Dodaj daty

Pałac Królewski w Neapolu

Pałac Królewski w Neapolu – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Campania Artecard: 3–7 dni lub karnet Gold 365

1. Campania Artecard: 3–7 dni lub karnet Gold 365

Kup kartę Artecard na teren Neapolu i Kampanii, aby uzyskać dostęp do ponad 40 zabytków, muzeów i stanowisk archeologicznych, w tym ruin Pompejów, Herkulanum, Narodowego Muzeum Archeologicznego, Muzeum Madre, Muzeum i Królewskiego Lasu Capodimonte, Pałacu Królewskiego w Neapolu, zamku Sant'Elmo, kartuzji św. Marcina, Pałacu Królewskiego w Casercie, Paestum oraz Muzeum Archeologicznego Starożytnej Kapui. Skorzystaj z bezpłatnego wstępu do wielu muzeów oraz ze zniżki na wstęp do wszystkich innych muzeów i stanowisk archeologicznych odwiedzanych później. Zwiedź miasto, podróżując bezpłatnie regionalnymi środkami komunikacji publicznej (Neapol i Kampania w systemie UnicoCampania). Odwiedź wybrane przez Ciebie miejsca o znaczeniu kulturowym. Wybieraj atrakcje ze znajdującej się poniżej listy i skorzystaj ze zniżek w wysokości maksymalnie 50% w pozostałych miejscach: • Park archeologiczny w Pompejach • Park archeologiczny w Ercolano • Narodowe Muzeum Archeologiczne • Pałac Królewski w Neapolu • Muzeum i Królewski Las Capodimonte • Pałac Królewski w Casercie • Narodowe Muzeum Archeologiczne w Paestum • Pałac Królewski w Neapolu • Kartuzja św. Marcina ze zbiorami muzealnymi • Muzeum Sztuki Współczesnej Donnaregina – Muzeum Madre • Muzeum Pignatelli Cortes • Muzeum Duca di Martina • Muzeum Miejskie w Castel Nuovo • Zamek Sant'Elmo • Park archeologiczny w Oplontis • Wykopaliska archeologiczne w Oplontis • Wykopaliska archeologiczne w Stabii • Wykopaliska archeologiczne Antiquarium di Boscoreale • Park archeologiczny w Baje • Muzeum Archeologiczne Campi Flegrei w zamku w Baje • Amfiteatr Flawiuszów • Park archeologiczny w Cumae • Muzeum Archeologiczne Starożytnej Kapui • Muzeum Gladiatorów • Amfiteatr w Kapui • Mitreum • Park archeologiczny w Paestum • Kartuzja św. Wawrzyńca • Park archeologiczny Elea-Velia

Neapol: 3-dniowy karnet na atrakcje i transport publiczny

2. Neapol: 3-dniowy karnet na atrakcje i transport publiczny

Skorzystaj z 1 karnetu miejskiego, który obejmuje dostęp do ponad 20 zabytków, muzeów i stanowisk archeologicznych w Neapolu, w tym Narodowego Muzeum Archeologicznego, Muzeum Madre, Muzeum i Królewskiego Lasu Capodimonte, Pałacu Królewskiego w Neapolu, zamku Sant'Elmo i kartuzji św. Marcina. Skorzystaj z bezpłatnego wstępu do 3 muzeów lub innych atrakcji oraz ze zniżki na wstęp do wszystkich innych muzeów i stanowisk archeologicznych odwiedzanych później. Poznaj Neapol, podróżując bezpłatnie środkami komunikacji miejskiej (Unico Campania). Korzystaj z metra – linii nr 1 „Metro dell'Arte”, linii nr 2 i linii nr 6, kolei linowo-terenowej, tramwajów oraz pociągów Circumflegrea, Cumana i Circumvesuviana.

Neapol: bilet wstępu do Palazzo Reale i karty Pemcard

3. Neapol: bilet wstępu do Palazzo Reale i karty Pemcard

Poznaj główną rezydencję królewską królów Burbonów dzięki całodniowemu biletowi wstępu do Palazzo Reale w Neapolu. Pałac Królewski, będący siedzibą władców Burbonów w pierwszej połowie XVIII wieku, został zaprojektowany przez jednego z najwybitniejszych architektów tamtych czasów, Domenico Fontanę. Pałac znajduje się na eleganckim Piazza Plebiscito, największym placu w Neapolu. Wewnątrz odkryj piękne podwójne schody, które prowadzą do królewskich apartamentów, w których obecnie znajduje się pałacowe muzeum mebli i sztuki. Podziwiaj ogromną XVIII-wieczną szopkę w Cappella Reale (Kaplicy Królewskiej). Dowiedz się o ogromnej kolekcji tekstów w Bibliotece Narodowej, w tym o tysiącach zwojów papirusu znalezionych w Herkulanum oraz o pozostałościach Biblii koptyjskiej z V wieku.

Neapol: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

4. Neapol: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Podziwiaj mieszankę wpływów włoskich i greckich, gdy zobaczysz najważniejsze atrakcje Neapolu podczas tej wycieczki rowerowej. Przejedź przez zabytkowe centrum i poznaj greckie wpływy, jadąc ulicami Via dei Tribunali i Anticaglia. Zacznij od zjazdu promenadą w Neapolu. Ciesz się widokiem na morze z Wezuwiuszem w tle. Przejdź obok nadmorskiego zamku Castel dell' Ovo. Przejedź obok nadmorskich kawiarni i sklepów, przechodząc przez Borgo Marinari. Idź na wschód ulicą Via Caracciolo, aż dotrzesz do okazałego placu Piazza del Plebiscito, gdzie zobaczysz Pałac Królewski i kościół San Francesco di Paola. Skręć w tętniącą życiem ulicę handlową Via Toledo, skąd można dotrzeć do placów Piazza Carità i Piazza del Gesù. Jedź dalej do starożytnego greckiego serca Neapolu w dzielnicy Decumani. Doświadcz greckiego układu, jadąc wąskimi uliczkami w tym historycznym centrum. Przejedź Via dei Tribunali i Anticaglia, aby zobaczyć dziesiątki starożytnych kościołów i kilka uroczych placów.

Z Rzymu: jednodniowa wycieczka do Pompejów i Neapolu szybkim pociągiem

5. Z Rzymu: jednodniowa wycieczka do Pompejów i Neapolu szybkim pociągiem

Odpraw się na dworcu Termini i poczuj komfort jazdy jednymi z najlepszych pociągów w Europie. Za nieco ponad godzinę dotrzemy do Neapolu, gdzie spotkasz lokalnego przewodnika i udasz się do autobusu wahadłowego, który zabierze Cię do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Pompejów. Ciesz się 2-godzinną wycieczką z przewodnikiem, odkrywając szczegóły tego jedynego w swoim rodzaju starożytnego miasta, odkrywając momenty przerażenia zamrożone w czasie, postawy śmierci i ruiny niezmienione od prawie dwóch tysięcy lat. Spaceruj po starożytnych ulicach, gdzie zachowały się doskonale zachowane starożytne piekarnie, sklepy, stragany, prywatne i komunalne rezydencje, łaźnie publiczne, a nawet burdele! Zobacz gipsowe odlewy Pompejuszów, którzy zostali uwiecznieni tego tragicznego dnia. Po zakończeniu wycieczki z przewodnikiem po Pompejach odwiedzimy zabytkową pizzerię serwującą jedne z najbardziej autentycznych pizzy, jakie Pompeje mają do zaoferowania (pamiętaj, że jesteśmy w kolebce włoskiej pizzy, więc jest to konkurencyjny rynek)! Po obiedzie udamy się na krótką przejażdżkę z powrotem do centrum Neapolu, aby dalej zwiedzać. Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na Zatokę Neapolitańską z Posillipo, gdzie słynne powiedzenie „Zobacz Neapol i umrzyj” nagle nabiera sensu. Podczas gdy Wezuwiusz majaczy w oddali, podziwiaj jedno z najpiękniejszych naturalnie i artystycznie miast na świecie z oszałamiającego punktu widokowego. Zbliżając się do historycznego centrum, podziwiamy wspaniałą nadmorską promenadę i Castel dell'Ovo z klimatyzowanego pojazdu, a następnie wejdziemy do „salonu” Neapolu, aby zobaczyć zapierający dech w piersiach Piazza del Plebescito, San Carlo Theatre i oczywiście Pałac Królewski (z zewnątrz). Żadna wycieczka do Neapolu nie jest kompletna bez spróbowania autentycznego neapolitańskiego espresso i sfogliatelli, która jest matką wszystkich włoskich wypieków. Po skorzystaniu z odrobiny wolnego czasu na zakupy / zwiedzanie, rzuć okiem na Quartieri Spagnoli (słynące z wąskich uliczek z ubraniami suszącymi się na słońcu) i galerię Umberto I. Po tej krótkiej, ale satysfakcjonującej wycieczce po Neapolu, wracamy do Rzymu z pełnym sercem (i brzuchem) wygodnym pociągiem dużych prędkości.

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po miejskich zabytkach

6. Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po miejskich zabytkach

Zobacz główne atrakcje i wspaniałe ukryte klejnoty Neapolu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po Piazza del Plebiscito, podziwiaj Pałac Królewski i zwiedzaj tętniącą życiem dzielnicę Quartieri Spagnoli. Spotkaj się w pobliżu neoklasycystycznego Piazza del Plebiscito. Spaceruj po tym tętniącym życiem placu, który jest miejscem spotkań miejscowej ludności. Podziwiaj zewnętrzną stronę Bazyliki Reale Pontificia San Francesco da Paola, oszałamiający Pałac Królewski w Neapolu i fasadę Opery San Carlo. Podczas zwiedzania miasta pieszo i robienia wielu zdjęć lokalny przewodnik opowie o lokalnych historiach i historii tych kultowych neapolitańskich pomników. Podziwiaj Castel Maschio Angioino (Castel Nuovo) i jego imponujący Łuk Triumfalny. Przejdź się po galerii handlowej Umberto I z kultowymi kopułami i przeszklonymi arkadami. Spaceruj wąskimi i ruchliwymi uliczkami dzielnicy Quartieri Spagnoli. Podziwiaj widoki i dźwięki uliczek, gdy poczujesz lokalne życie. Odkryj różne przykłady sztuki ulicznej, w tym legendarnego argentyńskiego piłkarza Diego Maradony, który wciąż jest czczony przez mieszkańców. Następnie udaj się na ulicę Toledo, jedną z głównych ulic centrum miasta. Zobacz Bank of Napoli i słynną stację metra Toledo Art Station, gdzie zakończy się Twoja wycieczka.

Neapol: całodniowa wycieczka po Neapolu, Pompejach i Wezuwiuszu

7. Neapol: całodniowa wycieczka po Neapolu, Pompejach i Wezuwiuszu

Poznaj piękno Neapolu podczas wycieczki z przewodnikiem po Pompejach i Parku Narodowym Wezuwiusza. Poznaj historię Neapolu podczas szczegółowej wycieczki po mieście. Rozbudź swoją ciekawość i odkryj, jak naprawdę żyli Rzymianie na stanowisku archeologicznym w Pompejach, zanim udasz się na spacer wokół jedynego nadal aktywnego wulkanu w Europie. Spotkaj się ze swoim profesjonalnym przewodnikiem przed hotelem i wsiądź do minibusa na dwie godziny zwiedzania Neapolu. Zatrzymaj się w katedrze w Neapolu, aby odwiedzić Królewską Kaplicę Skarbu św. Januarego i bazylikę Santa Restituta. Odkryj Piazza del Municipio, plac ratuszowy Neapolu i zobacz średniowieczny Castel Nuovo, zanim przejedziesz ulicami mieszkalnymi Posillipo. Zatrzymaj się przy słynnej Chiesa di Sant'Antonio a Posillipo, aby podziwiać najlepsze widoki na miasto i zatokę. Wróć do centrum miasta na Piazza del Plebiscito, aby zobaczyć front Pałacu Królewskiego w Neapolu i piękny kościół San Francesco di Paola. Przejdź obok historycznej galerii handlowej Galleria Umberto I i słynnej opery Teatro di San Carlo. Jedź do Pompejów, aby poznać fascynujące miejsca, takie jak Forum, łaźnie termalne i Dom Wettiuszów. Odkryj Lupanar, spalony przez popiół wulkaniczny i kamienie podczas erupcji wulkanu w 79 r. n.e. Zrób sobie przerwę na relaks podczas lunchu, w tym pizzy i drinka. Kontynuuj do Torre del Greco, mijając Park Narodowy Wezuwiusza. Wejdź na szczyt jedynego nadal aktywnego wulkanu w Europie kontynentalnej. Spaceruj po kraterze na wysokości prawie 1200 metrów, aby zobaczyć panoramę uroczej zatoki Neapolitańskiej. Wróć do Neapolu, gdzie Twój przewodnik zawiezie Cię do hotelu.

Neapol: całodniowa wycieczka po mieście z Pompejami i Sorrento

8. Neapol: całodniowa wycieczka po mieście z Pompejami i Sorrento

Odbierz rano z miejsca zakwaterowania, terminalu wycieczkowego lub głównego dworca kolejowego w Neapolu i rozpocznij wycieczkę. Zacznij od 2 godzin zwiedzania w minibusie z wycieczką w małej grupie prowadzoną przez profesjonalnego przewodnika. Najpierw zatrzymaj się w katedrze, aby odwiedzić Królewską Kaplicę Skarbu św. Januarego i Santa Restituta. Jedź na plac ratuszowy i zobacz Nowy Zamek, zbudowany przez francuską rodzinę Anjou. Kontynuuj do obszaru Posillipo i zatrzymaj się w kościele św. Antoniego, skąd można zobaczyć najlepszy widok na miasto i zatokę. Wróć do centrum miasta i Piazza del Plebiscito. Zobacz fasadę Pałacu Królewskiego, piękny kościół św. Franciszka Paoli w stylu neoklasycystycznym, galerię Umberto I i teatr San Carlo. Następnie przejazd do Pompei, gdzie przewodnik oprowadzi Cię po najbardziej fascynujących miejscach, takich jak Forum, Łaźnie Termalne, dom Vettiego i „Lupanare”, spalone przez pyły wulkaniczne i lapilli podczas erupcji w 79 r. n.e. Po wizycie zrób krótki postój na lunch i udaj się w kierunku wybrzeża Sorrento. Po drodze podziwiaj średniowieczny zamek, od którego pochodzi nazwa słynnego miasta Castellammare di Stabia, małe i urokliwe plaże Vico Equense i Seiano oraz typową śródziemnomorską zieleń, taką jak drzewa cytrynowe i pomarańczowe. Zatrzymaj się w panoramicznym punkcie widokowym w Meta di Sorrento, aby spojrzeć na wspaniały widok na zatokę z widokiem na morze. Zatrzymaj się w Sorrento na krótką wizytę w mieście przez około 1 godzinę. Twój przewodnik pokaże Ci najbardziej znane miejsca, spacerując urokliwymi wąskimi uliczkami pełnymi sklepów i małych warsztatów. Jedź dalej do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Sorrento: Villa Comunale, skąd możesz podziwiać widoki na zatokę i zobaczyć aż do Punta Campanella i wyspy Capri. Powrót do Neapolu około 17:15.

Neapol: Panoramiczna wycieczka rowerem elektrycznym

9. Neapol: Panoramiczna wycieczka rowerem elektrycznym

Zacznij od starożytnej ulicy Spaccanapoli znajdującej się w sercu historycznego Neapolu, aby dotrzeć do Piazza del Municipio, gdzie znajduje się zamek Maschio Angioino, a następnie udaj się na Piazza Plebiscito z pałacem królewskim i teatrem San Carlo. Udaj się na promenadę wzdłuż ścieżki rowerowej, gdzie zatrzymasz się w starożytnej wiosce Marinaro, w której znajduje się Castel dell'Ovo, najstarszy zamek Neapolu i źródło starożytnych legend, takich jak syrena Parthenope. Przed zamkiem zobaczysz Monte Echia, uważane przez Greków za pierwszy obszar osadniczy Neapolis. Twoja wycieczka będzie następnie kontynuowana przez wspaniałe wybrzeże we wspaniałej zatoce charakteryzującej się Wezuwiuszem, Półwyspem Sorrento oraz wyspami Capri, Ischia i Procida. Następnym przystankiem będzie park przyrody Virgilian, skąd można łatwo wspiąć się na wzgórze Posillipo. Stąd wyruszysz, aby przejść przez dawny obszar przemysłowy Bagnoli i odwiedzić molo północne (spacer 1000 metrów nad morzem i dzieło architektury przemysłowej, które było starym pontonem ILVA). Na koniec wróć do centrum przez zachodnią część miasta.

Z Rzymu: całodniowa wycieczka do Neapolu i wybrzeża Amalfi

10. Z Rzymu: całodniowa wycieczka do Neapolu i wybrzeża Amalfi

Ta wycieczka rozpoczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Rzymie. Lokalny i dobrze poinformowany przewodnik po Neapolu pokaże Ci wszystkie interesujące miejsca oraz ważne i magiczne miejsca do odwiedzenia. Twoje pierwsze przystanki zaprowadzą Cię na spacer do Castel Nuovo, znanego również jako Maschio Angioino, Plac Króla Burbonów i Piazza del Plebiscito. Tutaj możesz podziwiać widok na Neapol i Wezuwiusz. Przechodząc przez Pałac Królewski w Neapolu, będziesz kontynuować spacer do imponującej Galerii Umberto i Teatro di San Carlo. Zatrzymaj się w słynnej kawiarni Gambrinus na przekąskę. Później spacer wzdłuż Via Toledo i zwiedzanie interesującej Dzielnicy Hiszpańskiej. Następny przystanek znajduje się na Piazza del Gesù, gdzie można zobaczyć kościół Gesù Nuovo i jego futurystyczną fasadę. Tutaj znajdziesz wejście do starego miasta i Spaccanapoli, ulicy, która dzieli Neapol. Kontynuuj do San Gregorio Armeno z jego magiczną świąteczną atmosferą, gdzie możesz odwiedzić wiele sklepów z rękodziełem, które produkują mieszankę chrześcijańskich i nowoczesnych figur bożonarodzeniowych. Podczas tej wycieczki odwiedzisz także Piazza Bellini, obecnie popularne miejsce spotkań mieszkańców i dom wielu interesujących kawiarni, a także przejdziesz przez starą bramę miejską Port'Alba, aby dotrzeć do Piazza Dante. Odwiedzicie również słynną Kaplicę Sansevero lub Muzeum w Castel Nuovo. Na tym etapie wycieczki Twój doświadczony przewodnik z przyjemnością poleci miłe miejsce na lunch i doładowanie. Po przejściu przez Neapol zostaniesz przewieziony na wybrzeże Amalfi. Spaceruj jego kwintesencją urokliwych uliczek i podziwiaj wspaniały widok. Pod koniec tej wycieczki odwiezienie hotelu.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 27
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Pałac Królewski w Neapolu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac Królewski w Neapolu? Kliknij tutaj.

Pałac Królewski w Neapolu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 800 opinii

Bardzo przydatny i łatwy w użyciu. Jedynym komentarzem jest to, że musisz się zalogować za każdym razem, gdy opuszczasz aplikację. Może umieścić opcję zapamiętania użytkownika i hasła.