Dodaj daty

Pałac Dioklecjana

Pałac Dioklecjana

Pałac Dioklecjana – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

1. Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

2. Split: Wodospady Krka z rejsem statkiem, winem i oliwą z oliwek

Odpocznij od tętniącego życiem centrum Splitu i weź udział w całodniowej wycieczce z przewodnikiem do Parku Narodowego Krka – jednego z najpiękniejszych w Chorwacji. Przepłyń łodzią po spokojnej rzece Krka. Po przybyciu do parku ciesz się czasem wolnym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana, a następnie wyrusz w kierunku Parku Narodowego Krka. Alternatywnie możesz przyjechać bezpośrednio do parku prywatnym pojazdem (w zależności od tego, którą opcję wybierzesz). Po przyjeździe udaj się do małego miasteczka Skradin, aby odbyć krótki rejs łodzią po rzece Krka. Zejdź na ląd w pobliżu wodospadu Skradinski buk i podziwiaj największy w Europie system trawertynowych wodospadów kaskadowych. Zaczerpnij świeżego powietrza i rozkoszuj się otaczającą Cię dziką przyrodą lub odwiedź skansen powstały w oparciu o stare młyny wodne. Zobacz pozostałości dawnych osad i niewielkich domów z kamienia, a także pierwszą w Europie elektrownię wodną. Po zwiedzaniu parku narodowego odwiedź piaszczystą plażę w miasteczku Skradin, gdzie zaznasz orzeźwienia i relaksu. Zwiedź miejscową winiarnię i weź udział w degustacji lokalnych win oraz oliw (atrakcje te nie są wliczone w cenę wycieczki).

Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

3. Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Odkryj ruiny pałacu Dioklecjana, zbudowanego dla cesarza rzymskiego Dioklecjana na przełomie IV w. n.e. Obecnie pałac cesarski jest częścią starego miasta w Splicie. Został on zbudowany w 305 r. n. e. jako rezydencja, w której cesarz miał spędzić swoją emeryturę. Odwiedź różne obszary kompleksu, takie jak piwnice i monumentalny perystyl. Zobacz prywatne obserwatorium cesarza i zobacz katedrę św. Duje, która pierwotnie powstała jako mauzoleum Dioklecjana. Odkryj świątynię Jupitera i baptysterium, a także oryginalną brama Brązowa, brama Srebrna, brama Złota i brama Żelazna, która zapewniała dostęp do miasta. Odkryj schronienie szlachcianek Splitu w klasztorze benedyktyńskim św. Arnira, podziwiaj 15-wieczny ratusz, a także barokowe zabytki na Voćni trg.

Split: bilet wstępu do piwnic pałacu Dioklecjana

4. Split: bilet wstępu do piwnic pałacu Dioklecjana

Wyrusz na spotkanie z przygodą, by zwiedzić najstarszą część Splitu – pałac Dioklecjana. Podziwiaj jedną z najlepiej zachowanych i niepowtarzalnych budowli będących przykładem architektury późnego antyku. Pozwól się oczarować niezrównaną wartością archeologiczną, historyczną i artystyczną pałacu Dioklecjana.  Zwiedź pałac, który wzniesiono na nienależytych podstawach geologicznych. Jest to główny powód budowy tej rezydencji cesarskiej nad monumentalnymi piwnicami. Pałacowe piwnice znajdują się pod południową częścią budowli. Rzut piwnic odzwierciedla układ pomieszczeń w rezydencji cesarza Dioklecjana, ponieważ to na nich opierały się znajdujące się ponad nimi ściany.  Zwróć uwagę na piwniczne korytarze, które stanowiły wejście do pałacu dla osób przybywających drogą wodną. Obecnie fundamenty pałacu Dioklecjana uznaje się za znaczący i największy spośród zachowanych starożytnych kompleksów sklepionych podziemnych pomieszczeń na świecie.  Fani serialu „Gra o tron” mogą rozpoznać to miejsce, bowiem kręcono tu sceny z Meereen – największego miasta Zatoki Niewolników. Niektóre sceny nagrano właśnie w odwiedzanej przez Ciebie piwnicy, więc przyjdź i zobacz to miejsce na własne oczy.

Split: wycieczka śladami „Gry o tron”

5. Split: wycieczka śladami „Gry o tron”

Podążaj śladami Daenerys w trakcie wycieczki z przewodnikiem śladami „Gry o tron” po Splicie. Zobacz wspaniałe miejsca, w których kręcono słynne sceny z serialu. Zwiedź pałac Dioklecjana z lokalnym przewodnikiem, który jest fanem zarówno książek, jak i serialu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, by wymienić się spostrzeżeniami na temat serialu „Gra o tron” i usłyszeć niesamowite opowieści z chorwackich legend i lokalnej historii. Wyrusz na spacer po liczącym 1700 lat pałacu Dioklecjana. Zachwyć się tym rzymskim pałacem, który został zbudowany przez cesarza Dioklecjana, a dziś znajduje się w samym sercu Splitu. Jest to obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO i jedna z najważniejszych i najlepiej zachowanych budowli z tego okresu. Zwiedź piwnice, w których w serialu żyli niewolnicy z Meereen, i spaceruj po ulicach, którymi uciekali. Zobacz, gdzie Daenerys trzymała smoki. Wejdź do korytarza, gdzie Synowie Harpii czekali na Nieskalanych, i przejdź ulicami, które patrolowała armia Nieskalanych. Oprócz odkrywania miejsc z serialu przewodnik chętnie podzieli się informacjami na temat historii Splitu i zwyczajów tu panujących.

Split: Elektryczna wycieczka tuk-tukiem po najważniejszych atrakcjach miasta

6. Split: Elektryczna wycieczka tuk-tukiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Wskocz do elektrycznego tuk-tuka i odkryj najważniejsze atrakcje Splitu podczas wycieczki z przewodnikiem. Dowiedz się o mieście od licencjonowanego lokalnego przewodnika i ciesz się cichą, ekologiczną przejażdżką. Wybierz się na krótką pieszą wycieczkę po Pałacu Dioklecjana, zobacz Chorwacki Teatr Narodowy i nie tylko. Po wejściu na pokład w pełni elektrycznego tuk-tuka w miejscu spotkania wyrusz na wycieczkę po Splicie. Zrób swój pierwszy krótki postój na plaży Bacvice, a następnie przejedź przez rynek miejski i park Dzardin w kierunku centrum miasta. W samym centrum miasta podziwiaj z zewnątrz Chorwacki Teatr Narodowy, a także deptak Marmontova. Wysiądź z tuk-tuka i udaj się na krótką, około 15-minutową pieszą wycieczkę po Pałacu Dioklecjana. Następnie udaj się w stronę tarasu Vidilica, z którego roztacza się najpiękniejsza panorama miasta i portu w Splicie. Następnie udaj się na wzgórze Marjan i podziwiaj panoramiczne widoki na wybrzeże i pobliskie wyspy. Ze wzgórza Marjan przejdź do parku Sustipan, gdzie możesz wybrać się na spacer i cieszyć się spokojem. Kontynuuj do ostatniego przystanku na placu „Prokorative” i głównej promenadzie w Splicie: Riva. Możesz zakończyć wycieczkę w tym miejscu lub wrócić do pierwotnego punktu początkowego.

Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto w Trogirze z transferem

7. Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto w Trogirze z transferem

Cofnij się w czasie i poznaj historię Splitu, od Pałacu Dioklecjana, zbudowanego dla cesarza rzymskiego w 305 roku n.e., aż po dzień dzisiejszy. Podziwiaj, jak historia ożywa na Twoich oczach. Zobacz katedrę św. Domniusza z XII-wieczną dzwonnicą i odwiedź imponujący perystylowy dziedziniec Pałacu Dioklecjana. Podziwiaj posąg Grzegorza z Ninu autorstwa XX-wiecznego rzeźbiarza Ivana Meštrovicia. Przyjrzyj się bliżej imponującej Złotej Bramie, przez którą przeszedł Dioklecjan, aby wejść do swojego pałacu. Zejdź na promenadę Riva, aby podziwiać piękne widoki na Morze Adriatyckie, a także zobaczyć Ratusz Staromiejski i Zegar Miejski na Placu Ludowym. Po wycieczce po Splicie wybierz się w 45 minut do Trogiru i odkryj jeszcze jedno miejsce objęte ochroną UNESCO – Stare Miasto w Trogirze

Split: Wirtualna rzeczywistość w Pałacu Dioklecjana

8. Split: Wirtualna rzeczywistość w Pałacu Dioklecjana

Cofnij się do 305 r. n.e., odwiedzając jedyne muzeum rzeczywistości wirtualnej w Chorwacji i udając się w podróż po Pałacu Dioklecjana takim, jakim był w czasach swojej złotej ery. Poznaj historię budynku i miasta Split z narracją dostępną w języku angielskim, niemieckim, chorwackim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Zrób sobie przerwę od typowych zajęć związanych ze zwiedzaniem okolicy i skorzystaj z technologii, aby dowiedzieć się, jak żyli mieszkańcy tego obszaru w czasach starożytnych. Zwiedź zabytkowy pałac w zaciszu klimatyzowanej sali widokowej. Wystarczy rzut kamieniem od ruin pałacu, wejdź do tego nowoczesnego doświadczenia VR i ciesz się odtworzeniem oryginalnego pałacu, który ożywa w wciągającym filmie. Po zakończeniu aktywności wyjdź na zewnątrz, aby zobaczyć prawdziwy Pałac Dioklecjana z zupełnie nowej perspektywy. Minimalny wiek dzieci to 8 lat.

Split: Zwiedzanie Gry o Tron z Piwnicą Pałacu Dioklecjana

9. Split: Zwiedzanie Gry o Tron z Piwnicą Pałacu Dioklecjana

Czy Twoim marzeniem jest zobaczenie miejsc, w których kręcono sceny do słynnego serialu „Gra o tron”? Weź udział w tej pieszej wycieczce z przewodnikiem po Splicie i skorzystaj z wyjątkowej okazji, aby odwiedzić te lokalizacje i zobaczyć, jak wyglądają w rzeczywistości. Cena wycieczki obejmuje też wstęp do piwnicy pałacu Dioklecjana. Jest to idealna wycieczka dla fanów serialu „Gra o tron”. Podczas tej wycieczki poznasz prawdziwą historię Splitu, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których kręcono sceny do słynnego serialu. Zwiedź okolice centrum miasta, piwnice pałacu Dioklecjana (bilety wstępu wliczone w cenę), Złotą Bramę, westybul i inne atrakcje. Spaceruj ulicami po miejscach, gdzie kręcono różne sceny. Towarzyszyć będzie Ci lokalny przewodnik, który jest prawdziwym fanem serialu. Zwiedź piwnice pałacu, w których w 4. sezonie serialu żyli niewolnicy z Meereen. Zobacz, gdzie Daenerys trzymała smoki w sezonie 5., wejdź do korytarza, gdzie Synowie Harpii czekali na Nieskalanych, i przejdź ulicami, które patrolowała armia Nieskalanych.

Ze Splitu: rejs statkiem o zachodzie słońca z nieograniczonymi napojami

10. Ze Splitu: rejs statkiem o zachodzie słońca z nieograniczonymi napojami

Oglądaj malowniczy zachód słońca nad oceanem w Splicie podczas rejsu łodzią motorową po wybrzeżu. Zacznij od nabrzeża w centrum miasta i podziwiaj widoki na plaże i lokalne atrakcje. Zobacz, jak niebo zmienia kolor z niebieskiego na złocistopomarańczowy, gdy mijasz klify i jaskinie Marjan i wyspy Brac. Udaj się do portu tuż przed Pałacem Dioklecjana, aby spotkać się z przyjazną załogą i grupą na cały dzień. Wejdź na pokład łodzi motorowej i usiądź na swoich miejscach, podczas gdy gospodarz przedstawia krótkie wprowadzenie. Wypłyń z portu i delektuj się nieograniczonymi przekąskami na pokładzie z piwem, winem i napojami bezalkoholowymi. Wypłyń z centrum miasta i nadbrzeżną promenadą do pobliskich plaż i pięknego parku leśnego Marjan. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i zanurz się w zachodzie słońca nad rozciągającymi się falami oceanu. Przejdź obok wyspy Šolta, gdy niebo nadal świeci, i daj się skusić na krótką sesję pływania przed powrotem do portu.

Liczba znalezionych atrakcji: 113
Sortuj wg::

Pałac Dioklecjana: najlepsze atrakcje w pobliżu

Pałac Dioklecjana: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac Dioklecjana? Kliknij tutaj.

Pałac Dioklecjana: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(4309 recenzji)

Naszym przewodnikiem był Mario, który jest także nauczycielem historii. Był zarówno kompetentny, jak i zabawny, zapewnił ciekawe spostrzeżenia na temat życia w Splicie na przestrzeni wieków, a także współcześnie. Jego szczegółowe opisy ożywiły stare miasto Split i pałac Dioklecjana. Gorąco polecamy tę wycieczkę.

Całkowicie zgubiliśmy się w miejscu spotkania i Olga w końcu nas znalazła, co było bardzo miłe z jej strony. Wycieczka była świetna, pouczająca, a spędzanie czasu z Olgą było przyjemnością. Zabrała nas do restauracji „Dujkin Dvor” i wróciliśmy tam już dwa razy na kolację. Gorąco polecam tę wycieczkę!

Kiedy chodziłem sam, wiele widziałem i dziwiłem się, ale nic nie rozumiałem. Z przewodnikiem Sławkiem wszystko ożyło. Gdzie wcześniej widziałem na własne oczy, teraz nie tylko widziałem, ale czułem w sercu. Poleciłbym tę wycieczkę każdemu, wydaje się, że ma doskonały stosunek jakości do ceny.

Doskonała wycieczka! Nasz przewodnik był bardzo kompetentny i sprawił, że nauka o Pałacu Dioklecjana była dodatkową zabawą! Wysoce zalecane!

Mario był naszym przewodnikiem i gorąco go polecamy. Bardzo kompetentny, pomocny z poczuciem humoru.