Pałac Buckingham

Zachwyć się splendorem słynnej londyńskiej rezydencji królowej i poznaj sekrety jednego z ostatnich wciąż funkcjonujących pałaców.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy odbywa się zmiana warty?

  Zmiana warty odbywa się codziennie o godz. 11.30 od kwietnia do lipca, a przez resztę roku co drugi dzień. Ze względu na swoją popularność przyciąga ogromne tłumy. Jeśli chcesz ją oglądać z dobrego miejsca przy ogrodzeniu, musisz tam być już parę godzin wcześniej.

 • Zarezerwuj wycieczkę wcześniej

  Zwiedzanie wnętrza pałacu Buckingham jest możliwe tylko latem – zwyke w sierpniu i we wrześniu. Bilety wstępu rozchodzą się szybko, więc pamiętaj, żeby kupić je z dużym wyprzedzeniem. Aby zobaczyć wszystko, trzeba przeznaczyć na zwiedzanie 2 lub 3 godziny. Pałac jest czynny dla zwiedzających w godz. 9.30-19.30 w sierpniu i w godz. 9.30-18.30 we wrześniu. Pamiętaj też, że na zwiedzanie ogrodów trzeba kupić osobny bilet – zwykłe bilety obejmują tylko wnętrza.

 • Sprawdź, czy królowa jest w domu

  Jeśli ciekawi Cię, czy królowa jest w domu, wystarczy spojrzeć na dach pałacu. Jeśli wywieszony jest sztandar królewski (jego kolory to czerwony, żółty i niebieski), to znaczy, że królowa aktualnie przebywa w domu. Jeśli jej nie ma, wywieszona jest flaga Wielkiej Brytanii.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Pałac zwykle jest czynny codziennie w godz. 9.30-17.30 (ostatnie wejście o godz. 16.15). Pamiętaj, żeby się upewnić – godziny mogą ulec zmianie!
 • Cena
  Oglądanie z zewnątrz nic nie kosztuje. Zwykły bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 10 GBP.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W cenę biletu wliczony jest audioprzewodnik!
 • Jak tam dotrzeć?
  Metro: stacje „Green Park” i „Hyde Park Corner”. Autobus: linie 11, 211, C1 i C10 (wysiądź na Buckingham Palace Road).
 • Dodatkowe wskazówki

  • W pałacu obowiązuje zakaz jedzenia i picia.

  • Jeśli chcesz zobaczyć zmianę warty, pamiętaj, żeby przybyć na miejsce wcześnie!

Pałac Buckingham: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac Buckingham? Kliknij tutaj.

Pałac Buckingham: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 8842 opinii

Naprawdę podobała nam się nasza podróż do Londynu i nasz pakiet, który kupiliśmy. Chcieliśmy zrobić London Eye i wskoczyć do autobusu - rejs po rzece był dodatkowym dodatkiem i ostatecznie stał się punktem kulminacyjnym. Skończyło się na tym, że przeszliśmy większość drogi po mieście, tylko dwa razy korzystając z autobusu - za każdym razem, aby przejechać tylko jeden przystanek. Wspaniałe widoki z London Eye - ale rejs był po prostu cudowny. Pojechaliśmy z Tower Bridge do Westminsteru. Mówiący facet był naprawdę zabawny, a fakty bardzo interesujące. Gorąca czekolada Baileys na pokładzie również pyszna. Absolutnie polecam.

Wykonałem te czynności pierwszego pełnego dnia mojego pobytu w Londynie i było warto! Autobus pomógł mi w orientacji w kierunku ulic, ponieważ jest to sieć, a nie siatka. Podobało mi się, że dostajesz zestaw słuchawek do słuchania przewodnika audio w autobusie, gdy odwiedzasz punkty orientacyjne i okolice. Jeśli chcesz odwiedzić punkt orientacyjny, pomnik lub odkryć więcej, po prostu wyskocz i wsiądź do innego Big Busa, gdy skończysz. Świetny i wygodny sposób na zwiedzanie miasta - jest ich tak dużo! London Eye i jednokierunkowy rejs po Tamizie były wisienką na torcie, oba miały piękne widoki.

Zawsze wybieram się do nowych miast, żeby się uczyć. Dość zaplanowane co 20 minut na 3-dniowy bilet, który mieliśmy. Łatwe do zobaczenia po całym mieście, zaoszczędziło nam taksówek / Uberów, po prostu wysiadając na bliższym przystanku do rzeczy, które chcieliśmy zobaczyć i zrobić w całym mieście. Uwaga: linia NIEBIESKA nie działa teraz – jest „sezonowa”. Musiałem tego przegapić w rezerwacji. Rejs po rzece jest naprawdę tego wart. Uwielbiam różne poglądy i komentarze. Łatwy, niezawodny. Spokojnie nawet po to, by jeździć po ich pętlach. Zdecydowanie polecam jako wycieczkę i taksówkę dla Ciebie!

Warte swojej ceny. Naprawdę podobała mi się każda jego część i czułem się, jakbym znał Londyn od razu po tej całodniowej aktywności. Widziałem punkty orientacyjne, których nie miałbym, gdybym nie zarezerwował zajęć. Rejs był bardzo przyjemnym akcentem. Rano odbyliśmy pełną wycieczkę autobusem. Wyruszyliśmy w rejs około godziny 13, a następnie kontynuowaliśmy połowę trasy autobusem, aż do godziny 16, kiedy mieliśmy czas na London Eye.

Świetna orgaznizaja , autobusy jeżdżą co chwile , wiec nawet jeśli się spóźnisz , to nic się nie stanie ! Na prawie każdym przystanku stoi ktoś kto ci pomoże !