Dodaj daty

Pałac w Wilanowie

Pałac w Wilanowie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Najlepsze w Warszawie: całodniowa wycieczka prywatna

1. Najlepsze w Warszawie: całodniowa wycieczka prywatna

Ta całodniowa wycieczka samochodowa łączy w sobie komfort i efektywność prywatnego kierowcy z wiedzą i osobistym podejściem prywatnego przewodnika. Zobacz historyczne, kulturowe i architektoniczne atrakcje Warszawy. Odkryj to, co miasto ma do zaoferowania! Ta trzygodzinna wycieczka to najprostszy sposób na zwiedzenie warszawskiej Starówki. Wycieczka rozpoczyna się od odbioru z miejsca zakwaterowania czystym, klimatyzowanym pojazdem. Najpierw zobaczysz zabytki znajdujące się wzdłuż zabytkowej Drogi Królewskiej, spacerując od Pałacu Prezydenckiego, przez kościół św. Anny, aż do Zamku Królewskiego. Zobaczysz też tętniący życiem Rynek z kolorowymi kamienicami oraz popularnymi restauracjami i pubami. Prywatny przewodnik zabierze Cię w podróż przez historię miasta, opowiadając o średniowiecznych królach i rycerzach, II wojnie światowej i rozwoju postkomunistycznym. Zobaczysz interesujący Pomnik Bohaterów Getta w dawnej dzielnicy żydowskiej i przejedziesz przez Nowe Miasto. Ostatnim przystankiem będą urokliwe Łazienki Królewskie, gdzie zobaczysz piękny Pałac na Wyspie. Po zakończeniu wycieczki wrócisz do miejsca zakwaterowania. 6-godzinna wycieczka obejmuje bilety wstępu bez kolejki do Pałacu Kultury i Nauki. Jest to jeden z najwyższych i najbardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie. Został on zbudowany w latach 50. w unikalnym stylu inspirowanym amerykańskim art deco i architekturą stalinowską. Prywatny przewodnik opowie Ci o historii budynku i zabierze Cię do obserwatorium na 30. piętrze, skąd roztaczają się niesamowite widoki na miasto. Wybierz 8-godzinną wycieczkę, aby zwiedzić także Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, korzystając z wstępu bez kolejki. Pałac w Wilanowie jest jednym z najwspanialszych zabytków architektury w Polsce. Znajduje się w nim Muzeum Sztuk Pięknych, luksusowe Apartamenty Królewskie, Biała Sala i barokowy ogród. Odwiedzając to miejsce, zrozumiesz, dlaczego Warszawa była kiedyś nazywana Paryżem Wschodu!

Łazienki Królewskie i Muzeum Pałacu w Wilanowie

2. Łazienki Królewskie i Muzeum Pałacu w Wilanowie

Ta wycieczka obejmuje zwiedzanie dwóch miejsc: Łazienek Królewskim i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Możesz wybrać rodzaj wycieczki: prywatną w swojej grupie lub ogólnodostępną w małej grupie.  • Łazienki Królewskie zajmują powierzchnię prawie 80 hektarów. Na miejscu zobaczysz wiele wspaniałych atrakcji, w tym pałac na Wyspie, amfiteatr, oranżerię, pomnik Chopina oraz pałac Myślewicki. • Początki pałacu królewskiego w Wilanowie sięgają 1677 roku, jednak dopiero po pewnym czasie stał się on imponującą willą otoczoną wspaniałymi ogrodami. Dziś pałac jest uważany za dzieło sztuki. Na jego terenie znajdują się piękne ogrody, budynki, pomniki i liczne dzieła sztuki.

Pałac w Wilanowie – wycieczka w małej grupie

3. Pałac w Wilanowie – wycieczka w małej grupie

Ta wycieczka jest skierowana do klientów, którzy chcą odkryć Warszawę w małej grupie. Niecałe 10 km od centrum Warszawy znajduje się wspaniały pałac króla Jana III Sobieskiego. Początki pałacu sięgają 1677 roku. Poprzez późniejsze przebudowy, zarządzone przez kolejnych właścicieli, rozrósł się on we wspaniałą rezydencję, otoczoną malowniczymi ogrodami. Dziś pałac stanowi dzieło sztuki wraz ze swoimi fantastycznymi ogrodami, rzeźbami w parku oraz wspaniałymi budynkami i pomnikami. W rezydencji zachowały się ślady dawnych mieszkańców, ich zainteresowań i zwyczajów, a także kolekcja sztuki, którą zgromadzili. Muzeum jest miejscem upamiętnienia wydarzeń, które stanowią część historii Warszawy. Podróż do tego wspaniałego miejsca pozwala niemal dotknąć tego, co jest najważniejsze w tradycji i stanowi część wspólnej kultury europejskiej. W pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie zobaczysz Salę Białą, pomnik Jana III Sobieskiego oraz kaplicę. Odwiedzisz również bibliotekę królewską oraz sypialnie króla i królowej. Zwiedź galerię obrazów oraz barokowe ogrody pałacowe. 

Warszawa Prywatna wycieczka po pałacu i ogrodzie w Wilanowie

4. Warszawa Prywatna wycieczka po pałacu i ogrodzie w Wilanowie

Odkryj Pałac w Wilanowie, jeden z najpiękniejszych zabytków architektury Warszawy zwany „Małym Wersalem”. Pałac w Wilanowie przetrwał czasy rozbiorów i obu wojen światowych, zachowując autentyczny charakter historyczny. Pałac powstał jako letnia rezydencja królewska króla Jana III Sobieskiego. Typowy barokowy pałac wyróżnia się oryginalną architekturą, mieszanką sztuki europejskiej z tradycyjnymi polskimi technikami budowlanymi i jest jednym z najważniejszych zabytków polskiej kultury. Podczas tej wycieczki koniecznie zobacz bogato zdobione wnętrza pałacowe i nie zapomnij zwiedzić pięknych ogrodów w stylu francuskim i parku krajobrazowego. Nie przegap tej wyjątkowej wycieczki po historii architektury Polski!

Warszawa: prywatna wycieczka helikopterem

5. Warszawa: prywatna wycieczka helikopterem

Zobacz pomnik Chopina, Belweder oraz Pałac Kultury i Nauki z lotu ptaka. Odkryj historyczne zabytki Warszawy podczas prywatnego lotu helikopterem. Odbierz z hotelu na samym początku podróży i udaj się prosto do Konstancina-Jeziornej. Trasa lotu prowadzi wzdłuż Wisły, dzięki czemu będziesz miał doskonały widok na Pałac w Wilanowie, Stadion Narodowy, Most Świętokrzyski oraz Pałac Kultury i Nauki. Poznaj historię Warszawy podczas 30-minutowej przejażdżki z przewodnikiem. Miej szansę rzucić okiem na historyczne zabytki Warszawy, takie jak Pałac Kultury i Nauki oraz Trakt Królewski. Po wylądowaniu powitaj kieliszkiem wina musującego i transferem z powrotem do miejsca zakwaterowania w hotelu.

Warszawa: Stare Miasto, Zamek Królewski i pałac w Wilanowie

6. Warszawa: Stare Miasto, Zamek Królewski i pałac w Wilanowie

Zwiedzaj Warszawę w małej grupie i uniknij podróżowania wielkimi autokarami wycieczkowymi oraz zatłoczonymi środkami transportu miejskiego. Skorzystaj z usługi transportu bezpośredniego („od drzwi do drzwi”) z przyjaznym anglojęzycznym kierowcą i sięgnij po audioprzewodniki dostępne w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, włoskim oraz hiszpańskim. Pomogą Ci one zaznajomić się z głównymi atrakcjami miasta.  Najpierw udaj się na Starówkę, której centralną część stanowi Rynek Starego Miasta, otoczony charakterystycznymi kamienicami. Podziwiaj Warszawską Syrenkę, fontannę z pomnikiem syreny w centrum miasta nad Wisłą. Jest to jeden z symboli polskiej stolicy. Zwiedź wnętrza Zamku Królewskiego, jednego z najsłynniejszych i najbardziej znaczących zabytków Warszawy. Podczas zwiedzania Placu Zamkowego podziwiaj Kolumnę Zygmunta, która jest znana jako pierwszy w historii nowożytnej świecki pomnik w formie kolumny. Udaj się na plac marszałka Józefa Piłsudskiego i zobacz Grób Nieznanego Żołnierza. Przemierzaj Trakt Królewski, czyli jedną z najbardziej reprezentacyjnych tras miasta łączącą dawne rezydencje królewskie, Zamek Królewski i pałac w Wilanowie. Podziwiaj mijane po drodze urokliwe kafejki, restauracje i galerie sztuki.  Kontynuuj podróż w kameralnym gronie. Wsiądź z powrotem do prywatnego vana i udaj się na zwiedzanie wspaniałego pałacu króla Jana III Sobieskiego. Jego początki sięgają 1677 roku. Poprzez późniejsze przebudowy, zarządzane przez kolejnych właścicieli, stał się on wspaniałą rezydencją, otoczoną malowniczymi ogrodami. Odkryj historię pałacu i ślady jego dawnych mieszkańców, począwszy od ich zainteresowań i zwyczajów do zgromadzonych przez nich wspaniałych zbiorów dzieł sztuki. Dowiedz się więcej o historii Warszawy i jej znaczenia w szerszym kontekście europejskim. Zwiedź wnętrza pałacu i podziwiaj jego liczne atrakcje, w tym Białą Salę, pomnik konny króla Jana III Sobieskiego, kaplicę,  Bibliotekę,  Sypialnię Króla, Wielką Sień,   Sypialnię Królowej,  Gabinet Etruski,  muzeum oraz ogrody barokowe.

Warszawa: Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie bez kolejki

7. Warszawa: Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie bez kolejki

Pałac królewski w Wilanowie został wzniesiony pod koniec XVII wieku na zlecenie króla Jana III. Tę barokową budowlę otaczają malownicze ogrody, które w okresie letnim mienią się pięknymi barwami. Na przestrzeni wieków na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Wilanowie odbywały się liczne wydarzenia kulturalne.  Wraz z prywatnym przewodnikiem podziwiaj oryginalną architekturę pałacu i zwiedź unikalne wnętrza tamtejszych komnat. Zobacz bogato zdobione pomieszczenia, takie jak Sala Biała, apartamenty króla Jana III, Gabinet Holenderski oraz wiele innych miejsc wypełnionych zabytkowymi obrazami. Podziwiaj także niezwykle piękne ogrody otaczające pałac. Zobacz m.in. Ogród barokowy, Ogród Różany, Dziedziniec oraz Przedpole.

Warszawa: całodniowa prywatna wycieczka po mieście luksusowym samochodem

8. Warszawa: całodniowa prywatna wycieczka po mieście luksusowym samochodem

Odbierz z miejsca zakwaterowania w Warszawie i wyrusz na ekscytujące przeżycie. Podróżuj luksusowym mercedesem z dedykowanym kierowcą. Ciesz się wspaniałymi ośmioma godzinami z prywatnym przewodnikiem po mieście, odwiedzając miejsca niedostępne pieszo. Twój przewodnik utworzy Twoją trasę na podstawie Twoich próśb; niektóre przykładowe elementy planu podróży są następujące: • Przejazd Traktem Królewskim wzdłuż najbardziej reprezentacyjnej arterii Warszawy • Łazienki Królewskie do zwiedzania unikalnego europejskiego parku z pomnikiem Fryderyka Chopina • Praga, aby zobaczyć tajemnicze kamienice przy ul. Ząbkowskiej i Targowej, Katedrę Floriańską i Stadion Narodowy • Dawne getto żydowskie na Umschlagplatz, Pomnik Bohaterów Getta, Grób Nieznanego Żołnierza, Teatr Wielki, Pomnik Ofiar Katynia • Warszawskie Stare Miasto z Kolumną Zygmunta, Zamkiem Królewskim, Warszawską Syrenką, kolorowymi fasadami kamienic i Katedrą św. Jana Oprócz całodniowej wycieczki możesz skorzystać z wliczonego wstępu do dwóch muzeów z następujących czterech: • Zamek Królewski w Warszawie to rezydencja zamkowa, która przez wieki służyła jako oficjalna rezydencja polskich monarchów. Znajduje się na Placu Zamkowym, przy wejściu na warszawską Starówkę. Od XVI wieku aż do rozbiorów mieściły się tu gabinety osobiste króla i administracyjne dworu królewskiego. • Pałac Kultury i Nauki to jeden z najwyższych budynków w Warszawie. Z całkowitą wysokością 237 metrów (778 stóp) jest najwyższym budynkiem w Polsce, piątym co do wysokości budynkiem w Unii Europejskiej (łącznie z iglicą) i jednym z najwyższych na kontynencie europejskim. Zbudowany w 1955 roku, mieści różne instytucje publiczne i kulturalne, takie jak kina, teatry, biblioteki, kluby sportowe, wydziały uczelni i władze Polskiej Akademii Nauk. • Muzeum Powstania Warszawskiego na warszawskiej Woli poświęcone jest Powstaniu Warszawskiemu 1944 r. Instytucja muzeum powstała w 1983 r., ale przez wiele lat nie prowadzono żadnych prac budowlanych. Został otwarty 31 lipca 2004 roku, w 60. rocznicę powstania. • Muzeum „Życie w komunizmie” przypomina kapsułę czasu komunistycznej Polski. Ma dać młodszym pokoleniom poczucie, jak wyglądało życie ich starszych w PRL-u. Wiele materiałów zostało przekazanych przez członków społeczeństwa, a kolekcja wciąż rośnie w miarę napływu kolejnych darowizn.

Gdańsk: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Warszawie z transportem

9. Gdańsk: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Warszawie z transportem

Polska ma wiele do zaoferowania, każde miasto jest inne i ma ciekawe zabytki. Chcemy dać Ci szansę odkrywania jak najwięcej. Ruszaj w drogę, zwiedzaj Warszawę i ciesz się czymś więcej, niż mógłbyś się spodziewać - wygodnym transportem, prywatnym przewodnikiem, wspaniałą lekcją historii i kultury oraz transferami samochodowymi między zabytkami w Warszawie. Istnieją dwie możliwości dostosowania preferencji dotyczących podróży. Gdańsk jest dobrze skomunikowany z Warszawą pociągami. Usiądź w wygodnym pociągu ze znajomymi lub rodziną i zostań odebrany samochodem przez lokalnego przewodnika po Warszawie. Poprowadzi Cię przez Nowe Miasto, gdzie zobaczysz Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki i Ogród Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza. Powoli zmieniaj klimat miasta, aby dotrzeć do fantastycznego Starego Miasta. Zobaczysz tam wspaniały Zamek Królewski! Poznaj fascynującą historię polskich królów. Spaceruj po dużym Rynku i zobacz warszawski Barbakan i Pomnik Powstania Warszawskiego. Odkryj wszystkie ukryte skarby! W Warszawie oprócz nowoczesnego budynku i tętniącej życiem atmosfery zobaczysz również bardzo relaksujące miejsce. Park Wilanowski to kompleks pałacowo-kolorowych ogrodów. Poznaj wyjątkowe wnętrza oraz bogato zdobione i zdobione pomieszczenia, takie jak Sala Biała, Apartamenty Króla Jana III Sobieskiego. W końcu przewodnik zawiezie Cię na dworzec kolejowy na pociąg z powrotem do Gdańska. Dla osób preferujących podróż samochodem oferujemy anglojęzycznego kierowcę na trasie, a Twój przewodnik dołączy do Ciebie w Warszawie, aby pokazać Ci najlepsze atrakcje Warszawy.

Prywatna wycieczka po Warszawie z Krakowa z transportem i przewodnikiem

10. Prywatna wycieczka po Warszawie z Krakowa z transportem i przewodnikiem

Polska ma wiele do zaoferowania, każde miasto jest inne i ma ciekawe zabytki. Chcemy dać Ci szansę odkrywania jak najwięcej. Ruszaj w drogę, zwiedzaj Warszawę i ciesz się czymś więcej niż mógłbyś się spodziewać - wygodnym transportem, prywatnym przewodnikiem, wspaniałą lekcją historii i transferami samochodowymi między zabytkami w Warszawie. Istnieją dwie możliwości dostosowania preferencji dotyczących podróży. Kraków jest dobrze skomunikowany z Warszawą pociągami. Usiądź w wygodnym pociągu ze znajomymi lub rodziną i zostań powitany przez lokalnego warszawskiego przewodnika. Poprowadzi cię przez Nowe Miasto, gdzie zobaczysz Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki i Ogród Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza. Powoli zmieniaj klimat miasta, aby dotrzeć do fantastycznego Starego Miasta. Zobaczysz tam wspaniały Zamek Królewski! Poznaj fascynującą historię polskich królów. Spaceruj po dużym Rynku i zobacz warszawski Barbakan i Pomnik Powstania Warszawskiego. Odkryj wszystkie ukryte skarby! W Warszawie oprócz nowoczesnych budynków i tętniącej życiem atmosfery zobaczysz miejską przyrodę. Park Wilanowski to rozległy teren zielony z zabytkowym pałacem króla Jana III Sobieskiego, kolorowymi ogrodami i pomnikami. To jedno z najpopularniejszych miejsc na relaksujący spacer z dala od tłumów. Dla Twojej wygody zapewniamy bilety wstępu bez kolejki. W końcu przewodnik zaprowadzi Cię na dworzec kolejowy, skąd odjedzie pociąg z powrotem do Krakowa. Dla osób preferujących podróż samochodem oferujemy anglojęzycznego kierowcę na trasie, a Twój przewodnik dołączy do Ciebie w Warszawie, aby w komfortowy sposób pokazać Ci najlepsze atrakcje Warszawy.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg:

Pałac w Wilanowie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac w Wilanowie? Kliknij tutaj.