Park miejski w Budapeszcie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: Wielka wycieczka rowerowa

1. Budapeszt: Wielka wycieczka rowerowa

Zwiedzaj Budapeszt na rowerze podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Zobacz zabytki miasta, jadąc wzdłuż brzegów Dunaju. Ciesz się widokiem z Dzielnicy Zamkowej w Budzie i zobacz neorenesansową aleję Andrássy'ego. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w biurze organizatora zajęć i wskocz na rower na wycieczkę krajoznawczą. Zjedź Duna Corso do Mostu Łańcuchowego i wejdź na Dzielnicę Zamkową w Budzie, aby podziwiać wspaniały widok na Peszt. Zejdź nad Dunaj, aby przejechać się wzdłuż rzeki, zrelaksuj się na Wyspie Małgorzaty i odwiedź Parlament, Plac Wolności i Bazylikę św. Stefana. Po przejechaniu wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO aleją Andrássy'ego, obok Opery i Domu Terroru, dotrzyj do Placu Bohaterów i Parku Miejskiego, zanim wrócisz do biura organizatora atrakcji.

Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

2. Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Przejedź przez Budapeszt obok najważniejszych i najbardziej znaczących miejsc w mieście podczas tej zabawnej i relaksującej, półdniowej wycieczki rowerowej. Zamiast przeładowywać Twój umysł datami i liczbami, nasi przewodnicy ożywią miasto ciekawymi anegdotami i opowieściami o Budapeszcie. Wycieczka rozpocznie się od doprowadzenia Cię do Szabadsag Tér (Plac Wolności). Tutaj zobaczysz ogromny pomnik upamiętniający Armię Radziecką. Poczujesz ducha rewolucji, zamieszek i historii. Trasa prowadzi do węgierskiego parlamentu, ogromnego neogotyckiego budynku z 28 klatkami schodowymi o długości ponad 20 km. Stąd dostaniesz swój pierwszy widok na piękny Dunaj. Kontynuuj do ulicy Andrassy, bulwaru Budapesztu, gdzie znajdziesz najpiękniejsze budynki i ekskluzywne sklepy Pesztu. Trasa będzie przebiegać przez Nagymezö Utca, Broadway w Budapeszcie. Ta ulica jest pełna barów, klubów i teatrów, a my doradzimy Ci najlepsze miejsca na wieczorne wyjście w Budapeszcie. Następnie wycieczka poprowadzi Cię przez Hôsök Tere lub Plac Bohaterów, a następnie przejdziesz do parku miejskiego Városliget, gdzie będziesz miał okazję zrelaksować się w zamku Vajdahunyad z ogrodami i terenami zielonymi. Kiedy znów wsiądziemy na rowery, zobaczysz słynne na całym świecie łaźnie termalne Szechenyi, park rozrywki i zoo w Budapeszcie. Wycieczka powróci do Bazyliki małymi krętymi uliczkami, gdzie poczujesz prawdziwe poczucie starego Budapesztu. Zobaczysz stare budynki, zniszczone podczas wojny domowej i odkryjesz ukryte zakątki tego wspaniałego miasta. Miniesz Wielką Synagogę, Nagy Zsinagóga, która jest największą w Europie.

Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum miasta

3. Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum miasta

Zwiedź Budapeszt, tak zwany „Paryż Wschodu”, na wygodnym, zupełnie nowym e-rowerze wiodącego niemieckiego producenta Kalkhoff. Najpierw wejdź na całą długość Alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Narodową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik będzie miał wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów przejdź do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię fałszywy zamek i łaźnia termalna Széchenyi, największa i najpopularniejsza w mieście. Wycieczka kontynuuje z atrakcjami, takimi jak Akademia Muzyczna im. Liszta Ferenca i dzielnica żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i dowiedz się o Bazylice św. Stefana, największym kościele w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do gmachu węgierskiego parlamentu, charakterystycznego punktu w Budapeszcie. Następnie dotrzyj do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na budańską stronę miasta. Przejdź przez most Małgorzaty, korzystając z ładnej ścieżki rowerowej, i dotrzyj do Budy i EuroVelo 6, międzynarodowej drogi rowerowej wzdłuż Dunaju. Zjedź do Batthyany-Square, zrób zdjęcie parlamentu po drugiej stronie rzeki i dalej do Mostu Łańcuchowego Széchenyi, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj kościół Macieja i Basztę Rybacką, zanim wrócisz do Butów na brzegu Dunaju i miniesz historyczną Łaźnię Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynne łaźnie Gellerta, które wracają do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Budapeszt: Wycieczka z przewodnikiem na rowerze elektrycznym i Wzgórze Zamkowe

4. Budapeszt: Wycieczka z przewodnikiem na rowerze elektrycznym i Wzgórze Zamkowe

Poznaj piękne miasto Budapeszt w najbardziej zrelaksowany sposób, na rowerze elektrycznym. Podążaj za lokalnym, entuzjastycznym przewodnikiem po najsłynniejszych zabytkach w mieście i poznaj ciekawe fakty na temat każdej lokalizacji. Podjedź rowerem do mostu Elżbiety i wejdź na oszałamiające Wzgórze Zamkowe, skąd możesz podziwiać niesamowite widoki na miasto. Zejdź z powrotem do Dunaju i podróżuj wzdłuż słynnej rzeki. Spędź trochę czasu na Wyspie Małgorzaty, zanim odwiedzisz budynek węgierskiego parlamentu. Udaj się na Plac Wolności i podziwiaj bazylikę św. Stefana. Jeśli czas pozwoli, udaj się w dół Andrassy Avenue i po drodze zobacz Węgierską Operę Państwową i Dom Terroru. Zakończ wycieczkę na Hősök tere, jednym z głównych placów w Budapeszcie, i spędź trochę czasu w City Park, zanim wrócisz do biura. To nie jest prywatna wycieczka, pojedziesz z innymi rowerzystami! Wycieczka odbywa się na tej samej trasie z tym samym podziałem czasu, co wycieczka po Budapeszcie Grand Sightseeng!

Budapeszt: 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem

5. Budapeszt: 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem

Poznaj 1000 lat historii Węgier, oglądając najważniejsze miejsca w mieście. Ta 3-godzinna wycieczka po mieście z przewodnikiem rozpoczyna się w naszym biurze zwiedzania. W drodze do Budyńskiej strony Dunaju zobaczysz wszystkie główne atrakcje wzdłuż Dunaju. Twoim pierwszym przystankiem będzie dzielnica zamkowa, gdzie możesz udać się na krótki spacer, aby zobaczyć główne atrakcje okolicy. Odwiedzisz Stare Miasto, idealne miejsce, aby podziwiać spektakularne widoki na okolicę. Przechodząc przez Most Elżbiety na stronę Pesztu, mijamy słynną Centralną Halę Targową i największą w Europie synagogę, a następnie przejazd do Parku Miejskiego. Po drodze miń największe uzdrowisko termalne w Europie i budapeszteńskie zoo, a następnie zatrzymaj się na Placu Bohaterów, gdzie znajdziesz posągi słynnych węgierskich królów. Trasa kontynuuje się stąd Aleją Andrássy’ego do centrum Pesztu, mijając Operę i Bazylikę św. Szczepana.

Wiedeń: Jednodniowa wycieczka do Budapesztu

6. Wiedeń: Jednodniowa wycieczka do Budapesztu

Przed wyruszeniem w malowniczą przejażdżkę po węgierskiej wsi spotkaj się ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem przed hotelem w Wiedniu o umówionej godzinie. Kontynuuj podróż do Budapesztu klimatyzowanym pojazdem i podziwiaj krajobrazy. Po przyjeździe do Budapesztu skorzystaj z okazji, aby zobaczyć słynne zabytki, w tym zamek Vajdahunyad, operę i budynek parlamentu. Na Placu Bohaterów podziwiaj posągi Siedmiu Wodzów Madziarów, a także rozległe widoki na miasto i wody Dunaju z Baszty Rybackiej. Ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie Budapesztu przed spotkaniem z kierowcą na podróż powrotną do Wiednia. Twoja jednodniowa wycieczka kończy się transportem z powrotem do Wiednia.

Budapeszt: piesza wycieczka i sesja zdjęciowa ze zdjęciami cyfrowymi

7. Budapeszt: piesza wycieczka i sesja zdjęciowa ze zdjęciami cyfrowymi

Nazywam się Richard Várkonyi i jestem doświadczonym fotografem mieszkającym i pracującym w Budapeszcie. Przeniosę Twoją wycieczkę na wyższy poziom, tworząc niesamowite zdjęcia Twoich niezapomnianych chwil. Chętnie przyjmę również grupy (maksymalnie 4 osoby). 2-godzinna podróż zabierze Cię do najlepszych sfotografowanych miejsc wokół najsłynniejszych zabytków Budapesztu, takich jak węgierski parlament, Bazylika św. Stefana, Most Wolności, Plac Kálvina i zabytkowe budynki Placu Ferencika. Jeśli zostało nam trochę czasu mamy do wyboru dwie trasy opcjonalne: 1, Zwiedzanie Placu Bohaterów i Zamku Vajdahunyad lub 2, Zwiedzanie Wielkiej Hali Targowej. Rozpoczniemy nasz spacer fotograficzny w pobliżu węgierskiego parlamentu (stacja metra Kossuth Lajos tér) i odwiedzimy zabytki po wschodniej stronie miasta (Pest). Jeśli jednak chcesz mieć klasyczne zdjęcie z węgierskim parlamentem w tle, pojedziemy metrem na zachodnią część miasta (Budę) - w tym celu prosimy o zabranie ze sobą 2 biletów BKK (lub monet kupić 2 bilety - 700 HUF). Po wycieczce wyślę Ci wszystkie nieedytowane zdjęcia i będziesz mógł wybrać 10 swoich ulubionych. 10 obrobionych zdjęć zostanie przesłanych do Ciebie w ciągu 4 dni. W przypadku, gdy warunki pogodowe nie są odpowiednie, możemy zmienić termin lub wybrać zwrot pieniędzy. Nie mogę się doczekać spotkania z Wami i pokazania naszego pięknego miasta.

Wycieczka rowerem elektrycznym po Budapeszcie

8. Wycieczka rowerem elektrycznym po Budapeszcie

Ta obszerna wycieczka pozwoli Ci zobaczyć wszystkie najlepsze zabytki Budapesztu na wygodnych e-rowerach. Zaczynając od bogatej Opery, będziesz podróżować Aleją Andrassy do pierwszego miejsca historycznego - Placu Bohaterów. Za tym rozciąga się spokojny Park Miejski, w którym dowiesz się o niektórych budynkach w parku, w tym zamku Vajdahunyad i łaźni termalnej Szechenyi. Jedź dalej do centrum miasta, mijając imponującą Bazylikę św. Stefana i pobliski Plac Wolności, gdzie możesz sprawdzić Parlament. Jedź w kierunku Mostu Małgorzaty i zjedź na Wyspę Małgorzaty, cały park na wyspie, gdzie możesz się zrelaksować, podczas gdy przewodnik będzie pod ręką, aby odpowiedzieć na pytania i opowiedzieć historie z burzliwej przeszłości Budapesztu. Przejdź przez rzekę i zatrzymaj się na placu Batthyany, aby zrobić sobie przerwę na kawę i ciasto. Następnie udaj się w górę krętego wzgórza, aby dotrzeć do dzielnicy zamkowej Buda. Dzięki e-rowerowi podróż w górę nie będzie męcząca, a po dotarciu na szczyt zostaniesz nagrodzony wspaniałymi widokami na całe miasto. Zejdź z powrotem w dół wzgórza i przejdź przez Dunaj do Pesztu. Płyń promenadą nad Dunajem, mijając Wielką Halę Targową i centrum Pesztu, zanim wycieczka zakończy się w Operze.

Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza elektrycznym tuktukiem

9. Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza elektrycznym tuktukiem

Weźmiesz udział w około dwugodzinnej wycieczce, a ja pokażę Ci zarówno główne atrakcje, jak i przytulne lokalne miejsca w mieście, które musisz zobaczyć, jeśli chcesz poznać prawdziwy Budapeszt. Podczas zwiedzania będzie też czas na robienie zdjęć. Najpierw zwiedzimy Plac Bohaterów, Muzeum Sztuk Pięknych, Salę Sztuki i Zamek Vajdahunyad, następnie przejdziemy Aleją Andrassy, zobaczymy Dom Terroru i Operę. Następnie zobaczysz Bazylikę św. Stefana i Parlament. Następnie zrobimy kółko wokół Dzielnicy Żydowskiej, gdzie poczujesz klimat miasta w wąskich uliczkach, a także miniemy Wielką Synagogę. Po stronie Budy pokażę Ci Hotel Gellért, Kąpielisko Termalne Rudas, a następnie udam się w okolice Zamku Królewskiego, aby zobaczyć Kościół Macieja, Basztę Rybacką i Pałac Królewski. Usłyszysz o historii, ciekawych legendach i opowieściach o Budapeszcie. Ponadto otrzymasz rekomendacje dotyczące restauracji, pubów i barów. (Trasa może ulec zmianie w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych).

All In One 3,5-godzinna wycieczka piesza z przystankiem Strudel

10. All In One 3,5-godzinna wycieczka piesza z przystankiem Strudel

Przeżyj wszystko, co Budapeszt ma do zaoferowania podczas tej zatłoczonej pieszej wycieczki. Wycieczka rozpoczyna się w Operze, a następnie wybierz się na krótką przejażdżkę metrem Millennium do Placu Bohaterów i parku miejskiego w Budapeszcie. Tam poznasz historię i kulturę Węgier poprzez linię królów wyświetlaną w porządku chronologicznym. Następnie przejdź przez park, aby odwiedzić zamek Vajdahunyad, kompleks zbudowany na Wystawę Światową w 1896 roku. Następnie zatrzymaj się w Łaźni Szechenyi, aby poznać wyjątkową kulturę kąpieli w tym kraju. Wskocz z powrotem do metra i zatrzymaj się przy Andrassy Blvd. Następnie jedź w kierunku Placu Elżbiety i Bazyliki św. Stefana, a następnie zrób sobie przerwę w kawiarni, aby skosztować najsłynniejszego węgierskiego ciasta. Po odświeżeniu wybierz się na wycieczkę w kierunku centrum miasta z przystankiem na Placu Wolności i Parlamencie. Na koniec wejdź po schodach do Pałacu Królewskiego i idź starymi brukowanymi uliczkami w kierunku punktu końcowego przed Kościołem Macieja i Basztą Rybacką.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Park miejski w Budapeszcie

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 39
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Park miejski w Budapeszcie: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Park miejski w Budapeszcie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Park miejski w Budapeszcie? Kliknij tutaj.