Palazzo Pubblico

Palazzo Pubblico

Palazzo Pubblico – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Florencji: Siena, San Gimignano i Monteriggioni

1. Z Florencji: Siena, San Gimignano i Monteriggioni

Poczuj urok Toskanii podczas jednodniowej wycieczki do Sieny, San Gimignano i Monteriggioni z Florencji. Spróbuj różnych win Chianti w połączeniu z przekąskami i podziwiaj malownicze toskańskie wzgórza. Przejedź przez piękne wzgórza Chianti, jadąc na południe od Florencji klimatyzowanym autobusem GT. Pierwszym przystankiem jest Monteriggioni, średniowieczne miasto na wzgórzu, które słynie z nienaruszonych średniowiecznych murów miejskich. Po wolnym czasie udaj się do słynnej na całym świecie Sieny. Poznaj Piazza del Campo, który jest znany z wyścigów konnych Palio i wspaniałych przykładów gotyckiej architektury obywatelskiej. Miej czas na zwiedzenie wspaniałego Palazzo Pubblico. Przyjedź do San Gimignano, średniowiecznego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poświęć trochę czasu na przedzieranie się wąskimi uliczkami i podziwianie bujnego krajobrazu. Na koniec udaj się do regionu Chianti i podziwiaj krajobrazy jak z pocztówki. Zakończ dzień w słynnej winiarni i skosztuj wyśmienitego czerwonego wina Chianti wraz z domowymi przekąskami.

Siena: Bilet wstępu do Palazzo Pubblico

2. Siena: Bilet wstępu do Palazzo Pubblico

Wejdź do Palazzo Pubblico w Sienie i odwiedź Muzeum Miejskie z tym biletem wstępu. Mieszczące się w Palazzo Pubblico Muzeum Obywatelskie to XIII-wieczny budynek, w którym znajdują się imponujące freski od ściany do ściany. Zwiedź muzeum, aby poznać historię Sieny i zobaczyć cenne artefakty. Wymień swój kupon na bilet wstępu w kasie i rozpocznij wizytę w Sala del Risorgimento. W pokoju tym znajdują się freski przedstawiające życie Vittorio Emanuele II, pierwszego króla Włoch. Przejdź się po Sala di Balìa i zobacz malowidła ścienne z XV wieku autorstwa Spinello Aretino i Martino di Bartolomeo. Zobacz także Sala dei Cardinali, gdzie cenne rzeźbione kasetony przechowują relikwiarze. Przejdź do Sala del Concistoro, słynącej ze sklepienia Beccafumi, i zobacz XV-wieczną Cappellę Taddeo di Bartolo. Kontynuuj do Sala del Mappamondo, najszerszej sali Palazzo Pubblico i używanej jako miejsce spotkań Rady Generalnej. Zobacz słynną Maestà, gotyckie arcydzieło namalowane przez Simone Martini. Bilet wstępu do muzeum obejmuje również wizytę w XIV-wiecznej galerii Loggia dei Nove, z której roztacza się piękny widok na krajobraz za Palazzo Pubblico.

Z Florencji: San Gimignano, Siena i wycieczka winiarska do Chianti

3. Z Florencji: San Gimignano, Siena i wycieczka winiarska do Chianti

Poznaj serce pięknej Toskanii podczas całodniowej wycieczki po miastach San Gimignano, Siena i Colle Alta, a następnie odkryj bukoliczny region winiarski Chianti. Łatwo dotrzyj do naszego miejsca zbiórki, jadąc tramwajem T1.3 w kierunku Villa Costanza. Wyjedź z Florencji klimatyzowanym autobusem do pierwszego przystanku, obiektu z listy UNESCO San Gimignano. Odkryj Sienę, miasto wyścigów konnych Palio i jej urzekające style architektoniczne, w tym katedrę na Piazza del Duomo i Palazzo Comunale (budynek miejski) na Piazza del Campo. Piazza del Campo to słynny plac w kształcie muszli, który stanowi scenę dla ekscytującego wyścigu konnego Palio, odbywającego się dwa razy każdego lata. Następnie udaj się do wyjątkowego miejsca na wsi Chianti, aby cieszyć się degustacją wina. Gdy wysiądziesz z autobusu, zostaniesz oprowadzony po wspaniałej winnicy. Zapoznaj się z fascynującą historią i tłem posiadłości. Udaj się do piwnic, aby poznać tajniki produkcji wina Chianti wraz z lokalnym gospodarzem. Następnie ciesz się pyszną degustacją wina Chianti Classico. Po zakończeniu wizyty w winiarni zwiedź historyczne centrum Colle Alta, położone w górnej części Colle Val d'Elsa, miasta Cristal. Nie spiesz się, aby odwiedzić kościół Santa Caterina i zamek Piticciano, główne atrakcje średniowiecznego centrum miasta. Przejdź obok dawnego Conservatorio di San Pietro, projektu światowej sławy architekta Florencji Giorgio Vasari. Wreszcie, ciesz się jednym z najwspanialszych przykładów włoskiego średniowiecznego miasta, San Gimignano. Wyróżniające się słynną strzelistą panoramą, San Gimignano stoi wzdłuż Via Francigena na wzgórzach górnej Val D'Elsa. Zapoznaj się z toskańskim środowiskiem dzięki toskańskiemu winu Vernaccia di San Gimignano, szafranowi i ceramice Santa Fina. Poświęć swój wolny czas na samodzielny spacer po mieście i zobacz jego piękne place, architekturę, kościoły i boczne uliczki.

Siena 2-godzinna wycieczka piesza i bilety bez kolejki do katedry

4. Siena 2-godzinna wycieczka piesza i bilety bez kolejki do katedry

Odkryj piękno Sieny podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki, jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast na świecie. Spaceruj wąskimi brukowanymi uliczkami i podziwiaj architekturę. Odwiedź Bazylikę San Domenico i dowiedz się więcej o św. Katarzynie, patronce Włoch. Poznaj wspaniałą historię tej dumnej Republiki i odkryj tradycyjne Palio, spektakularny festiwal, podczas którego odbywają się dzikie wyścigi konne na oklep wokół Piazza del Campo, centralnego placu miasta. Dowiedz się o dzielnicach Contrade lub miejskich i o tym, jak czekają cały rok na udział w tym fundamentalnym wyścigu. Odwiedź historyczne centrum Sieny, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, aby podziwiać wspaniałą architekturę Palazzo Salimbeni, dziś najstarszego banku na świecie, świadczącego o bogactwie i handlu jego chwalebnej przeszłości. Zobacz Palazzo Tolomei, imponujący prywatny gotycki budynek i główny plac z pomnikami i fontanną. Odkryj kulinarne tradycje miasta i wreszcie udaj się do jednej z najbardziej spektakularnych katedr we Włoszech, Duomo w Sienie. Twój anglojęzyczny lokalny przewodnik oprowadzi Cię po katedrze w Sienie, aby odwiedzić kaplice i zobaczyć imponujące arcydzieła Donatello, Michała Anioła i innych artystów, niezapomnianą bogatą budowlę wielowiekowej sztuki i oddania.

Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

5. Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

Poznaj Sienę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Rozwiązuj zagadki poza dziesięcioma atrakcjami w Sienie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Ciesz się wyzwaniem polegającym na wykorzystaniu logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby ukończyć grę. Poczuj satysfakcję z rozwiązania każdej zagadki. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Miej swobodę wstrzymywania lub wznawiania wycieczki w dowolnym momencie. Podziwiaj miasto we własnym tempie. Odkryj ciekawe informacje i fakty o mieście. Rób tyle zdjęć, ile chcesz. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej Duomo. Odwiedź unikalną baptysterium św. Jana, której fasada wciąż jest w budowie, nadal napotkasz słynne wzgórze imponowania Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zgubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego unikalnymi i znanymi na całym świecie eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego poświęconego opiece nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Spaceruj po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie.

Siena: City Highlights Piesza wycieczka audio z przewodnikiem

6. Siena: City Highlights Piesza wycieczka audio z przewodnikiem

Przebij się przez olśniewający labirynt wąskich brukowanych uliczek Sieny, poznając jej fascynującą i barwną historię podczas tej wycieczki audio z przewodnikiem. Założona jako osada etruska, do 1100 roku Siena stała się potężnym miastem-państwem dzięki silnej armii oraz kwitnącemu przemysłowi bankowemu i handlowemu. Przez następne stulecia Republika Sieny stała się ważnym ośrodkiem średniowiecznej i renesansowej sztuki i nauki, wpływając na artystów z całych Włoch i Europy. Podczas tej wycieczki dowiesz się więcej o historii miasta i zobaczysz niektóre z jego najbardziej znanych zabytków. Twój spacer zaczyna się na słynnym XIII-wiecznym Piazza del Campo w Sienie, wspaniałym głównym placu, na którym latem co dwa lata nadal odbywają się słynne wyścigi konne Palio. Tutaj opiszę bogatą historię miasta, dzieląc się anegdotami i wskazując główne atrakcje placu, w tym Palazzo Pubblico, sieneński ratusz z majestatyczną dzwonnicą. Stamtąd przejedziesz przez stare miasto, zatrzymując się na krótko przed najstarszą siedzibą banku na świecie, bankiem Monte dei Paschi di Siena, założonym w 1472 roku. Zobaczysz kilka wspaniałych punktów widokowych, zanim dotrzesz do przed Duomo, jednym z najbardziej imponujących przykładów włoskiej architektury gotyckiej we Włoszech.

Florencja: Dolina Orcia, Montalcino, Pienza z lunchem i winem

7. Florencja: Dolina Orcia, Montalcino, Pienza z lunchem i winem

Odkryj średniowieczne wioski Toskanii podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Florencji. Zobacz historyczne centrum Pienzy i twierdzę Montalcino. Ciesz się wykwintnym lunchem i trzema degustacjami wina w Świątyni Brunello. Zwiedź opactwo Sant'Antimo z audioprzewodnikiem i Palazzo Pubblico. Rozpocznij wycieczkę w Pienzie z wolnym czasem na zwiedzanie pierwszego idealnego miasta renesansu. Zwiedzaj historyczne centrum z Piazza Pio II, katedrą Santa Maria Assunta i Palazzo Piccolomini. Jeśli wybierzesz opcję Palazzo Pubblico, wejdź do dawnej rezydencji przeorów. Udaj się do Montalcino, doskonale zachowanego średniowiecznego miasta z potężną fortecą. Zacznij od dawnego klasztoru Sant'Agostino, w którym obecnie mieści się interaktywne muzeum Temple of Brunello. Poznaj lokalną historię i kulturę, aby odkryć produkcję słynnego wina Brunello di Montalcino. Zwieńcz wizytę degustacją słynnego toskańskiego Brunello i lunchem w krużganku Świątyni Brunello. Pozwól, aby kreatywność szefa kuchni zainspirowała Cię, ponieważ eksplozja smaków doskonale łączy się z bogactwem najlepszych toskańskich win. Zakończ swoją przygodę wizytą w opactwie Sant'Antimo, benedyktyńskim kościele założonym, według legendy, przez Karola Wielkiego w IX wieku. Zobacz malowniczą polanę otoczoną polami pszenicy, starożytnymi drzewami oliwnymi i winnicami. Wznieś ostatni kieliszek za przygody dnia przed powrotem do Florencji.

Siena: Wycieczka piesza z przewodnikiem z wejściem do katedry

8. Siena: Wycieczka piesza z przewodnikiem z wejściem do katedry

Zobacz najważniejsze atrakcje Sieny podczas pieszej wycieczki, gdy przewodnik opowie Ci o rozwoju miasta na przestrzeni wieków i podziwiaj spektakularne krajobrazy i zabytki. Odwiedzając główne atrakcje Sieny, takie jak centralny Piazza del Campo, Palazzo Comunale, katedra i majestatyczna Bazylika San Domenico, dowiesz się o każdym z tych zabytków od swojego przewodnika. Usłyszysz także o rodzinach szlacheckich, które odegrały kluczową rolę w historii miasta, w tym Piccolomini, Tolomei i Salimbeni, i zobaczysz ich pałace. Dowiesz się o wielkiej tradycji palio i usłyszysz historie pielgrzymek i świętości, które wyróżniają Sienę. Odwiedź katedrę, w której przechowywane są liczne skarby sztuki. Zobaczysz prace takich artystów jak Pisano, Duccio di Buoninsegna, Donatello, Pinturicchio i Gianlorenzo Bernini. Latem można również zobaczyć cudowną marmurową posadzkę, która jest dziełem wyjątkowym w historii sztuki.

Siena: 3-godzinna prywatna piesza wycieczka po mieście z opcjonalną katedrą

9. Siena: 3-godzinna prywatna piesza wycieczka po mieście z opcjonalną katedrą

Poznaj bogatą historię, kulturę i tradycje Sieny z lokalnym przewodnikiem. Wycieczka ma na celu pokazać Ci najbardziej intrygujące miejsca Sieny w krótkim czasie, z wieloma przystankami na zdjęcia po drodze. Rozpocznij wycieczkę od odwiedzenia niektórych z najważniejszych miejsc w mieście, w tym Piazza del Campo, Palazzo Publicco, Palazzo Tolomei, Palazzo Salimbeni i starożytnego Banchi di Sopra. Podczas zwiedzania dowiedz się, które budynki zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i dlaczego. Kontynuuj wycieczkę do Bazyliki San Domenico, w której znajdują się relikwie św. Katarzyny. Następnie zatrzymaj się przy Sanktuarium św. Katarzyny ze Sieny, gdzie kiedyś mieszkała ze swoją rodziną. Miń baptysterium i katedrę w Sienie (lub Duomo di Siena) i wejdź do środka, aby przyjrzeć się bliżej (jeśli zarezerwowano opcjonalną opcję wycieczki z przewodnikiem). Wewnątrz podziwiaj szereg dzieł sztuki niektórych z najważniejszych włoskich artystów.

Florencja: jednodniowa wycieczka w małej grupie do Pizy, Sieny i San Gimignano

10. Florencja: jednodniowa wycieczka w małej grupie do Pizy, Sieny i San Gimignano

Odwiedź trzy z najbardziej znanych i fascynujących miast w Toskanii. Ciesz się komfortem wycieczki w małej grupie i ucz się od swojego anglojęzycznego przewodnika. Najpierw odkryj pobliskie miasto Siena. Jego historyczne centrum jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj Piazza del Campo i majestatyczną katedrę w Sienie. Po krótkiej przejażdżce przez urokliwą okolicę zatrzymaj się w małej, rodzinnej winnicy. Ciesz się wykwintnym lunchem składającym się z toskańskich przystawek, makaronów i deserów w połączeniu z lokalnymi winami. Następnie zwiedzaj San Gimignano, znane również jako miasto wież. Odkryj czternaście średniowiecznych drapaczy chmur, które wciąż są doskonale zachowane. Ciesz się ostatnim przystankiem dnia w Pizie. Odwiedź Plac Cudów, gdzie znajduje się słynna Krzywa Wieża. Poświęć trochę czasu na robienie zdjęć słynnemu włoskiemu symbolowi. Po całodniowym zwiedzaniu trzech atrakcji Toskanii wróć do Florencji.

Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg::

Palazzo Pubblico: najlepsze atrakcje w pobliżu

Palazzo Pubblico – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Florencji: Siena, San Gimignano i Monteriggioni

Z Florencji: Siena, San Gimignano i Monteriggioni

Poczuj urok Toskanii podczas jednodniowej wycieczki do Sieny, San Gimignano i Monteriggioni z Florencji. Spróbuj różnych win Chianti w połączeniu z przekąskami i podziwiaj malownicze toskańskie wzgórza. Przejedź przez piękne wzgórza Chianti, jadąc na południe od Florencji klimatyzowanym autobusem GT. Pierwszym przystankiem jest Monteriggioni, średniowieczne miasto na wzgórzu, które słynie z nienaruszonych średniowiecznych murów miejskich. Po wolnym czasie udaj się do słynnej na całym świecie Sieny. Poznaj Piazza del Campo, który jest znany z wyścigów konnych Palio i wspaniałych przykładów gotyckiej architektury obywatelskiej. Miej czas na zwiedzenie wspaniałego Palazzo Pubblico. Przyjedź do San Gimignano, średniowiecznego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poświęć trochę czasu na przedzieranie się wąskimi uliczkami i podziwianie bujnego krajobrazu. Na koniec udaj się do regionu Chianti i podziwiaj krajobrazy jak z pocztówki. Zakończ dzień w słynnej winiarni i skosztuj wyśmienitego czerwonego wina Chianti wraz z domowymi przekąskami.

Siena: Bilet wstępu do Palazzo Pubblico

Siena: Bilet wstępu do Palazzo Pubblico

Wejdź do Palazzo Pubblico w Sienie i odwiedź Muzeum Miejskie z tym biletem wstępu. Mieszczące się w Palazzo Pubblico Muzeum Obywatelskie to XIII-wieczny budynek, w którym znajdują się imponujące freski od ściany do ściany. Zwiedź muzeum, aby poznać historię Sieny i zobaczyć cenne artefakty. Wymień swój kupon na bilet wstępu w kasie i rozpocznij wizytę w Sala del Risorgimento. W pokoju tym znajdują się freski przedstawiające życie Vittorio Emanuele II, pierwszego króla Włoch. Przejdź się po Sala di Balìa i zobacz malowidła ścienne z XV wieku autorstwa Spinello Aretino i Martino di Bartolomeo. Zobacz także Sala dei Cardinali, gdzie cenne rzeźbione kasetony przechowują relikwiarze. Przejdź do Sala del Concistoro, słynącej ze sklepienia Beccafumi, i zobacz XV-wieczną Cappellę Taddeo di Bartolo. Kontynuuj do Sala del Mappamondo, najszerszej sali Palazzo Pubblico i używanej jako miejsce spotkań Rady Generalnej. Zobacz słynną Maestà, gotyckie arcydzieło namalowane przez Simone Martini. Bilet wstępu do muzeum obejmuje również wizytę w XIV-wiecznej galerii Loggia dei Nove, z której roztacza się piękny widok na krajobraz za Palazzo Pubblico.

Z Florencji: San Gimignano, Siena i wycieczka winiarska do Chianti

Z Florencji: San Gimignano, Siena i wycieczka winiarska do Chianti

Poznaj serce pięknej Toskanii podczas całodniowej wycieczki po miastach San Gimignano, Siena i Colle Alta, a następnie odkryj bukoliczny region winiarski Chianti. Łatwo dotrzyj do naszego miejsca zbiórki, jadąc tramwajem T1.3 w kierunku Villa Costanza. Wyjedź z Florencji klimatyzowanym autobusem do pierwszego przystanku, obiektu z listy UNESCO San Gimignano. Odkryj Sienę, miasto wyścigów konnych Palio i jej urzekające style architektoniczne, w tym katedrę na Piazza del Duomo i Palazzo Comunale (budynek miejski) na Piazza del Campo. Piazza del Campo to słynny plac w kształcie muszli, który stanowi scenę dla ekscytującego wyścigu konnego Palio, odbywającego się dwa razy każdego lata. Następnie udaj się do wyjątkowego miejsca na wsi Chianti, aby cieszyć się degustacją wina. Gdy wysiądziesz z autobusu, zostaniesz oprowadzony po wspaniałej winnicy. Zapoznaj się z fascynującą historią i tłem posiadłości. Udaj się do piwnic, aby poznać tajniki produkcji wina Chianti wraz z lokalnym gospodarzem. Następnie ciesz się pyszną degustacją wina Chianti Classico. Po zakończeniu wizyty w winiarni zwiedź historyczne centrum Colle Alta, położone w górnej części Colle Val d'Elsa, miasta Cristal. Nie spiesz się, aby odwiedzić kościół Santa Caterina i zamek Piticciano, główne atrakcje średniowiecznego centrum miasta. Przejdź obok dawnego Conservatorio di San Pietro, projektu światowej sławy architekta Florencji Giorgio Vasari. Wreszcie, ciesz się jednym z najwspanialszych przykładów włoskiego średniowiecznego miasta, San Gimignano. Wyróżniające się słynną strzelistą panoramą, San Gimignano stoi wzdłuż Via Francigena na wzgórzach górnej Val D'Elsa. Zapoznaj się z toskańskim środowiskiem dzięki toskańskiemu winu Vernaccia di San Gimignano, szafranowi i ceramice Santa Fina. Poświęć swój wolny czas na samodzielny spacer po mieście i zobacz jego piękne place, architekturę, kościoły i boczne uliczki.

Siena 2-godzinna wycieczka piesza i bilety bez kolejki do katedry

Siena 2-godzinna wycieczka piesza i bilety bez kolejki do katedry

Odkryj piękno Sieny podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki, jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast na świecie. Spaceruj wąskimi brukowanymi uliczkami i podziwiaj architekturę. Odwiedź Bazylikę San Domenico i dowiedz się więcej o św. Katarzynie, patronce Włoch. Poznaj wspaniałą historię tej dumnej Republiki i odkryj tradycyjne Palio, spektakularny festiwal, podczas którego odbywają się dzikie wyścigi konne na oklep wokół Piazza del Campo, centralnego placu miasta. Dowiedz się o dzielnicach Contrade lub miejskich i o tym, jak czekają cały rok na udział w tym fundamentalnym wyścigu. Odwiedź historyczne centrum Sieny, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, aby podziwiać wspaniałą architekturę Palazzo Salimbeni, dziś najstarszego banku na świecie, świadczącego o bogactwie i handlu jego chwalebnej przeszłości. Zobacz Palazzo Tolomei, imponujący prywatny gotycki budynek i główny plac z pomnikami i fontanną. Odkryj kulinarne tradycje miasta i wreszcie udaj się do jednej z najbardziej spektakularnych katedr we Włoszech, Duomo w Sienie. Twój anglojęzyczny lokalny przewodnik oprowadzi Cię po katedrze w Sienie, aby odwiedzić kaplice i zobaczyć imponujące arcydzieła Donatello, Michała Anioła i innych artystów, niezapomnianą bogatą budowlę wielowiekowej sztuki i oddania.

Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

Poznaj Sienę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Rozwiązuj zagadki poza dziesięcioma atrakcjami w Sienie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Ciesz się wyzwaniem polegającym na wykorzystaniu logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby ukończyć grę. Poczuj satysfakcję z rozwiązania każdej zagadki. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Miej swobodę wstrzymywania lub wznawiania wycieczki w dowolnym momencie. Podziwiaj miasto we własnym tempie. Odkryj ciekawe informacje i fakty o mieście. Rób tyle zdjęć, ile chcesz. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej Duomo. Odwiedź unikalną baptysterium św. Jana, której fasada wciąż jest w budowie, nadal napotkasz słynne wzgórze imponowania Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zgubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego unikalnymi i znanymi na całym świecie eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego poświęconego opiece nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Spaceruj po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie.

Siena: City Highlights Piesza wycieczka audio z przewodnikiem

Siena: City Highlights Piesza wycieczka audio z przewodnikiem

Przebij się przez olśniewający labirynt wąskich brukowanych uliczek Sieny, poznając jej fascynującą i barwną historię podczas tej wycieczki audio z przewodnikiem. Założona jako osada etruska, do 1100 roku Siena stała się potężnym miastem-państwem dzięki silnej armii oraz kwitnącemu przemysłowi bankowemu i handlowemu. Przez następne stulecia Republika Sieny stała się ważnym ośrodkiem średniowiecznej i renesansowej sztuki i nauki, wpływając na artystów z całych Włoch i Europy. Podczas tej wycieczki dowiesz się więcej o historii miasta i zobaczysz niektóre z jego najbardziej znanych zabytków. Twój spacer zaczyna się na słynnym XIII-wiecznym Piazza del Campo w Sienie, wspaniałym głównym placu, na którym latem co dwa lata nadal odbywają się słynne wyścigi konne Palio. Tutaj opiszę bogatą historię miasta, dzieląc się anegdotami i wskazując główne atrakcje placu, w tym Palazzo Pubblico, sieneński ratusz z majestatyczną dzwonnicą. Stamtąd przejedziesz przez stare miasto, zatrzymując się na krótko przed najstarszą siedzibą banku na świecie, bankiem Monte dei Paschi di Siena, założonym w 1472 roku. Zobaczysz kilka wspaniałych punktów widokowych, zanim dotrzesz do przed Duomo, jednym z najbardziej imponujących przykładów włoskiej architektury gotyckiej we Włoszech.

Florencja: Dolina Orcia, Montalcino, Pienza z lunchem i winem

Florencja: Dolina Orcia, Montalcino, Pienza z lunchem i winem

Odkryj średniowieczne wioski Toskanii podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Florencji. Zobacz historyczne centrum Pienzy i twierdzę Montalcino. Ciesz się wykwintnym lunchem i trzema degustacjami wina w Świątyni Brunello. Zwiedź opactwo Sant'Antimo z audioprzewodnikiem i Palazzo Pubblico. Rozpocznij wycieczkę w Pienzie z wolnym czasem na zwiedzanie pierwszego idealnego miasta renesansu. Zwiedzaj historyczne centrum z Piazza Pio II, katedrą Santa Maria Assunta i Palazzo Piccolomini. Jeśli wybierzesz opcję Palazzo Pubblico, wejdź do dawnej rezydencji przeorów. Udaj się do Montalcino, doskonale zachowanego średniowiecznego miasta z potężną fortecą. Zacznij od dawnego klasztoru Sant'Agostino, w którym obecnie mieści się interaktywne muzeum Temple of Brunello. Poznaj lokalną historię i kulturę, aby odkryć produkcję słynnego wina Brunello di Montalcino. Zwieńcz wizytę degustacją słynnego toskańskiego Brunello i lunchem w krużganku Świątyni Brunello. Pozwól, aby kreatywność szefa kuchni zainspirowała Cię, ponieważ eksplozja smaków doskonale łączy się z bogactwem najlepszych toskańskich win. Zakończ swoją przygodę wizytą w opactwie Sant'Antimo, benedyktyńskim kościele założonym, według legendy, przez Karola Wielkiego w IX wieku. Zobacz malowniczą polanę otoczoną polami pszenicy, starożytnymi drzewami oliwnymi i winnicami. Wznieś ostatni kieliszek za przygody dnia przed powrotem do Florencji.

Siena: Wycieczka piesza z przewodnikiem z wejściem do katedry

Siena: Wycieczka piesza z przewodnikiem z wejściem do katedry

Zobacz najważniejsze atrakcje Sieny podczas pieszej wycieczki, gdy przewodnik opowie Ci o rozwoju miasta na przestrzeni wieków i podziwiaj spektakularne krajobrazy i zabytki. Odwiedzając główne atrakcje Sieny, takie jak centralny Piazza del Campo, Palazzo Comunale, katedra i majestatyczna Bazylika San Domenico, dowiesz się o każdym z tych zabytków od swojego przewodnika. Usłyszysz także o rodzinach szlacheckich, które odegrały kluczową rolę w historii miasta, w tym Piccolomini, Tolomei i Salimbeni, i zobaczysz ich pałace. Dowiesz się o wielkiej tradycji palio i usłyszysz historie pielgrzymek i świętości, które wyróżniają Sienę. Odwiedź katedrę, w której przechowywane są liczne skarby sztuki. Zobaczysz prace takich artystów jak Pisano, Duccio di Buoninsegna, Donatello, Pinturicchio i Gianlorenzo Bernini. Latem można również zobaczyć cudowną marmurową posadzkę, która jest dziełem wyjątkowym w historii sztuki.

Siena: 3-godzinna prywatna piesza wycieczka po mieście z opcjonalną katedrą

Siena: 3-godzinna prywatna piesza wycieczka po mieście z opcjonalną katedrą

Poznaj bogatą historię, kulturę i tradycje Sieny z lokalnym przewodnikiem. Wycieczka ma na celu pokazać Ci najbardziej intrygujące miejsca Sieny w krótkim czasie, z wieloma przystankami na zdjęcia po drodze. Rozpocznij wycieczkę od odwiedzenia niektórych z najważniejszych miejsc w mieście, w tym Piazza del Campo, Palazzo Publicco, Palazzo Tolomei, Palazzo Salimbeni i starożytnego Banchi di Sopra. Podczas zwiedzania dowiedz się, które budynki zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i dlaczego. Kontynuuj wycieczkę do Bazyliki San Domenico, w której znajdują się relikwie św. Katarzyny. Następnie zatrzymaj się przy Sanktuarium św. Katarzyny ze Sieny, gdzie kiedyś mieszkała ze swoją rodziną. Miń baptysterium i katedrę w Sienie (lub Duomo di Siena) i wejdź do środka, aby przyjrzeć się bliżej (jeśli zarezerwowano opcjonalną opcję wycieczki z przewodnikiem). Wewnątrz podziwiaj szereg dzieł sztuki niektórych z najważniejszych włoskich artystów.

Florencja: jednodniowa wycieczka w małej grupie do Pizy, Sieny i San Gimignano

Florencja: jednodniowa wycieczka w małej grupie do Pizy, Sieny i San Gimignano

Odwiedź trzy z najbardziej znanych i fascynujących miast w Toskanii. Ciesz się komfortem wycieczki w małej grupie i ucz się od swojego anglojęzycznego przewodnika. Najpierw odkryj pobliskie miasto Siena. Jego historyczne centrum jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj Piazza del Campo i majestatyczną katedrę w Sienie. Po krótkiej przejażdżce przez urokliwą okolicę zatrzymaj się w małej, rodzinnej winnicy. Ciesz się wykwintnym lunchem składającym się z toskańskich przystawek, makaronów i deserów w połączeniu z lokalnymi winami. Następnie zwiedzaj San Gimignano, znane również jako miasto wież. Odkryj czternaście średniowiecznych drapaczy chmur, które wciąż są doskonale zachowane. Ciesz się ostatnim przystankiem dnia w Pizie. Odwiedź Plac Cudów, gdzie znajduje się słynna Krzywa Wieża. Poświęć trochę czasu na robienie zdjęć słynnemu włoskiemu symbolowi. Po całodniowym zwiedzaniu trzech atrakcji Toskanii wróć do Florencji.

Siena: Najciekawsze atrakcje

Palazzo Pubblico: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Palazzo Pubblico: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Palazzo Pubblico? Kliknij tutaj.

Palazzo Pubblico: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(4970 recenzji)

Naprawdę podobało nam się zwiedzanie różnych miast. To długi dzień, ale pełen niesamowitych miejsc. Anastasia była naszym przewodnikiem i wykonała fantastyczną robotę, wyjaśniając okolicę i utrzymując nas na właściwej drodze. Widoki Toskanii po drodze były dokładnie takie, jakie sobie wyobrażałem. Postanowiliśmy pominąć wycieczkę po Sienie i spacerować sami. To dało nam czas na zwiedzenie katedry i odejście. Upewnij się tylko, że znasz najlepsze miejsca, w które warto uderzyć, aby niczego nie przegapić. Tak się składa, że jesteśmy tam podczas festiwalu czekolady… dodatkowy bonus. Degustacja wina była fantastyczna! Degustowaliśmy 4 wina, 2 octy balsamiczne i 2 oliwy z oliwek. Podawali chleb, plastry salami i makaron. Oczywiście możesz kupić produkty, które próbowaliśmy, więc zaoszczędź miejsce w bagażu. Mają małe butelki podróżne. To była niesamowita wycieczka, która pokazuje trochę więcej Toskanii. Bardzo szczęśliwy, że to zrobiliśmy.

Wszystko było idealne, polecam naszą hiszpańską przewodniczkę Lisę, która była najlepsza. Bardzo dobrze wyjaśnił nam trasę, a także lokalny przewodnik Silvia, który był bardzo dobry, i kierowca Michelle, który zgodził się przedłużyć dzień, ponieważ ruch był dość przeciążony, a ostatnia wizyta powinna odbyć się krócej, ale chłopak na nas czekał. Z całego serca polecam wycieczkę, dziękuję Kochani.

Gabriel był doskonałym przewodnikiem, super uroczym i świetnymi rekomendacjami rzeczy do zrobienia i miejsc do jedzenia na każdym z przystanków. Absolutna atrakcja wycieczki. Specjalne wyróżnienie dla lokalu Cacio E Pepe w Sienie i Degustacji Wina w San Gimignano w Tenuta Torciano.

Bardzo miły dzień z wizytami w pięknych wioskach. Degustacja wina i lokalnych produktów bardzo interesująca, ale trochę za szybka. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo piękny dzień ze wspaniałymi toskańskimi krajobrazami.

Dzięki ANIE i Luigiemu wycieczka była wciągająca i z dużą dbałością o szczegóły, w tym sugestie, gdzie zjeść i co zobaczyć, szkoda, że trwała tylko jeden dzień! Wysoce polecany! Sylwia