Dodaj daty

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Wycieczka z przewodnikiem i opcje odbioru

1. Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Wycieczka z przewodnikiem i opcje odbioru

Oddaj cześć ofiarom, które straciły życie na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Wyjedź z Krakowa i zwiedź to historyczne miejsce wraz z przewodnikiem. Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie i udaj się klimatyzowanym pojazdem do Oświęcimia. Weź udział w 3,5-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau utworzonym na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.  Poznaj historię 1,3 miliona Żydów oraz więźniów z Polski, Francji i Włoch, którzy zostali w tym miejscu zamordowani w czasie II wojny światowej. Zobacz owianą złą sławą bramę z napisem „Arbeit macht frei” i dowiedz się, jak powstał obóz oraz jak wyglądało życie więźniów. Zwiedź oryginalne baraki i komory gazowe, a także rampy kolejowe i inne miejsca. Wyrusz we wstrząsającą podróż w czasie, oglądając fotografie z tamtego okresu. Zobacz rzeczy osobiste więźniów, które przywołują wydarzenia z przeszłości.

Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Wycieczka z przewodnikiem i opcje odbioru

2. Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Wycieczka z przewodnikiem i opcje odbioru

Odwiedź Auschwitz podczas jednodniowej wycieczki z Krakowa. Poznaj historię obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau podczas wycieczki z przewodnikiem z certyfikowanym historykiem i przewodnikiem. Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez nazistowskie Niemcy i był największym obozem koncentracyjnym prowadzonym przez nazistów. Stał się miejscem wiecznego spoczynku milionów ludzi, głównie Żydów i Polaków, zamordowanych w komorach gazowych. Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit macht frei”, aby wejść do Auschwitz I, gdzie Twój przewodnik oprowadzi Cię po zachowanym obszarze i wyjaśni historię tego miejsca. Następnie odwiedź drugi obóz w Birkenau, gdzie miały miejsce masowe mordy w ramach nazistowskiego „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”.

Kraków: Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli z przewodnikiem

3. Kraków: Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli z przewodnikiem

Wybierz się na wycieczkę z Krakowa, która obejmuje wizyty w miejscach pamięci Auschwitz i Birkenau, a następnie kontynuuj wycieczkę z wizytą w kopalni soli. Ta 11-godzinna wycieczka rozpoczyna się rano od miejsca spotkania lub wygodnego odbioru w Krakowie. Stamtąd zostaniesz przewieziony wygodnym autobusem. Podczas wycieczki towarzyszyć Ci będzie doświadczony przewodnik. Po przybyciu do Muzeum Auschwitz-Birkenau rozpoczniesz zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem, który zapozna Cię z historią miejsc pamięci. Następnym punktem wycieczki będzie Kopalnia Soli w Wieliczce, gdzie lokalny przewodnik opowie Ci wszystko o historii kopalni. Zobaczysz niesamowite komory, oryginalne rzeźby i autentyczne miejsca pracy górników. Podczas całodniowej wycieczki będzie przerwa na lunch, ale zaleca się zabranie ze sobą przekąsek. Wycieczka zakończy się wieczorem około godziny 20:00.

Z Krakowa: Auschwitz Birkenau Tour z transportem

4. Z Krakowa: Auschwitz Birkenau Tour z transportem

Zwiedzaj Aushwitz Birkenau z przewodnikiem. Zobacz największy obóz zbudowany na ziemiach polskich przez nazistów, który służył jako obóz koncentracyjny i obóz zagłady. Zostań odebrany w Krakowie i udaj się do Muzeum Auschwitz. Po przybyciu do muzeum odbierz bilet wstępu z pomocą przewodnika. Następnie rozpocznij samodzielne zwiedzanie z wypożyczonym przewodnikiem. Wykorzystaj swobodę zwiedzania we własnym tempie i wybraną przez siebie ścieżką. Po wizycie w muzeum udaj się do drugiego obozu w Birkenau, gdzie miały miejsce masowe mordy. Korzystaj z pomocy asystenta wycieczki, który będzie do Twojej dyspozycji od odbioru do zwrotu.

Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Tour z licencjonowanym przewodnikiem

5. Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau Tour z licencjonowanym przewodnikiem

Cofnij się w czasie, odwiedzając Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wysłuchaj przewodnika opowiadającego o tragicznych faktach dotyczących największego kompleksu obozów koncentracyjnych. Skorzystaj z komfortowej opcji odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Krakowie. Wyrusz w 1,5-godzinną podróż do kompleksu obozów Auschwitz-Birkenau – historycznego miejsca pamięci ofiar Holokaustu.  Zwiedź muzeum znajdujące się na obrzeżach Oświęcimia, około 60 km na zachód od Krakowa. Po przybyciu na miejsce spotkaj się z lokalnym przewodnikiem, który oprowadzi Cię po obiekcie i przybliży Ci jego mroczną historię. Dowiedz się, dlaczego obóz Auschwitz-Birkenau stał się symbolem ludzkiego cierpienia oraz fizycznej i psychicznej męki podczas pełnego szacunku zwiedzania w towarzystwie licencjonowanego przewodnika. Przejdź przez bramę z napisem „Arbeit macht frei” („Praca czyni wolnym”) i wejdź do Auschwitz I, gdzie przewodnik oprowadzi Cię po zachowanych obiektach i wyjaśni historię tego miejsca. Następnie spędź około godziny w drugim obozie – Birkenau, gdzie dokonywano masowych mordów w ramach nazistowskiego planu „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Po zakończeniu zwiedzania udaj się w pełną refleksji podróż powrotną do Krakowa. 

Kraków: Auschwitz z przewodnikiem z opcjonalnym lunchem i odbiorem z hotelu

6. Kraków: Auschwitz z przewodnikiem z opcjonalnym lunchem i odbiorem z hotelu

Poznaj szczegółowo historię Holokaustu oraz nazistowskich obozów koncentracyjnych podczas wycieczki po obozie Auschwitz-Birkenau z Krakowa. Anglojęzyczny kierowca odbierze Cię z ustalonego wcześniej miejsca zbiórki w Krakowie i zawiezie Cię komfortowym pojazdem do Oświęcimia. Gdy dotrzesz do Auschwitz, spotkasz się ze swoim przewodnikiem lub otrzymasz broszurę informacyjną w wybranym przez siebie języku, w zależności od wybranej opcji. Odwiedź zarówno Auschwitz, jak i Birkenau i poznaj symbolikę tych ważnych miejsc oraz ich rolę w Holokauście i nazistowskich zbrodniach. Zwiedź pozostałe bloki więzienne, komory gazowe i krematoria, a także zobacz pozostałości rampy kolejowej w Birkenau. Zwiedzanie Auschwitz z przewodnikiem potrwa od 1 godziny i 20 minut do 1 godziny i 45 minut. Następnie zaplanowano 10-minutową przerwę, po której pojedziesz do Birkenau na ok. 1-godzinne zwiedzanie.

Auschwitz-Birkenau: bilet wstępu bez kolejki i wycieczka z przewodnikiem

7. Auschwitz-Birkenau: bilet wstępu bez kolejki i wycieczka z przewodnikiem

Obóz Auschwitz-Birkenau został założony w 1940 roku przez niemiecką partię nazistowską, by po latach stać się symbolem ludzkiego cierpienia oraz fizycznej i psychicznej męki. Poznaj historię największego obozu koncentracyjnego z czasów II wojny światowej z profesjonalnym licencjonowanym przewodnikiem muzeum Auschwitz-Birkenau. Spotkaj się z osobą witającą zwiedzających przy wejściu do muzeum, a następnie przejdź kontrolę bezpieczeństwa i wejdź do środka. Pierwsza część zwiedzania trwa od 1 godziny i 20 minut do 1 godziny i 50 minut. Między pierwszą a drugą częścią odbędzie się trwająca 10–15 minut przerwa, kiedy będzie można zjeść lunch. Po przerwie wsiądź do autobusu i wyrusz na drugą część zwiedzania: wizytę w Auschwitz II Birkenau, gdzie spędzisz około godziny z tym samym przewodnikiem.

Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau wycieczka z przewodnikiem

8. Z Krakowa: Auschwitz-Birkenau wycieczka z przewodnikiem

Podróżuj z Krakowa do małego miasteczka Oświęcim, aby odwiedzić największy kompleks nazistowskich obozów koncentracyjnych z czasów II wojny światowej. Poznaj straszną historię ponad 1,3 miliona ofiar, które straciły życie w Auschwitz i Birkenau. Pierwsza część wycieczki to 2-godzinna wizyta w obozie Auschwitz I w celu obejrzenia wystawy stałej w byłych barakach więźniarskich. Następnie spędź od 1,5 do 2 godzin w Auschwitz II Birkenau, największym z ponad 40 obozów i podobozów tworzących kompleks Auschwitz. Zobacz pozostałości krematoriów, rampę rozładunkową, pozostałe baraki i pomnik poświęcony ostatnim ofiarom obozu. Należy pamiętać, że w zależności od pory roku można najpierw odwiedzić obóz Birkenau, a następnie obóz Auschwitz 1. Jest to wycieczka z przewodnikiem, podczas której będziesz korzystać z przewodnika i mapy w wybranym języku.

Z Krakowa: wycieczka do Auschwitz-Birkenau z transportem

9. Z Krakowa: wycieczka do Auschwitz-Birkenau z transportem

Wyjedź z Krakowa na jeden dzień, aby odwiedzić Muzeum i Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau. Ciesz się wygodą niezależnej wycieczki i skorzystaj z transportu z Krakowa. Zwiedź na własną rękę zabytki Auschwitz i Birkenau i poczuj ciężar tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w tych miejscach. Rozpocznij swoją jednodniową wycieczkę od miejsca zbiórki znajdującego się w centrum Krakowa i udaj się klimatyzowanym pojazdem do Oświęcimia. Wypożycz broszury informacyjne, które są dostępne w Twoim języku i uzyskaj wszystkie ważne informacje dotyczące Twojej wizyty. Udaj się do muzeum, aby odwiedzić liczne wystawy stałe, których celem jest przedstawienie okropności tego obozu. Zobacz pozostałości baraków więźniarskich i osławione komory gazowe. Dokończ wycieczkę i zrelaksuj się w drodze powrotnej do Krakowa, mijając po drodze różne punkty orientacyjne.

Kraków: Auschwitz-Birkenau Wycieczka z przewodnikiem z transportem

10. Kraków: Auschwitz-Birkenau Wycieczka z przewodnikiem z transportem

Zastanów się nad przeszłością podczas jednodniowej wycieczki z Krakowa do Muzeum Pamięci Auschwitz-Birkenau. To jedno z najważniejszych i najbardziej tragicznych miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć dowody okropności, jakie jeden człowiek może wyrządzić drugiemu. Z anglojęzycznym kierowcą odbierz się z wybranej lokalizacji i skorzystaj z komfortowego autobusu do miasta Oświęcim, gdzie znajdował się obóz zagłady Auschwitz 1. Po przyjeździe powita Cię osoba witająca, która przedstawi Ci miejsce i przekaże do oficjalnego przewodnika po muzeum. Twoja wycieczka rozpoczyna się przy legendarnej bramie Arbeit Mach Frei. Miejsce, w którym więźniowie wykonywali morderczą i niszczycielską pracę. Trasa zwiedzania prowadzi przez wszystkie najważniejsze baraki, które poświęcone są konkretnym tematom, takim jak życie codzienne, praca, selekcja i eksterminacja. W każdym z baraków znajduje się oryginalna ekspozycja. Oryginalne i skradzione rzeczy więźniów, takie jak walizki, okulary i zabawki dla dzieci, w połączeniu z historią przewodnika przywołują obraz tragicznych okoliczności i wydarzeń, których nie wolno nam zapomnieć. Zakończ wycieczkę w najbardziej dramatycznym miejscu na trasie Auschwitz 1, w komorze gazowej i krematorze, w którym palono zwłoki więźniów. Po zwiedzeniu pierwszej części obozu (Auschwitz 1) nastąpi krótka przerwa. Wsiądź do autobusu i udaj się do drugiej części obozu o nazwie Auschwitz II (Birkenau). Przejazd trwa 10 minut, a na miejscu dołączysz do tego samego przewodnika, którego już znasz. Zwiedzanie drugiej części obozu zajmie około 1 godziny. Auschwitz II Birkenau to otwarta przestrzeń, która ukazuje skalę zbrodni, jakie tam miały miejsce. Zastanów się, jak myślisz o tysiącach ludzi zamordowanych tutaj. Zobacz miejsce, w którym dokonano selekcji, tzw. rampę. To tu zapadła decyzja o życiu lub śmierci.

Liczba znalezionych atrakcji: 118
Sortuj wg::

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu? Kliknij tutaj.

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 57 946 opinii

Godzinę rozpoczęcia zmieniliśmy na 12:00, co było dla nas właściwie lepsze. Wycieczki były bardzo pouczające i pouczające. Wielkość grupy była przyjemna i na obu stacjach mieliśmy wystarczająco dużo czasu (przerwy również były optymalne). Mogę tylko gorąco polecić tę wycieczkę.

Łatwa pielęgnacja i przyjazne wsparcie podczas całej wizyty. Naprawdę doceniliśmy naszego przewodnika, który wiedział, jak użyć odpowiedniego tonu podczas tej szczególnej i pouczającej wizyty.

Super jednodniowa wycieczka, przewodnik był fantastyczny. Jedynym ulepszeniem byłoby posiadanie zestawu słuchawkowego do słuchania przewodnika w Birkenau.

To było wspaniałe. Bardzo podobał nam się nasz przewodnik po hiszpańsku, dzięki któremu choć trochę zbliżyliśmy się do historii Auschwitz

Zdecydowanie polecam, przewodnik był tak kompetentny