Atrakcje i wycieczki
Parga

Parga – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Pargi: Całodniowy rejs na wyspy Paxi i Błękitne Jaskinie

1. Z Pargi: Całodniowy rejs na wyspy Paxi i Błękitne Jaskinie

Rozpocznij rejs o 10.00 z portu w Pardze. Po 1 godzinie i 10 minutach dotrzesz na wyspę Antipaxos, gdzie łódź zatrzyma się w pobliżu plaży, jednej z najbardziej znanych na Morzu Śródziemnym. Pływaj w zapierającej dech w piersiach naturalnej zatoce, nurkuj z rurką w niesamowicie czystej wodzie przez 45 minut i podziwiaj luksusowe jachty żaglowe. Kontynuuj podróż obok Kamary i Ortholitho, aby odkryć zachodnią część wyspy, która jest niedostępna od strony lądu. Podziwiaj niesamowite kształty i kolory stromych klifów, zobacz ogromne jaskinie i czasami przepływające delfiny. Tutaj będziesz mieć możliwość pływania w Błękitnych Jaskiniach przez 40 minut. Następnie popłyń na wschód w kierunku stolicy wyspy Paksos, Gaios. Po dotarciu na miejsce skorzystaj z 2,5 godziny wolnego czasu na zwiedzanie, zakupy i jedzenie w tym zacisznym raju charakterystycznym dla Wysp Jońskich. Podziwiaj urokliwą architekturę Gaios, a nawet popływaj w jednej z najbliższych zatok. Około godziny 18.00 łódź zabierze Cię z powrotem do Pargi.

Z Pargi: Rejs Paxos i Antipaxos z Błękitnymi Jaskiniami

2. Z Pargi: Rejs Paxos i Antipaxos z Błękitnymi Jaskiniami

Goście rozpoczną swój rejs o godzinie 10.00 z molo w Parga, kierując się do pierwszego przystanku, którym jest plaża Voutoumi na wyspie Antipaxos. Ten przystanek trwa 35 minut, a goście mają okazję popływać w krystalicznie czystych, błękitnych i turkusowych wodach plaży Voutoumi. Po pierwszej kąpieli goście popłyną w kierunku wyspy Paxos, po zachodniej stronie wyspy, do Błękitnych Jaskiń. Tam zakotwiczymy motorówkę Megalochari i umożliwimy naszym gościom drugą kąpiel przez 35 minut. W drodze do trzeciego przystanku miniemy kamienną skałę Ortholithos na sesję zdjęciową. Po 30 minutach dotrzemy do stolicy Paxos, Gaios, gdzie goście mają 2 godziny wolnego na lunch, zakupy lub pływanie. 16.30 Motorówka Megalochari wypłynie do Pargi. 18.00 wracamy na molo Parga.

Korfu: Parga, Sivota i Błękitna Laguna: całodniowy rejs łodzią

3. Korfu: Parga, Sivota i Błękitna Laguna: całodniowy rejs łodzią

Zachwyć się pięknym wybrzeżem Grecji podczas całodniowego rejsu do Pargi i na Sivotę z Korfu. Płynąc, zachwyć się widokami na Stare Miasto i gęsty las półwyspu Kanoni. W drodze do Platarii i Sivoty omiń pałace i ogrody Mon Repos. Kontynuuj swoją podróż, przepływając wzdłuż wybrzeża do Pargi, znanej ze swojej pięknej architektury i spokojnych zatok. Zobacz pozostałości weneckiego zamku, wybudowanego przez mieszkańców w XI wieku dla ochrony przed piratami i Turkami. Odkryj małą wyspę z kościołem poświęconym Maryi Dziewicy oraz budynkami w stylu weneckim i francuskim. Spaceruj wąskimi uliczkami i zjedz obiad w tradycyjnej tawernie z widokiem na morze lub idź popływać na jednej z wielu plaż. W drodze powrotnej na Korfu przepłyń obok wysp Sivota. Zarzuć kotwicę w Błękitnej Lagunie, gdzie według opowieści arabscy piraci cumowali swoje statki w średniowieczu. Popływaj w błękitnych wodach, zanim powrócisz do portu w mieście Korfu.

Z Korfu: całodniowy rejs na Pargę i wyspę Paxos

4. Z Korfu: całodniowy rejs na Pargę i wyspę Paxos

Ciesz się całodniowym rejsem do klejnotów Morza Jońskiego – wysp Parga i Paxos. Po odebraniu z miejsca zakwaterowania wypłyń z portu na Korfu, położonego pomiędzy dwiema weneckimi fortecami, z którego roztacza się piękny widok na Stare Miasto. Przepłyń obok wyspy Kanoni i pałacu Mon Repos w kierunku Pargi i Paxis. Zobacz turystyczne kurorty Perama i Benitses oraz dotrzyj do najbardziej wysuniętej na południe części Korfu – do wiosek Kavos i Asprokavos. Po relaksującym dwugodzinnym rejsie dotrzesz do Paxos, które znajduje się tuż przy południowym krańcu Korfu. Rozkoszuj się pięknem zielonej wyspy pokrytej niekończącymi się gajami oliwnymi, które rozciągają się jak okiem sięgnąć. Poznaj legendę, według której Paxos powstał, gdy Posejdon odciął czubek Korfu jednym potężnym uderzeniem tego trójzębu i przeciągnął go na południe, by stworzyć idylliczne schronienie dla swojej miłości, nimfy Amphitrite. Dziś w porcie można znaleźć jachty milionerów obok małych łodzi rybackich. Następnie popłyń do wąskiego kanału, który prowadzi do malowniczego portu Gaios, stolicy Paxos. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami na dwie wyspy Panagia i Agios Nikolaos. Następnie kapitan rzuci kotwicę w pobliżu centrum miasta, wioski Gaios. Spaceruj wąskimi uliczkami i zjedz lunch w tradycyjnej tawernie z widokiem na morze. Po obiedzie udaj się w kierunku Grecji kontynentalnej i miasta Parga, uroczego nadmorskiego miasteczka na greckim kontynencie z widokiem na malowniczy port. Podziwiaj rzadkie fizyczne piękno wyspy z przeplatanymi plażami, szmaragdowymi morzami, spokojnymi zatokami i gajami oliwnymi. Poznaj romantyczne ścieżki z piętrowymi domami tworzącymi amfiteatr pod imponującymi pozostałościami weneckiego zamku. Na koniec podziwiaj wspaniałe widoki na imponujące skaliste wybrzeże i piaszczyste plaże po raz ostatni przed powrotem do hotelu.

Z Korfu: jednodniowa wycieczka łodzią do Pargi i Paxos z transferem

5. Z Korfu: jednodniowa wycieczka łodzią do Pargi i Paxos z transferem

Twój pierwszy cel, malownicze miasteczko rybackie Parga, na przeciwległym kontynencie, jest osiągane po około 2 i pół godzinie. Wspaniała, amfiteatralnie położona wioska rybacka zachwyca pięknymi uliczkami oraz licznymi sklepikami z pamiątkami i rękodziełem. Zwiedź imponującą wenecką fortecę lub wykąp się na pięknej, piaszczystej plaży. Parga z pewnością będzie wyjątkowym przeżyciem! Po 2-godzinnym pobycie kontynuujemy podróż na malowniczą wyspę Paxos. Po godzinie jazdy dotrzesz do portu Gaios, jednego z największych portów żeglarskich w północno-zachodniej Grecji. Baw się spacerując po ulicach i zwiedzając wyspę. Możesz zarezerwować krótką wycieczkę brzegową opcjonalnie na Paxos na statku. Po dwugodzinnym pobycie na Paxos powrót na wyspę Korfu. Podczas rejsu istnieje możliwość zakupu kawy, napojów i przekąsek na statku (brak w zestawie). Uwaga: możliwe, że najpierw odwiedzimy Paxos, a potem Pargę Zabrania się korzystania z tej wycieczki jako usługi transferu do Parga

Z Pargi: Magiczna wycieczka po Meteorach

6. Z Pargi: Magiczna wycieczka po Meteorach

Skały między ziemią a niebem. Ta wycieczka zabierze Cię w głąb kontynentalnej części Grecji do grupy sześciu średniowiecznych klasztorów, z których każdy balansuje niepewnie na skalnych szczytach wznoszących się z równiny. W XIV i XV wieku klasztory były tworzone jako miejsca schronienia w niespokojnych czasach, a dostęp do nich był niezwykle trudny, wymagając albo długich drabin połączonych ze sobą, albo windy i liny ciągnącej sieć dla towarów i ludzi. Sytuacja nie uległa zmianie aż do lat dwudziestych XX wieku, kiedy to w skale wykuto stopnie umożliwiające łatwiejszy dostęp. Trudno sobie wyobrazić, w jaki sposób klasztory zostały zbudowane na swoich szczytach. Zdecydowanie w tym miejscu panuje wyjątkowa energia, która przynosi poczucie spokoju i pogody ducha. Meteora i imponujące klasztory znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i bez wątpienia powinny znaleźć się na liście obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w Grecji. Rezerwacja tej wycieczki pozwoli Ci po prostu zrelaksować się i cieszyć się jazdą, zamiast wynajmować samochód i próbować znaleźć własną drogę do Meteory.

Zagoria i wąwóz Vikos z Pargi

7. Zagoria i wąwóz Vikos z Pargi

Podróżuj przez wspaniałe krajobrazy do pięknych górskich wiosek Zagorii i zobacz zapierający dech w piersiach wąwóz Vikos. Kamienne mosty przecinające region Zagori odgrywały istotną rolę w łączeniu społeczności. Dziś wiele z tych mostów, które pochodzą z XVIII i XIX wieku, można zobaczyć z nowoczesnej drogi. Masz szansę zbliżyć się do niektórych z najstarszych i najbardziej imponujących, takich jak most Kokkori z 1750 roku, który jest wsparty na pinaklu i rozpościera się na wysokim łuku nad rzeką Voidomatis, oraz most Kalogeriko, trójprzęsłowy most, który został zbudowany w 1814 roku. Jest to jeden z niewielu istniejących mostów trójprzęsłowych, dzięki czemu zyskał szczególną sławę. Most służył mieszkańcom obu wiosek w transporcie i jest jednym z najczęściej fotografowanych mostów w Zagori. Z pewnością zrobi na Tobie wrażenie. Odwiedź Monodendri, jedną z najpiękniejszych zagorskich wiosek i zjedz tradycyjny lunch w środku dnia. W pobliżu Monodendri będziesz cieszyć się spacerem do opuszczonego klasztoru Agia Paraskevi, zbudowanego w XV wieku, z którego roztacza się imponujący widok na całą wioskę. Te maleńkie, senne wioski, położone pod porośniętymi sosnami szczytami, składają się ze skromnych kamiennych domków i okazałych rezydencji, które kiedyś były połączone tylko ścieżkami i starymi kamiennymi mostami. Podziwiaj duży wąwóz Vikos i poznaj jego historię od swojego przewodnika

Lefkada: Parga i Świątynia Umarłych Prywatna wycieczka jednodniowa

8. Lefkada: Parga i Świątynia Umarłych Prywatna wycieczka jednodniowa

Wyrusz w podróż do podziemnego świata w fenomenalnej świątyni Nekromanteion z IV wieku p.n.e. – do której ludzie z całego starożytnego świata udali się, by rzucić okiem na swoich zmarłych ukochanych. Wybierz się na wycieczkę łodzią po ujściu mitologicznej rzeki umarłych – Acheron. (gwarantowane zachowanie życia!) Szybko do przodu w historii – uchwyć zapierający dech w piersiach widok na całą zatokę z XIX-wiecznego zamku Ali Paszy. Świętuj życie spacerując po pięknym mieście Parga i jego weneckim zamku.

Parga: wycieczka po rzece Acheron, Necromanteion i Souli

9. Parga: wycieczka po rzece Acheron, Necromanteion i Souli

Rozpocznij swoją przygodę w Nekromanteio of Acheron, starożytnej świątyni, w której ludzie komunikowali się ze zmarłymi, aby poznać swoją przyszłość. Poznaj to fascynujące miejsce, zanim udasz się do źródeł rzeki Acheron. Ciesz się dużą ilością wolnego czasu, aby wędrować przez oszałamiający wąwóz rzeki, pływać w krystalicznie czystych wodach i podziwiać zapierające dech w piersiach otoczenie. Kontynuuj podróż do uroczego miasteczka Souli, gdzie możesz napić się kawy lub napoju bezalkoholowego w słynnych młynach Souli. Stamtąd wyrusz na 30-minutową wędrówkę do zamku Kiafa. Po drodze dowiesz się o bogatej historii tego obszaru, w tym o bohaterskim oporze Souli przeciwko Osmanom. Po podziwianiu wspaniałych widoków z zamku udaj się do tradycyjnej restauracji, aby zjeść pyszny posiłek przygotowany z lokalnych produktów. Z pełnymi brzuchami wróć do hotelu, zabierając ze sobą cenne wspomnienia z czasu spędzonego w Acheron i Souli.

Z Gouvia: Prywatny całodniowy rejs luksusową łodzią motorową

10. Z Gouvia: Prywatny całodniowy rejs luksusową łodzią motorową

Odkryj urokliwe wyspy Paxos i Antipaxos, ich sąsiednie niezwykłe wybrzeża z najwyższym komfortem i najwyższą łatwością, poruszając się po wyjątkowych atrakcjach wysp na oszałamiającej łodzi motorowej. Niezależnie od tego, czy podróżujesz łodzią, czy zakotwiczony, ten rejs jest idealną okazją do przeżycia najwspanialszego czasu wakacji z najbliższymi! Paxos i Antipaxos to dwie dziewicze małe wyspy o urzekającym krajobrazie. Odwiedź wspaniałe plaże Lakka, Kipiadi, port Gaios i Voutoumi i nurkuj w niesamowitych akwamarynowych wodach. Zachwyć się bujną roślinnością, drzewami oliwnymi i winnicami. Złoty jedwabisty piasek i przezroczysta, jasnoniebieska woda to główne atrakcje naszej jednodniowej wycieczki. To wyjątkowa okazja, aby popływać na jednej z najbardziej egzotycznych plaż Morza Jońskiego. Mamy mnóstwo czasu na pływanie, robienie zdjęć i korzystanie z zabawek wodnych (paddleboard, sprzęt do snorkelingu, seabob), a napoje i przekąski są zapewnione.

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Parga

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Parga?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Parga

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Parga to:

Paksos

Parga: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Parga? Kliknij tutaj.

Parga: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(308 recenzji)

Po pierwsze, jesteś na łodzi przez długi czas, w sumie około 11-12 godzin. Dotarcie do Pargi również jest dość długie (około 3 godzin). Jednak warto!! Parga jest absolutnie piękna. Jedno z najładniejszych miasteczek, które udało nam się zwiedzić w jakieś 2,5-3 godziny. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy błękitnej lagunie, co było nierealne, woda jest tak czysta, że można zobaczyć pływające ryby. Deffo załóż okulary i idź popływać! Sama łódź radzi sobie trochę ciasno, ale nie jestem chudy i udało mi się dobrze poruszać. Powiedziałbym jedną rzecz: nakładaj dużo kremu z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ nie zauważasz, jak słońce uderza w ciebie z powodu wiatru.

Po prostu świetnie. Parga piękne miasto, z pięknym widokiem. Po drodze wjeżdża się całym statkiem do jaskini, która robi ogromne wrażenie. Po drodze opowiedziano nam trochę historii o Korfu, a w drodze powrotnej na statku była mała dyskoteka, gdzie wszyscy goście mogli tańczyć. Przekąski i napoje dostępne są także w barze na statku, jednak trzeba za nie zapłacić. Błękitna Laguna to marzenie i zdecydowanie warto zabrać ze sobą sprzęt do snorkelingu, ponieważ do wody wrzucono trochę jedzenia, aby móc nurkować w środku ławicy ryb.W sumie wspaniały dzień

Ogólnie rzecz biorąc, doświadczenie jest wysoce zalecane; Jedyną wadą jest przepełnienie ludzi, którzy mogą przebywać na łodzi, ponieważ najpiękniejsze rzeczy widać z tej czy innej strony, a ludzie przemieszczają się w tę stronę, nie przejmując się, że tam siedzisz i nie widzisz przez nich. , więc organizacja pozostawia trochę do życzenia. Jeśli chodzi o krajobrazy, są one niesamowite i pozostawiają mnóstwo czasu na cieszenie się tym miejscem i pływanie. Ponadto późnym wieczorem można podziwiać tańce regionalne na szczycie łodzi. Wartość!

Aktywność, która dotrzymuje wszystkich obietnic, wspaniały dzień! Przewodnik Maria jest niezwykły, zrobiła też wszystko dla mnie, aby odzyskać moją torbę, o której zapomniałem na tarasie małej typowej restauracji Lithos (którą gorąco polecam) Dziękuję Maria ❤

Super polecana wycieczka !! Miasto jest piękne, a ostatni przystanek w zatoce wspaniały.