Pałac wersalski

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 największych atrakcji pałacu wersalskiego

Trudno się dziwić, że pałac wersalski przyciąga ponad 10 milionów turystów rocznie – to bez dwóch zdań jedno z najbardziej majestatycznych miejsc na świecie. Warto zwiedzić każdy z jego zakamarków, ale jeśli masz mało czasu, zapoznaj się z naszą listą.

 • Galeria Zwierciadlana

  1. Galeria Zwierciadlana

  To najbardziej olśniewające miejsce pałacu; każde z jego 17 okien przyozdabia 21 luster. To sprawia, że Galeria jest wspaniałą sceną dla spektaklu światła, które odbija się w sumie od 357 zwierciadeł.

 • Kaplica królewska

  2. Kaplica królewska

  Co prawda to tylko jedna z pięciu znajdujących się w pałacu kaplic, ale ten kunsztowny cud architektury wprost zapiera dech w piersiach! To właśnie tu Maria Antonina wzięła ślub z Ludwikiem XVI.

 • Apartamenty króla

  3. Apartamenty króla

  Te przepięknie udekorowane apartamenty wprawią każdego w niemy zachwyt. Tak się urządza wnętrza po królewsku!

 • Sala zegarowa

  4. Sala zegarowa

  Znajdujący się w tym pomieszczeniu zegar to istny cud techniki; służy nie tylko do pokazywania godziny, daty i faz księżyca. Ma również wbudowany działający model Układu Słonecznego!

 • Ogrody

  5. Ogrody

  Dzięki swoim przepięknym trawnikom, układającym się we wzory geometryczne kwietnikom, rzędom posągów i wspaniałym zbiornikom wodnym, wersalskie ogrody stanowią poważną konkurencję dla pałacowego wnętrza!

Zaplanuj pobyt

 • Unikaj poniedziałków

  Planując wycieczkę pamiętaj, że w poniedziałki pałac jest nieczynny. W pozostałe dni zwiedzać go można od 9.00 do 17.30; od kwietnia do października godziny otwarcia są przedłużone do 18.30.

 • Bądź na miejscu wcześnie

  Ogrom pałacu i ilość rzeczy, które można tu zobaczyć, przytłoczą niejednego zwiedzającego. Nawet jeśli ograniczysz swoją wycieczkę do miejsc z naszej listy, warto dać sobie na to dużo czasu. A jeśli chcesz zobaczyć wszystko, lepiej przeznacz na to więcej niż jeden dzień.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  W poniedziałki pałac jest nieczynny. Godziny otwarcia zależą od tego, czy odwiedzisz go w sezonie turystycznym (od kwietnia do października), czy poza sezonem (od listopada do marca).
 • Cena
  Najtańsza wycieczka z przewodnikiem kosztuje 32 EUR; ceny zależą od tego, co chcesz zobaczyć.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie, ale dostępne są audioprzewodniki.
 • Jak tam dotrzeć?
  Pałac leży godzinę drogi od Paryża. Możesz dojechać autokarem (Versailles Express; odjeżdża dwa razy dziennie spod wieży Eiffla) albo pociągiem (SCNF, stacja Montparnasse albo Saint-Lazare).
 • Dodatkowe wskazówki

  • Pamiętaj, żeby przed przyjazdem przeczytać informacje na temat biletów i rozkładów jazdy pociągów.

  • Wewnątrz pałacu obowiązuje zakaz korzystania z lamp błyskowych.

Pałac wersalski: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac wersalski? Kliknij tutaj.

Pałac wersalski: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 14 366 opinii

Miła wizyta, bez czekania, nie jest łatwo znaleźć numer do audioprzewodnika, ponieważ numer jest czasami na środku pokoju, który chcesz odwiedzić. W tym okresie bardzo przyjemnie było przechodzić przez Salę Lustrzaną bez zbyt wielu ludzi!

Pałac jest imponujący. Chociaż na mnie zrobił większe wrażenie z zewnątrz niż w środku. Ogrody to cos wspaniałego. Można tam spędzić cały dzien.

dzięki rezerwacji ominąłem kolejki. Wersal robi wrażenie, ale polecam też ogrody, można w nich miło spędzić kilka godzin.

Super! Polecam skorzystać z możliwości wcześniejszego zakupu biletów wstępu do atrakcji przez GetYourGuide

Wszystko w porządku, dobra cena, naprawdę warto zobaczyć