Dodaj daty

Panagia Drosiani Church

Panagia Drosiani Church – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Naxos: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po historii i kulturze

1. Naxos: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po historii i kulturze

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w biurze transferu autobusowego Naxos, tuż obok portu w Naxos i jedź bezpośrednio do pierwszego przystanku, Świątyni Demeter. Podziwiaj imponujące odrestaurowane sanktuarium, rób niesamowite zdjęcia i odwiedź małe muzeum na miejscu. Następnym przystankiem będzie wioska Chalki, stara stolica i centrum handlowe Naxos. Znajdź czas wolny (ok. 40 minut) na zwiedzanie kolorowych uliczek, kupowanie wyjątkowych pamiątek, wizytę w destylarni „Vallindras” lub po prostu napij się kawy w jednej z przytulnych kawiarni. Kontynuuj jazdę przez stare gaje oliwne i dotrzyj do Panagia Drosiani, kościoła o unikalnym stylu architektonicznym poświęconym Najświętszej Marii Pannie, uważanej za jedną z najstarszych na Bałkanach! Tutaj zrobisz krótki przystanek, aby zrobić zdjęcia, a jeśli kościół jest otwarty, złóż także krótką wizytę, aby podziwiać jego unikalne freski. Poza wioską Kinidaros zatrzymasz się na chwilę przy drodze, aby zrobić sesję zdjęciową współczesnym kamieniołomom marmuru, zanim dotrzesz do doliny Flerio. Przejdź się po bujnych ogrodach i spotkaj posąg Kouros, jeden z najbardziej uderzających przykładów marmurowej sztuki Naxian. Odrestaurowane muzeum tłoczni oliwek w Eggares to najlepszy sposób na zakończenie wycieczki! Poznasz wielowiekowy proces produkcji oliwy z oliwek, a także spróbujesz specjałów ze składników oliwek. *We wtorki i 1 maja Świątynia Demeter jest zamknięta i zamiast tego odwiedzisz wioskę Filoti. Przejdź się do centralnego kościoła i poznaj wzruszającą historię jego budowy, a następnie wybierz się na krótką wizytę do sąsiedniego muzeum folkloru.

Naxos: Wędrówka wśród wiosek i bizantyjskich kościołów

2. Naxos: Wędrówka wśród wiosek i bizantyjskich kościołów

Wędrówka prowadzi przez małe i malownicze tradycyjne wioski oraz obszary o niezrównanym naturalnym pięknie. Rozpoczniesz i zakończysz wędrówkę w Halki, wiosce klejnotów, która szczyci się przykładami niezwykłej architektury neoklasycznej. Opuścisz Halki za nami podczas wędrówki przez malowniczą dolinę Tragea, usianą bizantyjskimi kościołami różniącymi się stylem architektonicznym i pochodzącymi z różnych epok, niektóre ozdobione wyjątkowymi freskami. Będziesz wędrować przez gaje oliwne, figowe i cytrusowe, aby dotrzeć do Panagia Drosiani, jednego z najstarszych kościołów na Bałkanach. Pochodzi on z VI wieku naszej ery i jest uważany za jeden z najważniejszych zabytków chrześcijańskich na wyspie Naxos. W połowie wędrówki dotrzesz do wioski Moni, a po krótkiej przerwie w cieniu drzew będziesz kontynuować wędrówkę do malowniczych małych wiosek Kaloxylos i Akadimoi. Tam zatrzymasz się w starej fabryce tłoczni oliwek. W tym klimatycznym miejscu odkryjesz sposób, w jaki oliwa z oliwek była produkowana sto lat temu. Od początku do końca będziesz w towarzystwie natury: zalesione krajobrazy, polne i brukowane ścieżki, zielony wąwóz, skupiska dębów i platanów - wszystko to łączy siły, aby Twoja wędrówka była niezapomniana! Pod koniec wędrówki odwiedzisz lokalną destylarnię produkującą Kitron, likier na bazie cytrusów Naxos, aby wznieść toast za życie, śmiech, nowych przyjaciół i dzień do zapamiętania! Twoja wędrówka zakończy się pysznym posiłkiem w jednej z najlepszych tradycyjnych tawern na wyspie w cieniu pnącej się winorośli (posiłek opcjonalny). Dołącz do nas i doświadcz prawdziwego Naxos w najlepszym wydaniu!

Naxos: Wycieczka z posągami, pływaniem i degustacją oliwy z oliwek

3. Naxos: Wycieczka z posągami, pływaniem i degustacją oliwy z oliwek

Naszym pierwszym przystankiem jest Kouros z Melanes lub Kouros Grek, jak jest powszechnie znany. Jest to imponujący posąg z VI wieku pne porzucony w starożytnym kamieniołomie marmuru, doskonała próbka rzeźby z okresu archaicznego. Następnie mamy fotostop, jak najbliżej największego współczesnego kamieniołomu marmuru Naxos. Przejeżdżamy przez Kynidaros i jedziemy wzdłuż winnic, podziwiając widok na góry na wirujących ulicach i kierujemy się do naszego następnego fotostopu w pobliżu Panagia Drosiani, ze wspaniałym widokiem na dolinę Tragea. Następnym przystankiem jest Filoti, największa wioska na wyspie Naksos, położona u stóp góry Zas, gdzie będziesz miał czas wolny na zwiedzanie wioski, spacer w kierunku kościoła Panagia Filotitisa, wizytę w muzeum folkloru, spacer po starym rynku lub kawę na słynnym wiejskim placu pod drzewem Platanos. Następnym przystankiem jest Apiranthos, marmurowa wioska słynąca z brukowanych uliczek, alejek, które są idealne do robienia zdjęć i tworzenia nowych wspomnień z greckich wakacji. Jedziemy w kierunku północnej części wyspy Naxos i kończymy na północnym krańcu Naxos, w wiosce Apollonas, małej typowej cykladzkiej wiosce, idealnej do pływania lub po prostu relaksu w różnych kawiarniach nad morzem. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy imponującym posągu Kourosa, kolosalnym niedokończonym posągu z VI w. p.n.e., a następnie wrócimy do Chory, podążając północno-północno-zachodnim wybrzeżem wyspy, podziwiając widok na wieżę Agia i północne wyspy Cyklad. Ostatnim przystankiem jest tłocznia oliwek Eggares, gdzie oprócz informacji o oliwie z oliwek będziesz miał niezapomnianą sesję degustacyjną!

Liczba znalezionych atrakcji: 5
Sortuj wg::

Panagia Drosiani Church: najlepsze atrakcje w pobliżu

Panagia Drosiani Church: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Panagia Drosiani Church? Kliknij tutaj.