Palermo – nasze najbardziej polecane atrakcje

Palermo: transfer autobusem między portem lotniczym i centrum miasta

1. Palermo: transfer autobusem między portem lotniczym i centrum miasta

Ciesz się bezproblemową podróżą pomiędzy portem lotniczym Palermo i centrum miasta, decydując się na komfortowy i niezawodny transfer w jedną stronę. Zaoszczędź sobie kłopotów towarzyszących korzystaniu z komunikacji publicznej. Wybierz częstą i regularną usługę transferu lotniskowego. Schowaj swój bagaż, odpręż się i ciesz się urokami Palermo ze swojego miejsca. Wsiądź na pokład nowoczesnego autobusu, zapominając o wszelkich zmartwieniach. Dojedź punktualnie do swego miejsca docelowego – portu lotniczego lub centrum miasta. Doceń komfort podróży, na który składają się chłodząca wentylacja i szybkie Wi-Fi. Ponadto do autobusu możesz zabrać zwierzęta, o ile znajdują się one w odpowiednich rozmiarów pudełkach lub klatkach i nie zakłócają spokoju pozostałych pasażerów. Osoby niewidzące i niesłyszące mogą podróżować w towarzystwie psów przewodników.

Palermo: bilet 24-godzinny na wycieczkę autobusową Hop-on Hop-off

2. Palermo: bilet 24-godzinny na wycieczkę autobusową Hop-on Hop-off

Podczas wycieczki autobusem Hop-on Hop-off odkryj Palermo – stolicę Sycylii. Twoja przygoda rozpocznie się na terminalu przez Teatro Politeama, następnie przejedziesz obok Teatro Massimo, po czym skierujesz się w stronę Piazza Quattro Canti oraz pobliskiego bazaru Vucciria. Następnie przejeżdżając obok Palazzo Steri, udasz się w kierunku ogrodów botanicznych. Po rzucie oka na stację główną znajdziesz się niedaleko pałacu królewskiego, pchlego targu i katedry. Następnie powróć do terminalu wzdłuż starożytnej via Roma. Druga trasa wiedzie wzdłuż przepięknych willi w Palermo. Rozpocznij z terminalu przed Teatro Politeama i skieruj się w stronę wspaniałego ogrodu angielskiego, a następnie do Villa Malfitano i cudownego zamku Zisa. Trasa wycieczki przebiega następnie niedaleko Mercato del Capo i Teatro Massimo, w kierunku portu, a na koniec z powrotem do terminalu na placu Politeama.

Palermo: NO Piesza wycieczka mafijna

3. Palermo: NO Piesza wycieczka mafijna

Odkryj najważniejsze zabytki Palermo z wyjątkowej perspektywy podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Każdy przystanek jest okazją do zastanowienia się nad realiami mafii i rozważenia ruchu obywatelskiego przeciwko władzy mafiosów. Poznaj swojego przewodnika i rozpocznij mafijną przygodę ulicami Palermo. Poznaj Teatro Massimo, targ pod gołym niebem Il Capo i Piazza Della Memoria (pomnik poświęcony prokuratorom i sędziom zabitym przez mafię). Wzdłuż Cassaro natknij się na miejsca z pomarańczowymi naklejkami na oknach, reprezentującymi właścicieli, którzy odmówili płacenia wymuszeniom i zasubskrybowali etyczną kampanię konsumencką pago chi non paga (Płacę, kto nie płaci). Po spacerze obok zabytków, takich jak Piazza Beati Paoli, katedra w Palermo i ratusz, zakończ wycieczkę w sercu starego miasta Palermo. Uzyskaj wskazówki od swojego przewodnika, jak kontynuować wizytę i gdzie skosztować najlepszych sycylijskich specjałów.

Segesta, Erice i saliny: wycieczka całodniowa z Palermo

4. Segesta, Erice i saliny: wycieczka całodniowa z Palermo

W tamach tej popularnej, 8-godzinnej wycieczki zobaczysz najciekawsze miejsca zachodniej Sycylii. Zwiedź z przewodnikiem park archeologiczny Segesta. Udaj się w stronę miejscowości Nubia i salin w mieście Trapani. Podziwiaj po drodze sycylijskie wybrzeże i naturalne krajobrazy. Zatrzymaj się w średniowiecznym, położonym na szczycie góry miasteczku Erice. Ciesz się spektakularnymi widokami przez cały dzień. Wszystkie ujęte w planie podróży miejsca zlokalizowane są stosunkowo blisko Palermo, dzięki czemu będziesz mieć mnóstwo czasu na zwiedzanie każdego z nich. Nazwa trasy, którą wiedzie wycieczka, nawiązuje do Elimian – jednych z pierwszych mieszkańców tej części Sycylii.

Palermo: wycieczka z przewodnikiem po Teatro Massimo Opera House

5. Palermo: wycieczka z przewodnikiem po Teatro Massimo Opera House

Poznaj słynną operę w Palermo podczas tej 40-minutowej wycieczki z przewodnikiem. Poznaj oszałamiającą widownię i inne sale trzeciej co do wielkości opery w Europie. Rozpocznij zwiedzanie w holu. Podziwiaj rzeźby i kandelabry zdobione brązem w tym bogatym miejscu. Następnie przejdź do audytorium i ciesz się złotymi sztukateriami, drewnianymi dekoracjami oraz elementami z aksamitu i szkła. Odwiedź scenę i zobacz, co się dzieje, aby umożliwić wystawienie opery. Podziwiaj wspaniałe loże królewskie, a także inne obszary, takie jak herb i pokoje pompejańskie. Poznaj fascynujące fakty na temat opery i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki Palermo ze szczytu budynku.

Z Palermo: półdniowa wycieczka do Monreale i Cefalù

6. Z Palermo: półdniowa wycieczka do Monreale i Cefalù

Ucieknij od zgiełku centrum Palermo podczas półdniowej wycieczki do Monreale i Cefalù. Podziwiaj normańską katedrę na zboczach Monte Caputo i poznaj grecką i średniowieczną historię jednego z najpiękniejszych miast Sycylii. Po odbiorze z hotelu lub portu w Palermo przejazd do Monreale, gdzie będziesz miał około 1 godziny na zwiedzanie Duomo. Dołączony jest oficjalny audioprzewodnik, aby poznać historię XII-wiecznego budynku, uważanego za jeden z najwspanialszych zabytków średniowiecznej architektury sakralnej na południu Włoch. Następnie przejazd wzdłuż północnego wybrzeża Sycylii, w drodze do pięknego miasta Cefalù. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas 1,5-godzinnej podróży, a po przyjeździe udaj się do XII-wiecznej katedry. Zobacz ślady średniowiecza w Osterio Magno. Uzyskaj panoramiczne widoki z Porta Terra. Odkryj grecką i arabską ceramikę w Muzeum Mandralisca i zejdź po krętych kamiennych schodach do malowniczego skupiska XVI-wiecznych umywalek w Lavatoio.

Palermo: piesza wycieczka po ulicach i historia

7. Palermo: piesza wycieczka po ulicach i historia

Wybierz się na pieszą wycieczkę po centrum Palermo i poczuj się jak w skansenie. Podziwiaj różne style architektoniczne i zobacz targi uliczne Capo, które są prawdziwą mieszanką kultury, zwyczajów i tradycji kulinarnych. Skosztuj pięciu lokalnych specjałów kulinarnych i drinka, aby je gustownie zmyć. Połącz wycieczkę historyczną i pieszą dla smakoszy w jedną. Po drodze zobacz i poznaj zabytki, w tym Opera dei Pupi (tradycyjny teatr lalek), Piazza Beati Paoli, katedrę, Quattro Canti i fontannę Pretorii. Przejdź się po tętniącym życiem targowisku Capo Street Market, oferującym szeroki wybór lokalnych mięs, owoców morza, produktów rolnych i sycylijskich przysmaków. Następnie skosztuj lokalnych specjałów z Palermo. Włóż sfincione (ciasto z cebulą, bułką tartą, pomidorem i oregano), panelle (smażoną mąkę z ciecierzycy), crocché (krokiety ziemniaczane), arancine (krokiety ryżowe nadziewane mięsem lub masłem) i cannolo (chrupiące skorupki ze słodkim -ser). Odśwież się przy drinku, aby stylowo zakończyć wycieczkę.

Palermo: Nocna wycieczka z jedzeniem ulicznym w małej grupie

8. Palermo: Nocna wycieczka z jedzeniem ulicznym w małej grupie

Spotkaj się ze swoim lokalnym przewodnikiem w głównej operze i poznaj innych podróżników. Następnie przejdziesz ulicami, a następnie wzniesiesz toast powitalny. Rozkoszuj się kieliszkiem świeżego sycylijskiego wina i kilkoma ciekawymi przekąskami, których normalnie nie znajdziesz w miejscach turystycznych. Podczas tej wycieczki poznasz prawdziwe Palermo, jego jedzenie, ludzi i tajemnice. Poznaj sycylijski styl życia, spacerując w kierunku starego portu w Palermo. Zatrzymaj się na ulicznych straganach z jedzeniem w sercu Vuccirii i skosztuj najlepszych przekąsek wybranych przez Twojego przewodnika. Będziesz miał okazję spróbować słynnej kanapki ze śledzioną i usłyszeć kilka ciekawych faktów na temat jej pochodzenia. Mała grupa pozwala na łatwą interakcję z przewodnikiem i resztą grupy. Następnie Twój przewodnik pokaże Ci ukryte miejsca i podczas spaceru omówi kilka tematów, od historii, przez sztukę, po kwestie społeczne. Możesz zapytać swojego przewodnika, o co chcesz. Spacer kończy się w starym porcie w Palermo na ostatni słodki poczęstunek – brioche z lodami. Będzie to niezapomniany koniec wycieczki i ostatnia szansa na zdobycie wskazówek, które pomogą Ci w jak największym stopniu cieszyć się resztą pobytu. MUSISZ WIEDZIEĆ: lokalne tradycyjne jedzenie uliczne jest przepysznie smażone, tłuste i pełne węglowodanów. Oferujemy tylko to, co miejscowi jedzą na ulicach. Nie należy się spodziewać owoców morza i doskonałych świeżych produktów. Podczas tej wycieczki zjesz placki, delikatesy, pizzę, podroby, lokalne wino i piwo. Ta wycieczka nie jest zalecana wybrednym smakoszom.

Palermo: jednodniowa wycieczka do Agrigento i Doliny Świątyń

9. Palermo: jednodniowa wycieczka do Agrigento i Doliny Świątyń

Ciesz się malowniczą przejażdżką po okolicy do Agrigento podczas tej całodniowej wycieczki z Palmero, z przystankami na zwiedzanie starożytnych świątyń. Odwiedź lokalne muzea i poznaj bogatą historię kraju, zanim wrócisz do Palermo. Wycieczka obejmuje krótki postój na kawę w drodze do Agrigento, przed przybyciem do Doliny Świątyń. Możesz dalej zwiedzać świątynie Hera, Concordia i Apollo oraz willę Hardcastle, korzystając z przewodnika, który dostarczy więcej informacji o tych miejscach. Będziesz mieć czas wolny na wybór miejsca na lunch, zanim kierowca zabierze Cię do Muzeum Archeologicznego w Agrigento. Po zwiedzeniu zbiorów muzeum zostaniesz odwieziony z powrotem do Palermo.

Palermo: Lekcje gotowania pizzy i lodów z kolacją i winem

10. Palermo: Lekcje gotowania pizzy i lodów z kolacją i winem

Te zajęcia z robienia pizzy to niezapomniany sposób na spędzenie popołudnia w Palermo, szczególnie jeśli podróżujesz z rodziną. Kierując się pizzaiolo, najpierw rozciągniesz ciasto i przygotujesz bazę na świeże dodatki z pomidorów i sera mozzarella. Dowiesz się także, jak zrobić lody – zarówno danie główne, jak i deser są sortowane! Pizza to prawdopodobnie ulubione jedzenie na świecie, a gdzie lepiej się uczyć niż we Włoszech? Będąc w Palermo, zobaczysz także, jak powstaje tradycyjne „sfincione palermitano”. W języku angielskim oznacza to gruby biszkopt, więc różni się nieco od tradycyjnej pizzy neapolitańskiej na cienkim spodzie, do której być może jesteś przyzwyczajony – ale nie przez to jest mniej apetyczna. Obserwuj, jak Twoja pizzaiolo wyrabia gęste, chlebowe ciasto i uważaj, ponieważ znajdziesz mnóstwo wskazówek, które możesz zabrać do domu podczas gotowania we własnej kuchni! Twój szef kuchni pizzy pokaże Ci, jak rozciągać, sosować, piec i kroić swoje dzieło. Ale twoje ciasto będzie musiało odpocząć, zanim spróbujesz swojego dzieła. Mamy jednak czas, na który w przeciwnym razie czekałbyś, wypełniony dwoma zajęciami. Po pierwsze, degustacji win może dokonać każdy, kto ukończył 18 rok życia. Następnie wszyscy dowiedzą się (pokaz), jak zrobić lody czekoladowe i rożek, w którym można je umieścić. Twój szef kuchni przeprowadzi Cię także przez historię włoskich lodów – idealnie! Gdy wszystko będzie gotowe, będziesz mógł zjeść pyszną pizzę i lody. To jednak nie koniec zajęć. Otrzymasz pamiątkę do zabrania do domu – cyfrową książeczkę z przepisami, dzięki której możesz przygotować pizzę i lody dla swojej rodziny i przyjaciół w domu, którzy z pewnością będą pod wrażeniem! Niezapomniane popołudnie, podczas którego poznasz włoską kulturę i jej najsmaczniejsze specjały, jednocześnie ciesząc się przyjemnym i łatwym doświadczeniem z rodziną.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Palermo
W starożytnej stolicy Sycylii znajdziesz zabytki z listy UNESCO oraz mieszankę stylów architektonicznych.

Najciekawsze atrakcje

Palermo: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 162
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Palermo: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Palermo

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Palermo

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Palermo to:

Agrigento

Palermo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Palermo? Kliknij tutaj.

Palermo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 3914 opinii

Świetna wycieczka dla kogoś kto wpadł na weekend z dziećmi, jak my. Jest audio w języku angielskim. Najważniejsze miejsca zawiedzione po drodze. Polecam zwiedzić Orto Botanic po drodze. Piękne miejsce.

Super praktyczny, pozwala na uproszczoną wizytę w Palermo z widokiem na piękne zabytki i jasne wyjaśnienia. Możliwość zatrzymania się w kilku miejscach, ponownie wsiąść do autobusu …….. jest super.

Rezerwacja działała świetnie. Personel był przyjazny i pomocny.

Bardzo dobry kierowca, widoki i niezapomniane wrażenia.

Najlepsza opcja przy krótkim czasie pobytu na wyspie