Dodaj daty

Pałac Dioklecjana

Pałac Dioklecjana – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: Stare Miasto i pałac Dioklecjana pieszo – 90 minut

1. Split: Stare Miasto i pałac Dioklecjana pieszo – 90 minut

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: Spacer po pałacu Dioklecjana

2. Split: Spacer po pałacu Dioklecjana

Odkryj ruiny pałacu Dioklecjana, zbudowanego dla cesarza rzymskiego Dioklecjana na przełomie IV w. n.e. Obecnie pałac cesarski jest częścią starego miasta w Splicie. Został on zbudowany w 305 r. n. e. jako rezydencja, w której cesarz miał spędzić swoją emeryturę. Odwiedź różne obszary kompleksu, takie jak piwnice i monumentalny perystyl. Zobacz prywatne obserwatorium cesarza i zobacz katedrę św. Duje, która pierwotnie powstała jako mauzoleum Dioklecjana. Odkryj świątynię Jupitera i baptysterium, a także oryginalną brama Brązowa, brama Srebrna, brama Złota i brama Żelazna, która zapewniała dostęp do miasta. Odkryj schronienie szlachcianek Splitu w klasztorze benedyktyńskim św. Arnira, podziwiaj 15-wieczny ratusz, a także barokowe zabytki na Voćni trg.

Split: Elektryczna wycieczka tuk-tukiem po najważniejszych atrakcjach miasta

3. Split: Elektryczna wycieczka tuk-tukiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Wskocz do elektrycznego tuk-tuka i odkryj najważniejsze atrakcje Splitu podczas wycieczki z przewodnikiem. Dowiedz się o mieście od licencjonowanego lokalnego przewodnika i ciesz się cichą, ekologiczną przejażdżką. Wybierz się na krótką pieszą wycieczkę po Pałacu Dioklecjana, zobacz Chorwacki Teatr Narodowy i nie tylko. Po wejściu na pokład w pełni elektrycznego tuk-tuka w miejscu spotkania wyrusz na wycieczkę po Splicie. Zrób swój pierwszy krótki postój na plaży Bacvice, a następnie przejedź przez rynek miejski i park Dzardin w kierunku centrum miasta. W samym centrum miasta podziwiaj z zewnątrz Chorwacki Teatr Narodowy, a także deptak Marmontova. Wysiądź z tuk-tuka i udaj się na krótką, około 15-minutową pieszą wycieczkę po Pałacu Dioklecjana. Następnie udaj się w stronę tarasu Vidilica, z którego roztacza się najpiękniejsza panorama miasta i portu w Splicie. Następnie udaj się na wzgórze Marjan i podziwiaj panoramiczne widoki na wybrzeże i pobliskie wyspy. Ze wzgórza Marjan przejdź do parku Sustipan, gdzie możesz wybrać się na spacer i cieszyć się spokojem. Kontynuuj do ostatniego przystanku na placu „Prokorative” i głównej promenadzie w Splicie: Riva. Możesz zakończyć wycieczkę w tym miejscu lub wrócić do pierwotnego punktu początkowego.

Split: dalmatyńska wycieczka autobusowa z otwartym dachem i przystankami

4. Split: dalmatyńska wycieczka autobusowa z otwartym dachem i przystankami

Przeżyj czarujące dalmatyńskie Zagłębie, w odległości krótkiej przejażdżki od Splitu! Zaczynając od Splitu, pojedziesz autobusem turystycznym z otwartym dachem, który zabierze Cię do 3 starannie wybranych miejsc. Dzięki pokładowemu audioprzewodnikowi dostępnemu w 8 różnych językach dowiesz się wszystkiego o lokalnej historii, kulturze, zabytkach i stylu życia w preferowanym języku. Ponadto będzie Ci towarzyszył lokalny anglojęzyczny przewodnik. Odwiedź etno-wioskę Stella Croatica, w której zobaczysz, jak produkowane są tradycyjne lokalne przysmaki. Będziesz miał okazję skosztować lub kupić wybrane produkty w cenach hurtowych. Zwiedź muzeum oliwy z oliwek i poznaj wielokrotnie nagradzane oliwy z oliwek produkowane na miejscu. Ciesz się rustykalną atmosferą i relaksującym spacerem po pięknym ogrodzie botanicznym. Poznaj „Centrum Interpretacji Ukrytej Dalmacji”, w którym dowiesz się wszystkiego o cudach natury regionu. Centrum oferuje różnorodne interaktywne prezentacje multimedialne i realistyczne eksponaty, wszystkie związane z przyrodą dalmatyńskiej wsi. Podziwiaj najważniejszą średniowieczną budowlę obronną w Dalmacji - Twierdzę Klis. Zobacz, gdzie kręcono trzeci sezon Gry o tron! Jego malownicze położenie zapewnia doskonałą okazję do zrobienia fantastycznych zdjęć, jednocześnie poznając jego burzliwą historię. Po zakończeniu półdniowej wycieczki autobusowej możesz dołączyć do bezpłatnej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Pałacu Dioklecjana w Splicie — w cenie biletu.

Split: bilet wstępu do piwnic pałacu Dioklecjana

5. Split: bilet wstępu do piwnic pałacu Dioklecjana

Wyrusz na spotkanie z przygodą, by zwiedzić najstarszą część Splitu – pałac Dioklecjana. Podziwiaj jedną z najlepiej zachowanych i niepowtarzalnych budowli będących przykładem architektury późnego antyku. Pozwól się oczarować niezrównaną wartością archeologiczną, historyczną i artystyczną pałacu Dioklecjana.  Zwiedź pałac, który wzniesiono na nienależytych podstawach geologicznych. Jest to główny powód budowy tej rezydencji cesarskiej nad monumentalnymi piwnicami. Pałacowe piwnice znajdują się pod południową częścią budowli. Rzut piwnic odzwierciedla układ pomieszczeń w rezydencji cesarza Dioklecjana, ponieważ to na nich opierały się znajdujące się ponad nimi ściany.  Zwróć uwagę na piwniczne korytarze, które stanowiły wejście do pałacu dla osób przybywających drogą wodną. Obecnie fundamenty pałacu Dioklecjana uznaje się za znaczący i największy spośród zachowanych starożytnych kompleksów sklepionych podziemnych pomieszczeń na świecie.  Fani serialu „Gra o tron” mogą rozpoznać to miejsce, bowiem kręcono tu sceny z Meereen – największego miasta Zatoki Niewolników. Niektóre sceny nagrano właśnie w odwiedzanej przez Ciebie piwnicy, więc przyjdź i zobacz to miejsce na własne oczy.

Split: autobus z otwartym dachem i piesza wycieczka po Pałacu Dioklecjana

6. Split: autobus z otwartym dachem i piesza wycieczka po Pałacu Dioklecjana

Odkrywaj Split — stolicę Dalmacji — w drodze! Pojedziesz autobusem turystycznym z otwartym dachem, podziwiając główne atrakcje miasta. Dzięki pokładowemu audioprzewodnikowi dostępnemu w 8 różnych językach dowiesz się wszystkiego o lokalnej historii, kulturze, zabytkach i stylu życia w preferowanym języku. Ponadto będzie Ci towarzyszył lokalny anglojęzyczny przewodnik. Rób wspaniałe zdjęcia na trasie. Przejdź obok głównych instytucji muzealnych. Zrelaksuj się i ciesz się malowniczą przejażdżką promenadą ze wspaniałą przystanią jachtową. Zrelaksuj się, podczas gdy autobus zabierze Cię przez półwysep Marjan – „zielone płuca Splitu”. Po wycieczce autobusowej dołącz do bezpłatnej pieszej wycieczki po Pałacu Cesarza Dioklecjana (10:00, 12:00 lub 18:00) i dowiedz się wszystkiego o tym zabytku wpisanym na listę UNESCO od licencjonowanego lokalnego przewodnika.

Split: Wirtualna rzeczywistość w Pałacu Dioklecjana

7. Split: Wirtualna rzeczywistość w Pałacu Dioklecjana

Cofnij się do 305 r. n.e., odwiedzając jedyne muzeum rzeczywistości wirtualnej w Chorwacji i udając się w podróż po Pałacu Dioklecjana takim, jakim był w czasach swojej złotej ery. Poznaj historię budynku i miasta Split z narracją dostępną w języku angielskim, niemieckim, chorwackim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Zrób sobie przerwę od typowych zajęć związanych ze zwiedzaniem okolicy i skorzystaj z technologii, aby dowiedzieć się, jak żyli mieszkańcy tego obszaru w czasach starożytnych. Zwiedź zabytkowy pałac w zaciszu klimatyzowanej sali widokowej. Wystarczy rzut kamieniem od ruin pałacu, wejdź do tego nowoczesnego doświadczenia VR i ciesz się odtworzeniem oryginalnego pałacu, który ożywa w wciągającym filmie. Po zakończeniu aktywności wyjdź na zewnątrz, aby zobaczyć prawdziwy Pałac Dioklecjana z zupełnie nowej perspektywy. Minimalny wiek dzieci to 8 lat.

Split: śladami „Gry o tron” i piwnica pałacu Dioklecjana

8. Split: śladami „Gry o tron” i piwnica pałacu Dioklecjana

Czy Twoim marzeniem jest zobaczenie miejsc, w których kręcono sceny do słynnego serialu „Gra o tron”? Weź udział w tej pieszej wycieczce z przewodnikiem po Splicie i skorzystaj z wyjątkowej okazji, aby odwiedzić te lokalizacje i zobaczyć, jak wyglądają w rzeczywistości. Cena wycieczki obejmuje też wstęp do piwnicy pałacu Dioklecjana. Jest to idealna wycieczka dla fanów serialu „Gra o tron”. Podczas tej wycieczki poznasz prawdziwą historię Splitu, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których kręcono sceny do słynnego serialu. Zwiedź okolice centrum miasta, piwnice pałacu Dioklecjana (bilety wstępu wliczone w cenę), Złotą Bramę, westybul i inne atrakcje. Spaceruj ulicami po miejscach, gdzie kręcono różne sceny. Towarzyszyć będzie Ci lokalny przewodnik, który jest prawdziwym fanem serialu. Zwiedź piwnice pałacu, w których w 4. sezonie serialu żyli niewolnicy z Meereen. Zobacz, gdzie Daenerys trzymała smoki w sezonie 5., wejdź do korytarza, gdzie Synowie Harpii czekali na Nieskalanych, i przejdź ulicami, które patrolowała armia Nieskalanych.

Split: wycieczka śladami „Gry o tron”

9. Split: wycieczka śladami „Gry o tron”

Podążaj śladami Daenerys w trakcie wycieczki z przewodnikiem śladami „Gry o tron” po Splicie. Zobacz wspaniałe miejsca, w których kręcono słynne sceny z serialu. Zwiedź pałac Dioklecjana z lokalnym przewodnikiem, który jest fanem zarówno książek, jak i serialu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, by wymienić się spostrzeżeniami na temat serialu „Gra o tron” i usłyszeć niesamowite opowieści z chorwackich legend i lokalnej historii. Wyrusz na spacer po liczącym 1700 lat pałacu Dioklecjana. Zachwyć się tym rzymskim pałacem, który został zbudowany przez cesarza Dioklecjana, a dziś znajduje się w samym sercu Splitu. Jest to obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO i jedna z najważniejszych i najlepiej zachowanych budowli z tego okresu. Zwiedź piwnice, w których w serialu żyli niewolnicy z Meereen, i spaceruj po ulicach, którymi uciekali. Zobacz, gdzie Daenerys trzymała smoki. Wejdź do korytarza, gdzie Synowie Harpii czekali na Nieskalanych, i przejdź ulicami, które patrolowała armia Nieskalanych. Oprócz odkrywania miejsc z serialu przewodnik chętnie podzieli się informacjami na temat historii Splitu i zwyczajów tu panujących.

Split: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

10. Split: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Miejsce spotkania wycieczki rowerowej to miejski port w Splicie. Na początek zwiedzimy rynek starego miasta, dalej wąskimi uliczkami dojedziemy do 1700-letniego pałacu Dioklecjana i parku Dardin, zobaczymy też tętniące życiem centrum miasta. Jadąc przez chłodne zacienione lasy sosnowe poczujesz odprężającą energię wzgórza Marjan, będziesz mieć okazję do podziwiania mariny oraz innych wzgórz otaczających miasto. Po dotarciu do przylądka Marjan przewodnik zaprowadzi Cię na górę, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na plaże i wyspy otaczające miasto. Odwiedź XV-wieczną kaplicę św. Hieronima oraz ermitaż wbudowany w skałę. Po dotarciu na szczyt o wysokości 178 n.p.m. z twierdzy Vidilica podziwiać będziesz cudowne, malownicze widoki nam wschód. Kolejny przystanek to Sustipan, stary park miejski usytuowany na klifie tuż ponad morzem. Stąd wyruszymy przez największą marinę w mieście, następnie słynną promenadą, aż w końcu dojedziemy do centrum miasta, gdzie wyprawa dobiegnie końca.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 75
Sortuj wg:
Strona 1 z 5

Pałac Dioklecjana: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac Dioklecjana? Kliknij tutaj.

Pałac Dioklecjana: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 4309 opinii

Wycieczka do Krka była świetna! Kierowca kierował delikatnie, dlatego też nie czułam się źle w autobusie. (Mam chorobe lokomocyjną) Autobus był klimatyzowany. Piękne widoki. Wycieczka trwała 8 godzin. Zbiórka o 8:15 - nie musisz przychodzić 15minut wcześniej by załapać się na zbiórkę. Musisz mieć wypłacone pieniądze! 85kun kosztuje bilet dla dorosłego, dzieci wchodzą gratis. Drogie jedzenie na miejscu, za piwo 40kun. Kawa 25kun, reszty nie wiem bo jedzenie mieliśmy swoje. :) Na WhatsApp Marta wysłała nam mapę oraz informacje. Po wyjściu z autobusu każdy zwiedza Krka na własną rękę. Macie 5 godzin na samotne zwiedzanie. Jednak na końcu jest przepływ 20minutowy łódką. Piękne widoki więc przyjdz i ustaw się w kolejkę. Jeśli wykupisz degustacje to musisz przyjechać wcześniej na koniec wycieczki (12:30) i nie możesz popływać w jeziorze na samym końcu. Weź ze sobą strój i buty do wody!

Ta wycieczka piesza była doskonała. Nasz przewodnik był bardzo kompetentny i pouczający. Mówiła głośno, żeby wszyscy mogli słyszeć (chociaż uwielbiam, gdy przewodnicy mają słuchawki i mikrofony) i trzymała dobre tempo i ciągle sprawdzała, czy „wszyscy tu byli”. Martwiłem się o znalezienie punktu wyjścia, ale w rzeczywistości było to dość oczywiste. Jest to około 10 minut spacerem od portu, jeśli przypływasz statkiem wycieczkowym. Nie musisz brać taksówki.

Dobra podróż w tak niesamowicie przystępnej cenie. Obejmuje podróż ze Splitu do parku iz powrotem do Splitu w całości z wystarczającą ilością czasu na zwiedzanie parku. Przewodnik Petra wykonała swoją dobrą robotę, prowadząc turystów z odpowiednimi informacjami. Ogólnie było to niesamowite doświadczenie i pamięć na całe życie. Dziękuje za wszystko.

Bardzo sympatyczna Pani przewodnik, która daje dużo przydatnych i konkretnych wskazówek. Podróż klimatyzowanym autokarem odbyła się bez przygód, a widoki w trasie pozostaną niezapomniane. Obejrzenie samego parku to „must have” gdy odwiedzamy Split lub Trogir

Wyruszamy w kierunku Parku Narodowego Krka razem z naszą przewodniczką Martą. Podróż autobusem była bardzo przyjemna i można było zobaczyć wiele Splitu i okolic.