Dodaj daty

Palazzo Vecchio

Wybierz się do jednego z najważniejszych muzeów we Florencji i poznaj różne oblicza włoskiej historii, począwszy od czasów rzymskich.

Palazzo Vecchio – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Florencja: bilet wstępu do Palazzo Vecchio i wideoprzewodnik

1. Florencja: bilet wstępu do Palazzo Vecchio i wideoprzewodnik

Palazzo Vecchio to serce Florencji. Zbudowany w 1299 roku, aby pomieścić przywódców średniowiecznego miasta, jest symbolem historii miasta. Złoty wiek Palazzo Vecchio rozpoczął się, gdy rodzina Medici postanowiła przekształcić go w prawdziwy pałac, czyniąc z niego rodzinną rezydencję. Podczas wizyty będziesz mógł podziwiać architekturę pałacu, jego rzeźby i obrazy oraz poznać jego bogatą i złożoną historię na przestrzeni wieków. Twoja wizyta w Palazzo Vecchio zostanie wzbogacona o przewodnik multimedialny w postaci 7-calowego tabletu, który zapewnia fascynującą narrację audio-wideo z obrazami w wysokiej rozdzielczości i spektakularnymi rekreacjami 3D. Ulepsz swoje doświadczenie, aby włączyć wieżę Arnolfo i cieszyć się fantastycznymi widokami ze szczytu wieży. Najpierw odwiedź wieżę, a godzinę później udaj się do muzeum.

Florencja: Wycieczka piesza z przewodnikiem

2. Florencja: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Rozpocznij swoją wycieczkę od odwiedzenia najważniejszych budynków w sercu Florencji. Zobacz Duomo, Baptysterium św. Jana, Museo dell'Opera del Duomo, które jest muzeum zawierającym wiele oryginalnych dzieł sztuki stworzonych dla katedry we Florencji oraz Dzwonnicę Giotta, która sąsiaduje z bazyliką Santa Maria del Fiore. Następnie kieruj się w stronę Piazza della Signoria, gdzie możesz podziwiać rzeźbę Dawida autorstwa Michała Anioła, umieszczoną przed Palazzo Vecchio jako symbol buntu Republiki wobec tyranii Medyceuszy. Następnie odwiedź most Ponte Vecchio, najsłynniejszy most we Florencji i niewątpliwie jeden z najsłynniejszych zabytków miasta. Podczas wycieczki Twój profesjonalny przewodnik pokaże Ci ukryte miejsca, których większość ludzi nie zauważa podczas spaceru po mieście. Dzięki doskonałemu połączeniu informacji obejmujących historię i ciekawostki dotyczące Medyceuszy i renesansu zrozumiesz istotę tego pięknego miasta.

Florencja: Galeria Uffizi - wycieczka z przewodnikiem

3. Florencja: Galeria Uffizi - wycieczka z przewodnikiem

Galeria Uffizi to najstarsze i najważniejsze muzeum na świecie, przeżyjemy życie rodziny Medyceuszy, od dojścia do władzy aż po upadek. Wspólnie odkryjemy, kim była Wenus Botticellego, dzieła Leonarda Da Vinci i Rafaela. Przeanalizujemy część gotycką i cały renesans florencki, Michał Anioł, Piero della Francesca. Wraz z ustanowieniem księcia Cosimo I de’ Medici w dawnej siedzibie miejskiej Palazzo Vecchio, rozpoczęła się polityka wywyższania monarchii w granicach miasta. W 1560 roku książę zapragnął zgromadzić w jednym budynku znajdującym się pod jego bezpośrednim nadzorem najważniejsze florenckie magistraty, zwane urzędami wcześniej rozlokowanymi w różnych miejscach. W nowym gmachu miały się znaleźć biura trzynastu ważnych magistratów regulujących administrację państwa Medyceuszy, dlatego prace powierzono jego ulubionemu architektowi, Giorgio Vasariemu. Dlaczego więc jest uważane za najstarsze muzeum na świecie…? W 1581 roku Franciszek I, syn Cosimo, postanowił zamknąć i wykorzystać loggię na ostatnim piętrze jako osobistą galerię, w której gromadził swoją wspaniałą kolekcję XV-wiecznych obrazów. Z tego powodu jest uważany za mojego najstarszego na świecie, ponieważ Francesco bardziej interesowałem się sztuką rządzenia.

Florence: Mysteries of the Medici Walking Tour z przewodnikiem

4. Florence: Mysteries of the Medici Walking Tour z przewodnikiem

Poznaj historię Florencji, poznając wkład niesławnej rodziny Medyceuszy, obserwując ich wpływ na miasto z pierwszej ręki. Odwiedź kaplicę Medyceuszy i zobacz wspaniałe mozaiki. Posłuchaj, jak Twój doświadczony przewodnik zabierze Cię w podróż w przeszłość i dowiedz się, jak pieniądze i władza napędzały intensywną rywalizację między rodzinami Strozzi, Pazzi i Medyceuszy. Odkryj sekrety i tajemnice rodziny Medyceuszy, gdy anglojęzyczny przewodnik poprowadzi Cię przez stare ulice i place. Spaceruj śladami pozostawionymi przez najbardziej niezwykłych członków dynastii Medyceuszy. Wejdź do kaplicy Medyceuszy, gdzie większość pozostałych resztek rodziny znalazła swoje ostatnie schronienie. Zobacz błyszczące kamienie półszlachetne w florenckiej mozaice Commesso Fiorentino.

Palazzo Vecchio: wstęp bez kolejki i tajne przejście

5. Palazzo Vecchio: wstęp bez kolejki i tajne przejście

Ta wycieczka umożliwia zwiedzanie zestawu miejsc na uboczu w Muzeum Palazzo Vecchio. Wśród nich są tajemnicze schody zbudowane w grubych ścianach z woli Gualtieri di Brienee. Omiń kolejkę i wybierz się na godzinną i 45-minutową wycieczkę z przewodnikiem. Odkryj mały gabinet Francesco I de 'Medici, bardzo elegancki skarb „rzadkich i cennych rzeczy” oraz biurko jego ojca Cosimo I, szerzej znanego jako Tesoretto. Aby zakończyć to doświadczenie, posłuchaj o ogromnej konstrukcji kratownicowej zbudowanej przez wielkiego architekta Giorgio Vasariego, która podtrzymuje panelowy sufit Salone del Cinquecento, głównego pomieszczenia pałacu.

Florencja: wycieczka z przewodnikiem po Palazzo Vecchio

6. Florencja: wycieczka z przewodnikiem po Palazzo Vecchio

Palazzo Vecchio był domem rodziny Medyceuszy i ważnym miejscem renesansu. Znany jako główny symbol władzy cywilnej Florencji, dowiedz się więcej o bogatej historii pałacu podczas 90-minutowej wycieczki z przewodnikiem. Zobacz „Salone dei Cinquecento”, Salę, która jest największym i najważniejszym pomieszczeniem pod względem wartości artystycznej i historycznej w pałacu. Podziwiaj wyłożone panelami sufity, duże freski ścienne, złote dekoracje i imponujące rzeźby. Zwiedź drugie piętro pałacu, na którym znajdują się eleganckie Apartamenty Żywiołów, Apartamenty Eleonory z Toledo i oryginalna Sala Przeorów, a także wiele małych komnat i kaplica ozdobiona freskami autorstwa Bronzino.

Florencja: wycieczka z przewodnikiem po Palazzo Vecchio

7. Florencja: wycieczka z przewodnikiem po Palazzo Vecchio

Palazzo Vecchio to serce Florencji, symbol miasta od czasów średniowiecza po czasy współczesne. Zbudowany w 1299 roku, w którym pełnił funkcję siedziby władz obywateli, budynek rozpoczął swój złoty wiek w momencie, gdy rodzina Medyceuszy wprowadziła się do Palazzo, przekształcając go w piękny pałac o niezwykłym bogactwie, jakim jest dzisiaj. Wizyta z przewodnikiem wciąga Cię w ogromne bogactwo, niezwykłe dekoracje, arcydzieła, a nawet dostęp do tajnego przejścia przez piękne kamerino Bianki Cappello, drugiej żony wielkiego księcia Franciszka I Medici.

Florence: Eco Tour Electric Cart

8. Florence: Eco Tour Electric Cart

Zwiedź zabytkowe centrum Florencji elektrycznym wózkiem golfowym i pozostaw czyste sumienie, oglądając więcej zabytków niż to możliwe podczas pieszej wycieczki. Wejdź na pokład ekologicznego wózka na Piazza San Firenze i przejedź ulicami renesansowego miasta, mijając Piazza Signoria i targ Porcellino. Przejdź do katedry i marmurowej fasady bazyliki Santa Maria Novella. Podróżuj wzdłuż brzegów rzeki Arno do Piazza Ognissanti. Odtwarzacz MP3 zostanie wyposażony w komentarz na temat historii miasta i jego miejsc, dzięki czemu będziesz mógł usiąść i zrelaksować się, gdy Twoja eskorta przewiezie Cię przez most Santa Trinita. Podziwiaj Pałac Pitti i Ponte Vecchio. Przejdź do Ponte alle Grazie, odbudowanego po zniszczeniu podczas II wojny światowej. Przejdź do Biblioteca Nazionale Centrale (Narodowej Biblioteki Centralnej) na Piazza Santa Croce, aby zobaczyć największą bibliotekę we Włoszech.

Florence: Firenze Card Oficjalna karta miejska do muzeum

9. Florence: Firenze Card Oficjalna karta miejska do muzeum

Kup kartę FirenzeCard i zapewnij sobie dostęp do wszystkich 60 muzeów Florencji za pomocą jednego biletu. Zobacz Galerię Uffizi, Akademię i wiele innych, a także skorzystaj z ekskluzywnych zniżek w wybranych sklepach i restauracjach. Unikaj opłat za wstęp z kartą uprawniającą do wstępu z pierwszeństwem do muzeów w mieście, w tym na wystawy, które zwykle wiążą się z dodatkową opłatą. Zabierz swoje dzieci za darmo, a osoby poniżej 18 roku życia mają dostęp, jeśli towarzyszy im posiadacz karty. Zobacz arcydzieła w miejscach takich jak Uffizi, Accademia i Kaplice Brancacciego. Zarezerwuj swój przedział czasowy, aby pokonać tłumy i zapewnić sobie dostęp do tych słynnych miejsc i wielu innych.

Florencja: całodniowa piesza wycieczka z galerią David i Uffizi

10. Florencja: całodniowa piesza wycieczka z galerią David i Uffizi

Rozpocznij dzień od spotkania ze swoim kompetentnym i przyjaznym przewodnikiem w wyznaczonym miejscu spotkania. Krótko się poznajcie, zanim wyruszycie przez magiczne miasto Florencja w bezpiecznych rękach swojego przewodnika. Twój dzień zaczyna się bezproblemowo dzięki biletom wstępu bez kolejki do Muzeum Academia, dzięki czemu zyskujesz pierwszeństwo wejścia i unikasz długich kolejek. Wewnątrz można zobaczyć wiele światowej sławy dzieł sztuki, w tym Dawida Michała Anioła. Wybierz się na wycieczkę do katedry Duomo, znanej również jako Santa Maria Del Fiore, najbardziej charakterystycznego zabytku Florencji, z jego imponującą gotycką architekturą i kultową czerwoną kopułą. Po odkryciu, gdzie dorastał wielki włoski poeta Dante, dom z dzieciństwa zamienił się w muzeum. Zobaczysz także mały kościółek Santa Margherita. Mówi się, że to tutaj Dante zakochał się w swojej Beatrice, tworząc podstawę swojego arcydzieła „Boska komedia”. Kontynuacja do Piazza Della Signoria i Palazzo Vecchio, dawnego domu rodziny Medyceuszy, a także centrum administracyjnego Republiki Florenckiej. Zobacz ten imponujący budynek z zewnątrz, zanim przejdziesz do słynnego mostu Ponte Vecchio. Od XIII wieku te florenckie sklepy są obowiązkowym punktem zwiedzania. Na mocy królewskiego dekretu jubilerzy byli kiedyś jedynymi, którzy mogli sprzedawać swoje towary na moście. Do dziś można tu kupić błyszczącą biżuterię od lokalnych rzemieślników. Po wolnym czasie na lunch wycieczka będzie kontynuowana z przewodnikiem po Galerii Uffiizi. To najpopularniejsze muzeum we Florencji i nie bez powodu. Jest wypełniony dziełami słynnego włoskiego renesansu. Podczas gdy czas oczekiwania jest zwykle długi w sezonie, ta wycieczka Florence in a Day obejmuje bilety do Uffizi bez kolejki, co oznacza, że jesteś tylko o jedną krótką linię bezpieczeństwa od pracy, która obejmuje Narodziny Wenus Botticellego, Meduzę Caravaggia i wiele innych arcydzieł.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 120
Sortuj wg:
Strona 1 z 8

Palazzo Vecchio: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Palazzo Vecchio? Kliknij tutaj.

Palazzo Vecchio: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 7220 opinii

Odwiedź z bardzo kompletnym przewodnikiem audio. Chociaż najpierw trzeba zidentyfikować pokój, a następnie wyszukać go na tablecie, cieszę się, że zarezerwowałem audioprzewodnik, ponieważ bez rezerwacji nie zostały one pozostawione w żadnym języku. Nie musiałam na nic czekać, mimo że byłam 17 sierpnia. Polecam bez wątpienia.

Bardzo dobry przewodnik, bardzo przyjazny, mówiący kilkoma językami (oczywiście włoskim, francuskim, niemieckim i angielskim), bardzo dobra znajomość historyczna i artystyczna muzeum. Gorąco polecam, szczególnie przy wcześniejszej rezerwacji i biletach z ominięciem kolejki...

Absolutnie WSPANIAŁE. Mieliśmy pierwszy przedział czasowy i po prostu przyjemnie było spacerować po pałacu. Żadnych tłumów. Przewodnik wideo miał charakter informacyjny. Ta wizyta jest naprawdę tego warta. Zalecamy udanie się z samego rana, aby cieszyć się pięknem pałacu?

Pałac jest bardzo piękny, wart zwiedzania. W pobliżu kasy znajduje się winda, jeśli musisz unikać schodów.

Widoki z wieży są wspaniałe i warte ceny samego wejścia.