Pałace Nasrydów

Pałace Nasrydów

Pałace Nasrydów – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów z biletami wstępu

1. Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów z biletami wstępu

Odwiedź Alhambrę, najważniejszy i najbardziej urzekający zabytek muzułmańskiej Hiszpanii oraz jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym kraju. Alhambra jest pełna dziedzictwa dynastii Nazari, które możesz zobaczyć, zwiedzając Alcazabę, pałac Comares oraz ogrody Generalife. Zwiedzaj Alhambrę w towarzystwie oficjalnego prywatnego przewodnika, który opowie Ci o sekretach, historii i artystycznych szczegółach tego kompleksu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Alhambrze, aby rozpocząć wycieczkę. Wycieczka rozpocznie się od wizyty w otoczonej murami cytadeli, która jest jednym z pierwszych miejsc powstałych przed zajęciem kompleksu przez dynastię Nasrydów. Następnie dotrzesz do Alcazaby, najstarszej części Alhambry i strefy wojskowej. Zobacz niesamowite wieże Torres Bermejas i zrób zdjęcia z wieży Torre de la Vela, skąd roztaczają się piękne widoki na dzielnicę Albaicín. Odwiedź serce Alhambry, czyli pałace Nasrydów. Zachwyć się patiami w stylu mauretańskim i kwartałem królewskim. Przewodnik opowie Ci o legendach stojących za budową tych wystawnych pałaców dla islamskich władców. Na koniec wycieczki odwiedź ogrody Generalife, miejsce, w którym odpoczywali królowie. Zachwyć się architekturą, dekoracjami i roślinami.

Granada: Bilet wstępu do Alhambry i pałaców Nasrydów

2. Granada: Bilet wstępu do Alhambry i pałaców Nasrydów

Dzięki całodniowemu biletowi wstępu możesz zwiedzić Alhambrę, Generalife i Pałace Nasrydów. Odkryj Pałace Nasrydów – rezydencję królów Grenady. Odwiedź Alcazabę, willę Generalife, pałac Karola V oraz łaźnie arabskie i zachwyć się pięknem ogrodów. Podziwiaj wspaniałą architekturę twierdzy i pałaców. Alhambra była pałacem, twierdzą i cytadelą. Wybudowano ją w 889 roku n.e. Mieszkali w niej mauryjscy sułtani oraz królowie, ale była też rezydencją najważniejszych urzędników oraz służby i gwardii królewskiej.

Granada: Bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

3. Granada: Bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

Ciesz się elastycznością i swobodą samodzielnej wycieczki po Granadzie z audioprzewodnikiem i nawigatorem turystycznym, który jest wyposażony w nawigację GPS. Po odebraniu osobistego nawigatora turystycznego i wejściu do pałacu Alhambra, ciesz się wstępem bez kolejki do Alhambry i zobacz niezwykle szczegółową islamską sztukę i architekturę ogrodów Generalife, pałaców Nasrid i twierdzy Alcazaba. Twój audioprzewodnik zapewni szczegółowe objaśnienia Alhambry i Generalife podczas spaceru. Po wizycie w Alhambrze i przed oddaniem audioprzewodnika odkryj najlepszą ofertę kulturalną miasta, bary tapas, zabytki i muzea. Podążaj za wskazówkami nawigatora GPS i zrelaksuj się wieczorem podczas masażu, zabaw z przyjaciółmi w świetnej restauracji, pograj w golfa lub odwiedź park rozrywki.

Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

4. Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

Odkryj imponujące ogrody Alhambry we własnym tempie. Wędruj przez fascynujące ogrody Alhambry, wypełnione fontannami, wiszącymi roślinami i brukowanymi ścieżkami. Ten bilet nie obejmuje wstępu do pałaców Nasrydów. Poczuj atmosferę mauretańskiej kultury i rozkoszuj się roślinnością otaczającą fortecę. Podziwiaj dekadencką architekturę Generalife, pałacu naprzeciwko Alhambry, niegdyś domu królów Granadadine. Przejdź się do obszaru wojskowego lub Alcazaba i podziwiaj ufortyfikowane wieżyczki w kolorze piasku. Kontynuuj swoją podróż przez kompleks i napotkaj Pałac Karola V, Łaźnię Meczetu i wszelkie ukryte przejścia w ogrodach.

Z Malagi: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą

5. Z Malagi: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po pomniku Alhambra, w tym wizytę w pałacach Nazari. Wyjedź z Malagi i udaj się do Granady i poznaj tętniące życiem miasto, nie martwiąc się o bilety ani transfery. Po obejrzeniu pałacu zwiedzaj ogrody Generalife z przewodnikiem. Odbierz z Malagi wygodnym transferem autobusowym i znajdź się w pięknym mieście Granada. Tam zwiedź słynny na całym świecie pałac Alhambra z priorytetowym dostępem i bez czekania w kolejce. Podziwiaj pałace Nasrid, Generalife, Alcazaba i pałac Karola V z przewodnikiem i podziwiaj innowacyjne elementy wodne i architekturę ogrodów. Idąc, poznaj wyjątkową historię ostatniej placówki muzułmańskiej Hiszpanii. Następnie przejdź się po zabytkowym centrum Granady i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na region Granady. Ciesz się wolnym czasem w centrum miasta, aby odwiedzić katedrę, zjeść lunch w lokalnej restauracji lub po prostu spacerować po ulicach i placach. Zrób sobie przerwę w jednym ze słynnych barów tapas w Granadzie, zanim wsiądziesz do autobusu w drodze powrotnej do Malagi.

Granada: Alhambra, pałace Nasrydów i zwiedzanie Generalife

6. Granada: Alhambra, pałace Nasrydów i zwiedzanie Generalife

Odwiedź pałac Alhambra, obowiązkowy punkt programu dla każdej osoby zwiedzającej Grenadę. Ten obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO szczyci się pięknymi i starannie urządzonymi pokojami, historyczną ważnością oraz znakomitą i drobiazgową architekturą islamską. Skorzystaj z usług lokalnego przewodnika, aby Twoja wycieczka była jeszcze bardziej niezwykła oraz pełna ciekawych informacji i historii. Opowie Ci on o dziedzictwie Granady, oprowadzi po każdym zakątku „Czerwonej wieży” i odpowie na każde pytanie dotyczące tego niezwykłego zabytku. Zwiedzisz też Alcazabę – niegdysiejszą twierdzę wojskową i najstarszą część kompleksu Alhambra oraz pałace Nasrydów: pałac Mexuar, pałac Comares i Dziedziniec Lwów. Na końcu zwiedzisz Generalife – letni pałac emira, położony na wschód od Alhambry i otoczony rozległymi ogrodami, pełnymi wybujałej wegetacji i obramowany pięknym islamskim krajobrazem.

Granada: Wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z Pałacami i Ogrodami Nasrydów

7. Granada: Wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z Pałacami i Ogrodami Nasrydów

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do Alhambry, pałacu Nasrydów, Alcazaby i ogrodów Generalife. Posłuchaj przewodnika opowiadającego o historii i kulturze Grenady. Spotkaj się z przewodnikiem przy Alhambrze, by rozpocząć pieszą wycieczkę po Grenadzie. Najpierw odwiedź Alhambrę i zachwyć się średniowieczną architekturą z okresu okupacji Maurów.  Podziwiaj to miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które na początku było otoczoną murem cytadelą, a następnie stało się wystawną siedzibą emirów Grenady z dynastii Nasrydów. Kolejnym punktem wycieczki będzie twierdza Alcazaba, która jest jedną z najstarszych części Alhambry. Zobacz wspaniałe wieże Torres Bermejas.  Odwiedź pozostałe części Alcazaby. Koniecznie zrób zdjęcie ze szczytu klifu, aby uwiecznić widok na dzielnicę Albaicín. Następnie odwiedź pałace Nasrydów. Zobaczdziedzińce w stylu mauretańskim, sale przyjęć i kwartał królewski w samym sercu Alhambry.  Przewodnik opowie Ci o zabytkowych drewnianych sufitach, jasnych kolorowych kafelkach i historii tej wspaniałej rezydencji zbudowanej dla władców muzułmańskich.  Na koniec odwiedź ogrody Generalife, które były niegdyś miejscem odpoczynku królów Grenady od oficjalnych spraw pałacowych. Zakończ dzień, relaksując się w ogrodach. Zachwyć się wspaniałą architekturą, fascynującymi dekoracjami, ogrodami, fontannami i dziedzińcami.

Z Sewilli: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą i Albaicín

8. Z Sewilli: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą i Albaicín

Wyjedź z Sewilli i udaj się do Granady, aby zwiedzić zabytkową Alhambrę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na jej znaczenie kulturowe i piękno architektury. Skorzystaj z usług oficjalnego przewodnika i doświadczonego tłumacza dziedzictwa miasta i twierdzy, zbudowanych dla emirów Nasrydów, którzy rządzili Hiszpanią w XIII i XIV wieku. Podziwiaj fortyfikacje Alcazaby (cytadeli), zbudowanej w celu ochrony post-rzymskich dzielnic miasta, w tym mauretańskiej dzielnicy „El Albayzín”. Podziwiaj piękno pałaców Nasrydów i Generalife, letnich ogrodów rekreacyjnych emira. Następnie przejazd do centrum Granady na lunch (koszt własny). Następnie wybierz się na spacer z przewodnikiem po wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dzielnicy Albaicín, gdzie kręte uliczki odzwierciedlają średniowieczną mauretańską przeszłość. Przechadzaj się obok pobielanych domów i napotykaj wiekowe kościoły i balkony pełne kwiatów. Zatrzymaj się, aby podziwiać spektakularne panoramy fortecy Alhambra wznoszącej się na jej wzgórzu. Wróć do Sewilli pod koniec swojej historycznej przygody i zostań wysadzony w pierwotnym punkcie początkowym.

Granada Alhambra i Generalife Gardens Experience Tour

9. Granada Alhambra i Generalife Gardens Experience Tour

Zwiedzaj wspaniałe ogrody Alhambra, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, pałac i ogrody znajdują się na zboczu wzgórza nad Grenadą. Wejdź z biletem bez kolejki, lokalny przewodnik opowie historię i wspaniałe opowieści o Alhambrze. Pałacowe miasto zostało ufortyfikowane w XIII wieku i można uwierzyć, że roztaczają się z niego wspaniałe widoki. Podziwiaj Generalife, niegdyś budynek rekreacyjny dla sułtanów Nasrid, który był również używany do celów rolniczych. Odkryj, co urzekło wielu odwiedzających pomnik i doceń wielkość i tajemniczość Alhambry. Zachwyć się szczegółową islamską sztuką i architekturą ogrodów Generalife i twierdzy Alcazaba.

Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów - wycieczka z przewodnikiem i biletami

10. Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów - wycieczka z przewodnikiem i biletami

Odkryj Alhambrę, która nie jest jedynie fortecą, pałacem czy zamkiem, ale całym miniaturowym miastem zbudowanym jako główna siedziba dworu królewskiego. Poznaj jego złożoną historię i posłuchaj opowieści i legend podczas wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje wstęp do pałaców Nasrydów i ogrodów Generalife. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij zwiedzanie Alhambry, której budowę rozpoczęto w 1240 roku za panowania pierwszego sułtana z dynastii Nasrydów, Mohammeda I Alhamara. Odkryj kluczowe daty i wydarzenia historyczne oraz uzyskaj wgląd w motywacje za nimi stojące. Dowiedz się, dlaczego został zbudowany, dlaczego w taki specyficzny sposób i jakie cele przyświecały jego budowniczym. Odwiedź 3 najważniejsze części Alhambry: Alcazabę, pałace Nasrydów i ogrody Generalife. Udaj się do obronnej części kompleksu, Alcazaby, gdzie Twój przewodnik pomoże Ci odbudować w wyobraźni ruiny w tętniącej życiem okolicy. Przejdź dalej do klejnotu Alhambry, pałaców Nasrydów. Przejdź się po komnatach, w których sułtani gromadzili audiencje, po dziedzińcach, po których wędrowały ich żony i konkubiny, i poznaj miejsca, w których żyły i umierały znane osobistości Królestwa Granady, ostatniej twierdzy islamu w Europie. Na koniec udaj się do ogrodów Generalife. Zobacz ten ziemski raj stworzony przez sułtanów Granady dla przyjemności i relaksu, z dala od dworskich intryg. To malownicza okolica, idealna do robienia zdjęć i podziwiania najlepszych widoków na Alhambrę i miasto.

Liczba znalezionych atrakcji: 91
Sortuj wg::

Pałace Nasrydów: najlepsze atrakcje w pobliżu

Pałace Nasrydów: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałace Nasrydów? Kliknij tutaj.

Pałace Nasrydów: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(48 677 recenzji)

Wszystko działa idealnie. Pojechaliśmy minibusem prosto do głównego wejścia. Pomimo tego, że numer identyfikacyjny na kuponie nie jest już aktualny, mogliśmy uzyskać dostęp do wszystkich obszarów zgodnie z wcześniejszą rezerwacją (ponownie zwróciliśmy na to uwagę przy wejściu). Bilety do Pałaców Nasrydów trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, ale warto, absolutnie przytłaczające. Nigdy nie widziałem czegoś tak pięknego, te delikatne sztukaterie, ogrody, ciek wodny, fontanny cyprysowe, pachnące róże, widok na Grenadę, niepowtarzalny.

Przewodniczka bez zastrzeżeń. Oczywiście 3 godziny wymogło szybkie tempo zwiedzania, ale na szczęście po zakończeniu można zostać na terenie Alhambry aż do zamknięcia.

Doskonała obsługa, mieliśmy okazję poznać Alhambrę punktualnie i bardzo dobrą pomocą ze strony pracowników Alhambry. Dziękuję! wysoce polecany...

Musisz być w Pałacu Nasrydów na czas. Przy każdym wejściu potrzebny jest bilet wstępu i dokument tożsamości.

Doskonały! Wysoce polecany! Przewodnik audio na iPhone'a z aparatami słuchowymi idealny.