Park Asteriksa
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Park Asteriksa: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Park Asteriksa”

Park Asteriksa: 5 najciekawszych atrakcji

Znajdujący się zaledwie rzut kamieniem od Paryża Park Asteriksa posiada ponad 30 różnych atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych fanów komiksu. Które z nich są szczególnie godne uwagi?

Zdjęcie: Martin Lewison@flickr (CC BY-SA 2.0)

Starożytna Grecja

Pośród wielu innych atrakcji w starożytnej Grecji znajduje się kolejka Tonnerre de Zeus, którą przejedziesz przez górę Olimp oraz królestwo Posejdona.

Cel: Egipt

Dzięki najnowszej atrakcji Parku Asteriksa pójdziesz śladami Kleopatry i przejedziesz się Ozyrysem – niesamowitą kolejką odwróconą, która wyrusza z egipskiego grobowca!

Zdjęcie: Vinicius Pinheiro@flickr (CC BY-SA 2.0)

Romus et Rapidus

Podczas tego spływu rwącą rzeką uważaj na nieznośnych Galów wyskakujących zza każdego zakrętu!

Main Basse sur la Joconde

To pełne wybuchów, popisów kaskaderskich i zwariowanego humoru przedstawienie opowiada historię próby kradzieży Mona Lisy. Emocje gwarantowane!

Les Petits Drakkars

Dla małych wikingów też coś się znajdzie. Statki, których rufy mają kształt smoczych głów, zabiorą całą rodzinę w szalenie ciekawą podróż.

Park Asteriksa: Nasze wskazówki

Rodzaje biletów

Park Asteriksa posiada bardzo wiele rodzajów biletów. Wszystko zależy od elastyczności Twojego harmonogramu. Można też kupić bilety z zakwaterowaniem w pobliżu parku.

Planuj z wyprzedzeniem

Ponieważ Park Asteriksa podzielony jest na unikalne „światy”, dobrze będzie zaplanować swoją wizytę przed przyjazdem i wybrać interesujące Twoją grupę atrakcje, aby ich liczba Was nie przytłoczyła.

Przechowalnia bagażu

Jeśli planujesz przyjechać do Parku Asteriksa na krótko, możesz zostawić swoje bagaże w przechowalni obok wejścia do parku. Pamiętaj tylko, że mogą one zostać poddane kontroli.

Ograniczenia wzrostowe

We wszystkich atrakcjach Parku Asteriksa dzieciom o wzroście poniżej 100 cm musi towarzyszyć osoba dorosła. Do niektórych atrakcji wstęp mają tylko dzieci (ale oczywiście pod okiem rodziców).

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Park Asteriksa otwarty jest od wiosny do wczesnej jesieni i zazwyczaj jest czynny w godz. 10.00-18.00.
 • Cena
  Ceny biletów wstępu do Parku Asteriksa dla dorosłych zaczynają się od 38 EUR i są uzależnione od wybranych opcji, pakietów i transportu.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przewodnik nie jest potrzebny.
 • Jak tam dotrzeć?
  Do Parku Asteriksa kursuje kilka pociągów i autobusów wahadłowych, więc dojazd nie będzie trudny. Sprawdź rozkłady jazdy na stronie internetowej i zaplanuj trasę podróży.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Jeśli chcesz uniknąć tłumów, odwiedź Park Asteriksa w dni powszednie, a jeśli nie będzie to możliwe, przyjedź w sobotę.
  • W niektórych atrakcjach obowiązują ograniczenia wzrostu wynoszące 140, 120 lub 100 cm. Dzieciom o wzroście poniżej 100 cm musi towarzyszyć osoba dorosła.

Park Asteriksa: Atrakcje w okolicy


Park Asteriksa
4.2
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 21