Dodaj daty

Palazzo della Ragione, Bergamo
Dobre dla grup

Dobre dla grup

Nasze najbardziej polecane Palazzo della Ragione, Bergamo Dobre dla grup

Mantua: Wycieczka audio z przewodnikiem do Miasta Jezior

1. Mantua: Wycieczka audio z przewodnikiem do Miasta Jezior

Włochy są pełne pięknych miast, ale zwiedzanie Mantui, Miasta Jezior w sercu Doliny Padu, to doświadczenie, którego nie można przegapić. Podczas tej pieszej wycieczki poprowadzę Cię przez miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie urodził się wielki poeta Wergiliusz. Pokażę ci jego labirynt uroczych uliczek, które otwierają się na wspaniałe place, i podzielę się najważniejszymi atrakcjami jego historii i kuchni. Zaczynając przed Zamkiem San Giorgio (Castello di San Giorgio), opowiem Ci o trzech jeziorach otaczających miasto, które podobno powstały z łez prorokini Manto – i o tym, jak zostały zbudowane przez wspaniałych inżynierów ponad 800 lat temu . Na Piazza delle Erbe (Rynek) pokażę Ci ślady potężnej średniowiecznej rodziny Canossa, w tym najstarszy kościół w mieście, Rotonda di San Lorenzo, który zlecili. Opowiem również, dlaczego to miejsce zostało wybrane na kościół i jak jest ono związane z Przenajświętszą Krwią Jezusa Chrystusa. Spacerując obok wielu pięknych średniowiecznych budynków w stylu gotyckim, usłyszysz historie o różnych władcach miasta, w tym o rodzinach Bonacolsi i Gonzaga, którzy byli częścią najstarszych dynastii w Europie. Zobaczysz Campanile di San Domenico, najlepiej znane jako centrum miasta Inkwizycji, oraz kilka imponujących domów pałacowych, w tym Palazzo del Capitano, Palazzo della Ragione i Pałac Książęcy. Na koniec oprowadzę Cię po dawnym getcie żydowskim, gdzie pokażę Ci La Casa del Rabbino, w którym niegdyś mieszkali rabini gminy. Po drodze będziesz miał okazję: • Posłuchaj o Matyldzie Canossa, która rządziła całą Toskanią i zleciła budowę Rotonda di San Lorenzo • Zobacz Dom Rigoletta, budynek wybrany w 1851 roku do opery Giuseppe Verdiego Rigoletto • Dowiedz się, gdzie można zobaczyć Camera degli Sposi, zapierający dech w piersiach fresk autorstwa renesansowego artysty Andrei Mantegny • Spójrz na Bazylikę Sant Andrea, Cattedrale di San Pietro i Kościół Santa Barbara • Skosztuj lokalnych specjałów, takich jak Risotto alla Mantovana, dyniowe toretelli, dyniowe gnocchi i Mantua Salame • Dowiedz się więcej o społeczności żydowskiej w Mantui, która kiedyś była wystarczająco duża, by mieć sześć synagog Dołącz do mnie i zobacz Mantuę przez wieki starożytności, średniowiecza i renesansu i ciesz się odrobiną doskonałej włoskiej kuchni.

Bergamo i Brescia: włoska stolica kultury

2. Bergamo i Brescia: włoska stolica kultury

Zacznijmy od Mediolanu, aby odkryć Brescię, drugie co do wielkości miasto w regionie. Znajduje się u podnóża Alp, kilka kilometrów od jeziora Garda i Iseo. Starożytne miasto, którego początki sięgają ponad 3200 lat temu, Brescia ma wyraźne dziedzictwo artystyczne i architektoniczne: jego zabytki z okresu rzymskiego i longobardzkiego zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Aktywny w przemyśle wytwórczym, maszynowym, tekstylnym, chemicznym i spożywczym, jest jednym z głównych ośrodków ekonomiczno-produkcyjnych Włoch i jest znany ze słynnego wyścigu samochodów zabytkowych Mille Miglia oraz z produkcji Franciacorta. Wczesnym popołudniem odkryjemy Bergamo, starożytne miasto, w którym przez wieki rządzili wzgórzem Celtowie, Longobardowie i Rzymianie, ale najbardziej znaczącym okresem jest dominacja Republiki Weneckiej, która trwała 4 wieki. W tamtym czasie Wenecja i Bergamo były ze sobą silnie powiązane zarówno pod względem historycznym, jak i kulturowym. Wycieczka z przewodnikiem rozpocznie się na Piazza Vecchia, sercu starożytnego miasta i będzie kontynuowana wśród zabytków historycznych i religijnych, w tym Palazzo del Comune, Palazzo della Ragione, katedry, Santa Maria Maggiore, kaplicy Colleoni i baptysterium.

Stare Miasto w Bergamo: gra i wycieczka po mieście

3. Stare Miasto w Bergamo: gra i wycieczka po mieście

Połącz emocje zwiedzania miasta z zabawą w grę City Exploration podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Starym Mieście w Bergamo. Znajdź atrakcje z łatwością dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdej lokalizacji, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj we własnym tempie. Na wypełnionym historią Starym Mieście w Bergamo najpierw odwiedzisz piękny Piazza Mercato delle Scarpe. Następnie unikalny Porta San Giacomo, a potem niezastąpioną Bazylikę Santa Maria Maggiore. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry w Bergamo. Jako piąty przystanek znajdziesz Palazzo della Ragione. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Campanone. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Piazza Vecchia Bergamo Alta. Ponadto będziesz także podziwiać Uniwersytet w Bergamo. Przedostatnim celem podróży jest godny pozazdroszczenia Piazza della Cittadella. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest La Marianna. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Stare Miasto w Bergamo: Discovery Walk & Reading Walking Tour

4. Stare Miasto w Bergamo: Discovery Walk & Reading Walking Tour

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Dowiedz się kilku wstępnych informacji o każdym miejscu i ciekawych historii o mieście w ogóle. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcje i udaj się do lokalizacji początkowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji.> Przeczytaj informacje dotyczące atrakcji i kontynuuj spacer do następnego punktu kontrolnego. Zanotuj, co Ci się podobało, a co nie i stwórz swoją listę atrakcji na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Przerwij go na lunch, napij się drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Na wypełnionym historią Starym Mieście w Bergamo najpierw odwiedzisz piękny Piazza Mercato delle Scarpe. Następnie zobaczysz wyjątkowy Porta San Giacomo, a potem niezastąpioną Bazylikę Santa Maria Maggiore. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do katedry w Bergamo. Jako piąty przystanek znajdziesz Palazzo della Ragione. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesujący Campanone. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Piazza Vecchia Bergamo Alta. Ponadto będziesz także podziwiać Uniwersytet w Bergamo. Przedostatnim celem podróży jest godny pozazdroszczenia Piazza della Cittadella. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest La Marianna. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Bergamo: Spacer z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Città Alta

5. Bergamo: Spacer z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Città Alta

Piękne Città Alta (Górne Miasto) jest malowniczo położone na wzgórzu otoczonym starymi murami miejskimi i oferuje zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Przy dobrej pogodzie aż do Mediolanu! Świetne miejsce do robienia zdjęć. Wycieczka rozpoczyna się przy legendarnej kolejce linowej Funicolare Ferretti. Do Città Alta można wygodnie dotrzeć pociągiem lub pieszo. Trasa prowadzi przez stary rynek, do katedry i Piazza Vecchia, centralnego placu otoczonego eleganckimi budynkami, w tym XII-wiecznym Palazzo della Ragione. Na trasie znajduje się także Bazylika Santa Maria Maggiore, słynąca z zapierających dech w piersiach fresków i mozaik. Po kilku bardziej zaskakujących odkryciach w małych uliczkach starego miasta, możesz odświeżyć się w jednej z najsłynniejszych kawiarni we Włoszech z bardzo specjalną specjalnością wymyśloną tutaj w Bergamo, a następnie zakończyć wycieczkę wspaniałym widokiem na dolinę. Oczywiście w Città Bassa (dolne miasto) jest też wiele do odkrycia. Pod koniec wycieczki znajdziesz wiele wskazówek. Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrywanie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub na własną rękę. To tak, jakby dobry przyjaciel pokazał Bergamo. Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet z wygodnej sofy. Baw się dobrze w Bergamo! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz w wiadomości e-mail bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Liczba znalezionych atrakcji: 4
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Bergamo

Bergamo

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dobre dla grup w: Palazzo della Ragione, Bergamo

Oprócz atrakcji typu Dobre dla grup w: Palazzo della Ragione, Bergamo jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Bergamo?

W: Bergamo są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Jakie są najlepsze Dobre dla grup w: Palazzo della Ragione, Bergamo?

Palazzo della Ragione, Bergamo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Palazzo della Ragione, Bergamo? Kliknij tutaj.