Atrakcje i wycieczki
Pałac Buckingham

Zachwyć się splendorem słynnej londyńskiej rezydencji królowej i poznaj sekrety jednego z ostatnich wciąż funkcjonujących pałaców.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 rzeczy, które należy zobaczyć w pałacu Buckingham

Zbudowany w 1703 r. pałac Buckingham to londyńska rezydencja królowej Elżbiety i jeden z ostatnich funkcjonujących pałaców królewskich na świecie. To jedna z największych atrakcji w Londynie – jego splendor sprosta wszelkim dziecięcym fantazjom na temat królewskich rezydencji! Oto 5 rzeczy, które warto tam zobaczyć.

 • Zmiana warty

  1. Zmiana warty

  Najpopularniejszym widokiem związanym z pałacem Buckingham jest oczywiście słynna na cały świat, trwająca 45 minut zmiana warty. Pierwszorzędny pokaz brytyjskiego przepychu!

 • Wielkie Schody

  2. Wielkie Schody

  Prawdopodobnie najbardziej znaną częścią pałacu są, o dziwo, schody. Bogata w przepiękne ozdoby balustrada jest jednym z najkunsztowniejszych przykładów odlewnictwa brązu, jakie widział świat.

 • Galeria Królowej

  3. Galeria Królowej

  Prawdziwa gratka dla miłośników sztuki – ta dostępna dla zwiedzających galeria mieści obrotową wystawę 450 dzieł pochodzących z imponujących zbiorów królowej.

 • Sala Tronowa

  4. Sala Tronowa

  Jeśli można nazwać jakieś pomieszczenie majestatycznym, trudno trafić lepiej! W tej bogato przystrojonej sali odbywają się uroczyste przyjęcia, ale może ona również pełnić funkcję sali balowej.

 • Ogrody

  5. Ogrody

  Należące do pałacu Buckingham ogrody są wprost przeurocze – ten niesamowicie zadbany, pokrywający ponad 150 000 metrów kwadratowych obszar jest domem dla ponad 350 gatunków kwiatów i 200 drzew. Znajduje się tam również zajmujące ponad 12 000 metrów kwadratowych jezioro!

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy odbywa się zmiana warty?

  Zmiana warty odbywa się codziennie o godz. 11.30 od kwietnia do lipca, a przez resztę roku co drugi dzień. Ze względu na swoją popularność przyciąga ogromne tłumy. Jeśli chcesz ją oglądać z dobrego miejsca przy ogrodzeniu, musisz tam być już parę godzin wcześniej.

 • Zarezerwuj wycieczkę wcześniej

  Zwiedzanie wnętrza pałacu Buckingham jest możliwe tylko latem – zwyke w sierpniu i we wrześniu. Bilety wstępu rozchodzą się szybko, więc pamiętaj, żeby kupić je z dużym wyprzedzeniem. Aby zobaczyć wszystko, trzeba przeznaczyć na zwiedzanie 2 lub 3 godziny. Pałac jest czynny dla zwiedzających w godz. 9.30-19.30 w sierpniu i w godz. 9.30-18.30 we wrześniu. Pamiętaj też, że na zwiedzanie ogrodów trzeba kupić osobny bilet – zwykłe bilety obejmują tylko wnętrza.

 • Sprawdź, czy królowa jest w domu

  Jeśli ciekawi Cię, czy królowa jest w domu, wystarczy spojrzeć na dach pałacu. Jeśli wywieszony jest sztandar królewski (jego kolory to czerwony, żółty i niebieski), to znaczy, że królowa aktualnie przebywa w domu. Jeśli jej nie ma, wywieszona jest flaga Wielkiej Brytanii.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Pałac zwykle jest czynny codziennie w godz. 9.30-17.30 (ostatnie wejście o godz. 16.15). Pamiętaj, żeby się upewnić – godziny mogą ulec zmianie!
 • Cena
  Oglądanie z zewnątrz nic nie kosztuje. Zwykły bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 10 GBP.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W cenę biletu wliczony jest audioprzewodnik!
 • Jak tam dotrzeć?
  Metro: stacje „Green Park” i „Hyde Park Corner”. Autobus: linie 11, 211, C1 i C10 (wysiądź na Buckingham Palace Road).
 • Dodatkowe wskazówki

  • W pałacu obowiązuje zakaz jedzenia i picia.

  • Jeśli chcesz zobaczyć zmianę warty, pamiętaj, żeby przybyć na miejsce wcześnie!

Pałac Buckingham: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac Buckingham? Kliknij tutaj.

Pałac Buckingham: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 9004 opinii

Zarezerwowane przez Get your Guide. Wydrukowane bilety są wyłączone, ale też pobrana aplikacja. Kupiłem karnet dzienny, więc ustaliliśmy, co możemy zrobić w ciągu dnia, korzystając z karnetu. Używane wycieczki autobusowe. Poruszanie się po całym okręgu miasta zajmuje wieki. Powiedziano nam, że 2 godziny, ale bardziej jak 2 i 1/2. Nie udało mi się zobaczyć niektórych punktów orientacyjnych z powodu zamknięcia dróg. Pojechaliśmy do Opactwa Westminsterskiego. Zarezerwowałem miejsce w godzinach od 15 do 15:30 w St Paul's. Wsiadłem do autobusu o 1.45 i dopiero o 15:30 zrobiłem sobie przerwę. Autobus minął opactwo 3 lub 4 razy, co było dziwne. Z St Paul's dokonaliśmy naszej rezerwacji o 18:00 w Shard. Poleciłbym zakup karnetu i atrakcji, które odwiedziliśmy.

Zawsze wybieram się do nowych miast, żeby się uczyć. Dość zaplanowane co 20 minut na 3-dniowy bilet, który mieliśmy. Łatwe do zobaczenia po całym mieście, zaoszczędziło nam taksówek / Uberów, po prostu wysiadając na bliższym przystanku do rzeczy, które chcieliśmy zobaczyć i zrobić w całym mieście. Uwaga: linia NIEBIESKA nie działa teraz – jest „sezonowa”. Musiałem tego przegapić w rezerwacji. Rejs po rzece jest naprawdę tego wart. Uwielbiam różne poglądy i komentarze. Łatwy, niezawodny. Spokojnie nawet po to, by jeździć po ich pętlach. Zdecydowanie polecam jako wycieczkę i taksówkę dla Ciebie!

Świetny sposób na zwiedzenie najważniejszych atrakcji Londynu, aby zorientować się na kilkudniową wycieczkę lub gdy masz bardzo ograniczoną ilość czasu. Autobus był wygodny, przewodnik był kompetentny i było mnóstwo okazji do wsiadania i wysiadania. Łatwo było dostać bilety online, a bilet mobilny zeskanować łatwo i bez wysiłku. Na jednym kanale audio był przewodnik na żywo, a na innych kanałach nagrano fragmenty tras w wielu językach. Przewodnik dostarczył wystarczająco przyzwoite słuchawki.

Początkowo był sceptyczny co do ceny London Pass, ale pierwszego dnia był przekonany, że jest inaczej. Naprawdę się opłaca. Widziałem kilka miejsc, do których nie przyjechałbym bez przepustki i bardzo dokładnie opisałem wszystko z adresem i stacją metra!

To była świetna wycieczka. Leslie była dobrym przewodnikiem i na każde z miejsc/atrakcji było wystarczająco dużo czasu!