Dodaj daty

Pałac w Wilanowie

Pałac w Wilanowie

Pałac w Wilanowie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa Prywatna wycieczka po pałacu i ogrodzie w Wilanowie

1. Warszawa Prywatna wycieczka po pałacu i ogrodzie w Wilanowie

Odkryj Pałac w Wilanowie, jeden z najpiękniejszych zabytków architektury Warszawy zwany „Małym Wersalem”. Pałac w Wilanowie przetrwał czasy rozbiorów i obu wojen światowych, zachowując autentyczny charakter historyczny. Pałac powstał jako letnia rezydencja królewska króla Jana III Sobieskiego. Typowy barokowy pałac wyróżnia się oryginalną architekturą, mieszanką sztuki europejskiej z tradycyjnymi polskimi technikami budowlanymi i jest jednym z najważniejszych zabytków polskiej kultury. Podczas tej wycieczki koniecznie zobacz bogato zdobione wnętrza pałacowe i nie zapomnij zwiedzić pięknych ogrodów w stylu francuskim i parku krajobrazowego. Nie przegap tej wyjątkowej wycieczki po historii architektury Polski!

Warszawa: prywatna wycieczka helikopterem

2. Warszawa: prywatna wycieczka helikopterem

Zobacz pomnik Chopina, Belweder oraz Pałac Kultury i Nauki z lotu ptaka. Odkryj historyczne zabytki Warszawy podczas prywatnego lotu helikopterem. Odbierz z hotelu na samym początku podróży i udaj się prosto do Konstancina-Jeziornej. Trasa lotu prowadzi wzdłuż Wisły, dzięki czemu będziesz miał doskonały widok na Pałac w Wilanowie, Stadion Narodowy, Most Świętokrzyski oraz Pałac Kultury i Nauki. Poznaj historię Warszawy podczas 30-minutowej przejażdżki z przewodnikiem. Miej szansę rzucić okiem na historyczne zabytki Warszawy, takie jak Pałac Kultury i Nauki oraz Trakt Królewski. Po wylądowaniu powitaj kieliszkiem wina musującego i transferem z powrotem do miejsca zakwaterowania w hotelu.

Najlepsze w Warszawie: całodniowa wycieczka prywatna

3. Najlepsze w Warszawie: całodniowa wycieczka prywatna

Ta całodniowa wycieczka samochodowa łączy w sobie komfort i efektywność prywatnego kierowcy z wiedzą i osobistym podejściem prywatnego przewodnika. Zobacz historyczne, kulturowe i architektoniczne atrakcje Warszawy. Odkryj to, co miasto ma do zaoferowania! Ta trzygodzinna wycieczka to najprostszy sposób na zwiedzenie warszawskiej Starówki. Wycieczka rozpoczyna się od odbioru z miejsca zakwaterowania czystym, klimatyzowanym pojazdem. Najpierw zobaczysz zabytki znajdujące się wzdłuż zabytkowej Drogi Królewskiej, spacerując od Pałacu Prezydenckiego, przez kościół św. Anny, aż do Zamku Królewskiego. Zobaczysz też tętniący życiem Rynek z kolorowymi kamienicami oraz popularnymi restauracjami i pubami. Prywatny przewodnik zabierze Cię w podróż przez historię miasta, opowiadając o średniowiecznych królach i rycerzach, II wojnie światowej i rozwoju postkomunistycznym. Zobaczysz interesujący Pomnik Bohaterów Getta w dawnej dzielnicy żydowskiej i przejedziesz przez Nowe Miasto. Ostatnim przystankiem będą urokliwe Łazienki Królewskie, gdzie zobaczysz piękny Pałac na Wyspie. Po zakończeniu wycieczki wrócisz do miejsca zakwaterowania. 6-godzinna wycieczka obejmuje bilety wstępu bez kolejki do Pałacu Kultury i Nauki. Jest to jeden z najwyższych i najbardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie. Został on zbudowany w latach 50. w unikalnym stylu inspirowanym amerykańskim art deco i architekturą stalinowską. Prywatny przewodnik opowie Ci o historii budynku i zabierze Cię do obserwatorium na 30. piętrze, skąd roztaczają się niesamowite widoki na miasto. Wybierz 8-godzinną wycieczkę, aby zwiedzić także Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, korzystając z wstępu bez kolejki. Pałac w Wilanowie jest jednym z najwspanialszych zabytków architektury w Polsce. Znajduje się w nim Muzeum Sztuk Pięknych, luksusowe Apartamenty Królewskie, Biała Sala i barokowy ogród. Odwiedzając to miejsce, zrozumiesz, dlaczego Warszawa była kiedyś nazywana Paryżem Wschodu!

Warszawa: Prywatna wycieczka bez kolejki do Pałacu i Ogrodów w Wilanowie

4. Warszawa: Prywatna wycieczka bez kolejki do Pałacu i Ogrodów w Wilanowie

Odkryj historię Pałacu w Wilanowie podczas ekskluzywnej wycieczki po Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zwiedź luksusowe reprezentacyjne komnaty i komnaty i posłuchaj fascynujących opowieści o życiu jednego z największych monarchów Polski, króla Jana III Sobieskiego. Zanurz się w bogatym dziedzictwie historycznym i kulturowym WIlanowa. Podczas opcji 2-godzinnej zwiedzisz Pałac i Ogrody w Wilanowie z biletami wstępu bez kolejki, aby uniknąć marnowania czasu w długich kolejkach. XVII-wieczna barokowa rezydencja królewska jest jedną z najpiękniejszych budowli w Polsce, inspirowaną francuskim pałacem w stylu Ludwika XIV. Podziwiaj luksusowe dekoracje i meble, z antycznymi europejskimi obrazami, rzeźbami i dziełami sztuki. Zobacz ozdobną Białą Salę, Apartamenty Króla i Królowej, Gabinet Etruski, Kaplicę i wiele więcej. Obecnie pałac służy jako muzeum poświęcone królowi Janowi III Sobieskiemu, a Twój Prywatny Przewodnik opowie Ci wszystkie ciekawe fakty historyczne i legendy o tym wielkim polskim monarchie. Zwiedzisz także najpiękniejsze okolice pałacu z ogromnym parkiem i eleganckimi ogrodami formalnymi. Zobacz Ogród Barokowy zaprojektowany w regularnym stylu francuskim, Ogród Różany (zwany także Rosarium) szczycący się długą tradycją sadzenia róż, Dziedziniec i Przedpole Pałacu. Wybierz opcję 3-godzinną, aby skorzystać z prywatnego transportu do Pałacu w Wilanowie klimatyzowanym pojazdem. Zadbamy o to, abyś miał bezproblemową podróż z miejsca zakwaterowania w Warszawie. Pod koniec owocnej 2-godzinnej wycieczki po Pałacu zostaniesz odwieziony z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Warszawa: całodniowa prywatna wycieczka po mieście luksusowym samochodem

5. Warszawa: całodniowa prywatna wycieczka po mieście luksusowym samochodem

Odbierz z miejsca zakwaterowania w Warszawie i wyrusz na ekscytujące przeżycie. Podróżuj luksusowym mercedesem z dedykowanym kierowcą. Ciesz się wspaniałymi ośmioma godzinami z prywatnym przewodnikiem po mieście, odwiedzając miejsca niedostępne pieszo. Twój przewodnik utworzy Twoją trasę na podstawie Twoich próśb; niektóre przykładowe elementy planu podróży są następujące: • Przejazd Traktem Królewskim wzdłuż najbardziej reprezentacyjnej arterii Warszawy • Łazienki Królewskie do zwiedzania unikalnego europejskiego parku z pomnikiem Fryderyka Chopina • Praga, aby zobaczyć tajemnicze kamienice przy ul. Ząbkowskiej i Targowej, Katedrę Floriańską i Stadion Narodowy • Dawne getto żydowskie na Umschlagplatz, Pomnik Bohaterów Getta, Grób Nieznanego Żołnierza, Teatr Wielki, Pomnik Ofiar Katynia • Warszawskie Stare Miasto z Kolumną Zygmunta, Zamkiem Królewskim, Warszawską Syrenką, kolorowymi fasadami kamienic i Katedrą św. Jana Oprócz całodniowej wycieczki możesz skorzystać z wliczonego wstępu do dwóch muzeów z następujących czterech: • Zamek Królewski w Warszawie to rezydencja zamkowa, która przez wieki służyła jako oficjalna rezydencja polskich monarchów. Znajduje się na Placu Zamkowym, przy wejściu na warszawską Starówkę. Od XVI wieku aż do rozbiorów mieściły się tu gabinety osobiste króla i administracyjne dworu królewskiego. • Pałac Kultury i Nauki to jeden z najwyższych budynków w Warszawie. Z całkowitą wysokością 237 metrów (778 stóp) jest najwyższym budynkiem w Polsce, piątym co do wysokości budynkiem w Unii Europejskiej (łącznie z iglicą) i jednym z najwyższych na kontynencie europejskim. Zbudowany w 1955 roku, mieści różne instytucje publiczne i kulturalne, takie jak kina, teatry, biblioteki, kluby sportowe, wydziały uczelni i władze Polskiej Akademii Nauk. • Muzeum Powstania Warszawskiego na warszawskiej Woli poświęcone jest Powstaniu Warszawskiemu 1944 r. Instytucja muzeum powstała w 1983 r., ale przez wiele lat nie prowadzono żadnych prac budowlanych. Został otwarty 31 lipca 2004 roku, w 60. rocznicę powstania. • Muzeum „Życie w komunizmie” przypomina kapsułę czasu komunistycznej Polski. Ma dać młodszym pokoleniom poczucie, jak wyglądało życie ich starszych w PRL-u. Wiele materiałów zostało przekazanych przez członków społeczeństwa, a kolekcja wciąż rośnie w miarę napływu kolejnych darowizn.

Pałac w Wilanowie: 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem i biletami wstępu

6. Pałac w Wilanowie: 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem i biletami wstępu

Poznaj Pałac w Wilanowie i jego malownicze okolice podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed neorenesansowym kościołem Dzwonnicy św . Anny. Jej urokliwe dzwonnice i biała fasada stanowią piękne wejście do reszty kompleksu. Wejdź na teren pałacu i zobacz jego wspaniałą XVII-wieczną architekturę zaprojektowaną przez Augustino Locciego i Giuisepe Bellottiego - dwóch znanych architektów tamtych czasów. Odwiedź Bibliotekę Królewską, Sypialnię Królowej i kaplicę pałacową. Poznaj historię Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jej podbojów militarnych pod rządami króla Jana III Sobieskiego. Zobaczysz także modyfikacje, jakie pałac przeszedł pod rządami kolejnych właścicieli. Zakończ wycieczkę malowniczym spacerem po parkach i ogrodach otaczających pałac i podziwiaj urokliwe widoki na Jezioro Wilanowskie.

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg::

Pałac w Wilanowie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Pałac w Wilanowie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac w Wilanowie? Kliknij tutaj.

Pałac w Wilanowie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9
(26 recenzji)

Bardzo pomocny i kompetentny przewodnik, mówił doskonale po włosku. Zwiedziliśmy główne zabytki, a on objaśnił nam historię i ciekawostki z nią związane.

Moja cała 5 osobowa rodzina była bardzo zadowolona