Pałac Buckingham

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 rzeczy, które należy zobaczyć w pałacu Buckingham

Zbudowany w 1703 r. pałac Buckingham to londyńska rezydencja królowej Elżbiety i jeden z ostatnich funkcjonujących pałaców królewskich na świecie. To jedna z największych atrakcji w Londynie – jego splendor sprosta wszelkim dziecięcym fantazjom na temat królewskich rezydencji! Oto 5 rzeczy, które warto tam zobaczyć.

 • Zmiana warty

  1. Zmiana warty

  Najpopularniejszym widokiem związanym z pałacem Buckingham jest oczywiście słynna na cały świat, trwająca 45 minut zmiana warty. Pierwszorzędny pokaz brytyjskiego przepychu!

 • Wielkie Schody

  2. Wielkie Schody

  Prawdopodobnie najbardziej znaną częścią pałacu są, o dziwo, schody. Bogata w przepiękne ozdoby balustrada jest jednym z najkunsztowniejszych przykładów odlewnictwa brązu, jakie widział świat.

 • Galeria Królowej

  3. Galeria Królowej

  Prawdziwa gratka dla miłośników sztuki – ta dostępna dla zwiedzających galeria mieści obrotową wystawę 450 dzieł pochodzących z imponujących zbiorów królowej.

 • Sala Tronowa

  4. Sala Tronowa

  Jeśli można nazwać jakieś pomieszczenie majestatycznym, trudno trafić lepiej! W tej bogato przystrojonej sali odbywają się uroczyste przyjęcia, ale może ona również pełnić funkcję sali balowej.

 • Ogrody

  5. Ogrody

  Należące do pałacu Buckingham ogrody są wprost przeurocze – ten niesamowicie zadbany, pokrywający ponad 150 000 metrów kwadratowych obszar jest domem dla ponad 350 gatunków kwiatów i 200 drzew. Znajduje się tam również zajmujące ponad 12 000 metrów kwadratowych jezioro!

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy odbywa się zmiana warty?

  Zmiana warty odbywa się codziennie o godz. 11.30 od kwietnia do lipca, a przez resztę roku co drugi dzień. Ze względu na swoją popularność przyciąga ogromne tłumy. Jeśli chcesz ją oglądać z dobrego miejsca przy ogrodzeniu, musisz tam być już parę godzin wcześniej.

 • Zarezerwuj wycieczkę wcześniej

  Zwiedzanie wnętrza pałacu Buckingham jest możliwe tylko latem – zwyke w sierpniu i we wrześniu. Bilety wstępu rozchodzą się szybko, więc pamiętaj, żeby kupić je z dużym wyprzedzeniem. Aby zobaczyć wszystko, trzeba przeznaczyć na zwiedzanie 2 lub 3 godziny. Pałac jest czynny dla zwiedzających w godz. 9.30-19.30 w sierpniu i w godz. 9.30-18.30 we wrześniu. Pamiętaj też, że na zwiedzanie ogrodów trzeba kupić osobny bilet – zwykłe bilety obejmują tylko wnętrza.

 • Sprawdź, czy królowa jest w domu

  Jeśli ciekawi Cię, czy królowa jest w domu, wystarczy spojrzeć na dach pałacu. Jeśli wywieszony jest sztandar królewski (jego kolory to czerwony, żółty i niebieski), to znaczy, że królowa aktualnie przebywa w domu. Jeśli jej nie ma, wywieszona jest flaga Wielkiej Brytanii.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Pałac zwykle jest czynny codziennie w godz. 9.30-17.30 (ostatnie wejście o godz. 16.15). Pamiętaj, żeby się upewnić – godziny mogą ulec zmianie!
 • Cena
  Oglądanie z zewnątrz nic nie kosztuje. Zwykły bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 10 GBP.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W cenę biletu wliczony jest audioprzewodnik!
 • Jak tam dotrzeć?
  Metro: stacje „Green Park” i „Hyde Park Corner”. Autobus: linie 11, 211, C1 i C10 (wysiądź na Buckingham Palace Road).
 • Dodatkowe wskazówki

  • W pałacu obowiązuje zakaz jedzenia i picia.

  • Jeśli chcesz zobaczyć zmianę warty, pamiętaj, żeby przybyć na miejsce wcześnie!

Pałac Buckingham: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac Buckingham? Kliknij tutaj.

Pałac Buckingham: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 6214 opinii

Świetna forma zwiedzania miasta, w cenie mieliśmy również rejs Tamizą-suprer, bardzo pomocny personel. Jedyne moje zastrzeżenie dotyczy audiobooka, ponieważ informacje przekazywane przez lektorkę w jęż.polskim są znikome, więcej podkładu muzycznego niż cennych informacji o mijanych obiektach. Mimo to, bardzo polecam

Najlepsza rzecz jaka mogłam zrobić w tak piękny słoneczny weekend. Przewodnik zabawny, ale też ze spora wiedza merytoryczna. Spokojnie też mogłam zrozumieć co mówił po angielsku. Super było doświadczyć ruchu lewostronnego i obejrzeć piękny Londyn w słoneczna pogodę.

Była to moja pierwsza wycieczka do Londynu mimo iż stresowałam się gdzie mam wsiadać itp. Wcale nie było trudno! Wszystko pięknie opisane ludzie mili i pomocni Wiec nie zastanawiacie się i bukujcie bilety !

Wiele atrakcji na które nie wystarczy czasu. Bardzo utrudnia również czas zamknięcia - część atrakcji jest czynna tylko do 17, a nawet do 15.

opłaca się wziąć London pass, tylko trzeba sobie dobrze zaplanować dzień żeby zwiedzić jak najwięcej :)