Dodaj daty

Pałac Królewski w Mediolanie

Pałac Królewski w Mediolanie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Niezbędny Mediolan: 3-godzinna prywatna wycieczka piesza

1. Niezbędny Mediolan: 3-godzinna prywatna wycieczka piesza

Ta 3-godzinna wycieczka po Mediolanie jest przeznaczona dla grup i może pomieścić do 25 osób. Zostaniesz poprowadzony przez doświadczonego przewodnika, który zacznie od pokazania Ci potężnej katedry Duomo, opowiadając o jej fascynującej 5 wiekach historii. Zobacz Pałac Królewski, Pałac Arcybiskupi i Pałac Arengario. Odwiedź słynną arkadę Wiktora Emanuela II, pierwsze zadaszone centrum handlowe w Europie, które do dziś pozostaje luksusowym miejscem zakupów. Twój przewodnik pokaże Ci teatr La Scala i Zamek Sforzów. Podczas wycieczki zobaczysz zewnętrzną stronę miejsc, a Twój przewodnik opowie Ci o znaczeniu miejsca i jego historii. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby cieszyć się tym, co najlepsze w Mediolanie. Oprócz spektakularnej architektury zobaczysz modne sklepy i kawiarnie oraz odkryjesz wspaniałą sztukę i architekturę sakralną miasta.

Mediolan: Gra polegająca na samodzielnym odkrywaniu atrakcji miasta

2. Mediolan: Gra polegająca na samodzielnym odkrywaniu atrakcji miasta

Odkryj Mediolan jak nigdy dotąd dzięki tej oryginalnej grze interaktywnej. Korzystając z telefonu komórkowego, Twoje samodzielne wyzwanie rozpocznie się na Piazza dei Mercanti, rzut kamieniem od Piazza del Duomo. Po prostu otwórz swój link e-mail i Twoja przygoda się rozpocznie. Zwiedź zabytkowe centrum Mediolanu w ciągu około dwóch godzin i odkryj szczegóły, których nawet wielu mieszkańców nie zauważyło wcześniej. Zobaczysz atrakcje, takie jak gotycka katedra Duomo i wejdziesz do imponującej Galerii Vittorio Emanuele, ale także odkryjesz współczesną sztukę miejską i zapomniane kaplice. Ciekawe fakty: Dowiedz się więcej o mieście, odkryj sekrety głównych atrakcji i poznaj ciekawostki, których nie przeczytasz gdzie indziej. Znajdź zabytki i ukryte tajemnice: Nasz lokalny twórca stworzył interaktywny spacer po mieście. Tajemnicze wskazówki sprawiają, że przemierzasz ulice miast, zachęcając do zwrócenia uwagi na szczegóły, których zwykle nie zauważasz. Po dotarciu na następny przystanek będziesz musiał rozwiązać pytanie: otwórz oczy i umysł i użyj swojej lokalizacji, aby znaleźć właściwą odpowiedź! Cieszyć się: Idąc tym szlakiem odkrywczym, poznasz miasto z innego punktu widzenia. Nawet miejscowi odkrywają nowe fakty, przemierzając tajne miejskie szlaki! Rozwiąż 12 zagadek lokalizacyjnych stworzonych przez naszego lokalnego twórcę. Te zagadki przeniosą Cię z jednego miejsca do drugiego. Rozwiązując każdą zagadkę, odblokujesz lokalne rekomendacje i ciekawostki, a także fascynujące informacje o historii, która ma zdecydowanie więcej do zaoferowania niż tylko moda i design.

Mediolan: Royal Highlights Outdoor Escape Game

3. Mediolan: Royal Highlights Outdoor Escape Game

Odkryj królewskie lokacje Mediolanu i kryjące się za nimi sekrety, jednocześnie odkrywając historię Serafiny Parisi, mediolańskiej wieśniaczki, wybranej na odzyskanie nocne niebo. Gdy rozwiązujesz wyzwania, historia się rozwija, a dokładne wskazówki na telefonie poprowadzą Cię do następnej lokalizacji. Najpierw udaj się do Porta Venezia, gdzie rozpocznie się mecz. W grze nie ma limitu czasu, więc nie krępuj się odkrywać i ukończyć ją we własnym tempie. Możesz wstrzymać grę i wznowić ją w dowolnym momencie z miejsca, w którym ją zatrzymałeś. Gra kończy się w Teatro alla Scala. Możesz grać samodzielnie, w dużej grupie lub w kilku mniejszych grupach, które rywalizują ze sobą i spotykają się w ostatni przystanek gry. W przypadku większych grup jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy. Wszyscy członkowie grupy będą mogli pobrać grę miejską i grać w nią na swoich telefonach.

Mediolan: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

4. Mediolan: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Dołącz do tej ekskluzywnej wycieczki, aby odkryć najlepsze rzeczy do zrobienia w Mediolanie. Podążaj za 5-gwiazdkowym prywatnym przewodnikiem po ulicach historycznego Starego Miasta i zobacz jego najważniejsze zabytki. Posłuchaj prawdziwej historii miasta, w którym Leonardo da Vinci stworzył jedne ze swoich najlepszych arcydzieł sztuki i architektury. Wybierz opcję 2-godzinną, aby zobaczyć najlepsze wybrane atrakcje mediolańskiego Starego Miasta. Twoja piesza wycieczka rozpocznie się od zwiedzania Piazza Mercanti, „Placu Kupieckiego”, który był sercem miasta w średniowieczu. Zanurz się w opowieściach o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Mediolanu, idąc do Chiesa di Santa Maria presso San Satiro i podziwiaj renesansową sztukę i złocone wnętrza tego XV-wiecznego kościoła. Kolejnym interesującym miejscem będzie Piazza del Duomo z charakterystycznymi zabytkami, w tym wspaniałą katedrą w Mediolanie (Duomo), Pałacem Królewskim i eleganckim pasażem handlowym Galleria Vittorio Emanuele II. Dowiedz się o wkładzie Leonarda da Vinci w miasto i zobacz jego pomnik przed najsłynniejszą operą na świecie, Teatro alla Scala. Będziesz także spacerować ulicą Via Brera, która słynie z historycznych pałaców i słynnych galerii sztuki. Niesamowite widoki czekają na Ciebie na każdym kroku! Wybierz opcję 3-godzinną, aby zobaczyć więcej mediolańskiego Starego Miasta i zwiedzić wewnętrzne dziedzińce Zamku Sforzów (Castello Sforzesco). Ta XV-wieczna twierdza jest jednym z najwspanialszych przykładów włoskiej architektury renesansowej, z kultową wieżą Filarete i innymi interesującymi detalami. Twój przewodnik eksperta opowie Ci historię rodziny Visconti, która zbudowała zamek, aby chronić miasto przed wrogami, a także historię, kiedy da Vinci miał warsztat w jednym z zamkowych pomieszczeń. Wybierz opcję 4-godzinną, aby dodać do swojego planu podróży bilety wstępu bez kolejki do muzeów Zamku Sforzów. Podczas tej rozszerzonej wycieczki wyprzedzisz kolejkę i wejdziesz do wnętrza zamku na wycieczkę z przewodnikiem po wystawach muzealnych. Najważniejsze atrakcje Zamku Sforzów to ostatnie niedokończone dzieło Michała Anioła Buonarrotiego, Madonna Trivulzio Andrei Mantegny, pokój namalowany przez Leonarda da Vinci oraz wiele arcydzieł Canaletta, Tycjana i Tintoretta. Wybierz opcję 6-godzinną, aby odwiedzić najczęściej odwiedzaną atrakcję Mediolanu, majestatyczną mediolańską katedrę i dachy. Dzięki biletom bez kolejki możesz wejść do kościoła osobnym wejściem bez czekania w długich kolejkach do kasy biletowej i wjechać windą na taras na dachu. Poczuj inspirującą atmosferę jednej z największych gotyckich katedr na świecie i podziwiaj zapierający dech w piersiach widok ze szczytu dachów.

Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem odkrywająca rzymskie dziedzictwo

5. Mediolan: Wycieczka z przewodnikiem odkrywająca rzymskie dziedzictwo

Zanurz się w niezrównanej eksploracji starożytnego rzymskiego Mediolanu dzięki naszej ekskluzywnej wycieczce audio z przewodnikiem, opowiadającej o niezwykłym dziedzictwie "Mediolanum". Korzystając ze smartfona i osobistych słuchawek, płynnie połącz sztukę i historię, wędrując po urokliwych ulicach miasta. Podczas spaceru odkryjesz początki Mediolanu, sięgające celtyckiej populacji, zanim został podbity przez rzymskie legiony. Od tego momentu ta skromna osada przeszła do historii jako Mediolanum. Pomimo dzisiejszej industrializacji, miasto nadal oferuje niesamowite i cenne dowody wspaniałej przeszłości, które czekają na odkrycie. Odkryjesz zarówno słynne, jak i ukryte miejsca przez pryzmat czasów starożytnego Rzymu, sugerując piękny kontrast między starym Mediolanum a nowoczesnym Mediolanem. Ambrożego, 📍Muzeum Alda Levi, 📍Kościół San Lorenzo, 📍Civic Roman Museum, 📍Pozostałości pałacu cesarskiego Maksymiana, 📍Duomo Mediolanu i inne ukryte miejsca. (Uwaga: wstęp jest opcjonalny, wybierz wejście na własny koszt) Odległość między przystankami wynosi od 5 do 7 minut spacerem, tworząc idealną półdniową eksplorację dla entuzjastów chcących odwiedzić każdą lokalizację, przy czym każde miejsce wymaga od 5 do 30 minut.

Mediolan: Prywatna piesza wycieczka po II wojnie światowej

6. Mediolan: Prywatna piesza wycieczka po II wojnie światowej

Czy wiesz, że Benito Mussolini, założyciel Towarzystwa Narodowo-Socjalistycznego, swoją karierę polityczną budował w Mediolanie? Dowiedz się tych i innych interesujących faktów na temat wiodącej roli Mediolanu na scenie politycznej podczas II wojny światowej podczas wycieczki historycznej z prywatnym przewodnikiem! Odwiedź ponownie niektóre z najciemniejszych dni w historii Mediolanu! Wybierz opcję 2-godzinną, aby odkryć ukryte ślady II wojny światowej w historycznym centrum Mediolanu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w czasie II wojny światowej Mediolan był najczęściej bombardowanym miastem we Włoszech. Podczas tej wycieczki zobaczysz miejsca, które ucierpiały w wyniku alianckich bombardowań, takie jak Teatro della Scala, słynna Duomo i Pałac Królewski. Twój przewodnik po historii lokalnej opowie Ci, jak miasto odbudowało się po wojnie, ale także o długotrwałym wpływie wojny na Włochów. Usłyszysz historię stojącą za pomnikiem karabinierów i zobaczysz zabytkowy hotel Regina, który służył jako kwatera główna SS i SD, organizacji paramilitarnej i agencji wywiadowczej nazistowskich Niemiec. Ta trasa będzie pełna interesujących, ale szokujących historii o II wojnie światowej, Holokauście i wielu ofiarach wojny. Zobacz ciemną stronę pięknego Mediolanu!

Rozpocznij pieszą wycieczkę po Mediolanie

7. Rozpocznij pieszą wycieczkę po Mediolanie

Witamy na pieszej wycieczce po Mediolanie! Odkryj to tętniące życiem miasto w dynamiczny i aktywny sposób. Spacerując głównymi ulicami, zanurzysz się we wciągające historie, odkryjesz niezwykłe miejsca i poznasz lokalne tradycje, które sprawią, że poczujesz się jak prawdziwy mediolańczyk, a nie jak zwykły turysta. Przedstawimy Ci najważniejsze miejsca w Mediolanie, ta wycieczka jest szczególnie polecana jako pierwsze doświadczenie w mieście, ponieważ będzie służyć jako trasa wprowadzająca do bogatej kultury i urzekających atrakcji Mediolanu. Przygotuj się na autentyczną przygodę, która sprawi, że Twoja wizyta będzie naprawdę niezapomniana! Program wycieczki obejmuje wizytę na dziedzińcu Zamku Sforzów, zabytkowej rezydencji panów Mediolanu, a obecnie tętniącego życiem kulturalnego centrum miasta. Ciesz się wspaniałym widokiem na Parco Sempione, największy park miejski w Mediolanie, z przebłyskiem kultowego Łuku Pokoju. Poznaj tradycyjną i charakterystyczną dzielnicę Brera, dzielnicę artystów, w której znajduje się Akademia Sztuk Pięknych i Galeria Sztuki Brera. Zachwyć się spektakularną architekturą Galerii Vittorio Emanuele, Teatro alla Scala i Duomo di Milano. Dołącz do nas w zwiedzaniu mistycznego kościoła San Bernardino alle Ossa, w którym kaplica jest ozdobiona prawdziwymi ludzkimi kośćmi! Na koniec podziwiaj wspaniałą strukturę Uniwersytetu Studiów, niegdyś słynnego szpitala miejskiego, przed zakończeniem wycieczki na Piazza del Duomo, w samym sercu miasta.

Mediolan: piesza wycieczka po legendach i tradycjach historycznego centrum

8. Mediolan: piesza wycieczka po legendach i tradycjach historycznego centrum

Posłuchaj, jak Twój przewodnik opowiada o symbolach średniowiecznej przeszłości podczas pieszej wycieczki po historycznym centrum Mediolanu. Posłuchaj o duchach, przesądach, tradycjach kulinarnych, nawykach, legendach, zwyczajach i zawodach Starego Mediolanu. Rozpocznij w cieniu Zamku Sforzów pod Wieżą Filarete. Zobacz Biscione, zwierzęcy symbol miasta i rodziny Sforzów. Posłuchaj o widmie zawoalowanej kobiety z magnetycznym urokiem, które podobno nawiedza okolice parku Sempione. Podążaj za swoim przewodnikiem po historycznym centrum Mediolanu, do starożytnego Broletto na via Mercanti, aby zobaczyć półgębą lochę na szczycie fasady imponującego średniowiecznego budynku. Dowiedz się, co ten stwór ma wspólnego z imieniem Milan. Spacer po Piazza Duomo i pod kryształową kopułą Galleria Vittorio Emanuele II. Spacer do Palazzo Marino na Piazza Scala. Odkryj pochodzenie potraw Risotto alla Milanese i Panettone. Posłuchaj o tradycyjnych recepturach.

Mediolan: Najważniejsze atrakcje miasta - wycieczka rowerowa z przewodnikiem

9. Mediolan: Najważniejsze atrakcje miasta - wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Przeżyj niesamowitą wycieczkę rowerową po Mediolanie. Sprawdź najważniejsze atrakcje i piękne miejsca natury. Podążaj za swoim przewodnikiem-ekspertem, który udzieli Ci wyjaśnień po drodze. Twoja podstawowa 2-godzinna wycieczka rozpocznie się od wizyty w najstarszym parku miejskim – Giardini Pubblici Indro Montanelli. Znajdziesz tam wiele zabytków i atrakcji, takich jak Planetarium, Muzeum Historii Naturalnej czy XVII-wieczny Palazzo Dugnani. Podążaj za swoim 5-gwiazdkowym przewodnikiem, aby zobaczyć Pałac Królewski w Mediolanie, który był siedzibą rządu przez wiele stuleci. Gdy przejedziesz kilka metrów dalej, Twoim oczom ukaże się jeden z największych kościołów na świecie oraz Główna Atrakcja Mediolanu – Duomo di Milano, katedra, której budowa trwała prawie sześć wieków. Następny na Twojej trasie będzie Pallazo Morando. Wybierz się na przejażdżkę rowerową cichą ulicą w pobliżu dzielnicy mody i podziwiaj eleganckie fasady oraz ukryte dziedzińce. Przedłuż swoją bezstresową podróż do 4 godzin i odkryj więcej atrakcji Mediolanu. Po przejażdżce po Starym Mieście będziesz miał również okazję odwiedzić Zamek Sforzów, kolejny kultowy zabytek Mediolanu. Przejedź obok Pinakoteki Brera i podziwiaj monumentalny Palazzo di Brera. Zachwyć się kościołem pod wezwaniem św. Marka, patrona Wenecji, aw drodze powrotnej zobacz Teatro alla Scala. Zagłęb się w okolice Mediolanu i dołącz do 6-godzinnej wycieczki rowerowej! Spójrz na Kolumny św. Wawrzyńca i posłuchaj historii tej grupy starożytnych rzymskich ruin. Odwiedź jeden z najstarszych i najważniejszych kościołów w Mediolanie – Bazylikę Sant’Ambrogio. Przejedź rowerem obok Santa Maria delle Grazie, gdzie na ścianie namalowana jest słynna Ostatnia Wieczerza. Odpocznij i zjedz lokalną przekąskę. A w drodze powrotnej przejedź obok Piazza Gae Aulenti – epicentrum nowoczesnej dzielnicy Mediolanu.

Mediolan: Prywatna degustacja wina z przewodnikiem z opcjonalnymi przekąskami

10. Mediolan: Prywatna degustacja wina z przewodnikiem z opcjonalnymi przekąskami

Dołącz do tej ekscytującej degustacji wina w Mediolanie, aby odkryć to, co najlepsze we włoskiej scenie winiarskiej. Dowiedz się wszystkiego o różnych odmianach winogron, stylach wina, metodach dojrzewania i nie tylko. Poznaj słynną włoską kulturę picia wina z kochającym wino Lokalnym przewodnikiem! Dowiedz się, dlaczego Mediolan jest doskonałym miejscem dla miłośników wina! Wybierz opcję 2-godzinną, aby odkryć współczesną scenę winiarską Włoch z ekskluzywną degustacją 4 win. Będzie to świetne wprowadzenie do świata włoskich win, gdyż skosztujesz zarówno wina czerwonego, białego, jak i produkowanego w winnicach pod Mediolanem. Wycieczka degustacyjna odbędzie się w 2 popularnych winiarniach z doskonałą obsługą klienta i przyjazną atmosferą. Dopasujemy wszystko do Twoich potrzeb, zainteresowań i każdej wyjątkowej okazji. Standardowa degustacja obejmuje 4 różne wina, które pozwolą Ci porównać i w pełni docenić różne smaki, aromaty i kolory włoskiego wina. Każde wino zostanie w pełni wyjaśnione pod względem jego pochodzenia i unikalnych cech, a także nauczysz się właściwej etykiety degustacji wina. Przewodnik będzie miał do opowiedzenia wiele ciekawych historii o winie i na pewno będzie to zabawne doświadczenie! Wybierz przedłużoną 3-godzinną opcję, aby skosztować więcej wina i zobaczyć najlepsze wybrane atrakcje Starego Miasta w Mediolanie! Ta rozszerzona wycieczka degustacyjna obejmuje 5 win w połączeniu z tradycyjnymi antipasto (włoskimi przystawkami), takimi jak talerz regionalnych serów. Dowiedz się, jak łączyć potrawy i dowiedz się, dlaczego kieliszek wina w porze lunchu i kolacji jest integralną częścią włoskiej kultury i życia towarzyskiego. Odwiedzisz 2 winiarnie, a także zobaczysz atrakcje, takie jak słynna katedra w Mediolanie (Duomo), Pałac Królewski i Galleria Vittorio Emanuele II.

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Pałac Królewski w Mediolanie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Pałac Królewski w Mediolanie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac Królewski w Mediolanie? Kliknij tutaj.