Dodaj daty

Palazzo Pubblico

Palazzo Pubblico – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Florencji: Siena, San Gimignano i Monteriggioni

1. Z Florencji: Siena, San Gimignano i Monteriggioni

Poczuj urok Toskanii podczas jednodniowej wycieczki do Sieny, San Gimignano i Monteriggioni z Florencji. Spróbuj różnych win Chianti w połączeniu z przekąskami i podziwiaj malownicze toskańskie wzgórza. Przejedź przez piękne wzgórza Chianti, jadąc na południe od Florencji klimatyzowanym autobusem GT. Pierwszym przystankiem jest Monteriggioni, średniowieczne miasto na wzgórzu, które słynie z nienaruszonych średniowiecznych murów miejskich. Po wolnym czasie udaj się do słynnej na całym świecie Sieny. Poznaj Piazza del Campo, który jest znany z wyścigów konnych Palio i wspaniałych przykładów gotyckiej architektury obywatelskiej. Miej czas na zwiedzenie wspaniałego Palazzo Pubblico. Przyjedź do San Gimignano, średniowiecznego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poświęć trochę czasu na przedzieranie się wąskimi uliczkami i podziwianie bujnego krajobrazu. Na koniec udaj się do regionu Chianti i podziwiaj krajobrazy jak z pocztówki. Zakończ dzień w słynnej winiarni i skosztuj wyśmienitego czerwonego wina Chianti wraz z domowymi przekąskami.

Siena: Bilet wstępu do Palazzo Pubblico

2. Siena: Bilet wstępu do Palazzo Pubblico

Wejdź do Palazzo Pubblico w Sienie i odwiedź Muzeum Miejskie z tym biletem wstępu. Mieszczące się w Palazzo Pubblico Muzeum Obywatelskie to XIII-wieczny budynek, w którym znajdują się imponujące freski od ściany do ściany. Zwiedź muzeum, aby poznać historię Sieny i zobaczyć cenne artefakty. Wymień swój kupon na bilet wstępu w kasie i rozpocznij wizytę w Sala del Risorgimento. W pokoju tym znajdują się freski przedstawiające życie Vittorio Emanuele II, pierwszego króla Włoch. Przejdź się po Sala di Balìa i zobacz malowidła ścienne z XV wieku autorstwa Spinello Aretino i Martino di Bartolomeo. Zobacz także Sala dei Cardinali, gdzie cenne rzeźbione kasetony przechowują relikwiarze. Przejdź do Sala del Concistoro, słynącej ze sklepienia Beccafumi, i zobacz XV-wieczną Cappellę Taddeo di Bartolo. Kontynuuj do Sala del Mappamondo, najszerszej sali Palazzo Pubblico i używanej jako miejsce spotkań Rady Generalnej. Zobacz słynną Maestà, gotyckie arcydzieło namalowane przez Simone Martini. Bilet wstępu do muzeum obejmuje również wizytę w XIV-wiecznej galerii Loggia dei Nove, z której roztacza się piękny widok na krajobraz za Palazzo Pubblico.

Z Florencji: wycieczka do San Gimignano, Sieny i Monteriggioni

3. Z Florencji: wycieczka do San Gimignano, Sieny i Monteriggioni

Odkryj serce pięknej Toskanii podczas całodniowej wycieczki po miastach San Gimignano i Siena, a następnie odkryj sielankowy region winiarski Chianti. Do miejsca spotkania łatwo dojedziesz tramwajem T1.3 jadącym do Villa Costanza. Wyjedź z Florencji klimatyzowanym autobusem do pierwszego przystanku, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta San Gimignano. Odkryj jeden z najwspanialszych przykładów włoskiego średniowiecznego miasta. Wyróżniające się słynną, wysoką panoramą, San Gimignano stoi wzdłuż Via Francigena na wzgórzach Górnej Val D'Elsa. Poznaj środowisko Toskanii dzięki lokalnemu winu Vernaccia di San Gimignano, szafranowi i ceramice Santa Fina. Ciesz się wolnym czasem na samodzielny spacer po mieście i zobacz jego piękne place, architekturę, kościoły i boczne uliczki. Następnie udaj się do wyjątkowego miejsca na wsi Chianti, aby cieszyć się degustacją wina. Po wyjściu z autobusu zostaniesz oprowadzony po wspaniałej winnicy. Zapoznaj się z fascynującą historią i pochodzeniem posiadłości. Wejdź do piwnic, aby wraz z lokalnym gospodarzem poznać sekrety winiarstwa Chianti. Następnie rozkoszuj się pyszną degustacją wina Chianti Classico. Kontynuuj podróż do Sieny na wycieczkę z przewodnikiem po jej czarujących stylach architektonicznych, w tym po katedrze (tylko z zewnątrz) i Palazzo Comunale (budynek miejski, tylko z zewnątrz) na Piazza del Campo. Na słynnym placu w kształcie muszli odbywają się emocjonujące wyścigi konne Palio, które odbywają się dwa razy w lecie.

Siena 2-godzinna wycieczka piesza i bilety bez kolejki do katedry

4. Siena 2-godzinna wycieczka piesza i bilety bez kolejki do katedry

Odkryj piękno Sieny podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki, jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast na świecie. Spaceruj wąskimi brukowanymi uliczkami i podziwiaj architekturę. Odwiedź Bazylikę San Domenico i dowiedz się więcej o św. Katarzynie, patronce Włoch. Poznaj wspaniałą historię tej dumnej Republiki i odkryj tradycyjne Palio, spektakularny festiwal, podczas którego odbywają się dzikie wyścigi konne na oklep wokół Piazza del Campo, centralnego placu miasta. Dowiedz się o dzielnicach Contrade lub miejskich i o tym, jak czekają cały rok na udział w tym fundamentalnym wyścigu. Odwiedź historyczne centrum Sieny, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, aby podziwiać wspaniałą architekturę Palazzo Salimbeni, dziś najstarszego banku na świecie, świadczącego o bogactwie i handlu jego chwalebnej przeszłości. Zobacz Palazzo Tolomei, imponujący prywatny gotycki budynek i główny plac z pomnikami i fontanną. Odkryj kulinarne tradycje miasta i wreszcie udaj się do jednej z najbardziej spektakularnych katedr we Włoszech, Duomo w Sienie. Twój anglojęzyczny lokalny przewodnik oprowadzi Cię po katedrze w Sienie, aby odwiedzić kaplice i zobaczyć imponujące arcydzieła Donatello, Michała Anioła i innych artystów, niezapomnianą bogatą budowlę wielowiekowej sztuki i oddania.

Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

5. Siena: Highlights Self-Guided Scavenger Hunt i City Tour

Poznaj Sienę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Rozwiązuj zagadki poza dziesięcioma atrakcjami w Sienie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami przy każdej atrakcji, aby znaleźć następny cel. Ciesz się wyzwaniem polegającym na wykorzystaniu logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby ukończyć grę. Poczuj satysfakcję z rozwiązania każdej zagadki. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Miej swobodę wstrzymywania lub wznawiania wycieczki w dowolnym momencie. Podziwiaj miasto we własnym tempie. Odkryj ciekawe informacje i fakty o mieście. Rób tyle zdjęć, ile chcesz. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanej Duomo. Odwiedź unikalną baptysterium św. Jana, której fasada wciąż jest w budowie, nadal napotkasz słynne wzgórze imponowania Palazzo Piccolomini. Zrób zdjęcie małego centralnego placu Loggia del Papa i daj się zgubić w Torre del Mangia, która w momencie budowy była jedną z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech. Odwiedź zapierający dech w piersiach Palazzo Pubblico i przejdź obok Palazzo Buonsignori z jego unikalnymi i znanymi na całym świecie eksponatami. Podziwiaj eksponaty Santa Maria della Scala, niegdyś ważnego szpitala miejskiego poświęconego opiece nad porzuconymi dziećmi, biednymi, chorymi i pielgrzymami. Spaceruj po Piazza del Campo, uważanym za jeden z największych średniowiecznych placów w całej Europie.

Siena: piesza wycieczka z przewodnikiem z wejściem do katedry

6. Siena: piesza wycieczka z przewodnikiem z wejściem do katedry

Zobacz najważniejsze atrakcje Sieny podczas pieszej wycieczki, gdy przewodnik opowie Ci o rozwoju miasta na przestrzeni wieków i podziwiaj spektakularne krajobrazy i zabytki. Odwiedzając główne atrakcje Sieny, takie jak centralny Piazza del Campo, Palazzo Comunale, katedra i majestatyczna Bazylika San Domenico, dowiesz się o każdym z tych zabytków od swojego przewodnika. Usłyszysz także o rodzinach szlacheckich, które odegrały kluczową rolę w historii miasta, w tym Piccolomini, Tolomei i Salimbeni, i zobaczysz ich pałace. Dowiesz się o wielkiej tradycji palio i usłyszysz historie pielgrzymek i świętości, które wyróżniają Sienę. Odwiedź katedrę, w której przechowywane są liczne skarby sztuki. Zobaczysz prace takich artystów jak Pisano, Duccio di Buoninsegna, Donatello, Pinturicchio i Gianlorenzo Bernini. Latem można również zobaczyć cudowną marmurową posadzkę, która jest dziełem wyjątkowym w historii sztuki.

Siena: City Highlights Piesza wycieczka audio z przewodnikiem

7. Siena: City Highlights Piesza wycieczka audio z przewodnikiem

Przebij się przez olśniewający labirynt wąskich brukowanych uliczek Sieny, poznając jej fascynującą i barwną historię podczas tej wycieczki audio z przewodnikiem. Założona jako osada etruska, do 1100 roku Siena stała się potężnym miastem-państwem dzięki silnej armii oraz kwitnącemu przemysłowi bankowemu i handlowemu. Przez następne stulecia Republika Sieny stała się ważnym ośrodkiem średniowiecznej i renesansowej sztuki i nauki, wpływając na artystów z całych Włoch i Europy. Podczas tej wycieczki dowiesz się więcej o historii miasta i zobaczysz niektóre z jego najbardziej znanych zabytków. Twój spacer zaczyna się na słynnym XIII-wiecznym Piazza del Campo w Sienie, wspaniałym głównym placu, na którym latem co dwa lata nadal odbywają się słynne wyścigi konne Palio. Tutaj opiszę bogatą historię miasta, dzieląc się anegdotami i wskazując główne atrakcje placu, w tym Palazzo Pubblico, sieneński ratusz z majestatyczną dzwonnicą. Stamtąd przejedziesz przez stare miasto, zatrzymując się na krótko przed najstarszą siedzibą banku na świecie, bankiem Monte dei Paschi di Siena, założonym w 1472 roku. Zobaczysz kilka wspaniałych punktów widokowych, zanim dotrzesz do przed Duomo, jednym z najbardziej imponujących przykładów włoskiej architektury gotyckiej we Włoszech.

Florencja: jednodniowa wycieczka w małej grupie do Pizy, Sieny i San Gimignano

8. Florencja: jednodniowa wycieczka w małej grupie do Pizy, Sieny i San Gimignano

Odwiedź trzy z najbardziej znanych i fascynujących miast w Toskanii. Ciesz się komfortem wycieczki w małej grupie i ucz się od swojego anglojęzycznego przewodnika. Najpierw odkryj pobliskie miasto Siena. Jego historyczne centrum jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj Piazza del Campo i majestatyczną katedrę w Sienie. Po krótkiej przejażdżce przez urokliwą okolicę zatrzymaj się w małej, rodzinnej winnicy. Ciesz się wykwintnym lunchem składającym się z toskańskich przystawek, makaronów i deserów w połączeniu z lokalnymi winami. Następnie zwiedzaj San Gimignano, znane również jako miasto wież. Odkryj czternaście średniowiecznych drapaczy chmur, które wciąż są doskonale zachowane. Ciesz się ostatnim przystankiem dnia w Pizie. Odwiedź Plac Cudów, gdzie znajduje się słynna Krzywa Wieża. Poświęć trochę czasu na robienie zdjęć słynnemu włoskiemu symbolowi. Po całodniowym zwiedzaniu trzech atrakcji Toskanii wróć do Florencji.

Best of Tuscany Całodniowa wycieczka widokowa z Florencji

9. Best of Tuscany Całodniowa wycieczka widokowa z Florencji

Ciesz się zwiedzaniem miast, wiosek i wsi Toskanii podczas całodniowej prywatnej wycieczki z Florencji i cofnij się w czasie do czasów Rzymian, Etrusków i średniowiecza. Zaczniesz od jazdy do Pizy, łagodnego miasta, które przypomina czasy Republiki Pizy. Nacisk zostanie położony na zadziwiający Piazza dei Miracoli (Plac Cudów), na którym znajduje się średniowieczna katedra, baptysterium i legendarna Krzywa Wieża. Kontynuuj do etruskiej wioski San Gimignano, która słynie z win Vernaccia i średniowiecznych wież. Spaceruj wąskimi uliczkami tej perły średniowiecznej Toskanii, a następnie udaj się do otoczonej murem osady Monteriggioni, zbudowanej w XIII wieku przez Sieneńczyków, aby obserwować rzymską Via Cassia z jej położenia na zboczu wzgórza. Następnym przystankiem jest Siena, gdzie zwiedzisz romantyczne centrum, najlepiej znane z corocznych wyścigów konnych Palio na placu Piazza del Campo w kształcie muszli. W średniowiecznej panoramie miasta dominuje gotycka katedra i napięta igła Torre del Mangia. Nie można również pominąć Palazzo Pubblico, w którym znajduje się ważne muzeum i samo w sobie wspaniałe dzieło architektury. W drodze powrotnej do Florencji zobacz uroczą okolicę Chianti, charakteryzującą się falującymi wzgórzami usianymi winnicami, cyprysami, gajami oliwnymi i małymi wioskami.

Z Florencji: Jednodniowa wycieczka do Toskanii z prywatnym szoferem

10. Z Florencji: Jednodniowa wycieczka do Toskanii z prywatnym szoferem

Spędź dzień na zwiedzaniu toskańskiej wsi podczas wycieczki z szoferem. Zanurz się w toskańskiej kulturze, odwiedzając główne atrakcje Sieny, odkrywając starożytne miasto na wzgórzu i odkrywając jeden z najbardziej ukochanych regionów winiarskich we Włoszech. Twój dzień zaczyna się od odbioru z hotelu, który zabierze Cię do pierwszego przystanku wycieczki krajoznawczej, Sieny. To historyczne miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i słynie z Palio, wyścigów konnych na oklep, które odbywają się wokół głównego placu. Odwiedź trzy atrakcje, które musisz zobaczyć w Sienie, Piazza del Campo, Palazzo Pubblico i słynną katedrę, jeden z nielicznych przykładów włoskiej architektury gotyckiej. Wróć do samochodu i kontynuuj wycieczkę po Toskanii, jadąc do otoczonego murami miasta San Gimignano na wzgórzu. Nazywany Miastem Pięknych Wież, San słynie z zachowania kilkunastu średniowiecznych wież. Wędruj po tym starożytnym mieście, zwiedzaj alejki i zobacz Piazza del Duomo oraz siedem wież otaczających ten rynek. Zakończ dzień zwiedzania wizytą w regionie winiarskim Chianti. Podziwiaj niezapomniane krajobrazy z falującymi wzgórzami, winnicami i gajami oliwnymi.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 19
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Palazzo Pubblico: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Palazzo Pubblico? Kliknij tutaj.

Palazzo Pubblico: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 4970 opinii

Zgubiłem się w punkcie odbioru przy wyjściu ze Sieny, zadzwoniłem pod telefon, który mi dali i pomogli mi, wysyłając adres google miejsca spotkania i szczęśliwie wziąłem taksówkę i dotarłem bezpiecznie. Zamiast jechać na południe, taksówkarz powiedział mi, że pojechałem na północ do romskiej bramy. Zrobił wtedy zdjęcie restauracji, ale nie znał nazwy placu, na którym się znajdował. Dzięki za pomoc i podanie nazwy ulicy, którą należy zejść, a nazwa placu to jedyna sugestia

Bardzo podoba mi się wycieczka, jestem pod wrażeniem kwoty, którą zapłaciłem i miejsc, które widziałem. Myślę, że warto jechać i cieszę się, że to zrobiłem. Przewodnik wycieczek Marco i kierowca Raul z ChaoFlorence są wspaniali! Marco jest bardzo pracowitym przewodnikiem i bardzo miłym. Lubię go słuchać, nawet gdy mówi innym językiem, podczas trasy mówi co najmniej 3 językami!

Wycieczka była super, przewodniczka Marta była bardzo pomocna oraz opowiadała bardzo ciekawe informacje o odwiedzanych miejscach. Jeśli zdecyduje się na kolejną wycieczkę to koniecznie z Panią Martą. Super był również kierowca Raul, który dowiózł nas bezpiecznie w każde z odwiedzanych miejsc.

Świetna wycieczka z przewodnikiem z przewodnikiem Andreą i Barbarą; dużo widziałem, bardzo pouczające

dobrze zorganizowana wycieczka, a Ana przewodnik zawsze starała się dobrze wyjaśnić spotkanie?