Atrakcje i wycieczki
Park miejski w Budapeszcie

Park miejski w Budapeszcie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: MonsteRoller E-Scooter Tour

1. Budapeszt: MonsteRoller E-Scooter Tour

Zamień Budapeszt w swój plac zabaw i wybierz jedną z 6 opcji wycieczek na hulajnodze elektrycznej w małych grupach dla maksymalnie 15 osób. Wycieczka z przewodnikiem na hulajnodze elektrycznej zabierze Cię po mieście ze swobodą, jaką nie zapewnia żaden inny środek transportu, a jednocześnie zapewni świetną zabawę. Wybierz jedną z 5 różnych tras. Trzy z tras zwiedzają Budapeszt według tematu, na którym opiera się ta 2-godzinna wycieczka. Alternatywnie możesz wybrać ekspresową 1,5-godzinną wycieczkę, która zabierze Cię do najlepszych części miasta, lub nie spiesz się podczas obszernej 3-godzinnej wycieczki po mieście. Hulajnogi elektryczne MonsterRoller mają koła o szerokości 9,5 cala, niską platformę i zerową emisję spalin. Prowadzenie przypomina bardziej surfowanie niż jazdę konną i sprawia, że prowadzi się je łatwiej niż na rowerze, a jednocześnie są tak stabilne i wytrzymałe jak hulajnoga.

Budapeszt: Wielka wycieczka rowerowa

2. Budapeszt: Wielka wycieczka rowerowa

Zwiedzaj Budapeszt na rowerze podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Zobacz zabytki miasta, jadąc wzdłuż brzegów Dunaju. Ciesz się widokiem z Dzielnicy Zamkowej w Budzie i zobacz neorenesansową aleję Andrássy'ego. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w biurze organizatora zajęć i wskocz na rower na wycieczkę krajoznawczą. Zjedź Duna Corso do Mostu Łańcuchowego i wejdź na Dzielnicę Zamkową w Budzie, aby podziwiać wspaniały widok na Peszt. Zejdź nad Dunaj, aby przejechać się wzdłuż rzeki, zrelaksuj się na Wyspie Małgorzaty i odwiedź Parlament, Plac Wolności i Bazylikę św. Stefana. Po przejechaniu wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO aleją Andrássy'ego, obok Opery i Domu Terroru, dotrzyj do Placu Bohaterów i Parku Miejskiego, zanim wrócisz do biura organizatora atrakcji.

Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

3. Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Przejedź przez Budapeszt obok najważniejszych i najbardziej znaczących miejsc w mieście podczas tej zabawnej i relaksującej, półdniowej wycieczki rowerowej. Zamiast przeładowywać Twój umysł datami i liczbami, nasi przewodnicy ożywią miasto ciekawymi anegdotami i opowieściami o Budapeszcie. Wycieczka rozpocznie się od doprowadzenia Cię do Szabadsag Tér (Plac Wolności). Tutaj zobaczysz ogromny pomnik upamiętniający Armię Radziecką. Poczujesz ducha rewolucji, zamieszek i historii. Trasa prowadzi do węgierskiego parlamentu, ogromnego neogotyckiego budynku z 28 klatkami schodowymi o długości ponad 20 km. Stąd dostaniesz swój pierwszy widok na piękny Dunaj. Kontynuuj do ulicy Andrassy, bulwaru Budapesztu, gdzie znajdziesz najpiękniejsze budynki i ekskluzywne sklepy Pesztu. Trasa będzie przebiegać przez Nagymezö Utca, Broadway w Budapeszcie. Ta ulica jest pełna barów, klubów i teatrów, a my doradzimy Ci najlepsze miejsca na wieczorne wyjście w Budapeszcie. Następnie wycieczka poprowadzi Cię przez Hôsök Tere lub Plac Bohaterów, a następnie przejdziesz do parku miejskiego Városliget, gdzie będziesz miał okazję zrelaksować się w zamku Vajdahunyad z ogrodami i terenami zielonymi. Kiedy znów wsiądziemy na rowery, zobaczysz słynne na całym świecie łaźnie termalne Szechenyi, park rozrywki i zoo w Budapeszcie. Wycieczka powróci do Bazyliki małymi krętymi uliczkami, gdzie poczujesz prawdziwe poczucie starego Budapesztu. Zobaczysz stare budynki, zniszczone podczas wojny domowej i odkryjesz ukryte zakątki tego wspaniałego miasta. Miniesz Wielką Synagogę, Nagy Zsinagóga, która jest największą w Europie.

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

4. Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Poznaj Budapeszt, tak zwany "Paryż Wschodu", na wygodnym i innowacyjnym rowerze elektrycznym. Będziesz korzystać z naszych rowerów z drewnianymi ramami od my-esel lub rowerów elektrycznych Kalkhoff Berleen. Pamiętaj, że e-rower oznacza rower ze wspomaganiem elektrycznym i nadal wymaga pedałowania. Najpierw przejedź przez całą długość alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Państwową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik opowie Ci wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów udaj się do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię sztuczny zamek i kąpielisko termalne Széchenyi, największe i najpopularniejsze w mieście. Kontynuuj wycieczkę z takimi atrakcjami jak Akademia Muzyczna Ferenca Liszta i Dzielnica Żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i poznaj Bazylikę Świętego Stefana, największy kościół w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do budynku węgierskiego parlamentu, który jest punktem orientacyjnym w Budapeszcie. Następnie dotrzesz do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na Budę. Miniesz Pomnik Butów, ale pamiętaj, że bezpośredni dostęp do niego nie zawsze jest możliwy. Przejedź przez odnowiony Most Łańcuchowy, obecnie zamknięty dla prywatnych samochodów, i dotrzyj do Budy, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj Kościół Macieja i Basztę Rybacką przed powrotem na brzeg Dunaju i minięciem historycznej łaźni Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynną łaźnię termalną Gellerta i wróć do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do Synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem i Wzgórze Zamkowe

5. Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem i Wzgórze Zamkowe

Poznaj piękne miasto Budapeszt w najbardziej zrelaksowany sposób, na rowerze elektrycznym. Podążaj za lokalnym, entuzjastycznym przewodnikiem po najsłynniejszych zabytkach w mieście i poznaj ciekawe fakty na temat każdej lokalizacji. Podjedź rowerem do mostu Elżbiety i wejdź na oszałamiające Wzgórze Zamkowe, skąd możesz podziwiać niesamowite widoki na miasto. Zejdź z powrotem do Dunaju i podróżuj wzdłuż słynnej rzeki. Spędź trochę czasu na Wyspie Małgorzaty, zanim odwiedzisz budynek węgierskiego parlamentu. Udaj się na Plac Wolności i podziwiaj bazylikę św. Stefana. Jeśli czas pozwoli, udaj się w dół Andrassy Avenue i po drodze zobacz Węgierską Operę Państwową i Dom Terroru. Zakończ wycieczkę na Hősök tere, jednym z głównych placów w Budapeszcie, i spędź trochę czasu w City Park, zanim wrócisz do biura. To nie jest prywatna wycieczka, pojedziesz z innymi rowerzystami! Wycieczka odbywa się na tej samej trasie z tym samym podziałem czasu, co wycieczka po Budapeszcie Grand Sightseeng!

Budapeszt: 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem

6. Budapeszt: 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem

Poznaj 1000 lat historii Węgier, oglądając najważniejsze miejsca w mieście. Ta 3-godzinna wycieczka po mieście z przewodnikiem rozpoczyna się w naszym biurze zwiedzania. W drodze do Budyńskiej strony Dunaju zobaczysz wszystkie główne atrakcje wzdłuż Dunaju. Twoim pierwszym przystankiem będzie dzielnica zamkowa, gdzie możesz udać się na krótki spacer, aby zobaczyć główne atrakcje okolicy. Odwiedzisz Stare Miasto, idealne miejsce, aby podziwiać spektakularne widoki na okolicę. Przechodząc przez Most Elżbiety na stronę Pesztu, mijamy słynną Centralną Halę Targową i największą w Europie synagogę, a następnie przejazd do Parku Miejskiego. Po drodze miń największe uzdrowisko termalne w Europie i budapeszteńskie zoo, a następnie zatrzymaj się na Placu Bohaterów, gdzie znajdziesz posągi słynnych węgierskich królów. Trasa kontynuuje się stąd Aleją Andrássy’ego do centrum Pesztu, mijając Operę i Bazylikę św. Szczepana.

Budapeszt: piesza wycieczka i sesja zdjęciowa ze zdjęciami cyfrowymi

7. Budapeszt: piesza wycieczka i sesja zdjęciowa ze zdjęciami cyfrowymi

Nazywam się Richard Várkonyi i jestem doświadczonym fotografem mieszkającym i pracującym w Budapeszcie. Przeniosę Twoją wycieczkę na wyższy poziom, tworząc niesamowite zdjęcia Twoich niezapomnianych chwil. Chętnie przyjmę również grupy (maksymalnie 4 osoby). 2-godzinna podróż zabierze Cię do najlepszych sfotografowanych miejsc wokół najsłynniejszych zabytków Budapesztu, takich jak węgierski parlament, Bazylika św. Stefana, Most Wolności, Plac Kálvina i zabytkowe budynki Placu Ferencika. Jeśli zostało nam trochę czasu mamy do wyboru dwie trasy opcjonalne: 1, Zwiedzanie Placu Bohaterów i Zamku Vajdahunyad lub 2, Zwiedzanie Wielkiej Hali Targowej. Rozpoczniemy nasz spacer fotograficzny w pobliżu węgierskiego parlamentu (stacja metra Kossuth Lajos tér) i odwiedzimy zabytki po wschodniej stronie miasta (Pest). Jeśli jednak chcesz mieć klasyczne zdjęcie z węgierskim parlamentem w tle, pojedziemy metrem na zachodnią część miasta (Budę) - w tym celu prosimy o zabranie ze sobą 2 biletów BKK (lub monet kupić 2 bilety - 700 HUF). Po wycieczce wyślę Ci wszystkie nieedytowane zdjęcia i będziesz mógł wybrać 10 swoich ulubionych. 10 obrobionych zdjęć zostanie przesłanych do Ciebie w ciągu 4 dni. W przypadku, gdy warunki pogodowe nie są odpowiednie, możemy zmienić termin lub wybrać zwrot pieniędzy. Nie mogę się doczekać spotkania z Wami i pokazania naszego pięknego miasta.

Budapeszt: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem na rowerze elektrycznym

8. Budapeszt: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem na rowerze elektrycznym

Ta obszerna wycieczka pozwoli Ci zobaczyć wszystkie najlepsze zabytki Budapesztu na wygodnych e-rowerach. Zaczynając od bogatej Opery, będziesz podróżować Aleją Andrassy do pierwszego miejsca historycznego - Placu Bohaterów. Za tym rozciąga się spokojny Park Miejski, w którym dowiesz się o niektórych budynkach w parku, w tym zamku Vajdahunyad i łaźni termalnej Szechenyi. Jedź dalej do centrum miasta, mijając imponującą Bazylikę św. Stefana i pobliski Plac Wolności, gdzie możesz sprawdzić Parlament. Jedź w kierunku Mostu Małgorzaty i zjedź na Wyspę Małgorzaty, cały park na wyspie, gdzie możesz się zrelaksować, podczas gdy przewodnik będzie pod ręką, aby odpowiedzieć na pytania i opowiedzieć historie z burzliwej przeszłości Budapesztu. Przejdź przez rzekę i zatrzymaj się na placu Batthyany, aby zrobić sobie przerwę na kawę i ciasto. Następnie udaj się w górę krętego wzgórza, aby dotrzeć do dzielnicy zamkowej Buda. Dzięki e-rowerowi podróż w górę nie będzie męcząca, a po dotarciu na szczyt zostaniesz nagrodzony wspaniałymi widokami na całe miasto. Zejdź z powrotem w dół wzgórza i przejdź przez Dunaj do Pesztu. Płyń promenadą nad Dunajem, mijając Wielką Halę Targową i centrum Pesztu, zanim wycieczka zakończy się w Operze.

Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza elektrycznym tuktukiem

9. Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza elektrycznym tuktukiem

Weźmiesz udział w około dwugodzinnej wycieczce, a ja pokażę Ci zarówno główne atrakcje, jak i przytulne lokalne miejsca w mieście, które musisz zobaczyć, jeśli chcesz poznać prawdziwy Budapeszt. Podczas zwiedzania będzie też czas na robienie zdjęć. Najpierw zwiedzimy Plac Bohaterów, Muzeum Sztuk Pięknych, Salę Sztuki i Zamek Vajdahunyad, następnie przejdziemy Aleją Andrassy, zobaczymy Dom Terroru i Operę. Następnie zobaczysz Bazylikę św. Stefana i Parlament. Następnie zrobimy kółko wokół Dzielnicy Żydowskiej, gdzie poczujesz klimat miasta w wąskich uliczkach, a także miniemy Wielką Synagogę. Po stronie Budy pokażę Ci Hotel Gellért, Kąpielisko Termalne Rudas, a następnie udam się w okolice Zamku Królewskiego, aby zobaczyć Kościół Macieja, Basztę Rybacką i Pałac Królewski. Usłyszysz o historii, ciekawych legendach i opowieściach o Budapeszcie. Ponadto otrzymasz rekomendacje dotyczące restauracji, pubów i barów. (Trasa może ulec zmianie w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych).

Budapeszt: Wycieczka piesza z przystankiem w Domu Strudla

10. Budapeszt: Wycieczka piesza z przystankiem w Domu Strudla

Poznaj wszystko, co Budapeszt ma do zaoferowania podczas tej pełnej atrakcji pieszej wycieczki. Wycieczka rozpoczyna się przy Operze, a następnie krótką przejażdżką metrem Millennium do Placu Bohaterów i parku miejskiego w Budapeszcie. Po dotarciu na miejsce poznasz historię i kulturę Węgier dzięki linii posągów wystawionych na pomniku. Następnie przejdź przez park, aby odwiedzić Zamek Vajdahunyad, kompleks zbudowany na Wystawę Światową w 1896 roku. Następnie zatrzymaj się w Łaźni Szechenyi, aby poznać wyjątkową kulturę kąpieli w tym kraju. Wskocz z powrotem do metra i zatrzymaj się przy Andrassy Blvd. Następnie kontynuuj podróż w kierunku Placu Elżbiety i Bazyliki św. Stefana, po czym zrób sobie przerwę w kawiarni, aby skosztować najsłynniejszego węgierskiego ciasta. Po odświeżeniu udaj się do centrum miasta i odwiedź Plac Wolności oraz Parlament. Podziwiaj piękne widoki na Zamek w Budzie i Dunaj, spacerując wzdłuż brzegu rzeki do Mostu Łańcuchowego. Przejdź przez most na stronę Budy i przejedź promem na teren zamku. Przespaceruj się brukowanymi uliczkami do kościoła Macieja i zakończ wycieczkę zapierającą dech w piersiach panoramą z Baszty Rybackiej.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 56
Sortuj wg::

Park miejski w Budapeszcie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: MonsteRoller E-Scooter Tour

Budapeszt: MonsteRoller E-Scooter Tour

Zamień Budapeszt w swój plac zabaw i wybierz jedną z 6 opcji wycieczek na hulajnodze elektrycznej w małych grupach dla maksymalnie 15 osób. Wycieczka z przewodnikiem na hulajnodze elektrycznej zabierze Cię po mieście ze swobodą, jaką nie zapewnia żaden inny środek transportu, a jednocześnie zapewni świetną zabawę. Wybierz jedną z 5 różnych tras. Trzy z tras zwiedzają Budapeszt według tematu, na którym opiera się ta 2-godzinna wycieczka. Alternatywnie możesz wybrać ekspresową 1,5-godzinną wycieczkę, która zabierze Cię do najlepszych części miasta, lub nie spiesz się podczas obszernej 3-godzinnej wycieczki po mieście. Hulajnogi elektryczne MonsterRoller mają koła o szerokości 9,5 cala, niską platformę i zerową emisję spalin. Prowadzenie przypomina bardziej surfowanie niż jazdę konną i sprawia, że prowadzi się je łatwiej niż na rowerze, a jednocześnie są tak stabilne i wytrzymałe jak hulajnoga.

Budapeszt: Wielka wycieczka rowerowa

Budapeszt: Wielka wycieczka rowerowa

Zwiedzaj Budapeszt na rowerze podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Zobacz zabytki miasta, jadąc wzdłuż brzegów Dunaju. Ciesz się widokiem z Dzielnicy Zamkowej w Budzie i zobacz neorenesansową aleję Andrássy'ego. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w biurze organizatora zajęć i wskocz na rower na wycieczkę krajoznawczą. Zjedź Duna Corso do Mostu Łańcuchowego i wejdź na Dzielnicę Zamkową w Budzie, aby podziwiać wspaniały widok na Peszt. Zejdź nad Dunaj, aby przejechać się wzdłuż rzeki, zrelaksuj się na Wyspie Małgorzaty i odwiedź Parlament, Plac Wolności i Bazylikę św. Stefana. Po przejechaniu wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO aleją Andrássy'ego, obok Opery i Domu Terroru, dotrzyj do Placu Bohaterów i Parku Miejskiego, zanim wrócisz do biura organizatora atrakcji.

Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Przejedź przez Budapeszt obok najważniejszych i najbardziej znaczących miejsc w mieście podczas tej zabawnej i relaksującej, półdniowej wycieczki rowerowej. Zamiast przeładowywać Twój umysł datami i liczbami, nasi przewodnicy ożywią miasto ciekawymi anegdotami i opowieściami o Budapeszcie. Wycieczka rozpocznie się od doprowadzenia Cię do Szabadsag Tér (Plac Wolności). Tutaj zobaczysz ogromny pomnik upamiętniający Armię Radziecką. Poczujesz ducha rewolucji, zamieszek i historii. Trasa prowadzi do węgierskiego parlamentu, ogromnego neogotyckiego budynku z 28 klatkami schodowymi o długości ponad 20 km. Stąd dostaniesz swój pierwszy widok na piękny Dunaj. Kontynuuj do ulicy Andrassy, bulwaru Budapesztu, gdzie znajdziesz najpiękniejsze budynki i ekskluzywne sklepy Pesztu. Trasa będzie przebiegać przez Nagymezö Utca, Broadway w Budapeszcie. Ta ulica jest pełna barów, klubów i teatrów, a my doradzimy Ci najlepsze miejsca na wieczorne wyjście w Budapeszcie. Następnie wycieczka poprowadzi Cię przez Hôsök Tere lub Plac Bohaterów, a następnie przejdziesz do parku miejskiego Városliget, gdzie będziesz miał okazję zrelaksować się w zamku Vajdahunyad z ogrodami i terenami zielonymi. Kiedy znów wsiądziemy na rowery, zobaczysz słynne na całym świecie łaźnie termalne Szechenyi, park rozrywki i zoo w Budapeszcie. Wycieczka powróci do Bazyliki małymi krętymi uliczkami, gdzie poczujesz prawdziwe poczucie starego Budapesztu. Zobaczysz stare budynki, zniszczone podczas wojny domowej i odkryjesz ukryte zakątki tego wspaniałego miasta. Miniesz Wielką Synagogę, Nagy Zsinagóga, która jest największą w Europie.

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Poznaj Budapeszt, tak zwany "Paryż Wschodu", na wygodnym i innowacyjnym rowerze elektrycznym. Będziesz korzystać z naszych rowerów z drewnianymi ramami od my-esel lub rowerów elektrycznych Kalkhoff Berleen. Pamiętaj, że e-rower oznacza rower ze wspomaganiem elektrycznym i nadal wymaga pedałowania. Najpierw przejedź przez całą długość alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Państwową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik opowie Ci wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów udaj się do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię sztuczny zamek i kąpielisko termalne Széchenyi, największe i najpopularniejsze w mieście. Kontynuuj wycieczkę z takimi atrakcjami jak Akademia Muzyczna Ferenca Liszta i Dzielnica Żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i poznaj Bazylikę Świętego Stefana, największy kościół w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do budynku węgierskiego parlamentu, który jest punktem orientacyjnym w Budapeszcie. Następnie dotrzesz do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na Budę. Miniesz Pomnik Butów, ale pamiętaj, że bezpośredni dostęp do niego nie zawsze jest możliwy. Przejedź przez odnowiony Most Łańcuchowy, obecnie zamknięty dla prywatnych samochodów, i dotrzyj do Budy, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj Kościół Macieja i Basztę Rybacką przed powrotem na brzeg Dunaju i minięciem historycznej łaźni Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynną łaźnię termalną Gellerta i wróć do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do Synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem i Wzgórze Zamkowe

Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem i Wzgórze Zamkowe

Poznaj piękne miasto Budapeszt w najbardziej zrelaksowany sposób, na rowerze elektrycznym. Podążaj za lokalnym, entuzjastycznym przewodnikiem po najsłynniejszych zabytkach w mieście i poznaj ciekawe fakty na temat każdej lokalizacji. Podjedź rowerem do mostu Elżbiety i wejdź na oszałamiające Wzgórze Zamkowe, skąd możesz podziwiać niesamowite widoki na miasto. Zejdź z powrotem do Dunaju i podróżuj wzdłuż słynnej rzeki. Spędź trochę czasu na Wyspie Małgorzaty, zanim odwiedzisz budynek węgierskiego parlamentu. Udaj się na Plac Wolności i podziwiaj bazylikę św. Stefana. Jeśli czas pozwoli, udaj się w dół Andrassy Avenue i po drodze zobacz Węgierską Operę Państwową i Dom Terroru. Zakończ wycieczkę na Hősök tere, jednym z głównych placów w Budapeszcie, i spędź trochę czasu w City Park, zanim wrócisz do biura. To nie jest prywatna wycieczka, pojedziesz z innymi rowerzystami! Wycieczka odbywa się na tej samej trasie z tym samym podziałem czasu, co wycieczka po Budapeszcie Grand Sightseeng!

Budapeszt: 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem

Budapeszt: 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem

Poznaj 1000 lat historii Węgier, oglądając najważniejsze miejsca w mieście. Ta 3-godzinna wycieczka po mieście z przewodnikiem rozpoczyna się w naszym biurze zwiedzania. W drodze do Budyńskiej strony Dunaju zobaczysz wszystkie główne atrakcje wzdłuż Dunaju. Twoim pierwszym przystankiem będzie dzielnica zamkowa, gdzie możesz udać się na krótki spacer, aby zobaczyć główne atrakcje okolicy. Odwiedzisz Stare Miasto, idealne miejsce, aby podziwiać spektakularne widoki na okolicę. Przechodząc przez Most Elżbiety na stronę Pesztu, mijamy słynną Centralną Halę Targową i największą w Europie synagogę, a następnie przejazd do Parku Miejskiego. Po drodze miń największe uzdrowisko termalne w Europie i budapeszteńskie zoo, a następnie zatrzymaj się na Placu Bohaterów, gdzie znajdziesz posągi słynnych węgierskich królów. Trasa kontynuuje się stąd Aleją Andrássy’ego do centrum Pesztu, mijając Operę i Bazylikę św. Szczepana.

Budapeszt: piesza wycieczka i sesja zdjęciowa ze zdjęciami cyfrowymi

Budapeszt: piesza wycieczka i sesja zdjęciowa ze zdjęciami cyfrowymi

Nazywam się Richard Várkonyi i jestem doświadczonym fotografem mieszkającym i pracującym w Budapeszcie. Przeniosę Twoją wycieczkę na wyższy poziom, tworząc niesamowite zdjęcia Twoich niezapomnianych chwil. Chętnie przyjmę również grupy (maksymalnie 4 osoby). 2-godzinna podróż zabierze Cię do najlepszych sfotografowanych miejsc wokół najsłynniejszych zabytków Budapesztu, takich jak węgierski parlament, Bazylika św. Stefana, Most Wolności, Plac Kálvina i zabytkowe budynki Placu Ferencika. Jeśli zostało nam trochę czasu mamy do wyboru dwie trasy opcjonalne: 1, Zwiedzanie Placu Bohaterów i Zamku Vajdahunyad lub 2, Zwiedzanie Wielkiej Hali Targowej. Rozpoczniemy nasz spacer fotograficzny w pobliżu węgierskiego parlamentu (stacja metra Kossuth Lajos tér) i odwiedzimy zabytki po wschodniej stronie miasta (Pest). Jeśli jednak chcesz mieć klasyczne zdjęcie z węgierskim parlamentem w tle, pojedziemy metrem na zachodnią część miasta (Budę) - w tym celu prosimy o zabranie ze sobą 2 biletów BKK (lub monet kupić 2 bilety - 700 HUF). Po wycieczce wyślę Ci wszystkie nieedytowane zdjęcia i będziesz mógł wybrać 10 swoich ulubionych. 10 obrobionych zdjęć zostanie przesłanych do Ciebie w ciągu 4 dni. W przypadku, gdy warunki pogodowe nie są odpowiednie, możemy zmienić termin lub wybrać zwrot pieniędzy. Nie mogę się doczekać spotkania z Wami i pokazania naszego pięknego miasta.

Budapeszt: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem na rowerze elektrycznym

Budapeszt: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem na rowerze elektrycznym

Ta obszerna wycieczka pozwoli Ci zobaczyć wszystkie najlepsze zabytki Budapesztu na wygodnych e-rowerach. Zaczynając od bogatej Opery, będziesz podróżować Aleją Andrassy do pierwszego miejsca historycznego - Placu Bohaterów. Za tym rozciąga się spokojny Park Miejski, w którym dowiesz się o niektórych budynkach w parku, w tym zamku Vajdahunyad i łaźni termalnej Szechenyi. Jedź dalej do centrum miasta, mijając imponującą Bazylikę św. Stefana i pobliski Plac Wolności, gdzie możesz sprawdzić Parlament. Jedź w kierunku Mostu Małgorzaty i zjedź na Wyspę Małgorzaty, cały park na wyspie, gdzie możesz się zrelaksować, podczas gdy przewodnik będzie pod ręką, aby odpowiedzieć na pytania i opowiedzieć historie z burzliwej przeszłości Budapesztu. Przejdź przez rzekę i zatrzymaj się na placu Batthyany, aby zrobić sobie przerwę na kawę i ciasto. Następnie udaj się w górę krętego wzgórza, aby dotrzeć do dzielnicy zamkowej Buda. Dzięki e-rowerowi podróż w górę nie będzie męcząca, a po dotarciu na szczyt zostaniesz nagrodzony wspaniałymi widokami na całe miasto. Zejdź z powrotem w dół wzgórza i przejdź przez Dunaj do Pesztu. Płyń promenadą nad Dunajem, mijając Wielką Halę Targową i centrum Pesztu, zanim wycieczka zakończy się w Operze.

Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza elektrycznym tuktukiem

Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza elektrycznym tuktukiem

Weźmiesz udział w około dwugodzinnej wycieczce, a ja pokażę Ci zarówno główne atrakcje, jak i przytulne lokalne miejsca w mieście, które musisz zobaczyć, jeśli chcesz poznać prawdziwy Budapeszt. Podczas zwiedzania będzie też czas na robienie zdjęć. Najpierw zwiedzimy Plac Bohaterów, Muzeum Sztuk Pięknych, Salę Sztuki i Zamek Vajdahunyad, następnie przejdziemy Aleją Andrassy, zobaczymy Dom Terroru i Operę. Następnie zobaczysz Bazylikę św. Stefana i Parlament. Następnie zrobimy kółko wokół Dzielnicy Żydowskiej, gdzie poczujesz klimat miasta w wąskich uliczkach, a także miniemy Wielką Synagogę. Po stronie Budy pokażę Ci Hotel Gellért, Kąpielisko Termalne Rudas, a następnie udam się w okolice Zamku Królewskiego, aby zobaczyć Kościół Macieja, Basztę Rybacką i Pałac Królewski. Usłyszysz o historii, ciekawych legendach i opowieściach o Budapeszcie. Ponadto otrzymasz rekomendacje dotyczące restauracji, pubów i barów. (Trasa może ulec zmianie w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych).

Budapeszt: Wycieczka piesza z przystankiem w Domu Strudla

Budapeszt: Wycieczka piesza z przystankiem w Domu Strudla

Poznaj wszystko, co Budapeszt ma do zaoferowania podczas tej pełnej atrakcji pieszej wycieczki. Wycieczka rozpoczyna się przy Operze, a następnie krótką przejażdżką metrem Millennium do Placu Bohaterów i parku miejskiego w Budapeszcie. Po dotarciu na miejsce poznasz historię i kulturę Węgier dzięki linii posągów wystawionych na pomniku. Następnie przejdź przez park, aby odwiedzić Zamek Vajdahunyad, kompleks zbudowany na Wystawę Światową w 1896 roku. Następnie zatrzymaj się w Łaźni Szechenyi, aby poznać wyjątkową kulturę kąpieli w tym kraju. Wskocz z powrotem do metra i zatrzymaj się przy Andrassy Blvd. Następnie kontynuuj podróż w kierunku Placu Elżbiety i Bazyliki św. Stefana, po czym zrób sobie przerwę w kawiarni, aby skosztować najsłynniejszego węgierskiego ciasta. Po odświeżeniu udaj się do centrum miasta i odwiedź Plac Wolności oraz Parlament. Podziwiaj piękne widoki na Zamek w Budzie i Dunaj, spacerując wzdłuż brzegu rzeki do Mostu Łańcuchowego. Przejdź przez most na stronę Budy i przejedź promem na teren zamku. Przespaceruj się brukowanymi uliczkami do kościoła Macieja i zakończ wycieczkę zapierającą dech w piersiach panoramą z Baszty Rybackiej.

Budapeszt: Najciekawsze atrakcje

Park miejski w Budapeszcie: Wycieczki i bilety

Węgry: Ciekawe miejsca

Park miejski w Budapeszcie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Park miejski w Budapeszcie? Kliknij tutaj.

Park miejski w Budapeszcie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(2065 recenzji)

Świetnie się bawiliśmy, jeżdżąc po Budapeszcie, pani przewodnik (bardzo szczupła pani, ale przepraszam, że ma na imię) była niesamowicie kompetentna i zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby było to fantastyczne doświadczenie dla wszystkich. jedyną gwiazdą, którą biorę, jest to, że niektórzy zdecydowali się jechać razem na jednym skuterze, skuter najwyraźniej nie jest do tego przeznaczony, więc przez cały czas musieliśmy na nich czekać - personel naprawdę powinien był po prostu odmówić z początek. Ogólnie polecam to doświadczenie każdemu, kto odwiedza Budapeszt, ponieważ jest to fajny sposób na zwiedzanie w krótkim czasie. Zwłaszcza ze świetnym przewodnikiem, takim jak nasz!

Trasa była niesamowita, tylko ulepszona przez naszego przewodnika Attilla, Węgiera, który był niesamowity, pełen wiedzy o Budapeszcie i zabrał nas do niesamowitych miejsc, ale nie tylko był przezabawny i sprawił, że trasa była o 500% lepsza dzięki śmiechem i przekomarzaniom, naprawdę polecam to każdemu, kto wybiera się do Budapesztu, dostał nawet niesamowite zdjęcia i filmy, na których korzystamy z naszego telefonu, zamiast zwykłego ładowania więcej za zdjęcia i to był świetny akcent, gorąco polecam każdemu, kto myśli o zobaczeniu miasta w inny sposób.

attila nasz przewodnik, totalnie nudny brak energii brak wibracji haha żartuje z jednego z najlepszych przewodników, jakie mieliśmy, właściwie całkiem niezły z aparatem, który sprawia, że jesteś chory, co oznacza fajne wideo podczas jazdy, zabierając Cię na zabawną, interesującą trasę, gorąco polecam wybranie się na tę wycieczkę , łatwe w obsłudze rowery, zdobądź klucz, aby uruchomić przepustnicę skutera, jak silnik lub quad, i ruszaj w drogę.

Lał deszcz, kiedy mój partner i ja odbyliśmy tę trasę i nadal była to jedna z najlepszych tras, jakie odbyliśmy od czasu pobytu za granicą. Spróbuj zdobyć walentynkę przewodnika! Był niesamowity, sprawił, że trasa była naprawdę zabawna. Jazda na dużych rowerach była świetną zabawą i łatwa do opanowania. Zdecydowanie zarezerwuj tę wycieczkę / aktywność, jest to całkowicie tego warte.

Bez większej wizyty informacje były interesujące i bardzo skuteczne samochodem, aby wszystko zobaczyć