Atrakcje i wycieczki
Panteon

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 faktów historycznych na temat Panteonu

Do XX wieku Panteon w Rzymie był największą konstrukcją betonową na świecie. Jego architekturę zgłebiały takie osobistości, jak Michał Anioł. Oto kilka ciekawych faktów, nad którymi warto się zastanowić przed zwiedzaniem Panteonu:

 • Zastosowanie

  1. Zastosowanie

  Jako jeden z najstarszych ciągle funkcjonujących obiektów Rzymu Panteon pełnił wiele funkcji, jednak przede wszystkim jest miejscem pochówku ważnych włoskich postaci historycznych.

 • Architektura kopuły

  2. Architektura kopuły

  Pierwszym odruchem po wejściu do Panteonu jest spojrzenie z podziwem w górę na wspaniałą kopułę. Jest to największa na świecie kopuła wykonana z niezbrojonego betonu.

 • Wnętrze Panteonu

  3. Wnętrze Panteonu

  Kiedy wejdziesz do wnętrza Panteonu i rozejrzysz się, zauważysz, że w jego ścianach znajdują się grobowce. Kto jest kim dowiesz się korzystając z wycieczki albo słuchając audioprzewodnika.

 • Część zewnętrzna

  4. Część zewnętrzna

  Co prawda Panteon słynie ze swojej rotundy, ale znajdujący się przed wejściem wspaniały portyk sam w sobie jest godny podziwu. Zanim wyjdziesz, spędź jeszcze chwilę pośród pięknych kolumn korynckich.

 • Oculus

  5. Oculus

  Znajdujący się na suficie oculus jest jedynym źródłem światła w Panteonie. Ten wielki otwór zalewa całe pomieszczenie światłem i natychmiast przyciąga wzrok.

Zaplanuj pobyt

 • Jakie są godziny otwarcia Panteonu?

  Godziny otwarcia zmieniają się na przestrzeni roku. Bazylika czynna jest w dni powszednie w godz. 9.00-19.30, w niedziele w godz. 9.00-18.00, w święta państwowe przypadające na dni powszednie w godz. 9.00-13.00. Bazylika jest nieczynna 1 stycznia, 1 maja i 25 grudnia.

 • Ile kosztuje zwiedzanie Panteonu?

  Nic. Panteon można zwiedzać za darmo przez cały rok! To idealne miejsce na szybkie zwiedzanie podczas wypadu do Rzymu lub na dłuższą wycieczkę z przewodnikiem.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Poniedziałek-sobota 9.00-19.30, niedziela 9.00-13.00.
 • Cena
  Za darmo!
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie jest potrzebny. Ale jeśli zechcesz dokładniej poznać historię Panteonu, dostępne są audioprzewodniki i wycieczki.
 • Jak tam dotrzeć?
  Do Panteonu można dotrzeć pieszo. Znajduje się w pobliżu fontanny di Trevi i droga do niego jest dobrze oznakowana.
 • Dodatkowe wskazówki
  Panteon to świątynia i czynny kościół katolicki. Nie hałasuj i pamiętaj o stosownym ubiorze.

Panteon: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Panteon? Kliknij tutaj.

Panteon: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 11 977 opinii

Nasze wakacje rozpoczęliśmy od autobusu hop-on-hop-off, co było świetne, ponieważ mogliśmy już zobaczyć sporo zabytków i zorientować się, gdzie wszystko jest i jak daleko. Odkąd zaczęliśmy naszą podróż w poniedziałek w okresie Covid, przez jakiś czas byliśmy jedynymi w autobusie, więc mogliśmy siedzieć z przodu, skąd masz wspaniały widok. Sam autobus był schludny, przystanki są dość wyraźnie oznaczone, a ludzie pracujący z tą firmą byli bardzo przyjaźni. Zalecamy aktywację biletów w Termini, ponieważ w Koloseum trzeba przejść sporo do następnego przystanku. Zalecamy również zabranie własnych słuchawek/zestawu słuchawkowego, ponieważ można je po prostu podłączyć za pomocą kabla aux, chociaż mają słuchawki w autobusie. Wycieczka audio jest w porządku, ale czasami nie jest zsynchronizowana z miejscem, w którym znajduje się autobus, ponieważ ruch uliczny może być dość trudny, więc nie musisz słuchać przewodnika. Aplikacja dołączona do biletów zapewnia więcej ciekawych tras spacerowych!

Wzięliśmy tę wycieczkę z audioprzewodnikiem i bardzo nam się podobało! To doskonały sposób na zobaczenie Panteonu, ponieważ możesz to zrobić we własnym tempie. Jedyną rzeczą, której nie wzięliśmy pod uwagę, była ogromna kolejka na zewnątrz. Czas oczekiwania wynosiłby grubo ponad godzinę i musieliśmy wkraść się z przodu, w przeciwnym razie przegapilibyśmy zarezerwowane miejsce! Podczas rezerwacji tej wycieczki audio zaplanuj kolejki. Poza tym było idealnie. Wymieniasz swój kupon na telefon komórkowy i słuchawki i ruszasz w drogę. W telefonie jest mapa z około 13 ponumerowanymi interesującymi miejscami. Idealna wycieczka !!

Nie miałem żadnych problemów. Autobusy były punktualne wcześniej w ciągu dnia i bardzo blisko punktu, biorąc pod uwagę ruch uliczny późnym popołudniem. Autobus był czysty, personel był przyjazny. Dobre doświadczenie, ilekroć rezerwowałem w miastach, w których jeżdżą. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Świetny (i łatwy) sposób, aby zobaczyć wszystkie główne atrakcje Rzymu - warto skorzystać z tego sposobu, aby zobaczyć, do czego wrócisz :) Obsługa jest świetna i wszystko poszło gładko.

Dzień dobry, ta atrakcja jest świetna, naprawdę nam się podobało przez te trzy dni, a obsługa była świetna.