Dodaj daty

Pałac Buckingham

Zachwyć się splendorem słynnej londyńskiej rezydencji króla i poznaj sekrety jednego z ostatnich wciąż funkcjonujących pałaców.

Pałac Buckingham – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Londyn: wycieczka hop-on hop-off

1. Londyn: wycieczka hop-on hop-off

Zwiedź Londyn podczas wycieczki autobusowej z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Poznaj historię, kulturę i architekturę miasta dzięki komentarzom audio na pokładzie. Podziwiaj panoramiczne widoki, jakie zapewnia jazda autobusem z otwartym dachem. Twój bilet obejmuje również trasę autobusu wahadłowego. Odwiedź wszystkie najważniejsze zabytki Londynu, podróżując trasą obejmującą 36 przystanków – od Grosvenor Gardens po pałac Buckingham. Zobacz Bramę Królowej Elżbiety w Hyde Parku oraz nabrzeże Tamizy. Przejedź przez most Westminster Bridge i rzuć okiem na pałac Westminsterski, Big Bena oraz London Eye. Podziwiaj katedrę św. Pawła, opactwo westminsterskie i most Tower Bridge. Poczuj blichtr i splendor londyńskiego West Endu, jadąc autobusem na Leicester Square, a następnie w kierunku pałacu Buckingham – głównej rezydencji królewskiej. Ciesz się możliwością zwiedzania zabytków w swoim tempie. Możesz wysiąść na dowolnym z 36 przystanków na 3 trasach, aby zobaczyć pobliskie atrakcje. Kup bilet 24-, 48- lub 72-godzinny i weź udział w bezpłatnym rejsie po Tamizie, płynąc między Westminster Pier i Tower Pier. Przepłyń pod najsłynniejszymi mostami w mieście i zobacz Londyn z poziomu wody. Przystanki trasy czerwonej: Belvedere Road Aldwych (hotel One Aldwych) Ludgate Hill (katedra św. Pawła) Queen Victoria Street (The City) London Bridge Tooley Street (Tower Bridge) Tower Hill (Tower of London) Victoria Embankment Westminster Bridge (Big Ben) Horseferry Road Brama Buckingham (pałac Buckingham) – zamknięta do odwołania Buckingham Palace Road (Victoria Station) Buckingham Palace Road, przystanek Z12 Grosvenor Gardens Queen Elizabeth Gate, Hyde Park Marble Arch (Speakers Corner) Marble Arch (Park Lane) Haymarket Pall Mall East (Trafalgar Square) Westminster Bridge (South) Trasa zielona – autobus wahadłowy: Belvedere Road, miejsce 3788, za London Eye Aldwych (przed hotelem One Aldwych) Southampton Row, przystanek Y, w kierunku British Museum Woburn Place, przystanek H przed Royal National Hotel Bedford Way, przystanek BP 4580, za Royal National Hotel Southampton Row, przystanek B, w kierunku sklepu City Sightseeing i centrum informacyjnego Lancaster Place, Somerset House, przystanek B Przystanki trasy niebieskiej: Marble Arch (Park Lane) Knightsbridge Royal Albert Hall Kensington Road Gloucester Road Muzeum Wiktorii i Alberta Harrods Queen Elizabeth Gate, Hyde Park Marble Arch (Speakers Corner)

Londyn: wycieczka autobusowa hop-on hop-off Tootbus

2. Londyn: wycieczka autobusowa hop-on hop-off Tootbus

Odkryj główne atrakcje Londynu w jeden dzień podczas wycieczki autobusowej Tootbus. Wejdź na pokład autobusu z odkrytym dachem, który zabierze Cię w podróż po mieście, zapewniając wspaniałe widoki na najważniejsze zabytki, takie jak Tower of London, Tower Bridge, Opactwo Westminsterskie i wiele innych. Zobaczysz również London Eye, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Covent Garden, Pałac Westminsterski, Big Bena, pałac Buckingham, katedrę św. Pawła, St. James’s Palace i inne atrakcje miasta. Wykorzystaj przejazd autobusem, aby sporządzić listę miejsc, które chcesz zwiedzić, po czym wysiądź na najbliższym przystanku autobusowym, aby bliżej poznać każdą z atrakcji. Możesz podziwiać klejnoty koronne w Tower of London, obejrzeć zmianę warty przy pałacu Buckingham lub wejść na kopułę katedry św. Pawła.  Miłośnicy jedzenia mogą odwiedzić Borough Market, jeden z najlepszych targów spożywczych w Londynie, a osoby, które chcą się zabawić, mogą wybrać się do Soho lub na przejażdżkę kołem obserwacyjnym London Eye. Korzystaj z łatwego sposobu przemieszczania się z jednego punktu do drugiego, jednocześnie słuchając komentarza audio, który poprowadzi Cię przez miasto i zapewni ciekawe informacje. Dla dzieci przygotowano specjalny kanał audio w języku angielskim i francuskim, który zapewni im rozrywkę podczas całej wycieczki. Bilet jest ważny przez 24 lub 48 godzin, w zależności od wybranej opcji. W okresie jego ważności możesz wsiadać i wysiadać z autobusu bez żadnych ograniczeń. Nie czekaj i zacznij odkrywać atrakcje Londynu podczas tej wycieczki autobusowej hop-on hop-off.

Pałac Buckingham: Wstęp do komnat reprezentacyjnych

3. Pałac Buckingham: Wstęp do komnat reprezentacyjnych

Zwiedź kultową atrakcję Londynu podczas wycieczki po komnatach reprezentacyjnych Buckingham Palace. Skorzystaj z uprzywilejowanego wstępu i wejdź do jednej z oficjalnych rezydencji Jej Królewskiej Mości i podziwiaj wspaniałe kolekcje, przechodząc z pokoju do pokoju. Komnaty reprezentacyjne to pomieszczenia pałacowe przeznaczone do celów publicznych, w których monarchowie przyjmują i nagradzają swoich poddanych oraz podejmują najważniejszych gości. W pałacu Buckingham z komnat tych często korzystają dziś, przy okazji oficjalnych wizyt i uroczystości, królowa Elżbieta II oraz członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. W komnatach reprezentacyjnych znajdują się prawdziwe skarby z tzw. „kolekcji królewskiej”, w tym: obrazy Rembrandta i Rubensa, rzeźby Canovy, kunsztowna porcelana sewrska oraz przykłady najwspanialszych na świecie angielskich i francuskich mebli. Po zwiedzeniu komnat reprezentacyjnych Pałacu Buckingham wybierz się do popularnej kawiarni Garden Café, skąd roztacza się wspaniały widok na królewski ogród. Aby uczcić 200. rocznicę narodzin królowej Wiktorii zorganizowana zostanie specjalna wystawa pod nazwą „Queen Victoria’s Palace”. W jej trakcie dowiesz się, w jaki sposób młoda królowa zdołała przekształcić pałac Buckingham z prywatnego domu w rezydencję brytyjskich monarchów. Wraz z księciem Albertem uczyniła ona z pałacu Buckingham najważniejszy budynek dla całego narodu, silny symbol brytyjskiej monarchii oraz dom rodzinny dla 9 ich dzieci.

Londyn: bilety do pałacu Buckingham i wycieczka piesza

4. Londyn: bilety do pałacu Buckingham i wycieczka piesza

Weź udział w wycieczce pieszej z przewodnikiem po królewskich zabytkach Londynu. Zobacz najważniejsze atrakcje, w tym St. James’s Palace, Clarence House i The Mall Zaoszczędź czas dzięki biletom wstępu bez kolejki do pałacu Buckingham i zwiedzaj tę królewską rezydencję z oficjalnym audioprzewodnikiem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pobliżu pałacu Buckingham i udaj się na pieszą wycieczkę po najbardziej królewskiej części Londynu. Przewodnik podzieli się fascynującymi informacjami o pałacu, rodzinie królewskiej, a także o wspaniałym pałacu św. Jakuba (St. James's Palace), który został zbudowany przez Henryka VIII. Odwiedź piękny park św. Jakuba (St. James's Park) oraz aleję The Mall, zbudowaną tak, aby przypominała gigantyczny czerwony dywan prowadzący do pałacu. Przejdź obok Clarence House, byłej rezydencji księcia Karola i księżnej Kornwalii. Wejdź do wielkich sal pałacu Buckingham, który jest otwarty dla zwiedzających przez ograniczony czas w roku. Zdobądź bilety, które zapewnią Ci gwarantowany wstęp bez oczekiwania w kolejce. Podziwiaj wystawne pokoje, błyszczące żyrandole i zdobione meble. Zobacz część największych skarbów kolekcji królewskiej, w tym znakomitą porcelanę sewrską oraz jedne z najlepszych mebli angielskich i francuskich na świecie. Dzięki oficjalnemu audioprzewodnikowi po pałacu dowiesz się wszystkiego o jego mieszkańcach, historii i tradycjach, a także wysłuchasz opowieści o meblach i zdobieniach. Wiele z tych przedmiotów to dary od głów państw z całego świata, które gromadzone były przez wieki.

Londyn: bilet na autobus Big Bus z London Eye i rejsem po Tamizie

5. Londyn: bilet na autobus Big Bus z London Eye i rejsem po Tamizie

Odkryj najlepsze atrakcje w Londynie dzięki wycieczce na pokładzie piętrowego autobusu z otwartym dachem. Bilet obejmuje też przejazd na London Eye. Dzięki biletowi możesz też wziąć udział w relaksującym rejsie po Tamizie. Wycieczka autobusowa z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach to idealny sposób na odkrywanie najlepszych zabytków i atrakcji Londynu we własnym tempie. Możesz korzystać z autobusu hop-on hop-off bez ograniczeń, a przystanki są rozmieszczone przy wszystkich miejscach, które warto odwiedzić, w tym Big Benie, pałacu Buckingham, London Eye, Opactwie Westminsterskim, Tower Bridge i katedrze św. Pawła. Wysiądź z autobusu na Westminster Bridge i wybierz się na niezapomnianą przejażdżkę London Eye. Z samej góry można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na imponującą panoramę miasta. Zobacz z lotu ptaka najsłynniejsze zabytki miasta, w tym Big Bena i Pałac Westminsterski. Wycieczkę możesz rozpocząć na dowolnym przystanku Big Bus. Popularne punkty startowe to London Eye, Marble Arch, Victoria Station i Trafalgar Square. Wszystkie rodzaje biletów obejmują możliwość wzięcia udziału w rejsie po Tamizie między Tower of London a Westminster Pier (w dowolnym kierunku). Główne atrakcje na trasie autobusów Big Bus: pałac Buckingham i zmiana warty pałac Westminster Big Ben Opactwo westminsterskie 10 Downing Street Whitehall Piccadilly Circus Oxford Street Regent Street Trafalgar Square London Eye London Dungeon Sea Life London Aquarium Muzeum figur woskowych Madame Tussaud Covent Garden Bank Anglii Monument Katedra św. Pawła Tower of London Tower Bridge Shard Ratusz pałac Lambeth Muzeum Brytyjskie Marble Arch Mayfair Green Park Hyde Park Corner Harrods Muzea South Kensington Pałac Kensington Notting Hill.

Londyn: Pałac Buckingham i zmiana warty

6. Londyn: Pałac Buckingham i zmiana warty

Odwiedź sale reprezentacyjne pałacu Buckingham i zobacz zmianę warty. Dowiedz się więcej o protokole królewskim dzięki swojemu przewodnikowi i słuchaj komentarza audio w pałacu. Najpierw zobacz zmianę warty w towarzystwie przewodnika, który wyjaśni Ci historię i znaczenie ceremonii. Podziwiaj precyzję gwardzistów królewskich, maszerujących przy dźwiękach orkiestry wojskowej. Następnie zobacz zmianę warty olśniewającej kawalerii przybocznej na Horse Guards Parade. Jeżeli zarezerwujesz swoją wycieczkę na wtorek, czwartek lub sobotę, zobaczysz zmianę warty kawalerii przybocznej. Na koniec wejdź do pałacu Buckingham i zachwyć się luksusowymi apartamentami i błyszczącymi żyrandolami. Zobacz część największych skarbów kolekcji królewskiej, w tym znakomitą porcelanę sewrską oraz jedne z najlepszych mebli angielskich i francuskich na świecie. Będąc w środku, możesz posłuchać nagrań z oficjalnego audioprzewodnika, aby poznać historie stojące za wystawnymi meblami i dowiedzieć się więcej o rodzinie królewskiej.

Londyn: Christmas Lights by Night Tour autobusem z otwartym dachem

7. Londyn: Christmas Lights by Night Tour autobusem z otwartym dachem

Zrób niezapomniane Święta Bożego Narodzenia dzięki świątecznej wycieczce po najważniejszych atrakcjach Londynu. Na szczycie otwartego piętrowego autobusu będziesz mieć najlepsze miejsca w domu, aby delektować się panoramicznym widokiem na świecące ulice. Zobacz, jak miasto rozświetla się po zachodzie słońca, i zobacz, jak Londyn obchodzi Boże Narodzenie. Wyrusz z oświetlonego London Eye na kultowe Opactwo Westminsterskie i Big Ben. Podziwiaj wspaniałe wystawy na Regent Street i Oxford Circus. Zobacz jedną z najwyższych choinek w mieście na Trafalgar Przejdź na plac i miń Pałac Buckingham. Przejdź się krętymi uliczkami Londynu i poczuj się olśniony przez wesoły wystrój. Dowiedz się kilku zabawnych faktów o każdej lokalizacji z przewodnikiem na żywo.

Londyn: Przeżyj zmianę warty

8. Londyn: Przeżyj zmianę warty

Dołącz do strażników maszerujących w kierunku Pałacu Buckingham podczas wyjątkowej wycieczki z przewodnikiem po Londynie. Podejdź bliżej, aby uzyskać fantastyczne możliwości robienia zdjęć i zagłębić się w historię ceremonii zmiany warty. Spotkaj się ze swoim lokalnym przewodnikiem podczas wycieczki prywatnej lub w małej grupie (w zależności od zarezerwowanej opcji) i wyrusz na niezapomniane przeżycie Zmiana warty. Podążając za strażnikami maszerującymi w kierunku Pałacu Buckingham, Twój przewodnik nada znaczenie jednej z najstarszych i najbardziej znanych brytyjskich ceremonii. Wkrótce poznasz walijski od grenadiera i staniesz się ekspertem w dziedzinie puszystych kapeluszy z niedźwiedziej skóry. Prześledź początki tego olśniewającego londyńskiego spektaklu i poznaj znaczenie każdego koloru, guzika, maskotki, symbolu i ruchu w tej najbardziej brytyjskiej tradycji. Poczuj dreszczyk emocji, maszerując przy dźwiękach bębnów podczas kultowej ceremonii zmiany warty podczas tego jedynego w swoim rodzaju doświadczenia w Londynie.

Londyn: klasyczna 3,5-godzinna wycieczka rowerem po Londynie

9. Londyn: klasyczna 3,5-godzinna wycieczka rowerem po Londynie

Wybierz się na 3,5-godzinną wycieczkę rowerową po Londynie i zobacz jego najważniejsze, klasyczne zabytki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij swoją wycieczkę pod niesamowitym Big Benem. Podziwiaj położony na drugim brzegu Pałac Westminsterski, a następnie przejedź obok pałacu Lambeth i przez most Lambeth. Pojedź wzdłuż ulic pełnych małych domków z czerwonej cegły, które w urokliwy sposób kontrastują z imponującymi zabytkami. Doceń piękno opactwa Westminster. Potem udaj się do parku św. Jakuba (St. James's Park). Obejrzyj pełną pompy i przepychu zmianę warty przed pałacem Buckingham. Następnie wróć do centrum Londynu i przespaceruj się po Trafalgar Square pod czujnym okiem lorda Nelsona spoglądającego ze swojej kolumny. Później wyrusz do Covent Garden. Odpocznij trochę i obejrzyj przedstawienie teatru ulicznego na centralnym placu rynku. Następnie wsiądź znowu na rower i przejedź przez dzielnicę prawników do Leather Lane Market i Smithfield Market – popularnego bazaru mięsnego. Zobacz wspaniałą katedrę św. Pawła wzniesioną przez sir Christophera Wrena i zakończ wycieczkę, wracając na południową stronę Tamizy przez słynny most Westminster.

Londyn: karnet London Pass ze wstępem do ponad 80 atrakcji

10. Londyn: karnet London Pass ze wstępem do ponad 80 atrakcji

Zobacz wszystkie atrakcje Londynu z karnetem London Pass. Dzięki bogatej historii i kulturze, Londyn oferuje odwiedzającym wiele atrakcji. Karnet London Pass umożliwia dostęp do ponad 80 najlepszych atrakcji, wycieczek i muzeów. Uzyskaj dostęp do wielu atrakcji i ważnych obiektów, takich jak Tower of London, London Zoo, zamek Windsor i wiele więcej.  Weź udział w 1-dniowej wycieczce autobusowej wskakuj/wyskakuj, która zatrzymuje się na 60 przystankach w całym Londynie, przy atrakcjach takich jak Pałac Buckingham, Tower of London, Katedra św. Pawła, Tower Bridge, Trafalgar Square i Piccadilly Circus. Karnet jest ważny na 3 trasy przez 1 dzień roboczy. Otrzymasz również dostęp do specjalnych korzyści dla posiadaczy London Pass, w tym zniżek w sklepach z pamiątkami w wybranych atrakcjach. Karnet London Pass umożliwia dostęp do ponad 80 atrakcji, w tym: POPULARNE ATRAKCJE • The View from the Shard • Tower of London • 1-dniowa wycieczka autobusowa wskakuj/wyskakuj • Rejs po Tamizie (Uber Boat z Thames Clippers - 1-dniowa wycieczka hop-on hop-off) • Zamek Windsor (wejście tylko po południu) • Opactwo Westminsterskie • London Bridge Experience • Wystawa na Tower Bridge • ZSL London Zoo • Katedra św. Pawła • Pałac Kensington CIEKAWE MIEJSCA • Shakespeare's Globe Theater • Royal Albert Hall • Królewskie Obserwatorium Astronomiczne w Greenwich • Old Royal Naval College • The Painted Hall • Kliper herbaciany Cutty Sark • Ogrody Kew Gardens • Pałac Hampton Court • Apsley House • Dom Benjamina Franklina • Pałac Eltham • Golden Hinde • Wellington Arch • Chelsea Physic Garden MUZEA I GALERIE • Londyńskie Muzeum Transportu • Muzeum Foundling • Muzeum Kawalerii • Muzeum Karola Dickensa • Muzeum Guards • Muzeum komiksów Cartoon Museum • Kolekcja Nowoczesnej Sztuki włoskiej Estorick • Kolekcja Wernher Collection w Ranger's House • Muzeum wachlarzy • Londyńskie Muzeum Transportu • Londyńskie Muzeum Wody i Pary • Muzeum Ogrodu • Muzeum Marki, Opakowań i Reklamy • Galeria Królowej (tymczasowo zamknięta) • Muzeum Zabawek Pollocka • Muzeum Poczty WYCIECZKI I DOŚWIADCZENIA • ArcelorMittal Orbit • Stadion Arsenal FC (Stadion Emirates) • Wycieczka po stadionie FC Chelsea • Wycieczka po stadionie Tottenham Hotspur FC • Wycieczka po stadionie Twickenham i Muzeum Rugby • Wycieczki po stadionie Wembley i wiele więcej! Uwaga: atrakcje i wycieczki mogą ulec zmianie. Zapoznaj się z zawartością cyfrowego przewodnika, który dołączono do kuponu z potwierdzeniem. Znajdziesz w nim kompletną ofertę, godziny otwarcia i instrukcje dotyczące dokonywania rezerwacji (jeśli to konieczne).

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 171
Sortuj wg:
Strona 1 z 11

Pałac Buckingham: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac Buckingham? Kliknij tutaj.

Pałac Buckingham: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 16 550 opinii

Należałoby zostawić jakiś znak na przystankach, przez które ten autobus przejeżdża. Dobrze byłoby wysłać mapę z tymi, które otrzymaliśmy, gdy wycieczka jest zakontraktowana, aby móc ją zorganizować przed rozpoczęciem. Kazali nam wsiąść do autobusu, ale na Twojej stronie ustawili kilka przystanków, ale nie mogłem zobaczyć te zebrane. Bardzo mili kierowcy

It was an amazing experience!our guide Valentina did her best to make us satisfied and cares about evey detail.Loved the trip very much,and the Harry Potter tour was just wonderfull.

Łatwo się poruszać i odkrywać Londyn! Bardzo mało czekania (maks. 10 min) i pomocny personel. Polecamy opcję z rejsem

Bardzo wygodny sposób na szybkie odwiedzenie kluczowych miejsc w Londynie.

Polecam, super ze mogliśmy słuchać audioprzewodnika w j. Polskim