Pałac Dożów, Wenecja

Pałac Dożów, Wenecja
Liczba znalezionych atrakcji: 227
Sortuj wg::

Pałac Dożów, Wenecja: najlepsze atrakcje w pobliżu

Pałac Dożów, Wenecja – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

Skorzystaj z zarezerwowanego biletu wstępu do pałacu Dożów w Wenecji, który przez wieki stanowił siedzibę władz tego miasta. Zachwyć się gotycką architekturą. Odwiedź również Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz Bibliotekę św. Marka (Biblioteca Marciana). Udaj się do pałacu Dożów, by cofnąć się w czasie do epoki średniowiecza, zwiedzając siedzibę władz Republiki Weneckiej, która istniała przez ponad 1000 lat. Przechodząc przez Most Westchnień, wróć w myślach do czasów, gdy kroczyli nim udręczeni więźniowie. Doceń wspaniałą konstrukcję i zdobienia pałacu, przyglądając się m.in. jego oryginalnym fundamentom z XIV i XV wieku oraz imponującym elementom w stylu renesansowym i manierystycznym. Zwróć uwagę na misterne detale okazałych Złotych Schodów (Scala d'Oro) oraz wspaniałe dzieła sztuki. Ciesz się wstępem do Museo Correr, które znajduje się przy placu św. Marka. Budynek, w którym mieści się muzeum, zaprojektowano jako rezydencję dla Napoleona Bonapartego. Później pełnił on funkcję weneckiej rezydencji króla Włoch.

Pałac Dożów i Bazylika św. Marka z wycieczką z dostępem do tarasu

Pałac Dożów i Bazylika św. Marka z wycieczką z dostępem do tarasu

Poznaj historię Wenecji podczas 3-godzinnej prywatnej lub ogólnodostępnej wycieczki z przewodnikiem po bazylice św. Marka i Pałacu Dożów. Odkryj dwa najważniejsze zabytki dawnej stolicy handlowej basenu Morza Śródziemnego.  Zacznij od zwiedzenia placu św. Marka z przewodnikiem, a następnie udaj się do katedry. Z tarasu na 1. pietrze możesz podziwiać widoki na lagunę i zobaczyć z bliska słynne konie z brązu. Posłuchaj o tym, jak w czasach Napoleona wywieziono je do Paryża, po czym wróciły do Wenecji. Bazylika św. Marka bywa czasami zamykana dla zwiedzających bez uprzedzenia. Jeśli tak się stanie, w zamian odwiedzisz kościół San Zaccaria lub Muzeum Correr, w zależności od dostępności. Zwiedź pięknie zdobiony XV-wieczny kościół i jego zalaną wodą kryptę lub poznaj sztukę i historię Wenecji. Następnie wejdź bez kolejki do Pałacu Dożów, dawnej rezydencji przywódców Republiki Weneckiej. Zwiedzisz tutaj m.in. Salę Wielkiej Rady i sale sądowe. Główne trakcje obejmują freski Tintoretta i Schody Gigantów.  Przejdź owianym złą sławą mostem Westchnień, który łączy Pałac Dożów z budynkiem nowego więzienia. Dowiedz się, skąd pochodzi nazwa mostu oraz w jakim celu został on zbudowany w XVII wieku. Podziwiaj niesamowite widoki na kanały. Po zakończeniu wycieczki możesz zostać na miejscu i zwiedzić Pałac Dożów na własną rękę, korzystając ze wskazówek przewodnika.

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Marka i Pałacu Dożów

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Marka i Pałacu Dożów

Odkryj esencję Wenecji podczas kameralnej wycieczki z przewodnikiem, zwiedzając dwa najbardziej kultowe miejsca w mieście: Bazylikę Świętego Marka i Pałac Dożów. Dzięki biletom wstępu bez kolejki ominiesz kolejki i zanurzysz się we wspaniałości tych weneckich cudów pod okiem doświadczonego gospodarza. Rozpocznij swoją podróż na Placu Świętego Marka, gdzie zachwyci Cię historyczna Wieża Zegarowa i majestatyczne Marmurowe Lwy. Zanurz się w bogatej historii Wenecji, a Twój przewodnik podzieli się z Tobą fascynującymi opowieściami o przeszłości miasta. Następnie wejdź do słynnej Bazyliki Świętego Marka z ekskluzywnym dostępem, podziwiając jej mieniące się złote mozaiki i wystawny wystrój, jednocześnie odkrywając jej znaczenie jako symbolu weneckiego prestiżu i dobrobytu. Kontynuuj zwiedzanie wspaniałego Pałacu Dożów, wspaniałego przykładu architektury gotyckiej i niegdyś siedziby weneckich rządów. Uzyskaj wgląd w życie dożów weneckich i mistrzowskich rzemieślników stojących za skomplikowanym projektem pałacu. Spacerując po tym architektonicznym klejnocie, podziwiaj panoramiczne widoki na lagunę i słuchaj urzekających historii, w tym legendarnych wyczynów Casanovy i przejmującej opowieści o Moście Westchnień oraz przylegających do niego Starym i Nowym Więzieniu. Po wycieczce przedłuż swoją wenecką odyseję dzięki bezpłatnemu dostępowi do Muzeum Correr, Narodowego Muzeum Archeologicznego i Biblioteca Marciana, gdzie możesz jeszcze bardziej zanurzyć się w bogatym dziedzictwie i kulturze Wenecji.

Wenecja: Niezwykłe zabytki - wycieczka piesza z opcjonalną gondolą

Wenecja: Niezwykłe zabytki - wycieczka piesza z opcjonalną gondolą

Zejdź z utartych szlaków Wenecji, z dala od tłumów. Z przewodnikiem odkryj serce Wenecji, w tym mniej znane obszary, bogate w historię, takie jak most Rialto. Najpierw odkryj Campo Santa Maria Formosa, jeden z największych placów w mieście, i odkryj dziewięć ulic i 11 mostów, które się od niego odchodzą. Przejdź przez Campiello degli Orbi, gdzie kiedyś prawdopodobnie mieszkało bractwo niewidomych. Następnie dotrzyj do obszaru świętych Jana i Pawła, gdzie obecnie znajduje się wenecki szpital. Odwiedź labirynt calli i campi (wąskie weneckie uliczki i place) i znajdź Dom Marco Polo, budynek uważany za dom słynnego odkrywcy, oznaczony białą tablicą i obecnie używany jako teatr. Na koniec przejdź przez Plac Świętego Marka z jego wspaniałymi zabytkami, a także Pałac Dożów. Kontynuuj swoje doświadczenie opcjonalną przejażdżką gondolą, odkrywając Wenecję z wyjątkowej perspektywy: przepłyń pod Mostem Westchnień do magicznego basenu San Marco i pozdrów uroczą wyspę San Giorgio. Czeka na Ciebie podróż marzeń!

Wenecja: Półdniowa wycieczka po lagunie Murano i Burano

Wenecja: Półdniowa wycieczka po lagunie Murano i Burano

Wyrusz ze stacji kolejowej przy Piazzale Roma na wyspę Murano, która słynie z przemysłu szklarskiego. Ta sięgająca średniowiecza tradycja do tej pory jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, a każdy dmuchacz szkła ma swój własny styl. Zobacz pokaz dmuchania szkła i naucz się rozpoznawać różnice między rzemieślnikami oraz markami podczas pobytu na wyspie. Następnie odwiedź wyspę Burano, która jest znana z szydełkowych dzieł i kolorowych domów. Zobacz atrakcje wyspy Burano, w tym krzywą dzwonnicę i główny plac Piazza Baldassare Galuppi (nazwany na cześć XVIII-wiecznego weneckiego kompozytora). Podczas wizyty na wyspie warto odwiedzić sklepy koronkarskie. Wycieczkę zakończysz w miejscu jej rozpoczęcia.

Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po placu Świętego Marka, pałacu Dożów i bazylice Świętego Marka z wejściem bez kolejki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Marka i wyrusz w kierunku niezwykłego pałacu Dożów, który niegdyś był siedzibą weneckich władców. Wejdź do wspaniałych pokoi z setkami arcydzieł malarskich. Poznaj miejsce, z którego książę i jego rada kontrolowali losy 1000-letniej republiki i podziwiaj detale średniowiecznych złotych schodów. Zobacz słynny most Westchnień. Wejdź do osławionego weneckiego więzienia, w którym przetrzymywano Giacomo Casanovę. Odwiedź bazylikę św. Marka i weź udział w wycieczce z przewodnikiem po bizantyjskim arcydziele ze złotymi mozaikami i marmurowymi podłogami. Zobacz skarbiec i taras bazyliki św. Marka

Wenecja: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów i Galeria Yard

Wenecja: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów i Galeria Yard

Ciesz się tym, co najlepsze w Wenecji podczas wycieczki w małej grupie z przewodnikiem i odwiedź trzy najbardziej kultowe zabytki miasta: Bazylikę Świętego Marka, Most Westchnień i Pałac Dożów. Omiń długie kolejki na zewnątrz dzięki naszym biletom wstępu bez kolejki, aby zaoszczędzić cenny czas. Odkryj imponujący Pałac Dożów ze wspaniałymi pokojami i setkami arcydzieł. Tutaj Doge i jego Rada kontrolowali losy tysiącletniej historii Republiki. Przeżyj to razem z przewodnikiem, który pokaże Ci sale władzy, zanurzając Cię w bardzo szczególny kontekst historyczny: europejskie średniowiecze i kolejne stulecia. Następnie przejdź przez słynny na całym świecie Most Westchnień i odwiedź wilgotne i ciemne więzienia Piombi. Jego nazwa pochodzi od sugestii, że więźniowie wzdychali na ostatni widok pięknej Wenecji przez okno, zanim zostali zabrani do swoich cel. Kontynuuj wizytę w głównej sali i lśniących złotych nawach Bazyliki św. Marka, poznaj historię dzieł sztuki zdobiących kościół, a jeśli jest to przewidziane w wybranej przez Ciebie opcji zwiedzania, dotrzyj do muzeum Bazyliki. Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na Plac Świętego Marka, serce Wenecji, z tarasu Bazyliki. Kontynuuj swoją podróż z ekscytującym doświadczeniem wirtualnej rzeczywistości w Yard of Venice Gallery. Dzięki zestawowi słuchawkowemu VR czas się oddala, odsłaniając Piazza San Marco i jego kultowe zabytki takimi, jakimi były kiedyś. Wyobraź sobie Bazylikę przekształconą w prywatną kaplicę doży, a Pałac Dożów w średniowieczną fortecę! Wreszcie, możesz kontynuować zwiedzanie Wenecji samodzielnie, korzystając z naszego audioprzewodnika. Aplikacja mobilna zawiera cyfrową mapę, która poprowadzi Cię przez miasto, pokazując najlepsze miejsca.

Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

Zwiedź 2 główne atrakcje w Wenecji w ramach 1 wyjątkowej wycieczki w towarzystwie lokalnego przewodnika. Skorzystaj z zarezerwowanych z wyprzedzeniem biletów wstępu bez kolejki i wyrusz wraz z przewodnikiem do bazyliki św. Marka i Pałacu Dożów. Zdecyduj się na udział w wycieczce rozpoczynającej się o godz. 8.00, by cieszyć się ekskluzywnym, wczesnym wstępem do Pałacu Dożów. Jego drzwi zostaną otwarte tylko dla Twojej grupy na godzinę przed pojawieniem się pozostałych zwiedzających. Na początek wejdź do najważniejszej weneckiej świątyni – bazyliki św. Marka. Zachwyć się architekturą budowli, która stanowi połączenie Wschodu z Zachodem. Zwróć też uwagę na złote mozaiki, które wprost zapierają dech w piersi. Korzystając z obecności lokalnego przewodnika, przyjrzyj się z bliska największym skarbom bazyliki. Należy do nich licząca 1000 lat kwadryga, którą zdobią 4 złote konie. Wykorzystaj niepowtarzalną okazję, by podziwiać piękny widok na plac św. Marka, jaki roztacza się z balkonu. Zwiedzając bazylikę, wysłuchaj fascynujących opowieści o mało chwalebnych sposobach, w jakie trafiła tu większość jej cennych elementów. Kolejny punkt wycieczki równie mocno zachwyca urodą. Pałac Dożów (wł. Palazzo Ducale) stanowił siedzibę władców (dożów) i rządu Wenecji. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem biletom ominiesz długą kolejkę. Wejdź do środka, gdzie zobaczysz olbrzymie sale obrad, wspaniałe sale audiencyjne i zachwycającą salę balową. Twoją uwagę zwrócą dzieła uznanych weneckich mistrzów, w tym Veronesego oraz Tintoretta. Dowiedz się więcej o bogatej historii budowli, która pełniła funkcję siedziby władz najstarszej republiki na świecie. Wysłuchaj fascynujących opowieści o jej rządzie i więzionym Casanovie. Na zakończenie bogatego w atrakcje poranka wyrusz na spacer śladami wielu nieszczęśliwych Wenecjan sprzed wieków. Przejdź przez most Westchnień i udaj się do posępnego nowego więzienia. Miejsce to w uderzający i jednocześnie fascynujący sposób kontrastuje ze wspaniałymi salami i galeriami pałacu znajdującego się po drugiej stronie wąskiego kanału.

Wenecja: Pałac Dożów, Most Westchnień, Więzienia i Galeria Yard

Wenecja: Pałac Dożów, Most Westchnień, Więzienia i Galeria Yard

Odwiedź Pałac Dożów z przewodnikiem i zwiedź jego niezwykłe pomieszczenia. Wraz z doświadczonym przewodnikiem zostaniesz oprowadzony po pałacu, gdzie będziesz mógł podziwiać artystyczne arcydzieła stworzone przez najsłynniejszych malarzy i rzeźbiarzy tamtych czasów. Tiepolo i Tiziano to tylko niektórzy z wielu artystów, którzy zdobili ten pałac. Zachwyć się złotymi schodami, wejściem do pokojów dożów i salami władzy, z których można zobaczyć "Sąd Ostateczny" Tintoretto, jeden z najwspanialszych i największych obrazów na świecie. Odwiedź Stary Pałac Królewski na Placu Świętego Marka. Tutaj odkryjesz wenecki styl życia w przeszłości; pokoje Sissi (cesarzowej Austrii) i muzeum archeologiczne. Kontynuuj swoją podróż z ekscytującym doświadczeniem wirtualnej rzeczywistości w Yard of Venice Gallery. Dzięki zestawowi słuchawkowemu VR czas się oddala, odsłaniając Piazza San Marco i jego kultowe zabytki takimi, jakimi były kiedyś. Wyobraź sobie Bazylikę przekształconą w prywatną kaplicę doży, a Pałac Dożów w średniowieczną fortecę!

Wenecja: Pałac Dożów: wycieczka z pominięciem kolejki z więzieniami

Wenecja: Pałac Dożów: wycieczka z pominięciem kolejki z więzieniami

Palazzo Ducale, czyli „Pałac Dożów”, przez wieki był siedzibą władzy politycznej Wenecji. Dzięki tej 1-godzinnej wycieczce uzyskasz wstęp do wspaniałych pokoi, bogato wyposażonych w setki arcydzieł sztuki, w których książę i jego rada kontrolowali losy 1000-letniej republiki. Słuchaj i ucz się, jak pałac budzi się do życia w towarzystwie doświadczonego przewodnika, który pokaże Ci sale władzy, pogrążając się w bardzo szczególnym kontekście historycznym – europejskim średniowieczu. Daj się zaskoczyć bogatym detalom złotych schodów i niezwykłemu realizmowi scen stworzonych przez wielu artystów, którzy dekorowali budynek. Przeżyj ponownie udrękę więźniów przechodzących przez słynny Most Westchnień i wejdź do weneckich więzień, które słyną z goszczenia między innymi Giacomo Casanovy.

Wenecja: Najciekawsze atrakcje

Pałac Dożów, Wenecja: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Pałac Dożów, Wenecja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac Dożów, Wenecja? Kliknij tutaj.

Pałac Dożów, Wenecja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(35 199 recenzji)

Wejście bez kolejki z biletami cyfrowymi było świetnym początkiem. Dodano audioprzewodnik i samodzielnie zwiedzaliśmy pałac. Bogactwo pałacu nas powaliło! Wycieczka miała dobry stosunek jakości do ceny. Nie do ominięcia! Wysoce zalecane.

Bilety w przedsprzedaży były dostępne w okienku nr 3 i łatwo je było otrzymać. Było to skuteczniejsze i lepsze niż kupowanie biletów w ciągu dnia!

To było wspaniałe. Pomieszczenia więzienne wywarły na mnie niezatarte wrażenie. Pozostałe pokoje też robiły wrażenie.

Idealnie, pałac jest wspaniały. Jednak cena nie obejmuje audioprzewodnika, jak wskazano, należy doliczyć 5 euro

Bardzo miłe doświadczenie, bardzo łatwy dostęp dzięki biletom bez kolejki.