Dodaj daty

Pałac Schönbrunn

Przespaceruj się po najpopularniejszej atrakcji Austrii i poznaj historię dawnego cesarstwa.

Pałac Schönbrunn – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: wycieczka autobusem hop-on hop-off

1. Wiedeń: wycieczka autobusem hop-on hop-off

Wsiądź do autobusu i zwiedzaj Wiedeń wedle własnego planu. Skorzystaj z biletu na wycieczkę autobusową z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach, aby podziwiać wszystkie zabytki w swoim tempie. Możesz też po prostu przejechać przez miasto, słuchając po drodze ciekawych informacji. Wybieraj spośród 3 tras – każda z nich zabierze Cię do innej części Wiednia. Zobacz Operę Wiedeńską, Muzeum Historii Sztuki, Heldenplatz (plac Bohaterów), budynek parlamentu, budynek teatru Burgtheater i zachwycający hotel Hilton. Możesz też pojechać do pałacu Schönbrunn i Belwederu, a następnie do muzeum KunstHausWien lub kompleksu UNO-City – wybór należy do Ciebie! W ramach tej wycieczki autobusowej możesz poruszać się po 3 różnych trasach, a ponadto dowolnie je łączyć: Trasa czerwona Podziwiaj zabytki wzdłuż Ringstraße, w tym Operę Wiedeńską, rezydencję cesarską Hofburg oraz budynki parlamentu i teatru Burgtheater. Przystanki: Opera Wiedeńska – Muzeum Historii Sztuki/plac Bohaterów – budynek teatru Burgtheater/ratusz – Uniwersytet Wiedeński – Muzeum Zygmunta Freuda – kościół Wotywny – Vienna Airport Lines – DDSG City Cruises – Muzeum Sztuki Stosowanej – park miejski – pomnik Johanna Straussa – Opera Wiedeńska Autobusy kursują co 60 minut. Od poniedziałku do niedzieli, 9.30–16.30. Trasa żółta Odwiedź słynny pałac Schönbrunn, plac Schwarzenbergplatz i Belweder. Przystanki: Opera Wiedeńska – pałac Schönbrunn – główny dworzec kolejowy – Belweder – Dolny Belweder – Opera Wiedeńska Autobusy kursują co 60 minut. Od poniedziałku do niedzieli, 10.00–16.30. Przejazd z Opery Wiedeńskiej do pałacu Schönbrunn zajmuje około 25 minut. Trasa niebieska Odwiedź słynny Prater, gdzie można zaznajomić się z arcydziełami Muzeum Sztuki Stosowanej, Muzeum Sztuk Pięknych czy nawet muzeum KunstHausWien. W parku miejskim możesz także poznać największego austriackiego kompozytora – Johanna Straussa. Przystanki: Opera Wiedeńska – budynek teatru Burgtheater/ratusz – plac Schwedenplatz – muzeum KunstHausWien – park Prater/ogromny diabelski młyn – wieża Donauturm – tereny Alte Donau – kompleks UNO-City – dworzec kolejowy – Muzeum Zbrodni – DDSG City Cruises – Muzeum Sztuki Stosowanej – park miejski – pomnik Johanna Straussa – Opera Wiedeńska Autobusy kursują co 90 minut. Od poniedziałku do niedzieli, 10.30–14.45. Twój bilet zawiera też samodzielną wycieczkę pieszą z aplikacją, z pomocą której dowiesz się więcej o muzycznym dziedzictwie miasta. Przemierzaj miasto w swoim tempie i poznaj najważniejsze sale koncertowe Wiednia. Zobacz Operę Wiedeńską, pomnik Beethovena, Wiedeńską Salę Koncertową, Dom Muzyki oraz Muzeum Beethovena. Odbierz słuchawki oraz mapę z punku organizatora atrakcji i postępuj zgodnie z instrukcjami w aplikacji QuietVox, aby rozpocząć zwiedzanie. Skanuj kody QR przy każdej atrakcji, aby poznać związane z nimi ciekawostki.

Pałac i ogrody Schönbrunn z przewodnikiem i bez kolejki

2. Pałac i ogrody Schönbrunn z przewodnikiem i bez kolejki

Odwiedź pałac i ogrody Schönbrunn, korzystając z szybkiego wstępu do wnętrza tego wiedeńskiego klejnotu podczas wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje bilety wstępu bez kolejki. Podążaj za licencjonowanym przewodnikiem po pełnych przepychu wnętrzach, poznaj historię rodziny Habsburgów i zwiedź ozdobne ogrody pałacowe. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed pałacem i wysłuchaj pouczającego wprowadzenia na temat historii tego królewskiego kompleksu. Otrzymaj nowoczesne urządzenie audio, dzięki któremu zawsze będziesz wyraźnie słyszeć komentarz przewodnika. Skorzystaj z biletów wstępu priorytetowego i wejdź do pałacu bez zbędnego czekania. Zachwyć się wspaniałym wejściem i rozpocznij spacer z przewodnikiem po 22 salach słynnego austriackiego pałacu. Odwiedź 40-metrową Wielką Galerię i Salę Ceremonialną oraz przespaceruj się po wystawnych salach i zajrzyj do prywatnych komnat, aby przekonać się, jak żyła dynastia Habsburgów. Posłuchaj ciekawych opowieści o dawnych królach, które z typowym wiedeńskim humorem opowie Ci Twój sympatyczny przewodnik. Poznaj nie tylko fascynującą historię rodziny królewskiej Habsburgów i słynnej cesarzowej Sissi, ale także dowiedz się, jak pałac zmieniał się w czasach współczesnych i gdzie mieszkają obecnie potomkowie królów. Po zakończeniu zwiedzania możesz we własnym tempie przejść się po ogrodach i zobaczyć glorietę na szczycie wzgórza, z którego rozciąga się widok na wiedeńskie lasy.

Wiedeń: Zwiedzanie pałacu i ogrodów Schonbrunn bez kolejki

3. Wiedeń: Zwiedzanie pałacu i ogrodów Schonbrunn bez kolejki

Zdobądź ekskluzywny dostęp do 24 cesarskich sal pałacu Schonbrunn i słuchaj wnikliwych komentarzy podczas zwiedzania. Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po pałacu i jego bajecznych ogrodach z biletami bez kolejki i dowiedz się wszystkiego o tym kultowym zabytku Wiednia. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i skorzystaj z wcześniej zarezerwowanych biletów czasowych, aby wejść prosto do pałacu i rozpocząć podróż po 24 pokojach. Ciesz się specjalnym dostępem do takich obszarów jak piękna Sala Latarniowa i Sala Myśliwska, których zwiedzający indywidualni nie mogą zobaczyć. Pozwól swojemu przewodnikowi wskazać imponujące dzieła sztuki, skomplikowaną architekturę i ozdobne meble zdobiące każdy pokój. Poznaj ciekawe fakty na temat wystawnego życia dworskiego dynastii Habsburgów, w tym Sisi i Marii Teresy. Po opuszczeniu wnętrz pałacowych udaj się do rozległych ogrodów, w których znajdują się liczne posągi, fontanny i inne elementy architektoniczne, takie jak rzymskie ruiny i Glorieta.

Karnet Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

4. Karnet Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

Karnet Vienna PASS jest kluczem do niezapomnianych przeżyć w Wiedniu. Dzięki niemu uzyskasz wstęp do głównych atrakcji turystycznych w Wiedniu – pałacu Schönbrunn, Zoo Schönbrunn, Diabelskiego Młyna, Hiszpańskiej Dworskiej Szkoły Jazdy, Muzeum Albertina i wielu innych. Karnet oferuje także nielimitowane przejazdy autobusami turystycznymi hop-on hop-off. Korzystaj z Vienna PASS i zaplanuj własny harmonogram zwiedzania. Razem z karnetem dostaniesz przewodnik książkowy, zawierający porady i szczegółowe informacje na temat miasta. Karnet Vienna PASS można kupić na 1, 2, 3 lub 6 następujących po sobie dni. Dzieci poniżej 6. roku życia mogą wejść za darmo do wszystkich miejsc z listy w towarzystwie osoby dorosłej z ważnym karnetem. Atrakcje: • Pałac Schönbrunn (z labiryntem, glorietą i innymi atrakcjami) • Zoo Schönbrunn • Diabelski młyn (Wiener Riesenrad) • Muzeum Historii Sztuki • Galeria Sztuki i Muzeum Albertina • Muzeum Historii Naturalnej • Donauturm • Muzeum Leopoldów • Skarbiec cesarski • Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy • Pałac Hofburg • Kolekcja mebli cesarskich • Muzeum Technologii • Bank Austria Kunstforum • Muzeum Sztuki Współczesnej (MUMOK)• Opera Wiedeńska – zwiedzanie z przewodnikiem • Muzeum Historii Wojskowości • Madame Tussauds • Górny Belweder • Dolny Belweder • 21er Haus – muzeum sztuki współczesnej • Pałac Zimowy • Grobowiec cesarski • Opactwo w Klosterneuburgu • Zamek Liechtenstein •Muzeum Beethovena • Vienna Ring Tram • oraz ponad 30 innych miejsc Nielimitowane przejazdy autobusami hop-on hop-off Zwiedzaj miasto autobusami hop-on hop-off • 4 trasy z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach • 50 przystanków (w krótkich odstępach) • Bezpłatna sieć Wi-Fi • Darmowy audioprzewodnik z nagraniami w 16 językach • Kanał dla dzieci w językach angielskim i niemieckim • Wycieczka piesza z aplikacją Wstęp priorytetowy Oszczędź cenny czas, wchodząc bez kolejki do wielu miejsc. Kupując Vienna PASS, otrzymujesz przewodnik książkowy, aplikację i broszurę. Przewodnik książkowy i aplikacja zawierają ważne informacje, porady i oferty specjalne. Broszura z kolei zawiera atrakcyjne zniżki do wykorzystania u naszych partnerów.

Wiedeń: Wycieczka z przewodnikiem po pałacu i ogrodach Schönbrunn

5. Wiedeń: Wycieczka z przewodnikiem po pałacu i ogrodach Schönbrunn

Wybierz się w fascynującą podróż w czasie dzięki tej ekskluzywnej wycieczce z przewodnikiem po pałacu Schönbrunn. Wejdź do prywatnego świata Marii Teresy, otwierając drzwi do jej bogato urządzonych apartamentów. Podziwiaj bogactwo Wielkiej i Małej Galerii, gdzie ozdobne złote ozdoby i zapierające dech w piersiach malowane sufity przenoszą Cię do minionej epoki królewskiej wielkości. Odkryj czarującą Karuzelę Rom i majestatyczną Salę Ceremonii ozdobioną mistrzowskimi obrazami opowiadającymi historie ze wspaniałej historii pałacu. Przemierzając korytarze, zanurzysz się w bogatym gobelinie imperialnej przeszłości Wiednia. Wybierz się na spacer po cesarskim parku i ogrodzie otaczającym pałac. Spaceruj po starannie utrzymanych krajobrazach, gdzie zapach kwitnących kwiatów wypełnia powietrze. Zrelaksuj się w spokoju tej zielonej oazy, niegdyś odwiedzanej przez członków rodziny królewskiej. Ta wycieczka jest obsługiwana w dwóch językach (jednocześnie po niemiecku i angielsku).

Wiedeń: bilet wstępu do pałacu Schönbrunn z lunchem

6. Wiedeń: bilet wstępu do pałacu Schönbrunn z lunchem

Odkryj piękno Pałacu Schönbrunn dzięki naszemu 2-daniowemu lunchowi i pakietowi wycieczki z audioprzewodnikiem. Rozpocznij swoją przygodę od przepysznego 2-daniowego posiłku w Joseph II - Schönbrunn Palace Restaurant, składającego się z tradycyjnego Wiener Schnitzel z wieprzowiny lub wegetariańskiej alternatywy oraz przepysznego strudla jabłkowego. Następnie wybierz się na 50-minutową wycieczkę audio z przewodnikiem po Pałacu Schönbrunn, zaczynając bezpośrednio od restauracji. Ciesz się fascynującą podróżą przez prywatne komnaty pałacu, sale recepcyjne od strony południowej, apartamenty reprezentacyjne i komnaty Marii Teresy. Nie przegap tej okazji, aby zjeść pyszny posiłek i odkryć wspaniały pałac Schönbrunn!

Wiedeń: wycieczka autobusem hop-on hop-off

7. Wiedeń: wycieczka autobusem hop-on hop-off

Skorzystaj z doskonałej okazji do zapoznania się z Wiedniem w ramach tej wycieczki autobusowej Big Bus z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się na pokładzie piętrowego autobusu wycieczkowego z odkrytym dachem. Wysłuchaj ciekawych nagrań audioprzewodnika na temat austriackiej stolicy. Trasy autobusów zostały opracowane tak, by zabrać uczestników w porywającą podróż przez bogatą historię Wiednia. Autobus minie wiele słynnych atrakcji miasta, a Ty będziesz mieć możliwość wyjścia na dowolnych przystankach, by odwiedzić znane zabytki, pałace i muzea. Pełna wycieczka po Wiedniu trwa 1,5 godziny. Wielu uczestników decyduje się przejechać całą pętlę, aby zobaczyć miasto i zdecydować, na których przystankach wysiąść, gdy wsiądą do autobusu po raz drugi. Ostateczna decyzja należy jednak do Ciebie – stwórz własny plan podróży na podstawie swojego harmonogramu i zainteresowań. Autobusy kursują co 30 minut przez cały dzień. Wysiądź przy Domu Muzyki, by zrobić zdjęcia i dowiedzieć się więcej o słynnych kompozytorach, takich jak Beethoven i Mozart. Poznaj rozmaite instrumenty używane w czasach prehistorycznych. Korzystaj z różnych tras, aby odwiedzić rozmaite zakątki Wiednia. Wybierz karnet 24-, 48- albo 72-godzinny. Wszystkie bilety obejmują samodzielną wycieczkę pieszą z opcjonalną wycieczką pieszą z przewodnikiem lub rejsem po Dunaju. Zobacz niektóre z atrakcji „Starego Wiednia”, w tym Operę Wiedeńską, Dzielnicę Muzeów, pałac Hofburg, gmach parlamentu, ratusz i Kanał Dunajski. Opuść centrum miasta i przejedź trasą czerwoną obok parku rozrywki na terenie wiedeńskiego Prateru w kierunku nowoczesnej części Wiednia, podziwiając wspaniałe widoki na góry, kompleks UNO City i wyspę Donauinsel. Trasa niebieska rozpoczyna się w centrum miasta i obejmuje słynne wiedeńskie pałace. Przejedziesz obok pałacu Hofburg, a gdy opuścisz centrum, miniesz pałac Schönbrunn i Belweder. Zobacz podmiejskie dzielnice Wiednia, ekspresjonistyczny budynek Hundertwasserhaus i powstały niedawno nowoczesny dworzec główny (Wien Hauptbahnhof). Bilet Classic zapewnia Ci 24-godzinny dostęp do wycieczki autobusowej hop-on hop-off, dzięki czemu możesz zobaczyć najważniejsze atrakcje Wiednia w 1 dzień. Skorzystaj z samodzielnej wycieczki pieszej z audioprzewodnikiem, by odkryć miasto w swoim tempie. Dzięki 48-godzinnemu biletowi Premium możesz wziąć udział w pieszej wycieczce Inner City Vienna z licencjonowanym przewodnikiem, który oprowadzi Cię po deptaku wiedeńskiego Starego Miasta. Dowiedz się więcej o fascynującej historii imperium dzięki szczegółowym informacjom na temat jego najważniejszych budowli. Wybierz opcję z 48-godzinnym biletem Premium, aby wziąć udział w malowniczym rejsie po Dunaju. Spójrz na Wiedeń z zupełnie innej perspektywy dzięki dostępowi do wieczornej panoramicznej wycieczki autobusowej z przewodnikiem. Zakończ swój dzień w austriackiej stolicy, podziwiając migoczące światła Wiednia.

Bez kolejki: Pałac Schönbrunn i zwiedzanie Wiednia

8. Bez kolejki: Pałac Schönbrunn i zwiedzanie Wiednia

Skorzystaj z możliwości ominięcia kolejek w pałacu Schönbrunnn i daj się zachwycić najważniejszym zabytkom Wiednia! Trasa autokaru przebiega wzdłuż ulicy Ringstraße poprzez niezliczone dzieła architektury takie jak Opera Narodowa, Muzeum Historii Sztuki z jego słynną kolekcją, Muzeum Habsburgów i Muzeum Historii Naturalnej. Odkryj dzielnicę muzeów, pałac Hofburg (letnia rezydencja cesarzy), gmach Parlamentu Austriackiego, ratusz oraz Burgtheater. Kulminacyjnym punktem wycieczki jest zwiedzanie z przewodnikiem komnat pałacu Schönbrunn, byłej letniej rezydencji cesarzy austriackich, w której bywała między innymi cesarzowa Maria Theresa. 

Wiedeń: Karta miejska – komunikacja i zniżki na atrakcje

9. Wiedeń: Karta miejska – komunikacja i zniżki na atrakcje

Wybierz się w każdy zakątek pięknej stolicy Austrii z wiedeńską kartą miejską. Po aktywacji będziesz mieć 24, 48 lub 72 godziny na zwiedzanie całego miasta, korzystając z bezpłatnego i nieograniczonego dostępu do środków transportu publicznego, w tym metra, tramwajów, pociągów regionalnych, autobusów i autobusów nocnych (strefa 100). Ciesz się niezliczonymi korzyściami w muzeach i zabytkach, na wystawach, w teatrach, na koncertach i w sklepach, a także korzystaj ze zniżki w wysokości 20% w każdej z restauracji biorących udział w programie przez cały pobyt (maksymalnie 7 dni). W przypadku rodzin 1 dziecko w wieku poniżej 15 lat może podróżować bezpłatnie z każdym posiadaczem karty miejskiej. W aplikacji „ivie - Your Personal City Guide” znajdziesz dokładne informacje o wszystkich zniżkach, z których możesz skorzystać, używając karty. Pobierz aplikację „ivie”, wprowadź 8-cyfrowy kod aktywacyjny i zachowaj cyfrową wiedeńską kartę miejską.

Koncerty muzyki klasycznej w pałacu Schönbrunn

10. Koncerty muzyki klasycznej w pałacu Schönbrunn

Weź udział w wycieczce na koncert w oranżerii Schönbrunn w Wiedniu, mieście pełnym magicznych zamków i pałaców, spektakularnych wydarzeń muzycznych oraz dworskich tradycji sięgających setek lat wstecz. W Schönbrunn doświadczysz magii tego miejsca znajdującego się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie Mozart niegdyś grał na klawesynie. Pałac Schönbrunn zaprasza! Orkiestra pałac Schönbrunn oferuje doskonały muzyczny akompaniament do jego wspaniałych i okazałych wnętrz. Poczuj się jak na XVIII-wiecznym dworze. Ciesz się wieczorem wypełnionym muzyką, pieśnią i tańcem, słuchając wspaniałych dźwięków pałacowej orkiestry. Premiera dramatu muzycznego Mozarta, Impresario, odbyła się tu w 1785 roku i to właśnie tutaj słynna rywalizacja między Mozartem i Salierim miała swój dramatyczny koniec.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 49
Sortuj wg:
Strona 1 z 4

Pałac Schönbrunn: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac Schönbrunn? Kliknij tutaj.

Pałac Schönbrunn: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 11 167 opinii

doskonałe rozwiązanie na zwiedzanie dużego miasta, jakim jest Wiedeń w najlepszy możliwy sposób, zwłaszcza dzięki możliwości ominięcia kolejki, a co za tym idzie, maksymalnego wykorzystania dostępnego czasu. Autobus jest naprawdę wygodny i punktualny. Personel zawsze był niezwykle uprzejmy?

Amazing instructor, thanks to him the event was very amusing. He was speaking both German and English, so feel free to join, if you are not a native speaker. Also, a cup of coffee and a piece of strudel served during the presentation was a nice bonus.

Bardzo dobra wycieczka omawiająca najważniejsze punkty zabytkowe itp. Wiednia. Pozwalająca na poglądowa lokalizacje tych miejsc.

Linie dały zobaczyć Wiedeń szybko sprawnie szkoda że nie ma przewodnika w języku polskim Dobre miejsce wyjazdu

bardzo dobre połączenie gdzie kolwiek autobus, metro, tramwaj - czekanie max 3 min