Atrakcje i wycieczki
Palazzo Vecchio

Wybierz się do jednego z najważniejszych muzeów we Florencji i poznaj różne oblicza włoskiej historii, począwszy od czasów rzymskich.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 cech architektonicznych i historycznych pałacu Vecchio

Pałac Vecchio to jedno z najlepszych muzeów Florencji. Poznasz tutaj wiele warstw włoskiej historii sięgającej czasów Cesarstwa Rzymskiego.

 • Rzymskie ruiny

  1. Rzymskie ruiny

  Mimo iż dostępne są jedynie z podziemi (pałac Vecchio wybudowano bezpośrednio na nich), ruiny rzymskiego teatru są świadectwem wieku tego budynku.

 • Wieża pałacu Vecchio

  2. Wieża pałacu Vecchio

  Mierząca 95 m wysokości wieża pałacu Vecchio to symbol Florencji i doskonałe miejsce do fotografowania urokliwych budynków miasta.

 • Średniowieczna twierdza

  3. Średniowieczna twierdza

  Konstrukcja twierdzy rozpoczęła się w 1299 roku pod nadzorem Arnolfa di Cambio. Jej blanki i solidna kamienna struktura są dzisiaj wspomnieniem potęgi politycznej z dawnych czasów.

 • Salone dei Cinquecento (Izba Pięciuset)

  4. Salone dei Cinquecento (Izba Pięciuset)

  Miało to być najbardziej okazałe pomieszczenie i siedziba Wielkiej Rady. Dzisiaj jest najważniejszą częścią wycieczki do pałacu Vecchio.

 • Renesansowe komnaty

  5. Renesansowe komnaty

  Tego labiryntu komnat z dziełami i zdobionymi sufitami Michała Anioła oraz innych renesansowych artystów nie można przegapić. Czegoś podobnego nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zaplanuj pobyt

 • Deszcz

  Jeśli w prognozie pogody pojawi się deszcz, wstęp na wieżę pałacu Vecchio zostanie zawieszony ze względów bezpieczeństwa.

 • Godziny otwarcia pałacu Vecchio

  Zimą wieża pałacu jest otwarta krócej niż latem (w szczycie sezonu), więc jeśli zwiedzasz pałac Vecchio w okresie od października do marca, przyjedź do pałacu wcześniej.

 • Schody

  Aby wejść na szczyt wieży, trzeba pokonać 418 stopni schodów. W wieży nie ma windy, więc nie planuj wejścia na szczyt, jeśli mogłoby to zaszkodzić Twojemu zdrowiu.

 • Słońce

  W słoneczne dni – nawet kiedy słońce schowane jest za chmurami – koniecznie stosuj krem do opalania z filtrem. Zwłaszcza że na wieży będziesz o 100 m bliżej słońca.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Październik-marzec: 9.00-19.00. Kwiecień-wrzesień: 9.00-23.00. W czwartki: 9.00-14.00.
 • Cena
  Wstęp do muzeum pałacu Vecchio: 10 EUR. Cena biletu wstępu na wieżę i blanki: 10 EUR. Dostępne są zniżki dla uczniów.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Możesz zwiedzać na własną rękę albo zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem po pałacu Vecchio i poznać jego ciekawą historię.
 • Jak tam dotrzeć?
  Pałac Vecchio znajduje się w centrum Florencji, przy placu Piazza della Signoria.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Jest to największa atrakcja Florencji, więc przygotuj się na kolejki. Możesz ich jednak uniknąć, jeśli posiadasz kartę Firenze.

  • Schody przed muzeum to idealne miejsce na odpoczynek przed rozpoczęciem lub po zakończeniu zwiedzania. Możesz tu spokojnie obserwować mieszkańców Florencji, a może nawet zobaczyć jakiś występ na placu.

Palazzo Vecchio: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Palazzo Vecchio? Kliknij tutaj.

Palazzo Vecchio: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 5329 opinii

Wszystko poszło dobrze, chociaż audioprzewodnik w palazzo nie jest tak dobry, jak się wydaje. Wygląda super profesjonalnie, z tabletem, mapą 3D i wszystkim innym, ale czasami jest to naprawdę zagmatwane i po prostu porzuciliśmy go w połowie. Teraz o samej usłudze jest dokładnie tak, jak jest reklamowana, łatwa do znalezienia i bardzo prosta, więc byliśmy zadowoleni.

Palazzo Vecchio jest piękne i warte zobaczenia. Nie polecam jednak audioprzewodnika. Pałac nie jest odpowiednio oznaczony dla audioprzewodnika, więc nigdy nie masz pewności, czy to, co słyszysz, jest zgodne z tym, czego słuchasz. Skończyło się na tym, że zamknęliśmy go w połowie.

Stefania jest fait découvrir autrement w galerii biur we Florencji, która przemierza namiętne wizyty i informacje o medycynie i ewolucji sztuki w okresie renesansu. Sa gentillesse et son énergie nous a fait passer un super moment en famille. Je recommande bez umiaru.

Piękny obiekt z wspaniałymi wnętrzami, naprawdę warto go zwiedzić. Z Voucher’em należy udać się bezpośrednio do kasy, gdzie uzyskamy bilet i ewentualnie Video-guide, obowiązuje punktualność. Czas zwiedzania 2 godziny. Zaczyna się od wspanialej Sali 500.