Dodaj daty

Palazzo Pitti

Palazzo Pitti

Palazzo Pitti – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Florencja: bilet wstępu do pałacu Pittich

1. Florencja: bilet wstępu do pałacu Pittich

Odwiedź pałac Pittich we Florencji i zwiedź Galerię Palatyńską oraz Galerię Sztuki Współczesnej dzięki biletowi priorytetowemu. Zachwyć się historycznymi kolekcjami, w tym Skarbcem Wielkich Książąt i kolekcją rodziny Medyceuszy. Pałac został zbudowany dla rodziny Pittich w 1457 roku według projektu Filippa Brunelleschiego.Obecnie w tym wystawnym renesansowym pałacu mieści się niezwykła kolekcja dzieł sztuki. Zachwyć się niektórymi ze wspaniałych dzieł zgromadzonych przez Medyceuszy w trakcie ich rządów. Zobacz prace Rafaela, Caravaggia, Tycjana, Pietra da Cortony i Rubensa. Z okien możesz podziwiać widok na zaprojektowaną przez Brunelleschiego bazylikę Santo Spirito i Ogród Boboli.  W trakcie wizyty w pałacu Pittich nie zapomnij odwiedzić jednych z najważniejszych muzeów we Florencji. Udaj się do Galerii Palatyńskiej na 1. piętrze i odkryj bogatą kolekcję obrazów z XVI i XVII wieku, a także do Apartamentów Królewskich, w których znajdują się meble pochodzące z przebudowy przeprowadzonej w XIX wieku. Później przenieś się na 2. piętro i odwiedź Galerię Sztuki Współczesnej ze wspaniałą kolekcją obrazów i rzeźb, głównie włoskich, pochodzących z okresu od końca XVIII wieku do I wojny światowej. Eleganckie pokoje, które zamieszkiwali wielcy książęta Lotaryngii, zdobią dzieła z okresu neoklasycystycznego i romantyzmu.

Florencja: Bilety do katedry z biletem na kopułę Brunelleschiego

2. Florencja: Bilety do katedry z biletem na kopułę Brunelleschiego

Zwiedzaj katedrę we Florencji z biletem wstępu do tego kultowego zabytku. Odwiedź szczyt kopuły, baptysterium, kryptę, dzwonnicę Giotta i muzeum Opera del Duomo. Ciesz się samodzielną wycieczką po kopule i katedrze Santa Maria del Fiore. Po dotarciu na szczyt poczuj się jak na spacerze podniebnym nad miastem. Podziwiaj wspaniałe widoki na toskańską wieś i centrum Florencji, w tym Fiesole, obszar Chianti, centralny rynek, kościół Santa Croce, synagogę, kościół San Lorenzo, Palazzo Pitti, Ponte Vecchio i wiele innych. Możesz także odkryć fascynujące wnętrza katedry, w tym chrzcielnicę i kryptę. Dowiedz się więcej o tych cennych zabytkach katedry z audioprzewodnikiem. UWAGA. Wybrany przedział czasowy dotyczy tylko wspinaczki na kopułę, pozostałe muzea możesz zacząć zwiedzać od rana dnia wybranego na wspinaczkę. Pamiętaj, że w niedzielę czas otwarcia jest ograniczony ze względu na uroczystości religijne. Jeśli kupiłeś opcję z cyfrowym audioprzewodnikiem, musisz wymienić voucher w biurze lokalnego partnera (Slow Tour Tuscany) pod adresem Lungarno degli Acciaiuoli 10 black. Jeśli zakupiłeś opcję "Tylko bilet", otrzymasz cyfrowe bilety wstępu przez WhatsApp, SMS lub e-mail dzień wcześniej i będziesz mógł udać się bezpośrednio do wejścia do Cupoli bez wymiany vouchera.

Florencja: Uffizi, Pałac Pitti i Boboli - 5-dniowy karnet łączony

3. Florencja: Uffizi, Pałac Pitti i Boboli - 5-dniowy karnet łączony

Odkryj najważniejsze zabytki Florencji dzięki temu łączonemu biletowi wstępu. Ten bilet łączony, oprócz oszczędności pieniędzy, pozwala odwiedzić 4 główne atrakcje Florencji w ciągu 5 dni, począwszy od pierwszej wizyty w Galerii Uffizi. Dzięki naszym gospodarzom ta pierwsza wizyta będzie jedyną z konkretną datą i godziną wymiany kuponu. Pozostałe muzea można zwiedzać w dogodnym dla siebie czasie, bez ograniczeń czasowych, za wyjątkiem godzin otwarcia muzeów. Odkryj Pałac Pitti, zobacz kultowe Narodziny Wenus w Galerii Uffizi i poznaj historię Florencji w Narodowym Muzeum Archeologicznym we Florencji. Rozpocznij zwiedzanie od spotkania z gospodarzem przed Uffizi, aby odebrać zarezerwowany bilet wstępu. Po wizycie w Uffizi będziesz miał pięć dni na zobaczenie pozostałych atrakcji. Zacznij od wizyty w Galerii Uffizi, w której znajdują się kultowe obrazy od średniowiecza po renesans. Zobacz „Narodziny Wenus” Botticellego, „Meduzę” Caravaggia i dzieła Michała Anioła. Podziwiaj bezcenną kolekcję starożytnych rzymskich posągów zdobiących korytarze. Następnie odkryj Pałac Pitti i jego Galerię Palatynów. Podziwiaj arcydzieła znanych malarzy, w tym Caravaggia, Botticellego, Rubensa i Tycjana. Następnie odwiedź Apartamenty Królewskie, w których mieszkała rodzina Medyceuszy, wielcy książęta Toskanii i włoska rodzina królewska. Poczuj relaksującą atmosferę i luksus Ogrodów Boboli oraz poczuj przywilej i władzę, jaką cieszy się rodzina Medici, zanim udasz się do Muzeum Opificio Delle Pietre Dure, aby poznać bogatą historię kultury Florencji. Zakończ wizytę w ogromnym Narodowym Muzeum Archeologicznym we Florencji i zobacz artefakty starożytnego Egiptu.

Florencja: Wycieczka z przewodnikiem

4. Florencja: Wycieczka z przewodnikiem

Rozpocznij swoją wycieczkę od odwiedzenia najważniejszych budynków w sercu Florencji. Zobacz Duomo, Baptysterium św. Jana, Museo dell'Opera del Duomo, które jest muzeum zawierającym wiele oryginalnych dzieł sztuki stworzonych dla katedry we Florencji oraz Dzwonnicę Giotta, która sąsiaduje z bazyliką Santa Maria del Fiore. Następnie kieruj się w stronę Piazza della Signoria, gdzie możesz podziwiać rzeźbę Dawida autorstwa Michała Anioła, umieszczoną przed Palazzo Vecchio jako symbol buntu Republiki wobec tyranii Medyceuszy. Następnie odwiedź most Ponte Vecchio, najsłynniejszy most we Florencji i niewątpliwie jeden z najsłynniejszych zabytków miasta. Podczas wycieczki Twój profesjonalny przewodnik pokaże Ci ukryte miejsca, których większość ludzi nie zauważa podczas spaceru po mieście. Dzięki doskonałemu połączeniu informacji obejmujących historię i ciekawostki dotyczące Medyceuszy i renesansu zrozumiesz istotę tego pięknego miasta.

Florencja: Ekologiczna wycieczka po mieście wózkiem golfowym

5. Florencja: Ekologiczna wycieczka po mieście wózkiem golfowym

Rejs po kultowych zabytkach Florencji podczas ekologicznej wycieczki elektrycznym wózkiem golfowym. Przejedź obok zabytków, takich jak Ponte Vecchio, Palazzo Pitti i Kopuła Brunelleschiego. Po drodze słuchaj audioprzewodnika. Wybierz spośród 1-godzinnej wycieczki lub 1,5-godzinnej wycieczki, która prowadzi do Piazzale Michelangelo. Wskocz na elektroniczny wózek golfowy i jedź do Ponte Vecchio i przejdź przez renesansowy most Ponte Santa Trinita nad rzeką Arno do obszaru Oltrarno, gdzie możesz podziwiać majestatyczny Palazzo Pitti. W drodze powrotnej do centrum miasta przejedź pod korytarzem Vasari. Podziwiaj styl architektoniczny Bazyliki Santa Croce, Biblioteki Narodowej i tylnej części katedry ze słynną Kopułą Brunelleschiego. Zobacz jeden z najstarszych szpitali na świecie i siedzibę rodziny Medici. Odkryj legendę „Berty” i przejedź obok głównego dworca kolejowego. Kontynuuj w kierunku Santa Maria Novella z imponującą renesansową fasadą. Przyjedź do dzielnicy Ognissanti, spójrz na stare mury miejskie i posłuchaj ciekawych faktów i opowieści o florenckich tradycjach.

Florence: Mysteries of the Medici Walking Tour z przewodnikiem

6. Florence: Mysteries of the Medici Walking Tour z przewodnikiem

Poznaj historię Florencji, poznając wkład niesławnej rodziny Medyceuszy, obserwując ich wpływ na miasto z pierwszej ręki. Odwiedź kaplicę Medyceuszy i zobacz wspaniałe mozaiki. Posłuchaj, jak Twój doświadczony przewodnik zabierze Cię w podróż w przeszłość i dowiedz się, jak pieniądze i władza napędzały intensywną rywalizację między rodzinami Strozzi, Pazzi i Medyceuszy. Odkryj sekrety i tajemnice rodziny Medyceuszy, gdy anglojęzyczny przewodnik poprowadzi Cię przez stare ulice i place. Spaceruj śladami pozostawionymi przez najbardziej niezwykłych członków dynastii Medyceuszy. Wejdź do kaplicy Medyceuszy, gdzie większość pozostałych resztek rodziny znalazła swoje ostatnie schronienie. Zobacz błyszczące kamienie półszlachetne w florenckiej mozaice Commesso Fiorentino.

Florencja: Wycieczka rowerowa z placem Michała Anioła

7. Florencja: Wycieczka rowerowa z placem Michała Anioła

Przejedź rowerem po Florencji, aby odkryć ukryte skarby miejsca narodzin renesansu. Posłuchaj wciągających historii podczas zwiedzania wielu znaczących placów, dzięki którym Florencja jest tak bogata w historię i sztukę. Odkryj Pałac Medici, który był domem Cosimo Starszego i miejscem pracy Donatello, Michała Anioła i Botticellego. Odwiedź także Plac Michała Anioła, aby podziwiać najlepsze panoramiczne widoki na miasto. Odkryj fascynującą historię miasta, które dało początek niesamowitym artystom i niesamowitym naukowcom. Podczas jazdy natkniesz się również na zabytki historyczne i religijne, takie jak Santa Maria Novella, Pałac Pitti, bazyliki Santo Spirito, Santa Croce i San Lorenzo.

Florencja: 2-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

8. Florencja: 2-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Odkryj rustykalny urok Florencji na rowerze. Podążaj ścieżkami zbyt odległymi, by dotrzeć do nich pieszo i zbyt wąskimi, by dojechać autobusem. Zobacz kultowe zabytki i znajdź ukryte skarby z profesjonalnym przewodnikiem. Zobacz słynne zabytki Florencji, takie jak dzielnica rzemieślnicza, Palazzo Pitti, San Frediano, Ponte Vecchio, plac Uffizi, Santa Croce, Piazza della Signoria, dzielnica średniowieczna, Duomo i Piazza della Repubblica. Zatrzymaj się w trakcie wycieczki, aby poznać historię i zabawne fakty na temat miasta. Dowiesz się, gdzie znaleźć najlepsze gelato, bistecca alla Fiorentina, winiarnie i trufle. Twój przewodnik pokaże Ci również mniej znane miejsca, często niezauważane przez turystów.

Florencja: Pałac Pitti, Ogród Boboli, Zwiedzanie Galerii Palatynu

9. Florencja: Pałac Pitti, Ogród Boboli, Zwiedzanie Galerii Palatynu

Rozpocznij wcześnie rano i odwiedź wspaniały dziedziniec Pałacu Pitti ze swoim doświadczonym anglojęzycznym przewodnikiem. Następnie dotrzesz na „szlachetne piętro” (pierwsze piętro), aby odkryć magię Galerii Palatyn i jej niesamowitej kolekcji obrazów, renesansowych i neoklasycznych mebli ze wspaniałymi blatami wykonanymi z kamienie półszlachetne, które rozsławiły rodzinę Medyceuszy w całej Europie. Stiuki i freski na sufitach, wspaniałe obrazy Andrei del Sarto, Raffaello, Tycjana, Rubensa, Van Dycka i Caravaggia w niewyobrażalnie pięknych złoconych ramach na długo pozostaną w Twojej pamięci. Nigdy nie zatłoczone i tak przyjemne nawet w upalne lato, odwiedź Ogrody Boboli wczesnym rankiem. Jeden po drugim wszyscy wielcy książęta z rodziny Medyceuszy wkroczą na scenę w bajecznym scenariuszu. Kontynuuj zwiedzanie najstarszej części Ogrodów Boboli i jej zaczarowanego amfiteatru, a także terenów zielonych, które zainspirowały największych architektów krajobrazu na świecie.

Florencja: Wejście do Galerii Uffizi z 5-dniowym karnetem na 4 atrakcje

10. Florencja: Wejście do Galerii Uffizi z 5-dniowym karnetem na 4 atrakcje

Zarezerwuj wstęp do najczęściej odwiedzanego muzeum na świecie dzięki biletowi wstępu bez kolejki do Galerii Uffizi. Następnie odwiedź 4 inne atrakcje — Pałac Pitti, Ogrody Boboli i Bardini, Muzeum Archeologiczne i Opificio delle Pietre Dure — w dowolnym momencie w ciągu następnych 5 dni. Po odebraniu wszystkich biletów w agencji organizatora atrakcji wejdź do Galerii Uffizi bez czekania w kolejce. Będąc w środku, odkryj największą na świecie kolekcję malarstwa renesansowego, która należała niegdyś do rodziny Medyceuszy. zaczynając od Giotta, poznasz wszystkie arcydzieła najważniejszych artystów renesansu. Spacerując po 96 pokojach galerii, podziwiaj arcydzieła wszystkich najważniejszych artystów renesansu: Michała Anioła, Raffaello, Caravaggia, Giotta i innych. Podziwiaj „Narodziny Wenus” i „Wiosnę” Botticellego, poznaj budowę Korytarza Vasariego i przekonaj się, dlaczego obrazy Leonarda da Vinci to jedne z najbardziej zagadkowych dzieł sztuki na świecie. Podczas wizyty będziesz miał okazję zatrzymać się na kawę lub cappuccino na tarasie z widokiem na Piazza della Signoria i skąd roztacza się wspaniały widok na kopułę Brunelleschiego. Zostań w muzeum, aby wędrować i zwiedzać dalej, lub wróć później tego samego dnia, ponieważ Twój bilet będzie ważny do godziny zamknięcia galerii. Oprócz wejścia do Galerii Uffizi, możesz w ciągu 5 dni odwiedzić jeszcze 4 atrakcje. Podziwiaj pałac Pitti, spaceruj po ogrodach Boboli i Bardini, przenieś się w czasie w Muzeum Archeologicznym i odkryj kamienie półszlachetne w Opificio delle Pietre Dure.

Liczba znalezionych atrakcji: 118
Sortuj wg::

Palazzo Pitti: najlepsze atrakcje w pobliżu

Palazzo Pitti: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Palazzo Pitti? Kliknij tutaj.

Palazzo Pitti: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(4018 recenzji)

Dotarcie do Galerii Uffizi po otrzymaniu biletów w miejscu spotkania było bardzo płynne. Muzeum Uffizi to obowiązkowy punkt zwiedzania, w którym znajduje się wiele różnych rodzajów dzieł sztuki – zdecydowanie najlepsze muzeum sztuki we Florencji. Po skończeniu z Uffizi po prostu przeszliśmy przez piękny most Ponte Vecchio i we własnym tempie zwiedziliśmy Pałac Pitti i ogrody Boboli. Pałac Pitti ma szeroką gamę różnych muzeów i ma swój własny styl, choć 2 z nich były zamknięte w dniu, w którym tam poszliśmy. Ogrody Boboli to przyjemna malownicza przerwa od muzeów. Ogrody są bardzo duże, choć niezbyt fantazyjne - w większości składają się z rzeźbionych krzewów, więc jest to dobre miejsce na wędrówki pod górę, a jest tam kilka fontann i posągów (jest wiele wzgórz i schodów). Ogólnie rzecz biorąc, bilet jest naprawdę wart swojej ceny i obejmuje wszystkie 3 miejsca i zdecydowanie podobał nam się czas spędzony w tych miejscach we Florencji.

Byłem naprawdę szczęśliwy, że kupiłem wszystkie karnety na zwiedzanie muzeów. To ułatwiło sprawę. Jedyne, co poleciłbym, to sprawdzić drobny druk. Kupiłem karnet pięciodniowy, myśląc, że jest dobry na dowolne pięć dni, ale wejście do Uffizi miało określoną godzinę, a ja nie zdawałem sobie z tego sprawy i nie mogłem spotkać się z organizatorem wycieczek. Nie zwróciliby mi pieniędzy, ale Get Your Guide było fantastyczne i zadbało o to. To było bardzo stresujące. Obydwa muzea są wspaniałe do zobaczenia, a ogrody są piękne, ale nie tak jak obecnie w sezonie.

Pałac Pitti to dla mnie najpiękniejsze miejsce we Florencji. Pokój po pokoju z pięknymi dziełami sztuki. Ściany i sufity są oszałamiające. Zakup biletów w Get Your Guide i skorzystanie z aplikacji w celu uzyskania wstępu jest szybkie i łatwe. Czasami trzeba oddać bilet w zamian, ale jest to łatwe. Zawsze jest ktoś, kto zapyta o drogę.

Fantastyczna organizacja i przewodnik! Wspaniały opis dzieł sztuki po niezwykle przemyślanym i fantastycznym obwodzie. Wysoce polecany. Mała wskazówka: prawidłowo ładuj telefon.

Wszystko zasługuje na zobaczenie. Radość dla serc podziwiających piękno sztuki