Dodaj daty

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Pałac Kultury i Nauki: wycieczka i wstęp na taras widokowy

1. Pałac Kultury i Nauki: wycieczka i wstęp na taras widokowy

Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po Pałacu Kultury i Nauki, jednym z najwyższych i najbardziej okazałych budynków w Warszawie, widocznym z niemal każdego miejsca w mieście. Skorzystaj też z możliwość ominięcia kolejki na taras widokowy. Zobacz charakterystyczne wnętrza Pałacu Kultury i Nauki: sale balowe ze wspaniałą stolarką, sale konferencyjne z oryginalnymi meblami i wyposażeniem z lat 50. oraz majestatyczne marmurowe klatki schodowe. Przewodnik przybliży Ci całą historię budynku od 1952 roku do dnia dzisiejszego. Poznaj historię budynku i wysłuchaj ciekawych opowieści oraz anegdot. Na koniec zwiedzania omiń kolejkę do windy i udaj się na taras widokowy na 30. piętrze, aby móc podziwiać piękny widok na miasto. Po tej wycieczce już nigdy nie spojrzysz na Pałac Kultury i Nauki w ten sam sposób.

Warszawa: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

2. Warszawa: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Podczas tej 3-godzinnej wycieczki będziesz mieć do dyspozycji wygodny rower miejski oraz profesjonalnego przewodnika, który pokaże Ci imponujące miejsca w Warszawie. Przejedź przez słynny Trakt Królewski i Stare Miasto oraz podziwiaj panoramę centrum Warszawy z brzegu Wisły. Zobacz ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Kultury i Nauki.  Wycieczka trwa 3 godziny i obejmuje około 14,5 km jazdy na rowerze w bardzo spokojnym tempie. Przerwa na odpoczynek planowana jest mniej więcej w połowie trasy.

Warszawa: Prywatna wycieczka komunistycznej furgonetki

3. Warszawa: Prywatna wycieczka komunistycznej furgonetki

Podróż przez XX-wieczną historię Warszawy klasycznym pojazdem z czasów komunizmu. Wsiądź do zabytkowej Nysy 522 i podziwiaj, jak miniona epoka ożywa na twoich oczach. Mijaj typowe bloki mieszkalne wraz z monumentalnymi pałacami, placami publicznymi i kultowymi posągami. Zajrzyj na podwórka XIX-wiecznych kamienic i podziwiaj monumentalny Pałac Kultury i Nauki. Zobacz socrealistyczną architekturę Placu Konstytucji i jedź malowniczą ulicą Próżną do dzielnicy Muranów na terenie dawnego getta warszawskiego Posłuchaj zabawnych faktów z życia w mieście, zanim przeprawisz się przez Wisłę na Pragę po tradycyjnym aperitifie w oryginalnym domu z czasów socjalizmu. Weź lekcję propagandy w formie wiadomości, odwiedź bazar, na którym można było kupić prawie wszystko, odkryj starą fabrykę wódek i daj się zaśpiewać słynnemu zespołowi.

Warszawa: Samodzielna wycieczka po historii komunizmu

4. Warszawa: Samodzielna wycieczka po historii komunizmu

Wskocz do środka i przejedź kultowym Fiatem 126p „Maluch” po Warszawie, poznając historię komunizmu w Polsce ze swojego przewodnika. Zobaczysz najważniejsze zabytki, takie jak Pałac Kultury i Nauki, dom Komunistycznej Partii Polski, i komunistyczne dzielnice mieszkaniowe. Zwiedź Pałac Kultury i Nauki, potężny symbol komunistycznej Warszawy, dowiedz się więcej o jego budowie, posłuchaj historii z jego przeszłości i dowiedz się, dlaczego nazywa się go „Darem Stalina”. Podczas jazdy Twój przewodnik podzieli się zabawnymi faktami na temat życia w czasach komunizmu, tego, jak się zmieniło i co to znaczy być Polakiem dzisiaj. Zobacz architekturę epoki stalinowskiej Placu Konstytucji, wyjątkowej i reprezentatywnej komunistycznej dzielnicy mieszkaniowej. Posłuchaj fascynujących historii o Domu Partii Komunistycznej i dowiedz się, do czego służy dzisiaj. Odkryj komunistyczne blokowiska na Muranowie. Podczas tej wycieczki poczujesz atmosferę komunistycznej Warszawy. Pod koniec wycieczki będziesz miał okazję spróbować tradycyjnej polskiej wódki (tylko 18+).

Warszawa: 2,5-godzinna wycieczka po Pradze samochodem retro

5. Warszawa: 2,5-godzinna wycieczka po Pradze samochodem retro

Czy widziałeś/widziałaś najważniejsze atrakcje Warszawy i chcesz zobaczyć więcej? Czy jesteś znudzony/znudzona turystycznymi miejscami i chcesz poczuć dreszczyk emocji podczas swojego pobytu w mieście? Zdecyduj się na tę wyjątkową wycieczkę autobusową i udaj się na „ciemną stronę” Warszawy - na osławioną Pragę. Dowiedz się, dlaczego dzielnica ta została uznana za najbardziej niebezpieczną część Warszawy. Zobacz targowisko, na którym można było kupić prawie wszystko, od dżinsów i dyplomów po karabiny AK i sprawdź czy wciąż jest otwarte. W każdą sobotę rano (o 11.00) przed Pałacem Kultury i Nauki będzie czekał zabytkowy samochód Jelcz, popularny „ogórek”, którym pojedziesz na 2,5-godzinną wycieczkę po Pradze. W samochodzie będzie przewodnik, który będzie Ci pomagał podczas przejazdu przez dzielnicę i zapewni, ze wrócisz w jednym kawałku. W trakcie drogi Twój przewodnik zapewni komentarz i przedstawi Ci historię Warszawy i Pragi – dzielnicy o zabawnej, a czasami przerażającej historii. Po przekroczeniu Wisły zatrzymaj się na pierwszym przystanku – przy fabryce czekolady. Tutaj poznasz historię fabryki produkującej słodycze w Warszawie od połowy XIX wieku i wypijesz kubek pysznej gorącej czekolady. Następnym przystankiem będzie bazylika Najświętszego Serca Jezusowego, która jest jedną z najbardziej imponujących budowli religijnych w Warszawie. Jej architektura była wzorowana na rzymskiej bazylice św. Pawła za Murami. Zobacz dawną wytwórnię wódki „Koneser” i dowiedz się jakie specjały były tam produkowane i co dzieje się z kompleksem teraz. Wycieczka obejmuje również obszar Pragi, który nazywany jest „trójkątem bermudzkim”. Poznaj pochodzenie nazwy i zobacz kilka przykładów przedwojennej architektury z malowniczymi dziedzińcami i kolorowymi kapliczkami. W dzielnicy nadal wyczuwalna jest atmosfera starej Warszawy. Jest ona uwielbiana przez reżyserów, takich jak Roman Polański, który nakręcił tu „Pianistę”, a także przez wielu innych, o których opowie Ci Twój przewodnik. Następnie powróć pod Pałac Kultury i Nauki, aby zakończyć wycieczkę.

Warszawa: 3-godzinna wycieczka śladami komunizmu w nysie 522

6. Warszawa: 3-godzinna wycieczka śladami komunizmu w nysie 522

Podczas tej wyjątkowej wycieczki śladami dziedzictwa polskiego socjalizmu zwiedzisz Warszawę, jadąc oryginalną nysą 522. Po odbiorze z hotelu ruszysz na podróż po miejscach związanych z socjalizmem, dzięki czemu doświadczysz tego okresu na własnej skórze. Wycieczka zaczyna się na placu Konstytucji – pierwszym placu w historii zbudowanym specjalnie dla ludzi pracy. Tutaj doświadczysz propagandy epoki socjalistycznej, a następnie udasz się do Ministerstwa Rolnictwa, gdzie poznasz utopijne plany rekonstrukcji powojennej miasta. Kolejnym przystankiem jest Pałac Kultury i Nauki. Na miejscu posłuchasz o historii tego „prezentu od wujka Stalina”. Następnie przeniesiesz się do samego centrum socjalizmu, czyli dawnej siedziby Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Odwiedzisz również typowe osiedle i wejdziesz do mieszkania urządzonego w socjalistycznym stylu. Tutaj skosztujesz ulubionego napoju pracowników z epoki socjalizmu – kieliszka wódki – oraz chleba ze smalcem i ogórkiem. Zobaczysz, jak żyli ludzie w tamtych czasach, a także obejrzysz propagandowe filmy z epoki PRL.

Warszawa: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

7. Warszawa: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Poznaj fakty oraz legendy związane z Warszawą i zobacz główne atrakcje miasta podczas prywatnej wycieczki pieszej. Warszawa była najważniejszym miastem dla gospodarki Polski w epoce nowożytnej i naprawdę wierzymy, że jest jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc na całym świecie. Zachwyć się pięknem Warszawy i poznaj związane z nią anegdoty, historie oraz legendy. Przespaceruj się po Starym Mieście, aby zobaczyć najbardziej niezwykłe miejsca, odkryć ukryte skarby miasta i poznać niesamowite opowieści. Zobacz główne atrakcje Warszawy, do których należą znajdująca się na placu Zamkowym Kolumna Zygmunta III Wazy, Barbakan, Rynek Starego Miasta oraz imponujący pomnik Powstania Warszawskiego. W ramach opcji 2-godzinnej odwiedzisz też bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela. Wybierając opcję 3-godzinną, zobaczysz jeszcze więcej – pomnik Małego Powstańca i pałac Branickich. Zajrzysz również do kościoła św. Anny, gdzie Twoją uwagę przykują bardzo bogato zdobione wnętrza oraz wyjątkowe sufity. Aby wejść do Zamku Królewskiego, przedłuż wycieczkę do 4 godzin. Podziwiaj wspaniałe apartamenty królewskie, które zdobią stare obrazy, meble i dekoracje o tematyce historycznej. Dowiedz się więcej o dziejach polskich monarchów oraz o tym, jak wyglądało ich codzienne życie w XIV-wiecznym zamku. Wycieczka 6-godzinna obejmuje wszystkie wymienione wyżej atrakcje, a do tego wizytę w Pałacu Kultury i Nauki – najsłynniejszym budynku w Warszawie. Przespaceruj się po ulicy Nowy Świat, która wypełnia tętniące życiem centrum Warszawy, łącząc Stare Miasto z Nowym Miastem. Wejdź do pałacu, by zanurzyć się w fascynującej historii PRL-u i zobaczyć stolicę Polski z góry.

Warszawa: prywatna wycieczka helikopterem

8. Warszawa: prywatna wycieczka helikopterem

Zobacz pomnik Chopina, Belweder oraz Pałac Kultury i Nauki z lotu ptaka. Odkryj historyczne zabytki Warszawy podczas prywatnego lotu helikopterem. Odbierz z hotelu na samym początku podróży i udaj się prosto do Konstancina-Jeziornej. Trasa lotu prowadzi wzdłuż Wisły, dzięki czemu będziesz miał doskonały widok na Pałac w Wilanowie, Stadion Narodowy, Most Świętokrzyski oraz Pałac Kultury i Nauki. Poznaj historię Warszawy podczas 30-minutowej przejażdżki z przewodnikiem. Miej szansę rzucić okiem na historyczne zabytki Warszawy, takie jak Pałac Kultury i Nauki oraz Trakt Królewski. Po wylądowaniu powitaj kieliszkiem wina musującego i transferem z powrotem do miejsca zakwaterowania w hotelu.

Wycieczka samochodowa po Warszawie poza utartym szlakiem

9. Wycieczka samochodowa po Warszawie poza utartym szlakiem

Odwiedziłeś już najważniejsze atrakcje turystyczne Warszawy? Masz dość tradycyjnej formy zwiedzania? Wskocz na pokład znanego Fiata 126p zwanego „Maluchem” i wybierz się na samodzielną wycieczkę po mniej znanych zakątkach Warszawy! Przewodnicy pokażą Ci najciekawsze atrakcje, których nie ma na typowej wycieczce po Warszawie. Zwiedzanie zaczynasz pod Pałacem Kultury i Nauki, gdzie szybko uczysz się jeździć Fiatem 126p. Następnie dobrze przygotowani wyruszyliście na pierwszy przystanek, ściśle połączony z Pałacem. Sąsiedztwo budowniczych Pałacu Kultury i Nauki z jego drewnianą zabudową. Tutaj dowiesz się, jak wyglądało życie tych robotników i czym jest teraz to miejsce. Następnie jedziesz do zupełnie innego świata na Stare Bielany. Ta malownicza międzywojenna dzielnica mieszkaniowa z latarniami gazowymi (ostatnimi w mieście) posiada jedne z najpiękniejszych przykładów architektury modernistycznej. Z Bielan jeszcze bardziej cofniesz się w czasie do czasów carskiej władzy rosyjskiej. Tutaj masz szansę przejechać autentyczną XIX-wieczną Cytadelą Warszawską. Podczas wycieczki przewodnik opowiada historie związane z miejscami, po których jeździsz.

Warszawa: Prywatna wycieczka po Pałacu Kultury i centrum Warszawy

10. Warszawa: Prywatna wycieczka po Pałacu Kultury i centrum Warszawy

Pałac Kultury i Nauki został wybudowany w 1955 roku i wcześniej nosił imię Józefa Stalina. Na tej trasie będziecie mieli okazję posłuchać historii czasów PRL-u, jak to wyglądało w Warszawie i całej Polsce. Zobaczysz także wnętrza Pałacu Kultury i Nauki – najwyższego budynku w całej Polsce. Wejdź ze swoim prywatnym przewodnikiem na 30. piętro i podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na Warszawę z tarasu na wysokości 114 m nad ziemią. Następnie przewodnik zabierze Cię na spacer po miejscach w Warszawie, które były związane z czasami PRL-u, takich jak Kino Relax i dawny dom partii politycznej. Poznaj pozostałości architektury PRL-u.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 36
Sortuj wg:
Strona 1 z 3

Pałac Kultury i Nauki: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac Kultury i Nauki? Kliknij tutaj.

Pałac Kultury i Nauki: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 545 opinii

Naprawdę podobało nam się zdobywanie tak wielu informacji o Pałacu Kultury. Można było odwiedzić najważniejsze pomieszczenia, które dały dobre wrażenie tamtych czasów. Widok na miasto jest niesamowicie piękny. Ale samo wejście na platformę widokową nam nie wystarczyło. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zarezerwowaliśmy tę wspaniałą wycieczkę!

Wizyta w Pałacu była bardzo ciekawa i imponująca. Nasz Przewodnik, nauczyciel historii w liceum w Warszawie, znał historię budynku i opowiadał wiele anegdot! To była świetna wizyta, widok na miasto z tarasu zapiera dech w piersiach. Dziękujemy naszemu przewodnikowi, wspaniałe odkrycie!

Pani przewodniczka w żartobliwy jednocześnie naukowy spodob opowiadała całą historię pałacu i tego jak powstał. Bardzo gorąco polecamy

Nie tak łatwo znaleźć miejsce odbioru, ale jeśli wejdziesz do budynku, to jest to łatwe. Google zabrał nas w miejsce na zewnątrz

Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane , ciekawa trasa, dużo informacji oraz wspaniały przewodnik