam tę wycieczkę. W przeciwieństwie do Milford Sound, na tę wycieczkę może wyruszyć ograniczona liczba łodzi. Jest podzielony na trzy części: rejs statkiem po jeziorze, rejs autokarem i rejs statkiem po cieśninie Sund, z których wszystkie zapadają w pamięć, a przewodnicy są zabawni i pouczający.